RIJNSTREEK DUINSTREEK Koude uit de Poolstreken W. FRIJLING Eet nu Paandenvlees GROENVELD Abonneert U op „Sursum Corda" DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 oE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN ftIJN „St. Eloy". De pl. afd. van de R.K. Metaalbewerkersbond ,St. Eloy" hield Woensdagavond in de St, Josephzaai haar jaarvergadering. De voorz., de heer H. Maas, memo reerde de national! ramp, die ons land heeft getroffen en waarvan de draagwijdte nog niet is te overzien. Hij riep allen op tot materiële steun en gebed. De voorz. deed voorts een beroep op allen zd nodig zich bij eer ste oproep beschikbaar te stellen om mani-kracht-hulp te verlenen. In het afgelopen jaar is de afdeling in le dental gestegen tot 118 en daardoor de grootste plaatselijke afdeling van de K.A.B. geworden. De voorz. stelde voor om een ju bileum-fonds te stichten ter herden king van het 40-jarig bestaan der af deling over enkele jaren. Een offer tje van 0,05 per week is gemakkelijk te voldoen. Een circulaire zal nog naar de leden uitgaan. Uit het jaarverslag van de pen- ndngm., de heer C. Th v. Holstein, bleek, dat de afd. 219.63 batig saldo heeft. Het jaarverslag van de secr., de heer A. de Korte, memoreerde de groei dei- afdeling, doch voegde er aan toe, dat er nog meerdere lid kun nen worden. De kas werd door de heren S. Kakes en Heemrood ac- coord bevonden. Het volgend vereni gingsjaar worden de boeken gecon troleerd door de heren Heemrood en H. Peek, Medegedeeld werd dat de pl. KA. B. binnenkort een adviesbureau zal openen waarvoor het rechtskundig apparaat van de K.A.B. ten dienste staat. Eenmaal per 14 dagen zal in de St. Josephzaai zitting worden ge houden. De periodiek-aftredende be stuursleden Haverkamp, v. d. Weij- den, Olijerhoek en Maas werden her kozen en de heer Maas vervolgens tot voorzitter. Rampenfonds. Het personeel en directie van de N.V. D. en Joh. Boot heeft vandaag een bedrag van 11.000 geofferd voor het Nat. Rampenfonds. Bij N. Samsom N.V. werd 1300. ingezameld. Hulpcolonne. De hulpcolonne van de pl. afd. van> het Ned. Roode Kruis, bestaande uit 15 personen heeft zich op oproep vandaag ingezet, bij de hulpverlening te Abbenbroek op het eiland Voorne Putten. BOSKOOP Zuidhollandse Waterscbapsbond. Een streekbijeenkomst van de Zuid hollandse Water schapsbond wordt Vrijdag 20 Februari gehouden in het Beursgebouw te Bodegraven. De di recteur van de Unie van Water schapsbonden, mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, zal een korte uiteenzetting over deze Unie geven. Nog meer Boskopers naar het nood- gebied. Dinsdag werden op ver zoek van de Provinciale Griffie een aantal Boskopers ingezet, leerlingen dei- Rijkstuinbouwschool, voor hulp verlening in het noodgebied. Woens dag zijn pl.m. 50 Boskopers ver trokken met hun schouwen. Dit zijn vaartuigen met platte bodem, die zich dus bijzonder lener voor plaatsen, v/aar te grote diepgang onmogelijk is. Deze vaartuigen werden met een grote kraanwagen uit het water ge haald en op de door de expediteurs beschikbaar gestelde auto's geladen, om zo naar de verst bereikbare plaats te worden gereden, alwaar ze op bo ten zullen worden geladen voor ver der vervoer. Het is de bedoeling de schouwen