Volkomen isolatie maakte langer verblijf in Zierikzee onmogelijk Ernstige critiek op de regering en de BBC Grote weg van N.-Brabant naar Zuid'-Beveland nog overspoeld Logboek van het noodgebiecl Reeds zeven millioen voor Rampenfonds Hulpverlening is uitstekend georganiseerd „Voor de ramp' DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 Hyena De politierechter te Rotterdam heeft gisteren een 26-jarige tim merman uit Rotterdam veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden zonder aftrek gens diefstal van drie jassen, enige dagen geleden gepleegd in de Ahoyhal uit goederen, bestemd voor de vluchtelingen uit de teisterde gebieden. De officier had eveneens zes maanden geëist, zeggende dat het hem speet niet meer te kunnen eisen tegen deze man, voor wie iedere kwalificatie te gering is Er werd een wetsartikel toege past, dat normaal niet veel onder de aandacht komt, n.l. een artikel betreffende diefstal bij waters nood. „Watersnood 1953 De medewerking van alle zijden maakt het slagen van de uitgave der vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels „Watersnood 1953" een feit. Men kan zich nu reeds op het (binnen 14 dagen a f 3.50 in de handel komendei boek laten inschrijven bij elke boekhandelaar. Snel recht Op Walcheren hebben een be roepssergeant-majoor en twee beroepssergeanten zich met grove veronachtzaming van hun plicht onttrokken aan de hulpverle ningswerkzaamheden, waarvoor zü waren ingezet. Zij zijn onmid dellijk gedegradeerd. Contact De burgemeester van Beunin- gen heeft contact gekregen met zijn collega van Nieuw Vosse- meer. de heer E. Janssen, een oud-Weurtenaar, wiens gemeente ernstig door de watersnood ge troffen is. Burgemeester Janssen zou het zeer op prijs stellen goe deren ten behoeve van de inwo ners zijner gemeente vanuit Beuningen te mogen ontvangen, zodra de bevolking, die thans ge- evacueerd is, is teruggekeerd. Duitse jeugd actief De Nederlandse consul in Kleef, de heer A.'Jurgens ontving een brief van de leerlingen der vijfde klasse van de katholieke school ln Winnekendonk. De inhoud van deze brief luidt vertaald als volgt: „Wij hebben door de radio gehoord van de watersnood die in de nacht van Zaterdag op Zondag grote schade in Holland heeft aangericht. Door de dijkboorbra- vv, ken zijn vele mensen in nood De volkomen isolatie maakt een f I verblijf onhoudbaar, en len met onze bescheiden midde-1 len helpen. Sinds maanden sparen bovendien is men doodsbang we voor een schoolreisje en yo.?F. uitbreken van besmet- de gespaarden pfenningen en telijke ziekten. Het oude stads- groschen sturen wij aan U als deel staat volkomen blank even teken van onze bereidheid tot als de uitgestrekte gebieden hulpverlening. Deze kunnen ertoerondom. Duizenden hebben hun 50.000.000 IN HET VOORUITZICHT Spontane bijdrage van „W. Barendsz" DEN HAAG, 4 Februari Tot Woensdagavond zeven uur was bij het Nationaal Rampenfonds binnengekomen een bedrag van f 7.131.000 aan geld, gestort via. de Nederlandsche Bank, de Post cheque en girodienst, en aan con tanten. Verwacht mag echter worden, dat, indien alle werk gevers en werknemers aan de op roep van de Stichting van de Ar- rubberboot naar een Ame rikaanse vliegboot gebracht, na door een helicopter te zijn opgepikt ZIERIKZEE4 Februari. De be richten over een nieuw op te steken storm hebben andermaal onrust over de toch al zo zwaar getroffen streken doen gaan. Met angstige spanning had men in Bergen op Zoom al naar de schoorstenen van de fabrieken ge keken. De rook slaat in lange slierten horizontaal uit de over het verloren land. „Als de rook vijf ringen maakt, zijn er al veel schippers die het niet wagen de haven te verlaten. Je kunt er nu zelfs pijpen weg (Van onze verslaggever) al zeven tellen, en dan kun je er op rekenen dat het weer behoorlijk te