Gorssel biedt Bruinisse de helpende hand Hulp uit de lucht snel en doeltreffend Gebieden over twee maanden weer droog STOUTMOEDIGE REDDING IN DE NACHT DAAR GING DE LIEFDE DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 PLAATS VOOR 800 EVACUé'S EN VELE DIEREN (Van een onzer redacteuren.) Gorssel heeft het besluit genomen om het zwaar getroffen Bruinisse op Schouwen Duiveland, over welks lot nog zo weinig bekend is, te adop teren. „De consequenties van onze beslissing kunnen we nog moeilijk overzien, zo vertelt burgemeester rar. J. O. Tkate ons, maar, voegt hij er aan toe, de afgelopen twee dagen hebben mij goede moed gegeven. De inwoners van de gemeente hebben met een buitengewoon enthousiasme hun bijdrage gegeven om de emsti- _ge nood te lenigen." ..Waaror.i wjj Bruinisse de helpen de hand zullen bieden?", vraagt de burgemeester. „Onder de indruk van de alarmerende berichten, die ons over Bruinisse bereikten, hebben wij eigenlijk het besluit genomen. Gors sel. noch ik persoonlijk hebben rela ties met het Zeeuwse plaatsje. Ik ken zelfs Bruinisse niet. Met adoptie moet men niet te hoog grijpen, zo meent de burgemeester. De taak, die men op zich neemt, moet men ook kun nen volbrengen. Mij dunkt, dat de gemeente Gorssel in staat moet wor den geacht om straks mee te werken het stadje, dat ruim 2200 inwoners telt, weer op gang te helpen. Na een week, zo merkt de burgemeester op, zal de grote spontaniteit geweken zijn. We moeten echter verder kij ken, want als straks de ernstigste nood gelenigd is, blijft hulp toch nog dringend nodig. De mensen we ten nu bovendien waarvoor zij geven. AJsp straks de zaken in Bruinisse weer zo marcheren als voorheen, kan men zich in Gorssel voldaan voelen." Wai Gorssel is momenteel in staat om di- reet twee honderd vijftig mensen uit Bruinisse een onderdak te verschaf fen. Indien men vier en twintig uren voordien gewaarschuwd wordt, dat er evacuees onderweg zijn, hoopt de bur gemeester voor zeven a acht honderd mensen een onderkomen te hebben. Dank zij de samenwerkende land bouworganisaties is er direct plaats voor zeventig stuks tbc-vrjj jongvee. Honderd paarden zullen in Gorssel ook een goede stal kunnen vinden. Slaapplaats is er voor drie geleiders. Men beschikt over voldoende ver- voersgelegenheid, zodat op bet eerste sein direct auto's zullen uitrukken om vee te halen. Vijftien grote kookpotten staan Chinees voorstel STAKING VUREN IN KOREA TOKIO. Tsjou En-lai, Chinees premier en minister van buitenlandse zaken, heeft Woensdag een onmiddel lijke staking van het vuren in Korea voorgesteld op de bestandsvoorwaar- deu, die reeds met de verbondenen zijn overeengekomen. Het staken van het vuren zon meteen moeten worden gevolgd door een politieke conferentie van elf landen over de nog onopge- losten kwestie van de repatriëring der krijgsgevangenen, aldus meldt radio- Peking. Het voorstel is gedaan binnen 43 uur na president Eisenhowers mede deling. dath hij besloten had tot op heffing van de neutraliteit van For mosa. Tsjou zeide, dat de bestands besprekingen te Panmoendjon onvoor waardelijk heropend dienen te worden. Hij voegde er aan toe, dat, „indien de Amerikaanse regering niet van plan is deze bespreking tc heropenen en de Koreaanse oorlog wil uitbreiden, China volledig bereid is verder te strijden". Reserve Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse za ken is het voorstel van Tsjou En-lai voor Engeland volkomen onaanvaard baar. Volgens hem is het in wezen hetzelfde als het voorstel, dat vervat is in de Sovjet-resolutie over be ëindiging van de strijd in Korea; dit is reeds door de algemene vergadering