Samengaan van land- zee- en luchtmacht De luchtbruo; naar Zeeland Zeeland vreest nieuwe dijkbreuken REDDING IN DE NACHT Techniek redde dierbare mensenlevens HET WERK IN BRABANT Verliesiijsten van het Rode Kruis Vandaag verschijnt de eerste Vreselijke toestanden op de zwaar geteisterde eilanden Donderdag 5 Februari 1953 j^ADAT reeds gedurende de eerste dag van de ramp en in de nacht van 1 op 2 Februari in vele bedreigde plaatsen duizenden Nederlandse militairen van de Ko ninklijke Landmacht een aandeel hadden geleverd in de hulpverlening en de bestrijding van het water is men in de loop van Maandag tot een meer georganiseerde hulp verlening kunnen overgaan. Aanvankelijk was liet ini tia tief veelal aan de garnizoenscommandanten en onder deelscommandanten overgelaten, doch spoedig werd door de volledige inschakeling van land-, zee- en luchtmacht onder de staf Ned. territoriale bevelhebber tot coördina tie van de hulpverlening overgegaan. Op 3 Februari waren van de le militaire afdeling bijna 5000 militairen rechtstreeks bij de hulpverlening TN de 3e militaire afdeling zijn direct in het noodgebied detachementen ge- plaatst, die in ploegen elkaar steeds afwisselend, overal behulpzaam zijn tv uur hun dit wordt opgedragen. Zo levert het korps commando troepen uit Roosendaal zijn aandeel bij Kruiningen, Fijnaart, Lage Zwaluwe en Waspik. Bet lste en 2e regiment Genie-troepen werkt bij Steenbergen, Rilland Bath, Heiningen, Zevenbergen, Wagenberg, Almkerk, Dussen, Terheijden en j bracht, betrokken. Een aandeel hierin hadden o.m. troepen uit 's Gravenhage, die bij Den Helder, Rozenburg, Hcenvliet en Abbenbroek meehielpen, genie-detachementen uit Soeslerberg werkten bij 's Gravendeel, Spijkenisse, Heen- vliet en Oud-Beierland, genie uit Gorinchem bij Har- dinxveld, de verbindingstroepen uit Utrecht bij Stolwijk en het regiment technische troepen uit Utrecht bij Mid delbands. Een groot contingent intendance troepen uit Amsterdam arriveerde te Dirksland, terwijl de Lua uit Bussuin bij Rockanje werd ingezet. De Koninklijke Ma rechaussee had een aandeel bij Rotterdam en Abben broek, terwijl de AAT en de vaartuigendienst van de KL overal rond en op liet water op volle toeren werkten. den ontvangen, bevinden zich in de overstroomde gebieden op Schouwen en Duiveland en Goeree Overflakkee vrij wel geen personen meer op daken of in bomen. Er worden nu hoofdzakelijk mensen van zolder§ gehaald. Men heeft hier de indruk, dat, wanneer er hard doorgewerkt wordt, de taak van de hef- schroefvliegtuigen, voor wat Schouwen Duiveland betreft, grotendeels is vol- Zevenbergse Hoek. Bijzonder flink hebben zich ook geiveerd dé jonge mili tairen van de onderofficiers-school uit Weert die na een tienurige tocht uit België met 300 man in de omgeving van Terneuzen hun steent je bijdroegen. Het regiment Waalhaven uit Breda werkt bij Fijnaart en Klundert. De artille rie-school uit Breda helpt bij Lage Zwaluwe, Zevenbergen, Sprang-Capelle, Hunk en Standdaarbuiten. Grote detachementen ingezet Een belangrijk aandeel in dit gebied hadden va:n 'het begin af aan reeds on derdeden behorende tot de 33ste regt. gevechtsgroep, gelegerd te Oirschot. Grote detachementen zijn ingezet bij Steenbergen, Hoofdplaat, Waalwijk en omgeving en Fijnaart, Het regt. Lua Kornwerderzand is bij Halsteren in actie. Het regt., Veldartillerie Prins Frederdk werkt met detachementen bij Bergen op Zoom, Rilland Bath, Halste ren. Dit regiment heeft met behulp van zijn high speed tractors (-rups voertuigen, waarin de motor hoog is ingebouwd) uit overstroomde delen van Brabants Noordwesthoek talrijke mensen uit hun benarde positie kun nen bevrijden. Voorts werken aan het waterfront troepen mee van het regt. Memmo van Goehoorn uit Maastricht, die zich weren bij Kraibbendijke, ter wijl het regt. Chassé uit