„Alle mensen waren toch zó liel voor ons. Eerste verlieslijst van Rode Kruis Mej. Joppe uit Middelharnis: Eerste evacué's reden 4mersfoort binnen J Enkele tips voor evacué's Deuren gaan wijd open Sterke mannen droegen moeder over de dijk'' f 75.000,— voor het Rampenfonds Dijkdoorbraak bij Renesse Aantal doden stijgt: 1320 Koningin was in Markthal LAXEERAKKERTJES DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 PAGINA 7 Dr voor Amersfoort bestemde evacué's z\jn gekomen. Althans een deel van hen is gisteravond, na een reis \an vier uur in touringcars, onze stad binnen gereden. Op een tijdstip, waarop iedereen er aan twijfelde, of ze nog zouden komen. Sneeuwvlokken waaierden, in het licht der koplampen, toen de dror\e intocht in de Markthal begon. Onze oude Klad heeft zijn eerste gasten liefderijk en met open armen ont\angen: met koffie, soep. met koeken en met tulpen op de tafels in de Markt hal. Met hulp tot in de kleinste kleinigheden, met het dragen var» luttele bagage, met het vinden van een rustig plaatsje. En ook niet Moorden van troost. Dat was wel de zwaarste taak, gisteravond in die warme, propere, niet overvolle Markthal: een woord van troost '.e spreken bü zoveel leed. De hond Dokus kwam ook mee Zwijgend zijn ze binnengekomen, die Goereese mannen en vrouwen en kinderen. Met begrijpelijke "gelaten heid accepteerden ze alle vriendelijk aangeboden hulp. "En zwijgend zijn •/.e door de andere 'devjr "Weggegaan, naar de auto's, die heit naar hun evacuatie-adres zouden brengen, waar weer andere, even vriendelijke mensen wachtten. Waar warme bed den wachtten, om hun afgetobde hoofden en vermoeide lichamen eni ge rust te schenken. Met hun grote j Jaarzen nog aan en de sporen van de doorstane angsten nog duidelijk op het gezicht, zijn ze langs de tafel (foto A.C. - Belli. Mevr. Molendijk krijgt 'n pootje van Dokus, die» met dc evacué's uit Middelharnis is meegekomen. Visrecept Verhit in de koekenpan, tótdat er een blapwe damp afkomt, zoveel olie. dat de bodem ruim is bedekt. Bak de door de bloem gewentelde of door los geklopt eiwit en paneer meel gehaalde moten eerst aan écn zijde bruin, dan' aan de- andere; schuif de pan daarna op een zacht vuur en bak de motep nog wat.na. Laat de vis vervolgens böven de braadpan uitdruipen en breng ze daarna op de visschotel over. (Advertentie) De benodigde vla even bestellen bijt Glastra Vischhandel Dtr.straat 40. tel. 4092 Thuisbezorgen zonder prijsver- Burgerlijke Stand Amersfoort, 4 Pebr. Geboren: Catharina Gerardina. d. v. G. J. v. d. Neut en J. Batavier; Heina Jo hanna, d. v. G. J. v d. Neut cn J. Batavier; Meijndort Lodewijk. z. v. C. Ruitenberg en H. Oudraad; Hcn- dnkus. z. v. C. v. d. Berg en J. Ha- genbeuk; Annemièke, d. v. J. He'ilij- gers en M Correljé: Irma Miranda, cl. v D Boering cn Salatin; Hen drik. z. v. H. «endriksen., en. J. Ï5ing. Getrouwd: H. M. A. v. d. Berg en E H. Kisner, J, Th, Dricot en A. v. d. Klok; D. A. Enkelaar en W. A. C. v. Kan. A. Malestein en W. Veenen- daal; P Bajemn en B Groenewoud. Overleden. Gecrit-Zevenboom, 83 j., wedn. van J. Hcndrikscn. geschoven, waar de ovacuatic-com- ....ssie hen in hoog tempo hielp met het opgeven van persona lia. Mannen en vrouwen met strakke gezichten, die zich even ontspanden, als soep Of versnaperingen werden aangeboden. Stoere, open gezichten, waarop zo nu en dan een glimlach tevoorschijn kwaav-omdat zij hun buren aan andere tafeltjes niets wilden laten merken, van het grote verdriet, dat in hen brandde, en van de pijnigende onzekerheid, die steeds weerkeerde. Verdriet om wat zü moesten ach terlaten, deze mensen van liet eiland