Verhouding gemeentebestuur en waterschappen komt ter sprake PROFITEURS ONTMASKERD M.T.S.-ERS DOEN GOED WERK OP BUREAU VAN RODE KRUIS Geroutineerd winkelpersoneel sorteert in de Rivièra-hal Gevaar hij Pendreehtsedijk geweken Hyena's van de watersnood Maximumstraf opgelegd Tussenstation voor evacué's DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD TWEEDE BLAD - PAGINA' 3 BURGEMEESTER OVER DE RAMP o £5 Lering trekken uit gemaakte fouten O Nadat met enige ogenblikken stilte de slachtoffers van do overstromingsramp wa ren herdacht, heeft burgemeester Van Wal- sum in de Gemeenteraadsvergadering van middag woorden van medeleven gesproken over de overlevenden, die dagenlang in on zekerheid hebben verkeerd over hun lot. Met dankbaarheid stelde spr. vast. dat de gevolgen van de ramp voor Rotterdam min der ernstig znij geweest dan zich aanvan kelijk liet aanzien. Er is een dode te be treuren en er is veel schade en overlast veroorzaakt. Spr. betoonde zich zeer erkentelijk voor het funclionneren van de gemeentelijke diensten, betrok daarin ook de wethouders en de gemeente-secretaris en loofde de me dewerking van de burgerij. Begrip vroeg spr. voor gemaakte fouten. Het college van Burg. en Weth. zal aan de orde stellen de verhouding van het gemeentebestuur tot de waterschappen, die bmnen hel gebied van de gemeente werkzaam zijn. Voor wat ten behoeve van de geëvacu eerden wordt gedaan door Sociale Zaken. Geneeskundige Dienst. Stadhuis, Rode Kruis, U.V.V. en andere vrijwilligers, de burgerij, de kerken en de hulp van buiten de stad, had spr. grote waardering. Het spreekt wel vanzelf, dat er soms wel- eens kortsluitingen en wrijvingen zijn, maar er wordt naar gestreefd de werkzaamheden zoveel mogelijk te coördineren en er is grond voor de verwachting, dat men de or ganisatie met de dag vaster in de hand krijgt. De collecte voor de slachtoffers heeft, dank zij ongekende medewerking, zeker meer dan 200.000 ongebracht. Het ligt in de bedoeling van Burg. en Weth. nog een Er zijn enige stadgenoten als profiteurs van de nood ontmaskerd. Zo was de 38-jarige vrouw C. van der P. naar de Ahoy-hal gegaan, waar zij ver telde. dat zij tijdens de ramp in Ouden hoorn bijna al haar kleren had verloren. Deze vrouw is een grote hoeveelheid kleren verstrekt. Daarmee is zij naar haar woning gegaan, maar vannacht heeft de politie haar opgehaald en opgesloten. Het bleek namelijk, dat de vrouw niet in Oudenhoorn was geweest tijdens de ramp. Zij was geen kleding kwijtgeraakt. Nog bonter maakte het de 36-jarige ha venarbeider J. K Weliswaar was zijn wo ning aan de Feijenoordkade ondergelopen, maar hij had zijn woning door hozen en droogstoken, evenals zijn buren, weer be woonbaar kunnen maken. De raan had daarin echter geen zin en ging met vrouw cn drie kinderen naar de Ahoy-hal. Daar kregen zij kleding en bleven zij overnach ten. Maar toen werd het de politie, die K heel goed kent, toch wel een beetje te gortig. Hij wed naar zijn woning gestuurd, maar in plaats daarvan trok hij met zijn gezin naar Pro Rege aan de Oudedijk, waar ook een opvangcentrum voor ge- evacueerden 's. K. vertelde, dat zijn woning niet meer te bewonen zou zijn. De familie W. van de Oudedijk nam het gezin liefde vol op. Het kreeg bedden, terwijl de fami lie W. op de grond ging slapen. Vannacht heeft de politie het gezin naar het politie bureau overgebracht, waar de man werd gesommeerd onmiddellijk naar zijn woning terug te keren. bedrag van 41.21)4.01 voor dc slachtoffers le bestemmen. Het comité tot leniging van de schade na dc overstroming van 191G heeft hot overschot van 13.683.11 ter beschik king van de gemeente gesteld. Door bij schrijving van de rente is dit bedrag opge lopen tot ruim 41.000. Spr. verzocht het college te machtigen