HET VADERLAND SCHOUWEN-DUIVELAND thans reddeloos verloren DIJKBREUK OP VOORJNE- PUTTEN GEVREESD Zondag algemene gedenkdag Tweehonderd vliegtuigen in actie Verschrikkelijke verwoestingen M) Weerbericht DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 ANNO 1869 NIEUWE COURANT 83e JAARGANG No 252 Nieuwe dijkdoorbraken bij Noord-Gouwe Op een moment, dat de toestand op Schouwen Duiveland welis waar zeer ernstig, maar niettemin stabiel scheen, heeft een nieuwe ramp dit reeds voor vier-vijfde deel overstroomde gebied getroffen. Vanmorgen zijn bij hoog water en bij krachtige wind nieuwe dijk doorbraken gemeld. Met kracht zijn nieuwe watermassa's binnen gedrongen via de dijken bij Noordoost Zonnemaire, ten Noorden van Dijkliuisjes, dat ten Oosten van Brouwershaven ligt en 1 km ten Westen van Noord-Gouwe. Hiermede zijn vrijwel alle dijken van Schouwen-Duiveland verzwolgen, waardoor het eiland als ver loren kan worden beschouwd. Reeds gisteren rapporteerde Rijks waterstaat, dat alle dijken in deplorabele staat waren. Dit werd ge constateerd na een rondvaart om het gebied, wat eens 'n eiland was. Ook doorbraak bij Renesse Terwij'l talrijke bewoners van het be dreigde gebied op Schouwen en. Duive land nog afwachtten, wat de toestand voor situatie zou opleveren, of zij zouden kunnen blijven zitten bij zakkend water dan wel, dat zij toch zouden moeten evacueren, kwamen de berichten over nieuwe dijkdoorbraken, welke definitief een einde maakten aan de illusie van het „blijven zitten". De burgemeester van Renesse moest eveneens gewag maken van een nieuwe dijkdoorbraak, en dat terwijl Renesse de toestand aardig mees ter was. Nu is de toestand er zeer pre cair en in allerijl, wordt thans volledig geëvacueerd. Overzicht De toestand in Zeeland is thans zo, dat wij in staat zijn een voorlopig overzicht te geven. Schouwen en Duiveland staat onder water. Noord-Beveland voor de helft. Tholen voor e\in derde. St Philips- land geheel. Zuid-Beveland voor Vb en Zeeuwsch Vlaanderen is nagenoeg droog. De evacuatie van Schouwen is nagenoeg voltooid. Zierikzee is verschrikkelijk ver woest. Gehele huizenblokken zijn weggevaagd. Achter de Weste lijke duinregcl op Schouwen verwacht men nog honderden doden te moeten bergen uit de boerderijen, waar 2 tot 2M: meter water staat. In Zienkzee, waar men op het hoge ttf was voorbe reid en reeds verstevigingen waren aan gebracht, zijn de verwoestingen niette min verschrikkelijk. De Hoofdpoort straat. Nieuwe Boogertstraat en de Venkelstraat bieden een troosteloze aan blik. Van de ongeveer 300 polders in Zeeland staan er 40 blank, doch by die 40 zijn de grootste, zoals Sohouwen met 20.000 ha, maar ook Kattepolder met 100 ha. In Zierikzee werd dezer dagen een man gered, die zeventien uur aan een staaldraad had gehangen om niet in de walerwoestenij om te komen. In Tholen is de toestand ernstig. By Stavenisse stortten twee vloedgolven zich recht op de voornaamste straat van het dorpje. Het Oostelijk deel van het. eiland heeft het minst van het water te lijden gehad. In de Vlissingse binnenstad heeft 3Vz meter water gestaan. In Middelburg is het water gerantsoeneerd. De kranen lopen niet. Overigens merkt men in Mid delburg niets van de watersnood, be halve dan natuurlijk het doortrekken van de hulpcolonnes. 