BRIEF VAN EEN DODE Geen gelijkschakeling van het humanistisch verbond met kerken Activiteit beperkt tot twaalf bijeenkomsten voor 30 personen ZWITSAL SIROOP Prins vloog over nood gebied IN BELGIE 14 DODEN Voorkom BESMETTING Sport Scliepen met évacué's arriveren in Bergen Nu heb ik 'm gevonden! Heerlijke Engelse VirginiaTittig en toch zacht. DE GELDERLANDER DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 3 DAGBLAD VOOR NIJMEGEN MINISTER STAF WERPT OLIE OP DE GOLVEN (Advertentie) Bescherm Uw Kinderen Bij gevatte kou direct de Uw kind bedreigende gevaren bestrijden met:j (Van onze parlement, redacteur) DEN DAAG 4 Febr. Ir. C. Staf. minister van Oorlog en Ma rine. beeft Woensdag bij de be handeling van de begroting van zijn departement in de Eerste Kanier een hoeveelheid olie ge gooid op de golven van hernering, die met name bij het Katholieke volksdeel waren ontstaan als ge volg van humanistische aanspra ken op een terrein, waar terecht de kerken een monopoliepositie meenden te hebben. Hij deed zulks door zich thans officieel achter de drie beper- kirigsvoorwaardnn op de activi teit van het "nistisch thuis front te p' i waarover pa ter mag. Stokman tijdens de KVF-partüraad op Zaterdag j.L voorlopige mededelingen had ge daan. Zoals men weet, behelzen deze beperkingsvoorwaarden, dat min derjarige militairen uitsluitend met toestemming hunner ouders aan humanistische bezinningsbij eenkomsten mogen deelnemen,, dat „kerkdijken" in geen geval aan deze bijeenkomsten zullen mogen deelnemen, en dat in de praktijk deelneming zelfs alleen onen zal staan voor hen, die te genover hun commandant ver klaren, dat zij zich juist in hu manistisch milieu op levensvra gen willen bezinnen. Geen gelijkstelling Ir. Staf deelde nog mede, dat de activiteit van het humanis- VEEMARKT 's-HERTOGENBOSCH 's HERTOOENBOSCH. 4 Febr. Op de Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 2.629 stuks vee. zijnde: 808 runderen, 131 vette kalve ren. 668 nuchtere kalveren. 169 zengen, 70 lopers, 485 biggen en 92 schapen. De Drijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien van f850 tot f 1225: miste koeien van f600 tot f 775: kalfvaarzen van f825 tot f1125: klamvaarzen van f 700 tot f 800; gtiisfe vaarzen van f 515 tot f 675; pinken van f 400 tót f 525; graskalveren van f 225 tot f340; fokkalveren van f85 tot f 145; nuchtere slachtkal veren van f 30 tot f 40; zware soorten van f 52 ',nt f 62; lopers van f 65 tot f80: biggen van f32 tot f 47: drachtige zeuger van f220 tot f 270; schapen van f 60 tot f 70; vette schapen f90: vette lamme ren van f 70 tot f 85; aanvoer ven slachtvee:,576 slüks, prijzen:, extra kwaliteiten tot f3 le kw. f 2,80—f2,90: 2e kw. f 2,50—f 2.60 3e kw. f 2.30f 2,40. worstkoeien f 2,05—f 2.20, vette stieren f 2,50 f 2,55. alles per kg geslacht ge wicht. vette kalveren lichte van f 1.95f 2,30 per kg lev. gew., vette kalveren zware van f 2,50 f 3,05 per kg lev, gew. Prima boven notering. Nuchtere slachtkalveren van f 1,05f 1,15 per kg lev. gew., zware soorten van f 1,25f 1,50 per kg lev. gew., slaehtzeugen van f 1.50f 1,56 per kg lev. gewicht tisch thuisfront beperkt znu blij ven tot twaalf bijeenkomsten van maximaal dertig personen in 1953. „Het is onze taak'- aldus de minister, er op toe te