in de binnenpolders te ge bruiken. Tevens gingen 3 buiten boordmotoren mede, terwijl er nog 2 werden nagezonden. Voorts werd het benodigde vaarmateriaal meegevoerd. De aanmelding was zo groot, dat nog' een aantal schouwen in reserve wor den gehouden, om op de eerste aan vraag beschikbaar te kunnen worden gesteld. Hoewel do kwekers hun vaartuigen zeer moeilijk kunnen mis sen met het oog op de komen de seizoentijd werden deze weer spontaan ter beschikking gesteld. Geldinzameling. De geldinza meling bedroeg volgens de laatste gegevens reeds meer dan 34.000. waaronder een gift van 5000.cn nog steeds komen geldbedragen bin nen. De aanbieding van kleding enz. moest worden stopgezet. HAZERSWOUDE Vee uit noodgebied. In de nacht van Dinsdag op Woensdag zijn uit de geteisterde gebieden in Hazers- woude aangekomen- een groot aantal stuks hoornvee, welke bij verschil lende veehouders en landbouwers zijn ondergebracht. Collecte. Na de gehouden huis- aan-huis-collecte voor de geteisterde gebieden, die alhier heeft opgebracht ruim 8000.komen er nog steeds giften binnen. Het bedrag is al ge stegen tot ruim 11.000.—. Vluchtelingen uit Middelharnis. Dinsdag laat in de avond zijn er weel een 200-tal evacué's uit Middelhar nis aangekomen en bij verschillende inwoners ondergebracht. Gisteren morgen hebben zij zich naar het Rcadhuis begeven, en werden al daar zoveel mogelijk van kleding en schoeisel voorzien. LEIMUIDEN Rampenfonds. Op het ogenblik is de opbrengst van de collecte voor het Nationaal Rampenfonds reeds op gelopen tot 7940.28. Een prachtig resultaat n.l. meer dan 3per in woner. Aanbesteding Chr. School. In totaal 16 inschrijvers (bedragen ver meerderd voor het gebruik van synth. verf): Van Hemsbergen, Alphen aan den Rijn 114.000 plus f 950; den Rijn ƒ114.000.— plus ƒ950.—; Bontebal en Zn., Zevenhuizen 110.900 plus ƒ1100; C. J. van Berkel, Leimuiden 110.500 plus 500; S. Tromp, Alphen aan den Rijn ƒ110.250 plus 805; H. J. Strijk, Rijpwetering 110.000 plus 500; J. van Vliet, Aarl.veen .f-109.600 plus ƒ900; Langeveld, Leiden 109.567 plus ƒ433; van Dijk en Co., Nieuw- veen 109.400 plus 900; J. Kinkel, Leimuiden 109.220 plus 880; Gebrs. Strijk, Oegstgeest 108-200 plus ƒ1000; Joh. Sijsenei-, Hillegom 108.159 plus ƒ1041; P. de Graaf, Leimuiden 108 000 plus 850; C, Overdevest, Rijnsaterwoude ƒ107.180 plus 1200; Aartman en Charlet, Lei muiden ƒ106.910 plus 800; Gebrs. Akerboom, Rijpwetering 106.449o plus 700; Van Wengerden- en Visser- te Nieuwkoop en Nieuwveen 102.847 plus 1000. De gunning werd aangehouden. De begroting van het architecten bureau Pool te Amstelveen was 98.000. OUD-ADE Rampenfonds. Nauwelijks zijn de circulaires betreffende de te hou den inzameling verspreid en maken de collectanten afspraak om hun taak te gaan verrichten of reeds komt de eerste gave binnen. Het parochiaal zangkoor „St. Cecilia" in vergadering bijeen besloot de reispot groot 400 "af te staan voor het bekende doel. De inzameling in Oud-Ade belooft 'n succes te worden met zulke spon tane gevers. Volgt hun voorbeeld als dezer dagen de collectanten bij U aankloppen. ZWAMMERDAM Hulp voor noodgebieden. Voor de Watersnood is door het Comité Zwammerdam en aangrenzend Al phen a. d. Rijn bijeengebracht een