1220 HA van het eiland Walcheren staat onder water. In Vlissingen, waar de schade zi Op de Boulevard wordt thans reeds ge- ■al)een_megelijk was via Vlissingen, Bres- werkt aan het herstel van de schade, die kens en Antwerpen, wat we tenslotte I f 2 millioen bedraagt. Diefstal bij watersnood snel gestraft De politierechter te Rotterdam heeft gisteren een 26-jarige tim merman veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf, gebruik ma kende van een wel zeer zeldzaam toegepast wetsartikel, diefstal bij watersnood, De verdachte had enkele dagen geleden drie jassen, die bestemd waren voor de vluch telingen uit de Ahoyhallen ge stolen. In zijn requisitoir sprak de officier van Justitie zijn spijt uit over het feit, dat hij tegen deze man, voor wie elke qualificatie te gering is, niet meer kon eisen. gemeld groot is, functionneert de haven normaal. De Westhavendam is wegge slagen, De stad heeft geen gas. Autoritje over Zuid-Beveland Een autoritje over Zuid Beveland is wel niet onmogelijk, maar biedt toch veel ongemakken. Uit Brabant zijn wy Zeeland binnengedrongen. Na Woens- drecht al duikt de grote weg onder en •bij laag water kan men over een omweg langs smalle dijkjes voorwaarts kruipen onder een hoek van dertig graden. Ach ter Kruiningen komt men weer op de grote weg naar Vlissingen, die verder goed berijdbaar is met uitzondering van een deel over de dam tussen Zuid Beve land en Walcheren, daar het weer dyk- jeswerk wordt. Toen wij in de namiddag dezelfde weg terug wilden x-ijden stond er bij Kruiningen een politieman, die ons beval terug te keren, of anders naai lerseke te koersen. Daar hebben we geprobeerd de burge meester te pakken te krijgen, maar een voudig ging dit niet, want lerseke is op vangcentrum en er is uiteraard wel iets beters te doen dan verslaggevers te woord te staan. We vernamen tenslot te van hem, dat terugkeer per auti hebben gedaan. Dat we over Rilland Bath waren gekomen was iets bijzonders geweest, want op het moment van onze terugkeer stond daar alweer een meter water. Douane leverde niet de minste moeilijkheden op. Het verkeer gaat in beide richtingen over de grens vijwel zonder controle. Generaal Ridgway Besprekingen in Den Haag over hulp verlening Onverwacht kwam vanmorgen gene raal Ridgway, opperbevelhebber van de N.A.T.O.-strijdkrachten, uit Parijs in ons land aan. Hij had de overstroomde gebie den geinspecteerd en voerde vanmiddag in Den Haag besprekingen over even tuele militaire hulpverlening. Hij is in middels naar Parijs teruggekeerd. De generaal, die gekleed was in veld- tenue, was vergezeld door zeven officie ren van zijn hoofdkwartier. Onder hen bevonden zich vertegenwoordigers van verscheidene landen, zoals kolonel Wit- tock van het Belgische leger, luchtmaar- schalk Sanders van de R.A.F.. admiraal Lemmonier van de Franse marine, gene raal Griethuysen van het Nederlandse leger, majoor Maeder en majoor Lehrbes, beiden officieren van de S.H.A.P.E. STRAND EN DUINEN AFGESLOTEN Het Hoogheemraadschap Delfland heeft bekend gemaakt, dat in verband met her stelwerkzaamheden strand en duinen van Scheveningen tot Hoek van Holland tot nader order zyn afgesloten voor publiek. De burgemeester heeft aan deze maat regel zijn goedkeuring gehecht voor wat betreft het gebied in de gemeente. De herstelwerkzaamheden worden uit gevoerd door werklieden van Delfland, geassisteerd door 40 Amerikanen. Men zal tevens van de gelegenheid gebruik maken de bunkers te laten springen. De herstel werkzaamheden omvatten voorts de Delflandse hoofden, die eveneens zyn be schadigd. BROUWERSHAVEN. (Luchtfoto K.L.M.) Schade wordt veelal door verzekering gedekt T.a.v. de verzekering van schade aan opstallen en inboedels door overstroming tengevolge van dijkdoorbraak blijkt, dat verschillende grote maatschappijen in de „uitgebreide gevaren"-polissen (zowel voor inboedels als voor opstallenalle gevolgen van storm, waaronder ook schade door dijkdoorbraak en overstro ming, ten volle voor haar rekening ïen. Deze „uitgebreide gevaren-polis sen zijn ook in de streken die thans door de ramp zyn getroffen, in groten getale zonder enige beperking afgegeven. Gift van Prinses Willielmina aan liet