STADSVENSTER WA T WIL EIGENLIJK DE HEER DECLERCQVAN DE AVRO? Hooglands Raad neemt enige besluiten Er zijn nog vele mensen nodig voor de B.B. Getroffenen klagen niet, gespaarden juichen niet Amersfoort helpt en offert waar nodig Donderdag 5 Februari 1953 (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester Laumans was gisteravond door ziekte verhinderd de raadsvergadering in Hoogland te leiden. Loco-burgemeester v. d. Hengel trad ais plaatsvervanger op.. BU aanvang van de vergadering herdacht de voorzitter de slachtoffers van de noodgebieden en deed mededeling dat ook de gemeente Hoogland spontaan hulp heeft geboden. Gisteren en vandaag worden bij alle Hooglandse gezinnen zakjes gedeponeerd welke Zaterdag met geldelijke bijdragen gevuld zullen worden afgehaald. Aan de burge meester. die reeds enige tijd ziek is, zullen beterschapswensen worden overgebracht. Het raadslid Th Brouwer was verhinderd. Vervolgens vond de installatie plaats van het nieuwe raadslid de heer L. Rooke, die de plaats inneemt van de heer Werasen. der hoofdelijke stemming vastge steld Tijdens de rondvraag vestig de de heer Altena op enkele niet verlichte punten in Hoogland de aandacht. Hieraan zullen B. en W. de nodige aandacht besteden. Bevolking reikt de helpende hand Hoogland heeft opgave gedaan dat er in de gemeente reeds plaats is gemaakt voor 200 évacués. Verder kunnen er 500 koeien geplaatst wor den. Mocht men meer vee onderdak willen hebben dan zal Hoogland zich wederom beschikbaar stellen. De koeien zullen in vijf centra wor den opgevangen en daarna naar verschillende boerenbedrijven wor- I den doorgezonden De organisatie berust bij de Hooglandse Fokver- omging en de ABTB. De évacué's worden ontvangen in gebouw Con cordia en vandaar naar de verschil- lende gezinnen gebracht. Meisjes van de Maria Congregatie hebben de verpakking en sortering van kle- I ding, dekking en goederen op zich genomen. Verschillende jeugdorga nisaties zetten de geldzakjes uit en i halen deze uiterlijk Zaterdag weer 1 bij de gezinnen op. Aldus werd ter i vergadering medegedeeld. Een voorstel tot verhoging van de fraudeverzekering van f8000. tot f 10.000.werd aangenomen. De gemeente zal ook voor 1953 f 50, beschikbaar stellen voor de beroeps- keuzebureaux. Het welstandstoe- zich stond tot heden onder contróle van de provincie. Aangezien Soest en Hoogland samenwerken in de dienst Bouw- en Woningtoezicht wordt, ook het welstandstoezicht bij de gemeente Soest ondergebracht. Een voorstel tot wijziging van de legesverordening voor aanvragen van schrikdraad, werd aangenomen. De begroting voor 1953 werd zon- (Van een medewerker) Haast w-as het compleet gelukt, maar de verbijsterende koppigheid van één man gooide roet in het eten. KRO. VARA. NCRV en We reldomroep hebben intern en naar buiten tijdelijk de omroep gevormd, die Nederland in dit uur nodig heeft de onverdeelde omroep, ge heel toegespitst op de bittere vraag stukken van de natie. Maar hij, die ene man. zei „nee". Néén tijdens besprekingen, die tot de hoog nodige coördinatie van de reportages uit de getroffen gebie den moesten leiden. Néén op de voorstellen om over beide zenders een gezamenlijk programma te ge ven. Néén tegen ae waardige, juiste regeling van inzamelingsactiviteiten door de radio. Néé, née. néé. roept nu al dagen lang de heer G. de Clercq. alleen heerser over de AVRO en in de „Pu blic relations" voor zijn omroep keer op keer een ontstellende brokken maker. Want hij maakt brokken. Al zijn uitleggingen .ontsproten aan een fa- natiek-formalistisch brein, ten spijt. Hii had niet Zondag in de vroege middag zo arrogant moeten spreken over de welwillendheid van de AVRO. die dag de Nieuwsdienst der Radio Unie voor extra uitzendingen tot de aether toe