keer zal gaan", had de havenmeester van deze Westbrabantse haven opgemerkt. Dit betekent een nieuwe klap voor de moedige redders, die bij honderdtallen over en weer varen. Want er blijken inderdaad schippers te zijn die het niet wagen buitengaats te gaan in deze voor hen onberekenbare wateren. En een snelle hulpverlening blijft zo brood nodig, want hier in Zierikzee is de toe stand verschrikkelijk. De autoriteiten hebben beslo ten de gehele stad te ontruimen. bijdragen de nood te lenigen. Met vriendelijke groeten: de kinderen van de 5de klasse van de katho lieke volksschool in Winneken donk". En dan volgen de namen, 30 in getal. Slaapt U Slecht door rheumatiek, spit, .ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baatZuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag Bij apoth. en drog.f 0.95, f2.40, f8.88 Adoptie De burgemeester van Sint Nicolaes in België heeft burge meesters van St. Philipsland, St. Maartensdijk, St. Annaland, St. Laurens en Scherpenisse de adoptie door zijn gemeente aan geboden. Evacué's uit deze ge meenten kunnen onderdak krij gen in St. Nicolaes. Velsen-IJmuiden heeft het zwaar geteisterde Stellendam ge adopteerd en de gemeenteraad heeft daartoe een voorlopig cre- diet van f 50.000 beschikbaar ge steld. Oost Kapelle heeft Burgh op Schouwen adoptie aangeboden, Alblasserdam stelt f 100.000 be schikbaar voor leniging van de eerste nood in Oude en Nieuwe Tonge. Rijssen heeft evenals na de bevrijding besloten Oosterland te adopteren Venray heeft Hon- tenisse geadopteerd en f 30.000 bijeengebracht. Extraatje Militairen, die daadwerkelijk optreden in de noodgebieden, zullen tot nader order per dag een extra zakgeld ontvangen van een gulden, alsmede een pakje sigaretten zulks met terugwer kende kracht van Zondag 1 Februari af. Sigaretten De gezamenlijke Nederlandse sigarettenindustrie heeft een hoe veelheid van 3.050.000 sigaretten aan het Roode Kruis beschikbaar gesteld, ten behoeve van de slachtoffers. Luchtbrug In een tijd van zes uur werden door transportvliegtuigen, die ter beschikking stonden van de luchtmacht, dc volgende mate rialen boven de door watersnood geteisterde gebieden afgeworpen: 59.700 zandzakken, 11.150 broden, 2.000 liter drinkwater, voorts grote bussen voedsel, rode kruis- pakketten, dekens en rubberboten Prinses Wilhelmina Prinses Wilhelmina heeft Woens dagmiddag een bezoek gebracht aan Veere, Kortgene en omstreken. Deense voetbalbond De Deense voetbalbond heeft aangeboden om in Nederland een landenwedstrijd te spelen ten bate van het Nationaal Rampen fonds. toevlucht in het hogere gedeelte van de stad gezocht en wachten thans in lokalen en iedere bruik bare ruimte op evacuatie. De grote kerk wordt gebruikt als hospitaal; in lange rijen liggen hier de zieken die reikhalzend uitzien naar transport. De aan blik die de huizen bieden is be droevend, meedogenloos hebben de elementen hier huisgehouden en het leed waarin deze mensen gedompeld werden en nog wor den is erger dan de stoutste fan tasie zich kan voorstellen. Tovermiddel Het hart lijkt te bloeden wan neer men ziet hoeveel kinderen er zich onder de getroffenen be vinden. Babies van enkele maan den oud worden in de armen van hun moeders rondgezeuld totdat men eindelijk een rustplaats heeft gevonden. Oudere kinde ren lopen mee of worden ge dragen door verpleegsters en Rode Kruissoldaten. Zelf schij nen de peuters zich al de ellende niet bijzonder aan te trekken, zij kijken alleen verwonderd om zich heen naar dat wat zij niet begrijpen. Gelukkig is de hulpverlening hier uitstekend georganiseerd. Vooral de helicopter blijkt het wonderbare tovermiddel te zijn waarmee alles mogelijk is. Enorme prestaties worden gele verd, want onophoudelijk blijven de piloten in touw totdat de duisternis iedere werkzaamheid onmogelijk