Collecte Nat. Rampenfonds een stormloop op lege revers Debat over humanisme in Eerste Kamer Aanmelding van doktoren stopgezet 1500 Evacué's uit Oude en Nieuwe Tonge en Dirksland naar randgemeenten van Den Haag HAAGSCHE COURANT Donderdag 5 Februari 1953 Pagina 7 ENE HELFT COLLECTEERDE. ANDERE HELFT OFFERDE Galen van bussen bijna te klein (Van een onzer verslaggevers} Vanochtend hebben wij in de binnenstad de grote slag zien leveren. De slag der Rode Kruis-coïlectanten om de enke ling, die omstreeks negen uur zo waar nog geen speldje op had, een stormloop op lege revers. Dat waren er maar weinig bijna iedereen was bij wijze van spreken met het geld in zijn hand van huis vertrokken. Men kan met slechts geringe overdrijving zeggen, dat de ene helft van Den Haag collec teerde en de andere helft offerde. Het net van collectanten voor het Nationale Rampenfonds was zo dicht getrokken, dat er geen muis meer door kon. Een der collectanten een 73- jarige oude baas. die vrijwel iedere week met een collectebus op stap gaat. was op de gedachte gekomen in alle vroegte naar de groente markt te trekken. Daar zou hij een dankbaar arbeidsterrein vinden zo meende hij. Geen onaardige ge dachte maar vijftig andere col lectanten waren eveneens op dat lucide denkbeeld gekomen. Zo was het bij het ochtendkrie ken op de groentemarkt, zo was het ook later in de binnenstad en niet daar alleen. De collectanten met hun Rode Kruis-embleem lie pen elkaar in heilige geestdrift op de tenen te trappen, in begrijpe lijk verlangen om zoveel mogelijk in de „eigen" bus te vangen. Nou. dat schikte best, bij de straatcol lectanten en bij de mensen, die van huis naar huis trokken. Wie anders een kwartje geeft, schonk thans een gulden of meer. Mensen, die een zilverbon of een groter waardebiljet stonden op te rollen om het papiertje door het eigenlijk te kleine gat van de collectebus te kunnen wringen, vormden een heel normale verschijning in het stads beeld. Een dame, die om half negen bü de Passage was begonnen, had haar bus al bijna vol met papier. Vier briefjes van f 25 zaten daar bij en ontelbare zilverbons. „Maar nu is het vet er toch wel een beetje af," zei ze, terwijl ze op haar collega's wees, die nog geen tien meter verderop naar de re vers van de voorbijgangers liepen te loeren. Een Indiase student van het Institute of Social Studies ope reerde in de Vlamingstraat. Hij moet bij deze voor hem ongewone bezigheid wel een bijzonder hoge dunk hebben gekregen van Neder landse offervaardigheid: het ene rolletje papier was na het andere in zijn bus verdwenen. Overal kon men dit te horen krijgen: op het Noordeinde en op de Aronskelk- Lijst met namen van evacué's Een lijst met nanien van hier ter stede gearriveerde evacué's ligt aan ons Inlichtingenbureau in de Wagenstraat ter inzage. weg, op de Spuistraat, waar grote melkbussen stonden opgesteld en op de Melis Stokelaan. Een oude vrouw, slecht ter been. kwam ergens haar huis uit. daar bij ondersteund door de dienstbo de. Zij moest en zou eigenhandig haar gave in de bus deponeren. In de buurt van de Stadhouderslaan liet een conducteur de tram even stoppen, omdat hij een collectant ontwaarde eh het hem plotseling te binnen schoot, dat hij zelf nog niets had gegeven. Zo offerde men royaal in Bohe- men en Moerwjjk. in het Bezuï- denhout, het Slatenkwartier en Bohemen kortom, in geheel Den Haag. Helaas ook op deze dag van de grote collecte waren er lie den, die leven in een onvoorstel bare mentaliteit. Een mijnheer, die met zijn dochter bij de tramhalte Vredespaleis uitgebreid repen cho colade stond te consumeren, schud de met volle mond zijn hoofd, toen hem de collectebus werd voorge houden. Nee. hij gaf niet. En toen de collectant hem verwijtend aan keek, draaide hij haar de rug toe. Voor hem was de discussie afgelo pen: hij wenste ongestoord zijn maaltijd te vervolgen. En in Moer- wijk kreeg een dame met een col lectebus van een voorbijganger