te laten. Hij. gespeend van iedere ervaring in nieuwsvergaring en nieuwsverwer- king, had niet moeten proberen voor berichten over hulp en nijpende be hoeften exclusieve „AVRO-nieuws- dienst" te spelen. Want de berichten, die de AVRO aldus uitzond, waren slecht door verwarring en fouten. Hij had geen ruzie moeten maken met de radio-afdeling van de Rege ringsvoorlichtingsdienst, die voor haar harde etmaalsarbeid alles be halve de koppigheid des heren De Clerq verdient. Hij had niet Maan dag, toen eerst de KRO en later op de dag de VARA en NCRV tot in zicht kwamen en besloten samen te doen, zijn geborneerde spel van „de AVRO alleen" moeten prolon geren. Hij had niet Dinsdagavond moeten beginnen met zijn ..Zoden aan de Dijk", omdat deze individue le hulpactie propaganda voor de AVRO verbindt met iets. waarvan het gebruik makên ten behoeve van propaganda kortweg missel ij k genoemd moet worden. Wat bezielt toch de heer G. de Clercq? Men kan het vragen en men kan. naast alle wrevel, iets van medelij den voelen. Want deze man, de machtigste man van de AVRO, de dirigent van een koor ja-broeders, is op dit moment een eenzame in den lande, een eenzame in Hilver sum! Geen hulp nodig" Op onze vraag, waarom de AVRO niet meedoet aan het gezamenlijke optreden van de drie andere grote omroepverenigingen, wat betreft 't maken van reportages uit het ge troffen gebied, zei de heer De Clercq. de AVRO-voorzitter. ons hedenmorgen letterlijk: „Omdat de AVRO geen hulp nodig heeft." Met betrekking tot de omschakeling van de actie „De Hond in de Pot'' voor Stand: 75 mille De collecte voor het Rampenfonds heeft In Amersfoort tot dusverre 75 mille opgebracht. Burgerlijke stand Geboren: Catharine G. d. v G. J. v. d Neut en J Batavier, Reina J. d. v. G J. v. d. Neut en J Batavier. Meindert L. z. v. C. Ruitenberg en H. Oudraad, Hendrikus z. v. G. v d. Berg en J Hagenbeuk. Anne- mieke, d. v. J. Helijgers en M. Cor- reljé, Irma M. d. v D Boering en Salatin. Hendrik, z. v, H. Hendrikse en J. Ising. Getrouwd: H. M v d. Berg en E. H. Kisner. J. T Dricol en A v. d. Klok. D. A Enkelaar en W. A. C van Kan, A, Malestein en W. Vee- nendaal. P Bajema en B. Groene- woud. Overleden: G Zevenboom, 83 j. ed. v. J. Hendrikse. het Nationaal Rampenfonds, gaf de heer De Clercq als zijn commen taar: „Ik heb Zondag zelf het be richt opgesteld en voor de micro foon gezegd over het gezamenlijk optreden van de omroepverenigin gen. nadat dit bericht natuurlijk eerst door de anderen was goedge keurd En ik heb gezegd dat de omroepverenigingen gezamenlijk be sloten hebben om aan het Natio naal Rampenfonds alle steun en hulp te verlenen. Maar dat wil toch niet zeggen dat men zelf niets voor het Nationaal Rampenfonds zou mo gen doen? De actie ..De Hond in de Pot" liep geweldig. Wat kunnen wij nu beter doen dan deze actie, dit lopend succes, voort te zetten ten behoeve van de zo geteisterde ge bieden. dus ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds? Wij heb ben daarvoor ook onmiddellijk de medewerking en toestemming van het ministerie van Justitie en van het Nationaal Rampenfonds verkre gen." De heer De Clercq zei over het op treden van de Regeringsvoorlich tingsdienst inzake het vorderen van zendtijd van de AVRO nog: „Ik heb Zondag persoonlijk de by de AVRO binnenkomende berichten gecoördi neerd om fouten en doublures te voorkomen. Er moeten de volgende dag. toen de AVRO niet uitzond, wel foutieve en dubbele berichten zijn omgeroepen. En daarom neem ik nog steeds het standpunt in. dat als de regering berichten wil uitzenden, zij het dan onder eigen verantwoorde lijkheid moet doen. Ik ben en blijf ertegen het publiek onnodig te ver ontrusten". KONINGIN JULIANA, zowel als prinses Wilhelmina hebben, ieder op eigen