701 STORTVLOED VAN GAVEN HOUDT AAN m LEVENSPOSITIE JONGEDAME STENO-TYPISTE VERTEGENWOORDIGER BEKWAME KRACHT UNITED STATES LINES VLECHTWERK BEDRIJFSPAND GROOT BAL EEN AVOND SPAANSE MUZIEK HET VADERLAND 8 DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 Toegestoken hand TTET WORDT SCHIER ONDOENLIJK de binnenstromende gaven uit alle werelddelen te overzien. Diep ontroerd wordt men bij liet zien van de geweldige acties, die in liet buitenland worden gevoerd om liet lage land aan de Noordzee te helpen. Wij doen weer een greep uit de lange lijst. wil Cannes 100 Nederlandse kinderen op- Engeland De gemeenteraad van Coventry heeft besloten de Nederlandse regering een be drag van 3000 pond sterling (30.000 gul den) te zenden ter leniging van de nood tengevolge van de stormramp. Voor En geland zelf stelde de gemeenteraad 6000 pond sterling ter beschikking. JtSelgie De nationale dienst voor de jeugd van het ministerie van Openbaar Onderwijs in België en de Belgische Jeugdbewe ging hebben hulp aangeboden in de vorm van 300 bedden, 300 matrassen en 600 dekens. De Beneluxcommissie te Brussel heeft een oproep gepubliceerd, waarin het Bel gische volk wordt aangespoord, levens middelen, kleding en geneesmiddelen naar Nederland te zenden. Een colonne van het Antwerpse Rode Kruis is naar Bergen op Zoom gegaan met voedsel en kledingstukken. Het Belgische Rode Kruis zendt voorts drie vrachtauto's met beddengoed en keukengerei. Een vliegtuig van de Sabena heeft een lading van 2500 paar rubberlaarzen naar Amsterdam overgebracht. Op de Nederlandse ambassade en het consulaat te Brussel stromen brieven en telefoontjes binnen van Belgen, die aan bieder, vluchtelingen uit Nederland op te nemen. Verschillende Belgische ge meenten willen vluchtelingen opnemen. Een natuurpark, nabij Brussel, heeft de Nederlandse ambassadeur twee amphibie. vaartuigen ter beschikking gesteld. Deze werden onmiddellijk naar Bergen op Zoom gedirigeerd. Ook de Nederlandse Kolonie in België laat zich niet onbetuigd. Dinsdag ver trokken twee wagens met goederen naar Nederland, Woensdag drie. Een Nederlandse kapper bood een col lega-slachtoffer zelfs een complete kap salon aan in Brussel. Een Nederlands comité onder leiding van de echtgenote ,van de ambassadeur is dag en nacht bezig met het sorteren van de gaven, die voor de slachtoffers binnenstromen. Frankrijk De Franse organisatie van brandstoffen- handelaren heeft de bond van Neder landse handelaren in brandstoffen mede gedeeld, dat zij 300.000 francs ter be schikking stelt voor getroffen collega's in het noodgebied. De Nederlandse bond had voor dit doel reeds 10.000 gereser veerd. Het Franse agrarische vakverbond heeft een beroep gedaan op alle boeren en landarbeiders om geld en kleding naar Nederland en Engeland te zenden. Het Franse Rode Kruis heeft talloze aanbiedingen gekregen om onderdak te geven aan Nederlandse dakloze kinderen Het Bretonse comité voor bescherming van de jeugd heeft 50.000 francs beschik- •'baar gesteld. De gemeente Cannes heeft een bedrag van een millioen francs gevoteerd de getroffenen in Nederland. Bovendien De Luxemburgse legatie heeft per mi litaire vrachtauto 2000 dekens naar Den Haag gezonden. Ook in Luxemburg wordt er een inza meling voor de geteisterde gebieden in ons land gehouden. De opbrengst kan op het ogenblik geschat worden op een mil lioen. Duitsland Op aanvrage van de Nederlandse Am bassade in Bonn heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken medegedeeld aan het Rode Kruis, dat uit Saarland (Duits land) de aanbieding is ontvangen om vrachtauto's té zenden met mobiele keu ken, incl. bedienend personeel en levens middelen, voldoende voor 800 personen. Zo lang mogelijk zal een en ander uit Saarland geproviandeerd worden. Adenauer heeft verklaard, dat Duits land nog meer reddingsboten, materialen en uitrusting zal zenden dan tot nog toe beschikbaar gesteld zijn. Op het Nederlandse consulaat-generaal te Frankfort zijn sinds Maandag aan gel delijke bijdragen reeds ruim duizend mark ontvangen. Een K.L.M.