der V.N. voor Kerstmis jl. verworpen. In Amerikaanse kringen is men van hetzelfde oordeel. STORM AAN DE BRITSE OOSTKUST LONDEN. - Een uur na midder nacht, in de nacht van Woensdag op Donderdag, is aan de gehele Britse Oostkust een storm opgestoken. Men vresde een nieuwe ramp voor de reeds zwaar getroffen Britse gebieden. Later in de nacht nam de wind in kracht af. Er bestond hoop dat een tweede ramp bj| de vloed in de vroege ochtenduren zou uitblijven. In het totaal zijn 265 lijken van slachtoffers van de overstromingen in het afgelopen weekend geborgen. Tóch een bespreking Oostenrijks staatsverdrag? PARIJS. - In welingelichte kringen te Parijs wordt verklaarde, dat Andrej Gromyko. onderminister van buiten landse zaken der Sovjet-Unie, heeft doen weten, dat zijn regering bereid is zich te doen vertegenwoordigen op een bijeenkomst van plaatsvervangende mi nisters, waarop men zal spreken over een vredesverdrag voor Oostenrijk. Advertentie) Rheuraatische Pijnen? Stram en stijf vóór Uw tijd? Kezm dan toch Eruschen Salts en jaag zo de rheumatische pijnen uit Uw leden. Kruschens zes minerale zou ten hebben een wonderbaarlijke aan sporende werking op lever, nieren en ingewanden. Als die weer met jeug dige energie hun bloedzuiverende taak verrichten, weet U van geen rheuma tische pijnen meer. Want de oorzaak: onzuiverheden in Uw bloed worden radicaal verwijderd, regelmatig, iedere dag. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. klaar om zodra dat wenselijk en mo gelijk mocht zijn, naar het geteister de gebied vervoerd te worden. Dag en nacht staat een auto klaar, die zodra assistentie gevraagd wordt, met vijftien man gemeentepersoneel uitge rust met alle mogelijke gereedschap en een pelroleumschijnwerper in ge zelschap van een EHBO-er (niét ver bandlost), kan uitrukken naar elke plaats, waar men ontboden wordt. Het It to nieuw Wat werk ons straks in Bruinisse te wachten zal staan, weet ik niet zegt burgemeester Thate. Het is alle maal zo nieuw voor ons. Als straks het stadje weer watervrö is en de cen trale overheid de steun gegeven heeft, die zij nodig acht, zal Gorssel de han den uit de mouw moeten steken. Een paar honderd vrijwilligers zul len dan moeten worden ingezet om binnen zo kort mogelijke tijd te zor gen ,dat het dagelijkse leven weer zijn gewone gang kan gaan. Wü zul len ons pas van onze plicht ontheven mogen voelen als alle schade hersteld is. Niet alleen aan het herstel van de eigendommen van de getroffenen denkt men in Gorssel. De kinderen uit Bruinisse, voor wie het nodig mocht zijn, zullen in Gorssel gedurende enige tijd op gastvrijheid kunnen rekenen. Overwogen kan nog worden, zo deel de de burgemeester mee, of ook een aantal moeders voor een paar weken bij ons rust kan vinden. Voor wij aan het werk gaan, is contact met mijn ambtgenoot in het geadopteerde gebied zeker nodig. De burgemeester hoopt, dat dit spoedig kan geschieden, zodat de hulp goed kan worden voor bereid en geen half werk verricht be hoeft te worden. Geen balf werk Van half werk houdt men in Gors sel niet. We konden dat afleiden uit hetgeen burgemeester Thate ons ver telde over de hulpacties, die men in de gemeente op touw gezet heeft. Zondagavond werd de gemeenteraad bijeengeroepen voor een spoedeisende vergadering. Met algemene instemming besloot men alles te doen wat moge lijk was. Maandagmorgen in alle vroegte kreeg iedere inwoner van Gorssel een proclamatie van de leer lingen van de hoogste klassen ter hand gesteld, waarin de burgemeester opriep tot hulp. Kort daarop ging een feluidsvvagen van dorp tot dorp om e inwoners aan hun plicht te her inneren, terwijl leden van de brand weer huis aan huis aanbelden en de bewoners verzochten hun goederen klaar te leggen. Het resultaat is ge weest, dat een vij tons vrachtauto met goederen naar Ossendrecht is ge weest, terwijl in de kazerne in Eefde nog tien ton ligt opgeslagen. Met de lijstcollecte gaat het ook uitstekend. 