HELP Giro 9575 Op het Schandhord staat geschrevens LATERE RAMPBERICHTEN LANDBOUW GEEFT EEN MILLIOEN De georganiseerde landbouw en zuivelbereiding heeft een millioen gulden beschikbaar gesteld voor de door de watersnood getroffen gebieden. Voorlopig komt deze bij drage uit het zuivelfonds, dat door de rundveehouderij uit eigen mid delen wordt bijeengebracht. DE STORM IN ENGELAND Honderden doden Uur na uur werd de lyst van do den bij de overstromingen langs En- gclands Oostkust langer. Men sprak over 443 doden en ruim 1000 vermis ten. Het zwaarst getroffen is het 8 k.m. lange eiland Canvey in de mon ding van de Theems. Hier zijn min stens 153 personen verdronken. Nog 500 inwoners van Canvey het „do deneiland", zoals men in Londen zegt worden vermist. Thans werd de omvang bekend van de catastrofe, die Canvey heeft getroffen, de „Londense" badplaats, waar ieder jaar een 50.000 Londe- naars hun vacantie doorbrengen. Canvey werd in 't begin van de ze ventiende eeuw, in 1622, door de Ne derlandse waterbouwkundige Cor nelius Vermeijlen, ingedijkt. Nog al tijd wonen er afstammelingen van de 300 Nederladers, die toen zijn overgekomen, om bij dit werk te hel pen. Slechts één keer, in 1735, is de zee door de dijk gebroken, maar toen verdronk er niemand. Daarna heeft Canvey vaak in angst geleefd, maar ruim 200 jaar lang werd het water geweerd. Toen kwam Zondagnacht de dood Tienduizend personen zijn inmiddels geëvacueerd. Tweeduizend weiger den hun huizen te verlaten, tot de vloot als de beroemde armada die politie ingreep. Talloze bootjes, een de Engelse troepen in 1940 Duinkerken weghaalde, bezocht huis aan huis. De soldaten en de vrijwilligers vonden overal lijken. Zij dreven in het water, lagen op de daken en in een boom hingen twee kinderen. Talloze andere plaatsen onder gingen dezelfde verschrikkingen van Canvey. In Maplethorpe in Lincoln shire zochten 1000 soldaten naar 300 vermisten. In Felixtowe werden 30 personen van de daken van hun huizen weggespoeld. De politie leende hier voor het reddingswerk een kleine boot van de „Tunnel der Liefde" uit het lunapark in de buurt. In Whitstable stond een be- jaard echtpaar in de gootsteen tot de kin in het water toen redders hen ontzetten. In Southend ging een 61-jarige oud-soldaat voor het eerst van- zijn leven in een boot. Hij bracht 12 geïsoleerde mensen in vei ligheid. Op het eiland Foulness in de Theems-monding zijn 300 perso nen ingesloten. Hun lot is onbekend In Mablethorpe konden velen wor den gered, doordat zij op hét bal kon van de bioscoop klommen, waar de film „Orkaaneiland" werd ver toond. 20 Doden in Oostduitse uraniumniijn Reddingswerk met dood gestraft In een-uraniummyn in de Russi sche zone van Duitsland zijn 20 Oostduitse mijnwerkers omgeko men, 62 anderen zitten in de mijn opgesloten. Russische bewakers schoten twee mijnwerkers dood en verwondden er zes .toen dezen hun opgesloten kameraden wilden te hulp komen. De ramp is te wijten een defect aan de transforma toren, waardoor de waterpompen niet konden werken. De toevloed van water verraste de mijnwerkers op de onderste verdieping. Vier Limburgse dorpen