Duizenden geevacueerden worden via onze stad afgevoerd Plunderaars ti Shtten in 's-Gravendeel beproefde bevolking te bestelen ZWITSAL Dordt is druk bezig om schade te herstellen „De Hoop" bracht getroffenen b« KEER HET TIJ 1 Reeds vijf konden er worden gevangen genomen Grootscheepse geldinzameling „Keer het tij SIROOP Dordtsch Dagblad Pag. 2 Donderdag 5 Februari 1953 HET AANTAL geevacueerden, dat Dordt passeert en hier verzorgd wordt vóór het transport naar de door de evacuatie-commissaris vastgestelde bestemming plaats vindt, is zeer groot. Zowel de gemeentelijke diensten voor hulpverlening in het Lyceum als de Afde ling Dordrecht van het Rode Kruis leveren topprestaties om de getrof fenen van wat verversingen te voorzien en hen zo nodig aan kleding te helpen. De kleding is van alle kanten toegestroomd. Ze wordt gesor teerd en in depot gebracht in vijf magazijnen, die men heeft ingericht in het Geldelozepad, de Maasstraat, het Hof en op de Kuipershaven en de Knolhaven. Het grootste deel van het aangevoerde hulpmateriaal is afkomstig van Hilversum, Amersfoort, Groningen, Eindhoven, Katwijk enz. Het Rode Kruis heeft een zeer grote hoeveelheid verder vervoerd naar de noodgebieden. Het opvangcentrum voor geevacueerden in het Oranjepark heeft een dependance gekregen. School Mühring is namelijk ter beschikking van de evacuatiedienst gesteld. XJiT Rode Kruis maakt zich zeer ver- dïenstelijk om de doorgaande eva- cué's te drinken en, als dat nodig is, wat te eten te geven. Men deed dit bijvoorbeeld bij de transporten die gis teren aankwamen. De mensen werden per schip onder meer met het hospi taal-kerkschip „De Hooo" aangevoerd en moesten hier overstappen in auto bussen, die hen naar Utrecht en elders zouden brengen. Zieken werden per am bulance-auto naar de ziekenhuizen ver voerd. Steeds meer geevacueerden ko men in Dordt aan of passeren de Mer- westad. In tegenovergestelde richting vinden transporten van hulpmateriaal naar de noodgebieden plaats. Men kan deze dagen vrachtauto's afkomstig uit alle delen van Nederland door Dordrecht zien rijden. Gistermiddag kwam nog een transport uit Meppel aan, dat bed den, dekens, onderkleding en schoeisel naar Dordt bracht. In verband met het laatste delen wij mede, dat geëvacueerden, die in Dor drecht verblijven en ook getroffen stad genoten worden geholpen door de Dienst voor Sociale Zaken, die een afdeling hiervoor heeft gevestigd in het Gelde- loze pad; Ze worden echter niet gehol- pen als zij zich niet eerst gemeld heb- ben aan loket 1 van de Gemeentelijke Inlichtingendienst aan de Veemarkt.1 Doorgaande evacué's worden verzorgd i in de Rode Kruis-hulppost in school Mühring. Met nadruk wijzen wij er op, dat het noodzakelijk is, dat men. sen, die op eigen gelegenheid ge- evacueerd zijn en wellicht onder dak hebben gevonden bij familie of kennissen in Dordrecht en Dubbeldam, zich moeten melden bij de betrokken instanties. Men in anders alïj „vermist" kunnetf lorden beschouwd, hetgeen nofte- ize verwarring ^en ongerustheid ;an veroorzaken. telefoonaansluitingen worden afgesloten, omdat de kabels niet betrouwbaar wa ren. P.T.T. is er in geslaagd om dit percentage al tot 35 terug te brengen. Uit het bovenstaande blijkt, dat het geen zin heeft om. als men zijn tele foon niet kan gebruiken, de P.T.T. te verzoeken zijn toestel weer aan te slui ten. De gehele dag door heeft het .bij de storingsdienst verzoeken van dien aard geregend en steeds moest men hetzelfde verhaal vertellen. Men oefene enig geduld en men kan er van op aan dat de herstelwerkzaamheden met kracht ter hand zijn