29. Het werd al licht, toen de stomer gesignaleerd werd door de kapitein. Snel gaf hij de stuurman enige beve len en weldra koerste de „Josephine" recht op het s.s. Macedonia" aan. De rust aan boord van de „Joséphine" had nu plaats gemaakt voor een grote bedrijvigheid en ook Rikki had daar deel aan, zonder dat de bemanning daar echter enig vermoeden van had. Ze had al enige malen vergeefs ge probeerd het deksel van de patrijs poort af te krijgen, maar de vleugel moeren zaten muurvast- Tenslotte pak te zij een roede uit de hangkast en probeerde deze als hefboom te ge bruiken. Hiermee had ze meer succes, dan ze had durven verwachten. Ze kreeg de moeren los en kon nu einde lijk naar buiten zien. Maar eerst nam zc nog een andere voorzorgsmaatregel. Ze zette een stoel onder de knop van de deur, zodat deze niet open kon wor- gemaakt. Vervolgens deed ze het licht uit, want ze was bang, dat het licht schijnsel anders opgemerkt zou wor den door een lid van de bemanning. Maar ze werd niet gestoord. Jammer genoeg was er het eerste uur met veel te beleven, maar plotseling hoorde ze rumoer aan dek. het jacht draaide bij, er werd vaart geminderd en in eens schoof er een grote stomer in haar gezichtsveld. „Als ze me nu snappen, kost het me zeker mijn nek!", sprak Rikki zachtjes tot zichzelf, ter wijl ze nogmaals omkeek naar de stoel onder de dour. „Maar ik moet het er op wagen". MEN ZOEKT NAAR LANDINGSPLAATSEN KOOR PARACHUTISTEN Snel en doeltreffend is de hulp, die uit de lucht geboden wordt. Onophou delijk razen de vliegtuigen boven de wateren, reddingsmateriaal, leeftocht en dekking uitwerpend. Ook worden duizenden zandzakken gedropt, die gretig gegrepen worden door burgers en militairen, die bressen pogen te dichten en wankele dijken schragen. Er waren Woensdag bijna tweehon derd vliegtuigen in de lucht, waaron der een dertigtal helicopters, die wie kend tot laag over water en kleine stukjes land scheren, wiekend in de lucht stilstaan en reeds menigeen met behulp van lieren van de daken ge haald hebben. Zij voeren ook verken ningen uit, maken foto's en geven aan wijzingen. Zo kan men zeggen, dat de hulp uit de lucht onschatbare dien sten bewijst. Ook vüegboten zijn in actie gekomen. Het buitonland neemt aan deze hulpverlening deel on heeft o.m. nog helicopters aangeboden. De bemanning van een hefschroef- vliegtuig, die bij het reddingswerk in nood was komen te verkeren, is door een andere helicopter uit haar benarde positie gered. Gisteren is van het vliegveld Val- Na de vlucht, welke een veertigtal diplomaten boven de getroffen gebieden hebben gemaakt, heeft de hoofd-ingenieur van de rijkswaterstaat, dr ir Van Veen. een uiteenzetting gegeven over de ramp. Hq merkte op, dat wanneer de springvloed veertien dagen later zou zijn gekomen, het water nog hoger zou zijn geweest. Het overstroomde gebied moet men zien. aldus de heer Van Veen als een kunstmatig gebied, dat door aanleg van dijken werd ge wonnen. Men verwachtte vroeger, dat iets dergelijks als thans het geval is, maar eens in misschien 500 jaar zou kunnen voorkomen en later dat een dergelijke vloed maar eens in de 350 jaar mogelijk zou zijn. Het water kwam thans echter hoger dan ooit te voren. Men zal dus meer moeten doen. Hij gewaagde van de plannen, die er voor de ramp bestonden, tot een