zien, dat de christelijke" waarden bewaard én versterkt worden. Ik aanvaard dan ook niet, dat rle humanisti sche organisatie het orgaan zou zijn voor de „buitenkerkelijken" of alle buitenkerkelijken. Hij wilde geen gelijkstelling van bef humanistisch thuisfront met de kérkgenbotschappen, maar meende wel, dat bet huma nistisch thuisfront werkzaam kon zijn in het belang van militairen, die op die werkzaamheid prijs •^telden- De minister verklaarde zleh nog bereid met de katholieke en pro testantse thuisfronten eventuele achterstellingen te bespreken. Dat er desondanks nog Kamer leden waren, die zich niet hele maal gerust voelden, valt. de be langrijkheid van deze materie in aanmerking genomen, te begrij pen. Namens de KVP had jhr Ruys de Beerenbrouck Dinsdag reeds aan die ongerustheid uiting gegeven. Bij -de replieken beval hij de zaak nogeéns in de ern stige overweging van de minister en zijn collega's in het kabinet aan. Ongeloof De heer Algra (AR) was zelfs allerminst gerust gesteld. Met huivering vervuld door bepaalde humanistische publicaties, achtte hij de zaak niet opgelost, door aan de kerken de godsdienstige verzorging en aan hot humanis me een soort ethische welzijns zorg toe te kennen. I-Iij noemde het mode.rnrx humanisme de1 pre diking van het'ongeloof en' acht te elke vorm van overheidssteun DEN HAAG, 4 Febr. Nadat Z. K. II. Prins Bernhard Woens dagmorgen om half 8 op Schiphol vanuit New York was terugge keerd de Koningin was t.er begroeting op het vliegveld aan wezig is de Prins om J0.45 uur van het vliegveld Socsterberg opgestegen voor het maken van een oriënlatievlucht over de ge troffen gebieden. Gevlogen werd over de Alblas- serwaard, de Moerdijk, het eiland Goferee en Ovevflafckee, Schou wen en Duiveland, Tholen, Zuid- Be «eland, Zgemvs-Vlaojnlercn én daarna terug over Watvherèrrr Noord-Beveland, Schouwen en Duiveland. Goeree *en Overflak- kee, om dan over Rotterdam en'de Alblasserwaard naar Soesterberg terug te keren. De Dakota* die cle Prins zelf bestuurde, vloog op een .hoogte van ongeveer 61)0 meter, zodat hij een goed overzicht verkreeg. De prins was bijzonder onder de in druk van het. beeld, dat hij aan schouwde. Tijdens de vliegtocht zag men bij Vreeswijk cle „Piet Hein", die als hospitaalschïp op weg is naar de geteisterde gebie den. aan humanistische organisaties principieel onjuist. Zonder hoofdelijke stemming, doch met uiteraard cle communis ten tegen, werd de begroting aan het einde van de middag goed gekeurd. BRUSSEL. 4 Febr. (A.P.) Een woord voerder van het Belgische ministerie van Binnenlandse Za ken heeft meegedeeld. dat het aantal slachtoffers van dc over stromingsramp in België niet zo als oorspronkelijk werd bericht 22. doch 14 bedraagt. In Ostende waren er 7 doden, in Antwerpen 2, in Eiversele bij Termonde 2, terwijl in Lilio 3 doden te be treuren waren. Over giften voor het Belgische rampenfonds behoeft geen be lasting te worden betaald. Alle honden, die na 17 uur in Ostende op straat worden aange troffen. zullen door de politie doodgeschoten worden. Er wordt strenge controle uitgeoefend op het vlees, dat in Ostende wordt verkocht. Zwarthandelaars heb ben waarsehijnlijx besmette aard appelen verkocht aan boeren als varkensvoer. Weerkundigen'zijn van mening,' dat