maakt. Wanneer de getroffenen spreken over dit moderne vervoermiddel, worden zij enthousiast. De eerste schipper, die de ha ven van Dreischor op Schouwen Duiveland binnenvoer, vertelt ons hoe een hefschroefvliegtuig op de drooggebleven kade land de om te vernemen waaraan de overgebleven inwoners behoefte hadden. Nadat de piloot verteld was dat er dringend water en voedsel nodig waren, vertrok hij met medenemen van enkele evacué's. Een uur later werd het gevraagde reeds door militaire vliegtuigen uitgeworpen in zulke grote hoeveelheden dat men een ruim overschot had. Polder voor polder Overigens is de toestand in déze plaats waarover nog nage noeg niets gepubliceerd kon wor den, verschrikkelijk. In het kleine dorp van amper 1500 mensen, telt men de doden even eens met tientallen, en men ver wacht dat het totaal niet ver van de honderd verwijderd zal zijn. Gisteren nog verbleef er op bovenverdiepingen van wonin gen en schuren een honderdtal inwoners, die slechts een voor een gered kunnen worden. Pol der voor polder wordt leegge haald, maar het gaat te lang zaam omdat men daar het red dingswerk nog per roeiboot moet doen. Voor motorboten, zelfs de kleinste, is de vaart over de ondergelopen landerijen onmo gelijk omdat de schroeven vast raken in prikkeldraad en heg gen. Juist wanneer wij dit schrij ven, valt bij ons een detache- GROOTSTE GEVAAR IN ENGELAND GEWEKEN Volgens laatste schatting 242 mensen door ramp omgekomen LONDEN, 4 Febr. (Rtr.) In het Britse Lagerhuis is door de leider van de linkervleugel Aneurin Bevan ernstige critiek ge leverd op het regeringsbeleid inzake de werkzaamheden ter be scherming van het land tegen de zee. De labourleider Morrison heeft Dinsdag de regering verzocht een rondschrijven van Juni j.l. in te trekken, waarin de gemeentebesturen in het kustgebied werd opgedragen, het werk aan de dijken te vertragen, teneinde mate riaal te besparen. Morrison noemde deze maatregel, gezien de jongste gebeurte nissen „op zijn minst ongelukkig". ment Rijkspolitie binnen, mannen zijn in allerijl door een regeringsopdracht teruggediri- geerd naar een veilige haven, omdat de berichtpn over de storm alarmerend worden, het niet langer verantwoord is op Stavenisse, waar zij voor be waking aanwezig waren, te blijven. Onzinnig vechten Een gevluchte inwoonster ver telt ons. dat bij de eerstvolgende behoorlijke vloed de overgeble ven huizen ook nog zullen ver dwijnen. Uit talrijke plaatsen vernemen wij dat de arbeid aan dc dijken gestaakt wordt. Herstelde delen worden door de nieuwe golven weggeslagen, en met lede ogen zien de manschappen van het veteranenlegioen der militairen hun moeizaam werk teniet ge daan. Het wordt een onzinnig vech ten, maar over de ruwe zeeën blijven de schepen met de eva cué's trekken. Met talrijke vaar tuigen is men bezig de ontrui ming van Zierikzee te voltooien. De organisatie loopt in de moei lijke omstandigheden boven alle verwachting en ook hier land den helicopters honderden malen of blijven met hun horizontale schroeven stil boven een dak hangen om via stalen kabels geredden naar binnen te hijsen. Op de spaarzame gedeelten, die weer drooggevallen zijn, liggen dode dieren bij duizendtallen, varkens, koeien, kippen en an der vee, waaruit het water al het leven geperst heeft, vonden een luguber graf tussen aangespoelde materialen, waaronder een ont zaglijke hoeveelheid drek er slib. Slechte voorlichting Eveneens is zeer ernstige cri tiek geleverd op de wijze, waar op in Engeland de bevolking ge waarschuwd is voor de overstro mingen. De critiek is vooral gericht tegen de BBC. De Daily Sketch stelt de Nederlandse radio die een zender ter beschikking van de regering heeft gesteld, ten voorbeeld. In Nederland, aldus het blad, werd niemand ook maar enigszins in het ongewisse gelaten. Men kan veilig zeggen, dat in Engeland millioenen niets van de overstromingen afwisten, voordat zij Maandagochtend hun krant ter hand genomen hadden. 