genomen. schade, die de watervloed aan sommige Dordtse bedrijven heeft toegebracht, is zeer ernstig. Niet alleen de middenstandsbedrijven in de midden- stad en de grote zaken hebben veel na deel van de ramp ondervonden, maar ook de fabrieken. De grootste schade post wordt ongetwijfeld gevormd door dat de productie moest worden stopge zet. Niet alleen zijn vele machines beschadigd, maar veelal zijn de electromotoren, die er voor zorgen, dat deze machines kunnen draaien, onbruikbaar geworden. De E.M.F. houdt zich bezig met het drogen van motoren, waarvoor ook het nevenbedrijf in Rucphen inge schakeld is. Deze fabriek heeft zelf ook veel scha de opgelopen aan electrische installa ties en machines, evenals de Gasmeter- fabriek, Johan de Witt, Lips, Victoria en Sterovita. Er gingen voorts grote voorraden grondstoffen verloren en af gewerkte producten, die voor verzending gereed stonden. De meubelfabriek E- hem heeft grote schade aan hout en meubelen. Groot nadeel hebben ook Vroom Dreesmann en Kofa, waarvan de souterrains zijn volgelopen. V. D. heeft, zoals men weet, in het souterrain de huishoudafdeling. De drukkerijen en de Eerste Nederlandsche hebben grote gedeelten van hun papiervoorraad ver loren. Het zal waarschijnlijk nimmer mogelijk zijn om precies vast te stellen hoe groot de schade in totaal is, die alleen in Dordt geleden is. maar dat zij in de millioenen loopt is een ding, dat zeker is. JL»U W Al om noodvoorzieningen te tref fen en geleden schade zoveel mogelijk te herstellen. Ook de telefoondienst is hard aan het werk. Het is namelijk zo. dat een groot gedeelte van het te lefoonnet „verdronken" is, zoals de technische term voor waterschade aan de kabels enz. luidt. Onmiddellijk na de ramp moest 45 pet van het aantal „Keer het tij" Op initiatief van de burge meester is. onder het motto „Keer het tij", een comité in wording voor de inzameling van gelden, tot leniging van de nood in ons vaderland. Bijdragen worden thans reeds gaarne ingewacht door de penningmeester, de heer C. J. Ruurs, Lodewijkstraat 14, giro 644818, onder het motto „Keer het tij". Inzameling voor de getrotlenen De Burgemeester van Dordrecht maakt bekend, dat de inzameling van gelden voor het Nationaal Rampen fonds 1953 in onze gemeente zal worden gehouden met lijsten op Vrijdag 6 en met bussen op Zaterdag 7 Februari. De leiding dezer inzameling is gelegd in handen van Mevrouw J. van der DussenBiegel en de heer J. v. Randwijk. Penningmeester is de heer C. J. RUURS, GIRONUMMER 464818. Voorts hebben zitting genomen in het werkcomité de heren J. Sanders als 2e voorzitter M. Scheepbouwer als le secretaris en Mevrouw D. M. Hennyvan Randwijk als 2e secretaresse. Het motto voor deze inzameling luidt: KEER HET TIJ. Dit geelt het doel duidelijk aan. Verwacht mag worden dat een ieder tot aan de grens van zijn mogelijkheden deze inzameling steunt. De Burgemeester van Dordrecht. Mr J. A. H. J. VAN DER DUSSEN Oproep aan de vrouwen Van de echtgenote van de burgemeester De Dordtse Vrouwenverenigin gen, die zich aaneen sloten tot een federatie, verklaarden zich bereid bij eventuele rampen met volle inzet van haar krachten te helpen. Met grote nadruk en in het volle vertrouwen, dat ieder zich van haar taak bewust is, roep ik alle leden der vrouwenverenigingen op om Vrijdag mee te helpen aan de grote collecte voor het Ram penfonds. Aanmelden Johan de Wittstraat 17 des morgens om 9 uur. Ook kan zulks Donderdag avond tussen 7 en 9 uur geschieden. Ook andere dames en heren zijn van harte welkom. Alle collectan ten en collectrices krijgen een dui delijk