Minister Algera maakte tocht door de noodgebieden Situatie te Oude Tonge was vanmorgen zeer critiek Het Roode Kruis publiceert de eerste lijst van slachtoffers Betekenis van springvloed, springtij en stormvloed Fractie-voorzitter Deutsche Partei ambassadeur in Den Haag? De Rotierdammer rag. 6 Donderdag 5 Februari 1953 Mr J. Algera. minister van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren een tocht door de geteisterde gebieden gemaakt. Ver schillende autoriteiten van Waterstaat vergezelden hem. In Zicrikzce sprak de minister met liet college van B. en W. over de maatrege len welke dienen te worden genomen voor het herstel van de dijken en ver sterking van de dijk welke nog gevaar oplevert. De bespreking werd gehouden in het vijf eeuwen oude stadhuis van Zierikzee, dat gespaard bleef. Daarna bezocht de minister Willem- stad, waar hij zich eveneens lange tijd met de burgemeester onderhield en de I werkzaamheden aan de dijken gade-1 sloeg- De minister sprak met velen, die hier hard werken. De bevolking zong voor zijn vertrek het Wilhelmus. Bij zijn terugkeer in Den Haag zeitie de heer Algera. zeer getroffen te zijn door het leed.. dat onder de bevolking van de noodgebieden is veroorzaakt. Ten diepste betreurt de minister de mensen levens. welke de ramp heeft gekost ..Eerst na persoonlijke waarneming kar. men zich een beeld vormen van de omvang en de gevolgen van de ramp en dan wordt het ook duidelijk, hoezeer het de plicht is van het gehele Neder landse volk. hulp te bieden", aldus de heer Algera. De indrukken welke hij tijdens zijn tocht heeft gekregen van hulp uit het buitenland, stemmen de minister tot grote dankbaarheid. Ook loofde hij het prachtige werk. dat de vissers uit vele plaatsen hebben verricht, door met hun vaartuigen vrijwillig deel te nemen aan de hulpactie. Ir Maris, directeur-generaal van Rijkswaterstaat deelde mede. dat naar schatting de herstelwerkzaamheden ke ihans moeten worden verricht. OP verschillende punten op Goeree-Overflakkee is de toestand nog zeer gevaarlijk. In het bijzonder bij Den Bommel en Oude en Nieuwe Tonge zijn nog mensen in gevaar. De burgemeester van Nieuwe Tonge heeft dringend om helicopters gevraagd. De drie gemeenten moesten vanmorgen zo spoedig mogelijk geheel geëva cueerd worden. Den Bommel vroeg dringend om stormboten met buitenboordmotoren en Nieuwe Tonge, waar de toestand nog ernstiger is dan in Oude Tonge, verzocht om zoeklichten, daar men vroeg in de morgen reeds met de evacuatie wilde beginnen. Alleen de vrouwen en kinderen zullen worden overgebracht, daar de mannen moeten achter blijven om aan de dijken te werken. Via Scheveningen-radio deelde de bur gemeester van Oude Tonge mede, dat bij een tweede stormtij de nog intact zijnde dijken in het dorp het zullen begeven. Vermist worden ongeveer 260 personen die hoogst waarschijnlijk allen verdron ken zijn. Tot nu toe heeft men slechts 12 doden kunnen bergen. Een groot' aantal lijken drijft in het water langs de dijken. De beschikbare krachten kunnen niet voor de berging worden ingezet, omdat zij moreel daartoe niet in staat zijn. Dringend verzoekt men personeel te zenden om deze werkzaam heden te verrichten. Ook moeten 600 ronddrijvende kadavers geborgen en on schadelijk gemaakt worden. Het gerucht, dat de burgemeester van Nieuwe Tonge zou zijn omgekomen, is niet juist. Op drie kilometer ten Zuidwesten van Den Bommel en tussen Oude Tonge en Galathesisluis bevinden zich nog mensen geïsoleerd op een