uitgaven te doen. die nodig zijn cn besloot met het uitspreken van de wens. dat de ge troffenen spoedig naar hun streek kunnen terugkeren. Vrijwilligers kunnen zieh melden: Grondwerkers: Gewestelijk Arbeids- bureau, le Middellandstraat 103, tele- i foon 35945. Studenten: Roode Kruis, gebouw Unilever, telefoon 114400. Medische krachten: Gemeentelijke l Geneeskundige en Gezondheidsdienst, 7 7 telefoon 2500Ö. Sorteerders: Rivièra-hal. telefoon 40035. Ongeorganiseerde hulpkrachten wor- den niet meer in het Ahoy'-gebouw i toegelaten. Inlichtingen over geëvacueerden Tn de cantine van de M.T.S. aan de Gerrit Jan de Jonghweg is sinds gisteren het inlichtingenbureau van bet Rode Kruis ge vestigd. waar men kan informeren naar per sonen uit de getroffen gebieden. Er weer klinken stemmen in allerlei toonaarden in dat bureau, stemmen, die angstig klinken bij de vraag: „Hebt u al inlichtingen over1", maar ook stemmen, die juichen, omdat is ontdekt, dat een familielid of een goede vriend veilig en wel in Rotterdam is aan gekomen. Ongeveer twintig leraren en tientallen leerlingen van de M.T.S.die zich voor dit werk hebben ingezet, zitten aan tafeltjes, welke in U-vorm zijn opgesteld. Elk heeft één of meer letters voor zijn rekening ge nomen, hetgeen duidelijk is aangegeven, zo dat de bezoekers niet lang behoeven te zoe ken. Telkens worden groepjes toegelaten ir. het bureau; de overigen moeten beneden in de wachtkamer wachten. De kaarten met gegevens worden ver strekt door het Rode Kruis, maar worden aangevuld met wat verder in het bureau wordt vernomen. Boven het gezoem van de stemmen uit weet de man aan de microfoon steeds zijn stem te laten weerklinken. Hij spoort de bezoekers aan niet te lang te treuzelen, daar er honderden wachten om ook iets te weten te komen over bekenden. Af en toe leest hij ook wel een bericht voor, Verpakt in dozen en bundels naar depots van het Rode Kruis Het is niet te tellen hoeveel handen er nu dag en nacht bezig zijn met het ontvangen, het sorteren en het uitdelen van de ontzaglijke hoeveelheden goederen als kleding, schoenen, huishoud- en beddegoed, kinderwagens en honderden andere dingen, die uit alle delen van het land naar het Rode Kruis in Den Haag of naar andere depots zijn toegezonden. In de organisatie van dit belangrijke onderdeel van de hulpverlening aan de getroffenen is nu een strakke lijn geko men, mede dank zij de medewerking die daarbij door enkele grote firma's door het afstaan van geroutineerd winkelpersoneel wordt verleend. „Weet 11 al iets De M.T.S.-ers horen deze vraag ontelbare keren. dat hij heeft doorgekregen van de radio kamer van de M.T.S. In die kamer tracht men contacten te leggen met de geteisterde dorpen en steden en inlichtingen uit te wisselen over bewoners. Het gaat nog niet altijd even vlot, maar soms komt men toch wel iets te weten, dat van belang is. Het telefoonnummer van het bureau, kun nen wij, op verzoek van het Rode Kruis, niet bekend maken, want anders zou de telefoon niet stilstaan. Wie iets over familieleden of vrienden wil weten dient zelf naar de M.T.S. le gaan. Gisteren waren er angstigen. die wel drie. viermaal terugkwamen om te vragen of er berichten binnen waren gekomen. Zoals het oude moedertje, dat telkens maar terug kwam om te horen of er al iets over haar getrouwde zoon in Oude Tonge bekend Telkens opnieuw moest ze worden teleur gesteld. Langzaam slofte ze dan weer weg. Het w a s toch zo'n goeie jongen, mompelde zc. Thans zijn het voornamelijk nog Rotter dammers, die om inlichtingen komen, maar straks verwacht men een grote stroom evacué's, die willen weten, waar familie leden of vrienden zich bevinden. In een andere lokaliteit van de M.T.S. is een bureautje ondergebracht, waar evacué's zich kunnen melden, die evacueren