gelegenheid, haar medeleven betoond bij de ramp die Zeeland en Zuid-Holland hebben getroffen. Dc Koningin maakte een vliegtocht boven de geteisterde gebieden en bezocht verscheidene plaatsen, onder andere Fijnaart. Men ziet de Koningin hier bij het verlaten van het stadhuis van Fijnaart. Prinses Wilhelmina debarkeerde Dinsdagavond te Bergen op Zoom nadat zij gedurende twee dagen verscheidene eilanden en Zjerikzee had bezocht. De heer Blekkingh, heeft hoofd van de plaatselijke afdeling Be scherming Bevolking, is momen teel nog niet zo erg tevreden over de aanmelding van vrijwilligers. Natuurlijk zijn op dit ogenblik de omstandigheden voor de B.B. on gunstig. Doch de heer Blekkingh Bitter verlies en wonderlijke redding drukken eenselfde stempel op mensen (Van een onzer verslaggevers) Z1ERIKZEE. Donderdag „Geld Is toch maar slijk." zegt de 42-jarige Frans Koopman uit het gehucht Capelle. Hij verloor zijn 42 koeien, zes paarden, twee tractoren en een personenauto, evenals zijn hofstede. Deze boom van een kerel spraken wij bij de barbier in Zierikzee. die hem met evenveel zorg schoor als toen hij vroeger hier met zijn eigen wagen kwam en betaalde. Nu was Koopman in een geleende overall en zelfs de drie dubbeltjes voor de kapper bezat hij niet. Wel zijn vrouw en de beide meisjes van tien en zes jaar. Daarom zei hij: „Geld is toch maar slijk. We leven nog". We hebben ook andere vluchte lingen gesproken. Nico Flikweert (37 jaar) komt ook uit Capelle. Hij betreurt 26 koeien en drie paarden. Maar ook zijn meisje is er niet meer. Hij is gelaten en rekent ons voor. dat van de 200 inwoners van zijn dorp er 63 dood zijn, als men aanneemt, dat de vermisten, van wie er nu nog niets is vernomen, zijn omgekomen. De 17-jarige A. Hendriksen is met, zeveq anderen weggedreven op een dak. waaronder de muren wa ren weggeslagen. Hij redde zijn leven door zes uren in een telefoon paal te blijven zitten. Toen het eb werd. zwom hij naar een boerderij, die was blijven staan en vandaar is hij met andere mensen die er op de bovenverdieping zaten, door dc boten weggehaald De gezinnen Johannes Dorst (man vrouw en een meisje van een jaar'. Johan Schiettekatte (man. vrouw en vijf kinderen). J. v d. Weide (man, vrouw en zoon van 17 jaar) en Koos Wastenbrugge. 17 jaar. hebben Arbeidsbureaux 's avonds open voor aanvragen uit de noodgebieden DEN HAAG. De directeur-ge neraal van het Rijksarbeidsbureau deelt mede .dal de arbeidsbureau's te Dordrecht. Sliedrecht, Gorinchem. Rotterdam, Maassluis, Den Haag. Delft. Leiden. Gouda. Utrecht. Zeist. Den Bosch. Almkerk, Tilburg, Breda, Roosendaal en Bergen op Zoom tot 11 uur 's avond9 geopend zijn voor het in ontvangst nemen van aanvra gen om arbeidskrachten voor de noodgebieden, met hun veertienen op een enkel dak een etmaal rond gedobberd en zijn allen gered. Maar de moeder, die dr Vleugel Schutter Zondag morgen in de vroegte, toen het water steeg, bij de bevalling hielp, is 's middags met haar kind gestor ven. toen het huis instortte. Wonderbaarlijke reddingen, het verlies van bloedverwanten en het verlies van aards bezit hebben een zelfde stempel gedrukt op al die mensen. Ze zien er bijna allen uit, of ze in vijf dagen tien jaar ouder werden De getroffenen klagen niet en de gespaarden juichen niet. Zij moeten er allen weer bovenop komen en dat zullen de meesten ook wel En voor de hulp zijn ze dankbaar. Maar overdag praten ze alleen maar over het water en de evacua tie en 's nachts slapen ze niet. I Men schrijft ons van de zijde doen daar uitstekende diensten, van het plaatseliik Rampencomité: Vandaag vertrekken nog zes mo- l Amersfoort stelde binnen 24: uur torboten uit Amersfoort. De COVA 5000 plaatsen voor évacué's be- stelde 14.000 zakken