Schuur met varkens verbrand Dhr. C. Bikker te Achthoven (gem. Lexmond) stookte in een schuur, die, doordat hy achter in het land stond, een kachel om de 18 biggen, die daar met 2 zeugen en één drachtige zeug verblijf hiel den. te verwarmen. Zaterdagmid dag kwam hij tot de ontdekking dat de schuur in brand stond en bij nader onderzoek bleek, dat er van de varkens niet één meer te redden was ende schuur van bin nen geheel was uitgebrand. RUMPT STELT VOORBEELD Het dorpje Rumpt rond 700 zielen groot, zuigelingen eu schoolgaande kinderen inbegre pen heeft behalve een vrachtwagen vol kleding 2200.bijeengebracht, dat is dus ruim 3.per hoofd. LEERDAM Oproep van de Burgemeester Burgemeester H. Vlug heeft zich Dinsdag met de volgende rede via de Radio-Centrale tot de bevol king gericht: Burgers van Leerdam, Ik ben overtuigd, dat u nauwe lijks een enkel woord van de ra dioberichten wilt missen, omdat wij daardoor van de toestand van onze landgenoten en veelal ook van verwanten en relaties ln het geteisterde gebied wat meer te weten komen. De enorme ramp. welke hen getroffen heeft, is ons aller ramp. Ik weet, dat iedere Leerdammer zit te popelen om hulp te verlenen. De aanbiedingen in allerlei vorm, welke ik reeds Zondag van vele zij den mocht ontvangen, van onze om haar burgerzin zo bekende in gezetenen, heeft weldadig aange daan. Natuurlijk doet iedere Leerdam mer spontaan en gul mede aan de landelijke inzamelingen van geld, kleding, schoeisel en dekking. De ze actie staat onder leiding van vertegenwoordigers van alle ker ken, politieke en sociale groepen en kan doorgang vinden sedert 't gistermiddag menselijker wijze ge sproken aannemelijk kan worden geacht, dat Leerdam zelf niet tot het geteisterde gebied behoort of zal behoren, hoewel de stad er wel vrij nauw aan grenst, Afgezien van enige geringe kans van de komst van evacuees en vooral nog van te evacueren vee, mogen wij voor dit moment aannemen, dat wij in Leerdam veelszin,"? in een bevoor-> rechte positie verkeren. Dit zal ongetwijfeld de dankbaarheid in hoge mate verhogen. Wij kunnen daarom heden de inzameling op brede schaal beginnen: uiteraard mag dit alleen door gelegitimeer de personen geschieden. Huis aan huis zal een lijstcollec- te worden gehouden. Wie geen di rect contant geld beschikbaar heeft kan afspreken, dat de collectant terugkomt of zijn gift ten ge meentehuize bij het comité bezor gen. Zij, die willen gireren worden verzocht hun chèque aan de collec tanten mede te geven. Heden begint ook de inzameling van kleding, schoeisel en dekking. U kent de berichten, welke daar omtrent gisteren reeds zijn uitge zonden. Men kan daarvan collec tanten reeds mededeling doen: de wagens, geleid door leden van het plaatselijk comité en leden van 't Rode Kruis ter plaatse komen langs alle straten. Men kan deze giften in natura ook bezorgen ten gemeentehuize of aan het centraal kledingdepot aan de Bergstraat no. 55a. Giften van andere aard b.v. le- vensmnrllelen en «neubileir zijn welkom. Men doe ook daarvan me dedeling aan de collectanten of aan het comité ten gemeentehuize. De inzameling daarvan moet ech ter wachten tot nadere aankondi ging. Het comité handelt met de gelden en goederen overeenkom stig de aanwijzingen van het Na tionaal Rampenfonds en het Ned. Rode Kruis, opdat zy daar komen, waar de behoeften het nodig ma ken. Ik heb yi een bulletin reeds ge zegd. dat in eerste instantie geld. veel geld nodig is. Ik kan met bijzondere erkente lijkheid reeds mededelen, dat het gezamenlijk personeel der beide grootindustrieën met de directie een pracht-overeenstemming over een gift ln de vorm van extra-ar beidsuren heeft verkregen, welke in geld uitgedrukt betekenen een bedrag van 10.000, Zo juist stortte dc firma Kon en personeel reeds 500 bij de gem.