Grave in de omgeving van Rucphen een evacuatie- kamp heeft ingericht. De A.A.T. uit Tilburg verricht overal zijn diensten. Het regt. Stootgroepen helpt bij Moer dijk en Lage Zwaluwe. In het bovenstaande is slechts een glo baal overzicht gegeven van de hulp welke vanwege de Koninklijke Land macht is verstrekt. Het totale aantal ingezette militairen van de K. L. wis selt natuurlijk voortdurend, maar het schommelt steeds tussen de 10 en 20.000. De Koninklijke Marine TNE Koninklijke Marine heeft tot dus- E' verre d'e assistentie aan de getrof fen gebieden geleid via Rotterdam, waarbij veel materieel van meer noor delijk gelegen bases beschikbaar werd gesteld. De commandant maritieme mid delen te Rotterdam, kapt. ter zee O. de Booy, liad te Rotterdam de beschik king over de hulpmiddelen van de on derzeedienst en Hr. Ms. „Karei Door man", met totaal omstreeks 2000 man. De actie werd geconcentreerd op hulp verlening aan en evacutatie van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse Eilanden, met oorspronkelijke prioriteit voor Goe ree Overflakkee, Noordpunt Zuid-Beve land en Beierland, later aangevuld met Schouwen en Duiveland en Tholen. Uiteraard is het werk op de eilanden typisch in die lijn van de Koninklijke Marine. Tot middernacht van Dinsdag op Woensdag werden van de Waalhaven in Rotterdam (de onderzeedienst) af naar deze gebieden gedirigeerd 42 oorlogs schepen waaronder mijnenvegers, mo tortorpedoboten, landingsvaartuigen, verder alle beschikbare marinesleep boten, enkele marine water- en olie tankers en tenslotte (voor werk op on diep water) o.a. 100 marinemotorsloe pen en moitorvletten. Voor een groot aantal dezer vaartuigen werden uit rustingen en eventueel bemanning aangevuld of geheel verstrekt uit te Rotterdam beschikbaar materieel en mariinep erspnl el. Ook werden 180 particuliere vaar tuigen en vissersschepen in de Waal haven van uitrusting en eventueel van aanvullende marinebemanning voor zien. Veertien Engelse en 7 Belgische vaartuigen van de „Royal Navy Rhine Squadron" werden van verbindings officieren voorzien en gedirigeerd naar Bruinisse en Zierikzee. Aandeel van de luchtmacht Direct na het terugroepen van al het personeel behorende tot de Nederlandse Luchtmacht is ook van die zijde de hulpverlening met kracht ter hand geno men. Nog op Zondagmiddag 1 Februari werden onder zeer ongunstige weers- itandigheden van het vliegveld Gilze-Rijen 15 verkenningsvluchten bo ven het rampgebied gemaakt tot de duisternis dit belette. Te land werden van de vliegbasis Eindhoven des middags nog 200 man troepen naar Bergen op Zoom gebracht, terwijl kleine detachementen bij Zuid- land en Vlaardingen werden ingezet. In de nacht van 1 op 2 Februari ging de hulpverlening voort, waarbij 84 man bij Rilland Bath meehielpen. Uit het Kruithuis in Delft werden 2000 dekens beschikbaar gesteld. 's Maandagsmorgens om 9 uur arri veerden 300 manschappen van de lucht macht in Ridderkerk, terwijl op de vliegbasis Eindhoven honderden man schappen zandzakken vulden, die naar Bergen op Zoom werden gevoerd. Ruim 200 man van de omderofficiers- kaderschool uit Breda verleenden hulp bij Klundert, terwijl 117 man uit Woensdrecht naar Zeeland vertrokken. Voorts arriveerden te Zevenbergen 2 agregaten en 4 zoeklichten va:n de vliegbasis Eindhoven, waar alsnog 4 agregaten en 8 zoektlichten in gereed heid werden gebracht en bestemd voor de omgebing van Bergen op Zoom. Hoe wel Nederland slechts over 1 helicop- tère van de Marine Luchtvaartdienst beschikt, is dit toestel in samenwer king met een door de Sabena (Belgische Luchtvaart Mij.) beschikbaar gestelde 'helicoptère onafgebroken in touw voor de redding van personen, die op daken en in bomen in nood verkeren. Bij Sommelsdijk werden per helicop tère geneesmiddelen neergelaten, een radiotoestel met