bedrag van ƒ5719.40 alsmede ruim 3 ton kleding. De gemeentedelen Overtocht, Oud- Bodegraven en Goudsestraatweg worden verzorgd door het Comité Bodegraven. Wijk D (Tempelpolder, enz.) door het Comité Reeuwijk. Goederen en gelden kunnen nog steeds ter gemeente-secretarie wor den afgegeven. Geboren: Jacoba Johanna, d. van M. v. d. Brink en J. M. v. d. Stelt; Cornelia Hendrika, d. van H. Dirk zwager en C. Hoogeveen. Overleden: J. W. Bogaards 92 j. HILLEGOM Goedereninzameling Deze is gis teren een groot succes geworden. Wagenvrachten zijn binnen gekomen kinderkleertjes, schoenen, costuums, mantels, ccn bontmantel, geheel nieuwe manufacturen, dekens, bed den, matrassen, kinderwagens en kinderstoelen. In de grote bloembol- lenschuur van Gebrs. Hijlkema heb- bij tientallen dames alles geadmini streerd en gesorteerd. Voor de getroffen gebieden— De directie der Kalkzandsteenfabriek, voorheen de Arnoud, heeft 15000 beschikbaar gesteld voor het Nat. Rampenfonds. Waterbedrijf. De uitbreiding van de prise d 'eau voor de water leiding wordt voorlopig stopgezet, interlocaal waterbedrijf wordt ge- Het is nl. niet uitgesloten, dat er een sticht. ST. GREGORIUSVERENIGING. De contactdag van de St Grego- nusvereniging, die Zondag te Haar lem zou worden gehouden en waar toe ook alle koren uit de Bollen streek waren uitgenodigd, is voorlo pig tot nader order uitgesteld. Ueifrolging. dei ilacAto-^M in Engeland De omgeving van het plaatsje King's Lynn in Engeland staat onder water. Velen zijn uit dit gebied gevlucht naar het plaatsje, waar zij werden onder gebracht bij particulieren. In een voor het doel overhaast ingericht klasse lokaal, worden de evacué's verzorgd, door Rode Kruis-zusters. Een baby lu-jjgt de fles, een oude vrouw wordt in bed geholpen. LEIDSCHENDAM De hulpactie, Nadat reeds Zon dagavond per omrocpauto was be kend gemaakt, dat de volgende dag een huis aan huis collecte gehouden zou worden en tevens een inzameling van alles, wat voor de noodgebieden van belang is, hebben velen zich voor deze inzameling beschikbaar gesteld. De opbrengst van de collecte was 7.133.71 voor Leidschendam- Veur en 1.249.13 voor de buurt schap Stompwijk. Ook de inzame ling van kleding en schoeisel is een succes geworden. Drie grote trailers met kleding, waaronder 1200 paar schoenen zijn door de bevolking af gestaan. Deze hoeveelheid is inmid dels getranspoi-teerd naar Scheven- ingen en vandaar per schip over zee naar de noodgebieden overgebracht. De bewoners hebben aan 't gemeen tebestuur mededeling gedaan, dat zij gaarne evacué's zullen opnemen. Het totaal aantal evacué's dat hier onder dak en verzorging kan vinden, be draagt reeds ruim 400 personen. Ook zijn hier reeds een aantal koeien en paarden ondergebracht bij de boeren in de omgeving. Behalve deze be langrijke aanbiedingen voor hulp verlening heeft het gemeentebestuur zich bereid verklaard de gemeente Dussen en Noord Brabant te adoute- ren, Leidschendam heeft voor deze gemeente een bijzondere voor liefde. Reeds eerder, in 1945, heeft Leidschendam zich ontfermd over Dussen, toen dit dorp wegens oor logsgeweld grotendeels was verwoest. Lïeföadi°Jieldstoncelavcnd. De gezamelijke sportverenigingen van Leidschendam en Voorburg hebben voer