dijk. Vanmorgen zou men proberen deze mensen van Dordrecht en Winteroord uit te redden. De bevolking van Ooltgensplaat. die reeds geheel is ingeënt tegen typhus, heeft veel te danken aan de dappere houding van de Friezen, die hier als vrijwilligers werken. Zij hebben bewon derenswaardig werk verricht, aldus de burgemeester. Enkele Friezen zijn thans op weg naar Bruinisse en Hellevoetsluis om daar kadavers te bergen. Toevoer van goederen In de bebouwde kommen der dorpen beheerst men thans over het algemeen de situatie wel. In de polders zal echter in vele gevallen hulp nodig zijn voor mensen en dieren. De toevoer van goederen naar Flakkee is ongekend groot. De Rijkshaven lag de gehele dag gisteren vol af- en aanvarende schepen. Coördinatie van dit vervoer geschiedt vanaf Hellevoetsluis. De gemeente Doe- tinchem heeft Middelharnis geadop teerd en al zoveel gezonden, dat men er Nieuwe en Oude Tonge mee kan voorzien, en zo nodig ook nog naar Schouwen en Duiveland kan sturen. Vandaag zullen in de centrumge meenten alle straten nog eens op even tuele aanwezigheid van achterblijven- den worden gecontroleerd. Onwilli- 1 gen zullen gedwongen worden te eva cueren. De afvoer van levend vee is bijna be- l eindlgd, Die van cadavers, die veel I moeilijker is, wordt met kracht voort gezet. Het is een "it iters t omvangrijk werk. daar men thans het aantal dode koeien cn varkens op 9.000 schat. Na Haar bezoek van j.l. Maandag heeft II.M. de Koningin gisteren een rondvlucht boven Goeree Overflakkee gemaakt. Zij ontroerde zeer bij het zien van het overstroomde eiland vanuit de lucht. Vandaag hoopt Prins Bomhard per vliegtuig te komen en zo mogelijk in Soimmelsdijk te landen. Dr Drees kreeg ambulance-auto De directeur van Pon's autohandel te Amersfoort, importeur van de „Volks wagen"', heeft minister-president da W. Drees, een Volks w age n - a rrrbui a n- ce-auto aangeboden. Zoals hij bij de overdracht te kennen gaf, wordt deze ambulance geschonken om te doen blij ken van de waardering jegens de per soon van dr Drees. die Nederland in zo moeilijke jaren leidt. De heer Drees heeft het geschenk na mens de regering aanvaard onder betui ging van zijn grote waardering. De auto. welke is ingericht voor het vervoer van twee zieken, is door minister-president overgedragen aan de dienst der volksgezondheid. Reeds he denmiddag wordt het voertuig in Ber gen op Zoom in gebruik genomen. Nog een gat in dijk nabij Rozenburg In de Staartdijk op het eiland Rozen burg is gisteravond weer een groot gat geslagen. Met man en macht is men vanmorgen vroeg weer begonnen met het dichten daarvan. Er dreigt geen on middellijk gevaar, maar wel moeten de zeeschepen, die de Waterweg in- en uit varen de grootst mogelijke voorzichtig heid in acht nemen. De loodsdienst is daarvan op de hoogte gesteld. Ook het dichten van de gaten in de, dijk bij de Kroonpolder is in volle gang. Hier is de toestand minder gevaarlijk, daar de dijk niet zo diep is weggeslagen als de Staatdijk. £TUDENTEN en M.T.S.