Eindelijk, eindelijk slapen in een normaal bed Lage landen betalen wel zware tol aan de zee Terminus koopt het Domhotel De hyena's, die onze naam bezoedelen Mevr, Thiadens-Prins over haar reis m de VS Stampvolle Domkerk voor de bsdstond Blijdat we mogen hier de hond houden 'Utrecht haalt een ton op Dit voorjaar wordt het verbeterd LAXEER AKKERTJES ÜTRECHTSCH NIEUWSBLAD Donderdag 5 Februari 1953 - 60e jaargang No. 236 Pagina 2 Evacuees bij de Tuindorpers Tuindorp maakt beste beurt (.Van oen verslaggeefster Een en zeventig evacué's oit Zee land (oa. uit Brouwershaven, Drei- schoor. Den Bommel, Duivendiike, Brüdorpe) en ook uit 's-Gravendeel hebben vannacht in Tuindorp een veilig onderkomen gevonden. Zij kwamen eerst uit Dordrecht, vandaar zijn zij een ogenblik in de Croeselaan geweest, 's Nachts om elf uur. half twaalf, trokken zij in twee bussen naar de school in de Van Bem- rnelenlaan. waar zij liefderijk ont vangen werden en waar koffie en soep voor hen klaarstonden. Burgemeester Schuller was eveneens aanwezig in dit ontvangstcentrum. Zo snel mogelijk werden zij per auto naar de particuliere adressen ge bracht. Reeds om 1 uur was alles ..ver werkt" en konden de evacue's einde lijk. eindelijk, weer in huiselijke om geving in een normaal bed slapen. Tuindorp verdient een pluim voor dit vlotte, goed-georganiseerde werk. In het Paulushuis konden de ge- evacueerden zich vandaag kleding aanschaffen. Daar liggen goederen ge sorteerd op maat tot aan de zolde ring toe opgestapeld. Vandaag bezochten wij de familie Van Oeveren uit Brijdorpe, die bij dr Siemelink in de Magnuslaan een gast vrij onderdak gevonden heeft. Zondagochtend reeds waren zij ge- evacueera naar Brouwershaven en vandaar moesten zii per landings boot naar een miinenveger, die hen verder naar Dordrecht voer. Niets meer over Alles zijn zij kwijt Waarschijnlijk is hun vee verdronken. Ander vee, dat op de wegen bijeengebracht was voor evacuatie liep de ondergelopen weiden in. De beesten dachten nL dat ze van de stal de wei in mochten. Zij verdronken er jammerlijk. „We zijn overal goed geholpen, de mensen zijn allemaal prima" ver klaart van Oeveren en zijn vrouw bevestigt dat. Bram hun zoontje aait ondertussen de hond Ko, die bij de baas op de kn:e zit over de kop. „We wisten niet, of we de hond wél mee zouden nemen. We waren bang. dat hii lastig zou zijn. Maar iedereen is even aardig voor dat dier. Ik ben blij, dat we het toch maar gedaan heb ben. In het centrum aan de Croese laan was een vrouw, die de hond had achtergelaten en die alsmaar zat te De familie Van Oevëren. geëvacueerd uit Brijdorpe op het eiland Schou wen, aan tafel bij dr. Siemelink in Tuindorp. V.l.n.r.: mevrouw Van Oeveren, Bram. en de lieer Van Oeveren. De hond Ko zit bij de baas op de knie. (fo'.o V. X - v. d. Werf) De straat- en huis-aan-huis-collectc voor de rampgebieden heeft tc Utrecht tot nu toe 95.66G.S0 opge bracht. Hoewel vrijwilligers bij het GEBBU tot diep in dc nacht geteld hebben is dc totale opbrengst pas later te verwachten daar er nog steeds bussen binnengebracht wor den. In dc totale opbrengst zijn niet begrepen dc grote giften die gestort zijn op giro of bij banken noch door het personeel van Gemeentelijke- en particuliere bedrijven .toegezegde daglonen. Dank zij dc vlotte mede werking van de wijkhoofden van de Bescherming Bevolking en van de omstreeks 1000 collectanten was de collecte gisteravond