Gemeentelijke Diensten en Bedrijven voor hulpverlening gereed Overtredingen bepalingen Besluit Vijandelijk Vermogen Dr. A. Loudon tijdens concert Residentie Orkest overleden oFficiC£l nieuws BUITENGEWONE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD Burgemeester Schokking: „Burgerij staat, achter het werken can hel Gemeentebestuur' HAAG5CHE COURANT Donderdag 5 Februari 1953 Advertentie Pagina lï Inwendige iniverheid is het behoud van Uw gezondheid. Neem eens per week ééi „Het Gemeentebestuur heeft in deze dagen van spanning en. intensief werken bespeurd, dat de burgerij van de ganse stad achter het werken van het Gemeentebestuur staat, het geen in hoge mate wordt geapprecieerd. Er valt een algehele bereidheid tot helpen, niet alleen met woorden, doch ook met daden waar te nemen. En het gehele beeld van de ge meentelijke Diensten en Bedrijven toont een grote mate van activiteit, zodat hulp indien die gewenst wordt on middellijk kan worden geboden". Zo sprak gistermiddag burgemeester Schokking in de buitengewone vergadering van de Gemeenteraad, welke mede belegd was, omdat de wens daartoe leefde in de Raad, en welke werd bijgewoond door het voltallige College van B. en W. en door, op de heer N. Veldhoen na, alle Raadsleden. strijdige mededelingen afgekomen. Zondag werden direct maatregelen getroffen voor de voorbereiding van de ontvangst van evacué's en persoonlijk heeft spr. aan de bur gmeester van Rotterdam onmid- lellijk hulp aangeboden, terwijl vetnouder Van den Oever zich in verbinding heeft gesteld met de Provinciale evacuatie-commissaris. „Op een bepaald moment", aldus mr Schokking „kwam uit Rotterdam het verzoek, om 4000 evacué's op te nemen, hetgeen on middellijk werd doorgegeven aan de wethouder van Sociale Zaken, om daarvoor een apparaat op te bouwen. Al spoedig is gebleken, dat dit aantal overdreven was. Latei- werd het 2000 en ten slotte 700. Thans zijn er 607 geregistreerd. Coördinatie tot stand gebracht In zijn rede, waarvan het eerste gedeelte door College en Raad staande werd aangehoord, wees de burgemeester er allereerst op. dat öe overstromingsramp ontstellende afmetingen heeft aangenomen, „Er is", zo zei hy, „diepe ellende ge komen over een belangrijk deel van Otis land en het toegebrachte leed is mot te peilen. Groot is aller wegen in het land het medeleven en de spontane wijze, waarop hulp is aangeboden, is een waarborg, dat de materiële schade spoedig zal kunnen worden hersteld. Onher stelbaar is echter het verlies aan mensenlevens dat nooit in zün ge heel te compenseren Is." Nadat, ter herdenking van de slachtoffers van de ramp, enige minuten stilte was betracht, ves tigde de burgemeester er de aan dacht op, dal reeds Zondag tal van verenigingen, instellingen, organi saties, vele uiteenlopende instan ties cn individuele personen ln enigerlei vorm hun medewerking hebben aangeboden. Het Gemeen tebestuur, dat die dag vele uren achtereen bijeen is geweest, heeft toen contact opgenomen met orga nen van hoger gezag en met ver schillende instanties. Uiteraard moest men zich aanvankelijk be perken tot het registreren van de aangeboden hulp en met het. voor bereiden van te nemen maatrege len. Tegenstrijdige maatregelen „Voor de hulpverlening", zo ver volgde de burgemeester, „is thans in onze stad de coördinatie tot stapd gebracht." Ten aanzien van de evacuatie zijn meermalen tegen- 't Boekenplankje Hel onrustigste schepsel op SS aarde: de mens, is er in ge il slaagd. door te dringen tot in SS elementen waar hij niet thuis- §S hoort. Hij daalt af in het bin- i§ nenste der aarde en lean met •S zijn „boren" nog dieper ko- s| men. Hij bouwt kunstmatige s| vissen, dié hij van binnen be ll woont en bestuurt en waar- ÓS mee hij onder de oppervlakte der oceanen duikt. Hij leer- j§ de vliegen en