te horen, dat hij al genoeg aan dc be lastingen gaf en dat hij niet wenste mee te doen Behoren zij soms tot het soort mensen, dat midden in de nacht een loodgieter uit zijn bed bellen als er een centimeter water in hun kelder slaat? Haagse Rode Kruis- colonne naar Breda Een lochl van IOV2 uur De Haagse colonne zo schre ven wij gisteren reeds heeft van Zondag tot Dinsdag in het Feyen- oordstadion te Rotterdam gewerkt. Een aantal helpers en helpsters zijn van daar uit naar Goeree en Overflakkee gedirigeerd, waar zij in diverse plaatsen uitstekend werk hebben verricht bij het evacueren van de bewoners. De rest van de Haagse colonne is gistermiddag omstreeks half vier wederom uit Den Haag vertrokken. Meer dan een dag rust werd hen niet gegund en zij zijn naar Breda geroepen, waar zij. vanmorgen nog nadere opdrachten moesten af wachten. Het heeft nogal veel moeite en tijd gekost aleer men Breda van nacht om twee uur had bereikt. Van te voren was er nl. geïnfor meerd of Breda via de Moerdijk was te bereiken. Toen het antwoord bevestigend was, heeft de colonne in vrachtauto's in die richting koers gezet. Doch nadat men de Moer dijk had gepasseerd, bleek verder rijden onmogelijk. zodat men moest terugkeren en via Utrecht en Den Bosch tenslotte diep in de nacht Breda kon bereiken. HETT OPVISSEN VAN DE I I A RINGTONNEN Men is. zoals gemeld, reeds eni ge dagen geleden begonnen met het opvissen van de haringtonnen, die overal na de grote stormvloed in de oude en nieuwe haven rond dreven Een van de rederijen heeft hierbij de hulp ingeroepen van de Koninklijke Marine. Enkele dui kers hebben de Scheveningers daarop de helpende hand geboden. In de eerste binnenhaven had men de meeste tonnen vrij, spoedig op het droge; in de tweede binnenhaven, waar de loggers mannetje aan man netje liggen, vordert het ophaal- werk veel langzamer. De Verre Visserij Maatschappij (J. J. v. d. Toorn) heeft reeds 18 a 1900 van de 2500 meegesleurde ton nen terug, de rederij Jac. den Duik en Zn 1600 van de 2500 tonnen, de rederij M. den Duik Gzn 1100 van de 2500. en de firma R. Ommering Azn 250 van de 400. Er zijn boven dien vele kleinere partijen verlo ren geraakt. De rederij v/h A. v. d. Toom Jzn bijvoorbeeld mist 127 kantjes, die in de tweede bin nenhaven waren opgestapeld.. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de haring, die is verpakt in water dichte tonnen, niet heeft geleden. HAAGSE DAGBLAD. DIRECTIES BIEDEN RAMPENFONDS EEN RECLAMEFONDS AAN Ten bedrage van 30.000 De Haagse Kring van Dagblad directeuren heeft als een deel van zijn bijdrage tot leniging van de nood de tegenwaarde van t 30.000 beschikbaar gesteld aan adverten tieruimte, in de eerste plaats voor opwekkingen c.d. van het Nationaal Rampenfonds, erkende liefdadig heidsinstellingen en eventueel nog t.b.v. enkele andere organisaties, die acties entameren. (Feestavonden, bals, sportwed strijden met liefdadige doeleinden, zaken die een deel van hun omzet afstaan e.m.d., komen niet voor steun uit dit reclamefonds in aan merking;). Aanvragen dienen te worden ge adresseerd aan de directie van het blad, waarin deze mededeling is opgenomen. ARBEIDSBUREAUX 's AVONDS OPEN VOOR AANVRAGEN De directeur-generaal van het Rijksarbeidsbureau deelt mede, dat de Arbeidsbureau* te Dor- drecht, Sliedrecht, Gorinchem. Rot terdam, Maassluis. Den Haag, Delft, Leiden, Gouda, Utrecht. Zeist. Den Bosch, Almkerk, Tilburg Breda. Roosendaal en Bergen op Zoom tot II uur 's avonds geopend zijn voor het in ontvangst nemen van aan vragen om arbeidskrachten voor de noodgebicden. Ten Zuiden van de haveningang op Scheveningen is een enorm gaf in het land geslagen. Deze foto geeft er een uitstekend beeld van Den Haag wil een gemeente adopteren Het gemeentebestuur van 's-Gra- venhage heeft zich tot de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten gewend met de vraag welke ge meente of gemeenten eventueel door Den Haag