zes uur geëin digd. huilen, omdat ze er steeds aan den ken moest, dat het dier nu waar schijnlijk omgekomen was." zo ver telt de vrouw van Van Oeveren. Zelf hebben ze in hun gezin geen verliezen, maar ze leven intens mee met de getroffenen in hun omgeving. Hoe het met hun ouders staat, weten zij niet. Het waren oude mensen, die hun huis en hof Zondag nog niet in de steek wilden laten. Mededelingen van Utr. Rampenfonds Alle evacué's die zonder tussen komst van het plaatselijk evacuatie centrum Croeselaan in Utrecht zijn binnengekomen, moeten zich melden aan de afdeling Bevolking, Stadhuis, ingang Ganzenmarkt. Dit bureau is open op Maandag t/m Vrijdag van 's morgens half negen tot 's middags 3 uur. Op Zaterdagen van half ne gen tot twaalf uur. Zonder deze inschrijving Is geen hulpverlening door de Gemeente lijke Dienst voor Sociale Zaken mo gelijk Bovendien is de aanmelding noodzakelijk om eventuele vermisten op te sporen. In verband met de watersnood zat de Carnavalsavond van de Supportei-s- verenlging „Het Stadion" welke op 16 Februari zou worden gehouden niet door gaan Oproep aan de schoenmakers Er moet nog "eet schoen werk gerepareerd worden van die welke zijn ingeleverd bij de inzameling. Schoenmakers, uit Utrecht en omgeving, die willen helpen, kunnen schoenwerk halen aan onderstaand adres. Grote hoe veelheden worden gebracht, benodigde materialen moeten gratis worden bijgeleverd, al les met de meeste spoed. Be stuur Fed. Utrecht. Secreta riaat Neude 30. Tel. 12087. Burgemeester de Ranitz heden in de raad: .Weldoener, maar tegelijk erfvijand" „Diep getroffen en geroerd is ook de bevolking van Utrecht door de ramp van de watersnood, welke ons land heeft getroffen. Diep bewogen en bedroefd zijn wij over het lot van onze honderddui zenden landgenoten, die door storm en springvloed de dood vonden of die in rouw en de zwaarste zorgen zijn gedompeld." Dit zei vanmiddag om 2 uur bur gemeester de Ranitz in de ver gadering van de Utrechtse gemeen teraad. En hij vervolgde: In innige verbondenheid leeft Utrecht mede met haar talloze zus- tergemeenten, die thans gebukt gaan onder de moeilijkste en treurigste omstandigheden, die men zich kan indenken. En wij. gemeentebestuur ders, trachten te beseffen de bijna niet door mensen te torsen zorgen en verantwoordelijkheid van onze col legae, bestuurders van de rampza lig getroffen Zeeuwse. West-Bra bantse en Hollandse gemeenten. Behalve al dit menselijk leed en de allerzwaarste inspanningen, die duizenden zich getroost hebben en zich nog getroosten voor het leven van hun medemensen en van dieren, is daar onnoemelijke schade, door de watersnood toegebracht aan lande rijen en dijken, aan waterstaatswer ken en wegen, aan huizen, gebou wen en andere openbare werken, aan landbouw, veeteelt en industrie, een schade, die de getroffen gebie den en ons land in zijn geheel van het resultaat van veel noeste arbeid en dus van veel welvaart heef*, ont roofd. Rampzalig is het verlies aan men senlevens. aan huiselijk geluk, aan bezittingen en aan arbeidsproducten. De lage landen hebben een zware tol betaald aan de zee. welke tege lijk hun weldoener en hun erfvijand Utrecht en zijn bevolking, onge schonden door deze natuurramp, be tuigt innig medeleven met de ge meenten in de zwaar getroffen ge bieden. haar bewoners en haar be stuurders, en wel heel in het bijzon der met de nabestaanden van de slachtoffers. Wij zijn diep