Colonne van vijftig Apeldoornse vrachtauto's naar rampgebied Aangrijpende tonelen in Ahoy-hallen te Rotterdam SPORTQ PIM, PAM, POM Donderdag 5 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Derde b5at? (Eigen reportage) Toen wü Dinsdagavond tussen een onafzienbare rü van Apeldoornse vracht wagens richting Den Haag vertrokken, hadden wij er geen vermoeden van, dat wfl op deze tocht nogmaals in aanraking zouden komen met het onuitsprekelijke leed, dat duizenden landgenoten in deze rampzalige eerste week van Februari overkwam. Het doel was 'n gebouw van het Nederlandsche Roode Kruis aan de Fluwelen Burgwal in de residentie, maar het werd Rotterdam, daarna Dordrecht en tenslotte voor ons althans 's-Gravendeel, Heersjansdam, Barendrecht cn omgeving. Dit laatste deel van de tocht was dermate aangrijpend, dat het ons moeilijk is alle indrukken onder woorden te brengen. Ook Apeldoorners nemen deel aan reddingswerk In normale omstandigheden zouden wij ons een beetje trots hebben kun nen gevoelen op deze machtige „re clame" voor Apeldoorn: een colonne van vijftig auto's, denderend door de nacht. Het brommen van de motoren, het lawaai van aanzetten, remmen en el kaar in het voorbijrijden iets toe schreeuwen, had echter iets angstig- alarmerends. Het enige wat overbleef was een gevoel van innige voldoening, dat ook Apeldoorn iéts kon doen om het grote leed te lenigen. In Den Haag kon men ons niet ge bruiken. Alle goederencentra waren vol. Het beste was: naar Rotterdam. In de grote Ahoy-hallen bleef de stroom van vluchtelingen aanhouden, die onmiddellijk gekleed en ge-bed moesten worden. De benodigdheden daarvoor werden uit de Rivièrahallen gehaald, de tweede bestemming van onze colonne. VRIJDAG 6 FEBRUARI. Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram.muz. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.05 Gram.muz. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de kleuters. VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen" causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram.muziek. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gramof.muziek. 11.25 Voordracht. 11.45 Vocaal Dubbelkwartet. AVRO: 12.00 Zigeu- nermuziek. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12.33 Sport en prog nose. 12.48 Grannmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuz. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Pianotrio. 14.50 Voordracht. 15.10 Fluit en piano. 15.40 Orgel en viool. VARA: 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Kinderkoor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felici taties. 18.45 „Achter de Horizon", hoorspel. 19.00 Gram.muziek. 19.10 „Burgers, boeven en brigadiers", klankbeeld. VPRO: 19.30 „Vreugde en verdriet", causerie. 19.50 Berich ten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbe spreking. 20.15 Zang en piano. 20.30 „Europa één", causerie. 20.40 „Aan passing", causerie. VARA: 21.00 Cabaret. 21.30 „Het ganse raderwerk stond stil", klankbeeld. 21.50 Gram. muziek. 22.05 Buitenlands weekover zicht. 22.20 Lichte muziek. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 „In Huwelijk en Gezin", cau serie. 23.3024.00 Gram.muziek. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Viool en piano. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Geva rieerde muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gramofoonmuziek 14.45 Harp fluit, viool, altviool en cello. 15.15 Voordracht. 15.35 Ge varieerde muziek. 16.00 „De aanleg van een mooi gazon", causerie. 