Goeree-Overflaltkee, van wie een vrij groot aantal afkomstig is uit Middelharnis. Onzekerheid over het lot van bloedverwanten, vrien den en buren. Een heel enkele maal klonk door het geroezemoes een luide groet naar een bekende, die daar tussen de binnenkomenden opdook. En ook was daar in het stemmengegons opeens een kleine plek van stilte, waar een gezin het hoofd boog en Goas zegen vroeg over het brood, dat het had ontvangen. NIEUWKOMERS ren nadat de eerste tien east ;ken, alweer een andere bus. Dat bi-te kent voor do vele helpers en help sters, die steeds onvermoeid en vriendelijk hun werk verrichten, opnieuw een in actie komen, even als voor dokter Delvaux van de G.O' en G.I). en zi'n staf. Verhalen hebben ze ook, Ue nieuwkomers, evenals him voor gangers. Droeve, tragische verha len, die in enkele korte woorden verteld worden. Relazen, die veel op elkaar lijken, en toch allemaal weer anders zijn. En onzegbaar ontroe rend is het gebaar, waarmee een Zeeuws boertje van ver in de ze ventig zijn even bejaarde vrouw probeert te troosten. Ze hebben op hun oude dag veel ellende meege maakt. Ze hebben het water hun boerderij zien vernielen, en ze zijn meegetrokken" met de grote stroom vluchtelingen, een lange rij, waarin naar hun gastheer en gastvrouw zijn vertrokken, stopt Vriendelijk en in hoog tempo helpen de heren van dg evacua tie-commissie (le in de Markthal gearriveerde vluchtelingen bil 't opgeven van hun" personalia. Er js gisteravond heel wat werk verzet. De doorzending der eva cué's naar hun gastheren is vlot en snël verlopen. (Foto A.C. Ijeli) (Foto A.C. - Bell) Burgemeester Molendijk luistert naar het droeve relaas isn enke le vluchtelingen uit het door de watersnood getroffen gebied. i bitter- I>aar i>» Maria van de Have uit Oosterland, die met vader, moeder en twee zusjes enkele dagen en nachten op zolder heeft doorge bracht. zonder licht, zonder verwar ming, zonder voedsel, en met de knagende angst oor het water, dat steeg. De schrik en de ontbering staan op haar gezichtje nog duide lijk te lezen. Daar is juffrouw M. Joppc uit Middelharnis, dit-, wanneer ze denkt aan dc rampzalige toestand in Nieuwe Tonge. haar eigen verdriet een ogenblik vergeet. Over de hulp, welke overal is geboden, kan ze niet uit ..De mensen waren zo lief voor ons.zegt ze. ..Dat vergeet ik nooit. Zc vertelt over de heli copters. die in het rampgebied zo veel mensen hebben gered en over het bezoek van de koningin aan de geteisterde gebieden. LICHTSTRAAL Temidden van al die droefheid is er ook een lichtstraal. Dat sprankje vreugde is de trouwe viervoeter Dokus. een prachtige Collie, welke is meegekomen met twee jongens uit het Goereese. Ze hadden hun hond, hun Dokus. mee mogen ne men in de bus. Uit blijdschap daar over krijgt Dokus zonder ophouden ,cen aai overrun kop, oVer zijn rug, over zijn staart HU moet opzitten en pootjes ge ven en deelt mee in alle tractaties. f 10.050 van het gemeente-personeel De door het personeel der gemeente Amersfoort gehou den geldinzameling onder het motto „Een dag loon voor het Nationaal Rampenfonds"heeft. opgebracht 10.050. Het be drag Is via het plaatselijk co mité overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Hieronder laten wij een aantal belangrijke tips voor evacué's vol gen: Voor medische hulp kunt U zich wenden tot het bureau van het Rode Kruis (tel. 5609 en 7610). Ernstige patiënten komen in de „Lichtenberg". Uitgeputte perso nen worden enige dagen verpleegd in daartoe ingerichte zalen van 't R.O.G. en de Jeugdherberg. Alles loopt via het Rode Kruis De Dienst Sociale Zaken regelt de financiële