begaan met de zware tegenslag, welke wederom aan het in Utrecht gevestigd bedrijf, de Ne derlandse Spooi-wegen. is overko men. kort nadat het zich met bewon- derensdaardige werkkracht van de zware oorlogsschade had hersteld. Wij geven uiting aan ons diep res pect voor de heldhaftige daden van opoffering en moed, welke door tai- Naar wij uit goede bron ver nemen, hebben directie en commissarissen van de N.V. Hotelexploitatie Terminus Den Haag/Utrecht het Domhotel, hoek Catharijnesingel/Wester straat te Utrecht gekocht. Het hotel zou gelijk bekend deze maand in openbare vei ling zijn gekomen. De nieuwe Op verzoek van de Kringcom- missaris van Zuid-Holland is gisteravond om kwart over zes een peloton van de Utrechtse transportcolonne per autobus, vrachtwagen en geluidswagen en een uitrusting waarin zich ox- twee legertenten, één lichtagregaal, brancards, de kens, stormlantaarns en batte rijen uitgerukt om hulp te gaan verlenen in Rockanje. het geheel staat onder leiding van Dr. Herschel Naar wij telefonisch vernemen is deze colonne hedenochtend vroeg verplaatst naar Hellevoetsluis. Een speciale verslaggever van ons blad maakt deze reis mee. (foto U. N.) directeur, de heer C. Larre- wijn, die binnenkort de leiding overneemt, heeft de bedoeling het hotel zo mogelijk nog dit voorjaar te moderniseren en te verbeteren. De zoon van de te genwoordige eigenaar, de heer W. van Wierst, zou in dienst treden bij de N.V. Terminus. BEZINNINGSSAMENKOMST HUMANISTISCH VERBOND Op de Bezinningsbijeenkomst van het Humanistisch Verbond in het N.V. Huis, Oudegracht 245 te Utr., zal op Zondag 8 Februari de heer E Lopes Cardozo uit Rotterdam spre. ken over de ramp. Mevr. Bregta de Vries-Stolp zal enige liederen ten gehore brengen. VOORSTELLING TEN BATE VAN NAT. RAMPENFONDS De toneelgroep „Ons Toneel" te Utrecht geeft op Zondag 8 Februari om 8 uur een herhaling van de op voering van „Paddy", van W. Grayer MacKay en Robert Ord. in Geb. v. K. en W. De opbrengst wordt af{ aan het Rampenfonds". (Advertentie) Inwendige zuiverheid is het behoud van Uw gezondheid. Neem eens per week één of twee M. de R.. Met verbazing en weerzin in mijn hart vernam ik. dat er ul hyena's en wolven (want mensen kan ik ze niet meer noemen.' gegrepen zijn, die zich bij de verschrikkelijke ramp die onze medemensen getroffen heeft vergrepen hebben en zich door diefstal en op oneerlijke wijze ten eigen bate collecterend van dit alles hebben geprofiteerd. Men moest zoiets niet alleen pu bliceren, doch zulke ondieren maar direct neerschieten. Want meer zijn ze niet waard! Dan zou onze Hol landse naam en eer. die overal zo hoog aangeschreven staat, niet zo bezoedeld worden in het buitenland. Een abonnc Degradatie te licht! M. de R.. In Uw krant werd bekend ge maakt, dat één serg.-majoor en twee sergeants weigerden hulp te verle nen. Zij werden terstond gedegra deerd. Duizenden mensen wachten op een oproeping, om de handen uit dc mouwen te kunnen steken. Ook ik!! Deze drie, die betaald worden uit de belastinggelden van alle land genoten (ook van de Zeeuwen), moeten ze ook eens een 24 uur op daken zetten of in de bomen van ons. zo zwaar geteisterde. Zee'and. Beter verdienen ze niet Degradatie is veel te licht voor dat soort men sen. D. P. L. Jr. Treurig verschijnsel M. de R.. Terwijl ons gehele vaderland in diepe rouw gedompeld is en aUe couranten ons de droevigste bijzon derheden verhalen, zodat elke