16.15 Zuid-Afrikaans programma. 16.30 Gramofoonmuziek. 17.00 Harp- ensemble. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gramofoonmuziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Vocaal dubbel kwartet. 18.30 „Een goed woord voor een goede zaak", causerie. 18.35 Gramofoonmuziek. 18.40 Ka mermuziek. 19.00 Nieuws- en weer berichten. 19.10 Regeringsuitzen ding: Verklaring en Toelichting. 19.30 Gramofoonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gramofoonmuziek. 20.50 „De Christelijke Sociale Bewe ging op Nieuw-Guinea", causerie. 21.10 Nederlandse kamermuziek voor blazers. 21.40 Strijkorkest. 22.15 Kunstoverzicht. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Het Evangelie in Esperanto. 23.3024.00 Gramo foonmuziek, Met mej. Brink van de G.G. en G.D., wie was verzocht onderweg zo nodig voor eerste hulp te zorgen, en de heer Buiter, kregen wij toestem ming de hallen te betreden. Nauwe lijks door de draaideuren, werden wij aangeklampt door in Rotterdam stu derende Apeldoornse jongelui, die, zo als uit een vanzelfsprekend vólgend gesprek bleek, reeds vanaf Zondag deelnamen aan de hulpactie voor de getroffenen. De studenten waren enige uren geleden teruggekeerd van Zierikzee, waar zij tot aan hun middel in het water hadden gestaan bij het .dichten van dijken en waar zij ook hadden deelgenomen aan het redden van mensenlevens. Vreselijke taferelen. De heer Wieringa (Gunninglaan), student aan de Belastingen-Academie te Rotterdam, vertelde ons: „In een rubberbootje rondvarende ontdekten wij plotseling ergens op een dak een zevental mensen, die wan hopig zwaaiden. Driehonderd meter van hen vandaan schuurde ons bootje over prikkeldraad. Anderhalf uur la ter bereikten wij de schuur met een tweede boot, doch voor wij het kon den verhinderen gleden twee vrouwen ineens van de schuur naar beneden, het ijskoude diepe water in, vlak voor onze ogen. "Wij hebben hen niet meer kunnen redden" Zo zijn de verhalen, het ene al vre selijker dan het andere. De ogen van de studenten zijn rood omrand van vermoeidheid en star van het ontzet tende, dat zij hebben beleefd. Achter ons in de hallen waren da mes druk bezig meb het sorteren van de binnenkomende goederen. Een van hen barst plotseling los: „het is een schandaall Moet u eens zien, deze zen ding bestaat voor de helft uit rommel. Waarom geeft men die stakkers niet het beste van het beste, in plaats van opruiming te houden!" Gelukkig bleek het hier slechts een uitzonderingsgeval te betreffen. Het merendeel van de binnenkomende goederen was van goede kwaliteit; uit Twente waren uitsluitend zelfs gloed nieuwe waren gekomen. Terwijl een deel van de wagens werd gelost begaven wij ons naar de Ahoy-hallen, waar op E.H.B.O.-bran- cards honderden evacué's sliepen, of althans trachtten te rusten. Tientallen ook liepen in het schemerig gehouden gebouw rond, pas geboren baby's en angstig wakker wordende kinderen huilden. Vermoeid uitziende verpleeg sters, van wie de meesten meer dan vijftig uren onafgebroken dienst had den gedaan, hielpen waar nodig was. In een aparte ziekenafdeling waren vijftien artsen bezig. Een van hen vroegen wij naar de algemene gezondheidstoestand. De dokter keek zorgelijk: „bij velen is een begin van longontsteking", vertel de hij „en het aantal van hen die een shock hebben is groot. Denkt u zich eens in: dertig, veertig en vijftig uren lang op een dijk, of op een dak of een open zolder" En nog zijn duizenden niet gered. Het leed is onuitsprekelijk. Het was tragisch: een boer uit „het Flaklceese" klampte ons