ondersteuning. Gc- zinshoofden-evacué's ontvangen daartoe een persoonlijke oproep. Dc predikanten en de deken heb ben de geestelijke verzorging op zich genomen. Dc Amersfoortse Gemeenschap verzorgt in overleg met hen dc ontspanningsavonden (tel. 5190). Een inlichtingenbureau voor za ken van huiselijke aard is geves tigd bij mevr. Breukelaar, Laantje no. 4 (tel. 5902). Patiënten ten" huize van Amcrs- foorters worden door de huisart sen (dus de dokter van de gast heer of gastvrouw) gratis ver zorgd. Een prachtig aanbod van onze huisartsen. Mensen, die van adres verande ren moeten dat opgeven aan het bureau bevolking. Anders loopt de administratie in de war en kun nen wij aan familieleden geen juis ts inlichtingen verstrekken. Erzim enkele „loslopers". d.w.z. evacué's. die op eigen gelegenheid in Amcrs foort kwamen. Zii moeten zich on verwijld bij het bureau bevolking op het stadhuis melden. Binnen enkele dagen kunnen de leerplichtige kinderen naar school. Vanzelfsprekend naar de school, die de ouders verkiezen. Men krijgt daarvan mededeling, dus Iaat men niet onnodig gaan lopen. Evacué's krijgen zo spoedig mo gelijk een lègitimatie-kaart. U moet er zuinig op zijn. want op die kaart worden allerlei dingen verstrekt. „Dokus is de beste hond van de we reld zeggen die twee lachende jongensgezichten. Voor dê ingang Van de Markthal rijden auto's.af nu,aan. om de gas ten ónder dak te brengen. De deu ren zwaaien open voor ouden van dagen, voor moeders met zuigelin gen. voor vaders, die hun kinderen met een beschermend gebaar tegen zich aandrukken, voor invaliden en kleuters. Dc ene wagen na dc andere rolt de Breestraat uit. op weg naar een uieuw, veilig thuis. In het licht van de koplampen dansen de sneeuwvlokken hun wil de dans. De wereldreis van Jimmy Brown 86 Nadat Grauw Grauw de to vercirkel om zich heen had getrok ken en Jimmy voor een betoverde v.itmens had uitgemaakt, zag het er voor deze niet zo heel best uit. Alle Roekiraki's aarzelden en vroegen zich eensklaps af of Jimmy inder daad geen bedrieger was. Zij staak ten de strijd en namen een afwach tende houding aan. Jimmy begreep, dat hij nu vastberaden diende in te grijpen of alles zou verloren zijn. Hij sprong naar voren en riep met luide stem: „Roekiraki's, deze Grauw Grauw, deze verschoppeling van de ons vijandige stam Bierbier Bavianen probeert ons door een krijgslist om de tuin te leiden. Broe ders in de vrijheidsstrijd, laat u door hem en zijn nietswaardige to vercirkel niet bedotten- Ik. uw nieuwe stamhoofd Woewoesoeki zal u tonen, dat deze tovercirkel van nul en gener waarde is. Ik zal er binnen treden en ik tart die malle, ouwe aap met dat bouquetje vogel veren op zijn domme hoofd mij in een adder of wat ook maar ter we reld te veranderen!" Toen Grauw Grauw deze verregaande belediging naar zijn hoofd geslingerd kreeg, stikte hij bijna van woede. Hij kon enige ogenblikken geen woord uit brengen en daar was het Jimmy Brown ook om begonnen. „Roekira ki's, ik ga voor!" schreeuwde Jim my. „Ik treed binnen de tovercirkel en ik verwacht van u, dat u mij volgt als ge ziet, dat er met mij niets gebeurt!" En op hetzelfde ogen blik sprong Jimmy binnen de cir kel terwijl hij Grauw Grauw en de andere bavianen geen seconde uit het oog verloor. De Roekiraki's ke ken gespannen toe. Zij zagen, dat er niets met Woewoesoeki gebeurde, maar zij zagen ook, dat Grauw Grauw kwaadaardig grommend op hem af kwam. Amersfoort is een gelukkige stad. Gelukkig, niet. omdat het water verre is van ons geliefd stukje grond rond de toren, maar ook omdat er geholpen kan worden. Daadwerkelijk geholpen. Dit geluk straalde gisteravond in de Markt hal uit de ogen van zuster Appel en haar ijverige medehelpsters, die in een klein kamertje spartelende babies in een teiltje hielden. „We kunnen wat doen". d?