- ontvanger. Het woord hulde is te zwak; zo als in deze ongekende situatie ook voor de e'lende van duizenden Ne- de-'av-de-s elk woord te zwak Is. Ik b?n e'-hter overtu'gd, dat de dankbaarhe'd welke heel diep bij ons leeft, ons volk en zeker ook Leerdam tot grote en sterke offers zal bewegen Ik ben erg erkenteÜjk voor veel hu'rt. welke ik dezer da een mocht, ontvangen, maar de slagen, welke de vijand no. 1 van Nederland, nl. het water ook in onze naaste om geving heeft gebracht, moeten wij zien als persoonlijke slagen. Tk behoef nauwelijks te zeggen: Geef mll'J. want wie de krant ee- lezen heeft en de radioberichten heeft gehoond, weet, dat hfl boott te veel geeft. Geeft, zoals de Gecombineerde van morgen schrijft, meer dan gij kunt, offer in de ware zin des woords. Draagt elkanders lasten. De Hulpverlening Maandagavond werd ten gemeen tehuize besproken op welke wijze de hulpverlening in Leerdam ter hand zal worden genomen. De bijeen komst werd gepresideerd door Bur gemeester Vlug. Er werd een co mité gevormd bestaande uit circa 50 personen en daaruit werd een werkcomité benoemd, waarin zit ting hebben. A. H. C. de Wit, Voorzitter C, W. A. van Niewenhuize, Secr J Kool F. A. E. van der Heide, Penningm, R. Heijmen L. W. Landman M. A. Mennega-Staal Mevr. Driessen E. M. R. ter Haar W. den Hartog Drs. N. C. Burgers Jr. Met de inzameling van gelden en goederen is inmiddels een begin ge maakt. De goedereninzameling heeft een groot aantal kledingstuk ken etc. opgebracht. De uitkom sten van de geldcollecte zijn nog niet bekend. De collecte Tot dusver zijn 8 van de 50 col- lectelijsten ingeleverd Op deze 8 lijsten was ingetekend voor een be drag van rond 5000.—. Aan de collectanten en collectri- ces wordt verzocht Vrijdag of an ders Zaterdag te willen komen af rekenen bij dhr. A. F. E. v. d. Heide in de Apotheek. DE GELD- EN GOEDEREN INZAMELING Met grote voortvarendheid is Dinsdag de geld- en goedereninza- meling voor de door de watersnood getroffen gebieden begonnen. Wat de geld-inzameling betreft, kan nog geen eindresultaat gemeld worden, daar de vijftig collectanten trices 1 nog niet allen hun wijk af gewerkt hebben. Wel kunnen we reeds mededelen, dat de tot nu toe behaalde resultaten tot zeer grote tevredenheid stemmen. Een ieder offert naar vermogen. Natuurlijk zijn er altijd nog mensen ,wie de ernst van de ramp. die ons land ge troffen heeft, niet volledig beseffen, waardoor hun offer, moge het dan alleen maar zijn een dankoffer, dat ons dit verschrikkelijke bespaard is gebleven, niet in overeenstemming is met wat zij zouden kunnen mis sen. Maar wij hopen, dat deze stad genoten, wanneer de ramp in volle omvang tot hen doordringt en ook vernemen, hoe veel hun mede-bur gers voor hun landgenoten-in-nood afstaan, hun gave zullen verhogen. Als richtsnoer moge dienen, dat al le arbeiders van de fabrieken hier, buiten hun eventuele intekening op de lijsten, in de vorm van de snip perdag 10.