Het gevaar is nog niet geweken Junior-Vertegenwoordiger Een wijdingsavond in Sint Joriskerk de Lichtwedstrijd uitgesteld Geen voetbal in afd. Utrecht in INederlancl Gecollecteerd ten eigen bate D-trein bij Luik ontspoord Scapino-ballet gaf een fraaie uitvoering Soldaat vermist Middelbare scholieren exposeren VAN NELLE'S GEBRQKE/V THEE Hoogst belangrijke veiling GEROUTINEERDE MACHINESTIKSTERS N.V. Rijwielfabriek M. Pon DONDERDAG 5 FEBRUARI 1955 PAGINA 4 Opbrengst bedroeg f 904.55 In de St' Joriskerk werd gister avond een wijdingsdienst gehouden, waarin voorgingen ds H. W. Engel- kes. Geref. pred. en ds M. G. Ger ritsen, Ned. Herv. pred., beiden al hier. In zijn openingswoord gaf ds En- gelkes uiting aan de bewogenheid, welke er alom is over het nameloze leed. dat 'n groot deel van ons volk getroffen heeft. We hebben het er moeilijk mee, hierin te verstaan, dat ook dat ons van Godswege toe komt. aldus spr. Een dag van toorn, een zwarte dag, noemde ds Gerritsen het ramp spoedige gebeuren, -dat ons hier te zamen brengt. Er is één grote klacht. Maar tussen die klacht, al dus spr., hoor ik toch een jubel klinken, die van de spontane, meer dan buitengewone reactie van ons volk en van onze vrienden buiten onze grenzen, om te helpen. We mo gen weten: Is er een ogenblik in Zyn toorn, er is een leven in Zijn heerlijkheid. Het water, de zee is in alle toon aarden bezongen, het Water brengt leven in het landschap, het bevaren der zeeën heeft ons land bloei en welvaart gebracht. Maar het water is ook een geweldige vijand. Spr. herinnerde aan de Allerheiligen vloed van 1 Nov. 1170 en de St Eli- zabethsvloed van 2! Nov. 1421, toen 34 dorpen door het water werden verzwolgen. De zee is machtig, maar machtiger is Hij. Die haar regeert, besloot ds Gerritsen. Lunchworst verdween uit officierscantine ..Hieruit ziet men alweer hoe roe keloos sommige burgers omspringen met militaire goederen: een hoe veelheid lunchworst en ontbijtspek verdween uit de officierscantine om door buitenstaanders te worden ver orberd. Gelukkig voor deze verdach te vertegenwoordigde de waarde van het verduisterde vlees geen groot be drag, anders had ik zeker, als ge bruikelijk, ook in dit geval weer on voorwaardelijke gevangenisstraf ge vraagd, Thans wil ik voor een en kele keer met een boete volstaan: ƒ40, subs, twintig dagen hechtenis!" Aldus het requisitoir van de Offi cier van Justitie tegen een 25-jarige rijkswerkman alhier, die :,ich voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens diefstal van militaire goederen uit de kazerne aan de Juliana v. Stolberglaan al hier. Ook de Politierechter sprak zijn afkeuring uit over het gebeurde en herinnerde er nog weer eens aan.dat het Ned. volk jaarlijks 111 milliard gulden voor de defensie moet op brengen en het dus ongehoord is, dat burgers of militairen zich aan mili tair goed vergrijpen. Het vonni" luidde ƒ30, subs, vijf tien dagen hechtenis. De lichtwedstrijd tussen H.V.C.en de Rest van Amersfoort, welke he denavond op Birkhoven gespeeld zou worden, gaat niet door. De wed strijd, waarvoor de baten zijn voor het Nat. Kampenfonds, w ordt op een latere datum gehouden. Het bestuur van de afd. Utrecht van de K.N.V.B. heeft besloten alle voetbalwedstrijden voor Zaterdag en Zondag uit te stellen. Biljartcompetitie stop gezet In verband met de ramp welke ons land heeft getroffen, heeft het bestuur van de Ned. Biljart. Bond, district. Eemland besloten, de team competitie van het district tot een nader te bepalen datum van heden af stop te zetten. Sehoolvoetbaltournooi Het Sehoolvoetbaltournooi zal dit jaar tc Amersfoort plaats vinden cp Dinsdag 7, Woensdag 8 en Donder dag 9 April. Amersfoorts Mannenkoor o.J.v. de heer Gerrit van den Burg, mevr. Ir ma Brester en de organist van de St Joriskerk, de heer W. Hülsmann, stelden ook nu weer hun njke