Ostende in de komende nacht niet veel gevaar loopt, daar het centrum van de storm te ver weg ligt. Twist in fabriek eist een dode (Van correspondent) (Advertentie) OLST, 4 Febr. Gisteren is de 34-jarige H., werkzaam bij de N.V. Exportslaphterij Zendijk- te Olst, in het bedrijf slaags geraakt mef zijn 37-jarige collega P., aarbij beiden op de grond vie len. P. kwam nogal hard terecht. Hij ging op eigen gelegenheid naar huis met zijn fiets. Thuis gekomen werd hij evenwel on wel. zodat overbrenging naar het St. Joseph-ziekenhuis te Deventer gewenst werd geacht. Daar is hij na voorzien te zijn van het H. Oliesel overleden, waarschijnlijk tengevolge van een hersenbloeding. Voetlselinzameling: voor verdreven veje DEN HAAG, 4 Febr. Voor Jjef ni.t de noodgebieden geëva cueerde, elders opgestaide vee is hoof, stro en ruwvocder nodig. De inzameling daarvan zal ge schieden via de Provinciale voed- sel commissarissen. Hoewel nog niet precies vast staat hoe een en ander geregeld zal worden, kunnen landbouwers en veehouders, die deze produc ten voor hun getroffen collega's beschikbaar willen stellen, zich reeds onder opgave van de te leveren hoeveelheden, wenden tot bun plaatselijke bureauhouders. Aan de hand van de door deze op te maken lijsten zal de afname dan kunrten geschieden. Geen doden D-trein Basel-A'dam bii Luik ontspoord UTRECHT, 4 Febr. De D-trcin van Basel naar Amster dam via LuikMaastricht is 20 km. voor Luik ontspoord. Er zijn geen .doden of zwaar gewonden, wel werden enige reizigers licht gewond. Of zich hieronder Nederlanders bevinden, is nog niet bekend. De reizigers van de ontspoorde trein zijn per extra trein naar Neder land vervoerd. IN HET KORT ZATERDAG bestaat de Ven- lose eerste klasser VW 50 jaar. Op die dag zal geen feest worden gevierd. De data van het jubileum zijn vastgesteld van 11 tot en met 18 April a.s. Op 11 April met een reünie en feest avond; op 12 April met een re ceptie in feestzaal „Nationaal" te Venlo. Met cle netto opbrengst voor de slachtoffers van de ramp in Nederland werden in het Sandefjord intern, schaatswed strijden gehouden. De 500 m. werd gewonnen door de Fin Hodt in 43 sec. Huiskes werd 4e (45.1), Broekman 5e (45.8) en v. d. Voort 7e (46.2). De 3000 m. bracht een Nederlandse overwin ning. Broekman zegevierde in 5 min 8.8 sec. Anton Huiskes werd 2e in 5.11.8 en v. d. Voort 12e in 5.24.3. Na de eerste dag leidt Hodt met 95.317 vóór Huis kes 97.067. McNamara 79.117 en Broekman 97.267. Wim v. d. Voort neemt met 100.250 pt. de achtste plaats in. Andere schaatsers waren in Drontheim in actie. Op de 1500 m. werd Maarse 4e na Hungli (2.22.9). Slene (2.25.8) en Offenberger (2.26,4). De tijd van Maarse was 2.27.33. Van 't Oever werd 7e (2.28.2), Schuier 10e (2.29.4) en de Graaf 12e (2.30.2). De Noor Haugli won de 5000 m. in 8.40.1. Van 't Oever was 3e in 8.51.9, Schuier 4e in 8.52.6, Maar se 9e in 9.00.4 en de Graaf 10e in 9.03.3. Na twee dagen luidt hier het eindklassement: 1. Haugli 198.776 pt.; Offenberger 202.290 pt.; 4. Maarse 204.107; 7. van 't Oever 205.423 pt.; 8. Schu ier 206.027; 14. de Graaf 2.13.230. Voor de vierde ronde van de Engelse bekercompetitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Birmingham CitySheffield Un. 31; BrentfordAston Villa 1 2; Lüton TownManchester City 51; Tottenham HotspufPres ton North End 10; West Brom- wich AlbionChelsea 00 (na verlenging). Voor de vijfde ronde Koude luchtstroom met. sneeuwbuien Van onze weerk. medewerker) ISTEREN doorbrak een actieve depressie de hogedrukgordel die zich van Nederland tot over N.W.