Nationaal Rampenfonds Prinses Wilhelmina heeft aan het Nationaal Rampenfonds een gift van f 25.000 geschonken voor de getrof fenen in de geteisterde gebieden. Ook heeft de Prinses haar particu liere auto, een „Cadillac", ter be schikking gesteld van het ziekenver- voer. De auto is inmiddels, gevuld met levensmiddelen, naar de geteis terde gebieden vertrokken. De Prins voorzitter Rampenfonds Prins Bernhard is in het ministerie van Binnenlandse Zaken geïnstalleerd als voorzitter van het Nationaal Rampen fonds. Het bestuur van het Nationaal Rampenfonds heeft terstond zijn werk-' zaamheden aangevangen. (12 PAGINA'S) publiceren wij op pa ff. 5 en 7 van enkele onzer redacteuren die dag en nacht in de weer zijn reportages over de ongekend grote moeilijkheden waarin talloze landgenoten verkeren Op een wonde plek wordt de vinger gelegd: aan de hulpverlening, hoe enthousiast en spontaan die ook is, ontbreekt helaas het een en ander omdat er geen voldoende leiding is. Op pag. 1: Dijkdoorbraak bij Noord- Gouwe, verschrikkelijkverwoestin gen. Zondag algemene gedenkdag. Op pag. 2 kunslnieuws, Dr A. Loudon is plotseling bij de aanvang van een concert hier ter stede overleden. J. Greshoff over mensen en meningen. Op pag. 3 stadsnieuws, f2 Millioen voor de schade door de storm aan gericht in onze gemeente. Op pag. 4 buitenland. Rode Chinese premier stelt wapenstilstand voor. Pagina S. Zwitserland leeft mee met Nederland van onze correspondent in Zurich. Pag. 6 een serie foto's over hulpver lening. Laatste berichten pag. 9. Op pag. 11 weer buitenlands nieuws, o.a. Belgische Raad van Staten contra Europees leger. Eerste Kamer nam begrotingen van Oorlog en Marine aan, onbevredigende indruk van dis cussies, tevens sport. Day by Day: p. 4. Nieuw gat in de Staartsdijk op Rozenburg TTET SLECHTE WEER VAN GISTERAVOND en van de afgelopen -1--1 nacht heeft niet nagelaten in Zuid-Holland nieuwe schade te ver oorzaken. In de Staartsdijk op Rozenburg is gisteravond weer een groot gat geslagen. Met man en macht is men vanochtend vroeg begonnen met liet herstelwerk. Er dreigt geen onmiddellijk gevaar, maar wel moeten de zeeschepen, die de Waterweg in- en uitvaren, de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht nemen. Het dichten van de dijk bij de Kroonpolder is in volle gang. Te Heenvliet op Putten is de toestand in de loop van de ochtend kritiek geworden. De toestand van de Wieldijk bij Nieuwesluis is zeer ernstig. Men vreest, dat deze dijk, waar het water thans reeds op enkele plaatsen overheen spoelt, ondanks de grote spoed waarmee ge werkt wordt, niet te kunnen behouden. Uit de achterliggende polder wordt het vee weggevoerd. Bij het doorbreken van deze dijk komt de enige ver binding van Voorue Putten met Rotterdam te vervallen. Het verkeer gaat thans over deze dijk, doch dit was vanochtend reeds levensgevaarlijk. Hieruit blijkt., dat de angst, die men gisteren naar aanleiding van het slechte weerbericht had, niet ten onrechte bestond. In de loop van vannacht kwam het bericht binnen, dat Goeree Overflakkee practisch geheel door de bevolking ver laten was. Alleen de bevolkingen van Melissant en Dirksland waren achterge bleven omdat evacuatie hier minder noodzakelijk was. Ook blijken er in Oude en Nieuwe Tonge nog mensen te zyn. Indien de omstandigheden echter daartoe aanleiding geven, zullen ook deze gemeenten worden ontruimd. Op de dijk tussen Oude Tonge en Galathese- sluis zou zich nog een aantal mensen be-'inden Van Dordrecht en Dinteloord uit zou men vandaag deze in veiligheid trachten te brengen. Op Goeree Overflakkee zag men de toestand donker in en daarom werd gis teren besloten alle nog aanwezige vrou wen en kinderen van het eiland te halen. Dit betekende, dat