recht geaarde Nederlander ineen krimpt van droefheid en overal concerten en festiviteiten worden afgelast, zijn er tóch nog steeds mensen, wiens koude kleren dit blijkbaar niet raakt. Deze lieden hebben er blijk baar nog aardigheid in om tot diep tel de nacht te hossen, te zingen en de radio en patk up zo hard moge- dijk te laten loeien. Op eik gebied zijn de mensen egoïstisch, behalve op dit gebied. Dan moeten ook de buren .meegenieten", of zij willen of niel. Mij dunkt, dat in deze droe ve tijd onze gedachten wel met an dere dingen vervuld zijn dan met Jazz-plaatjes en dronkemansliederen Bewoner Bonistraat OPBRENGST COLLECTE „HET HOOGELAND" De vorjgeweek in JJtrecJit .ge houden collecte ten bate van de ar beid van .de Véreniging „Het Hou-, geland" heeft opgebracht 246L9S. P.JGN-VERGADERING GAAT NIET DOOR Dc vergadering van dc Platte lands Jongeren Gemeenschap Ne derland (PJGN) op Zaterdag 14 Februari te Utrecht, is afgelast. Geen ruiterfeest en balmasqué Het Ruiterfeest en Balmasqué van de Utrechtse Caroussel Socië teit op Zaterdag 7 Februari a.s. gaat niet door. Van een verslaggeefster) De bijeenkomst van de Utrechtse Htiisvrouwenverenlg'mg op Woens dagmiddag in het Protestants Cen trum werd door de presidente van de afdeling. Mevrouw M. A. Poor l- man-V erkade met een ernstig woord geopend, o.m. om de leden te vragen zoveel mogelijk bijstand aan de slachtoffers van de watersnood te verlenen. De huisvrouwen zijn reeds ingeschakeld bij het sorteren van kleren in het Veilingsgebouw en bü de collecte Mevrouw R. M. A. Thiadens-Prins hield daarna een causerie over haar reis naar de Verenigde Staten. Zij be schreef haar tocht van het drukke New York naar de Universiteitsstad New Haven over een rustige autoweg met bloeiende bomen langs witte hou ten landhuizen te midden van grote grasgazons. De huizen van de welgestelde Ame rikanen in het gebied ten Noorden van New York hebben een uitgebrei de basement met garage voor de auto(s), machines voor de was, een diepvriesinstallatie, waarin de le vensmiddelen voor de hele week worden opgeslagen en een werkplaats voor de heer des huizes, die de mees te karweitjes als behangen, kleine reparaties enz. zelf opknapt. De keuken is de trots van de huis vrouw. Er is koud en warm water, een electrische vatenwasmachine en andere electrische apparaten. Opval lend is de rust in huis, er wordt vrij wel nooit gebeld. De levensmiddelen worden eenmaal per week uit het wa renhuis gehaald. Ze liggen daar op gekoelde toonbankkasten, verpakt in cellofaan, uitgestald. De huisvrouw krijgt bij de ingang een karretje, stapelt haar inkopen hierop, betaalt bij de uitgang en krijgt haar waren in een reusachtige zak mee, die ze in haar auto naar huis brengt. Zelfs het brood wordt op deze wijze ingeslagen. De Amerikanen hebben een grote voorliefde voor een picnic in een mooie omgeving; de vrouwen komen veel in clubverband bijeen. Er is een toenemende belangstelling te be speuren voor muziek en andere kunstuitingen. Het is zeer belangrijk, meende spreekster dat Amerika en Europa elkaar goed leren begrijpen om tot een grotere wederzijdse waar dering te komen. De collecte tijdens de pauze voor het Rampenfonds bracht f 45 op. Tussen alles wat wij met verdriet en bitter heid lezen over de rampspoed, die op het land gevallen Is, heeft so'n klein berichtje over mensen die ge plunderd hebben, ons nog eens bizonder ontsteld. Ge laat dan