-Rusland uitstrekte. De de pressie trok van Noorwegen over Zuid Zweden naar Polen en het koudefront ervan passeerde gis teravond met regen en sneeuw ons land. Het K.N.M.I. waarschuwde gis- tenniddag om half vijf voor stormachtige wind tiet wind stoten. regen en sneeuwbuien. Ook in het reeds zo geteisterde noodgebied kwam gisteren en af gelopen nacht zeer krachtige tot harde wind voor. Een nieuwe koude luchtstroom uit liet pool gebied stroomt nu met dagelijkse sneeuwbuien over het Westen naar liet Zuiden. In Rusland komt strenge vorst voor. Moskou 33, Warschau 10. Helsinki 15 graden Celsius. In de ko mende nachten is ook in ons land weer lichte vorst te ver wachten bij meer naar Noordoost draaiende winden. Inzameling Kath. Actie Kerkboeken voor de geëvacueerden HEEMSTEDE, 4 Febr. (K.N.P.). De Katholieke Actie in Neder land doet een beroep, overal mis- saals, kerkboeken, rozenkransen en uitgaven van de H. Schrift in te zamelen ten bate van de ge- evacueerden. Aan de plaatselijke Katholieke Actie-groepen, afde lingen van het Maria Legioen, Mariacongregaties, H. Familie, Derde Orde en jeugdbeweging wordt verzocht plaatselijk met elkaar contact te zoeken tot het organiseren van een inzameling van genoemde boeken en rozen kransen. moeten de volgende wedstrijden worden gespeeld: Halifax Town- Tottenham Hotspur; Rotherham Un.Aston Villa; Chelsea of West Bromwich Albion—Birmingham City; Plymouth ArgyleGates head; EvertonManchester Un. of Walthamstow Av.; Luton TownBolton Wand, cf Notts County; BurnleyArsenal en BlackpoolSouthampton. VELEN ZIJN VOLSLAGEN UITGEPUT (Van onze speciale verslaggever) BERGEN OP ZOOM. 4 Febr. In „De Draak" heeft Woensdag morgen Minister Mansholt en de provinciale voedselcommissaris met de ambtenaren van het mi nisterie van landbouw en visserij geconfereerd. Ook het hoofd bestuur van het Belgische Roode Kruis onderbrak even zijn reis door het rampgebied in „De Draak", waar het bericht uit de luidspreker, dat het aantal doden de duizend is overschreden, alle gesprekken afknijpt en een ijzige stilte veroorzaakt. Het evacuatie-centrum kan even op adem komen over en kele uren komen weer boten met évacué's aan in de haven xvaar de politie een strenge afzetting handhaaft. Het wachten is op de vloed en tegen vijf uur zal het zover zijn, dat de schepen de haven kunnen binnen varen. Er staat reeds een harde wind en de schippers, die mei mensen en goederen de reis naar Wemel- dirtge zouden ondernemen, trek ken een bedenkelijk gezicht. Dat zal wel niet meer gaan vandaag. Het bureau van de havenmeester geel't briefjes uit om met de boten mee te varen naar Wemel- dinge. Een vrouw wil naar Raar familieleden in Wemeldinge toe: ze weet, dat er doden zijn. Ze wil alles doen om in Wemeldinge te komen. En zal het schip, het enige schip waar mee ze haar familie kan bereiken nu niet varen In het café aan de haven tref fen we een jongeman. Hy komt uit Den Bommel, dat geëvacueerd is. Hij zoekt naar zijn vader