-ers uit alle delen van ons land zijn druk in de weer om met zand zakken de kapotte dijk bij Strijen tijdelijk te herstellen. D-trein uit Basel ontspoord De D-trein van Bazel naar Amster dam via Luik-Maastricht is 20 kr voor Luik ontspoord- Er zijn geen doden of zwaargewonden, wel werden enige reizigers licht gewond. Of zich hieronder Nederlanders bevinden, is nogniet bekend. De reizigers van de ontspoorde trein zijn per extra trein naar Nederland vervoerd. Alles voor het Rampenfonds Diverse verenigingen en gezelschap pen van verschillend karakter zullen in de komende tijd voorstellingen of uitvoeringen geven ten bate van het Rampenfonds. Reeds hedenavond geeft de Rotterdamse Toneelvereniging „Co rinthians" in de Schouwburg een voor stelling van het stuk ,.De Rozenkrans". Het Rotterdams Philharmonisch Or kest geeft Woensdag 18 Februari a s. een concert in de Rïvièrahal o.l.v. Edu- ard Flipse. Medewerking verleent de wereldberoemde violiste Ida Haendel, die dit belangeloos doet. Uitgevoerd wor den de ouverture „Egmont" van Beet hoven. het vioolconcert van Brahms en de eerste Symphonie van Brahms. Het concert op "Vrijdag 6 Februari a.s. in de Schouwburg zal normaal doorgang vinden. Begrafenis slachtoffers uit Tholen Hedenmiddag zullen op de Alg. Begraafplaats te Dordt 200 slacht offers van het eiland Tholen in een massagraf worden ter aarde be steld. Nader wordt gemeld, dat deze droeve plechtigheid morgen zou geschieden. Reeds 220 vliegtuigen in actie De luchtmacht-voorlichtingsdienst deelt mede: Het aantal bij het reddingswerk be trokken vliegtuigen neemt geregeld toe. .Dinsdagmiddag bedroeg het totaal 124; eistermiddag 150. hedenochtend is het totaal reeds aangegroeid tot 220 stuks, waarvar. 25 hefschroefvliegtuigen. Uit het buitenland wordt nog een paar dozijn toestellen verwacht. Over de begrippen springtij, spring- vloed en stormvloed bestaat bij velen enige verwarring. Sommige maken i zich zelfs ongerust over het op 16 Fe bruari a.s. te verwachten springtij. Van de zijde van het K.N.M.L wordt ons het volgende medegedeeld: Er zijn twee oorzaken waardoor eb j en vloed langs onze kusten niet al- I tijd gelijk zijn. In de eerste plaats de wisselende samenwerking van zon en maan en voorts de werking van de wind op de Noordzee. De maan en de zon beïnvloeden I beide het eb- en vloedverschijnsel doch de maan het meest. Derhalve zijn eb en vloed het sterkst als de zon precies met de maan samenwerkt, het zwakst als de zon de maan tegen werkt. Het eerste geval treedt altijd kort na volle maan en kort na nieuwe maan op. Men spreekt dan van een springtij. Het tweede geval treedt altijd kort na eerste kwartier en kort na laat ste kwartier op. Men spreekt dan van doodtij. Een springtij is dus een nor maal verschijnsel, dat om de twee weken optreedt. Het bestaat uit een springvloed en een springeb, of een springhoogwater en een springlaag- water. Een springvloed of een springhoog water is dus een hoogwater, dat wat hoger is dan het gemiddelde hoogwa- j ter, doch het wordt ook onmiddellijk gevolgd door een springlaagwater, dat lager is dan het gemiddelde laag- water. Maar nu komt hier de invloed van' de wind bij. Het is bekend, dat een i storm uit het Noordwesten een op- j hoping van water in het Zuidelijk deel j van de Noordzee, dus tegenover de Nederlandse kust veroorzaakt. Is de ze verhoging van waterpeil door de storm groot, dan spreekt men van een stormvloed. Valt nu een uitzonderlijk zware en langdurige Noordwesterstorm over de Noordzee bovendien nog sa men met een springvloed, dan kunnen de gevolgen catastrophaai worden. Dat nu was het geval in de nacht van 31 Jan. op 1 Februari. Het bijzondere was dus niet het springtij van die nacht, doch wat daarbij kwam. De uitzonderlijke storm. Nu zijn ook zonder de wind de springvloeden niet alle precies even hoog. Zo zou, zonder wind, de spring vloed van die bewuste nacht door de werking van maan en zon iets min der hoog geworden zijn