legitimatie-bewijs. Scholie ren boven de 14 jaar, die Zaterdag komen collecteren hebben dan vrij van school. J. J. v. d. Dussen-Biegel President'' Niet meer evacué's in Rotterdam Te Rotterdam arriverende evacué's worden niet meer in deze stad onderge bracht. Zij worden direct doorgestuurd naar andere gemeenten. Advertentie. U heeft een goede kans hel ergste van griep en influenza le vermijden. Ontsmet U enkele malen per dag met het geconsentreercfe antiseptische ODOL MONDWATER. Vergaderingen enz. In verband met de ramp, die ons land getroffen heeft, zal de feestavond van Victoria niet doorgaan. De voorstellin gen van Inter Amicos zijn uitgesteld tot 13 en 14 April. De repetitie van het mannenkoor Asaf is in verband met de kerkdiensten afgelast. Verloren bij evacuatie Tijdens de evacuatie van Kromme Zandweg te Dubbeldam naar Joh. de Oudestraat te Dordrecht heeft mejuf frouw Stam een portemonnaie verloren met een inhoud van pl.m. 100.toe behorende aan haar blinde dochter. Mocht deze portemonnaie zijn gevon den, dan wordt deze gaarne terugver wacht op Kromme Zandweg 8 te Dub beldam. l:Gespreknjef >^J|^eesfer ^^ran-Hee&e; Woensdagmorgen. Na eerst drie maal door de politie te zijn aangehouden, arriveren we in 's-Gravendeel, waarmee de veerdienst een zeer frequente verbinding onderhoudt. In hoofdzaak is dit voor de afvoer van evacué's en vee. Daar is thans geen plaats voor. Zelfs wer kers behalve dan die er al zijn heeft men niet meer nodig. Vandaar dat men ieder nauwkeurig vraagt naar zijn beweegredenen, die hem naar 's-Gravendeel drijven. Helaas is dit ook noodzakelijk om plun deraars te weren, van wie er al vijf in het Dordtse huis van bewaring zijn ingeslotenEen andere maatregel tegen deze misdadige elementen is het instellen van een avondklok. Tussen half zeven i 's avonds en zeven uur 's morgens is het in 's-Gravendeel niet toege- staan op straat te vertoeven, tenzij men toestemming heeft van de burgemeester. De politie heeft opdracht, als geen gevolg wordt ge geven aan een eerste sommatie, direct te schieten. Begrafenis slachtoffers uit Tholen Hedenmiddag zullen op de Alg. Begraafplaats te Dordt 200 slacht offers van het eiland Tholen in een massagraf worden ter aarde be steld. Nader wordt gemeld, dat deze droeve plechtigheid morgen zou geschieden. In 's-Gravendeel toch kerkdienst De Ncd. Herv. Gemeente bericht ons het volgende: Daar het niet mogelijk bleek te zijn in ons overstroomde dorp ruimte vrij te maken voor het houden van een kerkdienst op Zondag 8 Fe bruari zal deze niet gehouden worden. Wel wordt een dienst gehouden in onze tweede kerk in Tweede Tol. waar om 10 uur ds. Van Heuven hoopt voor te gaan en de heilige doop zal be dienen. Deze kerkdienst zal voorts staan in het teken van verootmoedi ging en gebed. Er zal worden gecollec teerd voor het nationaal rampenfonds. Ds. Van Heuven woont thans tijde lijk ten huize van de hulpprediker Poeiert. Rijksstraatweg 17 te Dordrecht. Boodschappen voor kunnen ook worden afgegeven bij de coiffeur A. van Bommel, Molendijk 1 te 's Graven deel. Voor het Rampenfonds De avond, die Vrijdag in A.nericain voor „De Hoop" zou worden gehouden, is tot nader order uitgesteld. De op brengst zal te zijner tijd ter beschik king worden gesteld van het Rampen fonds. Boerenleenbank 's-Gravendeel Het is de kassier van de Boerenleen bank te 's Gravendeel gelukt, zijn gehe le administratie in veiligheid te bren gen. Deze is nu ondergebracht bij de Boerenleenbank te Zwijndrecht. Rotter- damseweg 79. De kantooruren zijn Maandag, Woensdag «o Vrijdag van 10 >ot 12 uw. Hierover vertelt ons 