beschikbaar, schikbaar. Administratief werden die boven Alblasserdam zijn uit- I deze adressen nog dezelfde dag geworpen. De firma Pon stelde een ambulancewagen ter beschik king voor Rode Kruiswerk. De he ren Verschuur en Leijenhorst in ventariseerden de beschikbare stalruimte. Het blijkt dat Amers foort. plaats heeft voor 187 koeien. Op het bureau van politie staan vracht- en personenwagens inge schreven ter beschikking van Rijksverkeersinspectie. Honderden arbeiders van DUW en Dienst van Sociale Bijstand boden de burge meester spontaan hun diensten aan. Zij konden nog niet geplaatst worden, omdat voldoende man kracht aanwezig is. De goede wil te helpen sprak uit hun aanbr' Velen zijn bereid om mede te helpen, doch het is niet altijd mo- geliik iedereen in te schakelen Laat men daar rekening mee hou den. verwerkt. Amersfoort heeft daar mee de deugd der gastvrijheid hoog gehouden. De evacuatie-com missie leidt onder toezicht van de heer Huslage Sr. het evacuatie- werk, dat in volle gahg is. De geldinzameling loopt uitste kend, Ieder, rijk en arm, heeft ge geven Er waren enkele giften van 10.000.bij. Velen gaven een bijdrage in de collectebus, maar toch niet altijd hét grotere bedrag, dat zij voor de ramp wilden of feren. Vrouwen werken deze adressen nog af Twee dames kwa men gisteren thuis met een bedrag van 2500.Degenen, die door omstandigheden (ontstentenis, af wezigheid) niet bezocht kunnen verwacht, dat straks als de situa tie enigszins overzichtelijk is en men zich kan bezinnen de aan- melding vlotter zal verlopen. Voor- worden, wijzen we nog eens op al met het beeld van het gebeur- gironummer 3051 van de Amster- de op de Zuid-Hollandse en Zeeuw j damse Bank te Amersfoort, se eilanden _voor ogen. Indien de grote goederen inzameling men denke vooral aan bedden, beddegoed. kleding, schoeisel organisatie B B. een half jaar eer der gereed was geweest, zou er beslist veel gedaan kunnen wor den om de noodlottige gevolgen van de ramp te beperken. Er zijn zelfs mensen gekomen, die zich als vrijwilliger kwamen opgeven met de verzuchting hadden wij maar eerder zo'n organisatie gehad. De ploeg identificatie en berging is heden gereed gekomen met de opleiding, die geschiedde onder leiding van de heer E. A. Jansen, die bewaarder van de begraaf plaats „Rusthof'. Deze groep heeft reeds zijn diensten aangeboden bij de berging van slachtoffers in de noodgebieden. Er is nu vooral een groot gebrek aan émensen voor de blokploegen. De aanmelding voor vaste blok- noodwachters serloopt vrij gun stig, maar er noeten blokploegen gevormd wordei. Hier ligt wellicht een taak voor buurtverenigingen en -groepen. Iimiddels zijn enige nieuwe wijkhodden en plaatsver vangers gevondn. Voor het Soesterkwartier is plaatsvervangenl wijkhoofd, de heer H. J. van Gelder, voor de binnenstad zal :ls zodanig optre den de heer B. Vial. Wijkhoofd voor het Vermerkwartier is de heer Jac. J. M. lovius. wordt vandaag en morgen gehou den. De bedden worden opgesla gen het zakencentrum schonk al honderd complete nieuwe bed den en saan later mee naar het eiland. Stadgenoten, geeft lie ver weinig, dat in goede staat is, dan vele dingen, die toch weer uitgeschift moeten worden! Ook op andere wijze wordt hulp verleend. Daarover is al eerder in ons blad bericht. Zo zijn vier mo torboten via de marinedienst op Voome én Putten aangekomen en Gemeente technici naar Klaaswaal Op verzoek van de provinciale griffie van Zuid-Holland is een ploeg technici uit Amersfoort he denmorgen omstreeks tien uur naar Klaaswaal vertrokken om daar behulpzaam te zijn De bur gemeester en de wethouders Van Zwol en Koopman deden de groep, die ongeveer 35 mensen omvat, uit geleide De heer Roelandschap gaat als kok en keukenmeester in 'n speciale verzorgingswagen