Minister Algera bezocht zwaar getroffen Zierikzee Redding in de nacht Gelderse landbouwers over gang van zaken teleurgesteld Donderdag 5 Februari 1S53. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Derde blad Alleen effect van een bombardement kan hiermee vergeleken worden ZIERIKZEE. De eerste gemeente, die de minister van Verkeer en Wa terstaat, mr J. Algera, op zijn tocht door de geteisterde gebieden heeft be zocht, is Zierikzee. De bewindsman en de autoriteiten van de Rijkswaterstaat, die hem vergezellen, hebben een be spreking gehad met het college van B. en W. van Zierikzee. De bespreking werd gehouden in het vijf eeuwen oude stadhuis van Zierikzee, dat ge heel gespaard is gebleven. Burgemeester jhr mr J. Schuurbeque Boeije, deelde mee, dat het zwaar ge troffen stadje voor de tweede maal in negen jaar zou moeten worden geëvacueerd. Een kern uit de bevol king zal achterblijven. Deze personen zijn noodzakelijk voor het dijkherstel en het bestuursapparaat. De zware schade, die het geweld van het water in Zierikzee heeft aange richt in de straten direct achter de haven, staat in schrilie tegenstelling tot de grotendeels ongeschonden hui zen en gebouwen in de daarachter ge legen wijken. Om het stadhuis te bereiken, moest de minister door een gapende opening, waar eens een grote spiegelruit was geweest, in een café klimmen, van waaruit via de kelder in een straat werd geklommen, die aan beide zijden werd geflankeerd door geheel vernielde huizen. Het plaveisel was verdwenen. Een zwaar bombarde ment zou wellicht een effect kunnen hebben, dat met deze ravage kan wor den vergeleken. Alarm. Tijdens het bezoek, da; minister Al gera aan Zierikzee bracht in gezel schap van de directeur-generaal van Rijkswaterstaat, ir A. G. Maris en en kele andere autoriteiten, kon de be- Burgemeester d'Ailly schetste ramp Zoals ons in geen eeuwen heeft getroffen AMSTERDAM. Voor de aanvang van de gemeenteraadszitting heeft burgemeester d'Ailly gistermiddag een rede uitgesproken, waarin htj een schets gaf van de ramp „zoals ons in geen eeuwen heeft getroffen". Hij sprak zijn deernis uit met de slacht offers. en noemde de schade zeer om vangrijk. De van alle zijden terstond gegeven hulp en nu ook nog geboden hulp is evenredig en bewonderenswaardig. Terstond is in Amsterdam een eerste straatcollecte georganiseerd door het Rode Kruis, die ruim 200.000 gld. heeft opgebracht. De eerste avond van de ramp zijn reeds 5000 dekens en 350 bedden met toebehoren naar de ramp gebieden gezonden en twee brand weerauto's naar Rotterdam. De commandanten van de beide in de Amsterdamse haven liggende Ame rikaanse torpedobootjagers hebben mij een cheque van 1200 dollar en een groot pak kieren geschonken. De hoofdstad heeft al een inventarisatie opgemaakt van de beschikbare ruimte voor eventuele evacué's. Amsterdam doet en zal deen wat het kan om op nieuw waar te maken het „Luctor et Emergo", aldus burgemeester d'Ailly. Hij stelde aan het slot van zijn rede de raad voor 500.000 gld. beschikbaar te stellen voor de financiering der ge troffen en nog te treffen maatregelen. Z.h.s. verklaarde de raad zich hier mede accoord. s-GRAVENHAGE. In de nacht van 3 op 4 Februari is op Schou wen en Duiveland een aantal men sen van het dak van een huis ge red door het stoutmoedige optre den van een reserve-kapitein vlieger van de luchtmacht, die met een sportvliegtuig drie rubber boten afwierp tijdens een moei lijke vlucht in het duister. Deze reserve-officier, de heer J. Hoek stra. die zich thans niet in actieve dienst bevindt, stelde zich met zijn Fairchild-vliegtuig beschikbaar voor reddingswerk op punten, waarvan bekend was, dat zij tot de zg. noodadressen behoorden. Hij voerde drie rubberboten mee, voor zien van lange touwen, die hij lussen 2 eri 5 uur in de ochtend van 4 Febi-uari met succes op een be narde plaats op het eiland Schou wen en Duiveland heeft kunnen neerlaten. De lange touwen ge bruikte hij om verbinding tot stand te kunnen brengen tussen de mensen op het dak en de redding boten, die