's-Gravendeels energieke burgemeester, de heer C. van Heesen, die we vinden in het gastvrije huis van dokter F. H. van der Bijl aan de Molendijk, dat tijdelijk als gemeente huis dienst doet. Sinds Zaterdagnacht is de burgemeester rusteloos in de weer voor zijn beproefde gemeentenaren. Overigens prijst de burgemeester de medewerking, die van alle kant wordt aangeboden en verkregen. „We hebben gelukkig niemand meer nodig. Je kunt immers ook van het goede te veel krij gen. Men kan zich echter verzekerd hou den, dat alle aanbiedingen ons goed heb ben gedaan." „Vijitig kisten...." Ook vertelt de heer Van Heesen van hel Koninklijk bezoek. Dit heeft de bevolking zeer gewaardeerd, te meer daar Kare Majesteit zich prij zend -heeft uitgelaten over de wijze waarop 's-Gravendeels burgemeester I en de bevolking op de overstromings ramp hebben gereageerd. Gedepu teerde van ZuidH-olland, die even- eens zijn gekomen, waren evenzo tevreden. Met ingang van vandaag wordt de or- ganisatie nog beter. In zekere zin her- neemt het leven zijn normale gang. De gemeentelijke diensten worden onderge- j bracht in de inmiddels leeggepompte Christelijke school, waardoor coördinatie van de instanties, die zich met de hulp- I verlening bezig houden, mogelijk wordt. Vele maatregelen moeten immers wor den genomen, ten aanzien van lijken- berging „Het juiste aantal slachtoffers weet ik niet. Er zijn vijftig kisten ge timmerd. kadaveropruiming, voed sel- en drinkwatervoorziening enzovoorts. Dit alles deelt ons de burgemeester mede. Kadaveiopruiming Daarna spreekt hij van de evacuatie der bevolking. 3000 mensen konden or delijk worden afgevoerd, evenals een grote hoeveelheid vee. Dat er van het vee toch veel verloren is gegaan, zien we even later. Tractors zijn druk in de weer om de door vletten aangevoerde kadavers, in hoofdzaak van koeien en varkens, weg te slepen. Hier is haast bij, omdat het door de dode bees ten besmette water, ernstige ziekten, zo als bijv, typhus, kan doen ontstaan. Om dit besmettingsgevaar zoveel mogelijk te beperken verricht men dit lugubere werk met de grootste spoed. Ook het dichten van de kapot geslagen dijken is in volle gang, om de communicatiemogelijkheden weer uit te breiden en om erger te voor komen. Zo zijn thans de Boven Havendijk, de Gorsdijk en de Strijensedijk weer goed deels begaanbaar. De Molendijk echter vertoont nog een gat of vijftien. De Strijensedijk is tot de Steenplaat, on geveer anderhalve kilometer van Strijen. redelijk te gebruiken. Zo zijn er meer dingen, die er op wij zen, dat de 's-Gravendelers niet bij de pakken neerzitten, hoewel zij diep onder de indruk zijn van het vreselijke leed, dat over hun dorp is gekomen. De Pos terijen bijvoorbeeld hebben inmiddels in een beschuitbakkerij weer een kantoor ingericht. Wel moet men zijn post zelf af halen. maar het begin is er in elk geval. Ook heeft de burgemeester een confe rentie met de dijkgraaf, over de droog legging van de ondergelopen polders. Een eigenaardige moeilijkheid deed zich voor om dit gesprek te doen doorgaan. De dijkgraaf zat namelijk geïsoleerd Klaaswaal en daarom moest er een mo-; torvlet aan te pas komen, om hem bij de burgemeester te brengen. Zo probeert men op allerlei manier weer orde te scheppen in de ontstane chaos, om ook daar door een einde te maken aan de zware beproeving, die 's-Graven deel te doorstaan heeft. God geve Zijn zegen op dit streven ■fr De Hoekse Waard met haar 23.000 ha cultuurgrond, ongeveer 40 grote en kleine polders, veertien gemeenten en verscheidene buurtschappen met in totaal 40.000 inwoners, is zeer zwaar getroffen door de watersnood. Er zijn 25 polders overstroomd. 