er nog maar zeer weinig bewoners zouden achterblijven. De Commisaris van de Koningin, mr L. A. Kesper, heeft gisteren met een mobi lofoonwagen het eiland bezocht en ook vandaag zou hij zich weer daarheen be geven. Ook de burgemeester van Oude Tonge verwachtte nieuwe ei-nstige gebeurtenis sen. Scheveningen-Radio ontving een be richt van hem. dat bij een tweede storm tij de nog intact zijnde dijken het zouden begeven en dat algehele evacuatie nood zakelijk zou zijn. Schepen waren daar voor aanwezig en er was voldoende voedsel. Voorts werd gemeld, dat het bericht, dat de burgemeester van Nieuwe Tonge zou zijn omgekomen, onjuist is. De burgemeester verzocht 15 man Rijks politie en een helicopter om de verbin ding te onderhouden. In de loop van de dag meldde de bur gemeester van Ooltgensplaat, dat de toe stand in Nieuwe Tonge zeer kritiek was. Evacuatie van de bevolking door middel van hefschroefviiegtuigen was dringend .ewenst. POORTVLIET. Weer aan het werk. In verband met de ramp welke Nederland heeft getroffen, hebben de gezamenlijke kerken besloten a.s. Zondag in de kerkdiensten op te roepan tot bijzondere verootmoediging, tot gebed en tot offer, aldus de regering. De Koningin zal zich Zondagmiddag om 1 uur door de radio tot ons volk richten. De radio-programma's zullen bet stempel dragen van bezinning op bet geleden leed. De regering spreekt de verwachting uit., dat in het openbare leven met bet bijzondere karakter van deze Zondag algemeen rekening zal worden gehouden. H.M. de Koningin in Fijnaart. last van het water. In 10 andere staan vele woningen in het water. Het ergste zijn Numansdorp, Strijen, 's-Gravendcel en Goudswaard getroffen. Voorzover be kend is, zijn in totaal pl.m. i50 personen verdronken. Men vreest, dat dit aantal nog zal sitijgen. Dank zy prachtige samenwerking kon de gemeente Oud- Beyerland behouden blijven. Deze plaats the— xt voorzieningscentrum van het eiland. Het gat bij Papendreelit In de loop van gisteren heeft men net succes het tweede zinkstuk in de dijk bij Pa;.:mdirecht in de Alblasserwaard aan gebracht. Het gat was toen reeds gehal veerd. Indien zich g-een nieuwe moeilijk heden voordeden, zou men hedenavond xr gevorderd zijn, dat geen water van betekenis meer zou binnenkomen. De burgemeester van Dordrecht was gisteren de toestand geheel meester. Het hulp-erleningswerk was volledig georga niseerd. In de loop van de dag werden 20 a 30.000 geevacueerden uit Zeeland wad t. Deze mensen ~r"*len doorgaan naar Utrecht. Men zou zo veel mogelijk ziek' in Dordrecht opnemen. De schuit- en chocoladefabri Victoria Namen der slacht- offers Sommige bladen hebben beslo ten lijsten met namen van slacht offers te publiceren. Deze namen worden opgegeven door het Infor matiebureau van het Ned. Rode Kruis. Hierbij wordt echter ver meld: „Het Ned. Rode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid daarvan. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken". Hieruit blijkt, dat deze lijsten niet definitief zijn en de redactie van Het Vaderland heeft om deze redenen besloten ze niet te publi ceren. Slechts wanneer omtrent de opgegeven namen absolute zeker heid zou bestaan, zou naar haar mening hieraan ruchtbaarheid kun nen worden gegeven. Voor belangstellenden, die des ondanks deze lijsten zouden willen inzien, bestaat daartoe gelegenheid in het kantoor van Het Vaderland, Parkstraat 27 tot 8 uur des avonds. Zeven millioen voor Rampenfonds By het Nationaal Rampenfonds was tot gisteravond zeven uur een bedrag van 7.131.000.