door sneeuw ingesloten In Vaals zijn 80 arbeiders Kerk rade en Maastricht aangeko men om de vier dorpen Holset, Har- les. Kottesen en Gamerig, die al drie dagen zijn ingesneeuwd en ge- isoleerd. te bevrijden. Andere groe pen sneeuwruimers zijn onderweg. Toen de sneeuw, waarmee Zuid- Limburg tijdens een woedende storm van 18 uur werd bedekt, was weggesmolten, is pas bekend ge worden, dat vier dorpen in de uiter ste Zuidoosthoek van ons land nog helemaal waren ingesneeuwd en ge- isoleevd. Sinds Zaterdagavond is nog niemand er in geslaacd i1 gebied door te dringen. De wegen liggen meestal in dalen, Op plaatsen ligt de sneeuw meer dan twee meter hoog, Brits vliegtuig in zee gestort: 39 doden Een viermotorig York-vliegtuig van de Londense charter-maat schappij „Skyways" is met 39 per sonen aan boord in het Noordelijke deel van de Atlantische Oceaan ge stort. Gezegd wordt dat het toe stel is neergekomen op een plek die 600 kilometer ten Oosten van Gander op Newfoundland ligt. Het met Engelse soldaten op weg van Londen naar West-Indië. Zes Lancasters van de Canadese lucht macht" en een aantal kotters ken naar het verongelukte toestel. Men neemt aan. dat alle inzitten den om het leven eekomen. Regering moest van ^VRO zendtijd vorderen Er is sinds Maandag een le lijke wanklank opgetreden in de overigens zo voortreffelijke samenwerking tussen de radio omroepverenigingen en de Re geringsvoorlichtingsdienst, al dus de R.V.D. Hen heeft hier niets dan lof voor de medewer king die door de VARA, KRO en NCRV wordt geboden bij het omroepen van berichten voor de noodgebieden. De AVRO echter heeft sinds Maandag verstek laten gaan. Het blijkt n.l., dat de AVRO- voorzitter, de heer De Clercq, zich op het standpunt heeft gesteld, dat alleen hij verant woordelijk is voor hetgeen er gedurende de AVRO-zendtyd via de zender wordt uitgezon den. De regering heeft zich op het standpunt gesteld, dat zulks in deze noodtoestand on mogelijk is en is er thans toe overgegaan, zendtijd voor het geven van berichten van de AVRO te vorderen. Men deelde bij de R.V.D. nog mede, dat bijv. de K.R.O., die Dinsdag uitzond, er wel in heeft toegestemd, dat een om roeper van deze omroepvereni ging in de R.V.D.-studio plaats neemt, die dan de uitzending van berichten verzorgt. Men acht het hier onmogelijk, dat ten behoeve van het AVRO- bestuur iedere noodmelding ter goedkeuring naar de A.V.R.O. moet worden getelefoneerd. De A.V.R.O.-omroeper stelt de zender telkens „ter beschik king van de R.V.D., als er mel dingen voor de bedreigde ge bieden komen. Hulp haperde De reeds Maandag boven Goes verwachte helicoptères zijn niet gekomen; de operatie werd uitgesteld tot Dinsdag. Het schijnt dat er ambtelijke moeilijkheden zijn met betrek king tot deze hulp-verlening door de lucht. Twintig vliegtuigen werkeloos Op het vliegveld Woensdrecht stond, naar het Parool bericht, Dinsdagmiddag om half 4 een officier van de luchtstrijd krachten te telefoneren. Hy was daar uren mee bezig; tel kens als hij de telefoon even neerlegde, vroeg hij onmiddel lijk weer een nieuw nummer in het Westen van ons land aan. Hij sprak nu langzaam