in de nabijheid in het water terecht kwamen. Dank zij deze touwen konden de in nood- verkerenden de boten naar zich toe trekken en deze vervolgens ge bruiken om zich uit hun benarde positie te verwijderen. windsman weinig opwekkends worden medegedeeld over de toestand. Tijdens de conferentie, die de mi nister met gemeentelijke en provin ciale autoriteiten had, bleek dat het gevaar van uitbreiding van de ramp, die Schouwen en Dui\ eland heeft ge troffen, nog niet is afgewend. Toen het gezelschap de haven van Zierikzee uitvoer, waar de eerste groepen eva cué's werden ingescheept op de gereed liggende schepen, werd de bevolking opgeroepen zich naar een punt in een der dijken te begeven, waar een nieu we doorbraak gevreesd werd. Meeleven van de Kerken Rouwdienst te Amsterdam 's-GRAVENHAGE. De moderator van de kerk van Schotland heeft het volgende telegram gezonden aan de praeses van de Generale Synode der Ned. Hervormde kerk: „Tn het gemeenschappelijk lijden, dat ons thans getroffen heeft door de verwoesting van de watersnood wil ik u, hoogeerwaarde heer, verzekeren van het medeleven en de voorbede van heel de Schotse kerk". De Evangelische Gesellschaft te Stuttgart heeft telegrafisch aan de Generale Synode der Ned. Hervormde kerk verzocht om mede te delen, op welke wijze zij kan helpen in het lenigen van de nood van de slacht offers van de watersnood. Heden Donderdagavond 8 uur zal in de Westerkerk te Amsterdam een rouw- en gebedsure worden gehou den in verband met de nationale ramp. De voorgangers zijn ds J. R. Wolfensberger en prof. dr G. C. Berkouwer. Deze samenkomst zal door de N.C.R.V. worden uitgezonden. Boeren staan vee af. LEKKERKERK. De boeren van Lek- kerkerk hebben een krachtige actie ingezet om de getroffen gebieden de helpende hand te bieden. Een eerste rondgang leverde 35 koeien, 28 pinken en 8 kalveren op. Ruw geschat vertegenwoordigt dit een bedrag van f 33.500. Post voor geëvacueerden 's-GRAVENHAGE, 4 Febr. De PTT verzoekt alle geëvacueerden hun nieu we adres bekend te maken aan allen, van wie zij postzendingen kunnen ver wachten. dus ook aan officiële licha men en aan uitgevers van dagbladen en tijdschriften. Men kan hiervoor ge bruik maken van de bekende kaarten voor adreswijziging, die aan alle post kantoren verkrijgbaar zijn. De corres pondentie voor geëvacueerden. die door de post niet binnen een paar da gen bezorgd kan worden, zal aan de afzenders worden teruggezonden, ten einde deze niet in onzekerheid te laten omtrent het lot van de verzonden stukken. Het vermelden van naam en adres van de afzender op poststukken is tbans nog meer nodig dan anders. 500 personen uit Nieuwe Tonge gered. DEN HAAG. Ongeacht de slechte weersomstandigheden gedurende de nacht van 4 op 5 Februari is de hulp verlening door de luchtmacht voort gezet. De inzet van de thans 220 vliegtuigen is daarbij wederom van grote waarde geweest. Uit het buiten land worden er nog dozijnen ver wacht. Uiterst belangrijk is het optreden van helicopters (25). Vijfhonderd per sonen werden gered door Amerikaan se schroefmachines in samenwerking met amphibievaartuigen. voornamelijk uit Nieuwe Tonge. Militairen staan extra vergoeding af. SOESTERBERG. De afdeling genie van de S.R.O.G. te Soeslerberg heeft voorgesteld, dat de militairen, werk zaam in het rampgebied, die per dag een gulden extra krijgen, dit bedrag afstaan aan het Rampenfonds. Zondag schouwburgen dicht? ALKMAAR. Het bestuur van de Vereniging van Schouwburgdirecties in Nederland dringt er bij haar leden sterk op aan Zondag a.s. geen voor stellingen te geven in verband met de nationale herdenking van de slacht offers van de watersnood. Slachtoffers helpen slachtoffers DEN HAAG. De opvarenden van het s.s. Carthago uit Tunis, dat tijdens het stormachtige weer op het strand van Scheveningen is geworpen en daar thans muurvast ligt, hebben hun medelevën betoond met de slacht offers in de overstroomde gebieden. Zij hebben een geldinzameling gehouden. Dr ir Van Veen Millioen mensen is in nood Na de vlucht, gemaakt