geadopteerd kunnen worden. Een en ander in verband met het feit, dat de Vereniging van Neder landse Gemeenten dit vraagstuk heeft gecoördineerd. Voor het Rampenfonds De afdeling 's-Gravenhage van de Nederlandse Onderwijzersver eniging stelde 1000 ter beschik king van het Nationale Rampen fonds. Het bestuur wekte in een circulaire de leden op, medewer king te verlenen aan de „uurloon actie" voor de gemeenteambte naren. Personeel van J. Duiker en Co's fabriek van apparaten en werktui gen N.V. stelt 8 uur loon ter be schikking van het Rampenfonds. Dit bedrag wordt door de directie verdubbeld. Voor de hulpverlening aan de slachtoffers is in Holten, een ge meente van 5200 inwoners, een som opgebracht van 27.990, d.i. 28 per gezin. Op de Scheveningse afslag is he. denochtend wederom een groot be- drag ingezameld. De handelaren brachten ditmaal 1237,50 bij kaar; de afslag heeft daarmede tot op heden ruim 9500 voor de slachtoffers afgestaan. De personeelsleden van de firma Groen en Bregman. die op het ogenblik een bouwopdracht uit voeren in de Coornhertstraat. heb ben besloten twee vacantiebonnen af te staan aan het Nationaal Ram penfonds. De winkeliersvereniging Koning straat heeft vandaag f 1300 afge dragen aan het Nationaal Ram penfonds Prins Bernbard voorzitter Rampenfonds Prins Bernhard is in het minis terie van Binnenlandse Zaken ge ïnstalleerd als voorzitter van het. Nationaal Rampenfonds, in tegen woordigheid van o.a. de ministers Beel en Van Thiel. Het bestuur heeft terstond zijn werkzaam heden aangevangen. Mary Timmer uit onze stad zal wel nooit gedacht heb ben, dat zij nog eens een Zeeuw van zijn baard zou ontdoen, maar in tijden van nood is alles mogelijk en hier is zij (links) als een volleerd kapper bezig. Rechts: onze stadgenoot Francois van der Velden maakt zich in de Ahoy-hal te Rotterdam verdienstelijk. Een jeugdige vluchtelinge, die geheel alleen uit hef nood- gebied is aangekomen, laaft hij met een beker melk J De behandeling van de oorlogs- begroting in de Eerste Kamer heeft, gelijk te verwachten was, een bijzonder accent gekregen door een debat over de geestelijke ver zorging van de militairen. Minister Staf heeft op zeer nuch tere wijze gezegd, wat er niet be trekking tot het Humanistisch Thuisfront eigenlijk aan de hand is geweest, nadat de heer In 't Veld nog eens zijn op 14 Januari verde digde standpunt had toegelicht. Men heeft voorgesteld, zo zeide minister Staf, alsof iedere soldaat die vrije dagen wil hebben, vrij kan krijgen voor het bezoeken van be- zinningssamenkomsten van het Humanistisch Verbond. Men moet het ook zien in de juiste verhou- AMBULANCE-AUTO AANGEBODEN Aan de minister-president De heer B. M. Pon te Amersfoort de importeur van de „Volkswagen" heeft heden de minister-president dr. W. Drees, een „volkswagen"- ambulance-auto aangeboden. Zoals hü bij de overdracht, welke he denochtend voor het kabinet, van de minister-president geschiedde, té kennen gaf, wordt deze ambu lance geschonken om te doen blij ken van de waardering jegens de persoon van dr. Drees, die Neder land in zo moeilijke jaren leidt. De heer Drees heeft het ge schenk namens de regering aan vaard onder betuiging van zijn grote waardering. De auto. welke is ingericht voor het vervoer van twee zieken, is door de minister-president overge dragen aan de dienst der Volks gezondheid. Reeds hedenmiddag wordt het voertuig in Bergen op Zoom in gebruik genomen. BRILLEN VOOR EVACUE'S Iedereen doet het zijne. Zo ook het Brillenhuis Teerlink, Bezuiden- hout, dat geheel belangeloos bril len ter beschikking stelt van de in Den Haag opgenomen evacué's uit de rampgebieden. ding: 12 bijeenkomsten, elk voor 30 man, per jaar. Aan de gestelde taak voor de geestelijke verzorging: de Christe lijke waarden te bewaren en te versterken wordt onverkort de hand gehouden en door de uitingen van het Humanistisch Thuisfront mogen die waarden niet in twijfel worden gesteld. Van enige