aan, menende dat wij voor geestelijke verzorging aanwezig waren. Zijn ogen stonden star en voor wij het konden verhin deren begon hij zijn verhaal, struike lend over zijn woorden: vrouw en drie kinderen verdronken voor zijn ogen. Hij had een gezin gezien, man, vrouw en twee kinderen, die in paniek de straat op gevlucht waren. Een grote vloedgolf spoelde over en nam man en beide kinderen mee. De jonge vrouw zag het aan en rende toen haar dierbaren achterna. Men kon haar ternauwernood redden. Nu wordt zij verpleegd in een zenuwinrichting.... Wij kunnen de verhalen, in de Ahoy-hallen gehoord, niet alle ver tellen. Zij waren vreselijk. Men moet de diepste bewondering hebben voor het leger van die duizenden naam lozen, mannen, vrouwen, studenten, militairen, brandweerlieden en vis sers, die reeds dagen lang midden in die grote nood verkeren om anderen te helpen. Toen wij de Ahoy-hallen verlieten kwam een nieuw transport geëvacu- eerden aan. Strompelend en zwijgend. Onder de helpers zagen wij de Apel- doorner Gerard van Elburg, die reeds Zondag van hier vertrok om -te hel pen bij Zierikzee. „Groet mijn vrouw", verzocht hij „en zeg dat het vreselijk is, maar dat ik direct weer terug ga, met het Leger des Heils mee naar Zierikzee. Ik maak het goed" Men stal in 's-Gravendeel.... Woensdagmorgen in de vroegte ver trokken wij naar het streng bewaakte 's-Gravendeel. Vriendelijke autoritei ten hadden een uitzondering gemaakt; vrijwel niemand wordt meer toegela ten die er niet dringend moet zijn. Enkele „helpers" vergrepen zich aan achtergebleven bezittingen. Zwijgend en huiverend hebben wij er gevaren en even rond gelopen. Een vreselijk beeld: onbegrijpelijk vernietigde hui zen, waaronder nog tientallen lijken liggen, cadavers van dieren, wiegend op het water, dat overigens bedekt ligt met millioenen bossen vlas. Toch ver keert men er nog, men werkt en zwoegt er. Voor wie er niet komt om te helpen is het er niet om uit te houden. Wij hebben meer gezien. Enorme gaten in de dijken bij Barendrecht, waardoor nog altijd wild kolkend het water stroomt. Vaak slaat het hele stukken nooddijk weer weg, net klaar gemaakt door mannen die daarvoor uren tot hun borst soms in het ijs koude water stonden. En over de verdronken eilanden gierde een gure en sterke wind, door de warmste winterkleding heen drin gend. Uit een verkeerde richting Bijzondere bestuurs vergadering K.N.V.B. DEN HAAG. Het bestuur van de K.N.V.B. komt heden in een bijzondere vergadering bijeen, teneinde zich te beraden over het organiseren van een steunactie voor de getroffen gebieden, alsmede over het al of niet doorgaan van het wedstrijdprogramma voor Za terdag 7 en Zondag 8 Februari a.s. Olympische spelen Tokio candidaat voor 1960 TOKIO. Voor de organisatie van de spelen in 1960 zal de stad Tokio haar candidatuur stellen. Het gemeentebestuur treft maatregelen voor de uitzending van vertegen woordigers naar grote steden in ver scheidene landen, waar ze moeten trachten de steun van Olympische officials te verkrijgen. Gelderse voetbalbond gelast wedstrijden af. Alle competitiewedstrijden van de Gelderse Voetbalbond zijn afgelast. Dit geldt zowel voor de wedstrijden op Zaterdag als Zondag a.s. Broekman c.s. rijden voor getroffen gebieden Op initiatief van een der bladen uit Oslo zou gisteravond in het Bislet- stadion een internationale wedstrijd worden gehouden, waarvan de nello- opbrengst bestemd zou zijn voor de hulpverlening aan de getroffen gebie den in Nederland. Men kon natuurlijk rekenen op de medewerking van de Nederlanders, voorts