en moeder. Al. twee dagen. Bij de aankomst van ieder schip staat hij aan de haven. Ook nu zijn vader en moeder niet bij de évacué's die door enkele schepen in Bergen op Zoom worden ge bracht. Hij weet reeds, dat zijn zuster is gevonden. Zij spoelde aan, doch de levensgeesten waren nog niet geweken. Haar leven kan misschien gered worden. Ilct is een triest gezicht hier aan de Bergen op Zoomse haven. Ais het water hoog genoeg is, komt het ene schip na het andere de haven binnen. Vrouwen, kin deren. weinig mannen, die mis schien zijn achtergebleven om te behouden wat er te behouden valt. Velen missen de kracht het laddertje tegen dc kademuur op le klimmen, maar er zijn vele helpende handen hier. Autobussen staan gereed, die de verdrevenen van huis en haard naar het. evacuatie-centrum bren gen, waar zij liefderijk zullen worden opgenomen. Triest is dit beeld van onbeschrijflijk leed, dat echter moedig gedragen wordt Ze komen uit Dreischor en wan neer zullen zij er terug kunnen keren (Advertentie) KOU en GR/SP JTï kunt U bestrijden met de sg jjl zo krachtig werkende HET OUWELCACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EH f GEMAKKELIJK IHNEMEH door AGATHA CHRISTIE D HOOFDSTUK I. De meesteres van Littlegreen House Miss Arundell stierf op de eerste Mei. Ofschoon haar dekte niet van langdurige aard was geweest, bracht aar dood weinig verrassing in het kleine provincie- Radje Market Basing, waar zij sedert haar zestiende laar gewoond had. Want Emily Arundell was, als aatst overgeblevene van een gezin van vijf, de zeven tig gepasseerd; men wist, dat, ze jarenlang zwak van gezondheid was geweest en gestorven was aan éen soortgelijke aanval als die haar anderhalf jaar gele ien reeds bijna ten grave had gebracht. Maar ofschoon de dood van miss Arundell niemand verrast had, was er iets anders, dat wel verrassend was. Haar laatste wilsbeschikking was oorzaak van verschillende emoties: verbazing, plezierige opwinding, sterke afkeuring, woede, wanhoop, boosheid en alge meen geklets. Weken en zelfs maanden larjg zou Mar ket B.v ing over niets anders spreken. Iedereen moest hier het zijne toe bijdragen, te beginnen met mr. Jo- aes. de kruidenier, die volhield, dat „het bloed nu. aenmaal k' uipt, waar het niet gaan kan" en, tenslotte, miss i-iamphrey van het postkantoor, die ad .nauseam herhaalde, dat „er iets achter steekt, reken, daar .op. Let ap mijn woorden". Wat de gissingen over het onder werp uikant maakten was het feit, dat het testament pas de een en twintigste April was gemaakt. Voéghier jan nug bij, dat Emily Arundell's naaste bloedver wanten net vóór die datum bet Paas-week-end bij laar gelogeerd nadden en men zal beseffen, dat de meest .«sierlijke theorieën gevormd konden worden, hetgeen de eentonigheid van het leven van alle dag in Market Basing aangenaam onderbrak. £r was iemand,, die men schrander genoeg achtte Dm er van verdacht te worden meer over de zaak te welen dan ze bereid was toe te geven. Dat was Wil- helmina Lawson, de gezelschapsdame van miss Arun dell. Miss Lawson verklaarde echter, dat ze even weinig wist als ieder ander. Ook zij, verklaarde ze, was met stomheid geslagen, toen het testament werd voorge- Natuurlijk geloofden veel mensen dat niet. Of miss Lawson. nu zo onkundig