weet nu ook is reeds, dat hij theoretisch in is staal is zich in de wereldruim- si te te bewegen. Zal hij het daarbij latenHet lijkt on- :hijnlijk. Hij sal niet De aangerichte schade ,rDo in Dèn Haag door de storm aangerichte schade is op zichzélf aanzienlijk, maar de kosten van herstel kunnen, naar ik vertrouw, in eigen kring worden opgebracht", aldus de burgemeester, die mede deelde. dal de glooiing aan de Zuidzijde van de zeewering te Scheveningen zwaar beschadigd is; dat de fundering van de semafoor gedeeltelijk is ondermijnd en dat het G.E.B. even moeilijkheden heeft gehad, maar dat de zorgen thans zjjn weggenomen, ook door dat de nieuwe machine langzamer hand in bedrijf is genomen. De H.T.M. heeft schade gehad en deel genomen aan het vervoer van de genen. die bü hel reddingswerk be trokken waren. Het Gasbedrijf heeft mensen be schikbaar om hulp te verlenen en Wat de politie betreft, staan 4 de tachementen van 25 man gereed, om naar het noodgebied te trek ken, zodra daartoe de wens ken baar wordt, gemaakt. Het filterge bouw te Bergambacht reeft in 't geheel geen schade opgelopen. De Gemeente-apotheek is zeer actief geweest en heeft belangrijke hulp verleend. De burgemeester sprak tenslotte de hoop uit, dat spoedig de ramp tot afzienbare proporties zou zijn teruggebracht. Volle steun van de Raad Raad. de heer H. Smitskamp. nis volgt beantwooid: „Diep onder de indruk van de ontzaglijke ramp, die ons land heeft getroffen en waarvan de omvang van uur tot uur groter blijkt te zijn dan aan vankelijk werd vermoed, stemmen de leden van de Raad Van harte In met de door U gesproken woorden van medeleven cn mededogen met allen, die door deze ramp werden gei roffelt. Vele honderden hebben bij deze catastrophe het leven gelaten. Hier kan hulp niet meer baten, maar voor hen. die het leven hebben be houden doch veelal van alles be roofd zijn. moet alles worden ge daan wat menselijk mogelijk is. Ons volk in al zijn geledingen is daartoe volkomen bereid. De offer vaardigheid, welke daarbij aan de dag treedt, Is vaak ontroerend. Ik ben ervan overtuigd, dat de Haag se burgerij daarin niet achter zal blijven. Wij vertrouwen, dat dit ral blijken bij de algemene inzameling, welke morgen in Den Haag wordt gehouden en niet mirtder in de be reidheid tot het. in volle gastvrij heid, opnemen van zoveel moge lijk evacué's. Mijnheer de Voorzitter! Het col lege kan rekenen op de volle steun en de eendrachtige medewerking van de Raad bij het: nemen van de door U genoemde maatregelen en bil alles wat kan bijdragen tot ver zachting van het leed. Ik wil be sluiten met het uitspreken van de hoop. dat God almachtig moge troosten allen over wie droefheid gekomen is en Hij ons land voor verdere rampen moge bewaren." Crediet van 2.000.000 Het \oorstel van B. en W. om een crediet beschikbaar te stellen van 2.000.000 voor herstel van de schilde, ontstaan aan de Scheve,- ningse Boulevard, de havenhoof den, de binnenhavens, de werken van het afvoerkanaal naar zee, de afgangen naar het strand en het hadstrand bij Kijkduin, werd daar op z.h.s. aangenomen, waarna de vergadering de Raadsleden stel den het presentiegeld ter beschik king an het Nationale Rampen fonds gesloten werd. Afvoer evacué s geconcentreerd op Rotterdam cn Utrecht In de buitengewone Ge meenteraadszitting gister middag. heeft burgemeester Schokking meegedeeld van de minister van Buitenland se Zaken bericht te hebben ontvangen, dat de afvoer van evacué's van de Zuid- hollandsc cn Zeeuwse eilan den thans geconcentreerd was op Rotterdam en Utrecht. Afgewacht diende te worden of het ontvangst apparaat in Den Haag nog in stand moet worden ge houden. Atlantische conferentie uitgesteld De Atlantische Conferentie, ge organiseerd door de Ned. Raad der Europese Beweging en de Ver eniging voor Internationale Rechts orde. die op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Februari zou worden gehouden in de Ridderzaal, is in verband met de noodtoestand uitgesteld. Getracht zal worden de Atlan tische Conferentie tc doen door gaan op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Maart a.s. Mr. W. R. v. d. SLUIS Tot juridisch adviseur van het Chr. Nat. Vakverbond, speciaal belast met de juridische aspecten van de arbeid van het C.N.V. (Be drijfsorganisatie etc.) is benoemd onze stadgenoot mr. W. R. Deel van vermogen van N.S.B.