op die van Hjal- mar Andersen, die voor dit doel gaar ne bereid zou zijn geweest de Noren in letterlijke en figuurlijke zin aan te trekken. De Noorse bond heeft zich echter met deze wedstrijd NIET kun nen verenigen. Men heeft zich in be ginsel bereid verklaard na de wereld kampioenschappen in Helsinki een datum te bepalen. De ijsclub van de Sandefjord heeft toen het initiatief overgenomen en daar de wedstrijd gehouden. Gisteren werden de 500 meter en de 5000 meter gereden. Vandaag volgen de 1500 en de 10.000 meter. De uitslagen van de 500 en 5000 meter waren: 500 meter: 1. Finn Hodt 43 sec.; 2. Konsmo 43.7; 4. Huiskes 45.1; 5. Broek man 45.8; 7. Van der Voort 46.2 sec. 5000 meter: 1. Broekman 5.08.8; 2. Huiskes 5.11.8; 3. Finn Hodt 5.13.9. De stand na de eerste dag is: 1. Finn Hodt, 2. Huiskes, 4. Broekman, 8. v. d. Voort. In Drontheim werden ook interna tionale wedstrijden gehouden. De einduitslag na deze tweedaagse kamp was: 1. Sverre Haugli; 2. Offenberger; 3. Stene; 4. Maarse; 7. Van 't Oever; 8. Schuier; 14. De Graaf. Robur-A.G.O.V.V. uitgesteld Gisteravond belette de onverwacht neervallende sneeuw het doorgaan van de watersnood-derby. Mocht de K.N.V.B., wat te verwach ten is, voor Zondag de competitiewed strijden afgelasten, dan zal de wed strijd zeer waarschijnlijk Zaterdag avond doorgang vinden. Mocht ook dan de wedstrijd niet door kunnen gaan, wordt uitstel lot 11 Februari overwogen. Om het kampioenschap van Rusland MOSKOU. De zesde en laatste partij van de tweekamp tussen Eot- winnik en Taimanov is na vijf uur af gebroken in een gecompliceerde stel ling. met aan weerszijden vijftien stukken op het bord. Botwinnik, die met wit speelde, deed herhaaldelijk pogingen om een doorbraak te forceren, maar Taimanov pareerde alle dreigingen. De Zesdaagse te Gent De stand in de vroege morgen van Donderdag is: 1. Bruneel—Ryckaert (B.) 323 pnt.; 2. StromArnold (Austr.) 166 pnt.; 3. OckersVan Steenbergen (B.) 155 pnt.; 4. Carrara—Senfftleben (Fr.) 99 pnt.; 5. SchutePeters (Ned 82 pnt. Overige koppels op 1 en meer ronden. HHYC-Pruissen Krefeld 7-4 DEN HAAG. Op de Hoky in Den Haag werd een ijshockeywedstrijd ge speeld tussen HHYC en de Duitse kampioensploeg Preussen Krefeld. HHYC won met 74 (02, 40, 3—2) Marciano Walcott: 10 April CHICAGO. Blijkens een mede deling van de Internationale Boks Club staat hèt thans vast, dat Mar ciano, houder van de titel, en Walcott, elkaar in een revanchewedstrijd om het wereldkampioenschap zwaarge wicht, op 10 April a.s. te Chicago zul len ontmoeten. Jimmy en Piet Potlood namen nu hun intrek in het hotel „De Ge streepte Zebra". Commissaris Red- nose Smith had wel zes agenten mee gegeven om hen er heen te brengen en twee hunner bleven zelfs in het hotel achter. Eén bleef de hele nacht als een schildwacht voor de deur van Jimmy's kamer de wacht houden. „Morgenochtend aan het ontbijt zal ik je zeggen wat ik denk te gaan doen", zei Jimmy tegen Piet Pot lood, „maar ik geloof niet, dat het verstandig zal zjjn, dat jij met me BROWN. mee de jungle in gaat. Niet, dat ik je moed in twijfel trek, maar ik zou met jou te veel in de gaten lopen en het ligt in mijn bedoeling tot in het hoofdkwartier van die Grauw Grauw door te dringen. Vermoede lijk zal mijn weg niet over de begane grond gaan, maar door de toppen der bomen en nu weet ik wel, dat jij vroeger een heel aardige gymnast bent geweest „ik was drie jaar lang turnkampioen van Sluisdam", zei Piet Potlood trots maar zo'n slingertocht door het oerwoud is lastiger dan een nummertje ring- zwaaien, dat