Aan de spits bij de invalspoort van overstroomd Zeeland Kranige medische ploeg Kroniek van de stad: Elsa Verghis treedt in Nijmegen °P De Nederlandse Opera bracht „Aïda" Nijm. Wandelverbond sluit zich aan bij I\.B.v.L.O. Drie dijken braken door CLOWNTJE RICK GELDERS DAGBLAD DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 Bergen op Zoom is de invalspoort géworden van hot over stroomde Zeeland. In enkele verbijsterende uren is het geworden lot een evacuatiecentrum waar duizenden uitgeputte mensen een weldadige gastvrijheid wordt bereid. Hier, in dit Bcrgcn-op Zoom, is het ook een kranig groepje Roode Kruis-iucnscn, dat de spits afbijt van de hulpverlening uit Nijmegen. We weten het: er zijn in Nijmegen nog velen achtergebleven die even epontaan en overtuigd directe hulp zouden willen verlenen, doch momen teel is er voldoende mankracht aan wezig. De medische hulpploeg uit Nij megen verricht onder leiding van Dr. Lammers uitstekend werk. In samen werking met andere Roode Kruis- colonnes en individuele krachten wordt er hard gewerkt om de ergste nood enigszins te lenigen. Waaruit bestaat deze hulp? Er wordt medische hulp verleend, voeding en kie- ding verstrekt, huisvesting gezocht. En nog staat men eigenlijk machte loos wanneer men zich het naamloos leed realiseert van de duizenden die van have en goed zijn beroofd, wier dierbaren wellicht zijn omgekomen... En toch geeft het werk voldoening wanneer men ziet hoe de ergste sporen van het gezicht verdwijnen onder de goede zorgen: warmte en voedsel zijn na alle doorgestane ellende een onzeg baar wonder. Warmte, voedsel en medische hulp gééft Bergen op Zoom. Aan de haven is het een druk komen en gaan van bussen en particuliere wagens die de nooit eindigende stroom van evacué's uit de schepen ophalen. Alles wat enigszins behoorlijk varen kan, vaart. Naar Bergen op Zoom komen de sche pen en scheepjes beladen met gered den; of de redding op het nippertje was, hoe groot de doorgestane ellende was... daarover wordt niet gesproken. Zodra sij voet aan wal zetten, worden zy vervoerd naar het Lourdes Parochie huis, waar het onverhoopte voor de ge troffenen gebeurt: warmte, voedsel, medische hulp. En dan kunnen ze uit rusten, enigszins bekomen van de doorgestane ellende, even niet denken aan het vreselijke dat is geschied. Dr. Lammers, het hoofd van de me dische hulpploeg ,is een doortastend man. Gistermorgen vroeg vertrok hij met enkele andere Nijmeegse Roode Kruismensen op een scheepje dat naar Zierikzee voer. De medische hulpploeg lijkt wel één grote familie, want toen wij gistermiddag een bezoek aan de in Bergen op Zoom achtergeblevenen Dr. Lammers aan boord van het scheepjedat na een gevaarlijke tocht in opkomende storm en duisternis uit Zierikzee veilig met zijn droeve last in Bergen op Zoom aankwam. NIJMEEGSE AGENDA TENTOONSTELLING: Rijksmuseum .,Kam". geopend dagelijks van 1017 u. Zondags van 1317 u- „Parnassus": Berg en Dalseweg 456— 458. Permanente expositie schilde rijen. Heilig Landstichting: rondgangen bij voldoende belangstelling onder des kundige leiding. Stadhuis: Ma. t.m. Vr. 9. 