bediening en een dokter. In de Goereese haven werden bij een schip geneesmiddelen en zaklantaarns neergelaten, terwijl bij Wissekerke een radioset met personeel werd afgezet." Een vrachttoestel bracht vanuit de vliegbasis Valkenburg levensmiddelen en andere dringende benodigdheden naar Schouwen-Duiveland en Som melsdijk. Op meer dan 25 plaatsen op de Zuid-Hollandse Eilanden en Zee land werden melk, brood, margarine, zandzakken en rubberboten gedropt. Tot de reeds uitgevoerde operaties behoort o.m. nog het uitwerpen van 500 K.G. medicamenten boven Stellen dam, voedsel en water voor 1200 men sen boven Goeree, voor 1000 mensen voedsel en water boven Dirksland, voor 2000 mensen boven Melissant en voor 900 mensen boven Moerdijk (dorp). Boven Stavenisse werden voorts nog 5000 lege zaken uitgeworpen. Boven de stad Tholen voedsel en boven Wol- faartsd'jjk rubber boten. Prachtig werk der hef schroef- vliegtuigen Volgens de berichten, die van terug kerende vliegers op Woensdrecht wor- Busconductrice dodelijk verongelukt Gistermorgen om kwart over negen heeft op de Rijksweg bij Grave een aan rijding plaats gehad, welke het leven kostte aan Mej. Nellie Pennings uit Udcn. Mej. Pennings, conductrice bij de auto busdienst van „de Zuid-Ooster" kwam plotseling van achter de bus vandaan en wilde de Rijksweg oversteken. Zij werd daarbij gegrepen door een perso nenauto uit de richting Den Bosch, te gen de grond gesmakt cn was op slag dood. De bestuurder van de personen auto remde krachtig, maar dit mocht niet meer baten. Verder wordt op het hoofdkwartier van de luchtbasis te Woensdrecht ver nomen, dat de toestand in Oosterland minder ernstig is, dan het zich aanvan kelijk liet aanzien. De hefschroefvliegtui- gen, die door Engeland en Amerika ter beschikking werden gesteld blijken wel zeer belangrijk bij het reddingswerk in de noodgebieden te zijn. In enkele uren tijds hebben de Amerikanen en de En gelsen verscheidene honderden mensen van daken en uit bomen in de getroffen gebieden gehaald. Dinsdagmiddag arriveerden op de vliegbasis Woensdrecht 8 Amerikaanse hefschroefvliegtuigen, die elk drie per sonen kunnen vervoeren en een groot Amerikaans toestel, met een vervoers capaciteit van 8 personen. Vijf minuten hadden de Amerikanen nodig om ben zine te laden cn onmiddellijk daarop zijn zij vertrokken naar de punten waar hun hulp dringend nodig was. De Ame rikanen werken door totdat zij juist voldoende benzine hebben om de terug reis naar de basis te maken. Een der toestellen bleek bij het in vallen der duisternis al zijn benzine op gebruikt te hebben. Bij Zijpe werd een noodlanding gemaakt en de bemanning heeft daar temidden van de geëvacueer- den de nacht doorgebracht. De hef schroefvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht kunnen betrekkelijk weinig benzine medenemen. Reeds na ongeveer een uur moet het reddingswerk worden gestaakt en de terugreis naar de basis worden gemaakt. Om het tijdverlies, dat het laden van brandstof met zich brengt, zoveel mogelijk te beperken, heeft men thans te Melissant, dat in de onmiddel lijke nabijheid van het operatieterrein ligt, een benzinedepot ingericht, zodat de toestellen vrijwel zonder onderbre king in actie kunnen blijven. Van Woensdrecht uit opereren voorts zeven Engelse schroefvliegtuigen terwijl er nog vier toestellen worden verwacht. Op doorreis naar de getroffen Westhoek van Brabant bezocht Koningin Juliana ook Breda, waar burgemeester Kortmann haar kon inlichten over het ontzaglijk vele werk dat er in zijn stad voor de evacué's wordt gedaan. Dodelijk vermoeid keren de afgeloste redders uit het rampgebied terug. Dan moeten zij worden geschoren cn de kapper heeft het zo druk, dat de assis tentie van dit zestienjarige meisje dringend nodig is. ANDAAG zal het Ned. Rode Kruis een eerste verlieslijst