en zeer nadrukkelijk, ik kon woord voor woord verstaan wat hy zei: „Stuurt u onmiddellijk op dit ogenblik die vier Engelse helicoptères die u nu heeft. Nee, niet morgen. Nrt! Wat? Nee, maar dan redt u waar schijnlijk weer enige honderden mensen, die anders vast en ze ker verdrinken. Nee, verd ik overdrijf niet Een officier vertelde: Op een ander vliegveld in West-Bra bant hebben twintig kleine les- toestellen werkeloos in de han gars gestaan. De instructeurs, die deze toestellen voortreffe lijk kunnen besturen, hebben de dag gedood met kaarten en het gooien van kleine pijltjes in de muur van de officiers- Die mensen willen maar al te graag, maar het bevel om op te stijgen ontbreekt. Op datzelfde vliegveld liggen hon derden z.g. mobilisatierant soenen, pakketten met voedsel waar men op niet meer dan honderd kilometer afstand op Schouwen Duiveland, Goeree Overflakkee, Tholen en "West- Brabant om schreeuwt. De commandant van de vlieg basis heeft eenvoudig ge smeekt om toestemming met die twintig toestellen op te stijgen en de pakketten uit te werpen. Hy kreeg de toestem ming niet. "Waarom niet? Iemand die in militaire rang boven deze commandant staat, durft het niet aan de verant woording te nemen de toestem ming te verlenen, omdat ie mand, die weer boven hem staat, dat ook niet durft. En deze mensen begrijpen niet, dat hun angst voor verantwoor ding de oorzaak is van een ontstellend onbegrip voor de si tuatie hier. Zij begrijpen niet dat hun aarzelen de dood van honderden tengevolge kan heb ben, ja erger, zeer waarschijn lijk heeft gehad. Deze feiten zijn van vier zij den gehoord. Overal hetzelfde antwoord: „Dit verhaal is he laas waar, maar publiceert u het niet." Ik heb dit ook ge vraagd aan de commandant van die vliegbasis in Brabant en hij heeft mii geen antwoord op mijn vraag gegeven. Hij vroeg mij uitsluitend: „Publi ceert u dit niet, wij krijgen er last mee." Ik negeer dit verzoek. Omdat het noodzakelijk is. dat er aan alle onbegrip on middellijk een einde komt. Want u moet nog meer weten: vanmorgen vroeg is de helicop ter van de vliegbasis Woens drecht weer opgestegen. Aan boord een militaire arts voor Oude Tonge .omdat de dokter die daar tegen dood en ellende vecht op die 300 meter lange strook land in elkaar gezakt Is door volledig uitputting. In die helicoptere pakte men vijftig flessen melk voor de kinderen op Oude Tonge. Ook voor dit vervoer ontbrak ieder bevel maar zij doen het daar op Woensdrecht met die ene helicopter die ons land bezit. Daar verricht men bovenmen selijke prestaties mee. Er zijn hier vliegers die Walcheren in 1944 hebben gezien en dit is erger, zeggen ze. Dit is erger omdat de mensen toen nog enigermate de mogelijkheid hadden te vluchten. De mensen zijn nu volkomen verrast door het water. De redactie van „Het Pa rool" voorzag vorenstaande be richten van een commentaar, waarin ze erkende, dat centra lisatie van de hulpverlening gewenst is; er moet ergens een verantwoordelijke top zyn, maar, aldus deze redactie „Dat alles mag er evenwel niet toe leiden, dat de mensen ter plaatse, óók in een nood situatie, zó gebonden zijn door