a.s. Zaterdagavond een toneel avond georganiseerd, waarvan de op brengst in haar geheel zal worden afgedragen aan het Nationaal Ram penfonds. Deze toneelavond zal ver zorgd worden door het Amateur To neel uit Voorburg o.l.v. de heer Her man Flaton. Geb.: Francisus Timotheus Corne lls, z. v. A. F. Hilgersom en C. A. Scheen; Paulus Johannes Cornelis, z. v. P. J. Lut en C. A. Vermaat; Ja cobus Wilhelmus, z. v. J. W. Hooij- mans en C Kortenbach. Ondertr.: J. L. v. d. Hulst en M. C. Th. v. Santen; J. Rosbergen en G. Alblas; H. W. Kamps en M. S. Hak kaart. Getr.: C. J. Overdevest en J. Th. Enze. NOORD WÏIKERH OUT Rampenfonds. Dc vrijwillige brandweer heeft ƒ100,uit de feestkas aan het rampenfonds ge schonken. Geen uitvoeringen. De uitvoe ringen van de harmonie St. Jeanne d'Arc zijn in verband met de om standigheden afgelast. Muziekschool. Naar wij verne men hebben zich meer dan 50 leer lingen gemeld voor de nieuw opge- richte muziekschool nie „St. Jeanne d'Arc". Tot 12 Febr. kunnen nog aanmeldingen geschie den. Voor zangleerlingen blijft in schrijving steeds mogelijk. SASSENHEJM Vraag: Dezer dagen werd mij ver teld, dat de spits van de Dom van Utrecht en de straatweg bij het Groene kerkje te Oegstgeest even hoog van de waterspiegel af liggen. Is dit juist? Antwoord: Utrecht zelf is ter plaatse 6 m. boven A.P. en de Dom is 110 m. hoog.. Dc straatweg zou dan 116 m. boven A.P. liggen, hetgeen Ontwikkelingsavond KAB. Gis teravond waren weer verschillende personen bijeengekomen in een der zalen van het KSA-gebouw, om de - -- - 3e en laatste ontwikkelingsavond van j ons vrij onwaarschijnlijk lijkt, het winterprogram der KAB bij te wonen. Nadat de voorz., de heer J. Kor- Vraag inzake vacantiebonnen Antwoord: Naar men ons mede- tekaas, de vergadering had geopend deelt, wordt in de Coll. Anbeidsover- met gebed, sprak hij enige ogenblik ken over de Nationale Ramp, welke ons land heeft getroffen. Als spreker van deze avond trad op de districtsbestuurder der KAB, de heer J. C. v. d. Meer. De titel van z'n inleiding was „Schaepman's erf deel". Door de vele omstandigheden was het bezoek van deze avond niet groot, doch de inleider kon het zich zeer goed indenken. Spr. vroeg niet al leen te bidden voor de vele overle denen van de laatste dagen, doch vooral voor hen, die over bleven. Hierna gaf spr. ieen overzicht van de politiek vanaf het herstel der kerkelijke hiërarchie. De katholieken van 100 jaar gele den waren anders dan wij. Zij waren veel meer liberaal In het liberalis me zagen zij de oplossing. Geduren de 20 jaar bleef dit zo. Schaepmsn zag in het liberalisme echter een grote vijand. Als hoofdredacteur van „De Tijd" begon hij felle artikelen tegen het liberalisme te schrijven. Toen Schaepman in 1880 in de po litiek kwam stelde hij zich als zijn eerste taak het bijzondere onderwijs mogelijk te maken. Hij wilde de schoolvrij heid omzetten in een wer kelijkheid. Om dit te bereiken begon hij aan de uitbreiding van de kies wet, zodat meer katholieken gekozen konden worden. Samen met Abr. Kuyper vocht hij voor eigen scholen, want ook de protestant-christelijken wilden eigen scholen. Toen hij later weer in de politiek kwam vocht hij voor een algemene leerplicht. Door zijn toedoen is de