de krant op de knieën zakken om te trachten dit óók nog te verwerken. Er is eerst woede in ti, maar ddn diepe verwon dering. dat er zulke mensen ZIJN; dat zij BESTAAN. Op dit gebied hebben wij. sedert 1940 al wel wat van zeer dichtbii meegemaakt Zijn w\i gesteld teoenover. blUk- aar toch, menselijke slechtheid, die wij on- lettaanbaar achtten. DU- wij telkens weer in ons onu'troeibaar optimisme en in ome onvernietig bare mensenliefde, met plotselinge, ontzette ver- hazing, voor onze eigen ogen zien geschieden. Telkens weer verbecl- Menselijke geest #n verschrikkelijk i raadsel den wij ons dat wij het nu wel weten en dal wij ons er niet meer over verbazen kun nen dat er zulke men sen zijn, die in strijd met alles denken en hande len. En telkens weer zijn wij tóch ontzet, wan neer zulke dingen mo- gelilk blijken. Middrni in de diepst- menselijke ellende z\r" er mensen, die rustic een plan heramen om te verlaten hutzen te gaar plunderen. En er Is een man gr weest, die een oud vrouw, die midden in het water dat haar win keltje overstroomde, op een tafel zat, van die tu- 'e! heeft opgenomen en in het water heeft, ge zet en die toen een paar honderd cigaretten heeft meegenomen. Wel, deze mensen sul len over enige tijd voor de rechter komen en zij zullen gestraft worden. Zij zullen voor een tijd in een cel worden gezet en dan zullen zij weer uit die cel komen en in de samenwerking terug- keren. Wat ddn? Wat moeten het leven •■n de maatschappij dan met hen beginnen:' Wat moeten ZIJ dan met het leven beginnen? Het is een oud vraag stuk. Het keert telkens weer terug. En er is nooit een be vredigend antwoord or- De mensr'ii'-P peest een verschrikkelijk raadsel He' raadsel wordt vóór u geplaatst en ge cijt er door ontzet. Maar er is nooit oen oplossing. En cr is nooit een antwoord. DOESJl loze redders en helpers in de nood zy'n verricht. Deze daden en de een drachtige opofferingsgezindheid in ons hele land geven vertrouwen in de toekomst, geven de zekerheid dat ons volk, met de onontbeerlijke hulp van de Almachtige God, geestkrach, tig blijft en in staat tot wederop bouw. Onze Gemeente en haai- ingezete nen doen alles wat in onze macht ligt, om de getroffen gemeenten en haar bevolking te helpen: uit kracht van geloof, menselijkheid en vader landse verbondenheid. Hierna gaf de burgemeester een kort. overzicht van hetgeen de Utrechtse bevolking en het gemeen tebestuur sedert Zondagochtend tot bijstand en leniging van dc nood hebben verricht Onder leiding van Mevrouw Lekkerkcrker, echtgenote van ds Lekkerkerker, Herv. predi kant van de Mattheuskerk in Oog in Al, hebben zich een 150- tal dames uit Oog in Al vere nigd onder de naam ..Woord en Daad" om nieuwe kledingstuk ken voor de noodgebieden tc vervaardigen. Het ligt in de be doeling om, wanneer straks dc evacué's weer naar hun haard steden kunnen terugkeren, een bepaald dorp te adopteren en dan de linnen- en kleerkasten weer aan te vullen. Men legt zich hoofdzakelijk toe op de vervaardiging van baby-kleertjes, baby-uitzetten, onder- en bovenkleding voor groteren. De dames komen Vrijdags avonds in de wijkzaal van de Mattheuskerk bijeen om daar onder vakkundige leiding de modellen te knippen en het no dige contact te onderhouden. Het materiaal wordt door de dames zelf meegebracht en er zijn ook al enkele firma's in Oog in Al, die materiaal be schikbaar hebben gesteld. Voor de komende tijd hoopt men nog op