zonder een overheidsinstantie of hei Rode Kruis daarvan te hebben verwittigd. Zij rijden met auto's mee of stappen op de een of andere boot. Mochten zij zich niet laten registreren dan zouden zij als vermist worden opge geven. De bureaux in de M.T.S. zijn dag en nacht geopend. Aan de Pendreehtsedijk wordt op het ogenblik door de mannen van de gemeente nog hard gewerkt en gevaar voor het bre ken van de dijk is bezworen. Hel' water, dat door vijf gaten in de dijk van de Oude Maas is gebroken, wordt ingesloten door de Esser- dijk (d:e wel stand heeft gehouden, niet tegenstaande het water er door de storm overheen is geslagen), en de Pendreehtse dijk. Dc gaten in de dijk van de Oude Maas zullen in de loop van de week waarschijn lijk worden volgespoten. Door een weiland Roeiers van Eendracht redden 1500 mensen Van de Roeiersvereniging „Eendracht"' te Rotterdam doen nu reeds verscheidene dagen twaalf gehorde en getrainde roeiers met vijf motorboten en twee roeiboten prachtig werk in de overstroomde gebieden Een van de motorboten sloeg op het Hol lands Diep om door de hoge golfslag, maar de roeier Goudswaard, die de boot be stuurde kon zich op een andere boot van de Eendracht redden. De motorboot ging verloren. Met twee motorboten hebben twee roeiers in de afgelopen dagen niet minder dan 15 a 1600 mensen kunnen redden, die in de buurt van Oude Tonge op de daken zaten en voor een ander deel geïsoleerd waren op een intact gebleven stuk van een dijk. Enkele van de Eendracht-manren zijn in Rotterdam teruggekeerd, nadat zij dertig uur onafge broken in touw waren geweest en kou c n honger hadden geleden. Maar groot is hun voldoening, dat zij zovele honderden levens hebben kunnen redden. Versterking rijkspolitie in het noodgebied Ter versterking van de rijkspolitie in het rampgebied zijn ongeveer 1.000 man rijkspolitie uit het niet getroffen deel des lands opgeroepen. Van dit aantal bevinden zich reeds 650 man in het rampgebied, ter wijl de overige gereed staan om naar be hoefte te worden ingezet. Mocht blijken, dal de rijkspolitie in het rampgebied nog verdere versterking nodig zou hebben en deze niet meer gevonden zou kunnen worden in de rijkspolitie in het overige deel des lands, dan zal aan vulling plaatsvinden uit de gemeentepoli tie. Daartoe zullen dan tijdig in overleg tussen de departementen van Justitie en van Binnenlandse Zaken aanwijzingen wor den gegeven, zodat zelfstandige aanbiedin gen aan de noodgebieden uit gemeenten met gemeentepolitie hoezeer de goede bedoeling daarvan wordt gewaardeerd in het belang van de goede gang van zaken achterwege dienen te blijven. hebben de mannen van de gemeente een weg gemaakt van de Charloisse La gedijk naar de Pendreehtsedijk, waarover zand en ander materiaal in geval van nood wordt aangevoerd. Dijk bij Oostende hield liet vannacht In totaal 11- doden in België De bewoners van Oostende hebben in de vroege ochtenduren van heden een angstige tijd doorleefd. De vloed bereikte zijn hoog tepunt en een harde wind deed de golven tegen de kruin van de dijk slaan, die Oos tende tegen dc zee beschermt. De zee zag echter kans het terrein dat zij sedert het weekeinde verloor, te herwinnen. i het geheel zijn voor zover thans be kend, veertien personen bij de overstro ming in Belgie omgekomen: zeven in Oostende, vijf in de monding van de Schel de bij Antwerpen en twee in de omgeving -an Termonde. De materiële schade bedraagt volgens een vethouder van Oostende drie milliard Bel gische francs. In Engeland heeft de storm van vannacht geen slachtoffers geëist. Ook werd geen ver dere schade aangericht. Concertgebouworkest steunt Rampenfonds Woensdag 11 Februari geeft het Concert gebouworkest, onder leiding van Rafael Kubelik, ten oate van de rampgebieden een