hun instructies, dat him initia tief is verlamd. Zij moeten in bepaalde gevallen ogenblikke lijk beslissingen kunnen ne men, zeker wanneer daar men senlevens mee gemoeid zijn. En in ieder geval moet hun onmiddellijke chef die bevoegd heid bezitten. Nog veel be langrijker: hij moet ook als hij die bevoegdheid mist de moed hebben te besluiten op eigen verantwoordelijkheid, in ge vallen, waar het duidelijk is, dat er beslist moet worden. „Als het juist is, dat er men sen zijn verdronken, omdat en kele betrokkenen die durf mis ten, dan noemen wij dat een Godgeklaagd schandaal. Wij vestigen daar de aandacht van de betrokken autoriteiten op. Wij dringen er met alle klem op aan een onderzoek in te stellen en in het licht van de uitkomst daarvan de maatre gelen te nemen, die nodig zijn. „Dat is echter een quaestie van later zorg. Voor het ogen blik is het onmiddellijk nodige^, dat de bevoegdheid om te he slissen wordt gedecentraliseerd in overeenstemming met de be staande noodsituatie. De man ter plaatse moet op eigen ge zag kunnen helpen, als dat nodig is, zelfs al brengt dat enig risico mee voor de hem toevertrouwde manschappen en het onder zijn beheer ge stelde materieel. Hij moet niet verplicht zijn toestemming tc vragen om mensen te redden die hij als het ware voor zyn ogen ziet verdrinken." Tafeltennis Afdeling Beneden-Linge N.T.T.B. Programma 6-12-2 Tweede klasse: Never Down 5 Smash 1 Never Down 6 O.D.I. I 7/2 Tielse T.C. 2-Riebeeckboys 1 12/2 Vries Robbé 1—Tielse T.C. 1 Derde klasse: 7/2 Riebeeckboys 2'Smash 2 10/2 Tielse T.C. 3Never Down 8 li/2 Animo 1 S.O.S. 1 12/2 Leerdam 2 Vries Robbé 3 Derde klasse B: 7/2 Sphaira 1 O.D.I. 2 10/2 Smash 3 Vries Robbé 2 11/2 Tielse T.C. 4-Never Down 7 12/2 Animo 2 Leerdam 1 Vierde klasse A: 11/2 Metawa 2 S.O.S. 3 Riebeeckboys 3 Sphaira 3 O.D.I. 3 T.O.P. 12/2 Metawa 3 Tielse T.C. 6 Vierde klasse B: 7/2 Sphaira 2 Rapide 1 10/2 Smash 4 Tielse T.C. 5 Metawa 1 Animo 3 11/2 W.H.V.S.O.S. 2 Vierde klasse C: 12/2 Vries Robbé 4 Smash 5 Leerdam 3 W.H.V. 2 AGENDA CULEMBORG 5 Febr. City Theater, 8 uur: „Comanches op het oorlogspad' 5 Febr. Fröbelschool, 7.30 uur. Ds. Dorsman. 9 Febr. Luxor, Rotterd. Toneel met „Hendrik IV". LEERDAM 7 Febr. Geb. Tavenu, 8 uur: Uitvoering L. S. „Voorwaarts", afd. Gymnastiek. 12 Febr. Tavenu, 8 uur: Toneel- uitv. „Een die niet geteld wordt' 5 Febr. Oude School, 7.30 uur: Dhr. Matze v. d. M. V. „Cal- vjjn." GELDERMALSEN 5 Febr. Zaal Stockey, 8 Verklaring Televisie, Ir. I ker. 6 Febr. Zaal Stockey, 8 uur: Televisie-uitzending. 8 Febr. Terr. Rijksstraatweg, 2.30 uur: G.V.V.Fortitudo. OriJNEN 12 en 14 Febr. Zaal De Ruiter- v. Berghem. Aanv. Donderd. 7.30 en Vrijd. 7 uur: Openb. Uitv. Mannenkoor. BEUSICHEM 14 Februari Zaal Jerph. La ponder, 7 uur: Uitvoering Mu- ziekver. „Excelsior". 