3 Dolders slaan dras; slechts 5 polders zijn geheel droog gebleven. Slechts 4 gemeenten hebben geen last van het water; in de tien andere zijn vele woningen een prooi van het water geworden. Het ergste zijn Numansdorp, Strijen, 's-Gravendeel en Goudswaard er aan toe. In Numansdorp telt men thans 67 doden, allen bewoners van de polder Het Hoge- zand, waar de hoofdwaterkering over een lengte van pl.m. 2 km is doorge-j broken en de bewoners door een grote; vloedgolf werden verrast. In 's-Graven- deel zijn 57 slachtoffers en in Strijen meer dan M. 1 Voor zover thans bekend is, zijn in de Hoekse Waard 150 personen verdronken. Men vreest dat dit aantal nog zal stijgen' als overal naspeuringen zijn verricht. I In de hoofdwaterkering, welke de Waard moet beschermen, zijn minstens 30 breuken geslagc-n, op enkele plaatsen zijn deze gaten kilometers breed. Het aantal gaten in de binnendijken is nog niet bekend, doch is zeer groot. i Het eiland Tiengemeten is geheel over stroomd. Op het oostelijke gedeelte heeft' een aantal bewoners zich nog kunnen i handhaven, de anderen zijn geëvacueerd. Numansdorp leeg Numansdorp is geheel geëvacueerd. Een klein aantal mannen is achter-1 gebleven. In het dorp staat het water nog één tot anderhalve meter hoog. Met man en macht wordt gewerkt aan her stel en versteviging van de dijken. Men komt echter nog materiaal te kort. In totaal zijn uit de Hoekse Waard' 3500 personen geëvacueerd. Er zijn hon derden stuks vee verloren gegaan en de materiële schade is aanzienlijk, doch nog niet in cijfers uit te drukken. Boerderijen en huizen zijn ingestort, de bevolking heeft hard gevochten om te behouden wat behouden kon worden. Dank zij voorbeeldige samenwerking kon Oud-Beyerland droog gehouden worden. Deze gemeente is mans het voorzieningscentrum van het eiland. Hier worden levensmiddelen, brandstof, mate rialen enz. aangevoerd en verder ge transporteerd. Waterschapsbestuur en burgerlijke overheid doen met hulp van technici van buiten het eiland al het mogelijke om herstellingen te verrichten en uitbreiding van de overstroming te voorkomen. De stemming op het eiland is rustig. Registreren van evacué's Het is in het belang van hen, die thans voor korte of langere tijd als evacué's in ons midden verblijven, dat hun verblijfplaats geregistreerd wordt. Daarom doe ik bij deze een dringend beroep op hen, die evaqué's bij zich hebben opgenomen, voor zover zij dit nog niet deden, hiervan kennis te ge ven aan het bureau Bevolking, Bever- wijcksplein. Opgegeven moet worden ten eerste van iedere evacué naam, voornamen, geboorteplaats, geboorte datum, kerkgenootschap, en plaats van herkomst met adres. Deze gegevens moeten ook van de gastheer worden verstrekt. De burgemeester mr. J. A. H. J. van der Dussen. Aan de Buiten Kalkhaven werden gisteren mariniers uit Doorn ingescheept, met de bedreigde gebieden als bestemming. Ongetwijfeld zal elke Dordtenaar diep in de beurs tasten Ook in Dordt heeft de watersnood veel ellende gebracht en valt veler nood te lenigen. Toch wil de oude Merwestad niet achterblijven bij het bewonderenswaardig élan, waarmede geheel ons volk zich heeft opgemaakt om althans de materiële gevolgen van de nationale ramp gezamenlijk te dragen. Op initiatief van de burgemeester heeft zich een comité gevormd om hier ter stede een grootscheepse geld inzameling voor het Rampenfonds te houden en wel op Vrijdag en Zaterdag a.s. onder het motto: „Keer het tij". Er heeft zich een werkcomité samen-' gesteld, waarin de volgende personen