Comité Watersnood in Wormerveer en nacht bereikbaar dag Nieuws uit Koog-Zaandijk Het Zwitserse geheim Nieuws uit Zaandam Fruitactie voor Rampenfonds vanmorgen begonnen Hulp uit de Zaanstreek Dagblad voor de Zaanstreek' „De Typhoon" van Donderdag 5 Februari 1953 BEDDEGOED WORMERVEER. De Commissaris dei- Koningin heeft een beroep op Wor merveer gedaan dekens en bedde- goed af te staan. Er bestaat zeer grote behoefte aan. Inzamelingsadres: Zaanweg 22. De zestiende auto vol Wormerveer. Uit onze gemeente is gis teren de zestiende vrachtwagen vol goe deren voor de noodgebieden naar Den Haag vertrokken. Onze plaatsgenoot C. Romeijn. Noord- dijk 15 A, is ook naar het noodgebied ver trokken. Hij is er met een oplegger van expeditiebedrijf Alb. Keijzer te Zaandam, naar toe. Voor het Ned. Rode Kruis rijdt hij daar vermoedelijk naar Bresltens (Zeeuwsch-Vlaanderen). Motorrijder in volle vaart tegen auto Wormerveer. Op de Wandelweg ter hoogte van het Eigen Gebouw had Dins dagavond een aanrijding plaats tussen een personenwagen, bestuurd door onze plaatsgenoot C. B., lid van de directie van een rij wielfabriek te Volendam, en een motorrijder, onze plaatsgenoot H. K. Toen de chauffeur zijn auto keerde, na derde uit de richting Krommenie de motoi-rïjder. De automobilist remde on middellijk, maar blijkbaar heeft K. de auto te laat opgemerkt, want in volle vaart vloog hij tegen de voorkant van de wagen. Hij ging een slag over de kop en bleef op het wegdek liggen. Omstan ders brachten hem het Eigen Gebouw binnen, waar dokter F. J. Heeris eerste hulp verleende. Het slachtoffer liep slechts een lichte verwonding aan de knie op. Per auto van de heer B. is hij later naar zijn woning vervoerd. In G.V.B.-cantine: tel. 82392 Geld naar Ohmstraat 4 WORMERVEER. Onze gemeente heeft nu een Comité Watersnood, dat zetelt in de cantine van de brandweerkazerne op het gasfabriekterrein. Dag en nacht is deze post bereikbaar; ook telefonisch (tel. 82392). In deze GVB-cantine kan men o.a. in formaties inwinnen omtrent de inlevering van vooral bedden, matrassen, dekens en lakens. Tot nader order neemt men geen lijfgoederen meer aan. Aan dit adres kunnen fabrikanten ook de beschikbaar stelling van levensmiddelen melden. Werkbroek en koopacte Wormerveer. Als gevonden voorwerpen zijn deze week aangegeven: combinatietang, padvindersriem, broodmandje, portemon- naie met ritssluiting, zinken kap van lucht koker, witte werkbroek, bruine leren jon- gensriem, blauwe kinderhandschoenen, kin derzakdoekje, blauwe alpinomuts, grijze kinderhandschoenljes, pakje margarine, wit te katoenen damesblouse, gebreide wollen muts en zakmes. Verloren zijn: koopacte (in geel couvert), bril met donker montuur, rood-grijs-blauw wollen shawl, witte wollen shawl, paar zwarte leren motorwanten, rechter glacé handschoen, donkergrijs dek zeil (180 x 60 cm.), zwarte bouvier (teel), bruine portefeuille (inh. rijbewijs, werk boekje en notitieboekje t.n.v. W. L. van Ingen), zeemlap, bril (zwart plastic mon tuur), zak met 50 kg. bonen, blauwe hand doek met rose washandje en stuk zeep. grijs geschilderde trap (7 a 8 treden), bruine le ren portemonnaie. een-persoons laken, rood étui (inh. Waterman vulpen en zilveren vulpotlood) en grijze portemonnaie (inh. f 90). Aciriertentie l.M. KOU en GR/SP kunt U bestrijden met de zo krachtig werkende HET OUWEL-CACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EH GEMAKKELIJK IHNEMEN Kogers, koopt Zaterdag! De inzameling Koog. Er is alle kans. dat de ingezamel de goederen vandaag (Donderdag) ver voerd zullen worden, ■waarschijnlijk naar Den Haag. In de loods op de Jan Beste vaerstraat komt dan weer ruimte vrij. Mogelijk kan men daarmee Zaandam helpen, dat te weinig bergruimte heeft. Bakkers-actie tegen wanbetalers Koog-Zaandijk. Alle broodbakkers in Onze gemeenten nemen deel aan de actie tegen slecht betalende