ga ven in dienst van de lijdende mens heid. Onnodig te zeggen, dat het pro gramma met zorg was gekozen en erd uitgevoerd. De collecte ten bate van het Nat. Rampenfonds aan de uitgang der kerk gehouden, bracht 904.55 op. Maandag a.s. Speciale avond in Grand Théatre Maandagavond a.s. aanvangende 7.45 en 9 uur zullen in het Grand Théatre ten bate van het ..Nationaal Rampenfonds" speciale voorstellin gen worden gegeven van de film Achter de wolken". Vooraf zal wor den vertoond de uitgebreide Poly goon-reportage van de „Stormramp". De gehele recette, alsmede de plaats- besprekingsgelden van deze voor stellingen zal ten goede komen aan het „Nationaal Rampenfonds". Van vandaag af kan men kaarten kopen en plaatsen besproken aan de cassa van het Grand Théatre. Reservering van plaatsen kan ook telefonisch ge schieden. onder nr 4832 De toe gangsprijzen lopen van ƒ1 tot ƒ2. Burgemeester Molendijk zal aan het begin van de voorstelling een kort woord spreken. Onnodig te zeggen, dat wij deze prachtige film in ieders belangstel ling aanbevelen. Hopelijk zal het Grand Théatre Maandagavond klein zijn, om alle belangstellenden te ontvangen. Gevallenen herdacht In de bewogen dagen, welke wij beleven, terwijl de rampspoed die over ons land kwam en de ontstel lende dodencijfers meer dan wat ook de gedachten beheersen, ver vaagt enigszins de herinnering aan de dagen 1940'45 toen eveneens duizenden van onze medeburgers de dood vonden. Toen waren ruw ge weld en bloedige terreur de oor zaak. Om de nagedachtenis van sommi gen hunner, die in onze stad werden gefusilleerd, te eren. legt de Oranje vereniging Bergkwartïer jaarlijks op de plaats der terechtstelling een krans, Ook vanmorgen heeft zij dit gedaan. Immers: 5 Februari 1943 vonden voor een huis aan de Barch- man Wuijtierslaan, twintig jonge mannen de dood door het moordend lood van een meedogenloze bezet ter Vandaag was het dus 10 jaar ge leden. Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer G. Goorhuis. hechtte de heer A. R. van Houdt Sr. ditmaal de krans aan de in het pand aange brachte gedenksteen. Rimi zorgde voor het Generaal Ridgway verdere vervoer AT In de afgelopen nacht om 3 um* is een vrachtauto uit Assen en be laden met 6 ton ijzeren platen voor het getroffen gebied bij de spoor wegovergang aan de Koedijk door de gladheid van de weg geslipt en in de sloot geraakt. Ten einde zo weinig mogelijk vertraging te bren gen in de aflevering der platen (waarover de auto's rijden in dras sig gebied), kwam de chauffeur de hulp van de politie inroepen. Ten slotte was de Rimi Bernhard-ka- zerne) bereid de vracht over te ne men en naar de bestemming te brengen. Informaties over verwanten Gisteravond is reeds een deel van de aanmeldingsformulieren der eva- cué's doorgezonden naar de Rijksin spectie van het Bevolkingsregister, zo vernemen wij. Alle in onze stad aanwezige evacué's krijgen een lijst van hun mede-evacué's in Amers foort. Voor nadere inlichtingen over Onverwacht is vanmorgen om 11.20 uur in een skymaster van de Ameri kaanse luchtmacht generaal Ridg way, opperbevelhebber van de N'ato- strijdkrachten, uit Parjjs in Neder land aangekomen. De generaal, die vanmiddag be sprekingen in Den Haag voerde over mogelijke hulpverlening, zal daarna onmiddellijk terugkeren naar Parijs. TOKIO, 5 Febr. Tsjoe en Lal. Chinees premier en minister van Buitenlandse Zaken, heeft een on middellijke staking van het vuren in Korea voorgesteld op de be- standsvoorwaarden, die reeds met dc verbondenen zjjn overeengeko men. Het staken van het vuren zou moeten worden gevolgd door een politieke conferentie van elf landen. verwanten e.d. kan men zich wen den tot het bureau van bedoelde Rijksinspectie, Herengracht 23. Den Haag. GRONINGEN", 5 Febr. Door de Groninger recherche is gearresteerd <1© 70-jarige D. J. Hij heeft geld, dat hij ophaalde voor het Nationaal Rampenfonds, in eigen zak gesto ken. Enkele Groningers maakten dc politie attent op zijn malversatie, toen hij bezig was te collecteren. Hjj legde een volledige bekentenis af en zal voor de. Officier van Justitie worden geleid. UTRECHT. 