-' schenken. Zij, die tot nog groter geldelijk offer bereid zijn dan hetgeen zij reeds gaven, kunnen dit brengen bij de penning meester van het comité, de heer v. d. Heijden. Leerdamse apotheek. De slag in de Bergstraat De goederen-inzameling is een ware lawine geworden. Dinsdag middag reeds trokken verschillen de auto's de buitenwijken in. om daar, nadat een geluidswagen hun komst voorbereid had. de goederen af te halen, 's Avonds reden 12 vrachtwagens door de stad om een grote verscheidenheid van kleren, schoeisel, dekens enz. enz. by de burgers op te halen. Deze stromen van goederen kwa men in de lokalen van de oude school in de Bergstraat samen. En hier werd het een lawine. Het was indrukwekkend te zien, wat Leer dam ook in deze voor dé rampge bieden wist af te staan. Slechts weinig artikelen waren erg oud, soms te oud. Meestal was het nieuw, haast weinig of nog niet gedragen of gebruikt goed. Kinderledikanten, wiegen, kinderwagens, fornuizen, bedden, mantels, jassen, dekens, la kens. slopen, ondergoed, schoenen, honderden schoenen, ja, te veel om op te noemen, spoelden met de la wine de lokalen binnen. Zo spoedig mogelijk, wellicht reeds heden, wordt dit alles doorgezonden naar de centrale verzamelpost. Bewondering hebben wij voor die dames en heren, die zich de hele dag en voor een gedeelte ook de halve of hele nacht beschikbaar ge steld hebben voor het collecteren en het sorteren van de goederen. Er werd Dinsdagavond en -nacht in de Bergstraat een ware slag gele verd. Een slag tegen de steeds aan zwellende stroom van goedei-en, die uit de af- en aanrijdende vrachtau to's de drie naast elkaar gelegen lokalen kwam binnen vloeien. On der hoogspanning werd gewerkt, met het gevolg, dat een tijdje na middernacht het sorteren gereed was en men 's morgens om vier uur met een tevreden lach kon zeg gen, dat alles, ook het tellen, achter de rug was. Bravo, Leerdammers Dit is een grootse blijk van burger zin. Wij hopen, dat de opbrengst van de geldcollecte eenzelfde gunstig re sultaat moge hebben als de goede ren-inzameling. Dan zal de stad Leerdam, in verhouding tot haar grootte en vermogen, een eervolle plaats bezetten op de ladder der offerbereidheid. Men wete dus goed nagekomen giften in geld kunnen bij de heer v. d. Heijden ge stort worden. Uitvoeringen Voorwaarts Donderdagavond had de eerste (van een serie van drie) uitvoerin gen plaats van de sport ver. Voor waarts, afd. gymnastiek. Deze avond was bijna geheel ge wijd aan de jeugd en daar stond ze dan, de jeugd van Voorwaarts, zo als de heer Verduin opmerkte in z'n openingswoord, die allereerst op treffende wijze wijlen dhr. W. Donkersloot herdacht, de man die bijna 63 jaar geleden, mede het initiatief nam om tot de oprichting van Voorwaarts te komen. Hierna werd begonnen aan een aantrekkelijk programma en men zag allereerst de grondbeginselen der gymnastiek (het werk der kleinsten). Allengs groeiend naar mate men oudere afdelingen zag en tot een hoogtepunt komend bij de dans der dames. Een vlot programma, dat zeer in de smaak viel by het talrijke publiek, dat er zich van kon over tuigen, dat de leiding bij mej. Heidenrich en dhr, De Jong in goe de handen is. Na het gymnastiekprogramma volgde een vlot en zeer goed ge speelde klucht „De auto" ten to nele gebracht door de Ontspan- •mgsv-er-.ivging van de buurtver. De Nieuwstraat. Zaterdagavond werd de 2« uit voering gegeven. Nu werkten de kleinsten niet mee. Het publiek was zeer enthousiast over