-toestel met kleding, dekens, linnengoed en genees middelen is naar Nederland gezonden. De Nederlandse P.T.T. heeft het aan bod van de West-Duitse P.T.T. van vrachtauto's en communicatiemiddelen voor reparatie van verbroken verbindin gen aanvaard. De katholieke en protestantse leiders hebben oproepen uitgegeven om voed sel en kleren af te staan voor de slacht offers. Verschillende Duitse toeristencentra hebben vrije rustkuren voor slachtoffers aangeboden. De gemeenteraad van Innsbruck over handigde de Nederlandse consul aldaar reeds 40.000 schilling. Van het vliegveld Frankfort is Woens dag een vliegtuig met medicamenten, bijeengebracht door de bevolking in het gebied rondom Frankfort, vertrokken. Verscheidene artsen in Hessen hebben hun diensten aangeboden. De regering van Baden-Württemberg stelde een groot aantal dekens, beschikbaar. De Bayer- fabriek te Leverkussen in het Rijnland bood medicamenten ter waarde van 28.000 aan. Het Nederlandse consulaat te Essen ontving vele giften in geld en natura. De Duitse „Bundespost" heeft zich bereid verklaard tele-communicatie- middelen en voertuigen beschikbaar te stellen. De Westduitse dagbladen zullen op de voorpagina's een oproep publiceren, waarin het Duitse volk gevraagd wordt giften en goederen in te zamelen voor Nederland, België en Engeland. De Britse admiraliteit heeft Woensdag medegedeeld, dat 24 vaartuigen van de Britse Rijnflottiije naar Rotterdam zijn gezonden. Luxemburg Portugal De Portugese Caritasvereniging heeft vandaag de Nederlandse caritasvereniging meegedeeld, dat 1500 Nederlandse kinde- uit de rampgebieden naar Portugal kunnen komen, totdat hun woningen her steld zijn. Zweden Zweden heeft aangeboden personeel met uitruusting naar Nederland te stu ren om in Nederland kinderen te verzor gen, die op enigerlei wijze de zorg van hun ouders moeten missen. De Zweedse coöperatieve verenigingen hebben het Rode Kruis een half millioen Kronen ter beschikking gesteld ten be hoeve van de Nederlandse overstro mingsslachtoffers. De Zweedse minister van Buitenlandse Zaken heeft toezegging gedaan aan de 25.000 dekens, die al naar ons land zijn gezonden, nog 75.000 dekens toe te voe gen. Zweedse spoorwegen zullen de goederen voor Nederland bestemd, ge heel gratis vervoeren. Tot nu toe zijn in Zweden 564.000 kro nen, w.o. een koninklijke gift, ingeza meld. De Leeuwenclub te Jönköping stuurde hedenmorgen een particulier vliegtuig met genoeg melkpoeder voor 10.000 liter melk "en bontjassen ter waar de van 15.000 kronen. Zaterdag vertrekt uit Zweden een colonne vrachtauto's met goederen ter waarde van 100.000 kronen. Italië Twee Italiaanse vliegtuigen, die goe deren naar Nederland hebben gebracht, kunnen kinderen mee terug nemen, zo deelde de Italiaanse gezant in Den Haag mede. Voorts zullen 150 brandweerlieden naar Nederland komen om te helpen bij de wederopbouw. De Italiaansepara chutistenvereniging heeft Nederland hulp Uit Milaan wordt bericht, dat de Paus opdracht gegeven heeft een treinlading citrusvruchten speciaal voor de kinde ren van de getroffen gebieden te zen den. De Paus heeft de in Vaticaanstad ge vormde commissie voor hulpverlening op gedragen zo spoedig mogelijk een trein lading sinaasappelen naar de overstroom de Westeuropese gebieden te zenden. De Italiaanse regering heeft maatregelen getroffen voor het zenden van afdelingen genie van het leger en een afdeling van 150 brandweerlieden. Na een oproep van de radio is reeds 10 millioen lire voor Nederland, België en