242 doden De Britse minister van Binnen landse Zaken heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard dat vol gens de laatste officiële gegevens bij de overstromingen in Zuid- Öost Engeland 242 mensen het leven hebben verloren. Het is nog niet mogelijk het aantal ver misten te schatten. Herstel De hoge zeeën die in de nacht van Zondag op Maandag diep landinwaarts zijn gedrongen, kwamen gisteren tot rust. In het gebied van de Britse Oostkust is men koortsachtig bezig met het herstel van de dijken, aangezien voor dit ge bied opnieuw harde wind is voorspeld. T ragisch Tot diep in de avond blijven de schepen met evacué's binnen lopen, enorme schijnwerpers werpen hun stralen over de ge vaarlijke vaargeul van de Schelde, waarop zij thans, we gens de meest gevaarlijke stro mingen, verdwaald dreigen te raken. Talloze zieken worden op brancards aan wal gedragen, waar ambulances klaar staan om hen met de grootste spoed naar hospitalen te vervoeren. Het lijkt wel of de nood -steeds stijgt en met het toenemen van het aantal vluchtelingen worden de verha len triester. In de buurt van Stavenisse zag de vader vanuit een boom zijn zes gezinsleden een voor een ver drinken, totdat zij allen onder het water verdwenen waren. Een andere man wist zich urenlang in een boom vast te houden, kend op zoek is naar zijn baas, niet wetend dat hij hem nooit meer zal vinden. Dit opgejaagde zoekende dier is voor ons het symbool waarmee de gevolgen van de onbeschrijfelijke ramp het kortst maar het best geka rakteriseerd zijn, en bij dit alles is het koud, zo onbarmhartig koud. NEDERLANDS NIEUWS in enkele regels De raadsman van de op 24 No vember j.l. gearresteerde Indone siërs heeft' bij de rechtbank ie Amsterdam een verzoek ingediend om hun invrijheidstelling te ge lasten. In het verzoek wordt een beroep gedaan op een formele grond, dat de vastzetting onrecht matig is en dat hun vastzetting niet op grond van landsbelang dringend geboden is. C Ter gele genheid van het feit, dat Vincent van Gogh honderd jaar geleden werd geboren, zal Zaterdag 28 Februari tot en met Zondag 1 Maart op de Volkshogeschool Drakenburgh een weekeinde wor den gewijd aan zijn leven en werk. In de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer be treffende de begroting vah Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening wordt medegedeeld, dat men wel overgaat tot het oprui men van onrendabele kersen- boomgaardep, omdat voor het kersenhout een goede prijs ver kregen wordt, maar dat het rooien van boomgaarden met pruimen, peren en appelen nog in .ónvol- beid gevolg geven, een bedrag van rond f 50.000.000 zal kunnen worden bijeengebracht. Het NW en de daarbij aange sloten organisaties zullen het be drag van f 100.000, dat ter be schikking van het Rampenfonds zal worden gesteld, tot f250.000 verhogen. Inmiddels heeft het Duitse vakverbond als bewijs van solidariteit een som van f 45.000 overgemaakt. De directie en arbeiders van de N.V. Dok- en werfmaatschappij „Wilton Feijenoord" te Schiedam staan gezamenlijk een kwart mil lioen voor het Rampenfonds af, welk bedrag ook door de Amster damse Incassobank op de giro rekening van het fonds gestort is. Ook de BPM, verspreid over de gehele wereld, biedt materiële steun aan. De dochtermaatschap pijen in de Antillen vergaarden bijna f 250.000, welk bedrag nog wel groter zal worden. De direc tie in Len Haag stelde namens de in Nederland gevestigde dochter ondernemingen f 500.000 beschik baar, terwijl de Ned. Aardolie Mij f 25.000 schonk. Groningen weert zich De provincie Groningen komt goed voor de dag. Voor zover be kend, hebben de gemeenten de een millioen reeds overschreden. De