hetgeen ten aanschouwe werd gebracht en ✓as weer een merkbare vooruit- ia ig te bespeuren, nog steeds- bleek, dat Voorwaarts in stijgen de lijn ls. Het was een vlot en gevarieerd -rosrramma. met toesteltumen, rh'-thmische gymnastiek, knots oefeningen enz. en niet voor niets bracht het publiek aan het einde mej. Heidenrich en dhr. De Jong 'n welverdiende ovatie. Ook nu weer de klucht ..De au to" en zo mogelijk nog beter ge speeld dan Donderdagavond. En tot slot dan het traditionele gezellige bal onder de tonen van The Music Fellows. Jaarvergadering Leerdamse BestuurSersbond Vrijdagavond werd door de L. B. B. in „Ons Huis" een jaarvergade ring gehouden. In zijn opening deel de voorzitter Mans mede. dat het jaar 1952 voor de vakbeweging een moeilijk jaar geweest is. Het leden tal van de bestuurdersbond is in de loop er van iets terug gelopen. Er is een afdeling in oprichting van de Bond voor Voedmgs- en Ge notsmiddelen. Dhr. Schols is tijde lijk secretaris. De jaarverslagen van de pen ningmeester en secretaris werden goedgekeurd. Het ledental bedroeg op 31 December 1952 1181 leden. De opbrengst van de N.V.V T. C.B.-collecte, die vorig jaar gehou den is, bedroeg 1179.90. In dat zelfde jaar werd er door het fonds in Leerdam uitgekeerd een bedrag van 1767.25. Het Bureau voor Arbeidsrecht maakte het mogetyfó dat 357.voor de betrokken le den geind kon worden. By de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren Jac. v. d. Laar, J. Gerdessen en O. Ver kerk, herkozen. Besloten werd om op 11 en IS April a.s. een feestavond te hou den, waaraan door de toneelvereni ging „Tavenu" medewerking ver leend zal worden. Voor de actie „De Hoop moet varen" werd met algemene stemmen een bedrag be schikbaar gesteld. ASPEREN Ds. Brinkman voor de radio Vrijdagmorgen zal Ds. W. Brink man. Ned. Herv. pred. alhier, om half elf voor de N.C.R.V.-micro foon een Bijbellezing verzorgen. Uitvoering en herdenking afgelast ln verband met de Nationaie ramp, die ons volk heeft getroffen, is door de Kerkeraad der Geref. Kerk alhier besloten de herden king van het 60-jarig bestaan der Geref. Kerk op Maandag a.s. geen doorgang te doen vinden. Ook de uitvoering van „Ad As- tra" op Donderdag en Zaterdag avond zal in verband hiermee uit gesteld worden. Voor het rampenfonds De collecte voor het rampenfonds is by de verschyning van dit num mer reeds voltooid. Bij het afdruk ken was nog niet het juiste bedrag bekend, wel weten we. dat er reeds enige duizenden guldens waren opgehaald. EVERDINGEN Zaterdagmiddag en -avond had alhier de aangekondigde bazar plaats van de dameskrans, waar van de netto-opbrengst was be stemd voor de aanschaffing' van meubilair voor de Ned. Herv. kerk. Om pl.m. 3 uur werd deze bazar geopend door dhr. M. de Jong. Hij verwelkomde o.a. Burgem. en mevr. Gurck, die ook door hun aan wezigheid blyk van belangstelling gaven. Van de diverse attracties werd gretig gebruik gemaakt, zo dat de bazar gelaagd genoemd kan worden. HEI EN ROEICOP Sc heep vaart-verkeer Slechts 670 schepen passeerden de afgelopen maand in op- en af waartse richting de Zwaanskui- kenbrug. De maand daarvoor be droeg dit aantal 870 schepen. Collecte Zondag jl. werd vanaf de kansel in de Ned. Herv. Kerk bekend ge maakt, dat de gehouden collecte voor de Ger. Zendingsbond heeft opgebracht 134.87. De storm De Noordwesterstorm heeft ln deze gemeente zeer weinig schade aan huizen en