mee Uiteraard had men zich ook voor zien van voldoende gereedschap pen, rubberlaarzen en lantaarns. Registratie kwam heden gereed Een deel van de aanmeldingen der vluchtelingen is gisteravond door de registratie afdelingen reeds naar de Rijksinspectie voor de be volkingsregisters verzonden. Voor 12 uur hedenmorgen was men ge heel gereed met de registratie van bijna 300 évacué's, die momenteel in Amersfoort vertoeven. Vandaag nog gaan de laatste meldingen naar de Rijksin nectie, Heren gracht 23, Den Haag, tot welk adres men zich kan wenden om inlichtingen over familieleden en bekenden. Heden wordt ook een lijst klaar gemaakt, waarop alle adressen staan waar de évacué's zich in onze stad bevinden. Deze lijst wordt aan de vluchtelingen uitgereikt, zodat zij weten, waar hun buurt- en streekgenoten wonen. Afscheidsvoorstelling van Jan Musch Jan Musch gaat 't toneel verlaten. Deze gevierde toneelspeler geeft op Dinsdag 17 Februari a.s. in de Schouwburg Amicitia een afscheids voorstelling. Hij zal optreden in zijn glansrol van Harpagon in „De Vrek" een blijspel van Molière. SUESTERBERG Krachtige hulpactie in Soesterberg Met bekwame spoed is te Soester berg een krachtige actie voor de inzameling van goederen voor slachtoffers der watersnood ingezet. Op verzoek van de burgemeester van Soest richtte de voorzitter der fabrikantenvereniging, de heer Kochheim, een organisatie op. ciie klonk als een klok. Vac de militai re instanties en van de zijde der particulieren werd hierbij volle me dewerking ontvangen. Woendsagvoormiddag nam een perfect georganiseerde ophaaldienst alle goederen in ontvangst en bracht ze over naar de cantine van de Tempo-fabriek. Voor dit doel reden vijf grote trucs af en aan, voorafgegaan door padvinders, die langs de huizen gingen om de goe deren af te halen. Voorts waren er drie personenauto's ingeschakeld voor contróle en coördinatie van de ophaaldienst. Zodra de goederen binnen kwa men, werden deze gesorteerd en ge registreerd door een deskundige staf van dames met medewerking van de meisjes der borduurinrich- ting van de heer Kaldenberg. De zeer grote voorraad goederen, waaronder lijfgoederen, schoenen, haarden, kachels, meubelen, ver keert in goede staat In de eerste plaats zijn ze bestemd voor de éva cué's in de gemeente Soest. De me dewerking van alle zijden was enorm. Zo kwam er van het woon wagenkamp een gift binnen van 32.Het personeel van „Tempo" stond spontaan zijn cantine af en zal een dag overwerken ten bate an het rampenfonds. Na deze inzameling kunnen nog altijd goederen worden afgegeven aan de Tempo-fabriek of bij één der leden van het werkcomité. Ruim f 4800 voor het Rampenfonds De opbrengst van de collecte voor het noodfonds bedroeg in Soester berg voorlopig 4808,52. SOEST Mishandeling gestraft In de nacht van 24 September j l. werd zekere A. C gewekt door enige mensen, die blijkbaar van een feestje kwamen en trek had den in bier. Hij begaf zich naar de voordeur en deelde de betrokkenen door het geopende deurvenster mede. dat hij niet van plan was de heren in het hartje van de nacht aan het begeerde gerstennat te helpen. Verontwaardigd over deze weigering gaf een van de dorstige bezoekers, een 58-jarige grondwer ker. de bewoner een stomp in het gelaat, waardoor diens tanden door de bovenlip boorden. Wegens deze mishandeling ver oordeelde de Utrechtse Politierech ter de hardhandige grondwerker conform de eis van de Officier van Justitie tot 25.boete, subs, tien dagen hechtenis. WOUDENBERG ren blijkt maar al te vak. dat men maar wat qae- :g verzocht ons mede te delen, dat de cursus Bud- huis- ven heeft. Er zijn jaten getermg (besteding en broeken met grote m- hondgeld) hedenavond in 't ten er in. soms is de tie- AG.