OVERSTROOMDE GEBIED IN BEELD Groot is het leed, ontzaglijk de ellende, die in de overstroomde gebieden heerst. Niet te peilen zijn de angst, de verslagenheid, de apathie, die de mensen daar heeft bevangen- Er zijn er, die een etmaal, op de ellebogen gesteund, aan een balk hebben gehangen tot zij werden ver lost, er zijn er, die reeds dagen op daken en in bomen zitten en alle bewustzijn hebben verloren, niet meer beseffen, dat er hulp in de verte komt opdagen. De hulp is soms zo moeilijk te geven. Vele rubberboten zijn op prikkeldraad gestoten en lek geslagen, andere zijn bij de droppings uit helicopters afgedreven, vletten konden op de woe lende wateren niet worden gebruikt. Zij sloegen om. Maar hier en daar haalden de rubberboten hef, zoals (op de eerste foto) bij 's Gravendeel.Grote rubbervlotten die bestand waren tegen de woedende baren. En zij, die het nog beseften, waren dolaelukkiq te worden gered. r - c' w. Er is een 69-jarige man ge weest, die in zijn handen klap te, toen hij weer vaste grond onder de voeten had, er zijn er, die juichen, er zijn er ook, die stil zijn en hun vaak luttele bezit stevig vasthouden. De vader op de foto is van alles beroofd, maar getroost door het behoud van zijn kostbaar ste bezit: de kleine meid iSSS Honderden evacuées zijn met boten uit de Zeeuwse eilanden in Rotterdam gearriveerd. Enkele vluchtelingen worden door behulp zame handen bij hun debarkatie geholpen Alles water; toch geen water genoeg Een van de grootste problemen vormt de drinkwatervoorziening in de geïsoleer de gebieden. De bemanning van deze Rijnaak, welke deel uit maakt van de reddingsvloot, doch zonder communicatie-mid delen zit, zendt op deze manier een S.O.S- aan overkomende vliegtuigbemanningen. (Luchtfoto). Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" van Donderdag 5 Februari 1953 De evacuatie-centra hebben een stroom van vluchtelingen te verwerken. Een tafereeltje van enkele U.V.V.-dames, die de Evenals in Nederland, heeft het noodweer ook Engeland getefs- verzorging van de babies op zich hebben genomen. terd. Grote delen land staan onder water. Het dodenaantal heef' de 150 bereikt. Hier een overzicht van Jaywick bij Clacton.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2