door een veertigtal diplomaten boven de ge troffen gebieden, heeft dr ir Van Veen, hoofdingenieur van de Rijks waterstaat, een korte uiteenzetting gegeven aan de hand van dezer dagen gemaakte luchtfoto's. Hij vertelde, dat op dit ogenblik zich alles richt op de redding van de bevolking. Daarna zal pas een begin kunnen worden gemaakt met het her stel van de dijken. Als de springvloed 14 dagen later zou zijn gekomen, zou het water nog hoger zijn geweest en als de dijk ten westen van Rotterdam, de Schielandse Hoge Zeedijk, was doorgebroken, zou de ramp nog geweldiger afmetingen hebben aangenomen. Deze dijk begon het op één punt te begeven. Er is toen mei; man en macht gewerkt om het gat te dichten. Als deze dijk het be geven zou hebben, clan zou een groot gebied van Zuid-Holland en van Noord-Holland zijn overstroomd. Men kan zeggen, dat 300.000 inwo ners in het noodgebied alles hebben verloren. Een millioen mensen is in nood, Ir Van Veen hoopte, dat de dijken deze zomer hersteld kunnen zijn. Na één of twee maanden kunnen de ge bieden weer drooggemalen zijn. Hij merkte op. dat men thans sneller kan werken dan onmiddellijk na de oorlog, omdat men thans weer beter geoutilleerd is en veel hulp kan ver wachten. Hoe het met de landbouw gronden zal zijn. kan thans nog niet werden gezegd. Veel hangt er van af of er vers water in de gebieden is. Watersnood in Engeland Officieel zijn 265 doden geteld LONDEN. De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Sir David Max well Fyfe, heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat volgens de laatste officiële gegevens bij de overstromingen in Zuïd-Oost-Engeland 265 personen het leven hebben verlo'rcn. Het is nog niet mogelijk precies het aantal vermisten te schatten. Ook hedennacht was de storm aan de Britse kust, buitengewoon hevig. Later in de nacht nam de wind in kracht af. Er bestond hoop dat een tweede ramp bij de vloed in de vroege ochtenduren zou uitblijven. Twee duizend personen die weigeren het eiland Canvey te verlaten, werden gewaarschuwd voor de dreigende vloed. Indien de toestand gevaarlijk voor hen zou worden zou men hen door middel van twee lichtsignalen waarschuwen. Korea China stelt voor vuien te staken TOKIO. Tsjoe en Lai, Chinees pre mier en minister van Buitenlandse Zaken, heeft oen onmiddellijke staking van het vuren in Korea voorgesteld op de bestandsvoorwaarden, die reeds met de verbondenen zijn overeenge komen. Het slaken van het vuren zou moe ten worden gevolgd door een polilicke conferentie van elf landen over de nog onopgeloste kwestie van de repa triëring der krijgsgevangenen, aldus meldt Radio-Peking. Tsjoe deed dit voorstel op de vierde zitting te Peking van het politieke volkscomité. Hij verklaarde, dat dit voorstel de weg zou openen tot be sprekingen over een bestand in Korea en andere problemen in het Verre Oosten. Het voorstel is gedaan binnen 48 uur na president Eisenhowers mededeling, dat hij besloten had tot opheffing van de neutraliteit van Formosa. Tsjoe .zeide, dat de bestandsbespre kingen te Panmoendjon onvoorwaar delijk heropend dienen te worden. Het vergaan van Faustus Staat wil vergoeding van schade ROTTERDAM. De staat der Ne derlanden zal dezer dagen de dagvaar ding uitbrengen aan de Panamese re derij, die eigenares is van de Faustus, die in de nacht van 6 op 7 November jl. in de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is vergaan. Het bestuur van deze rederij bezat twee schepen, waaronder de Faustus. Het andere schip is in Januari jl. verkocht. De eigenares van deze rederij schijnen Grieken te zijn en wonen in Enge land. De staal vordert nader vast te stel len schadevergoeding wegens het stuk varen van de dijk en het wegwerken van het wrak. Geld vo-r Rampenfonds verduisterd. GRONINGEN. Door de Groninger recherche is gearresteerd de 70-jarige D. J. Hij heeft geld, dat hij ophaalde voor het Nationaal Rampenfonds, in eigen zak gestoken. Enkele Groningers maakten de politie attent op zijn mal versatie, toen hij bezig was te collec teren. Belgische Raad van State verwerpt E.D.G.