klanten. Een „zwarte lijst" van de wanbetalers zal worden aangelegd. De bakkers besloten eergisteren, zo nodig straffe maatregelen te nemen. In deze actie sluiten de bakkers zich aan bij hun collega's te Zaandam, die van de coöperatieve bedrijven inbegrepen. Voor de Nederlands-Zwitserse Kamer van Koophandel heeft prof. dr. Th. Brogle 'n uiteenzetting gegeven van wat hij noemde „het Zwitserse geheim" van de welvaart. Zwitserland is door zijn bergachtig karakter naar verhouding arm aan cultuurgrond, terwijl er ook geen be langrijke grondstoffen voor de industrie in de bodem worden aangetroffen. De landbouw is niet in staat de bevolking van 4.700.000 mensen te voeden en het gebrek aan grond maakt het ook niet mogelijk voldoende landbouw-veredelingsproduc- ten uit te voeren, zoals Nederland. Het enige agrarische uitvoerproduct van be tekenis is kaas, terwijl daarnaast de vee export ook een zekere omvang heeft. De invoer bestat voor een derde uit levens middelen, een derde uit grondstoffen voor landbouw en industrie en een derde uit buitenlandse industriële producten. De export wordt daarentegen gevormd door 90% industriële voortbrengselen, 5% landbouwproducten en 5% grondstoffen. Het is dus zijn industrie, dat Zwit serland zijn invoer kan betalen en zijn volkshuishouding kan laten draaien, al is natuurlijk ook het toerisme een grote bron van inkomsten. De voornaamste Zwitserse export-artikelen zijn horloges, machines (bijv. electrische locomotieven en draai banken), instrumenten en apparaten, tex tiel, chemicaliën en geneesmiddelen. Het zijn vrijwel uitsluitend kwaliteits-artike- len, die uitstekende prijzen opbrengen. De Zwitsers zijn er zich n.l. van bewust, dat zij niet kunnen concurreren met buiten landse industrieën, die goedkope massa producten aan de markt brengen; zij zoe ken het in kwaliteit en varen daar wel bij. Zij vergeten niet een krachtige en veelzijdige propaganda voor hun produc ten te voeren. Het departement van Eco nomische Zaken heeft een aparte afdeling voor de buitenlandse handel, de Zwitserse gezantschappen en consulaten vestigen voortdurend de aandacht op het Zwitserse product, ter,wijl het Exportinstituut kan toren ih het buitenland heeft. Bovendien worden zoveel mogelijk jaarbeurzen be zocht en een ruim gebruik gemaakt van de Kamers van Koophandel in binnen- en buitenland. Ook zorgen Te Zwitserse tech nici en handelsmensen in het buitenland voor een voortdurende propaganda voor de nationale producten. Aldus weet Zwit serland temidden van een verarmde we reld een hoge levensstandaard en een grote mate van economische onafhanke lijkheid te handhaven. KOOG. De leden van de. Alg. Win keliers Vereniging Koog verzoeken het publiek, zoveel mogelijk Zater dag zijn inkopen te doen. want zij hebben besloten 2 van de omzet van Zaterdag ter beschikking te stellen van het N.R.F. Een idee., dat zeker navolging verdient en dat wij van harte aanbevelen zowel bij col lega's van de Kogers als bij het pu bliek. Koopt dus Zaterdag! Nutsspaarbank Koog. De Nutsspaarbank was 1 Januari aan inleggers verschuldigd f 3.473.157,31 In Januari is ingelegd f 257.077,26 en afge haald f 143.131,7 dus f3.113.945,56 meer ingelegd dan afgehaald. Hierdoor was de Nutsspaarbank 1 Februari verschuldigd f 3.587.102,87. Politieke vragen Koog-Zaandijk. De Vrouwengroep van de P.v.d-A. hield een bijeenkomst in Hel Eigen Gebouw. De heer Van Dalen stelde de aan wezigen in de gelegenheid vragen te stellen, waarop dan de spreker een uiteenzetting gaf van het probleem, dat aan de orde werd ge steld. Zo werd geïnformeerd naar de Be scherming Burgerbevolking, de nieuw opge richte Vrijz. Democratische Bond. het opko mende nieuw-fascisme in Duitsland en de anti-semietische of anti-Zionistische bewe ging achter het IJzeren Gordijn. Midden Februari brengt de Vrouwengroep een bezoek aan de Zaanse Oudheidkamer en 10 Maart