-er in bewaring genomen Voor de Arrondisscments Recht bank, gepresideerd door jhr. mr. Witscn Ellas, heeft vanmorgen terecht gestaan de 40-jarige P. H. P„ referendaris by het departe ment van Financiën, wie ten laste was gelegd, dat hij ln de periode van 12 Juli 1945 tot 8 April 1948, oeen dertig tal bankbiljetten van Sluis, werkzaam op de afdeling1 honderd gulden, deel uitmakende wetgeving en publiek recht van van het vermogen van de oud- het departement van Oorlog al- i N'.S.B.-er P. J. J. M„ in stryd met hier. de bepalingen van het Besluit Hoe groot de kracht van het water was, ziet men aan de betonnen borstwering voor het Scheveningse seinhuis, welke geheel is afgeknapt Secretaris-generaal Permanente Hol van Arbitrage Tijdèns een concert van het fte- rusten voor hij er daadwerke- j Hj(|er)tie Orkest in het Gebouw voor lijk in geslaagd is zich in de j Kunsten en Wetenschappen is gis- wereldruimte te verplaatsen. 2 Dit sal niét geschieden met raketten; zoals de meeste mensen denken: de raket zal alleen het eerste, kleinste tra ject van de aarde lot op een hoogte van 17S0 kilometer bo ven de aarde afleggen, daar •i cirkelt een kunstmatig ge il bouwde „satelliet" om de aar- de, wie/vormig met een snel- heid 20 maal sneller dan het geluidpl.m. 7 kilometer per seconde. Hit ruimtestation zal een pleisterplaats worden van- waar speciaal geconstrueerde „ruimte-schepen" vertrekken naar de maan hv. Deze kunst matige satelliet draait om de aarde in twee wen tijds, de bönw van dit „tussenstation" is technisch nu reeds moge lijk. Hierover schreven zes beroemde geleerden uit de Ü.S.A. ut het tijdschrift „Col- tiers" van 22 Mrt. 1952 en hun bijdragen, resultaat van een symposion door dat. tijdschrift i» gehouden, zijn sedert kort in •2 het Nederlands verschenen in i| een klein, boeiend boekje, dat •1 niémand ongelezen zal willen laten en dat heet „DE LAAT- 25 STE BARRlERE", „Wij ver- •2 overen de ruimte", in de Zilver meeuw-serie,uit gegeven •i door de N.V. Servire te Den Haag. Een aantal illustraties U verduidelijkt op treffende wij- ze deze grootse plannen, 25 die, volgens de auteurs, hu il nen zeer afzienbare lijdhet SS grootste avontuur der mens- SS heid zullen verwezenlijken. f! Hel boekje geeft antwoord op i§ dozijnen vragen, die onmid- p delliik bij ons opkomen als 25 wij ons in deze verovering der wereldruimte gaan indenken, Jules Vérné's „Reis naar de Maan" is hierbij vergeleken een schimmige rn „onweten schappelijke" droom géwor den! Iloe zal het er „ginds" echter uitzien? Daarop geeft een tweede bopk antivoord, dat morgén besproken wordt. Ben van Eysselsteijn JiiSSSSSSSSSïSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS teravond overleden dr. A. I.oudon, secretaris-generaal van het Per manente Hof van Arbitrage en voorzitter van het Residentie Or kest. Voor de aanvang van het concert had dr. Loudon de bezoekers opge roepen tot steun aan de slacht offers van de nationale ramp. Ivort voor de pauze werd hij in zijn loge onwel. Enige tijd later overleed hij in de bestuurskamer. Hij is zes tig jaar oud geworden. Dr. Loudon had in zijn toespraak bü het begin van hei concert een hartelijk woord van aanbeveling gesproken voor het concert ten bate van het Nationale Rampen fonds. dat het Residentie Orkest Zondag a.s. zal geven en voor het concert, met hetzelfde doel te ge ven door het „Orchestre National" Uit Parijs op 18 Februari a.s. Hij had daarbij medegedeeld dat de leden van het Franse orkest hun salarissen voor dit concert, bij elkaar ongeveer ƒ2.500, aan het Nationaal Rampenfonds zouden schenken, dat de büdrage van de K.R.