j zitting hebben: mevr. J. J. van der Dus sen-Biegel, voorzitster, J, van Randwijk,] voorzitter: J. Sanders, 2e voorzitter: M. j Scheepbouwer, secretaris; mevr. mr D. i H. Henny-van Randwijk, 2e secretaresse;] C. J. Ruurs, penningmeester, gironum mer 464818: T. Bloeker; ir W. den Boer: H. van Gijn; J. D. van Hal; H. van der Houwen; J. F. de Klundert; C. A. Lan- gerak; W. P. E. Looman; C. M. Dicke; K. J. J. Lotsy: A. H. D. Wepster. Dit comité houdt Vrijdag een grote lijstinzameling en Zaterdag een alge-: rr^pne straat- en huiscollecte. I-lier moet nu eens op zeer bijzondere wijze geof ferd worden. Een aansporing is toch] zeker wel overbodig. De reportages vanj pers en radio zijn niet te verwerken zonder een brok in de keel te krijgen. Wie zou bij zulk een leed niet tot in de; ziel geroerd worden. Hierbij voelt ieder: het als een plicht om te geven en te helpen, zonder rekenen, zonder omzien. Neen. hier is geen aansporing nodig. J Hel comité heeft de hier volgende circulaire tot de burgerij gericht. De berichten over de ramp, welke ons vaderland heeft getroffen, stromen nog steeds binnen. En met welk bericht wel haast blijkt dat de catastrophe nog gro ter is, dan wij vreesden. Het aantal slachtoffers stijgt met het uur. Tiendui zenden verloren have en goed. Fami lies, dorpen, streken, neen, ons vader land en heel ons volk is in diepe rouw gedompeld. Het overstroomde gebied wordt geschat op 175.000 ha. Een niet te schatten aantal stuks vee kwam in de golven om. Waar vruchtbare akkers en weiden waren, is nu een troosteloze wa tervlakte. Maar hulp wordt geboden van alle kanten. De hele beschaafde wereld helpt. Militairen van bevriende naties nemen deel aan het reddingswerk. Dit medeleven is aangrijpend en ontroerend. Maar het legt ons ook een plicht op. De plicht om zelve de hand aan de ploeg te slaan. Ons land zelve geve het voor beeld bij de hulpverlening aan eigen landgenoten. Zo veel het kan en meer dan dat. Dordrecht kent de misère van het water, de Dordtenaar kan beseffen, wat er geleden wordt. En daarom moet en daarom zal onze oude stad staan op een ereplaats in deze strijd om het tij te doen keren. Er zal meer geld nodig zijn, dan ons volk en ons land in staat zijn op te bouwen. Maar als het eindcijfer van het Nationaal Rampenfonds wordt gepu bliceerd, dan moet niemand onzer zich hebben te schamen. En daarom nodi gen wij u dringend uit onze geldinza meling te steunen. Onder het motto: Keer het tij. zal op de Dordtenaren dezer dagen een beroep worden ge daan. Lenigt de nood, steunt de ge troffen landgenoten. GAANDE 041, KOMENDE MAN Vertrokken: J. C. Krober, onderwij zer en gezin, van Hof de Vriendschap 33 naar Franeker. Od Kaatsveld 21; J. van Dordt, opzichter en gezin, van Dubbeld. weg 242rd naar Amersfoort, Utrechtseweg 171; A. G. Dogger-Groe- neveld, zonder beroep, van Binnen Wa- levest 36rd naar Rotterdam, Roderij- sestraat 24a; H. van Loon, electriciën, van Reeweg O 175 naar Rotterdam, Schoonebergerweg 84B: J. Drenth, ver koopster, van Pr. Bernhardstr. 69 naar Antwerpen, België; J. C. v. Duuren- Verschoor, verpleegster, van Smatra- str. 6 naar 's Gravenhage, Copernicus- laan 100. Ingekomen: H. - Koomans. maotliiifc- bouwer, van Groot-Britannjë, naar Sa risgang I; E. van der Werf, stuurman gr. vrt., en echtg., van Curacao, Ned. Antillen, naar Craijensteijnstn41; L. van de Brug, landarbeider, van Doetin- chem, Kruisb. weg 20 naar Bilderdijk- str. 42zw; A. M. van Valen geb. Gorree, zonder, van 's Gravenhage, Haagweg 377, naar P. A. de Genestetstr. 9; H. Houwers, onderwijzeres, van Baarn, Vondellaan 51. naar Slandhasenstr. 