giften in geld of materiaal, want er moet heel wat worden gemaakt. De afwerking geschiedt thuis. Op de foto; een kijkje in de Wijkzaal van de Mattheuskerk in Oog in Al, alwaar de dames druk doende zijn met de ver vaardiging der kleding. (Foto U.N - v. d. Werf) „ReallteitCods.die! Opbrengst collecte in zelfs een watersnood overwint" Zelden zal de Utrechtse Domkerk zó vol geweest zijn, als gisteravond tijdens de Bidstond. Reeds om kwart voor negen waren de normale zitplaatsen, de banken, volgepakt met mensen en toen men om negen uur de dienst begon, zaten en stonden in de open ruimten nog honderden mensen. Ds Van Gin kei stelde tegen over de realiteit van de gebroken ze kerheden der mensen, de realiteit Gods. die daar boven uit gaat. Wie in Jezus Christus de realiteit van Gods genade vindt, die kan staan op een afbrokkelende dijk, die kan zijn op een vergeten zolder, of kan hangen in een boom met de dood voor ogen. maar die beleeft en getuigt en belijdt krampachtig misschien maar onaantastbaar: „Zo God voor ons is, wie zal tegen ons zijn", zo zei- de ds van Ginkel. Die zingt psalmen in de nacht, zoals zij het gedaan heb ben. ergens op een dijk in Flakkee. zingend in het water, tot in de dood. Dan is er geen dood meer, dan is er de victorie!" „Dan is er de realiteit Gods, die zelfs de watersnood overwint." Daarna ging ds van Ginkel voor in gebed, waarna men enkele minuten in stil gebed eigen smekingen tot God richtte. Bij de uitgang werd gecollecteerd voor het Nationaal Rampenfonds. stond UTRECHT Geboren: Saskia C., d. v. J. M. Kersenboom en M. Sto ry. Tomaatstraat 9; Jacobus G., z. v. J. de Kolf en M. J. Nehmelman, Griet- straat 8 bis; Adrianus L., z. v. C. M. v. Aken en R. A. v. Hamersveld, v, Len- nepstraat 83; Aagje C., d. v. C. S. E. Frankhuisen en C. Verweij, IJssel- straat 24; Lucas C. J., z. v. J. H. v. Hees en J. van der Linden, v. Lennepstraat 4 bis; Johannes, z. v. A. B. Smit en T. J. Speksnijder. Leidsekade 112; Jan netje, d. v. W. Wijnbergen en J. Bleijenberg, Gildstraat 180; Willy B.. d. v. W. Polman en K. v. den Hoek, Makassarstraat 30 bis; Maria A., d. v. J. Groot en J. Jansen. P. Nieuwland- straat 23 bis; Eveline A. C., d. v. Th. H. Sluiter en H. J. M. Niers, Fr. Hals straat 47; Hendricus J. M„ z. v. J. Groen en A. M. v. Hooren, Fr. Hen drikstraat 85 bis. Ondertrouwd: J. H. v. Bame- veld en H. de Bruin; E. Cohen en G. Littman; W. C. Cools en J. Gallé; Th. J. Coppens en L. M. ter Hoeven; C. S. Cromwijk en G. J. Uding; H. Damstra en J. Boxma; E. H. Evers en J. H. Spliet; A. A v. Geelen en G. Hout zager; J. A. v. der Griend en J. To renstra; G. v. den Heuvel en M. S. Fonville; G. H. N. Jongejan en A. J. Husken; J. J. Klaver en D. M. v. den Bos; C. B. J. Kneppers en M. Th. Jongerius; H. Krediet en G. H. Schrij ver; A. v. der Krol en E. M. L. Dunn; M. A. Kuijten en M. Soesbergen: J. Nijholt en S. v. der Voort; A. v. Over boek en J. C. v. den Broek G. G. v. der Poel en H. M. Jillings; J. B J. Soons en Th. H. Bronkhorst: J. P. Terpstra en H. Schoonheijm; P. Ver- hage en A. G. Brunner; M. A. v. Wees en A, Th. Kolfschoten; K. v. Klinge- ren en L. A. Dilrosun; J. Luxwolda en G. Roereen. Getrouwd: J. B. Willemse en M Pol man. Bokstraat 11; M. J. Rosenberg, Jutphaasseweg 12 en H. M. Bloemraa*. St Janshovenstraat 16; J van der Meer Maasstraat 33 en M. van Schalk. Maas straat 48: H, J. Wilbrink en P. Th. Bal vers Weerdslntel WZ 62; H van Es sen en M S. A Come'le Marnbc'aan 3"c. Zi Hen; J. L. ".chaap Hennep straat 2 en J. P Th.iGerritsen. Havik- staat 7 bis: W Reindei-tsen. Kromme- rijnstraat 8 en M. G. van Gorkum. Bergstraat 8; N. H. M. Vlak Rotter dam en W. W. VeroooU. P. Heinslr. 