Ó. voor het opnemen van het concert eveneens naar hel Ram penfondsgaat en dat een schilderij van een Franse meester in de pau ze bp opbod zou worden verkocht. Tijdens de uitvoering van bel eerste nummer „Air" van Bach, is! dr, Loudon overleden. Het concert werd afgebroken. Dr. A. Loudon is op 5 Juni 1892 in Den Haag géborén. HU studeer de rechtswetenschappen aan de Leidse Universiteit en promoveer de daar in 1927 op liet proefschrift „Verdeling van bevoegdheden in enkele middelpuntzoekende samen gestelde rechtsgemeenschappen," In 1920 werd llU attaché bij hel Ne derlandse lie gezantschap te Lon den. in 1922 tweede gezantschaps secretaris te Buenos Aires en later te Washington, ln 1926 werd h'ü benoemd tot eerste gezantschaps secretaris te Madrid, in 1.932 ge- zantsehapsraad en zaakgelastigde In 1934 volgde zyn benoeming tot gezant te Bern en vertegen woordiger van Nederland bü de Volkenbond. In 1938 werd hij ge zant te Washington. Van 1942 tot 1947 diende hij ons land als ambas sadeur in de Amerikaanse hoofd stad. Na zijn terugkeer in Neder land in 1947 werd hü lid van de Raad van State. In Mei van liet vorige jaar werd hjj secretaris-generaal van het Pêrmanente Hof van Arbitrage, als opvolger van wülen jhr. mr. A. M. Snouck Ilurgronje. Sinds eind 1948 was hij voorzit ter van het Residentie Orkest. Enorm orkest geit •I voi rlaan het Han Bos schrijft: Het concert van gisteravond door het Residentie Orkest begon hoe kan het anders met ecn herdenking van de slachtoffers der nationale ramp. Het was de voor zitter van het Residentie Ork.. dr. A. Loudon, die met eenvoudige innerlijk doorleefde woorden onze gedachten uit de concertzaal deed vlieden naar de barre vlakten. Nie mand vermoedde toen. dat hij kort daarop zou moeten vernemen, dat deze man. die enigszins moeilijk zün eigen bewogenheid kon ver bergen. was overleden. Bijzonderheden over het bene fiet-concert van a.s. Zondag en over het bezoek van het Franse or- lesque" van Strauss met Theo van der Pas als solist en Rudolf Mu- ralt als diligent voortging, was de bestuurszetel leeg. Terwijl ieder wachtte op de te rugkomst van Moralt verscheen plotseling mr. E. Cornells, direc teur van het orkest, op bet podium met de woorden: „De man, die zo juist tot U sprak, is niet meer." In de zaal verwekte dit natuur lijk een zeer groot opzien, want zelden zal een mededeling verras sender *Un geweest, De heer Lou don, die nog slechts vrij kort de voorzit lerspost bekleedde, heeft, zoals byna iedereen weet. enorm veel voor het orkest gedaan On der zün leiding en veranlwoot (le lijkheid zijn Willem van Otterloo als dirigent en mr Evert Cornells als directeur, aangesteld. Het or kest is klassen beter van kwaliteit geworden en de beminnelijke, charmante persoonlijkheid van dr. Loudon, die allUd maar zei dat „hü geen vakman was", doch Intussen altijd de juiste beslissingen nam, was uiteraard bij het orkest en het publiek uiterst gezien. Ongeacht de verdere uitnemende kwaliteiten van dr. Loudon waarin hij dan „wel vakman was" is zijn verscheiden voor het or kest een zéér, zéér groot verlies. Knoeierijen berecht De Haagse Rechtbank beeft hedenmorgen de 44-jarige Haagse begrafenlsbedienaar J. S, S. en de 42-jarige schrijver van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, W. IT. S., ieder veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 1 maand met een proef tijd van 3 jaar, benevens tot een geldboete