concert, waaraan zullen medewerken het Toonkunstkoor, afdeling Amsterdam, met als solisten Erna Sporenberg, Annie Her mes, Wibe Draaijer en Leon Combé en de pianist Willem Andriessen. Uitgevoerd worden het Kyrie uit de mis van Schubert, het derde pianoconcert (e-mol) van Beet hoven en de vijlde symphonïe van Dvorak („Aus der neuen Welt"). Het concert zal met het Wilhelmus wor den geopend. Alle medewerkers, van diri gent tot programmaverkoopsters toe, heb ben zich belangeloos ter beschikking ge steld Dr A. Loudon tijdens concert overleden Tijdens een concert van het Residentie orkest. in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag, is Woensdag avond overleden dr A. Loudon, secretaris generaal van het Permanente Hof van Ar bitrage en voorzitter van het Residentie- Orkest. Voor de aanvang van het concert had dr Loudon de bezoekers opgeroepen tot steun aan de slachtoffers van de nationale ramp. Kort voor de pauze werd hij in zijn loge onwel. Enige tijd later overleed hij in de bestuurskamer. Hij is zestig jaar ge worden. Dr. A. Loudon is op 5 Juni 1892 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de Leid- se universiteit en werd in 1920 attaché bij het Nederlandse gezantschap te Londen, in 1922 tweede gezantschapssecretaris te Buenos Aires en later te Washington. In 1926 werd hij benoemd tot eerste gezant schapssecretaris te Madrid, in 1932 ge- zantschapsraad en zaakgelastigde aldaar. In 1934 volgde zijn benoeming tot gezant '.e Bern en vertegenwoordiger van Neder land bij de Volkenbond. In 2938 werd hij gezant te Washington. Van 1942 tot 1947 diende hij ons land als ambassadeur In de Amerikaanse hoofdstad. Na zijn terugkeer in Nederland in 1947 werd hij lid van de Raad van State. In Mei van het vorige jaar werd hij se cretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage in Den Haag, als opvolger van wijlen jhr mr A. M. Snouck Hur- g ron je. Sinds eind 1948 was hij voorzitter van het Residentie-Orkest. Inwendige zniverheid,1 is het behoud van Uw gezondheid. Neem eens per week één of twee TJT Lakens cn dekens gevraagd Toen -.nnvankelijk de grote massa's goe deren, die met honderden vrachtauto's in de Rivièrahal van Diei'gaarde Blij-Dorp, werden afgeleverd zich tot onoverzienbare stapels ophoopten, leek er geen doorkomen aan; men kon er zich nauwelijks wenden of keren, maar nu is alles in geregelde banen geleid en heeft men dc organisatie stevig in de hand. Reeds in de Rivièrahal, het eerste ont vangstation, worden de goederen zo keurig gesorteerd, en netjes in dozen en bundels verpakt, dat zij feitelijk rechtstreeks naai de uitdeelposten gezonden zouden kunnen worden Een groot aantal MTS-ers neemt dc goederen op draagbaren uit de af en aan rijdende vrachtauto's in ontvangst, waarna ze ter sortering over grote tafels worden verdeeld. Een dertigtal verkoopsters van Vroom en Dreesmann en een even groot aantal van de Bijenkorf leggen alle soorten onder- cn bovenkleding netjes gevouwen op stapeltjes, andere meisjes verpakken de kinder- en vrouwenkleding in kartonnen dozen en jongemannen maken stevige bun dels van het zwaardere goed zoals heren kleding, damesmantels enz. Nog eens extra verpakt in grote jutezak ken worden de goederen wederom in vrachtauto's geladen en naar de grote de pots in het Groothandelsgebouw, de loodsen van Furness en Blaauwhocdenveem en de nieuwe veilinghallen aan de Boezem ver voerd. Een ontzagwekkende hoeveelheid goede ren is intussen in de uitgestrekte opslag plaatsen op de parterre van het Groóthan- delsgebouw opgestapeld. Daar verlenen verscheidene jongens en meisjes met het aanvoeren en opnieuw sorteren in continu dienst goede diensten, onder leiding van de heer J. A. de Stoppelaar Blijdesteijn en met medewerking van leden van de Neder