12.30, 14— 17.30 uur, Za. 912 uur. Permanente tentoonstelling „Wederopbouw". Woensdag 1920 uur: Zitting Pry- zencommissie. FILMS: Centrum: „Limelight". Alle leeftijden. Zondag 13, 15.45, 18.30 en 21.15 uur. Donderdag 14.30 en 20 uur, overige dagen 14.30, 18.30 en 21.15 uur. Donderdag 23 uur: Extra nachtvoor stelling „Limelight" ten bate van Rampenfonds. De Vereeniging: „Limelight". Zondag 14.30, 18.30 en 21.30 uur. Maandag en Dinsdag 14.30 en 20 uur. Corso: „Zoölogica". Alle leeftijden. Zondag 14.15, 18.30 en 21 uur. Overige dagen 20 uur. Scala .,The Killers", 18 jaar. Zondag 14, 16, 19 en 21 uur. Overige dagen: 14.30 19 en 21 uur. Asta: „Angst voor het huwelijk", 18 jaar Zondag 14, 16, 19 en 21 uur. Overige dagen 14.30, 19 en 21 uur. Alleen Donderdag ..Verloren grenzen" 14.30, 19 en 21 uur. DONDERDAG: De Vereeniging, 20 uur: Hoofdstad Operette. Kath. GczcHenver., 20 uur: Extra voor stelling „Onderling Kunstgenot" ten bate van Rampenfonds. APOTHEEKDIENSTEN De Zondag- en nachtdiensten (vanat 10 uur) worden t.m. Vrijdag 6 Febr. waargenomen door Verenigde Apo theken. Willemsweg 86, telef. 25489; Zijnen-Wartel, Mr. Franckenstr. 14, telef. 20260. brachten, hoorden wij hen over weinig anders praten dan wanneet Dr. Lam mers zou terug komen. Ondertussen werd er wel stevig aangepakt, en on der leiding van Luit. Zaalberg cn Dr. de Ruyter. de Wildt, die als specialist aan de medische hulpploeg is toegevoegd, ■erliep de verzorging van de talloze evacué's op soepele wijze. Liefst zou men voortdurend de handen uit de mouwen willen steken, doch het geldt hier nu eenmaal geen geregelde boot- dienst. Soms is het urenlang op de kade wachten, en dan in-eens komen bij hoog water vele boten met hun droeve last achter elkaar binnen. We hebben gisteravond nog meege maakt dat Dr. Lammers en de zijnen van hun zware tocht terug kwamen. Een boot met tachtig gewonden volgde nog. Even heerste er vreugde onder de Nijmeegse Roode Kruis-mensen, die urenlang op de kade, trappelend van de kou, hadden staan wachten, toen zij hun leider veilig en wel aan boord za gen van het kleine scheepje. Doch spoedig moest, dit weer plaats maken voor de ernst van de toestand: een man wordt per brancard uit het schip ge dragen, een tweede brancard met zwaar gewonde volgt. Dan een moe der, huilende kindetcn, een gebogen man. En een armzalig bundeltje ge redde goederen. Hier en daar een glimp van blijdschap om de behouden aankomst, doch dc wetenschap: daar ln het water verdween wat mij lief was, blijft. De ambulance-wagens in den voor. Even later vertrekken zij onder drukkende stilte naar het zie kenhuis. Een van de vele droevige mo menten op een dag. Er staat niemand meer te trappelen met de voeten, en te blazen op de banden omdat het zo koud is. De uitgeteerde gezichten waarop het doorgestane leed in zo kor te tijd als gegrift Is, zijn te welspre kend. De Roode Kruismensen die met het wankele scheepje in de opstekende storm een gevaarlijke tocht maakten, lak voor de naven zelfs nog vast lie pen, zijn sober in hun woorden. Want geen gevaar is te vergelijken met liet leed in de getroffen gebieden. Dr. dc Ruyter dc Wildt helpt ecu van zijn vele evacué-patiënten. Als het waar is, dat een groot kun stenaar op voortreffelijke wijze het aroma van zijn eigen land kan mee delen aan toeschouwers en toehoorders, zelfs al zou hij in een gedeeltelijk on bekende taal spreken, dan is dat zeker in hoge mate het geval bij de Griekse toneelspeelster, de nog jonge Elsa Verghis van het Nationaal Theater van Athene. Haar groot succes te Leiden, vorige week, na de vele successen in haar eigen land cn in Engeland heeft dat