van 50 subs. 20 dagen hechtenis. J. S. S.. legen wie 6 maanden voorwaardelijk en /SO boete was geelst, had in April 1951, als ver koper van tickets te Alkmaar, zich door W. H. S., die toen als toto-conlroleur optrad, laten ver leiden een kleiner aantal tickets als verkocht op te geven, dan in werkelijkheid het geval was. Zo kreeg hij een kasoverschot van 60. dat hij deelde met W. H S. Tegen laatstgenoemde was 8 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met ƒ50 boete geëist. DrA. Loudon kost, financiële bijdragen van diri genten, solisten en orkestleden ga ven de herdenkingsrede van de heer Loudon eveneens een zakelijk karakter, hoewel het weten dat al deze aankondigingen hun bron von den in een opwellend, menselijk verlangen van „iets te doen" som ber eontrapunteerde. Het orkest speelde daarna buiten het pro gramma de Air uit de derde Suite van Bach, waarna slaande een mi nuut stilte in acht werd genomen. Reeds toén kon het opvallen, dat de heer Loudon in de besluurslogé bleef zitten. Toen daarna het ge wone programma met een Ouver ture van Von Weber én de „Bur- m- Op ScheVeliingen is men al be gonnen met het herstel van de zwaar gehavende Boulevard. De stratenmakers zijn druk bezig met hef weer leggen van de trottoirs 1 1.000 .,in roes verduisterd Haags boekhouder voor het Hof procureur-generaal b\j het OPPERMAN VEROORDEELD Terzake van diefstal heeft de Haagse Rechtbank vanmorgen de 64-jarige opperman P. de W. ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden Voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en tot onder toezichtstelling van het Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Aan de verdachte, tegen wie 14 dagen geleden 1 jaar en 6 maan den m.a. was geëist, was ten laste gelegd, dat hij op 18 Augustus 1952 op de Rijswijkseweg uit een niet- afgesloten geparkeerd staande auto een foudraal, een doorlichtings- scherm en een rönlgencassette bad gestolen, zulks terwijl hij dronken was. Haagse Gerechtshof heeft, con for het vonnis van de rechtbank te Rotterdam, een jaar gevangenis straf geëist, waarvan drie maan den voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar tegen A. van boekhouder, alhier. Van S. was boekhouder werkzaam bü de firma G. op Rozenburg. In de lyd van een jaar had hij. blükens een accountantsonderzoek, 14.000.— - verduisterd. Appellant, erkende de feiten en hij begreep niet hoe hü tot deze daad was gekomen en kon geen andere verklaring vinden dan in „een roes" te hebben geleefd. Als getuige werd een der firman ten Groenewegen gehoord. Deze verklaarde onder meer 2000 I aan accountants te hebben moeten betalen om de warwinkel, die Van IS. in de boekhouding had aangc- I richt, te laten ontwarren. De ver dedigster pleitte clementie voor haar cliënt, die, naar zli zeide, een zwak karakter had en gaarne de grote mijnheer speelde. Zij vroeg eert straf gelük aan die van bel Voorarrest. Uitspraak 18 Febr. a.s. Uitspraak aanrijding met dodelijke al loop Het Haagse Gerechtshof heeft het vonnis bevestigd, dat de Poli tierechter tegen de 6S-jalige L. H. L., alhier, had uitgesproken, nl. ecn week gevangenisstraf en ont zegging van hel recht een motor rijwiel 1e besturen voor de tijd van 2 jaar. L. had in de buurt, van Gouda met zün auto een trailer met oplegger onvoorzichtig gepas seerd, zodat hij in botsing kwam met een uit de tegenovergestelde richting komend motorrijwiel; Door de botsing werden de motorrijder en de duopassagier van de motor geslingerd. De berijder overleed aan de bekomen verwondingen en de duopassagier werd invalide. De procureur had 3 weken gevange nisstraf geëist en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te benijden voor de tijd van twee jaar. Vijandeiyk Vermogen in bewa ring had genomen en daarvan op zettelijk geen