was van de zaak als ze zei, Vertaling: HENK VAN DER HORST af niet. slechts één persoon kende de werkelijke fei ten. En die persoon was de dode zelf. Emily Arundell was, zoals immer haar gewoonte was geweest, met richzeit' te rade gegaan. Ze had haar notaris zelfs niets gezegd van de motieven, die aan haar handelingen ten grondslag lagen. Ze had zich er mee tevreden gesteld naar wensen duidelijk te maken. F.n in deze zwijgzaamheid zou de sleutel tot Emily Arundell's karakter gevonden kunnen worden. In iccler opzicht was ze een typisch kind van haar tijd en ze bezat hiervan zowel de deugden als de ondeug- :len. Ze was autocratisch en cleed vaak overdreven. Maar ze had'eeh zeer warm voelend hart. Ze had een icherpe tong, doch haar optreden was vriendelijk. Ze was uiterlijk gevoelig, maar innerlijk sluw. Ze had de ene dame van gezelschap na de andere gehad, die ze jngenadig tiranrrseerde, maar ze behandelde hen met grote edelmoedigheid. Ze had een sterk gevoel voor familie verplichtin gen. vT ij da gs vóór Pasen stond Emily Arundell in de ves- :ibule van Littlegreen House verschillende instruc ties aan miss Lawson te geven. Eri.i'y Arundell was een knap meisje geweest; nu was ',c een goed geconserveerde, knappe oude dame met :en kaarsrecht figuur en een levendige manier van .loon. Iiaar huid was wat gelig, wat een waarschuwing in hield, dat ze niet ongestraft overvloedig kon eten. Miss Arundell zei: „Welnu Minnie, waar heb je ze allemaal ondergebracht?" Kijk, ik dacht.... ik hoop, dat ik net goed gedaan neb...Dr. en mevrouw Tanios in de eiken kamer en Theresa in de blauwe kamer en mijnheer Charles in 'le vroegere kinderkamer Miss Arundell viel haar in de rede: „Theresa gaat naur de oude kinderkamer en Charles naar de blau we kamer." O, ja. neem me niet kwalijk ik dacht, dat :1e oude kinderkamer niet zo prettig zou zijn.... Die is goed genoeg voor Theresa. In miss Arundell's jonge jaren kwamen de vrouwen in de tweede plaats; de mannen waren de belangrijke leden der maatschappij. Ik vind het zo jammer, dat die lieve kinderen niet meekomen, mompelde miss Lawson sentimenteel. Ze hield van kinderen, maar kon ze helemaal niet de baas. Vier gesten is meer dan genoeg, zei miss Arun dell. In ieder geval bederft Bella haar kinderen op ïen verschrikkelijke manier. Ze denken er niet aan om te doen wat ze zegt. Minnie Lawson mompelde: „Mevrouw Tanios is een «eer toegewijde moeder." Miss Arundell zei ernstig en goedkeurend: „Bella is een goede vrouw." Miss Lawson zuchtte en zei: „Het moet tussenbeide wel erg moeilijk voor haar zijn om in zo'n afgelegen jlaats als Smyrna te wonen." Emily Arundell 'antwoordde: „Ze heeft gekregen waar ze om gevraagd heeft." En na deze Victoriaanse uitspraak, vervolgde ze: ,Ik ga nu naar het dorp om alles te bestellen voor het week-end." Ach, miss Arundell, laat mij astublief gaan. Ik bedoel.... Onzin, ik ga liever zelf. Rogers moet eens flink onder handen genomen worden. De moeilijkheid met jou, Minnie, is, dat je niet flink genoeg bent. Bob. Bob. Waar zit die hond toch? Een ruwharige terrier kwam de trap afstormen en bleef om zijn meesteres heendraaïen, terwijl hij met een kort staccatogeblaf zijn blijdschap en verwachting te kennen gaf. Meesteres en hond gingen de voordeur uit