wordt de Arbeiderspers in Amster dam bezocht. Geen toneel in Krommenie Krommenie. In verband met de ramp stelt toneelvereniging O.K.V. alhier haar opvoering van Pinky vastgesteld op Zaterdag tot nader order uit. De toe gangsbewijzen blijven echter geldig. Tijdens „Keukenhof'' sloppen treinen in Lisse Gedurende de afgelopen drie jaren lie ten de Nederlandse Spoorwegen ten tij de van de nationale bloemententoonstel ling de „Keukenhof" te Lisse, alleen op de hoogtijdagen in Lisse extra treinen stoppen. Dit jaar zal voor het eerst tus sen medio Maart en medio Mei, dus tij dens de „Keukenhof-tentoonstelling, iedere dag een aantal treinen te Lisse stoppen; hierdoor komt dus een snellere verbinding met „Keukenhof" tot stand. De proef vordering van motorrijtuigen Daar het Ministerie van Oorlog over weegt deze zomer een proefvordering van motorrijtuigen te houden, heeft de E.V.O. er op aangedrongen dat bij het treffen van de voorbereidingen ernstig rekening zal worden gehouden met de belangen van de ondernemers, die voor de uitoefe ning van hu" bedrijf hun vracht- of be stelwagens dringend nodig hebben. De E.V.O. Veft de Minister van Oorlog verzocht te \\%t°n bevorderen dat bij een eventueel gebi4>:k van vrachtwagens tij dens de vorderingsperiode de eigenaars of hun chauffeurs in de gelegenheid worden gesteld bij de wagens te blijven en dat maatregelen getroffen worden dat de wa gens slechts zeer tijdelijk aan hun eigen lijke werk onttrokken worden. De E.V.O hoopt dat de Minister van Oorlog vóór de proefvordering in overleg zal willen tre den met de vervoerorganisaties en dat zoveel mogelijk aan de verlangens die door de E.V.O. ter kennis gebracht zijn en nog zullen worden, tegemoet zal wor den gekomen. Voor het afdragen van gelden gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de heer A. C. Couwenhoven, Ohmstraat 4, tel. 81400. In de brandweercantine kan men voorts alle mededelingen doen, die in het be lang zijn van hulp aan de noodgebieden. Tenslotte zij medegedeeld, dat de col lecte met bussen en lijsten in onze ge meente tot gistermiddag ruim 16.000 heeft opgebracht. Hierin zijn niet be grepen de bedragen, die per giro zijn overgemaakt. De verwachting bestaat, dat de bus- en lijstcollecte wel rond 23.000 zal opbrengen. ZAANDIJKER VERDACHT VAN VERDUISTERING Wormerveer. Een plaatsgenoot deed aangifte, dat hij op de hoek Marktstraat- Noordeinde door een vrachtauto was aangereden. Het voorwiel van zijn fiets was daarbij vernield. De bestuurder van de auto nam zelfs niet eens de moeite even te stoppen. Het nummer van de wagen is echter genoteerd, zodat chauffeur er nog wel meer van zal horen. Door de politie is een Zaandijker aan gehouden, die verdacht werd van ver duistering van geld ten nadele van zijn Wormerveerse patroon. Tweemaal is deze week iemand inge sloten wegens openbare dronkenschap. Het betrof hier een Wormerveerder en een inwoner uit Wormer. Zij zijn na ont nuchtering, in het bezit van een bon, weer heengezonden. Tegen een winkelier werd proces-ver baal opgemaakt Wegens overtreding van de Drankwet. Op de flessen wijn, die hij verkocht, stond het alcoholgehalte niet aangegeven. Voorts werd een plaatsgenoot geverba liseerd. omdat hij zich op de fiets door een auto liet voorttrekken. De politie heeft een plaatsgenoot aan gehouden wegens het plegen van on tuchtige handelingen met minderjarigen. Geen uilwisseling, geen muziek Westzaan. De uitwisseling met Midden- beemster tussen de Gemeenschappen van Beemster en Westzaan, die voor vanavond wasvastgesteld, is tot nader order uitge steld. Ook de onderlinge avond van de muziekvereniging Crescendo, die Zater dag in De Prins zou plaats hebben, gaat niet door. Tevens is de repetitie van de muzikanten voor Vrijdag a.s. afgelast. Hoewel de winter nog niet voorbij is, overweegt de voorzitter van ijsclub Lam bert Melisz, de heer