leerplichtwet, de dienstplichtwet en de kieswet tot stand gekomen. Na deze uiteenzetting gaf spr. zijn visie op de huidige politieke toe tand en besprak het resultaat van de laat ste verkiezingen. Na deze zeer goede inleiding was er gelegenheid vragen te stellen. Hiervan maakte men ook goed ge bruik. N. V. Rhenania De N. V. Rhe- ania te Sassenheim, fabriek voor het behandelen van stalen buizen, zal op het haven- en industrieterrein van de gemeente Nijmegen een ne- venbedrijf vestigen. De N. V. heeft hiervoor een terrein van 13.000 m2 gepacht van de gemeente. Hierop zal zjj zeer binnenkort een nieuwe fa briek, die voorlopig een oppervlakte van 1000 m2 zal beslaan, laten bou wen. eenkomst voor de Landbouw bepaald dat alle losse arbeiders recht hebben op vacantiebonnen, terwijl er niet bepaald wordt wanneer dat recht een aanvang neemt. Vraag inzake het recht op een huis door een beheerder. Antwoord; Het feit, dat men zeven jaar lang huur heeft betaald en een grote reparatie heeft laten verrichten geeft de huurder geen recht zich als eigenaar te gaan beschouwen. Vraag inzake gemaakte onkosten voor een overleden moeder. Antwoord: De billijkheid eist, dat de kinderen, die in het onderhoud hebben bijgedragen, hun bijdrage weer terug krijgen nu het blijkt, dat dit niet nodig was geweest. Een strikt recht hebben zij echter niet. Vraag inzake behoud van pensioen door een gepensionneerde onderwij zeres, die wil gaan trouwen. Antwoord: In dit geval behoudt de onderwijzeres het eenmaal verdien de invalid'teitspensioen. Anders zou het zijn, wanneer het een weduwe pensioen was geweest. Vraag: Mag een agent verbaliseren als er 's avonds 5 a 6 jongens in een portiek van een winkel staan te pra ten? Antwoord; in vele gemeentelijke verordeningen op de straatpolitie is dat inderdaad verboden, zodat pro ces-verbaal kan worden opgemaakt- Boete behoeft eerst betaald te wor den na een veroordelend vonnis door de Kantonrechter. Vraag: Als men bij oud-pandoeren een vast pandoer in handen heeft, mag men dan ook een aantal punten spelen als dat meer geeft? Antwoord: Ja. Vraag: A, B en C, zijn aan het oud pandoeren. A biedt 150, B zegt pan doer en C biedt pandoer met twintig. Daar B geen roem heeft kan hij niet over het bod van C heen, dus mag C spelen. Mag A nu de roem van C afkeuren? Antwoord: Ja. STOMPWIJK Feestavonden afgelast, De feest avonden van de toneelver. „Tarci- sius" en de fanf. „Juliana" gaan niet door in verband met de noodtoestand. VOORHOUT HOE wordt het weer? (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VANNACHT LICHTE VORST. Opklaringen, maar ook plaat selijk enkele buien. In de nacht en ochtend voornamelijk in het binnenland lichte vorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. Zwakke tot matige, maar aan de kust tij delijk krachtige wind in hoofd zaak tussen Noord en West. Vraag: Als men aan het prijsjassen is en men denkt, dat men alle sla gen heeft en de kaarten op de tafel gooit, maar dan blijkt, dat men een slag moet missen, heeft men dan de hele pot verloren of alleen de laats- Antwoord: Dan heeft men het hele £en 7 uur *uiden: spel verloren. Vraag: a. Bestaat er een spelregle- ment voor het Klaverjassen? b. Wij zaten te Klaverjassen. Par tij A speelt en gaat er onder door, haalde dus alle slagen en krijgt dus -y vanzelf honderd punten meer. Krijgt F?; ll0°r,!,rA! party B nu een_krmSJe? 