gelijkstelling van het werk van het Humanistisch Thuis front met dat van de kerken is geen sprake. Bij subsidiëring van de thuisfron ten moet worden nagegaan dat in de uitingen niet tegen de Christe lijke waarden zal worden ingegaan. De bezinningsbijeenkomsten van het Humanistisch Thuisfront mo gen niet worden bezocht door mili tairen uit kerkelijk milieu. Min derjarigen mogen alleen deelnemen met schriftelijke toestemming van ouders of voogden. De minister kon zich overigens ook wel verenigen met de opvat ting van de heer Algra, die gesteld had. dat de kwestie der geestelijke verzorging een zaak is van rege ringsbeleid. Gesprek met de hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid Gevaar voor epidemieën Woensdagmiddag (de jeugd was vrij van school) was er enorme belangstelling voor de gestrande „Carthage" met groot O Van een onzer verslaggevers) het schip moet direct va ren, maar dan ook ogenblikkelijk!" Het ziekenhuis in Brouwershaven moet ontruimd worden en ze heb ben dringend behoefte aan ruimte om de zieken te bergen. Nee, er z\jn geen medicamenten nodig; het gaat alleen maar om de afvoer". Dit telefoongesprek hoorden wij tSBSBmfBSSSSSÈ. aan medici en verplegend perso neel, Het bleek echter, dat de huisartsen in deze gebieden de toe stand voorlopig grotendeels zelf aankonden. Alleen aan vervoersge- legenheid voor zieken die de zie kenhuizen in de verdronken plaat sen moeten verlaten was en is nog steeds grote behoefte. De aanmel ding van artsen en verplegend per soneel was overstelpend cn aange zien de vrag naar verhouding min der was. heeft men sinds Dinsdag avond de aanmelding voorlopig stopgezet. Wat betreft het gevaar voor gezondheid, dr. C. Banning voeren met iemand die een aanbod van een hospitaalschip had. Dergelijke gesprekken worden voortdurend gevoerd in het gebouw van de Volksgezondheid aan de Parkweg. Van hieruit wordt, aan de aanvra gen uit de noodgebieden om medi sche hulp met de meeste spoed voldaan. De telefoon staat geen ogenblik stil; ondertussen staat radio Hiliversum op alle afdelin gen voortdurend ingeschakeld, want het is zaak. dat juist hier iedereen op de hoogte is van de laatste berichten en de vraag om medische hulp. die door gebieden, waarmee telefonische of telegra fische verbinding onmogelijk is geworden, langs deze weg tot de bevoogde instanties gericht wordt. Op minder spectaculaire wijze dan aan het waterfront wordt hier een geweldige hoeveelheid werk verzet. De ambtenaren werken dag en nacht in drie ploegen van acht uur. Alleen de telefonisten worden vker afgelost. De lijn is voortdu rend bezet en de gesprekken ko men moeilijk door. waardoor hun werk zeer zwaar is. De eerste uren na de waters nood waren als het tasten in het duister. De situatie stabiliseerde zich niet maar veranderde van uur tot uur. Het totaal ontbreken of de grote gebrekkigheid van de communicatiemiddelen maakte de toestand zeer onoverzichtelijk. Men wist dat er hulp nodig was maar waar? Ook de verhouding tot het Roode Kruis was toen nog niet bepaald. Beide instanties zaten min of meer in eikaars vaarwater. Langzamerhand is men er ech ter in geslaagd een goede organi satie op te bouwen, Dat men hieruit een les voor de toekomst trekke: Het slecht func- tionneren van de verbinding en de verwarring die daaruit voortkwam hebben het aantal slachtoffers gro ter gemaakt dan bij goede verbin dingen het, geval geweest was. Waarom niet voor iedere gemeen te of complex van gemeenten een korte golfzendapparaat ingesteld, zodat bij het uitvallen van de draadverbindingen de communica tie toch mogelijk blijft? Aanvankelijk was men bij de In spectie van de Volksgezondheid van oordeel, dat. er in de getroffen zouden kunnen uitbreken doordat het drinkwater bedorven is door vele cadavers die in de watervlakte ronddrijven, maakt men zich niet al te grote zorgen, zo deelde de heer Banning ons mede. Ontsmet tingsmiddelen worden op grote schaal