5 Febr. De D-trein van Basel naar Amsterdam via Luik Maastricht, is 20 k.m. voor Luik ontspoord. Er zijn geen doden of zwaar gewonden, wel werden enige reizigers licht gewond. Of zich hier onder Nederlanders bevinden, is nog niet bekend. De reizigers van de ontspoorde trein zjjn per extra trein naar Nederland vervoerd. Kantongerecht Amersfoort Het keuringsbewijs ontbrak bij de auto Theodora ging niet naar school Een plaatseljjke verhuurder van taxi's heeft in December gereden met een huurauto, waarbij het keu ringsbewijs ontbrak. De auto stond bovendien niet ingeschreven in hel register, dat de gemeente daarvan bijhoudt. Dat laatste was niet de schuld van verdachte. Hü had zijn boekhouder opdracht gegeven om de auto te laten inschrijven. Die boekhouder beweerde-, dat hij op het stadhuis geweest was en door een jonge ambtenaar was geholpen, omdat de chef met verlof was. Maar later bleek, dat de auto niet stond ingeschreven. Daarvoor werd verdachte ontslagen van rechtsver volging. Maar het ontbreken van een keuringsbewijs vond de ambte- nar erger, want de veiligheid van de passagiers is dan niet verzekerd. Daarom eiste hij 10 of 2 d„ waar van de kantonrechter 8 of 2 d. maakte. DE GELEERDE DOCHTER Zekere Theodora in Achteveld, in het dagelijkse leven Doortje ge noemd. is bijzonder knap, d-w.z. in de betekenis van geleerd. Ze zit al in de negende klas en gaat in Sep tember „volleert" van school. Haar moeder had het daarom sinds Sep tember niet erg gevonden, om Theodora maar vaak thuis te hou den teneinde in het huishouden te helpen, want met acht kinderen is er heel wat te doen. Dat geloofde de kantonrechter wel en de ambte naar ook. maar het mag niet. Dat kan wel. zei de moeder, maar ze leert niets meer en krijgt hetzelfde onderricht als in de achtste klas, dus het Helpt toch niet. O, zei de kantonrechter repetitie is zeer nut. tig en heilzaam. De ambtenaar roeg 15 of 3 d. De kanlonrech- er dacht aan de acht kindertjes en vonniste met 10 of 4 d. DE PROPAGANDIST Een landbouwer in Terschuur had zelf de „brochure van Wagenin- gen" over de aardappelmoeheid aan de man gebracht, zei h"u tegen de kantonrechter. Dan heeft u dat boekwerk zeker niet gelezen, infor meerde de magistraat. Nee. kwam er wel wat verlegen als antwoord, maar ze kunnen wel zoveel vreem de wetten maken. En op mjjn land stonden maar enkele rijtjes aardap pelen. waar ze het vorige jaar ook hadden gestaan. Dat kan wel. zei de kantonrechter, maar u had als pro pagandist toch beter moeten we ten, we moeten nu eenmaal dc wet ten naleven, welke in Den Haag gemaakt worden. De ambtenaar eiste 10 of 2 d. Dat is ook wat, merkte verdachte op, ik kreeg een brief, waarin stond dat het maar 8. was doch ik kwam 2 dagen te laat aan het postkantoor. Daarom zal ik u veroordelen tot S of 2 d. besloot de kantonrechter. HET RIJBEWIJS Een groentenhandelaar uit Bar- neveld reed met een auto, doch zonder rijbewijs, in Kootwijker broek. Meermalen had hjj met on gunstig resultaat zün rijproef afge legd. Nu rijdt hü met een chauf feur. De 20 of 5 d. zal hem wel bü die maatregel doen blüven. Land afsluiten, zegt ir Van Veen Met ontsteltenis hebben de diplo matieke vertegenwoordigers van 'n veertigtal landen, uit alle delen van de wereld, vanuit de lucht waarge nomen van welke enorme afmetin gen de ramp is. Door hen heeft de gehele wereld gezien hoe dit kleine, lage land aan de zee opnieuw werd geslagen. Na de vlucht heeft dr ir Van Veen hoofdingenieur Rijkswaterstaat een uiteenzetting over de toestand i faten'springen gegeven. - - „Het gevaar is nog