_'. is het wat al die onvermoeide werkers van gemeente. Rode Kruis en andere instellingen, ja heel Amersfoort plotseling blij stemden, toen de (Foto A.C. - Bcli) Heel het G.G. en G.D.-apparaat werkte in de Markthal op volle toeren. Hier zien we de zusters Appel en Stenférs, die blij wa ren, dat zü na al het wachten toch in actie konden komen voor hun menslievend werk. „En toen kwam het water..." Triest relaas van een Oosterlander (Van onze speciale verslaggever.) 'Markthal, Woensdagavond. ..En toen kwam het water. Dat was het. wat we gisteravond steeds weer opnieuw, maar steeds angstiger en In-klemmender, te horen kregen, toen honderden opgejaagde, van alles berooide mensen van de zwaar getroffen eilanden Schouwen en Duivelund de Markthal binnen- strompelden. „Binnen en paar uur stond het tot bijna aan de nok van het dak .Aioeder van de Reest zat moe en met rood-omrande ogen voor ons op de stoel en zweeg.. Dat ze met haar 81 jaar dit alles nog moest meemaken het was alle maal zo erg... Jan, de oudste zoon was met de roeiboot teruggegaan, toen ze vanmorgen al vroeg door marine-mannen in Oosterland met boten werden opgehaald. Hij moest gaan helpen, in het dorp, zei ie. Als ie nou ook maar naar Amersfoort kwam, want eerder zou het oude moedertje geen rust hebben Adrlaan. 42 jaar oud. de jongste zoon van moeder Van de Reest was wel meegekomen en van hem hoor den we het verhaal van Oosterlands ondergang. Het was allemaal zo ra zend snel gegaan, dat de stoere Zeeuw zich nóg steeds niet kon rea liseren, dat hij nu. op honderd kilo meter van zijn verdronken stadje op een stoel zat te wachten, om inge schreven- te worden als evacué. Za terdagavond bracht hij in de Kerk straat in Oosterland de krant nog rond Adriaan is nl. bezorger van de Provinciaalse en Zeeuwse Cou rant en was zich van geen gevaar bewjust. Maar Zondagmorgen, in alle vroegte ging de- onheilsmare door het stadje, dat er een gat van 300 meter was geslagen in de dijk. En kele uren later stroomde het water met groot geweld door de Kerk straat." „Moeder. Jan en ik vluchtten naar de zolder, maar niet lang waren we daar veilig. Toen het water Zondag avond steeds hoger kwam hebben we een gat in het dak geslagen Ook moeder hebben we er door heen getrokken. Over de daken zijn we naar het hoger gelegen huis van de buurman Jan Kort gevlucht Twee dagen en drie nachten van wachten braken toen aan, van on zekerheid en angstige spanning. Van alle kanten werden onheils-berlch- ten gemeld. Adriaan wist het alle maal van heel nabU, want zuster Cornelia op de St. JoostdUk heeft haar buren, zeven personen in de golven zien omkomen Sterke mannen hadden moeder vanmorgen uit het roeibootje, over de afgebrokkelde dijk naar de mari ne-boot gedragen en de dankbaar heid straalde het oude moedertje nog uit de ogen, toen zy zachtjes sprak over al die goede mensen, die haar overlaadden met hartelijkheid. Het was een vermoeiende tocht geweest. Eerst naar Zjjpe en van daar door het Volkerak en Hol- landsch Diep naar Dordrecht." Bus sen brachten de Oosterlander^- ten slotte naar Amersfoort, naar de Markthal Daar kwam een jonge vrouw met tranen in de ogen af scheid nemen van het oude moeder tje buiten wachtten auto's en brachten de honderden naar Amers foortse gezinnen, die de deuren voor deze zwaar getroffen mensen wagen wyd hebben opengegooid Met een bundeltje dekens en wat lakens in een dichtgeknoopte kus sensloop stonden moeder Van de Reest en Adriaan even later op het Dupontplein... Koude. natte sneeuw joeg door de straten en maakte het beeld nog triester Maar een deur draaide open en wierp licht in de donkere avond een lichtstraal viel in het trieste be slaan van deze oude moeder en zoon. Het Amersfoortse collectecomité deelt mede, dat de opbrengst van de collecte en de ontvangst aan giften hedenmorgen reeds 75.000.