grote afdqking. Wil men het water er uit houden, dan zal men het land geheel van de zee nioet.en afsluiten, met uitzondering van de Nieuwe Waterweg en de Schelde. De heer Van Veen hoopte, dat de dijken deze zomer hersteld zullen zijn. Na een of twee maanden kunnen de gebieden weer droog gemalen zqn. Er kan sneller gewerkt worden dan na de inundatie van 1945. De outillage is thans veel beter. Hoe het met de landbouwgronden gesteld zal zijn, kan nog niet worden gezegd. Veel hangt er van af of er veel vers water in het gebied is. Dat kan de verzilting tegenhouden. In de nacht van 3 op 4 Februari is op Schouwen en Duiveland een aantal mensen van het dak van een huis gered door het stout moedige optreden van een reserve-kapitein-vlieger van de luchtmacht, die met een sportvliegtuig drie rubberboten afwierp tijdens een moeilijke vlucht in het duister. Deze reserve-officier, de heer J, Hoekstra, stelde zich met zijn Fairchild-vliegtuig beschikbaar voor reddingswerk op punten, waarvan bekend was, dat zij tot de z.g. noodadressen behoor den. Hij voerde drie rubberboten mee, voorzien van lange touwen, die hij tussen 2 en 5 uur in de ochtend van 4 Februari met succes op een benarde plaats op het eiland Schouwen en Duiveland heeft kunnen neerlaten. De lange touwen gebruikte hij om verbinding tot stand .te kunnen brengen tussen de mensen op het dak en de reddingboten, die in de nabijheid in het water terecht kwamen. Dank zij deze touwen konden de in nood verkerenden de boten naar zich toe trekken en deze vervolgens gebruiken om zich uit hun benarde positie te verwijderen. Dezelfde vlieger heeft reeds vóór dit nachtelijk avontuur daadwerkelijk en vrijwillig aan het reddingswerk uit de lucht deelgenomen en is ook thans nóg op dit gebied actief. kenburg een Beechcraft opgestegen om in Zeeland geschikte plaatsen voor parachutisten te zoeken. Het schijnt, dat men deze soldaten voor het red dingswerk wil gebruiken. Op een weiland te Haamstede op Schouwen had men een landingster rein voor helicopters geïmproviseerd. Het terrein was met beddelakens afgezet. Meteor-straaljagers van de tactische luchtmacht zijn bezig alle getroffen gebieden te fotograferen. Men hoopt op deze wijze binnen enkele dagen een totaalbeeld van de ramp te hebben. Vele bemanningen klagen over bur gervliegtuigen, die zich in de lucht boven Zeeland ophouden. De inzitten den doen het blijkbaar uit nieuwsgie righeid. Hun is dringend verzocht deze streken te mijden, omdat het zeer druk is in de lucht. OMVANGRIJK IIoc omvangrijk de hulp uit de lucht is moge blijken uit het feit, dat in een tijd van zes uur Woensdagmiddag 60.000 zandzakken, 11.150 broden, 2000 liter drinkwater, grote bussen voed sel, Rode Kruis-pakketten, dekens en rubberboten zijn uitgeworpen. Extra verstrekkingen aan militairen Dc minister van oorlog heeft goed gekeurd, dat militairen, die daadwer kelijk optreden in de noodgebieden, tot nader order per dag een extra zakgeld zullen ontvangen van een gulden, ais- mede een pakje sigaretten, zulks met terugwerkende kracht van Zondag 1 Februari af. (Advertentie) Van „luchtjes" gesproken... laat de lucht van koken, hakken en braden niet in uw woning rondhangen. Alle keukengeuren worden door Air.Wick even prompt weggenomen als de rooklucht uit uw woonkamer. KOU enGR/BP kunt U bestrijden met de zo krachtig werkende HET OUWEl.CACHEI WAARBORGT SMAAKLOOS EH GEMAKKELIJK IHHEHEM SNEL RECHT Terwijl van alle zijden met schier bovenmenselijke krachtsinspanning ge werkt wordt aan het in veiligheid brengen van duizenden in nood verke rende mensen, terwijl niemand zich ontziet en meer doet dan menselij