dan de voor afgegane springvloed van 18 Jan. en dan de volgende van 16 Febr. Dit bete kent dus dat de stormvloed nog ho ger zou zijn geworden, indien de-zelfde storm op 18 Jan. of 16 Febr. opge treden zou zijn en dat bij het eerst volgende springtij, indien de wind geen complicaties geeft, het hoogwa ter en het laagwater ongeveer even hoog zullen zijn als het hoogwater en het ïaagwater op 18 Jan. We] moet verwacht worden, dat de getijstromen van het in- en uittrek kende water sneller zullen zijn dan gemiddeld. Hieronder volgt de eerste lijst van slachtoffers en vermisten, ons verstrekt door het Nederlandsche Roode Kruis. „Het Ned. Roode Kruis kan in v band met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken." Achter de namen van de slachtoffers vermelden wij tussen haakjes het adres, waar zij het laatst hebben gewoond in de gemeente, welke genoemd wordt. DINTELOORD. Martinus Janssen, geb. 21-8-1904 (C. 57). Jan de Vos, geb. 1-6-1894 (C. 56); Jaatje Vissers, gels. 27-2-1892 tC. 56). FIJNAART. Leendert van de Meeberg, geb. 13-3-1393 (D. 231); Wilhelmina Andrea Kloet, geb. 20-11-1906 (D. 231);-begraven in Dinteloord; Johanna Francisca Maria van Opdorp, geb. 11-12-1944 (D. 228); Adriana Wilhelmina Slikboer, geb. 18- 11-1904 (C. 123); Adriana Johanna Po lak, geb. 22-8-1906 (D. 241); Maria Hollemans, geb. 15-6-1946 (D, 160); Pieternella Adriana Hartvel!, geb. 15- 1-1910 (D. 169); Leendert Machiel de Geus, geb. 22-4-1936 <D. 169); Chris- tiaan de Geus, geb. 26-7-1946; Jan Dirk de Geus, geb. 5-1-1948 (D. 169); Gerrit Johannes van Mourick, geb. 13- 1-1924 (D. 161); Hermanus Leendert Hollemans, geb. 12-5-1943 (D. 160); Maria de Wit. geb. 5-10-1926 (D. 161); Antonia Elisabet Suykerbuyk, geb. 17- 7-1876 (D. 195); Johanna Adriana Knook, geb. 26-2-1924 (D. 183); Jan Olivier Driesprong, geb. 1-7-1874 (C. 141); Petrus Gerardus Adriana Koet- senruyter, geb. 2-4-1950 (D. 248); Lu cia Adriana Maria Koetsenruyter, geb. 29-8-1951 <<D. 243); Peter George Mackay, geb. 7-10-1943 (D. 166); Mar tinus Lijdekker, geb. 28-5-1880 (D 250a; Jannetje Driesprong, geb. 31-1-1906 (C 141); Teuntje Knook, geb. 20-10- 1900 (D. 182); Martha Eland, geb. 9- 7-1892 (D. 104). 's-GRAVENDEEL. J. Groot (Langestraat)mej. St. Nik laas en dochter (vermist) (Gorstdijk 50); meisje Kranenburg, 12 jaar, met moeder en zusje (Pr. Bernhardstr. 14); heer Van Appeldoorn (Molendijk 50); mej. Van Steensel (Renoyshoek 53). Met grote waarschijnlijkheid omgeko men: mej. Kruythof (Achterdijk 26); wed. v. d. Wulp met 3 kinderen (Mo lendijk 20); mej. Van Verk met 2 of 3 kinderen (Molendijk 68); heer en mevr. Brand (Molendijk 72); wed. Verdonck met dochter en 3 kleinkin deren, genaamd De Zeeuw (Molendijk 70); mevr. Kraak (Molendijk 80); kind van C. Heidemolen (Molendijk 51). HALSTEREN. Petrus Maas, geb. 23-6-1951; Maria Wil helmina Van Tiggelen, geb. 24-4-1919; Cornelia Maria Wilhelmina Raals, geb. 20-1-1950 (B 308); Petrus Johannes Raats, geb. 7-8-1945; Philomena van Elzakker, geb. 7-9-1918 (B 340); Adri ana Maria Schillemans, geb. 25-6-1914 B 337). HOEDEKENSKERKE. J. Leys. NIEUW NEUZEN-POLDER. Smallegange, baby 3 maanden. HONTENISSE. Maria Isabella Leeraert, 65 jaar; Agnes Mathilde Mattheyssen, 33 jaar; Roza M. Daalman, 8 jaar; Theophyl S. C. Daahnan, 6 jaar; Desyre Smit. 68 jaar (vermist); Louisa Maas, echtgen. van Desyre Smit. 66 jaar (vermist); René G. de Smit, 37 jaar (vermist); Agnes Maria de Smit, 24 jaar (vermist). KLUNDERT. Johannes Adrianus Blommers, geb. 19- 12-1900 (Krugerstr. 