Voor f. 10.000 aan kleding en beddegoed naar de Scheldestad Leiden helpt Vlissingen Yandaag wederom 5 vrachtauto's met textiel en meubilair naar Ylissingen De nood is groot! Zaak Sloos: een van de meest ingewikkelde affaires RICK LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 5 FEBRUARI Zonder internationale papieren via België en Zeemvs Vlaanderen naar 'n stad in nood (Van een eigen verslaggever). Nauwelijks was in Leiden bekend geworden welke vreselijke ramp ons land getroffen had, of het comité „Leiden helpt Vlissingen", dat na de oorlog zoveel voortreffelijk werk heeft gedaan, meldde zich bij burgemeester Van Kinschot met de mededeling gaarne bereid te zijn zich opnieuw in te zetten voor de getrof fen havenstad op Walcheren, die door de na-oorlogse hulpverlening zo nauw met Leiden was verbonden. Reeds Maandagmiddag vond in het Stadhuis een bespre king plaats en onmiddellijk stelde het Leidse gemeentebestuur een bedrag van tienduizend gulden beschikbaar, dat door een onbekende gever voor de ramp gebieden was geschonken. Direct ging het comité aan de arbeid en nog op dezelfde dag was er voor tienduizend gulden kleding en beddegoed ingekocht, welke arti kelen 's nacht in een vrachtwagen en een personenauto werden geladen. Dinsdag morgen om half zes vertrok het transport. Dinsdagmiddag om drie uur werd Vlis singen bereikt. Dinsdagavond sliepen de getroffen Vlissingers in Leidse kleren onder Leidse lakens op Leidse matrassen! Het motto „Wie snel helpt, helpt dubbel" was in daden omgezet. Douane verleende voüe medewerking Wegens de overstromingen was het niet mogelijk Vlissingen via de normale route over West-Brabant te bereiken. Daarom reed het Leidse transport in de ochtend-schemering over Utrecht, Den Bosch, Tilburg en Breda naar de Belgi sche grens, om via Antwerpen en Gent weer op Nederlands grondgebied te ko men (Zeeuws Vlaanderen) en over Bres- kens per pont Vlissingen te bereiken. De medewerking van de autoriteiten was enorm groot. De auto's hadden geen internationale papieren en voor de goederen was geen uitvoervergun ning. hoewel het transport over België leidde. De heer F. C. de Hosson, die als lid van de gemeenteraad het Leidse gemeentebestuur vertegenwoordigde, was echter in het bezit van een brief, waarin burgemeester Van Kinschot alle binnen- en buitenlandse autori teiten verzocht alle mogelijke mede werking te verlenen. Onder indruk van de tragische ramp en overtuigd van de noodzaak, dat er spoedige hulp verleend moest worden, gaven de douane-beambten hun volle medewerking en het transport had bij de grens slechts enkele minuten oponthoud. Practisch onafgebroken werd er door gereden tot Breskens, waar de Leide- naars de eerste gevolgen van de ramp met eigen ogen konden zien: ondergelo pen land, stukgeslagen dijken, in haast opgeworpen nooddammen van zakken zand en grote wanorde in de huizen, die gedeeltelijk alweer bewoond werden. Bij aankomst van de pont in Vlissin gen werd het Leidse transport opge wacht door het Roode Kruis, dat inmid dels door de Sleutelstad van de komen de hulpverlening op de hoogte was ge steld. Direct reden de auto's naar een voor dit doel bestemde lege kazerne, waar leerlingen van de Zeevaartschool klaar stonden om de vracht te lossen. Binnen een uur waren de goederen op geslagen en werden de Leidenaars naar het Stadhuis gebracht, waar juist een bijzondere gemeenteraadszitting ten einde was. VLISSINGEN DANKT LEIDEN Burgemeester Kolff en de wethou- houders Van Oorschot en Poppe ont vingen de Leidse deputaties, bestaande uit de heren F. C. de