bomen aangericht. Daar deze gemeente tot op heden ook voor watersnood is gespaard gebleven konden de veehouders de behulpzame hand uitsteken door veel geëvacueerd vee uit verschil lende in watersnood verkerende ge bieden in de omtrek onder te bren gen. Ook de inzameling van geld en' goederen is met spoed ter hand genomen. HEUKELUM Propaganda-avonden V.O. Vrijdag- en Zaterdagavond j.l. hield de plaatselijke afd. van Volksonderwijs haar jaarlijkse pro paganda-avonden in zaal Advokaat. Was Vrijdagavond de belangstel ling groot, Zaterdagavond was zeker mede door het zeer ongun stige weer de opkomst slechts matig. In zijn openingswoord releveerde de voorz., dhr. D. C. Golverdingen o.a. het bijzondere werk van één lid die niet minder dan 13 nieuwe, le den had gewonnen en dat actieve lid was ons oud-schoolhoofd, dhr. A. A. Kemperman. Het voorstel van het bestuur, dhr. K. tot ere-voorz. der afd. te benoemen, werd dan ook met een daverend applaus aan vaard. De propaganda-rede werd dit jaar uitgesproken door dhr. M. de Bruin, oud-hoofd der school te Almelo, die in een goed gedocumenteerd betoog zijn onderwerp: „Onze strijd voor de Openbare School" uiteenzette. Na deze met hartelijk applaus beloonde rede voerde een toneel groep op „De Geheime Kring", spel van angst en spanning. Subliem werd dit hoge eisen stellende stuk voor 't voetlicht gebracht, toneel aankleding en -inrichting waren schitterend verzorgd. Grote bijval viel spelers en speelsters ten deel, doch of men wat inhoud van dit spel betreft een gelukkige keuze had gedaan, menen we te mogen betwijfelen. Een gezellig bal besloot deze pro paganda-avonden. welke zeker aan hun doel hebben beantwoord, want niet minder dan 16 leden traden toe, zodat de afd. thans 114 leden telt. Uitvoering afgelast. Zoals in een in dit nummer voor komende advertentie wordt bekend gemaakt is de door de muziekver. „Door Eensgezindheid" te geven uitvoering cp a.s. Vrydag en Za terdagen 7 en 14 Febr. in verband met de overstromingsramp afgelast HOORNAAR Voor de jeugd De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hoornaar organiseerde Vrydag een feestmiddag ter ere van de verjaardag van Prinses Beatrix. In tegenstelling met andere jaren wer den de kinderen ditmaal niet bezig gehouden met spelletjes e.d., maar verzorgde dhr. Swaters uit Gorin- phem het gehele programma, dat bestond uit verschillende alleraar digste kinderfilmpjes. De jeugd ge noot volop van het programma, dat klonk als een klok. In de pauze werden de kinderen getracteerd. De Bend van Plattelandsvrouwen kan op een geslaagde middag terug zien en heeft wederom bewezen de jeugd van Hoornaar niet te ver geten. Ouderavond o. 1. school Vrijdag 6 Febr. a.s. wordt in de openbare lagere school de jaarlijkse ouderavond gehouden. Het huishou delijk gedeelte omvat naast het be zichtigen van het werk der leerlin gen de verkiezing van een nieuw lid der oud er-commissie in verband met het aftreden van dhr. A. Boer man, die niet meer herkiesbaar is. Voorts zal officieel afscheid wor den genomen van de onderwijzeres mej. Salet, die per 15 Febr. a.s. de school gaat verlaten, na 4 jaren het onderwijs aan deze school te heb ben gediend. Modernisering Op het bedrijf van de veehouder A. Bongers werd dezer dagen een demonstratie met een z.g.n. elec- trische roskam gegeven, die het vuil van de huis meezuigt. Dit ap paraat kan zelfs dienstbaar worden