6). MAASSLUIS. Mej. J. van der End, geb. 14-8-1383 (Zandpad 6). RILLAND-BATH. J. A. de Goffau, burgemeester. VEERE. Hubregt Leeman, geb. 4-5-1874; Johanna Theune, geb. 21-11-1869 (A, 38). VLISSINGEN. Petrus Martinus van Beers, geb. 23-5- 1883 (Groenewal 36); Johann Verha gen, geb. 15-10-1910 (Boul. Bankert 106); Franciscus de Jonge, geb. 5-3' 1904 (Vrouwenstraat 16). ZAAMSLAG. Jacobus Jan Alten, geb. 20-2-1949. Amerikaanse televisie begint actie De directeur van het Amerikaanse te levisiestation W.A.A.M. te Baltimore heeft gisteren bekend gemaakt dat het station zich ingezet heeft voor het zen den van goederen naar de overstromings slachtoffers in Nederland. Er is een „Operatie Windmolen" begonnen om de kens, lakens, electrische installaties e.d. bijeen te krijgen. Paardendag uitgesteld Tot nader order uitgesteld is de paar dendag, die de Ned. ver. tot bescherming van dieren en de fa. Van Gend en Loos op 14 Februari te Utrecht zouden houden. Door communistische bril gezien De communisten hebben de overstro mingsramp in Nederland toegeschreven aan het Noord-Atlantische pact. De communistische Westduitse leider Max Rciman heeft een boodschap aan de Nederlandse communisten gezonden, waarin hij zegt: „Uw dijken. Uw be scherming tegen rampen, zouden ster ker zijn geweest, indien de openbare geldmiddelen als gevolg van de politiek van het Atlantische pact niet waren verkwist voor de Amerikaanse oorlog voering. De vertegenwoordiger van dit jjact (de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken i John Foster Dulles, waart op het Ogenblik rond door Europa". vier keer zo groot zijn als die van de drooglegging van Walcheren na de oor log. ..Het wordt een zware slag, met mo bilisatie van al het beschikbare mate rieel". zeide de heer Maris. Hij merkte voorts op, dat de omstan digheden uiteraard veel gunstiger zijn dan in 1945, maar dat niet lang moet worden gewacht met het herstelwerk, om te voorkomen dat de gaten in de dijken door het getij worden vergroot. Nog steeds meer hulp Australië geeft 50.000 pond sterling Er komt nog steeds meer hulp uit het buitenland. De Australische federale re gering heeft vandaag besloten, aan En geland en Nederland elk 50.000 pond sterling te schenken voor hulp aan de slachtoffers van de overstroming. Italië heeft drie vliegtuigen gestuurd, waaronder het persoonlijke toestel van president Einaudi. De vliegtuigen zijn vanmorgen uit Rome vertrokken niet de eerste lading hulpgoederen voor de slachtoffers in Noord-Europa. Ze heb ben dekens, kleding, sinaasappelen en marmelade aan boord. In Milaan is giste ren meer dan 11 millioen lire bijeenge bracht. Het Italiaanse Rode Kruis heeft voor de overstromingsslachtoffers al meer dan 200 millioen lire ontvangen. Italiaan se firma's hebben jutezakken aangebo den. die in de bedreigde gebieden met zand kunnen worden gevuld, en dekens en andere goederen. Vermiste militairen terecht De twee militairen van de Konink lijke Marine, die aanvankelijk als ver mist waren opgegeven, zijn thans te recht. Boeren te Lekkerkerk staan vee af De boeren van Lekkerkerk hebben een krachtige actie ingezet om de getroffen gebieden de helpende hand te bieden. Een eerste rondgang leverde 35 koeien, 28 pinken en 8 kalveren op. Ruw ge schat vertegenwoordigt dit een bedrag van 33.500. Het ligt in de bedoeling dit vee, 71 stuks, na overleg met het nationaal rampenfonds voor een speciale gemeente met veel kleine getroffen boeren te