Hosson, raadslid, J. P. van der Blom en W, C. A. van Kerkhof, voorzitter en lid van „Lei den helpt Vlissingen", W. Heyveld, chef van de Leidse matrassenfabriek Redeko, en Uw verslaggever. In de burgemeesterskamer sprak mr Kolff hartelijke dankwoorden voor deze zeer snelle hulpverlening en herinnerde aan de hulp, die Leiden reeds eerder aan Vlissingen-in-nood geboden had. De burgemeester kon zjjn ontroering nauwelyks meester blijven toen hij de Leidse vertegenwoordigers verzocht zijn dank aan gemeentebestuur en burgerij over te brengen. De heer De Hosson sprak een kort wederwoord, waarin hij er op wees, dat Leiden het als een plicht gevoeld heeft de medemens-in-nood te helpen. KLEINE MIDDENSTANDERS AAN RAND VAN FAILLISSEMENT Onze eerste indruk was, dat Vlissin gen niet veel geleden had, maar een rondgang met wethouder Van Oorschot leerde anders. In de oude binnenstad, die aanmerkelijk lager ligt dan de bui tenwijken, hadden vele huizen onder water gestaan, waarvan vooral een groot aantal winkeliers en daarnaast vele van de minst-draagkrachtige burgers in deze oude straten het slachtoffer waren ge worden. Het was triest te zien hoeveel huisraad en winkelvoorraden er vernie tigd waren, maar het dwong onze grote bewondering af te constateren hoe vol goede moed de mensen bezig waren de rommel op te ruimen.. Het was echter duidelijk, dat honderden kleine midden standers door deze ramp aan de rand van het faillissement gebracht zijn. Ve len hebben voor duizenden guldens schade geleden aan winkel-inventaris en voorraden: schade die zij nooit meer te boven komen, wanneer er niet ge holpen wordt. LEIDEN HIELP PRACHTIG EN SNEL. Wanneer we misschien nog niet vol doende overtuigd waren van de nood zaak om hulp te bieden, dan werd ons dat Dinsdagavond wel duidelijk. Met enorme snelheid had de Sociale Dienst een aantal van de ergst getrof fen slachtoffers opgeroepen en reeds, om halfacht verdrongen zü zich in de kazerne, om de uitgereikte bonnen voor Leidse matrassen, lakens, linnen goed. bovenkleding en schoenen in te wisselen. Ontroerende tafereeltjes speelden zich af en de verhalen, die de slachtoffers vertelden, zijn met geen pen te beschrijven. Uit hun ogen. waarin nog de schrik en doorgestane emoties te lezen stonden, sprak een grote dankbaarheid voor hetgeen Lei den zo prachtig en snel voor hen ge daan heeft. Er waren mensen bij, die niets van hun huisraad hadden kun nen redden en die met geleende kle ren rondliepen. de loop van Woensdagmiddag keerde de Leidse deputatie weer in de Sleutelstad terug, wetend dat in Vlis singen vele slachtoffers in grote dank baarheid gedenken wat Leiden in de eerste uren na de ramp voor hen gedaan heeft. VANDAAG WEDEROM NAAR VLISSINGEN; 5 VRACHT AUTO'S MET GOEDEREN. Direct na haar terugkeer heeft de Leidse deputatie aan de burgemeester en wethouder Menken verslag uitge bracht van de nood, waarin de Vlis- singse bevolking verkeert. Het besluit werd genomen om vandaag wederom 5 vrachtauto's met textiel, schoenen en meubilair naar Vlissingen te zenden. Uit de in de Hooglandse Kerk hoog opgestapelde voorraad goederen werd een keuze gedaan en reeds kort na het middaguur vertrok de colonne naar Vlissingen. Ook nu leidde de route vla België en Zeeuws Vlaanderen. OOK HEENVLIET GEHOLPEN. Gistermiddag bereikte het Leidse ge meentebestuur een telefonisch verzoek van de burgemeester van Heenvllet, waarin dringend om kleding en bedde goed werd verzocht. Reeds enkele uren later was een vrachtauto met deze zo zeer begeerde goederen op weg naar Heenvliet. waar een dankbare