— binnengekomen aan geld, gestort via de Nederlandse Bank, de postcheque en girodienst, en aan contan ten. Gironummer 9575. De afdeling genie van de S.R.O.G. te Soesterberg heeft voorgesteld, dat de militairen werkzaam in het rampgebied, die per dag een gulden extra krijgen, dit bedrag afstaan aan het Rampenfonds. Dodencijfer thans ruim 1300 Volgens de laatste gegevens van heden middag was het aantal doden 1320. Wij moeten hierbij echter aantekenen, dat volgens onze gegevens dit aantal hoger moet zijn. Stavenisse heeft thans officieel 300 doden gemeld evenals Oude Tonge. Nieuwe Duitse ambassadeur De West-Duitse regering heeft het voornemen dr Hans Mühlenfeld, de fractieleider van de Duitse Partij in de Bondsdag, te benoemen tot ambassadeur in Den Haag. Aan de Nederlandse rege ring is om het agrément voor dr Mühlen feld verzocht, Dr Mühlenfeld is een der vooraan staande figuren in de Bondsdag, waar hij in 1949 zijn intrede deed om spoedig zouden vandaag weer op halve kracht de iejdjng van de kleine fractie der gaar werken. Duitse Partij op zich te nemen. Hulp valt uit de lucht De hulpverlening door de lucht is in de afgelopen nacht incidenteel voort- j gezet en vanochtend vroeg met alle kracht volledig hervat. Om één uur vanmiddag namen reeds 220 toestellen aan het red- dings- en voorzieningswerk deel. Vijfen twintig hiervan zyn helicopters. Dc luchtbrug, die van Valkenburg naar Zeeland is geslagen, wordt zodoende steeds drukker bevlogen. Gisteren kwa men weer twee Amerikaanse Fairchild Packets aan, zodat er nu zes van die grote toestellen opereren. Er worden nog dozijnen vliegtuigen uit het buitenland wacht. Daar komt-ie! Het aantal slachtoffers is niet bekend omdat velen vermist wor den. De vermisten behoeven geen overledenen te zijn, want het aan tal dat uit de bedreigde en ge teisterde plaatsen is geweken, kan men nauwelijks schatten. Zo maakten wij mede dat een burger in de Bommel al als dood gewaand werd omdat men hem niet zag, toen hij er plotseling in levenden lijve aan kivam zetten. „Daar komt-ie" zei de burge meester en haalde een streep door 'smans naam. Moge er nog vele van dergelijke verrassingen vol gen. INDONESIË HELPT KLM-toestellen onderweg met 4 ton goederen De KLM-toestellen, die vanochtend van Kemajoran zijn vertrokken, hebben in totaal 4(4 ton goederen voor de slachtoffers van de watersnood in Ne derland meegenomen. Deze goederen wa ren met grote snelheid door de huis vrouwenvereniging in Djakarta en een aantal zaken in Djakarta bijeengebracht. De directies van het Indon. daglbad „Pedoman" en van het weekblad „Siasat" hebben aan het comité wa tersnood Nederland 1953 belangrijke bij dragen doen toekomen, welke met grote erkentelijkheid zijn aanvaard. De burgemeester van Ouddorp gaf door, dat de drinkwatervoorziening van zijn gemeente in orde was. Goedereede kan van enig drinkwater worden voor zien en zodra de leiding bij Stellendam zijn hersteld, zal het mogelijk zijn ook Melissant, Dirksland en Middel- harnis water te leveren. De burgemeester van Ooltgensplaat moest het besluit nemen zijn gemeente op een aantal mannen na te evacueren. Er was drinkwater nodig voor de leve ring waarvan Dordrecht zou zorgdragen. Willemstad zou lichtaggregaten, injectie naalden, dekens enz. zenden. De bevol king is ingeënt tegen typhus. De ploeg vrijwilligers uit Friesland heeft in Oolt gensplaat bewonderenswaardig werk ver richt. Enkele van de Friezen zijn inmid dels te Bruinisse en Hellevoetsluis om cadavers te bergen. De evacuatie van Numansdorp is in de loop van gisteren voltooid. In de afge lopen dagen zyn ongeveer 3500 mensen naar veiliger oorden gebracht. Een klein aantal personen is achtergebleven. Het water staat nog één a anderhalve meter hoog. Men werkt met man en macht aan het herstel en versteviging var de dyken. Hoekschewaard ernstig getroffen De Hoekschewaard met haar 2ó.000 ha cultuur grond, pl.m. 40 grote en k'.