kerwijze van hem verwacht mag wor den, hebben op Walcheren een be roeps-sergeant-majoor en twee be roepssergeanten zich met grove ver onachtzaming van hum plicht onttrok ken aan de hulpvérleningswerkzaam- heden, waarvoor zij waren ingezet. Zij zijn onmiddellijk gedegradeerd. Vijf onverlaten, die zich in het zwaar getroffen 's-Gravendeel in de Hoeksche Waard aan plundering schuldig maak ten, zijn gearresteerd en in het huis van bewaring te Dordrecht ingesloten. Men heeft zich genoodzaakt gezien in 's-Gravendeel een noodklok in te stel len. Het is verboden om zich van 's avonds half zeven tot 's morgens zeven uur op straat te begeven zonder toestemming van de politie. Springtij normaal verschijnsel Daar er over de be- gripen springtij en springvloed en storm vloed bij velen enige ver warring blijkt te be staan. zodat sommigen zich zelf ongerust ma ken over het op 16 Fe bruari te verwachten springtij, wordt hierover van de zijde van het K.N.M.T. het volgende medegedeeld: Er zijn twee oorzaken waardoor eb en vloed langs onze kusten niet altijd gelijk zqn: le de wisselende sa menwerking van zon en ■maan; 2e de werking van de wind op de Noordzee. De maan en de zon beïnvloeden beiden het eb- en vloed verschijn sel, doch de maan het meest. Derhalve zijn eb en vloed het sterkst als de zon precies met de maan samenwerkt, het zwakst als de zon de maan tegenwerkt. Het eerste geval treedt al tijd kort na volle maan en kort na nieuwe maan op. Men spreekt dan van een springtij. Het tweede geval treedt altijd kort na eer ste kwartier en kort na laatste kwartier op Men spreekt dan van doodtij. Een springtij is dus een normaal verschijn sel. dat om de twee we ken optreedt. Het be staat uit een springvloed en een springeb, of een springhoogwater en een springlaagwater. Een springvloed of springhoogwater is dus een hoogwater, dat wat hoger is dan het gemid delde hoogwater, doch het wordt ook onmiddel lijk gevolgd door een springlaagwater dat la ger is dan het gemiddel de laagwater. Nu komt hier de in vloed van de wind bq. Het is bekend, dat een storm uit het Noord- Westen een ophoping van water in het Zuide lijk deel van de Noord zee. dus tegenover de Nederlandse kust ver oorzaakt. Is deze verho ging van dat waterpeil door storm groot, dan spreekt men van een stormvloed. Treft nu een uitzonderlijk zware en langdurige Noord-Wester storm over de Noordzee bovendien nog samen met een springvloed, dan kunnen de gevolgen ca- tastrophaal worden. Dat nu was het geval in de nacht van 31 Jan. op 1 Febr. Het bizondere was dus niet het spring tij van die nacht, doch wat daarbij kwam. Door die uitzonderlijke storm. Nu zijn ook zonder de wind de springvloeden niet alle precies even hoog. Zo zou, zonder wind, de springvloed van die bewuste nacht door de werking van maan en zon iets minder hoog ge worden zqn dan de voor afgegane springvloed van 18. Jan. en dan de vol gende van 16 Febr. Dit betekent dus: le. dat de stormvloed nog hoger geworden zou zijn als dezelfde storm op 18 Jan. of 16 Febr. opgetreden zou zijn; 2e. dat bij het eerst volgend springtij, indien de wind geen complica tie geeft, het hoogwater en het iaagwater ver wacht moeten worden ongeveer even hoog te zullen zqn als het hoog water en het laagwater op 18 Jan. Wel moet verwacht worden, dat de getqstro- men van het in- en uit trekkende water sneller zullen zqn dan gemid deld. FEUILLETON Buiten stond Richard een zorgelijk uitziende Richard in Wiens armen ze zich wierp en uitriep: „O, liefste, het is allemaal in orde! Ik heb het geld!" zonder zelfs maar te wachten tot hq binnen was. „Heb je Hij werd bleek en scheen