eens te meer bewezen en wanneer zij aan een uitgesproken wens voldaan heeft om, voor haar optreden te Cam bridge en te Oxford, haar tweede voor stelling te Nijmegen te geven, en haar voorgenomen reis enkele dagen uit te stellen, dan was een van haar redenen, dat zij als kind van een volk, dat nog niet zo lang geleden in een van zijn meest getroffen gebieden zo voorbeel dig door Nijmegen, als enige stad in Nederland, weid geholpen, gemeend heeft met haar hoogstaande kunst ook stille dank te vertolken voor wat onze stad voor het zwaar geteisterd dorp Paschalia, in Noord Griekenland, had gedaan. Deze jonge kunstenares behoort tot de nieuwe toneelgarde van Hellas, die tracht een nieuwe vorm te geven aan een oude inhoud en zich wel bewust is dat een moderne interpretatie uiter aard heel anders dient te zijn dan een zuiver antieke. Visioen en voorspelling van Kassan- dra (uit Aischvlos' tragedie) zal me juffrouw Verghis ten gehore brengen. Kan de kunstenares met haar don kere maar melodieuze stem deze tra- ische figuur der oudheid zeer boeiend eeii expressief weergeven, niet minder bekoort zij in de rol van Iphigcneia, e ongelukkige koningsdochter die .cslachtofferd werd opdat de tocht naar Troja zou gelukken, maar die volgens de legende door de godin ont- oerd werd naar het verre land der Tauriërs. Wel een van de meest hartstochte lijke drama's der oudheid, evenals het vorige ook het werk van Euripides, is de Medeia. Ook hieruit draagt de ac trice voor. Richtlijnen voor evacué's 1. Evacué's melden zich ten stad- huize, afdeling Bevolking, Nteuw- straat, alwaar zij in het bezit worden gesteld van een identiteitsbewijs. 2. Vervolgens wordt op de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Za ken, Kronenburgersingel 73, beoor deeld welke goederen ter leniging van de eerste nood beschikbaar zul len worden gesteld. 3. Hierna kunnen de goederen in ontvangst worden genomen in het Veilinggebouw aan dc Marlalaan. Lijst van slachtoffers De eerste voorlopige lyst va slachtoffers van de watersnood ligt ter inzage by ons bureau. Als jongere bloemen van Griekse bodem en literatuur draagt Elsa Ver ghis tenslotte ook twee volksballaden voor. waarvan de ene verhaalt over de broeder, die zelfs na zijn dood zijn eed aan zijn vereenzaamde moeder trouw blijft, en de andere de triomf van de ste liefde verhaalt: een verstoten bruid is bereid bruidsjonker te worden oor het huwelijk van haar mededing ster maar wordt bij de plechtigheid zelf de gelukkige bruid. Waar de kunstenares deze stukkon in haar eigen moedertaal weergeeft, het noodzakelijk dat deze stukken door een uitvoerig commentaar in het Nederlands worden voorafgegaan. Al dus zal het dan ook geschieden en daardoor zal men, met het begrip van de inhoud van het voorgedragen en vertolkte gedeelte gemakkelijk in staat zijn uit woord en stem. uit ex pressie er. beweging van de actrice de diepe inhoud van enkele van de beste fragmenten uit dc literatuur der oudheid te begrijpen. Haar optreden op Vrijdag 6 Februari, te 8 uur in de kleine zaal der Vereniging zal zeker niet. hoeven onder te doen voor lat te Leiden en elders. N.O.C. Nijmegen Het Nederlands Oorlogsgraven- comité Nijmegen spreekt het ver trouwen uit. dat de taliijice stadge noten, die zo gul gastvrijheid verleen den aan Engelse gasten, ook thans voorop zullen willen staan bij het lief derijk opnemen