W. Kesselaar, de baan te laten verdwijnen door het wa ter weg te pompen. De ramp in het Zuid-Westen van het land heeft dit be sluit verhaast, daar elke vierkante me ter grond nu nodig zal zijn en het water een nadelige invloed heeft op het land. Wormers blijven geven Wormer. Nog steeds, nu aan het kan toor van Sociale Zaken, komen goederen voor de noodgebieden binnen. T.z.t. zul' len deze worden opgestuurd. Ook komen er geregeld nog toezeggingen voor nanciële steun. Vandaag houdt men in onze gemeente de grote collecte. De lijs ten, waarop onze gemeentenaren inteke nen, zullen na de collecte ter beschik king van de belastingadministratie wor den gesteld; wellicht voor menigeen een stimulans nog royaler te geven dan hij al van plan was. Meer gespaard dan afgehaald Streek. De kantoren van de Nutsspaar bank te Zaandam, Wormerveer en Krom menie waren 1 Januari aan inleggers ver schuldigd f 15.851.638,09. In Januari is ingelegd f 1.349.666,52 en terugbetaald f 1.083.370,88. Hierdoor was de Nuts spaarbank in genoemde gemeenten 1 Fe bruari f 16.117.933,73 verschuldigd aan inleggers. Cursus voor Bromfietsers Streek. De Vereniging voor Veilig Ver keer „Zaanstreek" deelt mede, dat de cursus voor bromfietsers te Wormerveer een aanvang neemt op Woensdag 11 Fe bruari a.s. in een lokaal van de school aan de Beukenweg en te Zaandam Vrijdag 13 Februari in een lokaal van de Stationsstraatschool te Zaandam. Aan vang 8 uur. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot het Secretariaat: Heij- ermansstraat 99, Zaandam, tel. 4097. Beivaart Uw oud papier voor AntonWim en Adril Westzaan. Anton Visser, Wim Wijnands en Adri van Oostbree, drie jongens in ons dorp, hebben een actie op touw gezet voor de noodgebieden. Zij zijn vandaag, na eerst toestemming te hebben ge kregen van de burgemeester, be gonnen met de inzameling van kranten en lompen. Ze kregen een schuur van de heer Kesselaar als opslagplaats en hierin groeit de hoop reeds flink. De drie verzame laars beschikken zelfs over een te lefoonnummer. Onder nummer 3089 (Kesselaar) kan men de zendingen opgeven, waarna ze worden afge haald. De goederen zullen in West zaan aan de erkende handelaren worden verkocht. NOGMAALS HET KOPVLEES Zaandam. Het vakblad „De Slagerij" heeft aangaande de gebeurtenissen bij het Slachthuis alhier van de directeur van de Amsterdamse Huiden-Club, de heer H a u - ber, vernomen, dat het door slagers ver kochte kopvlees geen afgekeurd vlees betrof. Het vlees, dat na de onthuiding van het rund achter de. hoorns vandaan wordt gesneden, wordt als verval voor de knechts beschouwd. De huid van een rund mag eerst worden verwijderd, nadat het dier is goed gekeurd. Door een interne regeling op het abattoir te Zaandam, kan het echter voorkomen, dat afgekeurd vlees tussen de afvallen van het hier bedoelde goedgekeurde vlees geraakt. Het ware gewenst, dat er een andere rege ling zou worden getroffen, opdat vlees, dat is goedgekeurd en dus voor de consumptie geschikt is bevonden, niet behoeft te worden vernietigd, aldus het blad tot besluit. De opvatting van wethouder Tilkema is, dat bedoeld hoornvlees, dat inderdaad alles zins voor consumptie geschikt is. onttrokken wordt aan keuring als men het uit de slacht- hal overbrengt naar het lokaal van de Hui denclub en vandaar onderhands aan slagers levert (Betrokken slagers voeren aan dat dit al van 1936 af gebeurde). De directie heeft dit maanden geleden verboden en zal er streng op toezien dat aan dit gebruik een einde komt. Het publiek behoeft echter vol gens de wethouder geen angst te hebben, dat het rommel heeft gegeten. Gisteravond is de buitengewone ouder avond t.g.v. 5-jarig bestaan van Kleuter school Havenkwartier niet doorgegaan. Men heeft deze ouderavond to* nader te bepalen datum uitgesteld in verband met de ramp. De feestmiddag voor de kinde ren is gisteren wel gehouden. De jeugd