bestemmen. Lozing van water in Alblasserwaard Nadat het water nu drie dagen achter een door het gat in de Papcndrcchtse dijk gestroomd heeft, hegint men than* grote vorderingen te maken om het brede gat gedicht te krijgen. De firma Volker uit Slicdrccht is met veel mensen en groot materiaal gekomen om snel een einde te maken aan het binnenstromen van het water. Terwijl Dinsdag de beide einden van de verbroken dijk met zandzakken ver sterkt werden, heeft men vervolgens zware basaltblokken aan de buitenzijde gelegd. Inmiddels werd Woensdagmiddag een groot zinkstuk in het gat getrokken en yolgegooid met basaltstenen. Verder liggen nog bakken met klei gereed. Naar het zich laat aanzien, zal het gat nu met een paar dagen wel gedicht zijn. Het overstromingswater in het zuide lijk gedeelte van de Alblasserwaard stroomde aanvankelijk, voortgedreven door de wind, ver in Oostelijke richting. Thans echter keert het getij zich en naar de autoriteiten van de Waterstaat verwachten, zal het water nu terug gaan stromen naar het Westelijk ge deelte van de Alblasserwaard. waarbij men er in elk geval op rekent, dat het water nu ook de Graafstroomdijk aan de Noordzijde zal overstromen. Na overleg met hel Hoogheemraad schap heeft de Waterstaat nu besloten om het water bij Alblasserdam vanuit de Blokweerpolder te lozen met een paar sterke hulpgemalen, welke op de Kinderdijk geplaatst zullen worden. Het is n.l. zo. dat wanneer het water naar het Westen komt. het motorgcmaal van de Nederwaard onmogelijk deze hoeveelheid water kan verwerken om ze via de hoge boezem van de Neder waard op de Lek te lozen. Plan Dam en Plan Kinderdijk bedreigd geacht Stroomt de Blokweerpolder vol, dan worden onmiddellijk het grote uitbrei dingsplan Dam. zowel als het kleinere uitbreidingsplan Kinderdijk bedreigd, waar een paar duizend mensen wonen. Om deze bedreiging af te wenden, werd Dinsdagavond in een buitengewone raadsvergadering onder leiding van bur gemeester Looij besloten zowel om plan- Kinderdijk als om plan-Dam een kade te leggen van 75 c.m. (zo nodig 1 m Men verwacht dat het water in geen geval hoger zal komen te staan. Hiervoor werden alle werkbare man nen opgevorderd om Woensdagmorgen met dat werk te beginnen. In de nacht zijn 225 man genietroepen, nog vers'erkt door Pontonniers begonnen om "0 (100 zandzakken te vullen, met zand" dat door schepen werd aangevoerd. TOEGANGSWEGEN NAAR NOODGEBIED Politieke figuur zonder carrière op diplomatiek gebied Gisteravond is bij het departement van Buitenlandse Zaken een démarche onder nomen om agrement te verzoeken voor dr H. Mühlenfeld als Duits ambassadeur in Nederland. Reeds waren te Bonn geruchten in om loop, dat dr Mühlenfeld op de nominatie stond om naar Den Haag gezonden te orden. Op informaties uit Den Haag werd vervolgens geantwoord, dat de vroegtijdige publicatie werd betreurd cn dat het inderdaad de bedoeling was aan de Nederlandse regering deze candidaat oor te dragen. Het is nl. gewoonte voor een nieuwe diplomaat steeds het advies in He winnen van Buitenlandse Zaken. Uiteraard is het geen gewoonte deze aanvrage voor agrement te publiceren. Mr H. Mühlenfeld, is de fractieleider van de Deutsche Partei in de Bondsdag, waarvan hij sinds 1949 deel uit maakt. De Deutsche Partei is de kleinste der drie regeringspartijen en is het politieke onderdak geworden voor de vroegere na- tionaal-socialisten. Weliswaar behoort dr Mühlenfeld tot de rechtse vleugel, wel ke het gematigdste deel van de partijge noten