6 Febr.: zon op 8.12 en onder 17.37; zon op 1.12 en onder 10.04 uur. Het KNMI deelt mede: Een depressie, die over Noorwe gen en Zweden naar het Zuidelijk deel van de Oostzee trok, veroor zaakte in de nacht van Woensdag op Donderdag in het Zuidelijk deel van de Noordzee stormachtige Noord- Westelijke tot Noordelijke winden. Koude uit de Poolstreken afkom stige lucht dringt nu steeds verder naar het Zuiden over België, Frank rijk en Duitsland door. In de koude lucht komen sneeuw en hagelbuien voor. Langs de Noorse kust strekt een storing, die tot dusverre weinig activiteit vertoonde naar het Zuiden. Deze storing veroorzaakte enige luchtdrukdalingen op de Britse ei landen, terwijl tegelijkertijd de ba rometerstanden in Denemarken wat hoger werden. Dit had tot gevolg, dat de windkrachten in het Noord zeegebied nu weer kleiner zijn ge worden. Daar er de komende nacht in ons land flinke opklaringen zullen voorkomen, moet vooral in het bin nenland op lichte vorst worden ge rekend. Met ux&ei in Euiujia De weerrapporten van hedenmor- van de LTB gaat in verband met de nationale ramp niet door. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino; „Je moet er maar invlie gen", volwassenen. Lido: „De misstap van dr. Tal bot", volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Tot inkeer", 18 jaar. Rex: Singin' in the rain", alle leeftijden. Antwoord: a. Inderdaad bestaan er regels voor dit kaartspel. Wij hebben ze evenwel niet in ons bezit, b. Ja. Vraag: Is het verboden in café's of thuis kaart te spelen om geld? Antwoord: Kaartspel om geld is niet verboden. Wel natuurlijk Ha zardspel. weer temp. OSLO geheel bew. —10 C. STOCKHOLM geheel bew. —7 KOPENHAGEN sneeuw —2 LONDEN onbewolkt 2 AMSTERDAM licht bew. 2 BRUSSEL hagelbui 1 PARIJS onbewolkt —0 BORDEAUX nevel 4 NICE onbewolkt —1 WARSCHAU sneeuw —2 BERLIJN sneeuw —1 FRANKFORT sneeuw —1 MUNCHEN sneeuw —3 WENEN zwaar bew. —2 MARKTBERICHTEN Wilt U iets wat en Vraag: Mag iemand uit het publiek 'bij 'een voetbalwedstrijd aanwijzin gen geven aan de spelers en indien door die aanwijzing een doelpunt ge scoord wordt, kan een scheidsrechter dan dat doelpunt annuleren? Antwoord: Wij hebben altijd ge- Vraag: Wanneer de tegenpartij bij het Kruisjassen een derde roemt, mag ik dan vragen hoe hoog die roem is? e Antwoord: Ja, want anders zoudt s0ort 2.20—2.23. Zware 2.1 u nimmer roem kunnen afkeuren of over het bod heengaan. GOUDA, 5 Febr- Kaas. Aanvoer 13 partijen. Ie soort 2.242.28, 2e Vraag: Mijn zoon wil a.s. zomer gaan trekken en gebruik maken van R. K. Trekkershuizen. Moet hij dan lid zijn van een of andere organi satie? Waai' zijn de R.K. Trekkers huizen gevestigd? Welke kosten zijn daaraan verbonden? Waar kan hij zich melden? Antwoord: In ons Paasnummer van vorig jaar, (12 April 1952), hebben we een hele pagina gewijd aan het hoord, dat het publiek zich niet met j prachtige werk der R.K. Vacantie- de leiding mag bemoeien, in die zin,huizen en Jeugdherbergen Centrale, dat het zijn mond moet houden, j waarover u alles omtrent dit werk Maar dat het zich ook niet met het heeft kunnen lezen. Aan het bureau spel mag bemoeien, staat nergens ge-van deze Centrale, gevestigd Nachte- schreven. Een scheidsrechter zal éen gaalstraat 60 te Utrecht, kunt u doelpunt, dat op de door u omschre- I prospect! en verder alle gegevens be ven wijze is gemaakt, nimmer kun- komen. De contributie bedraagt nen annuleren. 