niet geweken", aldus ir Van Veen. ..Als er storm komt, betekent dat nieuwe schade aan boerderijen en huizen, die nog niet zijn bezweken. Ook de mate riële verliezen zullen nog groter worden". Op dit ogenblik richt zich alles op de redding van de bevolking. Daarna zal eerst een wezenlijk begin kunnen worden gemaakt met het herstel van de dijken. Aan de hand van verkennings vluchten en luchtfoto's wordt nage gaan waai de dijkdoorbraken zijn. welke het. allereerst zullen moeten worden aangepakt en hoe men het meest doeltreffend aan het herstel zal kunnen beginnen. Dan kan ook worden gezien wanneer van de hulp kan worden gebruik gemaakt, die uit vele landen werd aangeboden en w aarvoor men in ons land zeer dankbaar is. Wanneer de springvloed 14 dagen later zou zyn gekomen, zou het wa ter nog hoger zijn geweest. Het overstroomde gebied moet men zien als een kunstmatig gebied, dat door de aanleg van dijken werd gewon nen, aldus ir Van Veen. Het water kwam nu echter hoger dan ooit te voren. Voor deze ramp bestonden er plannen tot een grote afdijking. Wil men het water eruit houden, dan zal men het land geheel van dc zee moeten afsluiten, met uitzonde ring van dc Nieuwe Waterweg en dc Schelde. Als de dijk ten Westen van Rotter dam. de Schielandse Hoge Zeedijk, was doorgebroken, dan zou de ramp nog geweldiger afmetingen hebben aangenomen, zo deelde bij mee. Het gebied rond Rotterdam ligt nog la ger da.ii het overstroomde. Deze dük begon liet op een punt te begeven. Er is toen met man en macht ge werkt om het gat te dichten. Alles werd aangesleept wat maar gepakt kon worden. Er was een ploeg van 30 militairen aan het werk en men zou zelfs een kerkgebouw hebben dicntingsmale- riaal tc hebben, als men dynamiet bij de hand had gehad. Want als deze dijk het begeven zou hebben, dan zou een groot gebied over stroomd zijn. Den Haag zou gespaard gebleven zijn, omdat het op duinzand ligt. Toch zouden drie millioon mensen gevaar hebben gelopen, in dit dicht bevolkte land. Men is er echter in geslaagd de dijk Zondag nog te red den. Niet overal is het mogelijk dijken te verhogen en te versterken. Van ouds zijn vele steden op de dijken gebouwd. Zo kan men onmogelijk Dordrecht geheel gaan verwijderen. Men moet het dus in een andere richting zoeken. Vrijwel alle dijken zijn door het water overspoeld. Daardoor werden de dijken aan de binnenzijde wegge slagen en dat leidde tot breuk. DEN HAAG, 5 Febr. Sedert Zondagavond wordt in de omgeving van Fijn aart de soldaat van Ijet korps Commandotroepen J. K. wil- lenisen, legernunimcr 320905414 uit Didam (Gld.) vermist. De twee mi litairen van de Koninklijke Marino, van wlo aangenomen werd. dat zy omgekomen waren, zijn thans te récht. ADVERTENTIES 1953 HET BONTMANTELJAAR Ruim 20 jaar bestaande bontfirma biedt U een bont mantel aan voor f 85.Ja. dames voor 65 gulden en mooi, ook op zijde gevoerd, wijde klokkende rug en wijde mouwen. In seal en biberette voor f 135. moderne stola's voor f 32.50. Wij komen één keer in Amersfoort en wel op Maan dag 9 I'ebr. U kunt deze zien cn passen bij U thuis. IALLEEN als U tüdig briefkaart zendt aan Dé-Wé Pelterijen, Postbus 116, HILVERSUM. Uw bont- lanteldroom wordt nu door Dé-Wé vervuld als U jtijdig briefkaart zendt aan Postbus 116. Hilversum. DEURENFABR1EK vraagt voor een harer afdelingen EEN VOORMAN-TIMMERMAN die ook goed bekend is met machinale houtbewerking. Een prima positie wordt hier geboden aan iemand die leiding kan geven, voortvarend is en die stimulerend kan werken. Soli. m. omschrijving van vroegere en tegenwoordige positie, leeftijd, godsdienst enz. onder no. 2485 A.C. Hans Snoek leidde de nummers in Onder auspiciën van de Amersf. Gemeenschap trad gisteren de onder leiding van onze ex-stad genote Hans Snoek staande balletgroep „Scapino" in Ami- citia wederom voor het voet