van slachoffeis van de waterramp. VUILNISAUTO: U hebt al wel gemerkt, dat wy er een nieuwe vuilnisauto hebben bygekregen. Natuurlijk hebt u dat gemerkt, want achter deze wagen lopen twee mannen, die met ijzeren hameis op de zoëven geledigde em mers beuken, hetgeen met een hels lawaai gepaaid gaat, zodat deze cavalcade niet onopgemerkt dooi de straat passeert. Die nieuwe auto is op het ogen blik het pronkstuk van de reiniging. Hij heeft dan ook voortreffelijke eigenschappen. In de eerste plaats is hij toegerust met een Dieselmotor en dat betekent, dat hij heel wat zuiniger is in het brandstofgebruik dan de huidige benzineauto's. Maar het bijzondere zit hem in de kiepinrichting. Wij zouden daar heel wat over kunnen vertellen, maar het zij genoeg, dat bij de oude wagens dat kiepen mechanisch ge beurde, terwijl er thans luchtdruk aan te pas komt. Nu zit er op het ogenblik nog aan iedere emmer een oog boven op de deksel cn een opslagbeugel onder de rand. Bij de oude wagens werd dat oog op het deksel niet gebruikt en gebruikte men de op- slagbeugcl. wat vrij ingewikkeld was. Bij het nieuwe systeem ge bruikt men dat oog juist wel. dat in een haak geplaatst wordt, waar na de emmer kiept. Een oog en een haak, is dus alles wat men bij het nieuwe systeem nodig heeft. Wel vanzelfsprekend worden nu de nieu we emmers alleen maar van een oog voorzien en kan de opslagbeugel vervallen, wat 36 cent per emmer scheelt! Dat die twee mannen achter de wagen aanlopen en met hun hamers de emmers beuken geschiedt na tuurlijk niet voor de grap. Maar er waren vele emmers, die allerlei blutsen hadden opgelopen cn inge deukte deksels nu kan men bij het nieuwe systeem helemaal niet heb ben. want dan komt het oog niet op de goede/ hoogte tegenover de haak te zitten. Vandaar dat die mannen met hun hamers de em mers zoveel mogelijk fatsoeneren. Natuurlijk ligt het in de bedoe ling om langzamerhand alle oude auto's door die met het nieuwe sy steem te vervangen. CHRONIQUEUR Een halve eeuw terug (Vit de Provinciale Gelaersche en Nijmeegsclte Courant van 5 Februari 1903 HIGH CLASS: In onzen tijd van snelverkeer, iu men bij het reizen dp groote afstan den niet meer ziet, wordt de lust om onze zoo schoone cn interessante koloniën in den Oost Indischen Ar chipel te bezoeken, allengs grooter. Het ontbreekt veleji echter dikwijls aan aangenaam en passend reisge zelschap en de gelegenheid dat dit wordt aangeboden is zoo zeldzaam, dat wij meenen goed te doen met een enkel woord te vtrwyzen naar de achterstaande annonce, waarin deelnemers voor een eerste High Class Gezelschapsreis naar Ned.- lndië worden opgeroepen en het adres bekend wordt gemaakt, waar toe men zich voor nadere bijzonder heden moet vervoegen. KKIIGSSPEL-OEFENINGEN": Hedenavond arriveert alhier de generaal-majoor A. R. Kr-aijenhoff van de Leur met zijn adjudant tot het houden van krijgsspel-oefenin- gen met de officieren van het gar nizoen alhier. De generaal en zijn adjudant zullen afstappen in het „Oranje Hotel". Bij de aanvang van de opvoering, deelde de voorzitter .an de Kath. Kunstkring mede, dat het bestuur na rijp overleg, trots de nationale ramp, toch meende het opera gezelschap niet tc kunnen afzeg pen, daar het hier geen licht amu sement betrof en ook de verplich tingen een belangrijk woord mee spraken. Zeker werden de getroffe nen niet uit de aandacht gebannen