een ogenblik niet in staat de zin af te maken. En terwijl ze haar arm door de zijne stak en hem de zitkamer binnen voerde, stelde ze hem gerust en her haalde steeds opnieuw: „Alles is in orde! Je hoeft j'e nergens meer zorgen over te maken. Ik heb de cheque zelfs bq me!" Toen hij eenmaal goed en wel zat rende ze naar haar tasje en nam de cheque er uit en knielde toen naast hem neer om hem het bewijs voor haar woorden te tonen. „Hemel, ik kan het nog niet geloven". Zijn gezicht herkreeg zijn kleur terwijl hq de cheque bekeek. „Hoe heb je dat in vredesnaam voor elkaar gekregen liefste? Je bent gewoon een tovenares". „Neen, echt niet. Maar ik heb wel overredingsgave", vertelde ze lachend. „En meneer Tamberley is werkelqk erg edelmoedig, weet je. Hij vindt het leuk te doen alsof hq dat niet is, maar nou ja, kijk zelf maar". Ze was bang dat hq een meer gede tailleerd verslag van het onderhoud zou verlangen, maar gelukkig nam het geweldige feit, dat het geld er heus was al zijn gedachten in beslag. „Zie je de cheque staat op mijn door MARY BURCHELL „Natuurlijk". „Maar ik heb hem verteld, dat het grotendeels voor jou bestemd was. Ik zal het geld daarom morgen op mijn rekening overstorten en jou vanavond voor je weggaat, een cheque schrijven. Die kun je dan over een paar dagen incasseren en het geld terugstorten in de kas van je firma en dan zqn we vei lig, Richard. Is het niet geweldig". „Geweldig", beaamde hq glimlachend en leek weer op zqn oude vrolijke zelf. „Poeh! Voor het eerst sinds dagen haal ik weer vrij adem, Hope!" „Dat geloof ik", antwoordde ze en gaf hem een meelevende kus. „Er zitten toch geen voetangels en klemmen in?" Vroeg hij weldra, en be keek de cheque alsof die zo in een post- wisseltje van dertig cent kon verande ren. „Neen. Richard. Zie ik zal nu dadelqk de cheque voor jou uitschrijven. Maar wacht met die aan te bieden tot ik de cheque van dr. Tamberley op mqn rekening heb laten overboeken". „Best". Hq sloeg haar met een haast pqnlijk verlangen gade terwijl ze naar haar bureautje liep, haar chequeboek nam en begon te schrijven. „Zo! Dat is het eind van al onze zor gen!" verklaarde ze en overhandigde hem de cheque. Hij kuste haar en grinnikte toen hij zei: „Hoe voelt het om een cheque van vijfduizend gulden uit te schrijven". „Fijn in deze omstandigheden". „En dan te bedenken dat die geluks vogel Tamberley dat doen kan zonder met zijn ogen te knipperen!" „Zo zou ik het niet willen stellen", protesteerde Hope. En toen, omdat ze het gevoel had dat ze Richard Tamberley niet voldoende recht liet wedervaren voegde ze er ernstig bq: „Hq is hier wel geweldig aardig in geweest, vind je niet?" „O ja, reusachtig", beaamde Richard onverschillig. „Maar ik denk dat hq verliefd is op je, juist zoals ik al eerder zei". „O neen, Richard, dat is hq niet!" „Jq wonderlijk zieltje, waarom schrik je zo van dat idee?" „Omdat, nou ja, ik ben helemaal niet geschrokken, maarO, laten we ergens anders over praten". Richard lachte. „Graag. Hoe gaan we dit reusachtige bof je vieren?" „Vieren „Wel ja. lieveling. Je denkt toch zeker niet dat we uit de diepste wanhoop gered kunnen worden, vijf duizend gulden cadeau krijgen, en de gevange nispoorten zien terugwijken zonder dat te vieren?" „O, maar". Ze wilde wel dat Richard niet zo luidruchtig over gevangenis poorten sprak. Had hq dan nu al ver geten dat wat hq had gedaan hem werkelqk in de gevangenis had kunnen brengen? Je maakte toch zeker geen grapjes over dergelijke dingen. „Wat maar?" wilde hq weten en keek haar met zulke teder lachende ogen aan dat haar critische stemming ver dween. „Nou, ik vind niet dat we