8 Febr. N. H. Kerk, 7 uur. Jeugdd. Ds. Dronkers. HEDEL 5 Febr. Geref. Gem., 7 uur: Ds. Hage. DE1L 12 en 13 Febr. „Ons Gebouw" 7.30 uur: Jaarfeest C. M. V. „Naomi" en C.J.M.V. „Salem". ZALTKOMMEL 6 en 7 Febr. Luxor: Abbott en Costello ontmoeten de onzicht bare man! 8 en 9 Febr. Luxor „De Zoon van de Kalief". TRICHT Febr. Geref. Gem., 7 uur; Ds. v. d. Ketterij. Groenekool 617, Rodekool 814, Prei 848, Rapen 5S1,-., Spruiten 224, Waspeen 1025, Winter peen 613, Witlof 1449 per kg. PAARDEN UTRECHT, 2 Febr. Aanvoer 306 stuks. Prijzen: luxe paarden f 900 1100, werkpaarden f 7001000, oude paarden f 650850, paarden boven 3 j. f 7001000, paarden ben. 3 j. f 600850, veulens f 300 —500, hitten f 400—700. Handel redelyk. VEE ROTTERDAM, 3 Febr. Aanvoer in totaal 1371: Vette koeien en os sen 450. Gebruiksvee 139 (49 tbc.- vrij). Graskalveren 35 (15 tbc.- vrij). Nuchtere kalveren 532. Var- kens 111. Paarden 64. Schapen of lammeren 36. Bokken of geiten Notering: Vette koeien le 2.80—2.90. 2e kw. 2.60—2.75. kw. 22.30 p. kg. Graskalveren 320. 330. 350 p. st. Nuchtere kalve ren 48, 44, 40. Slachtpaarden 1.9G, 1.75, 1.65 p. kg. Schapen 120, 100, 80 p. st. Lammeren 95, 85, 70. Kalf- koeien 1200. 1000, 860. Vare koeien 800, 700, 600. Vaarzen 875, 800, 680. Pinken 600, 525, 400. MARKTBERICHTEN GELDERMALSEN, 3 Febr. Coöp. Veilingsver. „Geldermalsen en Omstreken" G. A. Appelen: Goudreinette K 3—19 II 4—10 I 10 —20 I E 15—19, Grof 21—29, Bel lefleur Brabantse 312, Engelse 523, Eisdener Klumpke 312, Golden Délicious 430, Jasappel 3 19. Jonathan K 319. I 1523 I E 19—28 Grof 30—34 B/C 22—31, Laxton Superbe K 724 B/C 33 48 A 5567, Lombarts Calville 9 33, Present van Engeland 1029. Roodzoet 312, Rijnzoet 315; Peren: Brederode 310, Winterjan —9, alles in centen per kg. TIEL. 2 Febr. Veiling Septer. Bellefleur. Brab. 1416, 1012, —6. Bellefleur, Eng./K. zuur 24- 27, 18—21, 4—13. Benderzoet 10— 13, 69, Bramley Seedling 79, 4 Dijkmanszoet 2024, 1417, Goudremette V 18—32, 17—25, 13 23, 614, Gron. Kroon 1014. 4—7, Gerrit Roelof 12—14, 9—10, Golden Delicious V 2647, 2435, -20, Jasappel 1618, 1215, 4 —10, Jonathan V 22—36, 23—32, —25, 719, Kaneelzuur 15, 4 Koningsrood 611, 47, Lax ton Superbe 52—53, 2646, 9—27, May Queen 9—12, 5—6, Pomme Rosa 23—25, 16—18, 4—6, Present Engeland 1217, Princesse No ble V 21—31. 13, Wintercheer V 23 ■53, Zuur kroet f 3.Zoet kroet 2.20 per 10 kg.; Peren: Beurré d' Anjou 37, Beurré de Merode 20, 27, Bonne Louise d' Avranches 6 Brederode 710, 34, Con ference 56, Comtesse de Paris 9 ■12, Gieser Wildeman 1015, 4 Legipont 57. Provisiepeer 67 3—4, St. Remy 6—8, 3—5, Winter jan 57, IJsbout 510, 34. Zw. Wijnpeer 15; Perenkroet f 1.50 per 100 kg.; Knolraap 47. Spruiten •37, Uien afwijkend 1011, al les in ets. per kg., tenzij anders vermeld. V. is verpakt fruit. De teler C. Baars te Ingen stelde de opbrengst van 10 dozen extra Goudreinetten ter beschikking van het Rampenfonds. In veiling brach ten deze aan 10 kopers f 134.op, welk bedrag op de betreffende gi rorekening is gestort. UTRECHT, 2 Febr. Ver. Groen ten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken". Knolselderie 10 26, Sla 20—28 p. st.; Andy vie 97— 101, Bieten gekookt 1332, Boe renkool 1238, Gelekool 710, te Vollenhove en J. Schurink uit Tuil. Eisenhower gedoopt President Eisenhower en zijn echtgenote zijn Zondag als lid in de Nationale Presbyteriaanse Kerk aangenomen. De president werd met 50 anderen in een kerk Washington gedoopt. Een