-Huis wel doorgaat. Het ring er gedeeltelijk uit je- Van aanvang is half nomen. Schoenen met jö- ten in de zolen waren gen uitzondering. Dat is jai- mer. Er is echter ook vreuie. Want het grootste deel an feil de goederen is van prjia vno, kwaliteit. Het zal mogtfjk bestemd, zijn de slachtoffers vande ramp daarmee goed te hl- pen. Hoe vol en druk het iel is in de polynormhal tont dit plaatje aan. schikking had, was te klein geworden en daarom was uitbreiding noodzakelijk. Aan de Rijnkade was daar gelegenheid genoeg voor. De loods wordt zo spoedig mogelijk in gebruik genomen Ereplaats Het cursiefje heeft graag zijn stukje, voor deze brief aan de Amers- foorlse bevolking, opgeof ferd. Een eresaluut! aan de jongens van 't R.O.G. is wel verdiend. De reeds ingezamelde goe deren zijn ondergebracht in de Polynormhal in het Soes- terkwartier. Men vordert daar met het sorteren van de enorme voorraad, waar onder zich goed en slecht andaag materiaal bevindt De plaat Uitbreiding .4nn de Rijnkade is in enkele dagen tijd een hou- js van dc hand van een van geeft u een duidelijk loods trerre-en. die dc jongens van het Rijksop- zicht in het omvangrijke Gemeentewerken is voedingsgesticht te Amers- werk. dat het Rode Kruis in Deze dienst zal foort. De directeur, de heer de Polynormhal te verrich- er een aantal tekenaars in II. L. A. Wensten, vroeg er ten heeft Er is gelukkig onderbrengen. De ruimte, een plaatsje voor in de geen gebrek aan helpende waarover de dienst de be- krant. Stadsvensterkyker handen Even opgeef Het bestuur der CM. king schonk 'n enorme hoeveelheid huisraad, kle ding, schoeisel en andere G.V. Oranje heeft gemeed belangrijke zaken voor de de Ouderavond, die \»s landgenoten, die in nood vastgesteld op 18 Febr. s verkeren. niettegenstaande de abni- In de polynormhal in het male toestand, toch te i- Soest.erkwart.ier is alles bij een gebracht. Het sorteren ten doorgaan. De opbrenjl zal worden afgedragen ah van de goederen kost veel het Nat. Rampenfonds Inspanning, Er is ook te- De Stichting huishoudei- leurstelling. Bij het sorte- ke Voorlichting en GeziJ- Fidelio concerteert niet Het bestuur van de Harmonie vereniging „Fidélio" verzoekt ons mee te delen, dat de uitvoeringen, welke waren vastgesteld op 6 en 7 Februari a.s., niet doorgaan. Wij dings dienst brengt bijna 1000.op Ondanks het zeer slechte weer zijn velen gisteravond naar de Jo- riskerk gegaan om de wijdingsdienst bij te wonen waaraan het AMK. mevrouw Irma Bresser en Willem Hülsmann medewerking verleenden. De bijeenkomst werd met gebed ingeleid door ds. Engelkes. Het uit gevoerde programn^ geheel in de sfeer van de wijdingsdienst. maakte grote indruk op de aanwezigen. Ook het woord van ds. Gerritsen die over de nood in ons land sprak en een opwekking deed voor de na afloop te houden collecte vond weer klank De collecte bracht niet min der dan f 904.55 op. Speciale postzegel ten bate van de slachtoffers DEN HAAG Ten behoeve van de getroffenen zullen de PTT op zéér korte termün een speciale watersnood-postzegel uitgeven in de frankeer-waarde van 10 cent met een toeslag eveneens van 10 cent. De opbrengst van de toeslag komt geheel ten goede van de slacht offers. Omtrent het tydstip waarop deze zegels, die nog gedrukt moe ten worden, verkrijgbaar zullen zijn, volgt nader bericht. Rijkspolitie in nood gebieden wordt versterkt DEN HAAG. De ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken delen mede. dat ter versterking van de rijkspolitie in het geteisterde ge bied ongeveer 1000 man rijkspolitie uit het niet getroffen deel des lands zijn opgeroepen. Van dit aantal be vinden zich reeds 650 man in het rampgebied. De overigen staan ge reed om naar behoefte te worden in gezet.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4