Engeland ingezameld. Drie vlieg tuigen van het Italiaanse Rode Kruis zyn vanmorgen naar het vliegveld •Val kenburg vertrokken om een eerste groep wezen af te halen. De vliegtuigen bren gen kleding en levensmiddelen. Een firma in Milaan heeft 10 grote ltantel- vrachtauto's met gespecialiseerd perso neel aangeboden. In Amsterdam is op initiatief van de consul van Italië een comité gevormd voor het - inzamelen van geld en goede ren onder de Italiaanse kolonie. By de Italiaanse omroep was in Milaan 4.000.000 lire ontvangen. Het personeel van de Milanese tram heeft een uur loon voor de slachtoffers afgestaan. De „Os- servatore Romano" bracht Woensdag in een artikel, getiteld „de tweede beproe ving voor Nederland" hulde aan de po gingen van Nederland om de oorlogs schade te herstellen en het blad betuigt zyn medeleven met 't volk, dat door zulke nieuwe en zware beproevingen wordt ge troffen. Vele aanbiedingen zijn binnengekomen om kinderen onderdak te verschaffen. In Milaan 100, in Tirrenia 1100, 20 te Ver- bania aan het Lago Maggiore, in de va- cantiekolonie Anidel 60 en in Marina di Massa 100 kinderen. De Italiaanse gezant heeft hedenmorgen een bezoek aan de minister-president gebracht, om deze op de hoogte te stellen van de hulpverlening uit Italië. Verenigde Staten De Stichting voor het Kind heeft uit Amerika van de „Save the Children" Federatie een telegram ontvangen: „Doen wij U soms een genoegen met zes ton nieuwe kleding voor volwassenen?" Na overleg met het Roode Kruis heeft de stichting in een antwoordtelegram ge seind: „Spoedige verscheping hartelijk welkom." De Rockefeller Foundation heeft aan geboden doktoren en verplegend perso neel te zenden voor de getroffen gebie den in Nederland. Voorlopig heeft de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid dit aanbod echter afgeslagen- De Saar De regering van Saarbrücken en het Rode Kruis hebben een oproep gericht tot de Saarlanders om de slachtoffers van de rampen in Nederland en België te helpen. De regering heeft voorlopig een som toegewezen van 1 millioen Franse francs. Twee treinen met steen kool en voedsel zullen naar de getrof fen gebieden worden gezonden. Nieuw-Zeeland Nederlandse immigranten in Nieuw- Zeeland hebben onder leiding van de Nederlandse gezant een comité gevormd voor het stichten van een hulpfonds. Premier Sidney Holland heeft een tele gram gezonden aan premier Churchill en dr Drees, waarin deze beide landen hulp aangeboden wordt. Gevraagd wordt op te geven welke soort hulp nodig is. Canada De Canadese minister-president heeft het .Canadese parlement medegedeeld dat hem bericht is dat Nederland behoefte heeft aan kleding en dekking. De stormvloed der liefdadigheid Droeve maar noodzakelijke gift De stroom van giften houdt niet alleen aan, doch neemt met het uur toe. Vooral de gaven in geld zijn aanmerkelijk, doch ook goederen worden met ruime hand en met inzicht in de behoefte gegeven. Naast de zo nodige transportmiddelen zijn er ook de droeve maar noodzakelijke giften als lijkkisten en lakens om de doden te begraven. Veel materiaal Naast de enorme geldbedragen stroomt ook materiaal van velerlei soorten naai de getroffen gebieden. Zo heeft Philips de mobiele electrische centrale van haar rijdende tentoonstelling, met een ver mogen van 120 kw met bediening voor gebruik aangeboden. Deze centrale is in staat een kleine stad van noodverlich ting te voorzien. Uit Noord-Holland is naar de getroffen gebieden een zeer groot aantal schepen en platboomde vaartuigen met bemanningen, vracht auto's en autobussen op weg naar de getroffen gebieden. De Nederlandse Heidemaatschappij heeft het schip „Dankbaarheid" met 25.000 zandzakken verscheept naar Ooltgensplaat. Het wa terschap „Het vrije van Sluis" en het polderbestuur „Walcheren" ontvangen van de Heidemaatschappij resp. 30.000 en 5000 zandzakken. Boven Den Bommel zijn vanmorgen 50 paar lieslaarzen ge dropt. Uit Groningen is een transport lijkkisten en lakens onderweg naar Nieuwe Tonge. Uit Rotterdam zijn 25 punters, uit Giethoorn, bemand met mensen uit Giethoorn en Marine personeel, en voor zien van aanhangmotoren. naar Bnu- nisse vertrokken. De Volkswagenfabrieken hebben door bemiddeling van hun Nederlandse ver tegenwoordiger aan de Nederlandse re gering een volkswagen-ambulance aan geboden. Deze ambulance zal onmiddel lijk in de noodgebieden worden ingezet. Door de gemeenten in de provincie Groningen is meer dan één millioen gulden bijeengebracht. In Bergambacht is f 25.000 bijeenge bracht, in Holten f 27.990, in de Wierin- germeer f' 86.000, in Den Burg f 6500. De baten van de jaarlijkse bazar in het gebouw van de Rotterdamse Acade mie van Beeldende Kunsten zullen dit maal aan het Nat. Rampenfonds ten goe de komen. De actie De Hond in de Pot is omge zet in Zoden aan de Dijk ten bate van het Rampenfonds. Driehonderd losse arbeiders, van de scheepvaartvereniging Zuid hebben zich als vrijwilligers aangemeld. De streek Nooreinde heeft f 1077 in gezameld. Dit is ruim f 12 per hoofd. De gemeente Venlo braoht f 13.000 bijeen, het getroffen gebied Bergen f 10.000. Verscheidene hulpacties eri collecten hebben in Sassenheim in totaal 100.000 opgebracht. De Rotterdamse bouwvakarbeiders hebben twee vacantiebonnen (voor een snipperdag) beschikbaar gesteld voor de getroffen gebieden, daar bouwvakarbei ders niet kunnen overwerken. In de gemeente Brummen heeft men tot dusver ƒ82.000 opgehaald. In Dantu- madeel in Friesland met 15.000 inwoners heeft de collecte ƒ60.000 opgebracht. In de gemeente IJlst is ƒ46.000, dat is ruim drie gulden pér inwoner, gecollecteerd. Twee en een halve ton kleren werden ngezameld. De huis aan huis collecte in zestien Noordlimburgse gemeenten heeft rond 140.000 opgeleverd (ongeveer 4.50 per gezin). Een arts te Venlo heeft zijn vliegtuig ter beschikking gesteld. De collecte op Ameland heeft 13.269,22 opgebracht (ƒ4 per inwoner). De in Heerenveen gehouden inzameling heeft ƒ35.000 opgebracht. Heerenveen telt c.r- ca 2500 gezinnen. In de 3800 zielen tellende gemeente Oudewater is 10.000 in geld en 20.000 aan goederen bijeengebracht. Honderd inwoners zijn voor hulpverlening naar de getroffen gebieden vertrokken. Ook in de Zuidelijke IJszee heeft de nationale ramp een diepe indruk ge maakt. Op de „Willem Barendsz" en de ngschepen heeft het personeel geza menlijk een bedrag van 14.385 bijeen gebracht. De collecte in Nederhemert in de Bom- melerwaard heeft ruim ƒ23.000 opge bracht. Bij de in Tilburg gehouden straat- en huiscollecte is een bedrag van ƒ50.000 bijeengebracht. Hierbij zijn niet begre pen de grote giften, die per bank of per giro werden overgemaakt. In Katwouöe, een van de kleinste gemeenten van ons land, gelegen tussen Monnikendam en Volendam, heeft een collecte onder de 250 inwoners ƒ34.000 opgeleverd. In de 1250 zielen tellende gemeente Opperdoes heeft een inzameling een be drag van ƒ9165 opgeleverd, dit is ruim ƒ30 per gezin. De collecte te Benthuizen heeft ruim 11.358,66 opgebracht, dit is ongeveer 8,75 per inwoner. B.P.M. gaf half millioen De directie van de B.P.M. heeft mede namens de dochterondernemingen in Ne derland gevestigd een bedrag van f 500.000 ter beschikking gesteld van het Nationaal Rampenfonds. De Ned. Aard olie My schonk f 25.000. Amsterdam schenkt half millioen Voor de aanvang van de gemeente raadszitting heeft de burgemeester van Amsterdam, mr A. J. d'Ailly, vanmiddag een rede uitgesproken, waarin hij mede deelde, dat in Amsterdam een eerste straatcollecte, georganiseerd door het Rode Kruis, ruim 200,000 gulden heeft