gedropt. Ook het uitbreken van epidemieën door andere oorza ken, is niet groot door de vele vaccinaties. Terecht is men bij de Inspectie voor de Volksgezondheid van me ning, dat medische hulp slechts zin heeft, wanneer er met overleg wordt gewerkt. De tankboot met drinkwater die voorhanden is moet niet lukraak naar de Zeeuwse eilanden gezonden worden, maar naar Middelburg, omdat daar de watertoevoer door een lek in de leiding van Zuid-Beveland naar Walcheren in het ongerede is ge raakt en er moeten geen medica menten met het hospitaalschip mee naar Brouwershaven omdat daar slechts onderdak voor de zie ken nodig is. Elders is er meer behoefte aan. Zo moet het zijn, maar er zijn verschillende uren van bovenmenselijk zwoegen voor bij gegaan, voordat het zo ver was. De eigenlijke medische hulp kan pas beginnen als de toestapd dui delijker is geworden, maar wij twijfelen er niet aan of deze zal zonder haperingen geboden wor den, gezien de prestaties van het ambtenarencorps, de medici en de Militaire Geneeskundige dienst, die boven alle lof verheven zijn. Bidstond van Mohamme daanse Raad in Nederland Op aansporing van de wnd. Hoge Commissaris van Indonesië, mr Su- santo Tirtoprodjo, zal de Moham medaanse Raad in Nederland op Zondag 8 Februari a.s. te 12.00 uur een bidstond houden op de resi dentie van de Hoge Commissaris, „Backershagen" te Wassenaar, voor de slachtoffers van de ramp. Tot de vertegenwoordigingen van Pakistan. Perzië, Egypte en Turkije zal het verzoek worden gericht om deze bidstond bij te wonen. Dierentuin nog twee dagen doorgangscentrum In de eerstvolgende dagen zullen 1500 vluchtelingen uit de noodge bieden arriveren: 500 uit Oude Tonge en 1000 uit Nieuwe Tonge en Dirksland. Na ontvangst en regis tratie in de Dierentuin zullen de vluchtelingen uit Oude Tonge in Leidschendam (150) en in Wate ringen (350) opgenomen worden. De vluchtelingen uit Nieuwe Tonge en Dirksland gaan naar, 's-Graven- zande (200), Naaldwijk (450) en Monster (350). Dit is hun defini tieve bestemming. Pas als de toe stand in de noodgebieden dit toe laat zullen zij naar hun woon steden terugkeren. Mochten de bovengenoemde gemeenten nog niet klaar zijn om de geëvacueer- den te ontvangen dan zullen ze voorlopig in Den Haag bij parti culieren ondergebracht worden. De Dierentuin zal nog tot Zater dag als ontvangstcentrum gehand haafd blijven. Daarna wordt een kleinere lokaliteit daarvoor inge- richt. Na een desbetreffend overleg met de commissaris van de Konin gin in de provincie Zuid-Holland heeft men besloten alle gegevens omtrent de vluchtelingen aan de provincie over te geven. Vanmorgen arriveerde in de Dierentuin het bericht dat er een groep vluchtelingen via Breda naar Geldinzameling op de „Carthage" Het Franse stoomschip Car thage" ligt nog steeds muurvast op het Scheveningse strand. Hel ziet er trouwens naar uit, dat de vracht boot. die vrijwel op de laagwater- lijn ligt, voorlopig op het droge zal blijven. Het schijnt buitenge woon moeilijk tc zijn voor een sleepboot om verbinding te maken met de ..Carthage". Bovendien zal men het zand rondom het schip moeten uitgraven. De bemanning van de „Carthage" heeft haar medeleven met de slachtoffers van dc watersnood be toond. Er is gisteren een geldinza meling gehouden aan boord. Den Haag zal komen. Verwacht wordt dat dit een gedeelte van de vluchtelingen uit Oude- en Nieuwe Tonge en Dirksland is. De toestand in de Dierentuin was vanmorgen rustig. Met tussen pozen kwamen kleine groepjes evacué's binnen, voor het meren deel uit Zierikzee en Bruinnisse die de afgelopen nacht in de Ahoy- hallen hebben doorgebracht. Na een korte registratie worden ze per auto naar ontvangst-adressen in Den Haag en naaste omgeving gebracht. Duinen van Scheveningen tot Hoek van Holland afgesloten Vo r>r dringende herstel werkzaamheden Het Hoogheemraadschap van Delfland maakt, mede namens dc burgemeesters van 's-Gravenhagc, Monster, 