uitgeven, waarop meer dan honderd namen voorkomen van personen, waarvan verluidt, dat zij oin het leven zouden zijn gekomen of vermist worden. Deze lijsten, zo vernemen wij van de directeur van het informatiebureau van het Rode Kruis de heer J. van de Vosse, zullen zoveel mogelijk dagelijks worden uitgegeven. De gegevens, die daarop voorkomen, zijn ongecontroleerd. Zij kunnen voor familieleden en verwanten van daarop vermelde personen dus hoogstens een aanwijzing zijn, dat rekening moet worden gehouden met het feit, dat de verwant mogelijk iets is overkomen. De lijsten zullen ter inzage liggen op de plaatselijke afdelingen van liet Rode Kruis. Men gelieve deze afdelingen niet op te hellen voor informaties. Levensgevaarlijk werk heldhaftig verricht DE ongunstige voorspelling voor harde wind uit Noordwestelijke richting-, heeft er mede toe bijgedra gen. dat het monstertransportbedvijf Valkenburg gisteren vroeg op volle toeren is gaan draaien. Nog vóór half tien waren al 30 toestellen onderweg naar de noodgebieden, voornamelijk met zandzakken, voedsel en warme kleding. Dat deze v?oege starttst mogelijk wa ren is te danken aan het werk van de mannen in de transva-hangar, de voor raadschuur van dit bedrijf. Daar wer den de ladingen klaar gemaakt en zo veel mogelijk reeds in de vliegtuigen gestouwd, zodat de vliegers bij de eerste oproep konden opstijgen. Ooltgensplaat heeft het zo dringend nodige baby- voedsel in alle vroegte gekregen. De L.S.K.-machine, die Dinsdagavond on verrichter zake moest terugkeren, heeft Woensdag de opdracht volbracht. De vlieger vertelde bij terugkomst, dat het eiland Tiengemeten geheel onder water XHA Scheveningen-radio werd het volgende bericht, afkomstig vi gemeestcr van Oude-Tonge ontvangen: Gezien de toestand van •an de bur gemeester van Oude-Tonge ontvangen: Gezien de toestand van de dijken wordt verwacht, dat hij een tweede stormtij de nog intact zijnde dijken in het dorp het zullen hegeven en dat dan algehele evacuatie nodig zal zijn. Het aantal thans beschikbare schepen is daarvoor voldoende. Voldoende voedsel is aanwezig, zodat voorlopig geen „droppings" per vliegtuig meer behoeven te geschieden. Vermist worden ongeveer 260 personen, die hoogstwaarschijn lijk allen verdronken zijn. Tot nu toe heeft men slechts 12 doden kunnen bergen. Een groot aantal lijken drijft in het water langs de dijken. De be schikbare plaatselijke krachten kunnen niet voor het bergen der lijken worden ingezet, omdat zij daartoe moreel niet in staat zijn. van een functionaris van het Rode Kruis vernam de Reutercorrespondent, dat er in Oude Tonge 300 slachtoffers waren te betreuren. In het geteisterde Nieuwe Tonge be vinden zich nog 1800 mensen. Tot gis terochtend waren er 100 geëvacueerd, 'n Nederlands Amphibievoertuig brengt 60 mensen per keer naar Sommelsdijk. Een verslaggever van het A. N. P. meldt, dat de dijk bij Oude Tonge gere geld zakt. Men vreest, dat deze dijk, die elders op Goeree al over vele kilome ters is weggeslagen, ook bij Oude Tong© zal verdwijnen Schouwen-Duiveland Evacuatie met kracht voortgezet O DRINGEND wordt verzocht personeel te zenden om deze werkzaamheden te verrichten. Tevens wordt verzocht om toezending van voorlopig 200 lijk kisten, of het daarvoor nodige hout, als mede 200 lakens om de lijken in te ver voeren. Verzocht wordt voorts toezending van personeel en materieel voor het bergen en onschadelijk maken van de rond drijvende cadavers van het vee, waar van het aantal geschat wordt op 500 a 600 stuks. Van het vee is slechts weinig gered. Voor het te zenden personeeL dient scheepsruimte ter legering te wor den meegezonden. Het gerucht dat de burgemeester van, Nieuwe Tonge zou zijn omgekomen is niet juist. Beschikt wordt thans over een wer kend zend-ontvanginstallatie van de rijkspolitie, die