en liepen net korte pad naar het tuinhek af. Miss Lawson bleef hen, nogal schaapachtig glimla chend, in dc deuropening staan nakijken, met haar mond een weinig open. Achter haar zei een zure stem: „Die kussenslopen, die u me gaf, miss, die horen niet bij elkaar." Wat? Hoe dom van me Minnie Lawson stortte zich wederom in de huise lijke beslommeringen. Emily Arundell schreed, door Bob vergezeld, als een koningin door de hoofdstraat van Market Basing. (Wordt vervolgd) HIER... Hilvexfum VRIJDAG 6 FEBRUARI HILVERSUM II, 298 m. NCRV. NCRV: 7.00 Nws; 7.10 Gram 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.. 7.45 Woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.18 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram 10.30 Morgendienst' 11.00 Viool en piano; 11.30 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12,33 Gev.' muziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Harp, fluit, viool, altviool en cello; 15.15 Voordracht; 15.35 Gev. muziek: 16.00 „De aanleg van een mooi gazon": 16.15 Z.-A'frikaans progr.; 16.30 Grain- 17.00 Harpensemble; 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram.; 17.45 Fries progr.; 18.00 Vocaal dubbelkvvartet; 18.30 „Een goed woord voor een goede zaak"; 18.35 Gram.; 18.40 Kamermuziek 19.00 Nws; 19.10 Reg.uitz.; 19.3C Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20.50 ;,De Christelijke So ciale Beweging op Nieuw Gui nea"; 21.10 Nederlandse kamer muziek voor blazers; 21.40 Strijk orkest; 22.15 Kunstoverzicht; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Esperanto; 23.30 24.00 Gram. HILVERSUM I, 402 m. VARA. VPRO. AVRO. VARA; 7.00 Nws; 7.13 Gram 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de kleu ters. VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen"; 10.05 Morgenwijding. VARA; 10.20 Gram.; 10.30 School radio; 10.50 Gram.; 11.25 Voor dracht; 11.45 Vocaal Dubbelkwar- tet. AVR.Q: 12.00 Zigetmermu- ziek;" 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Sport: 12.48 Gram 13.00 Nws: 13.15 Meded.; 13.20 Dansmuziek: 14.00 Kookpraatje: 14.20 Pianotrio; 14.50 Voordracht; 15.10 Fluit en piano; 15.40 Orgel en viool. VARA: 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd ;17.00 Kinder koor; 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Achter de Horizon", hoor spel; 19.00 Gram.: 19.10 „Burgers, boeven en brigadiers", klank beeld. VPRO: 19.30 „Vreugde en verdriet"; 19.50 Beluchten; 20.00 Nws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Zang en piano; 20.30 „Europa één"; 20.40 „Aanpassing". VARA; 21.00 Cabaret; 21.30 „Het ganse raderwerk stond stil", klankbeeld; 21.50 Gram.; 22.05 Buitenl. week overzicht: 22.20 Lichte muziek. VPRO: 22.40 „Vandaag"; 22.45 Avondwijding. VARA; 23.00 Nws; 23.30—24.00 Gram. TELEVISIE-UITZENDING AVRO: 20.15—21.45 1. We ma ken 't bont; 2. Weerbericht Pauze. 