burge meester getroffen was door de wijze, waarop Leiden zo snel had geholpen. ROODE KRUIS I\ ACTIE. Ook voor de afdeling Leiden van het Roode Kruis is er deze dagen veel werk geweest. De transportcolonnes van de afdeling zijn voortdurend in de weer om waar mogelijk hulp te bieden en reeds enige malen zijn troepen uitge rukt naar Rotterdam om hulp te bie den in het evacuatiegebied te Rotter dam. Voorts vertrok in de afgelopen nacht nog een transportcolonne, samen gesteld uit manschappen van colonnes Leiden en omgeving, voor reddingswerk naar Oude Tonge. Gisteren is men bezig geweest om alles in gereedheid te brengen ten be hoeve van het ontvangstcentrum Lei den van evacué's, die mogelijk hier kunnen worden ondergebracht. Uit het depot van het Rampencomité werden 90 bedden gereed gemaakt voor lege ring- Helpsters van het Roode Kruiskorps staan gareed hier hulp te bieden. Bij het Informatiebureau van het Roode Kruis zal voorts iedere dag van 9 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds gelegenheid bestaan tot het vragen van inlichtingen betreffende vermiste naaste familieleden. Deze verzoeken worden dan doorgezonden naar de be treffende afdeling van het Ned. Roode Kruis te Den Haag. Tenslotte verzoekt men ons te willen mededelen, dat nog steeds gelegenheid bestaat tot het afgeven van dekens en beddegoed aan het Informatiebureau. Hoewel alles in gereedheid is ge bracht om de naar Leiden te évacueren personen op te vangen het voormalig Isr. Weeshuis is ingericht als uitgifte bureau van goederen is van een grote stroom évacué's uit de geteisterde ge bieden nog geen sprake. Plm. 50 évacué's zijn thans in Leiden voor het meren deel bij familie of kennissen onderge bracht. Leiden is echter paraat en uit (Foto Leidsch Dagblad - Van Vliet) mi alles blijkt, dat de Leidse burgerij in deze dagen van zware beproeving niet alleen haar hart, doch ook haar deur voor de zo zwaar getroffen bevolking openstelt. Was er gisteren by particulieren al voor 875 personen woonruimte be schikbaar gesteld, thans is dit aantal de 2300 reeds ver gepasseerd. In het Stadhuis stond hedenochtend bij de afdeling Onderwijs, die voor dit doel gedeeltelijk is ingericht, een lange r(j ingezetnen te wachten op haar beurt van inschrijving. Inmiddels wordt op de verschillende goederenposten met koortsachtige ijver gewerkt om de ingezamelde goederen te sorteren. Permanent is in deze ge bouwen in totaal een staf van ongeveer 100 vrijwillige krachten druk in de weer om enige orde in de grote hoeveelheid textiel en meubilair te scheppen. In een „paskamer" van het voormalige Isr. Weeshuis aan de Rodenburgerstraat zijn reeds vele évacué's aan kleding ge holpen. Ook over gebrek aan rollend mate riaal hebben de commissies, die met al deze werkzaamheden zijn belast, niet te klagen. Ruim 100 vrachtwagens en autos staan het gemeentebestuur voort durend ter beschikking. Leiden helpt Vlissingen. Direct na aankomst in Vlissingen wordt de Leidse geschenkzending uitgepakt. Aan het Stadhuis blijven de giften voor het. Nat. Rampenfonds nog steeds binnen stramen. Gisteren was de f 70.000 al gepasseerd. In feite is dit bedrag veel hoger, aangezien het merendeel der bedrijven rechtstreeks hun bijdrage aan het Ned. Rampenfonds hebben overge maakt en ook via ons bureau een aan zienlijk bedrag dit fonds bereikte. LEIDENAAR BIJ HULPVERLENING GEDOOD. Een tragisch ongeval is de 21-jarige korporaal L N van Polanen, wonende in de Witte Rozenstraat, die zich bij de hulpverlening in Oude Tonge had ingezet, overkomen. Tijdens de door Engelse