geeste lijke zei, dat de president lang over zijn stap had nagedacht. Jodenjacht in Hongarije Vervolger kardinaal Mindszenty in arrest De Hongaarse minister van Ju stitie, Gyula Decsi. en de chef van de politieke politie, Peter Ga- bor, zijn gearresteerd. Zo luiden berichten, die Londen over Wenen hebben bereikt. Waarschijnlijk is de minister van buitenlandse za ken en plaatsvervangende minis ter-president, Eric Molnar, ook in de gevangenis. Sinds een maand heeft niemand hem meer gezien. Bovendien zijn de directeur van radio-Szirmay, een bekend zenuw arts, prof. Benedek en enkele an dere vooraanstaande persoonlijk heden verdwenen. Allen zijn Joden. Decsi is de man, die het proces van kardinaal Mindszenty in Fe bruari 1949 heeft voorbereid. Ga- bor heeft de Amerikaanse zaken man, Vogeler, laten arresteren. Vogeler werd zogenaamd wegens spionnage tot 15 jaar veroordeeld, maar later in vrijheid gesteld. Vrijman .,ïk heb U en de commissie misleid" „De uiterst pijnlijke strafoefe ning, welke u mij vorige week hebt toegediend, heb ik ten volle ver diend", zo heeft de heer Vrijman de commissie voor de verzoekschriften uit de Eerste Kamer schriftelijk la ten weten. Mr. Wendelaar, voorzit ter der Commissie, las zyn brief voor, waarmee opnieuw de kwestie rond deze tragische figuur aan de orde werd gesteld. „Ik heb u en de commissie mis leid, ik ben daarmee van de ene fout in de andere vervallen. Als verontschuldiging voer ik aan het leed, dat in al die jaren over mijn onschuldig hoofd is uitgestort en dat bovendien tot geestesstoornis sen heeft geleid". Na voorlezing stelde mr. Wende- laar (WD) vast, dat de brief de man eert. Bevat het volksgezegde, dat zwijgen instemming betekent, juistheid, dan ging de Kamer met zijn conclusie accoord. Waarschijn lijk is deze pijnlijke affaire nu defi nitief afgedaan. Runners van „Oder" gered Ongerustheid over Treiler „C. Duyvis" In LJmuiden heerst grote onge rustheid over het lot van de trei ler „Catharina Duyvis". Zaterdag bevond het schip zich in de storm ten Noordwesten van IJmuiden en sindsdien is van het schip niets meer vernomen. De reddingboot „Prins Hendrik" heeft het wrak gevonden van de vermiste Duitse olielichter „Oder", die was losge slagen van een sleepboot. De run ners, bestaande uit twee Neder landers en vier Duitsers werden aan boord genomen en naar Den Helder gebracht. De loosdienst bij Hoek van Hol land en IJmuiden is hervat. Het Zweedse schip Virgo", dat bij Vlieland aan de grond zat, is op eigen kracht vlot gekomen. De Britse „Selby", die in moeilijkhe den kwam door het werken van de lading, heeft de buitenhaven van IJmuiden kunnen bereiken. Minder fortuinlyk was de Groningse kust vaarder „Elizabeth", die bij Ter- heide aan de grond liep. De vier opvarenden heeft men met veel moeite van boord kunnen halen. Aan boord van het Finse stoom schip „Wukini" is op de Noordzee ten gevolge van een ongeval tij dens het stormweer een lid van de bemanning om het leven gekomen. Rede tot Congres PROGRAM VAN EISENHOWER De voornaamste punten uit de eerste rede van Eisenhower voor 't Amerikaanse Congres zyn: De Zevende Vloot zal