aangifte had gedaan bij het Beheersinstituut. Bovendien vermeldde de dagvaarding hel feit, dat P., als hoofd van de Afdeling Pers/aken van het minis terie van Financiën, in Juli 1952 voor het maken van reizen decla raties valselijk heeft opgemaakt en ondertekend. Wat de tweede tenlastelegging betreft, gaf verdachte het tweetal feiten toe. Op 10 Juli vorig jaar, was hij heen en terug naar Roosen daal gegaan niet per trein, zoals hy had opgegeven maar met een privé auto. waarvoor hij geen vergoeding had behoeven te geven. Verder was hij op 17 Juli naar Nijmegen gereisd per auto, welke reis hij niet behoefd te betalen. Terug was hij per trein gegaan, doch hij had een treinreis heen en terug in rekening gebracht. Het verstoppen van gelden Ten aanzien van de eerste en voornaamste tenlastelegging bleek, dat mevr. J. M. M.op 11 Juli 1945 te Nümegen aan verd. een bedrag van f 69000 had ter hand gesteld, ten einde te trachten, deze I som ergens onder te brengen, om I aan de bepalingen van het Besluit Yyandelyk Vermogen te ontkomen. Verd. had zo verklaarde mevr. M. geprobeerd aan dit verzoek te voldoen, maar 's avonds was hü teruggekeerd en had hü medege deeld, niet over voldoende relaties te beschikken, om dat grote be drag onder te brengen. Misschien zou hy echter, zo zou hü gezegd hebben, wél in staat zijn, dertig bankbiljetten van honderd gulden in veiligheid te brengen. Waaróp mevr, M. hem de volgende mor gen f 3000 ter hand had gesteld. Bovendien had zy f 4800 aan ver- daehtes broer en énige bankbiljet ten aan verd.'s moeder gegeven, welkè laatste bedragen inmiddels i'eeds opgegeven zijn aan de be heerder. Verd. die zich bereid had ver klaard, mevr. M. schadeloos te stellen, wist zich niet te herinne ren, wat hü met de f 3000 gedaan had. Merkwaardig was intussen, dat verd. enkele dagen, nadat hy het bedrag had ontvangen, f 2200 op een bank (e Almelo had gede poneerd. Hy beweerde voor de Rechtbank, dat dit geaccumuleerd salaris was geweest. Requisitoir In zjjn requisitoir stelde de Officier van Justitie vast, dat er tussen de beide tenlaslegelegde feiten een belangrijke periode ligt. De oude zaak berust reeds lang onder de Justitie en is daar op onbevredigende manier blijven rusten. POLITIE WIL INLICHTINGEN OVER AANRIJDING De 73-jarige wielrijder A. den H. uit de Bakhuizenstraat werd gis termiddag door tot dusver onbe kende oorzaak aangereden door een autobus van de H.T.M. De man liep een schouderfractuur op en is in het ziekenhuis Zuidwal opgeno men. De verkeerspolitie verzoekt eventuele getuigen zich op haar bureau. A4exanderp1ein 15 te mel den voor het verschaffen van in lichtingen. UIT DE OMSTREKEN Wassenaar „GODS ONBEKENDE VOET STAPPEN" Zondag a.s. 10 uur zal ds G. van Duinen een tijdpreek houden In de kerk Bloeirieamplaan ln verband met de watersnood, over „Gods onbe kende voetstappen". De preek zal in druk verschijnen, de gehele opbrengst hiervan komt ten goedé van het Nationaal Rampenfond». Alle cursussen en het weekeind van 79 Februari van de Ned. Chr. Kampeer Club in de Haven te Was senaar zijn afgelast. VERENIGINGEN Het batig saldo van de toneel uitvoering van het T.O.V.-toneel op Zaterdag 7 Februari a.s. zal ten goede komen aan de hulpverlening der slachtoffers. Het T.O.V.