en hield men voor dezen een col lecte welke haast 1900.bleek op te brengen. Inmiddels was het ruim half negen toen de opvoering een aanvang nam. „Aïda" van de componist Verdi biedt de operabezoekers een groot genot om de klankenweelde en de zichtbare hulp van ons voorstellingsvermogen om ons te verplaatsen in de tijd der Pharao's, om de sierlijke en geestige solo- en groepsdansen, die er een vrij grote plaats innemen en, voor zover dit te volgen ls (met de Italiaanse tekst en wat er verder expressie aan verleent) door het dramatisch gebeuren, waar van voor de meeste bezoekers veel verloren moet gaan. Aïda en Amonastra werden vertolkt door de gasten Lenora Lafayette en Stan. Pieczora, die met Amonas'so (Gcr Holthaus) 'de prachtigste presta ties als zangers te genieten gaven, ter wijl het spel van deze drie eveneens op internationaal peil stond. Radames (Joh. v. d. Zalm) en Amneris (Annie Delorie) kwamen voor hun aandeel eveneens goed op; Annie Delorie had haar sterkste optreden in de tweede helft van de avond. De vele andere medewerkenden (et- waren veel meeslepende koren van of ficieren, soldaten, slaven enz.) gaven dikwijls een vijkbevolkt podium te zien en overrompelden door de kracht der Italiaanse zang. Aangrijpende muziek schreef Verdi ook voor de slotscène, waarin de geliefden de dood ingaan en 5) boven hun kerker de priesters hun ge beden opzenden. Met deze opera heeft het landelijk gezelschap één der beste werken van Verdi op zeer artistieke wijze opgevoerd. De orkestbezetting had dé handen vol met veelstemmige kleurige partituur, waarin de compo nist ontelbare invallen heeft neerge legd voor de muzikale schildering. Nijmeegs Comité Watersnood 1953 Naar wij vernemen is in Nijmegen ln oprichting een Nijmeegs Comité Watersnood 1953. De uitnodigingen aan personen aan wie verzocht zal worden hierin zitting te nemen, gaan vandaag uit. De oprichtingsvergade ring wordt gehouden Zaterdagmid dag om half vyf ln de naadzaal. De oprichting van dit comité is van groot belang met het oog op de adop tie van een of meer plaatsen- Alle geledingen der Nijmeegse bur gerij zullen in het comité vertegen woordigd zijn. Geen evacué's Naar men van de zijde der ge- meente mededeelt is: thans bekend geworden, dat Nijmegen niet een belangrijk aantal evacué's zal be hoeven op te nemen. In verband hiermede wordt men dringend verzocht by de afdeling bevolking der gemeente geen op gave van adressen meer te doen. Het eerste dat op het evacuatiecentrum gebeurt is het inschrijven van de geredde evacué's. NaamAdresFoor velen is het „adres' in enkele uren verleden tijd geworden Mario Cardone leidde het orkest, dat nu en dan de vrijheden van de solisten nie', op de voet volgde. De Oosterse sfeer werd, zoals ge zegd, door de décors cn costuums treffend versterkt; de actie en span ning van het spel niet, dan tijdens de pauzen verbroken. Voor dit gebeuren waren behalve de gewone plaatsen, nog enige tientallen extra aangebrach te stoelen bezet. Bloemen en ovationeel applaus besloten de avond enige kwar tieren na middernacht. Evenals in andere plaatsen zou het mogelijk zijn geweest deze opera wat vroeger te doen aanvangen. Binnenkort mars ten bate slachtoffers Het Nijmeegs Wamlelvcrboml heeft in de gisteravond gehouden alge mene vergadering, waarin afscheid werd genomen van de voorzitter, ir. Hopster 'l besluit genomen om op