's-Gravenzanden. Rotter dam-Hoek van Holland bekend, dat dc duinen, met inbegrip van de stranden, van Scheveningen tot Hoek van Holland, voor het publiek zijn afgesloten in verband met dringende herstellingswerk zaamheden. ONDERWIJS ACADEMISCHE EXAMENS Leiden. Gesl. doctoraal examen Ned. recht: M A. M. Kortenbout v. d. Sluijs (Almelo); J. H. Koeleman (Den Haag), S, K. Martens (Den Haag); mej, A. R. Brouwer (Den Haag), Gesl. vrij doctoraal examen Ned. recht: M. v. d. Stoel (Den Haag). Eerste sigaren- es kwamen binnen Er zijn er nog niet genoeg Alle kamers van het huis Lange Voorhout 16, dat de Koningin voor het kleding depot aan het Rode Kruis afstond, zijn bedolven onder kleren, dames-, heren- en kinderkleding, schoenen en levensmiddelen. Een diepe, hoge kast is gereserveerd voor een andere inzamelac- tienl. die van de siga renkistjes. Gisteren schreven wij over het initiatief dat één onzer abonné's had genomen: het vullen van sigarenkistjes met de allernodigste (kleine) gebruiksartikelen en deze deponeren bij het Rode Kruis, opdat de évacué's bij aankomst hier in de Dieren tuin over enkele kleine on misbaarheden kunnen be schikken. Toen wij vanmorgen een kijkje namen in de „opslag plaats" van de sigarenkist jes toonden de enthousiaste bestuursleden van het Rode Kruis al een stapel kistjes, die al zo kort na de start van de actie waren binnen gekomen. Maar er zijn er nog niet genoeg, want voortdurend komen nog evacué's u:t de overstroomde gebieden bin nen en men wil niemand deze nuttige verrassing ont houden. Daarom: vult als U kunt een sigarenkistje of een ander doosje met b.v. de volgende artikelen: Een pakje sigaretten, een stukje zeep, scheerzeep, een vingerhoed, een doosje knoopjes, een paar zakdoe ken, een washandje, een klosje garen, enkele naalden, stopwol, een kam. een aan steker. en vuursteentjes (eventueel te vervangen door lucifers), veiligheids spelden, gewone spelden, een potlood, een rolletje peper munt, een scheerapparaat, een schaartje, een paar briefkaarten, en enveloppen met schrijfpapier, schoen veters. Eventueel kan men enkele van de opgesomde artikelen vervangen door andere. De kistjes en dozen wor den ingewacht in het Rode Kruisdepot Lange Voorhout no. 16. Afgelaste bijeenkomsten en feesten Naar aanleiding van de thans in ons land heersende bijzondere omstandigheden heeft de directie van Hotel Kurhaus besloten het op 14Februari a.s. te houden ge maskerde bal geen doorgang te doen vinden. De toneelavond met bal na, wel ke Zaterdag a.s. door de Amuse mentsvereniging Animo zou wor den gegeven is voor onbepaalde t'tid uitgesteld. De feestavond welke ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan der Haagse toneelvereniging „De Vriendenkring" op Zaterdag 7 Fe bruari a.s. zou worden gehouden in gebouw Amicitia, gaat niet door. Het volksdansfeest van het Haags Volksdanscentrum op 7 Februari a.s. in de aula van de Dalton-H.B.S. en de filmavond op 11 Februari a.s. in het Museum voor Onderwijs, Hemsterhuisstraat 2e, zijn voor lopig uitgesteld tot nadere aan kondiging. De op Maandag 9 Februari in de Dierentuin te houden contactavond van de Stichting „Het vierde Prin senkind" zal worden uitgesteld tot nader order. De Sportvereniging C.W.P. (Cen trale Werkplaats PTT) deelt mede, dat de lezing door Dick van Rijn over de Olympische Spelen te Hel sinki. welke op Vrijdag 6 Februari zou worden gehouden, is uitgesteld tot een nader te bepalen datum. A.S. ZATERDAG GRATIS ML'SEUMDAG Op Zaterdag 7 Februari a.s. zal het Gemeentemuseum aan de Stad- derslaan weer gratis toegankelijk zijn. Men kan dus van deze gele genheid gebruik maken om de in het Museum aanwezige tentoon stellingen t.w. Kerstgroepen uit Italië, Zuid-Duitsland, Tirol en Nederland, De Nederlandse letter kunde in 100 schrijvers en de op 4 Februari geopende tentoonstelling van werken van Herman Kruyder, kosteloos te bezichtigen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4