verzeker ik je". Piet Potlood zei, dat hij dat heel goed be greep. „Ga rustig je gang, Jimmy", zei hij. „Ik ga morgen de hele dag mijn notities uitwerken. Ik zal die lui in Nederland eens een paar sen satie-artikelen voor hun neus draaien, waar zij een week lang niet over uitgesproken raken". „Zet er maar in, dat de Roekiraki's binnen een maand weer de fatsoenlijkste apen van heel de wereld zijn", zei Jimmy, terwijl hij zijn kamerdeur op slot deed. De agent betrok de wacht, nadat hg beleefd gesalueerd had. IN HET LUCHTRUIM 34. „We moeten vanavond nog een tweede poging wagenvóór het te laat is", zei de geheimzinnige vreemdeling nog eens. Billie en Kareltje keken elkaar ongerust aan. Ze hadden helemaal geen zin meer om nog maals naar het huis van de professor te gaan. „Gaat U dan ook mee meneer?" vroeg Billie, terwijl hij meneer X met een onschuldigeblik aan keek. „Ikehnee, hoe kom je daarbij?" „Oh, U sprak van we gaanik dacht„Het denken laat je maar aan mij over", riep meneer X, die nu werkelijk kwaad begon te worden door de brutale houding- van Billie. „Jullie zorgt, dat je vanavond nog met resultaten bij mij aan komt, anders zal ik verplicht zijn om die honderd gulden ook weer terug te vragen. Ik had gedacht dat jullie mannetjes met pit waren." „Zijn we ook", riep Billie. „Ja, maar hoe moeten we daar binnen komen?" vroeg Kareltje angstig. „We kunnen toch niet gewoon aanbellen?" „Dat kunnen we juist wel!" Billie's stem had de oude zelfverzekerde toon teruggekregen. „We zeggen, dat we loodgieters zijn, die de regenpijp komen maken." De vreemdeling knikte goedkeurend. „Bravo, je hebt toch meer hersens, dan ik dacht". „Dank U", bromde Billie beledigd. „Nou maak je maar niet boos", riep meneer X. „Ik heb hier nog wat gereedschap in de wagen liggen. Dat mogen jullie gebruiken. En een oude pet ligt er ook nog ach terin. Zet die maar op. Maar maak een beetje voort. De tijd dringt!" Klein biljart 38/2 Kampioenschappen te Apeldoorn APELDOORN. De eindstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland tweede klasse klein biljart kader 38/2, 1952-53, zal op 12, 13, 14 en en 15 Februari, onder leiding van het district Apeldoorn van de K.N.B.B., in café Sport aan de Brinklaan georgani seerd worden. De deelnemers zijn: A. Agema, Haar lem; M. v. Bracht, Waalwijk; J. Groe- neveld, Amsterdam; H. v. d. Horst, Epe; L. Koppel, Leeuwarden; P. v. d. Lem, Amsterdam; B. v. Veen, Tiel en A. Weckseler, Eleijerheide. De wedstrijden zijn van Donderdag middag tot en met Zondagmiddag en lopen over zes wedstrijdronden van 300 caramboles. Bestuur van A.V. Olympic Het bestuur van de Apeldoornse athletiekvereniging Olympic is na ver gadering thans als volgt samengesteld: voorzitter: P. Nummerdor; secr.-penn. J Bosman; alg. adj. H. Schut; wed- slrijdsecr. H. van Stakkum. Geen korfbal en hockey op Zondag a.s. ROTTERDAM. In verband met de nationale ramp, welke ons land heeft getroffen, heeft het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Korfbal- Bond besloten alle voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Februari a.s. vastgestelde wedstrijden af te gelasten. Ook de Kon. Ned. Hockey-Bond heeft alle wedstrijden voor Zaterdag en Zon dag afgelast. Tijd van voorbereiding O.S. werd verbeuzeld CHICAGO. In een vraaggesprek heeft Avery Brundage, president van' het I.O.C., verklaard, dat hij nog steeds onbevooroordeeld staat tegen over de pogingen van Australië om de Spelen in 1956 te organiseren. Even wel waren de Spelen al vier jaar ge leden aan Melbourne toegewezen, en