eerste straatcollecte in Am sterdam leverde ruim f 200.000, op, in Tilburg f 50.000. Katwoude, een van de kleinste gemeenten van ons land. bracht onder de 250 inwoners f 3400 op, d.i. f 13,50 per inwoner. Uit tal van plaatsen en dorpen komen verder berichten over in zamelingen binnen. In Opperdoes offerde men per inwoner ruim f 30,in Ylst kwam men aan de f 4600,In 16 van de 18 N. Limburgse gemeenten werd f 140.000 opgehaald. Venlo bracht ruim f 13.000 bij elkaar. Een arts te Venlo stelde zijn vliegtuig be schikbaar. In/ „drie ronden" offerde Zut- phen het prachtige bedrag van f 68.900; in Sassenheim zat men evenmin stil. Hier hebben de col lecten en hulpacties in totaal f 100.000 opgebrrcht. De Wierin- germeer stond f 11,75 per inwoner af, ofwel f 86.000. Ook in dé IJszee De bemanning van de „Willem Barendsz", welk schip momenteel in de Zuidelijke IJszee vertoeft, is diep onder de indruk van de ramp. Het gezamenlijke personeel bracht reeds een bedrag van f 14.385,— bijeen. Plet bestuur van de Bond van Ouden van Dagen trok f 500 uit, terwijl de Kajotters met gulle hand f 5000 aan het Rampen fonds afdroegen. doende mate geschiedt. De.rooi- actie is bedoeld om de 8 a' 900 ha, welke nu nog worden ingeno men door oude, versleten' boom gaarden en door fruitsoorten, welke reeds enkele jaren niet meer gevraagd worden, vrij te maken voor de teelt van land bouwgewassen. havolgende bedragen ten be hoeve van de slachtoffers van de watersnood ontvangen: N.N. flO,—N.N. f3,50; N.N. f 70,N.N., Doetinchem f 100, Juniorencommissie der N.V.C. A.V. Quick f 25,Van arme mensen, voor mensen in nood: Moeders Don Bosco f 10,N.N. f 50,—; Wed. H. f 25,—: 'Fam. H. f 5,Van een werkloze f 2,50; Clubavond Nijm. Damgenootschap f 15,N.N. f 10,Mark Spier Co. f 100,Gezamenlijk per soneel Hotel Café Rest. Esplanade Nijmegen f 60,-; Personeel Schae- pers van Heusen, Weurtseweg 150 f 16,30; N.N., Nijmegen, f 10,— Sjef f i,Jan f 1,Bart f 1, N.N. f 1,Dameskoor Christus Koning Parochie f 10,De Kaartpot, Nijmegen f25,N.N.,- Nijmegen f 10,H.A.K., Nijme gen f25,-; N.N., Nijmegen f500,-; K.L.B., Nijmegen f 10, Nationale Gedenkdag Voetbal- en andere wedstrijden afgelast Eigen bericht) NIJMEGEN, 5 Februari. - In verband met de Nationale Gedenkdag heeft het bestuur van de Kon. Ned. Voetbalbond heden besloten alle voetbal wedstrijden, vastgesteld voor Zondag 8 Febr. af te gelasten. Ook de Kon. Ned. Hockey- Bond, de Kon. Ned. Korfbalbond en de Ned. Ilandbal-yerbond hebben alle wedstrijden voor Zondag afgelast. De Christelijke Korfbal-Bond, die zijn wedstrij den op de Zaterdagen houdt, heeft afgelasting van alle wed strijden te spelen op Zaterdag 7 Febr. bevolen, terwijl de tafel tenniswedstrijden voor de hoofd klasse en de overgangsklasse van de Ned. Tafeltennisbond, vastge steld voor Zaterdag en Zondag a.s.. ook geen doorgang zullen vinden. ARNHEMS aandeel f 295.000 en 100 ton aan goederen ARNHEM, 4 Febr. De Arn hemse bevolking heeft reeds een bedrag van f 295.483,bijeen ge bracht. Alles is in Gelderland in gereedheid gebracht om evacué's te ontvangen. Aan tienduizenden gezinnen kan een goed onderdak worden verschaft. Naar Den Haag en het ontvangst centrum Rucphen in Brabant, zijn 100 ton goederen afgezonden uit Arnhem. Een detachement van de Arnhemse politie assisteert thans in de gemeente Hoedekens- kerken, die door Arnhem is ge adopteerd. Prinses Wilhelmina geeft f 25.000 DEN HAAG, 4 Febr. Prinses Wilhelmina heeft aan het Natio naal Rampenfonds een gift van f25.000 geschonken voor de ge troffenen in de geteisterde ge bieden. Voorts heeft H.K.H. haar parti culiere auto, een „Cadillac", ter beschikking gesteld van het zie- kenvervoer. De auto is inmiddels naa. de geteisterde gebieden ver trokken. De auto was gevuld met levensmiddelen. EEN RITJE DAT WE NIEMAND