helicopters uitgevoerde werkzaamheden tot steun en redding van de drenkelingen op Schouwen en Duiveland is, kort nadat op Oude Tonge een met medicamenten en kleding geladen hefschroefvliegtuig aan de grond was gezet, de heer Po- lanen in aanraking gekomen met de staartschroef. Zijn verwondingen waren zó ernstig, dat hij kort na het ongeval is overleden. Derde verantwoording Als gevolg van het overleg tussen het Nationaal Rampenfonds en de Ver. „De Nederlandsche Dagbladpers" stellen tal van dagbladen waaronder het onze, de gelegenheid open om aan hun Bureaux gelden te storten of op hun rekeningen over te schrijven. Wij ontvingen tot hedenmiddag 12 uur de navolgende giften, welke aan het Nationaal Rampenfonds zullen worden overgemaakt. Dr R. E. D. H. f 10.—; Q. A. W. f 50; Joh. J. L. K. f 25; L. S. U.—R. f 10.Fr. V. f 35.Harm. Kapel „Werkmans Wilskracht" f 25.J. A. S. f 10.Metaalgieterij Fa. K. te O. f 50.L. Glash. Fa. W. v. D. en Co. f 150.—; G. K. S. f 120.—; J. C. L. A. te K. f 10.—; Leidse Henge laars Ver. „Hengelsport" te L. f 25.A. S. f 10.Pers. Voetbalver. Endegeest f 55.—; J. W. de W. f 10.—; P. K. i. d. V. f 3.—; Pers. Fa. Bal- kestein f 14.50; Leerlingen v. d. AÜnbachtsschool Haagweg f238.67; Leerlingen v. d. V.E.V. cursus v. d. avondschool (Ambachtsschool f 5.25; Pers. v. d. Ambachtsschool Haagweg f450.68; Pers. Ver. Mus. v. Vol kenk. f25.—; Mej. de L. f 10.—K. te L. f5.—; N. N. f7.50; Pers. Rott. Broodfabr. te L. (verbeterde opgave) f 67.50; Oudercomm. Dr. v. Voort- huyzenschool f50.L. v. d. P. f2.50; A. L. V. f20.Inw. „Avond rust", tehuis v. Ouden v. D. te R. f20.67; Amusem. Ver. T.O.P. f25. D. B. f 2.50; S. S. f 25.Nagekomen giften pers. L.D. f 35.Dubbelm. Kwart. „Internos" f 15.Loodg. en Fitterspatr. afd. Leiden f 100. P. G. f 3.—; Ontsp. en Ontw. Ver. N.Z.H. f 60.—. Meerdere bijdragen zUn hartelijk welkom! Stort Uw gift aan ons Bureau of op onze girorekening nummer 57055. Advertenties, waarin gelden, goederen of andere gaven beschikbaar worden gesteld voor de getroffen gebieden en waarin, naar ons oordeel, het element van reclame voor de schenker overheerst, zullen wij niet kunnen aannemen. Directie LEIDSCH DAGBLAD Twee dagen lang heeft de Haagse Rechtbank, onder presidium van mr Veldman en met mr dr Maris als subs, officier van justitie, zich bezig gehou den met een van de meest ingewikkelde financiële affaires, welke de laatste ja ren voor een rechtscollege hebben gediend. „De zaak Sloos" zo noemt men het in de wandelgangen. langstellenden op de publieke tribune was nu groter dan een dag tevoren. V/clk een ingewikkelde zaak het hier betreft wordt duidelijk, wanneer men verneemt dat de rechtbank in twee volle zittingsdagen niet gereed is gekomen. Zaterdag a.s. wordt de be handeling voortgezet en eerst tegen de middag of zelfs 's middags kan het requisitoir worden verwacht Daarna komen de drie raadslieden aan het woord, waarna verd. zelf hier desge wenst het zijne aan kan toevoegen. A. Lagendijk werd als penningmeester herkozen, terwijl in de plaats van de heer H. Wagemans, die zich niet her kiesbaar had gesteld, werd benoemd de heer C. van Egmond. Daar de aange kondigde causerie over het onderwerp „tuinbouw" kwam te vervallen, was het slot van de vergadering gewijd aan en kele opmerkingen ten aanzien van de snoeicursus. OFFICIËLE OPENING AFGELAST. In verband met de ramp zal de ope ning van het nieuwe gebouw van de Gem. Sociale Dienst a.s. Zaterdag zon der enig officieel vertoon plaats vinden. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde VERGADERINGBEZOEK LAAT VEEL TE WENSEN OVER. De Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden, en Omstreken, hield gisteravond haar gewone ledenvergadering. In een zeer vlot tempo werd de dertien punten tel lende agenda afgehandeld. Zowel de .voorzitter, de heer Joh. Jonker, in zijn openingswoord en de secretaris in zijn jaarverslag, memoreerden de feestvie ring in 1952 ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de afdeling.. Op het vergaderingbezoek werd sterk de nadruk gelegd; dit is zó gering, dat de secreta ris hierover in mineur-toon moest spre ken. Had men het oog gericht op 1953, het jaar waarin ons land zich verder uit de moeilijkheden zou oprichten, de natuurramp, die over ons is gekomen zal ook haar terugslag hebben op de vakgenoten. Verder vermeldde het Jaar verslag nog het succes van 11 leerlingen in het laatste jaar der algemene tuin- bouwcursus. Hiervan zijn er twee met „zeer veel vrucht", twee met „veel vrucht" en zeven „met vrucht" geslaagd.' Do diploma's zullen in de September- vergadering tezamen met die der andere cursussen worden uitgereikt. De pen ningmeester kon gewag maken van een batig saldo van f. 883.16. De uitkomsten van de bij het 75-jarig bestaan gehou den tentoonstelling zijn in dit bedrag echter nog niet verwerkt. Voor eind 1953 wordt een batig saldo verwacht van f 583.Gezien de persoon van de penningmeester verwachtte de voor zitter geen grote afwijkingen; mochten deze er al komen dan zeker naar boven - - -n „ipt- naar hpnpden Een romnliment echtgenote en verscheidene vooraanstaan- en niet naar beneden, aen compumeni de s|,anjaarden een bezoek van zes dagen dus voor des penningmeesters beleid, i aan Yhlllppynen brengen. Het gezel- Punt II van de agenda behelsde de ver- schap wordt 23 Februari te Manilla ver kiezing van twee bestuursleden. De heer 1 wacht. Pas Zaterdag requisitoir Deze 52-jarige Oegstgeester accoun tant, wiens eerste woorden bij de be handeling waren, dat hij geen accoun tant, maar koopman was, wordt ervan verdacht op grote schaal oplichtingen te hebben gepleegd met behulp van valse notulen, balansen e.d. Hij was óf wel beheerder, óf directeur, in vele gevallen oprichter en in elk geval betrokken bij 25 Naamloze Vennootschappen: boek handels, maar ook een uitgeverij, een Instituut voor schriftelijke lessen en een beleggingsmaatschappij. Hij deelde di recteurs- en commissarisplaatsen uit aan mensen, die hiervoor een bedrag inbrachten. Deze directeuren en com missarisplaatsen uit aan mensen, die hiervoor een bedrag inbrachten. Deze direoteuren en commissarissen zou hij hebben opgelicht. Verdachte S. ontkent. „Zou", inderdaad, want de rechtbank ls nog lang niet aan een uitspraak toe. Dinsdagmorgen begonnen de verhoren, waarbij de president de verschillende N.V.'s zoveel mogelijk gescheiden wilde houden. Dat ging echter niet helemaal, want de meeste van deze N.V.'s grepen als tandraderen ln elkaar. Zo werd eerst de directeur van de N.V. Boekhandel De Lange te Deventer gehoord, maar ln deze zaak van S. kwam de directeur van de N.V. Literair Boekhuis uit Amster dam als getuige. Hij was Immers ook gedelegeerd commissaris bij De Lange. De president merkte in dit verband op, dat de statuten van De Lange geen ge delegeerd commissaris kenden, alleen maar gewone commissarissen. Een schier eindeloze rij getuigen kwam aan het woord. De gezichten van de journalisten aan de perstafel werden hoe langer hoe troostelozer. Hier was geen behoorlijk verslag mogelijk. Het regende notulen, balansen en er werd druk gewerkt met turven van dossiers. De perstafel werd