licht. Door vorige uitvoeringen heeft dit ensemble zich te Amersfoort een goede naam wet _n te verwerven. Tot ons genoegen hebben wc gisteren mogen constateren, dat Hans Snoek er in geslaagd is, hoewel verschillende goede krachten, die we ons van vorige uitvoe ringen herinneren, blijkbaar niet meer tot de vaste mede werkers behoren en door nieu we vervangen zijn, de resulta ten op hetzelfde hoge peil te houden. Er moet hard gewerkt zyn onder stevige leiding om een zo goed sluitend geheel te verkrijgen als we gisteren te genieten hebben gekre gen. Hans Snoek beschikt over een fijnzinnige artistieke intuïtie, ze weet wat ze met de haar ter be schikking staande krachten kan bereiken en verstaat de kunst haar intenties op de juiste wijze door haar discipelen te doen uitvoeren. Daarbij verzuimt ze niet ook de dé tails zo goed mogelijk te verzorgen. Goede prestaties met tekenstift Het is een collectie van rijke ver scheidenheid, de verzameling teke ningen, welke in de Academie voor Beeldende Kunsten is ondergebracht. Dc leerlingen van de middelbare scholen Kweekschool, Handels dagschool. Amersfoorts Lyceum. Gymnasium. R.H.B.S. en Chr. Ly ceum doen nl. met hun beste te kenaars mee aan een wedstrijd, een onderdeel van het jaarlijks inter- scholair tournooi, dat ook dit seizoen weer in volle gang is. De inzendingen worden groepsge wijze beoordeeld. Een goede kans maakt naar onze smaak die van de Kweeschool. Van deze groep willen we noemen de pentekening, welke een suggestieve balzaal-indruk geeft. Men voelt zich duizelig worden bij het kyken naar de bewegelijke dansparen en voelt de atmosfeer van rook met daar bovenuit de metaal- stem van een lady-crooner. Heiwerk van deze categorie straalt een zeke re rijpheid uit, welke wij missen bij do inzendingen van de Handelsdag school. Dit geldt ook voor de in zendingen van het Chr. Lyceum. Duidelijk is merkbaar, dat de leer lingen jonger zijn. Hetgeen echter niet wil zeggen, dat onder hen geen talenten kunnen schuilen. Wij merk ten hier een bijzonder fijne penteke ning van een poort-doorkijkje op. De tekeningen van de leerlingen van het Amersfoorts Lyceum zijn door gaans .modern van compositie, on getwijfeld geïnspireerd op dc ideeën van de docent, een voorstander van helle kleuren. Bij de Gymnasium- collectie ziet men o.m. een keurige ..Alice in wonderland"-inspiratie, welke een lieftallig meisje met een wanstaltige heks confronteert. Een 2-jarig meisje weet haar indrukken van de queue bij een circus op gees tige wijze voortreffelijk weer te ge ven Van de RTI.B.S.-inzendingen willen wij tenslotte noemen een lu gubere voorstelling van „De dood" en een kleuterklasje, dat door volle digheid uitblinkt. Gezamenlijk heb ben de Amersfoortse scholieren ge toond de tentoonstelling is vrij toegankelijk dat ze wel degelijk met de tekenstift om kunnen gaan. Zo kregen we gisteren weer cos tumes te zien, die een ware streling voor het oog vormden. De dans- nummers werden, zoals we van het Scapino-ballet gewend zijn, weer voortreffelijk uitgevoerd: gediscipli neerd, lenig, soepel, mooi van groe pering en vol leven. Ook ditmaal leidde Hans Snoek de verschillende uit te voeren num mers met een korte toespraak in. Zo maakte ze er ons opmerkzaam op, dat, evenals operazangers ieder in hun stem een eigen timbre heb ben (heldentenor, lyrische tenor, soubrette, dramatische sopraan) en in de comedie veel spelers slechts geschikt zijn voor een bepaald soort rollen, ook in de danswereld velen een eigen genre hebben, dat voor hen kenmerkend is. Zij gaf daarna aan verschillende dansers en dan seressen gelegenheid een nummer uit te voeren in het genre, waartoe ze zich het meest voelden aange trokken. Zo kregen we na het openings nummer „Entrada" en een door Maryska Doom en Cor van Muy- den met gratie gedanste Pas de deux, een demonstratie van