niet lan ger China „beschermen". Amerika bezit onbetwistbare aanwijzingen, dat de Russen atoomwapens hebben. Aan het Congres zal worden ge vraagd de geheime clausules van de overeenkomst van Jal- ta en Potsdam op te zeggen. Wereldhandel moet worden be vorderd. Amerikaanse invoer- bepallngen moeten worden ge wijzigd. Kapitaalsinvesteringen in het buitenland zullen worden begunstigd in ruil van levering van grondstoffen. Practische eenheid in West- Europa zal worden bevorderd. De wet-MacCarran moet wor den herzien. Discriminatie van negers in Washington, in federale rege ringsdiensten en ln leger moe ten worden opgeheven. De Taft-Hartley-wet moet wor den herzien. Einde van controle op lonen en pryzen in Amerika. 1223 SLACHTOFFERS GEREGISTREERD By het ter perse gaan van dit nummer was het totaal aantal gere gistreerde slachtoffers van de stormramp gestegen tot 1223. L. v. HEUSDEN EN ALTENA Ook in het Land van Heusden cn Altena zijn drie slachtoffers. HARDE WIND VERWACHT IN ZEELAND De Bilt gaf gisterenmiddag voor Zeeland een waarschuwing uit voor harde wind uit het W., later ruimende naar N.W. PRINS BERNHARD Z. K. H. Prins Bernhard is gisterenochtend te half acht in Nederland teruggekeerd en heeft kort daarna per vliegtuig een tocht gemaakt over het rampgebied. In New York heeft zijn telefoon niet stil gestaan als gevolg van het opbellen door de velen, die hem hulp en steun toezegden. LAFFE MILITAIREN Op Walcheren hebben een beroeps-sergeant-majoor en twee beroeps sergeants zich onttrokken aan opdrachten voor hulpverlening. Zy zijn onmiddellijk gedegradeerd. DE LUCHTBRUG Heel de dag zijn boven de getroffen gebieden thans tientallen vlieg tuigen in de lucht. Zij voeren voedsel e.d. aan en nemen mensen mee te rug. De buitenlandse troepen voorzien in hun eigen behoeften. TIEN GEMETEN OVERSTROOMD Een vliegtuig haar Tien Gemeten is onverrichter zake teruggekeerd. Het gehele eiland bleek overstroomd te zijn. SCHIP IN NOOD Op het Haringvliet is een schip met geëvacueerden in moeilijkheden gekomen. Er is hulp onderweg. OOSTENRIJK NODIGT NEDERLAND In Oostenrijk wordt een actie ondernomen om de ouders, die eens hun kinderen naar Nederland te gast mochten zenden en ook andere ouders op te wekken, Nederlandse kinderen van rampslachtoffers voor vacantie naar Oostenrijk te noden. Overal van uit het buitenland stromen de berichten binnen over grote zendingen van geld en goederen. Het is te veel om hier op te noemen. OOK KLUNDERT GETROFFEN In Klundert zijn minstens 13 mensen omgekomen. Een deel van dez# Noord-Brabantse gemeente staat onder water. VOLDOENDE KLEDING INGEZAMELD De directeur van het Ned. Rode Kruis, de heer A. van Embden, heeft gistermiddag over de radio verklaard, dat de tot dusver gehouden in zamelingsacties voldoende kleding en meubilair hebben opgeleverd. Hij verzocht daarom de inzameling van deze goederen te staken. Er bestaat nog wel behoefte aan dekens, beddengoed en matrassen. Deze artikelen kunnen opgezonden worden naar of afgeleverd worden bij de Intendance van het Ned. Rode Kruis, Burgerhof 19, Den Haag.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4