AANBEVELEN Zonder paspoort of papieren over Antwerpen teruggereisd ROOSENDAAL, 5 Febr. Wij zijn Woensdag per auto van Brabant uit Zeeland binnengekomen, maar wie verwacht dat thans weer de normale overland-verbinding met deze provincie tot stand is gekomen vergist zich toch terdege, want op het moment dat wij dit schrijven bestaat de verbinding al niet meer. Het is overigens enk geen ritje om iemand aan te bevelen: een aantal kilometers na Woensdrec'-t duikt de grote weg het water in en bij laag water kan men dan via een omweg. langs de berm van dijkjes voorwaarts kruipen onder een hoek van een graad of dertig. Achter Kruiningen kan men dan weer op de grote weg rijden, die verder naar Vlissin- gen goed berijdbaar is, met uitzondering van een deel over de dam tussen Zuid-Beveland en Walcheren, waar het weer „dijkjeswerk" wordt. Toen wij in de namiddag de zelfde weg terug wilden stond op een zijweg bij Kruiningen een brandweerman, die ons beslist terugwees en ons zond naar de burgemeester van Yerseke als wij toch beslist door wilden. Met grote moeite kan men bij deze bestuurder van Yerseke belet krijgen. En terecht, want hij heeft in deze dagen meer te ver werken gekregen dan waar- schijrlijk in zijn gehele burge meestersloopbaan. Honderden passeren dagelijks zijn bureau, slachtoffers van Schouwen Duiveland, die hier zo snel mogelijk doorgevoerd moe ten worden en als het kan van de meest noodzakelijke kledingstuk ken moeten worden voorzien- ziet en men wil het de mensen ook niet vragen. „Wat moet ik aan een man vragen, die zijn vrouw en twee kinderen voor zijn ogen heeft zien verdrinken?" zegt mijn col lega en daarmede is de journa listieke onmacht er over te schrijven aangetoond. Men kan nu eenmaal de ellende die menselijke wezens hier heb ben doorgemaakt niet beschrij ven. En men kan er na twee da gen niet meer over praten, laat staan over schrijven. Elke zin wordt een wrang aftreksel van de werkelijkheid en moet de overlevenden als een aantal nietszeggende woorden voorko men. Grote omweg Een stevige matroos staat voor zijn kamer waar de hele dag druk wordt geconfereerd. „Terug over Rilland Bath?" zei de bur- maar uiteindelijk lieten zijngemeester „bestaat niet en bo- krachten hem in de steek en viel hij willoos in de kolkende diepte. Op een andere plaats zat een echtpaar zes uur lang aan een telegraafpaal vastgebonden. Zij konden gelukkig gered worden in tegenstelling tot de talloze honderden, diéiihet hun leven de prijs van deze.ramp moesten be talen. Op Tholen vernamen we nog de uiterste droeve belevenis van een man wiens dochter naar hem toezwom, maar in het prikkel draad vast bleef zitten en zo jammerlijk verdronk, toen zij bijna een hoger gelegen punt had bereikt. Als wij terugvaren naar Ber gen op Zoom, een centraal punt in de hulpverlening, is het al donker, te donker om te varen eigenlijk. Daar aangekomen tref fen wij een-hond aan dia jan- vendien geef ik alleen mijn toe stemming voor wagens met puin, welke daar nodig zijn voor het herstel." „Maar wij zijn er van morgen doorgekomen", zeiden wij. „Dan heeft u geluk gehad, dat het net het laagste tij was, nu staat er minstens alweer een meter water. Als.u beslist terug wilt, kunt u via Vlissingen, Bres- kens en Antwerpen;" Dat hebben wij gedaan. Zonder paspoort of andere of ficiële papieren. De Belgische en Nederlandse douanen weten het al: van Zeeland mag vrüwel ieder er door en ook bü het binnenko men in Nederland worden vrij wel geen moeilijkheden in de weg gelegd, mits men kan aanto nen dat men inderdaad uit Zee land komt. Het is niet doenlijk-het leed te beschrijven dat men in Zeeland T/EILIG in goede handen van het Roode Kruis wacht deze. vrouw zonder interesse de verdere dingen af, die komen gaan

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4