18; J. Turksma. Paramarlbostraat 41 cn G. T. Klljnsma, Rerkelstraat 93. F A. van Hecke, Vine, v, Goghstr.iat 2-11. A'dom Domkerk De collecte voor het NRF in de Domkerk te Utrecht, die gister avond na dc bidstond gehouden werd, bracht 1915 op. In dit bedrag is begrepen de op brengst van de fietsenstalling, dte- de fietsenöewaarder spontaan kwam afdragen. Zie voor rubriek Utrecht de ramp ook pag. 7 Agenda DONDERDAG GEMEENTERAAD 14 uur SCHOUWBURG, 20 uur. Toneelgezel schap Phoenix ,.Dt Hertogin van Saragossa" UTR CONSERVATORIUM. 20 uur. Cursus Het Franse Lied HUIZE DE BEIAARD Rijnkade 20 u Voor niet-Katholleken dr J A G Tans VRIJDAG NV HUIS 20 uur, Toneeiver Spoor' wegpers DVS .Ciska de Rat" tbv Rampentonds BOEKHANDEL BROESE. Nachtegaai - straat 20 uur. Ant Donker In Mt-mo- riara Mart Nyhoff KANTEEL NYENRGDE 20 UUr, Kunstkring Vechtstreek, conceit Guy cn Monique Fallot, cello en piano BIOSCOPEN. Voorst om u.so; ia 45 en 21 uur Alleen voor Donderdag. CAMERA Le Plalsir 18 Jaat CITY, Het za] je gebeuren met Heinz Rühmann OI.YMPIA. Mara Maru met Errol F'.ynn. 14 J Vrijdag tm Zondag: I.c zie je tn mijn dromen met Dórls Day. a. lMaandag tm Donderdag PAI.ACE Oio Cheyenne met Roy Rogers en Het Rimboemeisje 14 Vrijdag tm Zondag 18.45 en 21 uur. Maandag tm Donderdag 20 uur REMBRANDT Tot Inkeer met P Angey. St Granger en G Sanders, 18 j. ter IB J VREEBURG De kuise Bruidegom 14 i FII.MAC Nieuws, alle leeftqden Vrij dag fm Zondag 10—18.30 uur Maan dag t/m Donderdag i0-18.45 uur SPDORBIO Nieuws 8—22,30 uur a. 1 Gevonden Voorwerpen Alpino: zakmesje; zuiger klep; heren hoed rozenkrans, ceintuur; gonjezak; capuchon; muts, dameshoed. enige losse handschoenen; étui met' vulpen set rode autoped, led étui met 2 vul potloden; zw eebr. shawl, bankbiljet a 50 I portem. met en 1 zónder inhoud, tevl mand; groen vilten dameshoed, zilveren rozenkrans; na gelgarnituur. verchr. dameshorloge met zw. koordje; gouden schakel broche; beursje met inhoud fgev Bij kantoor PTT Afhslen- Bureau Paardenveld Ge opend op werkdagen van 13 tot 16 uur N^otoer telefoon en W. J Maassen, H J. Schimmelstraat 17: J. Baas. W van Noortstraa 11 en J. van An geren Wilhelminanark 38: A. Wink. Spinozaweg 2 bis en H. C. Minderman Idaarderadeel Grouw; G- A. van Hulzen en P. W Th Arts. Ra- cinelaan 10; M C. J. H. Seeegers. Sme- liënstmat 10. Venlo en C. M. E Ver- haegen. Dillenburgslraat 19; H J Jan sen en M. S. J. Doeland. Amalladw. straat 11; C. A Niermeier. Hilversum cn N. van dc Vosse Adelaarstr 98bts: F J. van Ewiik. Rhlinauwcnselaan 2, Bunnik en J. W. van Oort Sparstr 53; J. K. M. Grasso in J. van Veenendaal. V. d. Goesstraat 62. Overleden- Arie H. J. Muhlen- bruch. 0 mnd.. Maliebaan 78. KFNNÏSCFVÏMC De Gedeouteerde Staten van de nrovineie Utrecht maken bekend, dat zij onder eeiüktjjdigp goedkeu ring van de daartoe strekkerde raadsbesluiten hebben verklaard dat de instandhouding In de gemeente Utrecht van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs 9an het Victor Hugoplantsoen en aan het Maasplein ingevolge artikel 19 der Lager-Onderwjjswet 1920 wordt ge- vorderci. Utrecht, 27. Januari 3953.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2