landse Rondetafel Organisatie en van het Ned. Economisch Instituut onder leiding van prof. Lambers. Het Groothandelsgebouw is aangewezen als uitdeelpost van de z.g, ongeregelde goe deren zoals kinderwagens, dekens, bedden enz. De heer Blijdesteijn, die als gevolmach tigde van het Rode Kruis is aangesteld, R.T.M. heeft tegenslag De R.T.M. heeft zich genoodzaakt gezien haar toch reeds zeer beperkte dienstrege ling vanmorgen nog verder in te krimpen. De busdienst op Spijkenissc, die dezer da gen kon worden uitgebreid tot Oostvoorne. kan sinds vanmorgen deze plaats niet meer bereiken. De bus, die vanmorgen om zeven uur in de richting van Spijkenisse vertrok, werd bij Hcenvhet verrast door een onverwacht ondergelopen dijk. Men heeft Oostvoorne nog kunnen bereiken, maar de geregelde dienst tot deze gemeente is stopge/.el. De busdienst op Spijkcnisse wordt onderhou den van 's morgens 7 uur tot 's avonds 9 uur. De bussen vertrekken om 7 uur, 9.05 uur en voorts om de twee uur. vertelde ons. dat van het Groothandelsge bouw uit grote hoeveelheden gesorteerde goederen met vrachtauto's naar de getrof fen gebieden worden gezonden. Zodra daar voor een oproep binnen komt wordt onmid dellijk het. benodigde aanstal stuks goed in geladen en ter plaatse afgeleverd. Aan kleding is de voorraad thans ruim voldoende, doch er blQft nog grote behoefte bestaan aan lakens, kussenslopen, bedden en dekens. Nadat het lijfgoed cn het schoeisel ver der is gesorteerd en ingepakt wordt het vervoerd naar het Confectiemagazijn De Ster aan de Mathenesserlaan 17 (tegenover Museum Boymans) en naar het schoenen magazijn Van Vorst, eveneens aan de Ma thenesserlaan, die als uitdeelposten zijn in gericht. De 26-Jarige timmerman Izaak van der S., die Maandag j.l. in de Ahoy'-hal twee jassen en een overjas wegnam van dc kle ding, die bestemd is voor dc slachtoffers van de watersnood is veroordeeld tot de hoogste vrijheidstraf die een politie rechter kan opleggen, n.l. zes maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf, zonder af trek van voorlopige hechtenis en met last tot onmiddellijke gevangenneming. Van der S. die eerst kort geleden uit de gevangenis werd ontslagen heeft zes vonnissen op zijn strafregister. Onder allerlei gedraai trachtte hij aanne melijk te maken, dal hij tijdens zijn vrij willig aangeboden „hulp" in de Ahoy'-hal zijn colbertje en overjas was kwijtgeraakt. Een chauffeur, die kleding gereden had, zou hem toeslemming hebben gegeven van een stapel goederen een Jasje en een overjas te nemen. Na thuis de overjas opgehangen te hebben was hij naar de Ahoy'-hal terug gekeerd. In zijn woning had de recherche de overjas aangetroffen en de regenjas, die verdachte's vrouw had verborgen. Bij zijn arrestatie was hij in het bezit van een tweede overjas aangetroffen, die hij ook ontvreemd had. In zijn requisitoir zei het. O.M., waarge nomen door mr baron C. W. van Dedem, dat op het misdrijf van diefstal tijdens wa- Kleding, voeding en adressen volop In de Bergsingelkerk geurt het naar soep. In een als keuken ingericht vertrek staan dames brood te snijden en te smeren. Anderen schenken thee in. Ieder ogenblik kan weer een bus met vluchtelingen uit de Ahoy'-hal arriveren en dan moet alles klaar staan. De kerk is het laatste oponthoud voor de vele slacht offers, die aankomen. Het Godshuis fungeert ais „doorgangshuis". Hier worden mannen, vrouwen en kinderen voorzien van kleding. Ze krijgen iets te eten cn te drinken en dan worden ze met auto's naar de adressen gebracht, waar zjj liefderijk zullen worden ontvangen. Recht uit het hart Vrachtauto's, personenauto's en bestel auto's volgeladen met kleding en schoeisel rijden af cn aan en ce schooljeugd en vele dames en heren zorgen er voor, dat ze ge lost worden. Stapels