— be droeg. Giro-stortingen op No. '3051 Amstcrdamsche Bank, t.g.v. Actie Noodgebleden. Prachtig Merk Door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland is hulp gevraagd van technici van de gemeentewerken Amersfoort. Vanmorgen rijn .'15 mannen per autobus vertrokken. Zij nemen een eigen keukenwagen mee nar het noodgebied. De N.V. Automobielhandel Pon heeft de mi nister-president, dr Drees, een am bulance-auto overgedragen. Reeds hedenmiddag is het voertuig te Bei-, gen op Zoom in gebruik genomen. Ingezondeu stukken Van verschillende kanten kregen wij ingezonden stukken van stadge noten. die met verontwaardiging gelezen hadden, dat er nog carna val zou gehouden worden. Inmid dels zullen de inzenders vernomen hebben, dat de carnavalsfeesten afgelast rijn- Plaatsing van de stuk ken heeft dus geen zin meer. (Red A.C.), evacué's kwamen. Zij. die evacué's afleverden bij Amersfoorts gezin nen. kunnen nauwelijks vertellen over de ontroerende tafereeltjes, die zij steeds weer mee-maken. Daar was een Zeeuws boertje, die met ziin vrouw en twee kinderen, bedremmeld met een klein hondje in dé hand. voor de deur van een Amersfoorts huisgezin stond. ..Vindt U het erg, de hond Maar de Amersfoorter zwaait de deur wagenwijd openHet was erg geweest, mijnheer, als U de hond niet had meegebracht Voor deze liefde en toewijding, waarmede Amersfoort haar be rooide landgenoten opneemt zijn geen woorden tc vinden. Bij een familie, die hulp had aangeboden, was plotseling een sterfgeval ge komentoch ging de deur open. Alles moet wijken, eigen leed en verdriet wordt vergeten bij het zien van het leed. dat over deze zwaar getroffen mensen is ge komen. De jongens van het R.O.G heb ben zich van hun beste kant laten zien. „Wat doen wij," vroegen zij zich af, toen er om hulp werd ge vraagd. Tot Maandagavond negen uurwachten, gespannen wach ten! Toen kwam de tijding: er ko men evacué's. De tot het uiterste gespannen sfeer ontlaadde zich in een golf van energie. Iedereen liep met bedden te sjouwen, dekens te tellen of matrassen te vullen. De keuken werkte op volle toeren 's Nachts om één uur kwamen de evacué's, negentig in getal, zij von den alles, wat zij drie bange dagen en nachten hadden moeten ontberen, warmte, eten 'en' drinkenetx liefde; want de spaarpot werd spon.- taan, zonder nadenken, helemaal omgedraaid. Dit Onbaatzuchtig hulpbetoon te beschrijven, is moei lijk. Maar waar vinden we woorden, om het leed te vertellen, dat thans ook in Amersfoort is gaan schrijnen door de droeve aanblik van al deze berooide mannen, vrouwen en kin deren. Er was een stoere, Zeeuwse boer, zonder jas, in blauwe overall en met de Zeeuwse klei nog aan zijn laarzen, stond hij daar in de Markthal tussen al dat gejaag en geroezemoes van menselijk hulpbe toon. Wat moet men deze man vragen, die huis en haard en al zijn vee. waarvoor hij zijn leven lang heeft geploeterd, voor zijn ogen heeft zien verdrinken? Men kan de ellende, die menselijke wezens in deze da gen hebben doorgemaakt, niet be schrijven. Elke zin wordt een wrang aftreksel van de werkelijkheid en moet hen. die het er levend hebben afgebracht als een aantal nietszeg gende woorden in de oren klinken. Wegen* gebrek aan plaatsruimte moet een