contact heeft met Mid- delharnis. In overleg met de groepscommandant der rijkspolitie wordt verzocht om ver sterking van de politie met 15 man. Dit personeel dient voorzien te zijn van ma trassen, dekens en lakens. Verzocht wordt om voor de verbin ding een Helicopter beschikbaar te stel len. Over het water is Oude Tonge slechts bij nagenoeg hoog water te bereiken. De vaargeul naar de haven valt bij laag water geheel droog. Goeree-Overflakkee Uit de berichten, die ons van verschil lende zijden bereiken, schijnt te moeten worden afgeleid, dat het dodencijfer op Goeree-Overflakkee hoog is. Een verslaggever van Reuter meldt uit Nieuwe Tonge, dat daar reeds 80 mensen om het leven zijn gekomen. Er was geen contact met Oude Tonge, maar In Zwingelspaan werkte men de hele dag koortsachtig aan de d{jk. De toestand was zeer hachelijk. OOK vandaag wordt het reddingswerk op Schouwen en Duiveland met onverminderde kracht voortgezet. Heli copters vliegen onafgebroken van een op een stuk weiland te Haamstede ge- improviseerd landingsterrein, dat voor de oriëntatie van de vliegers met bedde- lakens is afgezet, naar de zwaargetrof- fen plaatsen Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk, waar zich op verschil lende punten volgens te Haamstede ont vangen berichten nog steeds mensen op hooggelegen muren en daken bevinden, omring door een onafzienbare water vlakte Ook met enkele vliegboten en motorvletten is men er op uit getrokken om in de omgeving van Noordwelle op afgelegen en onder water staande wo ningen te hulp te korfien. De radiopost te Haamstede, het enige station in Schouwen dat via Steenber gen "t contact met Holland onderhoudt, had Woensdagochtend bericht ontvan gen dat 't aantal doden te Dreischor tot 15, te Serooskerke eveneens tot 15 en te Oosterland tot 60 was gestegen. Kinderen met oranje-sjerp r\E inwoners van Burgersluis, van wie van 'n totaal van 150 mensen, 10 de dood vonden in de kokende golven van de Oosterschelde, waren n.l. allen naar het naburige Haamstede geëvacueerd, waar zij (de omstandigheden in aan merking genomen) op prima wijze wor den verzorgd. Luitenant Van Westen van de Marine kon temidden van deze zo trieste aan blik, biedende, onder water gelopen lan derijen en huizen, waar men in de loop van Zondag twee nog in leven zijnde en in oranje sjerp (ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix) gesto ken kinderen uit de omstuimige water massa opviste, weinig anders doen dan burgemeester van Citters zijn scheeps ruimte aanbieden voor het vervoeren van getroffenen. Een aanbod dat uiter aard dankbaar werd geaccepteerd. De „Vertrouwen" en de „Ouderzorg" hebben in de loop van Woensdag elk 60 personen naar beter oorden overge bracht. In een onderhoud, dat het A.N.P. met de gemeentesecretaris van Zierikzee de heer Mulder had, vertelde deze, dat hij onmogelijk een schatting kon maken van de aangerichte schade op het eiland Schouwen en Duiveland. Hij verzekerde dat in tegenstelling met vele veron derstellingen de veestapel niet geheel verloren is gegaan, hetgeen als een schraal lichtpunt wordt beschouwd. Op de Noorderdijk zijn 3000 stuks vee bijeen gedreven. Het aantal slachtoffers in Zierikzee bedraagt 15. Het eiland staat voor 4/5 deel onder water. Het aantal slachtoffers op het gehele eiland is nog niet bekend. Gevreesd wordt, dat dit zeer hoog zal zijn. DE OVERSTROMINGEN IN ENGELAND Dc Britse minister van binnenlandse zaken. Sir David Maxwell Fyfe, heeft Woensdag in het Lagerhuis verklaard, dat volgens de laatste officiële gegevens bij de overstromingen in Zuid-Oost-En- geland 242 personen het leven hebben verloren. Het is nog niet mogelijk pre cies het aantal vermisten te schatten. staat. Hij had geen enkel schip in de nabijheid opgemerkt. Wel bij Nieuwer- werk, dat dringend om drinkwater ver legen zat