leger en leger Ook Woensdag werden de verhoren voortgezet. Verdachte Sloos zat ijverig aantekeningen te maken en deed zelf actief aan het proces mee. Hij wond zich zelfs op bij een kwestie over winstpercentages bij boeken, zodat hem een kalmerend woord moest worden toegeroepen. Ook de verdedigers, mr Mout en mr Willemsen, stelden vele vragen aan de getuigen. Het aantal be- Registratie verplaatste personen Richtlijnen voor gemeentebesturen Door de ramp, wejke ons land heeft getroffen, is een groot aantal personen verplaatst naar een andere gemeente dan die hunner inwoning. Mede in verband met de omstan digheid, dat velen in den lande m twijfel verkeren omtrent het lot van hun betrekkingen, acht de minister van Binnenlandse Zaken het nood zakelijk met spoed een eenvormige en eenvoudige registratie van de per sonen, die naar een andere ge meente zijn verplaatst, ter hand te nemen. Voor een zodanige registratie heeft hij richtlijnen aan de gemeentebestu ren gegeven. De registratie zal In de gemeenten van verblijf in drievoud plaats heb ben op kosteloos van Rijkswege ter beschikking te stellen verplaatsing s- formulieren. Tot de Rijksinspectie van de bevol kingsregisters en het informatiebu reau van het Roode Kruis zullen vragen omtrent de verblijfplaatsen van vorenbedoelde personen kunnen worden gericht. Generaal Ridgway in ons land Besprekingen over hulpverlening De geallieerde opperbevelhebber ge neraal Ridgway is vanmorgen om 20 minuten over 11 uur op Schiphol ge land. Uit het viermotorig vliegtuig stapte de generaal, gekleed in battledress en gevolgd door een zevental officieren van zijn hoofdkwartier. Onder hen bevonden zich vertegenwoordigers van verscheidene landen, zoals kolonel Wittock van het Belgische leger, Luchtmaarschalk Sanders van de KAF, Admiraal Lemmonier van de Franse Marine, generaal Grlethuysen van het Nederlandse leger, majoor Maeder en mr Lehrbes. beiden officie ren van de S.H.A.E.P. „Ik ben hier gekomen met een aantal officieren van mijn internationale staf om te zien of er iets, binnen ons vermo gen. gedaan kan worden om het Neder landse volk bij deze grote ramp, die het getroffen heeft, te helpen", zo verklaar de generaal Ridgway onmiddellijk na dat hij uit het vliegtuig gestapt was. „Wij zijn vanmorgen reeds over het getroffen gebied gevlogen", zo vervolg de hij, „Van Ostende naar de punt van Walcheren, vervolgens naar West Ka- pelle, waar wij naar het Oosten zijn af gedraaid en later vla Dordrecht en Rot terdam hier naar toe zijn gevlogen. Ik heb een zeer duidelijk beeld gekregen van de enorme omvang der overstro ming." Vanmiddag zal generaal Ridgway te Den Haag besprekingen voeren, o a. met de Nederlandse Minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf. Na de besprekingen keert hij naar Parijs terug. Een der getuigen schrijft ons: In het verslag van de zaak Sloos in Uw Dagblad van gisteren, trof mij de zinsnede dat de voormalige directeur van de Numij, de heer Eissens, zijn ka pitaaldeelname van f. 12.000.niet zou hebben terug ontvangen na beëindiging van zijn dienstbetrekking. Dit is onjuist. Op de zitting is duide lijk tot uitdrukking gekomen dat de heer E. wel zijn deelname terug heeft gekregen. Hij verklaarde dit ook zelf. AVONDGEBED GAAT DOOR. Het avondgebed in het koor van de Pieterskerk, dat morgenavond van 7.15 tot 7.45 uur wordt gehouden, gaat juist met het oog op de omstandigheden wèl door. H. BEIJ t In de ouderdom van 69 jaar is over leden de heer H. Beij, oud-chef van de Huishoudelijke Dienst in het Stadhuis. De heer Beij was achtereenvolgens