3. „Hoe wilt U ons zien?" Beursoverricht WEINIG PUBLIEKE BELANGSTELLING, STEMMING VERBETERD AMSTERDAM, 4 Febr. De ware animo ter beurze ontbreekt nog steeds en ook vandaag was de belangstelling van het publiek gering. De activiteit bleef dan ook beperkt, doch de stemming was verbeterd en aan de vaste kant. Geen enkele rubriek bleef achter. Na onveranderde openings koersen ging het in opwaartse richting. Twee textielbedrijven hebben het dividend over het verstreken boekjaar bekend gemaakt. Wyers betaalt 9 procent over 1951/1952 uit de dividendreserve (de voor uitzichten worden gunstig ge acht) en Kemo corset, een nieu weling op de beurs, stelt 9.4 pet voor over 1952. Beide dividenden hebben een bevredigende indruk gemaakt, vooral dat der laatstge noemde, die drie punten hoger was op 128. De internationale soorten trok ken vanmiddag 2 tot 4 punten aan, scheepvaartwaarden even eens beter. Cultures toonden een vaste ondergrond met hogere prijzen. In staatsfondsen ging niterst weinig om, op vrijwel onveranderde koersen. Prolongatie 3 pet. PRINS VOORZITTER VAN RAMPENFONDS DEN HAAG. 4 Febr. Prins Bernhard is Woensdagmiddag in het ministerie van binnenlandse zaken geïnstalleerd als voorzitter van het Nationaal Rampenfonds, in tegenwoordigheid van o.a. de ministers Beel en van Thiel. Het bestuur van het Nationaal Ram penfonds heeft terstond zijn werk zaamheden aangevangen. AMSTERDAMSE BEURS SLOTKOERSF.N 3/2 4/2 ACTIEVE OBLIGATIES Grootb.-Oblig. atj. 95* 95} Nederland 1951 3% - "-Ar Nederland 1948 3V4 93}} Dito 1947 (3%) 3 - 95* Dito 1937 3 95} Ö5-&. Dollarlen. 1947 3% 95iV 9<H Invest, certific, 3 94} 95} Nederland 1962-'64 zonder belasting 9Ö-& 96 Nederland 1962-'64 met belasting 95}} 96 Ned. N W.S Cert. 2% 78} 78ft Indië 1937 A 3 94} 94} Grootboek 1946 3 9R-jV 95-fc ACTIEVE AANDELEN Cult H.-en Ind Bank 53b 54} Nat. Hand.oank dito :'6b 107 Ned H mij C. v. A. ir'6f 157} Alg. Kunstz. Unie 167} Bergh's Jureens dito 272 273 v. Berkei's Pat, dito 1,9 99 CaIvé-Delft C. v. A. 120 '20 Fokker Aand. 103 108 Gelder Zonen dito 153* '55 Kon. N. H ov. C.v.A '53} 159} Ned. Ford Aand. !*6 189} Ned. Kabclfabr. dito 209} 206 Philips' Gloeilampen Gem Bez. v. Aand. 160} 162} Dito Cum. Pref. Wd. 139} 139} Unilever C- v. A. 183} Wilt. Fyenoord Aand. 166 ,6U Bil li ton le Rubriek 236 238 Dito 2e Rubriek 173 173} Dordts Petr Mij. Ad. 294} 297 Dito Pref. Aand. 301} Kon. Petr. Mij Aand 314} 317} Dito Onder-Aand. 312} 316} Moeara En. P Mfj. A A'dam Rubber Aand. 86b ®7} Banda Rubber Mij. 92 921|. Deli-Bat Rubber Mij 98} 98} Kendeng Lemboe dito 63} 64} Ned. Noorse Plant- Mij. 37} 37} O.k Cult Mi} C.v.A 95} ..Serhartiadi" S Rub. Hb 41-Jb Silau Sumrubber 46b 46o Sum Rubbercult. 51 5i Ver. rnd. Cult, on- Jern. 27} 27} Holl -Am -Itin Aand 137r l39i Java - ('hina -Japan- '21 121 Kun Ned Stmb Mij 133 139 Kon. Paketvaart dito 119i 120} Kon Roft l.lovd dito l'6 i27$ Ned Scheepv Unie '29 l39ï Jmmerens Si l eppv-b Cert. v Aand. 571 '58} Stv Mij Ned Aand !4*b Handelsv A'riarn A ü6* Javasche Cult Mij 431 44i Ned-ind Suik Unie -b3ï Ver Vorst C My. 250500 Aand. 20 20}} Del) Bat Mil Aand 111} 113} Dell My Cert, v A M &lj Sen em bah My Aand 74| 75} Milller Co. N Bez '71} dz Kon. Peti MM Aand 62} 62} INDUS TRlëLE ONDERNEMINGEN Zwanenberg Orgar.on - 164 164} AMERIKAANSE FUNUSEN Anaconda C. v A 43-ft Betfiieh Steel C.v.A. 55ft 55} Gener Motors C v.A 68} 68ft Hudson Motor C.v.A. 17} 17} Int. Nickel C. v A. 45} 45} Kennecon C. v. A. 79 80 Rep. Steel C. v. A. 47} 47-X. U.S. Steel C. v. A. 42} 42 Cities Service C.v.A 92} 93 Phillips C. v. A. 61 j- 61} Shell Union C. v. A. 69* 69} Tide Water C. ev. A. 22-ft 22}

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5