gemaakt als stofzuiger, door 'n ge ringe omschakeling. Hieruit blijkt, dat de veehouders hun bedryfs- benodigdheden aanpassen aan de moderne tijdsomstandigheden. MEERKERK Propaganda-avond Vorige week heeft de Chr. Be drijfsgroepen Centrale aangesloten bij het C.N.V. een propaganda- avond gehouden in de zaal van dhr D. C. de Kuiper. Medewerking ver leende de Chr. Gem. Zangver. Sursum Cord a Na de opening bracht de gem. zangver. enkele zangnummers ten gehore. Daarna sprak de Bonds voorzitter, dhr. C. van Baren, een rede uit, welke met de grootste aandacht werd gevolgd. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van het. T.B.C.- Fonds D. e. L. Hierna werd een mooie kleuren film vertoond. Het slotwoord werd gesproken door ds. Kruishoop. NIEUWLAND Kastanjebomen worden gerooid In verband met de bouw van de nieuwe brug, worden twee van de drie ruim twee eeuwen oude kas tanjebomen aan de dorpsheul ge rooid. Zaterdag is de eerste reus, welke een omtrek had van 3.23 m„ on der de slagen van de bjjl gevallen. Nummer twee is Zaterdagnacht het slachtoffer geworden van de storm en heeft in zijn val de ijzeren mast van het electrische net verpletterd, met als gevolg, dat bijna het "«-hole dorp zonder stroom kwam. Verder vernielde de storm nogal wat rie ten en pannen daken. De raad bijeen Vorige week kwam de raad van Nieuwland in openbare vergade ring byeen. Afwezig waren de heren C. 't Lam en C. Versluis. De voorz., burgemeester Ge leedst, hield een korte Nieuw jaarsrede, waarin hij stilstond bij een drietal belangrijke besluiten, die de raad in 1952 had genomen en wel de aankoop van een mo torbrandspuit, de bouw van vier woningen en een bijdrage ln de kos ten ter verbetering van de dorps kom. Tot zyn genoegen kon hij mede delen, dat het besluit tot aankoop van een motorbrandspuit door Ged. Staten was goedgekeurd en de levering van de spuit was opge dragen aan de fa. Kronenburg te Hedel, dat de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting toe stemming had verleend tot gun ning van de bouw van vier wonin gen en dat de verbetering van de dorpskom, met de bouw van een nieuwe brug, binnen afzienbare tijd zal beginnen. Weth. Boogert beantwoordde namens de raad de rede van de burgemeester. Besloten werd met ingang van 1 Jan. 1953 tegen een jaarlijkse bij drage van 20 als donateur toe te treden tot 'de Provinciale Zuid- Hollandse Ver. tot Bestrijding der Tuberculose. Aan de Ned. Militaire Bond Pro Rege te Utrecht werd met ingang van 1 Jan. 1953 een subsidie ver leend van 2 cent per inwoner. De verordening op de keurings dienst van vee en vlees werd op verzoek van Ged. Staten gewijzigd, evenals de Bouwverordening. Vastgesteld werd een verorde ning, ingevolge de winkelsluitings wet. bepalende dat de winkels op Zaterdag geopend mogen zyn tot des avonds 8 uur en de kappersza ken iedere werkdag tot acht uur, doch tussen zes en acht uur uit sluitend tot het verrichten van kapperswerkzaamheden. Overeenkomstig het verzoek van het bestuur van de Ver. „Timo- thëus" voor Chr. Schoolonderwijs te Nieuwland werd een bedrag van 1921,28 beschikbaar gesteld we gens bezettingsschade en werd 'n voorschot verleend in de exploita tiekosten der school over 1953. Onder voorbehoud van toezeg ging van het aandeel uit het Ter- lingenfonds werd aan R. v. d. Broek en aan P, Horde een premie verleend ten behoeve van het ver beteren van hun woningen van resp. 