concierge van de Chr. School in het Noordeinde en koster van de Marekerk en trad in 1926 als concierge in gemeen tedienst. waarin hy van 1941 tot 1949 de functie van chef van de Huishoude- hjke Dienst bekleedde. Hij stond bekend als een nauwgezet en plichtsgetrouw ambtenaar en als een hulpvaardig mens, die talloze bezoekers heeft rondgeleid in het nieuwe Stad huis, waarvan hy alle technische bij zonderheden kende. Hy stelde van de bouwgeschiedenis en de beeldhouwwerken een tweetal overzichtelyke gidsjes samen, die voor velen een bhjvende herinnering aan hun rondgang vormen. De teraardebestelling vindt morgen middag om halfeen op „Rhijnhof" plaats. SONNEVANCK-BAZAR GAAT NIET DOOR. De eerder aangekondigde bazar voor „Sonnevanck" gaat in verband met de nationale ramp niet door. Met een enkel woord BINNENLAND De Stichting voor de Landbouw heeft ln een adres aan de Tweede Kamer meegedeeld, de vrije prijsvorming van landbouwgronden niet gewenst te achten. Tot nader order ls uitgesteld de paardendag, die de Ned. Ver. tot be scherming van dieren en de fa Van Gend en Loos op 14 Februari te Utrecht zou houden. De Atlantische conferentie, georga- neseerd door de Ned. Raad der Europese beweging en de Vereniging voor Inter nationale Rechtsorde, die Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Februari zou worden gehouden ln de Ridderzaal te 's-Gravenhage, ls ln verband met de noodtoestand uitgesteld. Getracht zal worden C". Atlantische con ferentie te doen doorgaan op Vrijdag 30 en Zaterdag 31 Maart a.s. BUITENLAND De Franse ministerraad heeft be paald, dat op 3 en 10 Mei a.s. ln Frank rijk gemeenteraadsverkiezingen zullen worden gehouden. Aan de 71 universiteiten en hoge scholen van de West-Duitse Bondsrepu bliek studeren thans 120.000 personen. BIJ de meeste universiteiten zijn meer stu denten Ingeschreven dan voor de oorlog. De West-Duitse bondsdag heeft be sloten de grenspolitie van tien tot twin tigduizend man uit te breiden. Koning Boudewljn van België ls met de koninklijke familie naar Nico vertrok ken. De vorst zal daar herstel zoeken van een griep, die hy verleden week heeft opgelopen. Een voormalige econoom, die ver bonden was aan het Amerikaanse depar tement van handel, Remington, ls te New York weg:ens meineed tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De meineed werd afgelegd ln het proces tegen Remington wegens toetreding tot de communistische party en spionnage ten gun6te van communistische agenten. De Tsjechoslowaakse radio heeft verklaard, dat de loges van de vrymetse- laars het regiem van de volksdemocra tieën vijandig, gezind zyn en dat de loges ln de betrokken landen misdadige ele menten verbergen. 553-554 - Tante Camelia was zeker bang. dat ze op reis uitgehongerd warendie had me daar 'n hoop eten gekookt als voor 'n weeshuis! En lekker was het. want dat kon tante Camelia! Ze zaten aan tafel en smulden naar hartelust. - Eet maar genoeg, hoor. jullie moet er nog van groeien! zei tante Camelia. En ze deden hun best. Maar zelfs gezonde jongensmagen hebben 'n grens. Na tafel mochten ze naar buiten gaan. - Vooruit maar. lachte Tripje. Jullie wilt natuurlijk zo gauw mogelijk alles zien in de stad. nietwaar? Maar vóór 't donker thuis, hoor Dat beloofden ze. Alle drie stoven ze de trap af. Oepoetie zou hun alles laten zien en Rick en Bunkie waren erg nieuwsgierig naar alles, waarvan ze gehoord hadden. - Kom maar mee. zei Oepoetie. Ik zal jullie alles tonen van Speelgoed- stad! En toen liepen ze op^ straat,M

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3