19 rd; A.W. G. Smeed. ass. bedr. leider, weg (o) 92A: H. J. Bosman, verpleeg ster, van Arnhem, Wagnerlaan, 55, naar Ad. v. Bleijenburgstr. 36rd; N. H. de Dreu, gasconsulente, van Rotterdam, A. v. Concordia la naar Oranjelaan 73; Th. Brans, ingenieur RWS, en gezin, van 's Gravenhage, v. Alkemadelaan 350 naar Reeweg (o) 82A. Wie verhuizen ging Verhuisd: E. Kooijman, strijkster, van Latourpad 7, naar Matth. Balenstr. 5rd; Th. A. C. A. Pols, schipper, van A. v. Bleijenburgstr. 30, naar aan boord; F. M. v. d. Veer en gezin, classificeer der, van a.b. p.a. Weeshuisstr. 3, naar le Noordergang 8; L. G. L. J. Bolken, technicus, van Wijnstr. 12. naar Lom- bardstr. 23A rood; P. G. Naglé, metse laar, van Schoenerstr. 26, naar Zeeha venlaan 158;C. Berk en echtg., zonder, van K. Engelenburgerkade 5, naar Varkënsmarkt 7rd; H. v. d. Graaf, zon der. van Madoerastr. lózw, naar Ble- kersdijk 34rd; J. P. Schalken, fabr. arb. van Brouwersdijk 121rd, naar Vriesestr. 74; wed. T*. van Zon. zonder, van Gr. Kerksbuurt 39rd, naar idem; E. Vlug en gezin, timmerman, van P. A. de Genestetstr. 39rd, naar Hooftstr. 83 zwart;wed.J. G. M. J. Dieks, zonder, van Clementstr. 30, naar Vriesestr. 74; A. Duisters en echtg., opperman, van Nieuwstr. 39ben., naar Wouwstr. 1 A zw; H. Holtwijk, ontwerpster, van Bosb. str. 19A; J. v. d. Bovenkamp, zonder, van Potgieterstr. 2, naar Steegoversloot 66; H. Ph. van Wijngaarden en gezin, schilder, van Joh. Bosboomstr. 30, naar Albertine Agnesstr. 11A. Weerbericht Verlaten staan deze paarden temidden van het verdronken land van 's-Gravendeel. sStt,, Weersverwachtin g Vrijdagavond. VANNACHT LICHTE VORST Kerkdiensten Vanavond wordt in verschillende ker ken, om half acht een dank- en bid stond gehouden, namelijk in de Augus tijnenkerk. Voorstraat. Oud-Geref, kerk. Museumstraat. Rehobothkerk. Dubbel dam. Vrije Evang. kerk. Vireseweg en Wilhelminakerk. Bleekersdijk. D.F.C. en Emma voor „Keer het tij Zaterdagmiddag om drie uur speelt D.F.C. 1 tegen Emma 1 op het D.F.C.- veld. De opbrengst van deze wedstrijd komt geheel ten goede aan de actie „Keer het tij" van het Nationaal Ram penfonds. Advertentie. Bescherm Uw Kinderen Bij gevatte kou direct de Uw kind bedreigende gevaren bestrijden met' Posities KLM-vliegtuigen Thuisreis: PH-TDG (Gouda) gezag voerder Van Messel is gisteravond op Schiphol geland; PH-TDI (Enschede) gezagvoerder Feeney wordt heden onge veer half twaalf op Schiphol verwacht; PH-TFD (Arnhem) gezagvoerder Dek- natel wordt vanmiddag in Beiroeth ver wacht; PH-TDD (Delft) gezagvoerder Gould is vanochtend uit Rangoon ver trekken; PH-TDO (Maastricht) moest vanochtend uit Biak vertrekken; PH- TES (Soerabaya» gezagvoerder Roosen burg werd vanmorgen in Bangkok ver wacht. Uitreis; PH-TBD (Walcheren) gezag voerder Hammond is vanochtend 5 uur uit Singapore vertrokken; PH-TFE (Utrecht) gezagvoerder MacFarlane is vannacht uit Bangkok vertrokken; PH- TDN (Vlaardingen) gezagvoerder Val- lance is hedennacht in Cairo aangeko men; PH-TET (Tilburg) wordt vanmor gen in Basra verwacht; PHTLW (Overloon) chartervlucht naar Mel bourne wordt vandaag in Bangkok ver wacht. Zwiindrecht r HOOG EN LAAG WATER VRIJDAG 6 FEBRUARI Hoogw. le get. 9.37, 2e 21.58. Laagw. le get. 4.40, 2e 17.06. Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. In de nacht en ochtend voor namelijk in het binnenland lichte vorst. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. Zwak ke tot matige, maar aan de kust tijde lijk krachtige wind in hoofdzaak tus sen Noord en West.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2