opgebracht. De eerste avond van de ramp reeds werden 5000 dekens en 350 bedden met toebehoren naar de rampgebieden gezonden en twee brandweerauto's n Rotterdam. De hoofdstad heeft al een inventarisatie opgemaakt van de beschikbare ruimte voor eventuele evacué's Amsterdam doet en zal doen wat het kan om opnieuw waar te maken het „Luctor et emerao". aldus burgemeester d'Ailly. Hy stelde aan het slot van zijn rede de raad voor ƒ500.000 beschikbaar stellen voor de financiering der getroffen en nog te treffen maatregelen. Zonder hoofdelijke stemming verklaarde de raad zich hiermede accoord. Antillen verzamelde f 763.000 In Curagao is tot heden in tottaai bij eengebracht 708.000 gulden Ned. courant, waarbij nog komt het op Aruba ingeza melde bedrag ad 55.000 gulden. Naast de geldinzameling is Woensdag middag een grote inzameling begonnen van lakens, dekens, lantaarns, rubber handschoenen en rubberschorten. Binnen enkele uren was reeds duizend kilo de beschikbare ruimte in het eerst ver trekkende KLM-toestel bij elkaar. De grote stoot moest echter nog komen. Woensdag zijn uit Curagao verzonden 300 lakens, 300 zaklantaarns met reserve- lampjes en batterijen en 100 dekens. Twee uur na binnenkomst van het ver zoek was reeds de eerste kist met 100 lakens dichtgespijkerd en klaar voor ver zending. Curagao is trots, maar nog niet voldaan. De acties worden onverzwakt voortgezet. Ook op Aruba en Bonaire. Buitenlandse deelneming De stroom van beween van medeleven in hel; buitenland met de getroffen Ne derlanders blijft aanhouden. Aan het be gin van de vergadering van de Zweedse Volksvertegenwoordiging hebben de pre mier in de Eerste Kamer en de minister Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer uiting gegeven aan het medeleven der Zweedse regering by de ramp, welke Nederland heeft getroffen. Het Noorse Parlement zond een telegram aan de Nederlandse Volksvertegenwoordiging, waarin medeleven met de watersnood ramp tot uitdrukking werd gebracht. I-Iet medeleven in de verschillende bui tenlandse landen blijft allerminst tot de regeringen beperkt. Door Zweden gaat een golf van medelijden met de cata strophe, welke Nederland heeft getrof fen. Gistermiddag om 2 uur kwam de 10-jarige Prinses Christina, de jongste dochter van wijlen Erfprins Gustaaf Adolf en zusje van de 6-jarige Kroon prins, een bezoek brengen bij de Neder landse gezant, de heer Daniels. Zij over handigde de opbrengst van een collecte, die op haar initiatief in haar school was georganiseerd. De stroom van in Zweden ingezamelde goederen, lakens, dekens, schoenen en kleren begon gistermorgen te 8 uur bin nen te stromen en duurde aan één stuk voort tot 's avonds 9 uur, toen men, om het binnengekomene althans enigermate te kunnen verwerken, de deur moest sluiten. Naast Scandinavië zenden ook andere landen uit de gehele wereld telegram men, waaruit sympathie voor Nederland blijkt. De Italiaanse premier De Gasperi heeft in een telegram aan dr Drees zijn deelneming betuigd en hulp aangeboden tot leniging van de nood. Soortgelijke telegrammen ontving de Nederlandse Minister-president van de Griekse pre mier Papagos, de minister van Buiten, landse Zaken van Uruguay en de zaak gelastigde van Tsjechoslowakije. Theodor Heuss, de Westduitse president zond sympathiebetuigingen aan Koningin Juliana, Koningin Elizabeth en Koning Boudewijn. Bondskanselier Adenauer zond telegrammen aan de premiers van Nederland, Engeland en België. Betrekkingen aangeboden AUTOMOBIEL IMPORT BEDRIJF vraagt: ACTIEVE BOEKHOUDKUNDIGE KRACHT bekend met doorschrijfsysteem, kostenberekening, prijscalculaties, enz., voorl. als le assistent hoofd- boekh. met opl. tot chef. Leeftijd 30—40 jaar. Eigenh. geschr. br. met opgave referenties, opleiding, loop baan en verl. aanv. sal. onder No 9656 bur. Het Vaderland. Discretie verzekerd. WANT IEDERE GOEDE WINKELIER HEEFT ZE EN DAT VOOR'. 