hier geld aan moeten uitgeven, zie je". „Waarom niet?" wilde Richard op recht verbaasd weten. „Onze financiële moeilijkheden zqn tijdelijk voor bij. Vind je het niet juist om een paar tientjes aan een feestavondje te be steden om dat heuglijk feit te vieren „Eerlqk gezegd niet, Fichard". „Maar lieve schat, het is niets voor jou om zo krenterig te zu'n op een ogenblik van vreugde!" riep Richard in geamuseerd verwq't. „Ik heb jou nog nooit eerder voor zuinigheid horen pleiten!" „Ik heb ook nooit ernstig over zuinig heid hoeven nadenken", sprak Hope langzaam. „Nou, denk er dan nu ook maar niet over", raadde Richard haar aan. „Het is het afschuwelijkst-denkbare onderwerp om je gedachten aan te spenderen". En hq lachte. „Maar Richard, je kunt het maar niet zo van je afzetten. We zullen ons in de toekomst anders moeten instellen, ge loof je niet?" „O ja?" Hij streek liefkozend met zijn vinger langs haar wang en glimlachte haar toe. (wordt vervolgd) Bescherm Uw Kinderen Bij gevatte kou direct de Uw kind [bedreigende gevaren bestrijden Inwendige zniverneid is het behoud van Uw gezondheid. Neem eens per week één of twee KOMEND WEEKEND GEEN SPORT Voor het komende weekend hebben diverse sportbonden reeds het besluit genomen de vastgestelde programma's af te lasten in verband met de natio nale ramp. Besluiten in deze zin zijn fenomen door het Nederlands hand- alverbond, de Koninklijke Nederland se hockeybond. Koninklijke Nederland se korfbalbond en Nederlandse tafel- tennisbond. Van de zijde van de Ko ninklijk Nederlandse voetbalboond werd verzekerd, dat in de vergadering van vandaag een beslissing zal worden genomen overeenkomstig de wens van de regering, a Voor de getroffenen Deens elftal wil wedstrijd komen spelen Naar wij vernemen heeft de heer Ebbe Schwarz, voorzitter van de Deen se voetbalbond, een telegram aan Karei Lotsy gezonden, waarin hij uiting geeft aan zijn medeleven met het door de ramp getroffen Nederland. Tevens biedt hq aan een wedstrijd in Neder land te spelen ten bate van de slacht offers. Alle Zondagen tot 15 Maart en alle weekdagen tot de week, die 28 Maart eindigt zqn hiervoor, wat de Deense voetbalbond betreft, beschik baar. Voor de organisatie van de O.S. in 1960 zal Tokio zqn candidatuur stel len. Het gemeentebestuur treft maat regelen voor de uitzending van ver tegenwoordigers naar verscheidene lan den, waar getracht zal worden de steun van Olympische officials te ver krijgen. MARKTBERICHTEN VEEMARKT 's-HERTOGEN'BOSCH Op de Bossche veemarkt van Woens dag werden 2629 stuks vee aange voerd. De prijzen waren als volgt: Melk- en kalfkoeien van f 850 tot I 1255; guiste koeien van f 600 tot f 775; kalfvaarzen van f 825 tot f 1125 klamvaarzen van f 700 tot f 800: guiste vaarzen van f 515 tot f 675: •■an f 85 tof f 145; nuchtere slachf- kalveren van f 30 tot f 40; zware soorten van f 52 tot f 62; lopers van f 65 t.ot f 80; biggen van f 32 tot f 47; drachtige zeugen van f 220 tot f 270; schapen van f 60 tot f 70; vette scha pen f 90; vette lammeren van f 70 tot f S5- Aanvoer van slachtvee: 576 stuks- Prijzen: extra kwaliteiten tot f 3, le kwal. f 2,80-f 2,90. 2e kwal. f 2,50- f 2,60, 3e kwal. f 2.30-f 2.40; worst koeien f 2,05-f 2,20; vette stieren f 2,50-f 2,55, alles per kg geslacht ge wicht; vette kalveren, lichte, van f 1,95-f 2,30 per kg lev. gew.; vette kalveren, zware, van f 2,50-f 3,05 per kg lev. gew., prima notering; nuchte re slachtkalveren van f 1,05-f 1,15 per .kg lev. gew.; zware soorten van f 1,25- f 1,50 jier kg lev. gew.; slachtzeugen van f 1,50-f 1,56 per kg lev. gew.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4