-verdrag BRUSSEL. In zijn advies op het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag der Europese verdedigingsge meenschap, komt de Belgische Raad van State tot de conclusie, dat de prin cipes van de Belgische grondwet „niet in overeenstemming te brengen zijn met de bepalingen van dit verdrag, dat supra-nationale gezagsorganen mach tigt tot het nemen van beslissingen zonder tussenkomst van de grondwet telijke lichamen. De Raad van State heeft evenwel slechts een adviserende taak en het Belgische parlement kan over het wetsontwerp beslissen. Uit het feit dat minister Van Zeeland het wetsontwerp bij de Kamer van volksvertegenwoordigers heeft inge diend, mag worden opgemaakt, dat de regering geen rekening zal houden met het afwijzende advies van de Raad van State. Zitting Atlantische conferentie afgelast DEN HAAG. De Atlantische confe rentie, georganiseerd door de Ned. Raad der Europese Beweging en de Vereniging voor Intern. Rechtsorde, die op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Fe bruari zou worden gehouden in de Ridderzaal te 's-Gravenhage, is in verband met de noodtoestand uitge steld. Getracht zal worden de Atlantische conferentie te doen doorgaan op Vrij dag 30 en Zaterdag 31 Maart a.s, Annie de Reuver verlaat de AVRO AMSTERDAM. De vocaliste van de Skymasters, Annie de Reuver, heeft alle medewerking met de AVRO opge zegd. Zoals bekend, trad Annie de Reuver op uitnodiging van de AVRO met het ensemble van de Skymasters op. Sinds 1 Januari vormen de Skymasteis een zelfstandig ensemble. D-trein ontspoord: enige reizigers licht gewond. UTRECHT. De D-trein van Bazel naar Amsterdam via Luik—Maastricht is 20 km voor Luik ontspoord. Er zijn geen doden of zwaar gewonden Wel werden enige reizigers licht gewond. De reizigers van de ontspoorde trein zijn per extra trein naar Nederland vervoerd. ARNHEM. In zfjn openingsrede, welke de voorzitter van de Gelderse Maatschappij van Landbouw, de heer G. van der Ley vanmorgen in de hon- derdveertiende algemene vergadering van de maatschappij heeft uitgesproken zeide hij, dat van het opmerkelijk vertrouwen in de toekomst in kringen van handel en industrie, in land- en tuinbouwkringen, heel weinig te be speuren is. De stemming is gedrukt, hoewel 1952 toch ook voor de agra rische bedrijven, afgezien van de toe nemende werkloosheid, met aange vraagde of in uitvoering genomen boerenwerken, een goed jaar is ge weest. De enigo gezaghebbende stem, v/elke getuigt van een meer optimis tische visie, is die van minister Mans- holt. De bezorgdheid concentreert zich om de vraag, welke waarde nog kan worden toegekend aan de garantie prijzen in moeilijke tijden. Ze zijn ont staan op een moment, dat ze niet nodig waren. Honderden millioenen guldens, welke rechtens toekwamen aan de producenten, zijn via het landbouwegalisatiefonds, besteed voor de subsidiëring van het levensmidde- Nog slechts 435 buitenlandse geestelijken in China. ROME. Volgens het Italiaanse katholieke blad „II Quotidiano" zijn in 19p2 en de eerste drie weken van dit jaar in het geheel 1.165 buiten landse rooms-katholieke priesters en ledén van religieuze orden uit com munistisch China gewezen. Er bevin den zich nog slechts 435 buitenlandse geestelijken in dat land, van wie een honderd tal in gevangenissen, aldus het blad. Britse communisten bezorgd over anti-Semitisme Harry Pollitt, de secretaris-generaal van de luidruchtige, maar in politiek opzicht onbeduidende Britse Commu nistische Partij, is verontrust door de recente gebeurtenissen in verband met het proces van Praag, aldus is in een uitzending van de B.B.C. verklaard. Pollitt was vooral verontrust over het feit, dat het grootste deel van de te rechtgestelde Tsjechische Communis ten Joden waren, over de nadruk wel ke op dit feit werd gelegd en over de beschuldiging van Zionisme, welke gedurende hel proces naar voren werd gebracht. en Dierenbescherming. Men zal zich wellicht herinneren, dat we 27 Januari jl. enkele opmer kingen meenden te moeten