gedeelte van het Stads nieuws in de volgende editie opge nomen worden. De burgemeester van Renesse meldt, dat bü Renesse een nieuwe dijkdoorbraak is geconstateerd. De toestand is thans zeer precair. Re- nesse ligt op Schouwen aan de Noordkust. Het totaal aantal geuoteerde slachtoffers bedraagt thans 1320. Hedenmiddag 1.30 u. bracht koningin Juliana in alle stilte een bezoek aan de Markthal, waar dc evacué's uit Goeree en Overflakkce ontvangen worden. Hoewel er geen ruchtbaar heid aan de komst van de koningin was gegeven, hadden zich verschil lende autoriteiten in de hal verza meld om H.M. te ontvangen. Wij merkten o.m. op de burgemeester, de heer H. Molendijk, de wethou ders C'. van Zwol, J. Koopman cn mr F. C. A. Eenhorst, de gemeente secretaris. mr Streng, de directeur van de Centrale Woningdienst. de heer H. G. Huslage en verschil- lénde inspecteurs van politie. Voorts een grote schare manschappen van de plaatselijke hulpcolonnes. Juist was er een bus met vluchte lingen gearriveerd aangrijpend was het te zien hoe de verkleumd» evacué's aan de arm van het perso neel van de hulpcolonne de Markt hal waren binnengebracht toen de burgemeester de komst van de Koningin aankondigde. Zij ver scheen in tegenwoordigheid van de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M A. Reinalda. De Koningin onderhield zich met de zojuist aangekomen vluchtelingen en toonde diep mede leven met het lot van deze mensen. Ook sprak zij enige ogenblikken met burgemeester Molendijk. De koningin is plm. 2 uur naar Zeist vertrokken. (Advertentie) Inwendige iniverbeidl is het behoud van Uw gezondheid. 1 Neem eens per week één of twee I Geen garantie voor betrouwbaarheid Het Ned. Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden, waar onder de gegevens van deze verlies lijst worden verzameld, niet de vol ledige garantie geven voor de be trouwbaarheid. Hel is dus mogelijk, dat een enkele wijziging noodzake lijk zal bljjken. DINTELOORD Geïdentificeerde slachtoffers: M. Janssen, J. do Vos. Xe. Vissers. FIJNAART Geïdentificeerde slachtoffers: L. van de Meeberg, Wa. A. Kloet-, Ja. F. M. van Opdprp. Aa. Wa. Slik- boer, Aa. Ja. Polak. Ma. Höllemans, Pa. Aa. Hartvelt, L. M. de Geus. Chr. de Geus, J, D. de Geus, G. J. van Mourick H. L. Holljamans, Ma. de Wit; Aa. E. Suykerbuyk: Ja. Aa. Knook: J. O. Driesprong; P. G. A. Koetsenruyter; La. Aa. Ma. Koetsenruyter; P. G. Mackay. Geborgen lijken: M LHdekker; Jc. Driesprong; Te. Knook; Ma. Eland. 's-GRAVENDEEL Defitltlef omgekomen: J. Groot; mej. St. Nikolaas en dochter (nog niet gevonden); mej. Kranenburg. 12 jaar oud, moeder en zusje; heer van Appeldoorn; mei. Van Steensel. Met grote waarschijnlijkheid om gekomen, doch lijken nog niet ge borgen: Mej. Kruythof; wed. r. d. Wulp en 3 kinderen; mej- Van Verk en 2 of 3 kinderen: hr. en mevr. Brand; wed. Verdonck en dochter en 3 kleinkinderen, genaamd De Zeeuw; HALSTEREN P. Maas. z. v. M. Maas en J. Raals; M. W. van Tiggelen, echtg. van Joh. Raats; G. M. Raats d. v. Joh. Raats en M. W. v. Tiggelen; P. J. Raats. z. v. Joh.. Raats en M. v. Tiggelen: Ph. v. Elzakker. echtg. v. M. Paulus; A. M. Schillemans. echtg. v. S. van Mèer. HOEDEKENSKERKE J. -Leys. GEMEENTE HOEK NIEUW NEIJSEN-POLDER Smallegange, baby 3 mnd. HONTENISSE Ma. I. Leeraert; A. M. Mattheys- sen; Roza M. Daalman; Th. S. C. KLUNDERT. Overleden: J. A. Blommers. MAASSLUIS. Mej. J. van der End. RILLAND-BATH ROTTERDAM. Verdronken A. v. d. Starre, Sliedroeht. VEERE H. Leeman. Ja Theune. VLISSIN GEN. P. M. v. Beers. J. Verhagen. F. de Jonge. ZAANSLAG. J. J. v. Alten.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4