1400 ec 1288.50 Een der de deel van deze bedragen, resp. 466.67 en 429.50 komt ten laste van de gemeente. SCIIOONREWOERD Uitvoering gaat niet door De Zaterdag a.s. te geven uit voering door „Con Animo" uit Sliedrecht gaat l.v.m. de nationa le ramp niet door. VTANEN Storm veroorzaakte schade De harde Noord-Wester storm heeft ook hier behoorlijk te keer gegaan en verschillende percelen schade berokkend. Van. de pas ver nieuwde garage van dhr. Th. van Vugt in de Stalstraat werd een ge deelte van het dak weggeslagen en volkomen vernield. Meerdere hui zen en gebouwen bekwamen storm schade en daarbij werden gedeel ten van de daken weggerukt. Een van de eeuwenoude bomen, welke de ingang te Vianen bij de Hofpoort flankeerde moest 't ont gelden en knapte halverwege de stam af daardoor de doorgang ver sperrende. Door de storm werd ook het water van de Lek weer buiten haar oevers gestuwd en deed de uiterwaarden voor de derde achtereenvolgende maal overlopen. Dhr. B. van Hemert in de nood woning aan de Oude Weg naar de voormalige schipbrug, moest voor het opkomende water de vlucht ne men. Toen Zondagmiddag de wind iets Noordelijker draaide, hield het hoger worden van het water eveneens op, Door het uitvallen van de centrale te Dordrecht ge raakte men stroomloos. Winnaar bromfiets Voor haar instrumenten- en uniformfonds hield de muziekver. „Excelsior" een verloting waar voor als eerste prijs een bromfiets beschikbaar was. In „Het Zwijns hoofd" vond de trekking plaats en het bleek, dat dhr. A. P. de Vree, uit Hagestein de bezitter was van het gelukkige nummer. Nadien kwamen nog een negental andere waardevolle prijzen uit de bus. Scdiaakproef wedstryd Op de jongste clubavond van de schaakclub Vianen hield men een schaakproefwedstrijd, waarbij een ontmoeting tussen 2 grootmeesters zet voor zet nagespeeld moest wor den. De -partij duurde 20 zetten en was verdeeld in 100 punten van 2, 6. 7 en 10 punten. Degene, die het meeste aantal keren de juiste zet deed, behaalde de meeste punten en eindigde als winnaar van deze schaakproefwedstrijd. Na afloop verkreeg men de volgende eind stand: 1. W. J. Oosterbeek 49 pnt.; 2 L. van Dam 42 pnt.: 3 J. v. d. Rjjt 42 pnt.; 4 B. van Rij 38 pnt.; 5 H. v. d. Brink 34 pnt.; 6 A. de Kruijk 33 pnt.; 7 H. Hartman 30 pnt.: 8 G. de Kruijk 28 pnt.; 9 W. de Krui.k 23 ipnt.10 H. de Kruijk 19 pnt 11 A. Wltksmn 8 pnt. HEDEN ZIJ MORGEN WIJ Giro no. 9 5 7 5 Nationaal Rampenfonds Accordeonvereniging trad op In de zaal van „De Eendracht" alhier trad de accordeonver. „Boc caccio" uit Culemborg op voor een geheel bezette zaal. Allereerst ving men aan met het optreden van het gehele orkest onder leiding van dhr. A. Benda. Enkele der jongste leden, vv.o. O, Verkerk uit Vianen en een 8-jai-ig meisje uit Culem borg, kregen gelegenheid hun vor deringen te tonen. Eveneens tra den op „Lés Trabadours" in hun repertoire en de toneelclub welke is verbonden aan de accordeonver. Het verdere gedeelte van de avond brachten de opvoerenden een afwis selend programma, hetwelk met 'n gezellig bal werd besloten. Proces-verbaal voor bouwers Tegen enkele inwoners uit Via nen is door de Rijkspolitie proces verbaal opgemaakt, aangezien zij zonder toestemming van B. en W. hadden gebouwd. Sluiswachter benoemd Tot sluiswachter aan de Grote Sluis alhier is benoemd de heer H. Heikoop, voordien brugknecht aan de Zwaanskuikensebrug te Hei en Boeicoo. waarheen