plaatsen naar aanleiding van het voornemen van Dierenbescherming een speciale dag voor het paard te organiseren. Een zg. Paardendag. We waren niet bepaald geestdriftig voor dat plan. waarmede, naar onze overtuiging, de Dierenbeschermings gedachte niet gediend zou worden. De directeur van Dierenbescherming- de heer G. Nieuwenhuysen, aan wiens grote liefde voor het dier waarlijk niet getwijfeld behoeft te worden hij heeft daarvan ook hier ter plaatse op ondubbelzinnige wijze getuigd is 't met onze opvatting niet eens, en zond ons de volgende toelichting: U vergunne mij om in Uw voor ons zo sympathieke blad een reactie te leveren op het artikel „Aan het Venster" in het nummer van 27 Ja nuari 1953, betreffende de komende Paardendag op 14 Februari a.s. Het valt ons een beetje moeilijk om po lemiek te leveren, omdat er zoveel goede woorden in Uw artikel staan ten aanzien van het doel en streven van Dierenbescherming. Wij moeten dan ook tot de overtuiging komen, dat er absoluut van een misverstand sprake is en dat nemen wij U niet kwalijk, omdat U de motieven niet weet waarom de Nederlandsche Ver- eeniging, in samenwerking met Van Gend Loos meende deze bijzon dere Paardendag te moeten en te mogen organiseren. Het ging daarbij werkelijk niet om een wat U noemt „niet onaardig idee". Wanneer dit het geval zou zijn. dan zouden wij de lijn door kunnen trekken en dan zou het ook „niet onaardig" zijn om een speciale koeiendag en een poezendag en een hondendag, enz. enz. te organiseren. Wij hebben en wij prijzen ons daarin gelukkig de Wereld- Dierendag en op deze dag passeren vele dieren de revue. Maar het or ganiseren van deze Paardendag heeft een voorgeschiedenis. Het werd ons bij het vieren van een jubileum van een stalbaas van Van Gend Loos opeens duidelijk, hoe groot de belangstelling van heel veel lenpakket van het Nederlandse volk. Sprekende over de strijd om de cul tuurgrond, zei spreker, dat de agra rische commissie sedert haar instal latie in April 1949 nooit weer is sa mengeroepen. Dit is wel zeer teleur stellend, evenals het uitblijven van een ontgrondingsverordening. Critiek uitte spreker ook op de Gel derse Planologische Dienst, die ge deputeerden adviseert over alle ge meentelijke uitbreidingsplannen. De vraag dringt zich op, aldus de heer Van der Ley, of deze dienst het platteland niet al te zeer ziet als recreatieoord. Symptomen hiervan zijn suggesties, welke in Gelderland gedaan zijn om in uitbreidingsplannen wandelwegen te creëren, door boom gaarden en harde wegen aan te leg gen, langs de rivier de Linge. Alles met het oog op de recreatie. H.H. ADVERTEERDERS ZAKENADVEKTENTiES moeten dag vóór plaatsing uiterlijk 5 uur nm. in ons bezit zijn. SPOEDADVEKTENTIES kunnen tot uiterlijk half 10 dag van plaatsing worden aangenomen. Openb. Leeszaal en Bibliotheek. Nieuwe aanwinsten 1 Februari 1953. Romans. Carmiggelt: Hard gelach; Chamson: Sneeuw en bloemen; Forster: De echo van de Marabar; Knittel: Fata Morgana, aansluitend bij Terra Magna; Lewis: De wijde wereld; Motley: Klop maar op 'n deur; Richter: Zij vielen uit Gods hand. Studie. Eggermont, Van Overbeeke en Van der Velde: Het taalonderwijs in de hogere klassen G.A.; Encyclopaedie, Technische W.P.; Van de Erve: Le Cor- busier; Munk:.Het woord; Rhijs: Ali- gamè, vriend der Papoea's; Schipper: Milieu-kennis op de lagere school,G.A.; Tendeloo: De bromfiets; Vencken: Tus sen oerwouden en vulkanen; Wartena: Kluwer's technisch handboek. Jeugdboeken. Van Amslel: Mees ter Vrijbuiter; Hoekstra: Rijmpjes en versjes uit de nieuwe doos; Lensen: Drie H.B.S.