-toneel brengt ten tonele een vrolijk mys terie „Als de klok waarschuwt in gebouw „Padro" te Scheveningen. De Haagse Toneel Vereniging „Nieuw Leven" geeft Zaterdag 14 Febr. In het AVA-gebouw een cabaretavond, waarvan de balen aan het Rampenfonds zullen worden af gedragen. ONDERWIJS COLLEGES RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN GAAN DOOR De colléges en practica de Rijksuniversiteit te Groningen gaan gewoon doOr. Dll niet omdat de Grohittgsé Studenten geen hulp zou den hebbêh aangeöodëJi, maar omdat men het valt hoger hand beter achtte, dat de Groningers, gezien ook de gro te afstand, voorlopig thuis blijven zo deelt de rector magnificus mede. „Deze zaak", aldus mr De Lint, „is destijds al hoven water geko men en heeft aangetoond, dat verd. niet in het ambtenaren-appa raat van Financiën thuis hoorde. De minister van Financiën heeft zich volledig van hem gedistan- cieerd, maar wilde, dat hy onder zocht werd en met de belangen van zyn gezin werd rekening gehouden. De zaak is in een soort ijskast te recht gekomen en toen heeft verd. in de positie, waarin hij werd ge laten, zich aan nieuwe daden schul dig gemaakt, welke de Overheid met smart moeten vervullen." De Officier eiste ten slolte een gevangenisstraf van 6 maanden, waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. Verd.'s raadsman, mr C. A. Westerouen van Meeleren, ge- aagde van een opgeblazen zaak, waarvan de opzet niet bewezen was. Hy drong aan op een véél lichtere stiaf. De Rechtbank zal op 19 Febr. uitspraak doen. FA 1 l.l.ISSEMENTEN Blijkens opgave door Van der raaf en Go's Bureaux voor de Han del N.V. is uitgesproken het faillisse ment van P. Poen, Hoornbrtigkade 14, te Rijswijk. JAARVERGADERING „FEDERATION AERONAITIQÜE INTERNATIONALE" De jaarvergadering van de „Fe deration Aeronautïque Internatio nale" wordt van 14 tot 22 Mei a.s. in hel Kurhaus gehouden. Hon- derdvüftig vertegenwoordigers Van luchtvaart verenigingen uit de ge hele wereld zullen er byeenkomen, De Kon. Ned. Vér. voor Lucht vaart Is organisatrice en gast* vrouwe. de opgave in ons blad KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. H. Pol Gisteravond heeft ds. H. Pol. ge komen van BOskoop zyn intrede ge daan in de Mirtekerk als tweede pre dikant van de Gcref. kerk van 's Gra- venhage-Moerwijk. De nieuwe predi kant werd bevestigd door zijn vader, ds. D. Pol em, predikant te Utrecht, die zulks deed sprekende over Joh. 21 15b 16b en 17b. Onmiddellijk daar na deed ds. Pol zijn intrede. Rij be paalde zijn gehoor bij het woord uit Hand. 3 68"wat ik heb, dat geef ik u" en stond achtereenvolgens stil bij te. wat dat geven inhoudt en 2e. wat dat geven uitwerkt. Ds Pol besloot met de gebruikelijke toespra ken tot verschillende personen en colleges. Woorden van welkom werden tot hem gericht door ds R Kooistra als collega en door ouderling J. J. Mielen. namens kerkeraad cn gemeente. Op diens verzoek zong de gemeente ds. Pol staande toe de zegenbede uit Ps. 134 De plechtigheid wérd bijgewoond door de heren wethouder mr. J v. Aartsen, namens het gemeentebestuur, de Ned Herv. wijkpredikanten ds. C. M. Krijger en ds J. J W. A. WljcherS, ds C. Gilhuis van 's Gravenhage-Oost alsmede door deputaties van de Chr. Geref. kerk van 's Gravenhagc-West de Gêfef. kerk van 's-Gravenhagë- 3y Jan, van Haags Luchtmachtper- Zuid. alsmede door lal van gêmeonte- soneel, werkzaahi In Fontalnebleau, leden uit Boskoop. Aangezien voor ds. moei nog worden toegevoegd de naam Pol nog geen woning beschikbaar ls van dienstplichtig korporaal L. C- blijft hij voorlopig nog in Boskoop van Zijl, alhier wonen GEMEENTE vGPAVENMAGE INGEBRUIKNEMING NIEUWE STADHUIS De volgende Secretarie-afdelingen, zullen, in verband met de overplaatsing naar het nieuwe Stadhuis, op de hierna Vermelde verhuiztngsdata ge sloten zijn. De spreekuren van de Wethouder en het Hoofd van de afdeling Onderwijs op 11 Februari 1953 vervallen. Secretarie-nftl.: KUNSTZAKEN secretariaat Haags Verhuist op: 7 en 9 Febr. Xietiw adres: Burg cm. De MonehypL 9 Burgem. De Monchypl. 9 Cultureel Centrum) (thans LtJnbaan 32) ONDERWIJS (en de Haagse Stichting voor Lichamelijke Opvoeding) (thans Lijnbaan 32) Nieuw telefoonnummer van deze afdelingen: 185261* Heropening der kantoren op de dag na de laatste verhuisdatum.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5