type ringskunst te zien, uitgevoerd door Els Lindenheuvell en Jean Rebel: „De hoed maakt de vrouw In dit nummer zagen we een kwiek en ge dienstige hoedenverkoper tot wan hoop gebracht worden door een cliënte, die maar geen keus kan maken uit zijn voorraad. Tanja Tamarova voelt zich meer aangetrokken tot de Spaanse dans, die ze blikbaar voortreffelijk be heerst. Maar vooral hebben we in haar optreden haar begeleidend castagnette-spel bewonderd, dat uiterst suggestief de door de dans gewekte stemmingen accentueerde. Helen Taitt gaf een voortreffelijk staaltje van humor in de dans en zes andere danseresjes kregen in „Dorp zonder Mannen" gelegenheid ieder een ander karakter uit te beelden. Bijzonder fraai, vol leven en zwier was het dansen op muziek van Johann Strauss natuurlijk een wals en „De Vogelverschrik ker", waarin het volledige gezel schap optrad, vormde een waardig slot. Doch niet alleen de dans heb ben we in dit nummer bewonderd, ook naar de begeleidende muziek van Bela Bartók, voortreffelijk door de pianist Wim Franken ge speeld. nebben we met grote be langstelling geluisterd. Het publiek was, blijkens het na ieder nummer lang aanhoudend harteljjk applaus, enthousiast en dankbaar voor het genotene. Ad. Int. Geen carnaval Het bericht in ons blad van gis teren, dat het Carnaval van de R.K. dansclub in het Parochiehuis P.Bor- straat a.s. Zaterdagavond door gaat. berust op een vergissing, zo deelt men ons mede. i ARMY SHOP „ALVERI" brengt U thans o.a.: Vlarva Damespantalons nw. voor slechts f 16.50 f 19.— Marine Herenpantalons, donkerblauw laken, voor slechts f 18. Pracht linnen Overhemd, kleurecht. Gekost hebbend f 9.95, NU voor t 5.45 Engelse militaire sokken met nylon voor f 2.15 Originele Canadians met shawlkraag en wol- voering. Voor slechts f 34.50 ALS EXTRA KOOPJE juist voor deze tijd lederen Molorcaps met flanel len voering van f 9.05 voor f 4.50 Tevens grote sortering Lederen Kleding, Bomber- jacks, Tirrette's, Jacks enz. enz. In de ARMY SHOP koopt U voordeliger. ALVERI Kamp 34 Amersfoort VOOR ACTIEVE JONGEMAN die zich aangetrokken voelt tot de verkoop is er by een grote handelsonderneming een plaats vacant als Standplaats Amersfoort. Verlangd wordt: goede school opleiding on liefst enige administratieve ervaring. Zo uit gebreid mogelijke sollicitaties onder no. 2484 A.C. N.V. BRONS WERK vraagt voor haar afdeling AMAF te Amersfoort een gerout. Steno-typiste en een Typiste Sollicitaties kunnen persoonlijk of schriftelijk wor den gericht aan de Afdeling Personeelszaken, Bra bantsestraat 12-16, Amersfoort. ,Heb je andere Ihee tegenwoordig?" nd je ze „Héérlijk! M'n compliment, hoor! Zeker Van Nelle?" „Dat proef je goed!" „Van Nelle s Thee zo zijn er geen twee' GEURIG KRACHTIG VOORDELIG Vrijdagavond 8 uur zal deurwaarder D. SCHROOR in gebouw Bert Kam perman aan dc Langestraat 113 te Amersfoort in opdracht publick a con tant verkopen enkele fabriekspartijen Ie klas tapijten, :oals prima Wiltons, excl. mach. Smyrna's enz. Verder een kerncollectie: salon-, hall-, foyer- en tafelkleden in diverse uitvoeringen, slaapkamcrkleedjes, oud-HoIl. doeken, Smyrnakussens enz. Tevens een schitterende fabriekspartij bcdstellen, zowel in 1- als 2-persoons, geheel compleet. BEZICHTIGING: Morgen (Vrijdag) van 's morgens 11 uur tot 's avonds o uur. waarna direct geveild zal worden. N B. Met het oog op het a.s. voorjaar, verzuime niemand deze veiling te oezoeken, daar er voor een ieder kans van slagen moet zijn. N.V. HASSING Bergstraat 10, vraagt vraagt: a) jongens tot 19 jaar b) ervaren rijwielmonteur c) ervaren slijper van rijwiel onderdelen Aanmelden: Bekcnsteinselaan 1-3. 8—17 uur. Verzamel loonstaten Bureau Amersf oortsche Crt. Snouckacrtlaan ARBEIDS- REGISTERS N.V. Drukkerij Onnes Snouckaertlaan 9

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4