-ers wagen de sprong; Van de MeerPrins: Morgen is alles anders; North: Jerry en het zwarte schaap; Schmidt: Veertien uilen. Dat is hulp! De radio-omroeper geeft een be richt door uit Middelburg waarin de burgemeester ten dringenste verzoekt om 400 paar rubber handschoenen. Precies een half uur later deelt dezelfde omroeper mee, dat uit Gent in België een auto is ver trokken met de bedoelde 400 paar handschoenen. Wil de douane do wagen direct doorlaten bij de grens te Zeemvsch-Vlaanderen? Dat is hulp! stalbazen en hun gezinnen, die deze viering meemaakten, niet alleen voor de paarden, maar ook voor de dieren in het algemeen bleek te zijn en ons viel daarbij op het verlangen oni ten aanzien van de verdiensten, maar ook de eigenaardigheden van het paard meer te mogen weten. Wanneer men zulke bijeenkomsten zelf meemaakt, en de schrijver van het artikel zal ons dat onmiddellijk toegeven, dan gebeurt het wel eens, dat daaruit plots iets op verrassende wijze geboren wordt en dat was op die bijeenkomst dan ook het geval. Wij waren het er allen over eens, dat het paard één van de mees! intelligente en fijngevoelige dieren is. Andere dieren: koeien, varkens, kippen, enz. produceren wel heei veel voor de mens, maar het paard is toch wel het aangewezen dier, dal in het practische leven en in de strijd om het bestaan naast en in dienst van de mens werkt. Welis waar neemt het aantal paarden vanwege de mechanisatie ook in ons land af, maar er zijn er gelukkig nog vele duizenden in dienst van de mens en maatschappij. Bovendien zijn er zovelen, die da gelijks met paarden moeten omgaan en die het ook wel goed bedoelen met hun viervoeters, maar hun ont breekt nogal eens de rechte kennis, niet alleen ten aanzien van de be spanning en de verzorging dezer dieren, maar ook met betrekking tot de karaktereigenschappen en de physieke gesteldheid en van daar uit redenerende, openden zich perspec tieven, niet alleen voor de paarden, maar voor de gehele dierenwereld en voor de houding, welke de mens ten opzichte van het dier heeft in te nemen. Vandaar ook, dat prof. dr J. A. Beijers van de Veeartsenijkundigc Faculteit van de Rijksuniversiteit en Chef van de Kliniek voor Inwendige Ziekten, alsmede een eveneens bij uitstek deskundige, nl. kol. dr H. J. Weekenstroo, Veterinair Adviseur van het Corps Rijkspolitie, zich des gevraagd onmiddellijk bereid ver klaarden om referaten te houden en ondergetekende zal (daarop valle ook even uw bijzondere aandacht) van te voren een rede uitspreken over het onderwerp: ,,V«t q-er uit scheppingsvreugde vuurl&°kt»?jen, maar Behalve dat vele stalbazen en koetsiers van Van Gend Loos uit het gehele land deze dag zullen bij wonen, zullen ook tal van autoritei ten blijk van belangstelling geven. De hoop is niet ongegrond, dat door zulk een dag mede de stoot zal wor den gegeven tot een landelijke Paardendag in de komende jaren, waaraan alle bedrijven, waarin men nog paarden gebruikt, zullen deel nemen. Daardoor zal dan tevens be vorderd kunnen worden de propa gering en de doorwerking van de beginselen van Dierenbescherming op velerlei terrein, waar mens en dier elkaar ontmoeten. Wanneer men zij het dan zeer summier deze motiveringen voor het houden van een speciale Paar dendag even op zich aan laat komen, dan zal men, mits goed begrip en goodwill aanwezig zijn, tot de over tuiging moeten komen, dat wij hier werkelijk niet te maken hebben met iets dat „niet onaardig" is, waardoor Dierenbescherming zichzelf een beetje belachelijk zou maken. Initiatief van de jeugd Bij het spontaan aanbieden van hulp en het bedenken van allerlei vormen om iets te doen, blijft ook de jeugd niet achter. Gisteren vertelden wy van de kleuters van de Koningin Emmaschool; van daag is er een ander prachtig voorbeeld te noemen. Dick van Gerrevink organiseerde op z'n eentje filmvoorstellingen voor de jeugd in de zaal van de Ev. Lu therse Kerk a. d. Parkw. De zaal werd hem onmiddellijk ter be schikking gesteld en een kennis uit Amsterdam zorgde voor films. Personeel van scholen werd ver zocht aan de kinderen te vertel len, dat de voorstelling om drie uur Woensdagmiddag begon en dat de entree een kwartje was. Om twee uur verdrongen de jon gelui zich echter reeds voor de zaaldeur, zodat onze jeugdige filmoperateur genoodzaakt was en graag! doorlopende voor stellingen te geven. Zo kwam aan kwartjes op deze wyze ruim 160.binnen. Dick wil proberen het Zaterdag middag nogmaals te "dóen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5