en ook kreeg. Daar was juist de evacuatie van de bevolking begonnen. Ook in Dreischor, waar de Fokker S 13 een dropping uitvoerde, is de evacuatie inmiddels begonnen. Uit het rapport van de diverse vlieg tuigcommandanten ontlenen wij het volgende: „Van een molen te Oude-Tonge waait nog een witte vlag. Geen mensen waar genomen". „Op St. Philipsland een colonne Van 23 vrachtwagens gezien. Vermoed wordt dat het van de landzijde wórdt geravi tailleerd". „Vele bemanningen klagen over bur gervliegtuigen, die zich in de lucht bo ven Zeeland ophouden, blijkbaar „singhtseeing". Met levensgevaar T7EEL wordt aan het initiatief en het improvisatievermogen van de com mandanten overgelaten. Zij kregen de opdrachten, maar de omstandigheden kunnen zich wijzigen tijdens de vlucht. Zo moest een K.L.M.-Dakota b.v. voedsel boven Nieuwerkerk afwerpen. Op het nog droge marktplein stonden echter enige bewoners, die kenbaar maakten, dat zij niets meer nodig had den. Geen nood, de Dakota vloog door en zocht een andere plaats op, waar levensmiddelen nog best gebruikt kon den worden. Ook de bemanning van de „Sea-Otters" van de marine-luchtvaart dienst verrichten zeer goed werk. Iedere landing en opstijging in de onder water gelopen polders is voor hen levens gevaarlijk, omdat zij nooit weten wat er zich onder een wateroppervlakte be vindt. De voedselvoorziening in Kats, Co- lijnsplaat, Wissekerke en Kamperland is gewaarborgd met behulp van vlieg tuigen. In Kats is alles droog en er is weinig in deze plaats voorgevallen. Er zijn hier géén slachtoffers. PRINS BERNHARD BOVEN GETEISTERD GEBIED Prins Bemhard is gistermorgen te 10.45 uur van het vliegveld Soester- berg opgestegen voor het maken van een oriëntatievlucht over de getroffen gebieden. Gevlogen werd over de Al- 'blasserwaard, de MoerdijO-:, het eiland Goeree en Overflakkee, Schouwen en Duiveland, Tholen, Zuid-Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen en daarna terug over Walcheren, Noord-Beveland, Schouwen en Duiveland en Goeree en Overflakkee, om dan over Rotterdam, en de Alibiasserwaard naar Soester- berg terug te keren. De Dakota, die de Prins zelf bestuurde, vloog op een hoogte van ongeveer 600 meter, zodat hij een goed overzicht verkreeg. De Prins was diep onder de indruk van het beeld, dat hij aanschouwde. H. K. H. Prinses Wilhelmina heeft liaar particuliere auto ter beschikking gesteld van het ziekenvervoer. I)e auto is inmiddels naar de geteisterde gebieden vertrokken. De auto was ge vuld met levensmiddelen. In tie nacht van 3 op 4 Februari is op Schouwen en Duiveland een aantal mensen van het dak van een huis gered door het stoutmoedige optreden van een reserve-kapitein-vlieger van dc luchtmacht, die met een sportvliegtuig drie rubberboten afwierp tijdens een moeilijke vlucht in het duister. Deze reserve-officier, de heer j. Hoekstra, die zich thans niet in actieve dienst bevindt, stelde zich met zijn Faivchild- vliegtuig beschikbaar voor reddingswerk op punten, waarvan hekend was, dat zij tot de z.g. noodadressen behoorden. Hij voerde drie rubberboten mee, voorzien van lange touwen, die hij tussen 2 en 5 uur in dc ochtend van 4 Februari met succes op een benarde plaats op liet eiland Schouwen en Duiveland heeft kunnen neerlaten. De lange touwen gebruikte hij om verbinding tot stand te kunnen brengen lussen de mensen op het dak en de reddingboten, die in de nabijheid in het water terecht kwamen. Dank zij deze touwen konden de in nood verkerenden de boten naar zich toe trekken en deze vervolgens ge bruiken om zich van hun benarde positie te verwijderen. Dezelfde vlieger heeft reeds vóór dit nachtelijk avontuur daadwerkelijk en vrij willig aan het reddingswerk uit de lucht deelgenomen en is ook thans nog op dit gebied actief.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3