1/ 2,50 per jaar. TER AAR 4 Febr. Groente. —Wit lof I. 0.33—0.45, idem II. 0.23—0.31. idem stek 0.04—0.17, Spruiten 0.33 —0.41, idem E. 0.24—0.28, Uien 0.21 0.30, idem afw. 0.10. Broaivey 0.45, Andijvie 0.71, alles per kg, Boeren kool 0.80, per kist, Knolselderij 0.10 0.20 per stuk. LEIDSCHENDAM. 5 Febr. Eieren. Op de veiling van deee week wa ren aangevoerd: 11.100 kipeieren waarvoor genoteerd werd: 400 kip eieren no 0 18.45 tot 19.20; 3800 kipeieren no 1 f 16.80 tot f 17.20; 1900 kipeieren no 2 15-75 tot - 16.05 4200 kipeieren no 3 f 14.85 tot 15.25 600 kipeieren no 4 14.05 tot 15.05; 200 kipeieren no 5 13.50 tot 13.70; Verder waren ter makt: 5 kippen 1.05 tot 3.20; 10 konijnen 1.25 tot 6.90; 10 duiven 0.60 tot 0.65. Geboren DIRK zoon van H. ROEST S. J. ROEST—BOS De Here maakte alles wel. Leiderdorp, 5 Febr. 1953. Hoge Rijndijk 325. TANDARTS WEGENS ZIEKTE GEEN PRAKTIJK. 2' Biedt zich aan nette halfwas slagersbediende R. K. Br. onder no. 6619 bureau van dit blad. 2* Gevraagd jonge hond. Br. onder no. 6617 bureau van dit blad of tel. 23156 tussen 8 en 12 uur voorm. en van 1 306 uur nam. 2 Te koop Tuinderij groot 1.15 H.A., direct te aanvaar den in de kom van De Kwakel, vlak bij R. K. kerk en school met prachtig woonhuis, schuren en in ventaris, waaronder pl.m. 900 ramen platglas met toe behoren. Br. onder no. 3194 de Harmo- 1 bureau van dit blad. Het bespa: Pracht lappen vanaf 1. Gehakt half varkensvlees 0.90 Dik vet rookspek 1.20 Rosbief, vanaf 1.60 Paard en vet 0.50 Reuzel 0.70 Rundvet 0.90 Onze bekroonde rookworst 0.88 Gelderse Worst 1.15 Alles per 500 gram rt U guldens Schouderham 40 Pekvlvlees 35 Rookvlees45 Metworst 30 Rookworst 22 Boterhamworst 25 Ontbijtspek 3~ Berl. Leverworst 25 Uiei'booid16 Alles per 100 gram Volop gekookte Runderlever EXTRA RECLAME IV2 kfl paar- 1'A> kg reuzel I1/ kg gehakt denvet. 1.20 190 2.C0 De beste kwaliteit DIT ALLES VINDT U ALLEEN BIJ De beste sortering De laagste prijs Haarlemmerstraat 246 Aangeboden: Singer trapnaaimachine, zo. goed als nieuw, Herenstraat 23, 1 x bellen. 6621 2* Geweekte Stokvis. Nieuwe Zoutevis, Kelen en lippen. Kibbeling 70 ct. per kg., Rivier vis 35 ct., per kilo, Bakbokking 2 a 2d cent, Tong, Schol, Kabel jauw filé 1.25 per half kg, stoofpaling, gesneden spekbokking 30 cent p. ons grote Strobokking enz. J. van Wijk, Janvossensteeg 54, tel. no. 20169. 2" Wegens vertrek van verpleegster aangeboden: grote philips Radio met lange, korte, ultra golf in prima staat, gekost 425 voor 125, Stofzuiger slee model met hulpstukken enz. prima zuigend, merk Excelsior f 40. Na 7.30 uur Hogewoerd 29. 2* Polshorloges, Pendules grote en kleine, alle soor ten Wekkers, Koekkoek- klokken en Horlogebanden In ruime keuze. Gouden en Zilveren sieraden. Spe cialiteit Verlovingsringen. „De Goedkopere Zaak", maar betere waar. S. v. d. Water en Zn., Haarlemmer straat 185. 3178

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2