'k C E N T Gevraagd voor assistentie in de boekhouding. Zij, die in het bezit zijn van het practijkdiploma boekhouden of zich daarvoor bekwamen, genieten de voorkeur. Tevens gevraagd AANKOMEND Diploma H.B.S. strekt tot aanbeveling: Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave ver langd salaris onder no. 31436 Reel. Advies Advert. Bur. „Die Ha^he" N.V. Plein 11. Bekende Groothandel te 's-Gravenhage vraagt voor het rayon Den Haag zeer goed ingevoerd bij parfumerieën en drogisterijen Bewijzen van hoge omzetcijfers en goede referenties noodzakelijk. Sollicitaties, die discreet worden behandeld, onder No 1669 Het Vaderland. GROTE HANDELSONDERNEMING in het Westen van het land vraagt voor haar afd. PUBLIC RELATIONS die in staat moet zijn bedrijfstijdschrift te verzor gen. Dit werk omvat het samenstellen van originele artikelen, het vertalen en bewerken van buiten landse (voornamelijk Engelse) artikelen en .het af nemen van interviews. Gegadigde moet zich in korte tijd in de hoofdzaken van de bedrijfstak kunnen inwerken, een goed sty list zijn, fantasie en een algemene ontwikkeling hebben, waaronder een behoorlijke kennis der mo derne talen. Deze betrekking vraagt een represen tatief en beschaafd optreden en aangename om gangsvormen, Leeftijd max. 35 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder opgave van verlangd salaris onder bijvoeging van pasfoto (indien mogelijk) onder no. 17728 Het Vaderland. IMAAK VAN UW GIFT EEN OFFER Nationaal Rampenfonds Statenlaan 81 - Giro 9575 De Directie van de maakt bekend, dat van heden af haar kantoor voorlopig onder de volgende telefoonnummers bereikbaar is: 110830 DIRECTIE en INKOMENDE LADING 113201/02 UITGAANDE LADING 113203 PASSAGE WESTERSTRAAT 14 ROTTERDAM „Van harte hoop ik, zowel persoonlijk als in kwaliteit, dat het dit blad moge gelukken de paradox tot werkelijkheid te maken en een alom beminde Kievit te worden". O' Aldus de voorzitter van de Nederlandse Bridge Bond mr E. Heldring in zijn voorwoord in het nieuwe Nederlandse Bridge Blad „DE KIEVIT". Ontwerp: Marian HesperSint Illustraties: Tineke v. d. Weyer In deze uitgave „VLECHT WERK". bestaande uit een fraaie map met 120 fel ge kleurde vle.chtrepen, mapje plakfiguren en 'n- uitvoerige handleiding met vele duide lijke tekeningen voor het leren werken met vlecht- repen, leert het kind, wat van eenvoudige repen papier gemaakt kan worden, zoals b.v mandjes, boekenleggers, poppenkamers, meubels, ver. sieringen voor Pasen, Kerst, mis, en nog veel meer. Het vlechten is een onder houdende en opvoedende be zigheid voor elk kind. Prijs 2.95 Pers en radio zijn unaniem vol lot Deze nieuwe Selecta-uitgave is verkrijgbaar bij Uw Boek en Kantoorboekhandel WASSENAAR. TE HUUR (met recht van koop) RUIM EN MODERN met zeer grote kelderruimte en geriefelijk bovenhuis. Spoedig leeg te aanvaarden Voor vele doeleinden geschikt. Gelegen dicht bij Viaduct, tram- en treinhalte. Bevr. W. F. van Waning. Beukenhorstlaan 4, Wassenaar. DANSACADEMIE GYÖRGY SEBÖK Statenlaan 130 Telefoon 55.83.96 deelt hierbij mee, dat het t.b.v. het Nationale Rampenfonds op Zaterdag 7 Febr. a.s in het Kurhaus voor onbepaalde tijd is uitgesteld in verband met de enorme omvang van de Nationale Ramp. Reeds gekochte kaarten blijven geldig. DILIGENTIA, morgenavond, 8 uur HENRIETTE DOORNBOS alt-mezzo JAAP SPIGT clavecimbel DICK VISSER gitaar o.m. Del Encina, Milan, Albemz, Bassa, Literes, Flamenco, volksliederen. In Amsterdam geheel uitverkocht Prijzen der plaatsen: ƒ2,- en ƒ1,25 (r. inbegr.). Krtverk. en pl.bespr. dag. v. 104 u. aan Diligentia Opbrengst ten bate van het Nat. Rampenfonds,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5