de vorige sluis wachter. dhr. J. den Besten werd overgeplaatst. Bazar v»>or een jeugdclubhuis Door de Ned. Herv. Jeugdvereni gingen zal eind deze week een gro te bazar worden gehouden, waar van de baten zyn bestemd voor het stichten van een jeugdclubhuis. Bouw aantal woningen aangevangen Door de fa. Hulsbos en Rave- sloot is deze week een aanvang ge maakt met de voorbereidingen tot het bouwen van 20 nieuwe wonin gen voor de woningbouwvereniging „Volksbelang". Deze woningen zul len verrijzen op het terrein hetwelk ls gelegen tussen de Hogelandse- weg en de laatst gebouwde woning blokken. Het is niet onwaarschijn lijk dat medio dit jaar de eerste bewoners hun percelen kunnen be trekken. Genoemde aannemers bouwen ook de woningen voor een aantal particulieren in Vianen, wel ke percelen hun voltooiing reeds beginnen te naderen. Vita I veroverde kostbaar punt Slechts zelden zal het le team deze 'competitie dichter bij de over winning zijn geweest als in de uit wedstrijd tegen Barna 6 in Utrecht Na 3 partijen had men reeds een 0—3 voorsprong en- een zege leek op dat moment, voor het grypen, Echter het lleip geheel anders en de gastheren slaagden er in de achterstand om te werken in een 5i voorsprong. Door hel dub belspel te winnen kon Vila met grote moeite uiteindelijk een 5—5 gelijk spel uit het vuur slepen. Vita 2 zette Vrijdagavond haar serie nederlagen voort en verloor ditmaal met 28 van hef bezoe kende Jaffa 3. Ook Vita I verloor, zij het met eervoller cijfers, nl. 4—6. Toneelgroep speelt ln Vre-eswyk De toneelgroep van de zangver. .Hallelujah". welke te Vianen reegis een tweetal succesvolle voor stellingen gaf van het toneelspel „Als het koren ry'pt", zal neg de ze week te Vreeswijk met genoemd Huk ten tonele verschijnen. Dit ge schiedt op de uitvoering van Vrres- wijks Mannenkoor, van welke ver eniging men het verzoek daartoe ontving. Van de groene tafel Van de vier wedstrijden, welke de viertallen van de biljartclub Vianen speelde, eindigde de helft in overwinningen, waarbij Vianen 1 een teleu. stellende nederlaag 191- 3G7 leed tegen De Roskam. Het tweede viertal bleef ook nu weer ongeslagen, hetgeen met dui delijke cijfers 410322 tegen Sportlust 3 geschiedde. Vianen 3 speelde 2 ontmoetingen waarvan tegen B.V.W. 2 werd gewonnen met 100 311. daarentegen ver loor men met 360—363 van De Poort 2. ZIJDER VELD Afscheid hoofdonderwijzer Na een verblijf van 9 jaren al hier nam Vrijdagmiddag het hoofd der Chr. School, dhr. W. Sneep, wegens vertrek naar Andel, af scheid van zyn leerlingen. Na toegesproken te zyn door de voorzitter van het schoolbestuur, dhr. Joh. 't Lam. kreeg hij als her innering een prachtige leeslamp, terwijl hy van de schoolkinderen een prachtige radiotafel kreeg en een doos sigaren, Nadat ook de onderwijzer, dhr. De Vree en de on derwijzeres. mej. Verrips. welke resp. 3 er. 5 jaar met hem hadden samengewerkt enige woorden van dank en vriendschap hadden ge sproken, werd de scheidende mees ter toegezongen Ps, 134 vers 3, daarna werden de kinderen ont haald en behoorde het afscheid van meeseer Sneep weer tot liet verle den. De beste wensen vergezellen hem en zijn gezin naar zyn nieuwe woonplaats. De nieuwe hoofdonderwijzer, dhr. Swank, zal met 1 Maart zijn functie alhier aanvaarden, tot zo lang zal zijn werk worden waarge nomen door dhr. Van JoHngen utt

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2