van de kleuterklassen en de eerste en tweede klas van de Havenschool keken naai de poppenkastvertoning door mej A. Homkes. Er was limonade en snoep als tractatie voor de kinderen. sk Bij het havenkantoor is een onbeheerd staande fiets ontvreemd. Gisteren was er een botsing tussen twee auto's bij de Frans Halsstraat. Er viel enige schade te noteren. Als chauffeur op een oplegger van ex peditiebedrijf Alb. Keyzer alhier draagt de heer D. Brugman van Kalverstraat 29 bij in het Rode Kruis-werk in de ramp gebieden. Waar hij precies met zijn wa gen rijdt, is hier niet bekend. Onze stadgenoot S. van Houten uit de Nicolaasstraat is met een oplegger van autotransportbedrijf J. van Ham te As sendelft in opdracht van het Ned. Rode Kruis naar het rampgebied gegaan. 400 kisten bij verloting verkopen Veel belangstelling op de markt Zaandam. Vanmorgen 9 uur begonnen de Zaanse groentenhandelaren vooraan de Gedempte Gracht met de verkoop van 400 kisten fruit, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de slachtoffers van de stormramp. Zoals bekend, gebeurt dit op initiatief van de groentenhandelaren, verenigd in de Algemene en Katholieke Bond en de grossiers, die het fruit be schikbaar stellen. De verkoop, van de kis ten fruit, gevuld met sinaasappelen, goudreinetten en stoofperen, geschiedde via loten (elk lot twee nummers). De loten, die per stuk een kwartje kostten, gingen vlot van de hand. Voor de enorme stapel kisten fruit stond microfonist D. Metselaar, die met luide stem de tiental len, die zich rondom dé fruitmassa's verdrongen, tot kopen van de loten uit nodigde. De kas was in de vertrouwde handen van de heer J. Buis, die druk Dat gaal zo niet,"" vond ober werk had met het in ontvangst nemen van de penningen, die de ijverige loten- verkopers verzamelden. Nu en dan gaf de heer Buis het rad een slinger en konden de mensen zien op welk nummer van het draaibord de kist fruit was gevallen. Vanmorgen 10 uur waren er reeds eni ge tientallen kisten, die elk f 10 moeten opbrengen, verkocht. De omroeper ver stond zijn „vak". Op de kisten, die in.de loop van deze dag gratis naar de winnaars(essen) wor den gezonden waren enige borden ge prikt: „Koopt allen een lot ,voor de Ram- penpot!" Radio Husslage zorgde voor de geluidsinstallatie. Men verwacht, dat ae verkoop van de kisten met fruit wel tot vanmiddag zal duren. 1250 BALEN MET KI EREN NAAR DEN IIAAG Zaandam. Voozien van de opschriften „Noodgebieden" is vanmorgen een in drukwekkende stoet van auto's met 1250 halen kledingstukken naar Den Haag ver trokken om deze grootse vracht af te le veren bij het magazijn van het Ned. Ro de Kruis, mogelijk om nog verder te gaan en deze te deponeren in een door de wa tersnood getroffen gebied. Twee trailers, een verhuiswagen, een vrachtwagen met aanhangwagen en nog een vrachtauto ingen op rit, nagestaard door vele be langstellenden. De Oostzijderkerk is met man en macht ZAANDAM. Een aardig geval is de heer S. Vet overkomen, die nu als ge leider met de Trots Alles op weg is naar het bedreigde gebied. Toen hij als ver voerder van zakken naar Texel op de Dr. Wagenaar stond en gelijk de andere le-, den van de équipe een kop koffie bestel-} leeggehaald, de koster en zijn echtgenote de, vond de ober aan boord van dit schip ,;ijn met bezems aan de gang om de ste llet met in de haak. dat de mannen zelf nen vloer aan te vegen en mogelijk, dat de consumptie betaalden. De heer Vet de koster er nog wat op vindt de pene- betaalde voor allen gezamenlijk en zon- trante geur van de jute zakken weg te der dat een van de Zaankanters daar iets1 werken. Het inzamelen van kleren is van wist ging de ober met de rekening voorlopig?) achter de rug. Studenten zijn naar de burgemeester van Texel en liet met een stationcar mee naar Den Haag hem deze zien. Gisteren ontving de heer 0tn te lossen wat zij vanmorgen met de Vet het bedrag