omvat. In 1946 was hij een der oprichters van de welfenpartij, de Ne- Geld voor rampenfonds in eigen zak gestoken Door de Groninger recherche is gear resteerd de 70-jarige D. J. Hij heeft geld, dat hij ophaalde voor het Nationaal Ram penfonds. in eigen zak gestoken. Enkele Groningers maakten de politie attent op zijn malversatie, toen hij bezig was te collecteren. Hij legde een volledige be kentenis af en zal voor de officier van justitie worden geleid. Bergambacht offerde f 30 per gezin De gemeente Bergambacht heeft in een spontane actie ten bate van het nationaal rampenfonds ƒ25.000,bij eengebracht. Wanneer men weet. dat dit dorp 3900 inwoners telt, kan hier van een grote offervaardigheid gespro ken worden, die op gemiddeld 30. per gezin te stellen is. Luchtmacht helpt P.T.T. De verbindingsdienst van de luchtmacht heeft aan de P.T.T.waarmee de verbin dingsdienst nauw samenwerkt, een straal- zenderapparatuur ter beschikking gesteld, waardoor het mogelijk wordt de defect ge raakte verbinding tussen de Zuid-Holland se en Zeeuwse eilanden te herstellen. dersaksische landspartij die de kern vormt van de huidige Deutsche Partei. Voor de vorming van de bondsrepubliek was hij lid van de economische raad voor de Brits-Amerikaanse zone in Frankfort. In Straatsburg was hij afgevaardigde in de raadgevende vergadering van Europa. Dr Mühlenfeld, die geen diplomatieke carrière achter de rug heeft, is 51 jaar oud en woont in Isernhagen bij zijn ge boorteplaats Hannover en promoveerde te Göttingen in de rechts- en staatsweten schappen. Met hem doet het tweede lid van de D.P. zijn intrede in de diploma tie. De Duitse gezant te Chili is daaruit nl. ook afkomstig. Een Amerikaanse Flying Box wordt geladen. Over enkele uren zal deze lading enigermate voor zien in de behoefte van de geïso leerde bevolking in het waters- noodgebied. Bezoek om te helpen Generaal Ridgway in ons land Volkomen onverwacht is generaal Ridgway. de bevelhebber van de Nato-strijdkrachtcn te Parijs, van morgen met een Skymaster van de Amerikaanse luchtmacht op Schiphol aangekomen. De generaal was vanmorgen reeds over het getroffen gebied gevlogen en zei een zeer duidelijk beeld te hebben gekregen van de enorme omvang der overstroming. Generaal Ridgway zal vanmiddag in Dc-n Haag besprekingen voeren met civiele en militaire Nederlandse en Ame rikaanse autoriteiten en o.m. met minis ter Staf confereren. „Ik ben gekomen om te zien of er iets. binnen ons vermogen, gedaan kan worden om het Nederlandse volk bij deze grote ramp. die het heeft getroffen, te helpen", zo zei de generaal. Hij zou vanmiddag na afloop van de besprekingen onmiddellijk naar Parijs terugkeren. Op het vliegveld werd weinig tiid verloren. Generaal Ridgway was nauwe lijks vijf minuten op Schiphol of hij staptereeds in een auto om naar Den Haag door te reizen. Ter begroeting was o.m. aanwezig de chef van de Neder landse generale staf, luitenant-generaal Hasselman, Militairen willen extra f 1 aan Rampenfonds geven De afdeling genie van de S.R.O.G. te Soesterberg heeft voorgesteld, dat de militairen, werkzaam in het rampge bied, die per dag een gulden extra krij gen. dit bedrag afstaan aan het Rampen fonds. Auto van de Prinses voor ziekenvervoer pRINSES WILHELMINA heelt haar particuliere auto, een Cadillac, ter beschikking gesteld van het ziekenvervoer. De auto is inmiddels naar de geteisterde gebieden vertrokken, gevuld met levensmiddelen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4