korte termijn 'n wandelmars te orga niseren, waarvan dc haten geheel ten goede zullen komen aan «Ie slacht offers van de watersnood. Voorzitter Kopster betreurde het in zijn openingswoord, dat deze algemene jaarvergadering samenviel met ztSlk een rampzalige tijd'; liet was echter te kort dag om de vergadering nog te kunnen uilstellen. Staande namen de aanwezigen enkele ogenblikken stille in acht, om de slachtoffers van de ramp te herdenken. Ir. Hopster merkte voorts nog op. dat er deze dagen -heus wel iels be langrijkere is dan de wandelsport, doch hij hoopte niettemin, da' de ver gadering vruchtbare resultaten zou afwerpen. De agenda werd dan ook vlot afgewerkt en slechts de schrifte lijke verkiezing van een aartal leden voor bestuur en diverse commissies vertraagde het tempo. Uit de jaaroverzichten van secreta ris en penningmeester bleek dat het Nijmeegse Wandelbond lterngege- zond is. Afscheid ir. Hopster Wegens vertrek naar 's-Hertogen- bosch stelde de aftredende voorzitter, ir. H. F. Hopster, zich niet herkies baar. Door verschillende sprekers werd de scheidende voorzitter lof toe gezwaaid, voor de wijze waarop hij zijn functie heeft vervuld; een functie die hij op zich nam toen het Nijmeegse Wandelverbond in een impasse was geraakt. Unaniem en met een ovatio neel applaus onderstreept, werd ir. Hopster daarop tot ere-voorzitter be noemd. waarbij hem ter herinnering een fraaie oorkonde als herinnering aangeboden. Ir. Hopster zelf getuigde in een afscheidswoord van zijn verbondenheid met het Nijmeegs Wandelverbond en zo zei hij: ..Ge zult dat snuit nog wel eens zien bij een Avondvierdaagse". Tot voorzitter werd vervolgens op voorstel van het bestuur gekozen de heer C. J. E. M. den Broeder. Herbe noemd werden de heren H. Jeuken en K .Heemskerk, terwijl de heer Wienen als nieuw lid aan het bestuur werd toegevoegd. In de technische commissie werden gekozen de heren Bender, Verheven, De Bont. Springer en Heemskerk. Zoals in de aanhef reeds werd ge zegd, werd nog het besluit genomen NIJM. STUDENTEN WERKEN AAN DE DIJKEN Gisteravond om 6 uur is een groep van 100 Nijmeegse studenten naar Oudenbosch vertrokken ter aflossing van de studenten, die daar aan de dijk werken. Om 9 uur vertrok een groep naar Steenbergen, waar mo menteel een 50 Nijmeegse studenten zijn ingeschakeld bij dc verdediging van de dijken. Verschillenden werden daarvoor bij het begin van de voor stelling van „Aïda" weggeroepen. R.K. TONEEL VER. „KUNST NA ARBEID". De aangekondigde feestavond met bal tot 2 uur op a.s. Zondag by Cor- nelissen, Molenstraat, is uitgesteld tot nader order. WATERSTANDEN* Mannheim 251 0.0-4Trier 228 0,12: Koblenz 263 0,15: Keulen 272 0,12; Ruhrort 516 0.10; Lo- bith 1147 0,05: Nijmegen 924 0; Arnhem 912 0,03: Eefde 476 0,19; Deventer 369 0,15; Namen la Plante 162 0.20; Borgharen 4173 -f- 0.14; Belfeld 1270 0,50; Grave 519 0,64. Bij K. B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eremedaille in zilver aan: Th. R. A. van Eerck, hoofd van de faeturenafde- ling bij de N.V. Zeepfabrieken Dobbel- man te Nijmegen. tot het organiseren van een mars ten bate van de slachtoffers, terwijl een collecte voor dat zelfde doel gehouden, door het béstuur werd aangevuld tot 200,—. Laatste nieuws In aansluiting op het bericht over de nieuwe dijkdoorbraak op Schouwen blykt thans, dat drie nieuwe dijken zrjn doorgebroken, namelijk