uit handen van een Zaan- ,-haüffeurs en andere helpers hebben ge- damse chauffeur, die het geld van dei laden. Er zijn 1250 balen kleren naar het burgemeester op Texel in ontvangst had noodgebied. Zaandam hééft het best ge- genomen. daan! K. cn V. heeft nu een pijpercorps Zaandam. De Christelijke gymnastiek vereniging Kracht en Vlugheid heeft be halve een tamboercorps thans ook een pijpercorps. Vijftig leden gaven zich hier voor reeds op en Zaterdag wordt de eer ste les gegeven door de heer J. Schoen, voorheen directeur van Soli Deo Gloria. Als een en ander vlot verloopt, hoopt men in het najaar een pijpercorps van 100 man te hebben. Uit vodden f 370 Zaandam. De vodden, die sommige mensen gemeend hebben te moeten ge ven voor de mensen in de geteisterde gebieden, zijn uit de verzamellokalen bij karren vol naar de fa. De Vries op het Rus'enburg gebracht en deze firma kee< niet op een paar gulden. Er is een besfe prijs voor betaald, zoda.t»de vodden, bij eengebracht in het gymnastieklokaal aan de Hogendijk, f220 opbrachten en die van het lokaal Zeemansstraat f 150. In de Oostzij derkerk lag ook een respecta bele berg. Ook daar verschenen mannen om de vracht in zakken te doen en naar het Rustenburg te vervoeren. Van een. kinderwagen, die men met de beste wil van de wereld niet kon verzenden, om dat het een wrak was, werden de wielen gesloopt door twee jongens, die erg blij waren met dit buitenkansje. Het personeel van de Firma R. van Exter, Aromafabriek te Zaandam, heeft besloten deze week een dag loon af te staan voor het Nationaal Rampenfonds. Het hierdoor verkregen bedrag is door de directie aangevuld tot f 1000. De N.V. Albert Heijn heeft tot gisteren 100 ton levensmiddelen naar de filialen in het overstroomde gebied gezonden. Van de heer Van der Kris, stuwadoor te Zaandam, is met de sleepboot, die de N.V. Bruynzeel gisteren uitzond, een vlet meegegaan. Bij de gelden, die voor de collecte zijn ontvangen, was een bedrag van f 155.26 van de leerlingen van de openbare ULO te Zaandam. Het bestuur van Coöperatie Zaanstreek heeft f 2000 beschikbaar gesteld voor het N.R.F. Philips te Eindhoven heeft de mobiele electriciteitscentrale van haar rijdende tentoonstelling (vermogen 120 kW) voor gebruik in de noodgebieden aangeboden. Deze centrale is in staat, een kleine stad van noodverlichting te voorzien. Door deze maatregel is de opening van de rijdende tentoonstelling te Amsterdam tot nader order uitgesteld. De Nat. Org. voor het Beroepsgoede- renvervoer Wegtransport (N.O.B.) roept haar leden op, per expeditiebedrijf de dagopbrengst van 1 vrachtauto beschik baar te stellen -voor het N.R.F. Ook ver zocht zij haar leden, materieel ter be schikking te stellen van de noodgebieden. Personeelsvereniging Firma Albert Wijnberg AWZ te Zaandam heeft het be drag van haar kas 174.88, aan het Na tionaal Rampenfonds overgemaakt. Hengelaarsvereniging VZOD te Assen delft heeft het N.R.F. 100 geschonken. Door een onderlinge verloting kwam er nog 12.50 bij. Zondag zal men in alle korpsen van het Leger des Heils een bijzondere collecte houden voor het we? k in de noodgebieden. De schooljongens van het Breedweer te Koog zijn gisteren begonnen met het op halen van oud papier, waarvan de op brengst bestemd is voor het N.R.F. Gis teren haalden zij reeds papier op ter waarde Tan f 10. Het personeel van N.V. Machinefabriek fa, P. M. Duyvis en Co. te Koog staat 20% van het weekloon af. Het personeel van Van Gelder Zonen's Kon. Papierfabrieken N.V. te Wormer zal Tweede Paasdag overwerken. De op brengst aan lonen en salarissen die dag zal door de directie worden verdubbeld. Bovendien komt hierbij nog, dat de VGZ-employé's volgende week Woensdag een uurloon afstaan. Werken alle em ployes hieraan mee, dan wordt de op brengst naar schatting f 15.000 voor het N.R.F.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4