men had de tijd verbeuzeld, zonder dat er iets gedaan werd. Average zeide verder, dal hij een zeer groot aantal brieven van Australiërs had ontvan gen, waarin verklaard werd, dat men in Australië de actie, om de Spelen daar te houden, niet daadwerkelijk steunde. En als de halve bevolking van Australië toont, dat ze geen be langstelling heeft voor de Spelen, wat moet ik dan denken van de jongste ontwikkeling, of liever gezegd van het gebrek aan ontwikkeling?, vroeg Brundage. Mutaties bij Polar Bears De Edese Zwem- en Poloclub Polar Bears hield dezer dagen haar jaarver gadering. Daar de heer Wensveen, voorzitter, wegens vertrek naar elders genood zaakt was het voorzitterschap neer te leggen, werd een nieuwe voorzitter gekozen. De door het bestuur gestelde candidaat, de heer A. C. Joele, Eiken laan 10 te Ede, verkreeg alle stemmen en aanvaardde het voorzitterschap van Polar Bears. De Technische Commissie kreeg een nieuw lid in de heer S. Waaijenberg, in verband met het vertrek van de heer B. Bleijenberg, die in deze com missie en ook als bestuurslid zeer be langrijk werk deed. In de ontstane vacature in het bestuur werd voorzien door de verkiezing van de heer M. van de Bent te B°nnekora. Tornooi om de Coupe Jules Rimet Voor het tornooi om wereldkam pioenschap 1954 (coupe Jules Rimet) waarvan de eindronden in Zwitserland worden gespeeld, hebben de volgende veertig landen ingeschreven: Zwitser land, Zweden, W.-Duitsland, Haïti, Oostenrijk, Brazilië, Frankrijk, Enge land, Portugal, Finland, Eire, Italië, De Saar, Ver. Staten, Luxemburg, Chili, Z-Slavië, Korea, Polen, Egypte, Hongarije, China, India, Wales, Israël, Griekenland, Spanje, Mexico, België, Roemenië, Turkije, Japan, Schotland, N.-Ierland, Peru, Bulgarije, Ts.-Slo- wakijë, Noorwegen, Vietnam en Uru guay. Beursoverzicht Weinig publieke belangstelling. Stemming verbeterd. AMSTERDAM, 4 Febr. De ware animo ter beurze ontbreekt nog steeds en ook was de belangstelling van het publiek gering. De activiteit bleef dan ook beperkt, doch de stemming was verbeterd en aan de vaste kant. Geen enkele rubriek bleef achter. De internationale soorten trokken vanmiddag 2 tot 4 punten aan. Scheep vaartwaarden eveneens beter. Cultures toonden een vaste ondergrond met ho gere prijzen. In Staatsfondsen ging uiterst weinig om, op vrijwel onver anderde koersen. Prolongatie 3 pet. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000 Nederland 1947 (3%) 3 95Vic dito 1937 -3- 95' .n Dollar-lening 1947 94% dito NWS (2%) 78"/>« Indië 1937 -3- 94% ACTIEVE AANDELEN Industriële ondernemingen Alg. Kunstzijde Unie aand... IC?®! v. Berkel's Patent 99 Calvé-Delft 120 Fokker 108 Van Gelder Zonen aand155 Lever Br. en Unilever C. v. A. 186 Ned. Ford 189% Philips' Gloeil. f.ge bez. v. a. 162% Wilton Feijenoord167% Petroleumondernemingen Kon. Petroleum Mij. aand. 316% Scheepvaartmaatschappijen Holl.-Amerlkalijn dito aand. 139% Java-China-Japanlijn dito 121% Kon. Paketvaart 120% Kon. Rotterdamse Lloyd dito 127% Stv. Mij. Nederland dito148 Suikerondernemingen Handelsver. Amsterdam aand. 97% Javase Cultuur Mij. dito 44% Tabaksondernemingen Deli-Batavia Mij. aand 113% NIET-ACTIEVE AANDELEN Industr. Ondernemingen Rott. Droogdok Mij308 Schokbeton dito go% Ver. Pharm. Fabr. (Zwitsal) 91% Amerikaanse fondsen Anaconda C. v. A43'%« Bethlehem Steel idem 55% General Motors idem 68la/i« Intern. Nickel idem 45T/s U. S. Steel idem 42 Cities Service idem 93 Cont. Oil idem 59% Philips idem 61% Shell Union, idem M69%

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4