-ii •Lders, veertien gemeenten en verschei dene buurtschappen met gezamenlijk 40.000 inwoners, is zeer ernstig getrof fen. 25 Polders zijn geheel overstroomd, 7 polders staan dras en slechts 5 staan geheel droog. I Vier van de 14 gemeenten hebben geen Vele bemanningen klagen erover, dat zich boven Zeeland burgervliegtuigen op houden. Het is zeer druk in de lucht bo ven het noodgebied en aan toestellen, die daar niet noodzakelijk moeten zijn, is dringend verzocht deze streken te mij den. Veel wordt aan het initiatief en het improvisatievermogen van dc vliegers overgelaten. Zo moest een KLM-Dakota voedsel boven Nieuwerkerk afwerpen. Op het nog droge marktplein zag de vlieger enige bewoners, die hem kenbaar maakten, dat zij niets meer nodig had den. De vlieger zocht daarop op eigen gelegenheid een andere plaats, waar men zijn lading kon gebruiken. Vooral de bemanningen van de Seaotters hebben een moeilijke taak. Iedere landing en op stijging op ondergelopen land is levens gevaarlijk omdat zij nooit weten wat zich onder de waterspiegel bevindt. De Britse luchtmaarschalk Sir Robert Forster, bevelhebber van de tweede ge allieerde tactische luchtmacht, gestation- neerd in W.-Duitsland heeft onbeperkte vliegtuighulp toegezegd. Voorts zullen nog vliegtuigen uit Frankrijk, Italië, Zwitserland, Noorwegen, Zweden Denemarken arriveren. Van 12 tot 6 uur gistermiddag hebben vliegtuigen 59.700 zandzakken, 11.150 bro den, 2000 liter drinkwater, grote bussen met voedsel, Rode Kruispakketten, de kens en rubberboten uitgeworpen. De be velhebber van de zecstrijdkrachten, vice- admiraal A. de Booy en de commandant zeemacht Nederland hebben een bezoek aan Valkenburg gebracht. land en Goeree Overflakkee vrywel geen personen meer op de daken of in de bo men. Er «orden nu hoofdzakelijk mensen van zolders gehaald. Vooral de Ameri kanen blaken van activiteit. Zij werken tot zy nog net voldoende benzine heb ben om naar Woensdrecht terug te keren. Eén van de toestellen had te veel ge bruikt en moest bij Zijpe een noodlanding maken. Temidden van de geëvacueerden overnachtte de bemanning in die plaats. In Oude Tonge heeft een Brits hef- schroefvliegtuig de dood van een man veroorzaakt. Toen het toestel gedaald was liep een van de inwoners in de staartsehroef. Hij was op slag dood. Een van de helicopters van de Sabena biedt in het gebied van Eupen hulp aan in gesneeuwde bewoners. Zodra de taak daar geëindigd ig, keert het toestel weer naar Zeeland terug. De Sabena zal een derde helicopter ter beschikking van het reddingswerk in Nederland stellen. De helicopters Ook het aantal helicopters, dat Woensdrecht uit opereert, stijgt met de dag. Gisteravond zonden de British Euro pean Airways weer twee van deze toe stellen. Volgens de mededelingen van de pi loten bevinden zich op Schouwen Duive- /ös VANNACHT LICHTE VORST wMP Opklaringen, maar ook plaat- Jv selijk enkele buien. In de nacht en ochtend voornamelijk in het bin nenland lichte vorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige, maar aan de kust tijdelijk krachtige wind in hoofdzaak tussen Noord en West. (Geldig tot morgenavond.) Vrijdag. Zon op 8.12, onder 17.37 uur. Maan (V.M.) op 1.12, onder 10.04 u. Hoogwater te Scheveningen. Vrijdag 7.17 v.m. en 7.35 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uur Kamen der steden Bewolk toestand Wind- snelh. in m. p. sec. Max. T. gist. en vann. Oslo geh.bew. NINO 8 -12 -10 Euckholrr geh. bew. ONO 10 -H -7 Kopenh sneeuw N 8 -9 -2 Londen onbew. NNW 5 5 2 A'dam licht bew. N 7 3 2 Brussel hagelbui WWW 5 2 1 Parys onbew. windstil 1 -0 Nice onbew. WNW 1 12 -1 Warschau ZZW 2 -3 -2 Berlijn sneeuw WINW 2 -0 -t Münohen sneeuw W 9 -1 -3 Wenen zw, bew. ZZW 4 1 -2

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1