de dijk ten Noordoosten van Zonnemaire, die ten Oosten van Brouwershaven en die op plm. 1 km. ten Westen van Noord- gouwe. Nationaal Rampenfonds Bijdragen ingekomen bij Nijmeegs Dagblad, Gelders Dagblad: Stedelyk Gymnasium Nijmegen, eer-, ste afrekening 250,A. W. F. van der H.. Nijmegen 100,Nijmege- naar van Overwerk 3,85; Pniëjkoor Nijmegen 25,Ab. D., Nijmegen 5,J. B., Nijmegen 2,50: P. A. R., Nymegen 10,H. van H., Nijmegen 20,— G. H., Nijmegen 10,—: Da mes M., Nymegen 17,50; M. A. de J., Nymegen 25,00; B., Nijmegen 10, J. B. B„ Nijmegen 10,00; Geld. Ko lenhandel filiaal Nijmegen 25, Mej. G. Nijmegen 10,Mevr. C. B., Nijmegen 2,50; W. W., Nymegen 10,—: Th. E., Nijmegen 5,—; J. de K., Nijmegen 10,Wed. W. Nyme gen 25,Mej. B„ Nijmegen 10, E. E., Nymegen 10,00; H. P. J. H., Nymegen 5,00; C. J. L., Nymegen 2,50: A. C. S. C„ Nijmegen 10,—; H. F. S„ Nijmegen 10,J. de H. Nij megen 5, Geen Carnaval Van alle kanten komen berichten van verenigingen wier carnaval niet doorgaat. Wy kunnen die niet alle plaatsen en daarom wijzen wij maar op de officiële bekendmaking, dat geen enkel carnaval doorgaat. Ned. Reisvereeniging Het bestuur van de afd. Nijmegen van de Ned. Reis Vereniging heeft be sloten de avond van 7 Februari geen feestelyk karakter te geven, doch juist in tegenstelling met hetgeen op de toe gezonden kaarten is vermeld, de natio nale ramp te herdenken en de op brengst van deze avond te bestemmen voor de slachtoffers van de waters nood. Men zie de advertentie en make vooral gebruik van de voorverkoop, van Welderenstraat 39. GEEN „STER"-FKESTAVOND. Naar men ons mededeelt, zal de feestavond van de wandelsportvereni ging „De Ster", die Zaterdag in de zaal van Cornelissen aan de Molen straat zou worden gehouden, wegens de nationale ramp geen doorgang vin den. Rouwdienst in Westerkerk te Amsterdam Hedenavond 8 uur zal in de Wester- kerk te Amsterdam een rouw- en ge bedsure worden gehouden in verband met de nationale ramp. De voorgan gers zyn ds. J. R. Wolfönsberger en prof. dr. G. C. Berkouwer. Deze sa menkomst zal door de NCRV worden uitgezonden. Hoewel de dames hun handen vol hebben met de verzorging der evacué's, schiet er toch altijd nog teel een lachje over voor de baby. De dames mej. Marga Elfvering en mevrouw Van Bussel doen alle moeite cm deze Zecutcse baby aan het lachen ie krijgen. 547-548 Dal was weer 'n heel bijzondere reis voor Rick en Punkie, zo in dat mooie vliegtuig. Heel wat anders, dan met n ballonnetjezoa/s laatst! Nu zaten ze heel gemakkelijk op fijne bankjes, met leer bekleed, en naast hen uaren venstert jes, waardoor ze naar buiten konden kijken. Vinden jullie 't leuk, vliegen? vroeg Oepoelie. Nou! zeiden ze glunder. 't Gaat hard, hè? lachte Oepoetie. In n paar dagen zijn tce *n Speel- goedstad! Fijn, dat jullie ook mee eaan! Vervelen deden ze zich niet. Er was telkens wat anders te zien terwijl het vlievtuig boven de wolken z'n reis voortzette. Beneden zirh zagen ze de glinsterende golven van de zee. Als het etenstijd was, kregen ze lekkere broodjes met vlees en bekers melk; en als het donker werd, konden ze dc bankleuningen achterover laten zakken, dan lagen ze net zo zacht als in 'n bed En eindelijk wezen ze elkaar opgewonden naar beneden; daar waren huizen en bomen! Dat is ons land, zei Tripje. Nu zijn ive thuis!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4