goed liggen in ae kerk en dc vloer is bedekt met zorgvuldig ge rangschikte schoenen. Men weet haast niet, waar men met de kleding naar toe moet, maar toch alles is nodig. Als er een bus komf. moeten de mensen geholpen kunnen worden. Het oponthoud mag met lang du ren. Een uurdan moeten de vluchtelin gen naar de adressen zijn gebracht. Aan dc deur staat een jongeman met een blocnote. Ilji noteert de adressen van buurt bewoners. die komen vertellen, dat zU een gezin of een deel van een gezin kunnen huisvesten. Alles wordt genoteerd. Er wordt gecombineerd. Een gezin wordt verdeeld over twee buren, maar liever houdt men ouders en kinderen bij elkaar. Er komen dames, die 's morgens hun adres hebben opgegeven, vragen, wanneer zij nu eindelijk een gezin krijgenAnderen, die evacué's kunnen onderbrengen willen met een mensen meenemen en zijn eigenlijk een tikje kwaad als dat niet ineens kan en zij nog even moeten wachten. Op een van de deuren van de kerk is een papiertje geplakt: Evacué's kunnen zieh gratis laten scheren bij kapper X! Zo gaat het in de Bergsingelkerk en gelukkig daar niet alleen. Er wordt niet veel gesproken. Er wordt gewerkt. Volkshuizen noteren logeer-adressen Het Centrale Comité heeft voor het on derbrengen van de evacué's de hulp inge roepen van kerkelijke en andere groepe ringen. De Volkshuizen noteren adressen ook van bewoners uit de verschillende wijken, die bereid zijn evacué's uit de noodgebieden op te nemen: IVcstcr Volkshuis, RoemerVisscherstraat 18, telefoon 37073. ZtiiiW Volkshuis. Brink 7, telefoon 71151, Charloise Volkshuis. Katendrcchtse Lagen dijk 450. telefoon 70791. Crooswökse Volkshuis. Van Reijnstraat 32, telefoon 24926. Kiitendrechtse Volkshuis, Tolhuislaan 27, telefoon 77259. Ons Huis, Gouverrestraat 133, telefoon 31627 Kraling.se Volkshuis, Hoflaan 132, tel. 22993. Voorts kan men adressen opgeven bij: Humanitas (vereniaing voor maatschappe lijk werk op humanistische grondslag) Oran- ieboomstraat 1, tel, 74587 van 8 uur v.m. tot 11 n.m. Aardappelen uit het Noorden De groothandelaren in aardappelen zitten niet stil. Dag en nacht daveren grote trucks om aardappelen in Drente en Friesland te halen. Reeds gisteren waren de eerste par tijen uit Noord-Nederland in verscheidene winkels te koop. zodat de stopzetting van de aanvoer uit de Hoekschewaard geruis loos is gecompenseerd. tersnood een maximum vrijheidstraf staat van zes maanden. Het parket had na over weging besloten om hem zo snel mogelijk te berechten. In zijn vonnis overwoog de rechter, dat het misdrijf van diefstal bij watersnood ge lukkig maar zelden behoeft berecht te wor den. doch dit vermoedelijk in de naaste toe komst wel meer zal gebeuren. Het speet hem niet zwaarder dan zes maanden te mogen vonnissen. De gestolen jassen worden aan het Rode Kruis teruggegeven. Een tweede zaak van diefstal tijdens de watersnood behandelde dc politierechter tegen de 30-jarige grondwerker Pieter de R. en de 43-jarlge la'orieksarbeider Jacob Peter T., die onder Poortugaal uit een wei land 13 balken en 3 houten schotten hadden gestolen van de landbouwer C. Vermeer. Het gestolen hout was geborgen in de kelder van de R.'s vader. Vcrd. T. had voor het vervoer gezorgd en ook bij hel opladen geholpen. Beide verdachten bleven elkaar tijdens het verhoor tegenspreken, terwijl zij ook diverse punten ontkenden, die ze reeds bij de politie h3dden toegegeven. Toen verd. naar aanleiding van een en ander vroeg of „die zaak niet logisch en practisch bekeken kon worden", ant woordde de rechter, „daar kunt u verze kerd van zijn" De zaak werd daarop naar de Instructie terugverwezen voor nader onderzoek, ter wijl tevens de gevangenhouding van beide verdachten werd gelast.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5