SHIM I: Boerendag te Den Dungen Raad herdacht de doden Land van Cuyk helpt geteisterde gebieden Donderdag 5 Februari 1953 BOEKEL Biljartcompetitie. In café 't Centrum had de vierde ronde van de biljartcom petitie plaats en werd gespeeld als volgt: J. Donkei'sM. Vissers 5031 2050; Th. SeltenG. van Exel Jr. 50—44 49 50; Jacq. BeekmansA. v. d. Ven 50 48 4550; J. DonkersG. van Exel Jr. 50—29 50—30; M. van Beekmans 32—50 5014. De stand is nu: H. Donkers Th. Selten Jacq. Beekmans M. Bevers A. v. d. Ven G. van Exel Jr. M. van Berlo M. Vissers G. Verhofstad H. Beekm: BerloJacq. 7 17 3.59 0 4 0 4 3.15 3.07 2.1 2.22 2.26 2.23 2.08 1.26 Zaterdag voortzetting der competitie. De beste partij speelde Zaterdag M. Vissers in 9 beurten. De hoogste serie van Zaterdag was 19 Jacq. Beekmans. Jenscompetitie. Over de helft der com petitie, waarin iedere speler 18 partijen moet spelen, is de stand, na de 15 par tijen van j.l. Zaterdag: J. Dekkers 12 10 2 10 H. Meulemeesters 12 9 3 9 A. Timmers 12 8 4 8 P. Hutten 10 5 5 5 G. van Exel Sr. 10 5 5 5 W. Tielmans 14 5 9 5 M. Vonk 10 4 6 4 G. Marinussen 9 3 6 3 Th. v. d. Elzen 6 2 4 2 A. Verhofstad 11 2 9 2 EERDE. Muziek- en toneeluitvoering. Zater dagavond 7 Febr. en Zondagavond 8 Febr. telkens om 7 uur wordt door de fanfare „De echo der Bergen" een mu ziek- en toneeluitvoering, gegeven ten bate van de fanfare, met medewerking van een toneelgroep uit Beek en Donk. Kaast een 4-tal muzieknummers ver meldt hei programma een toneelstuk getiteld: „O, Bella. Donna Lucia!", een blijspel in 3 bedrijven. ERP. Boerenbond. Hooi-, stro- en bieten inzameling. Gisteravond vergaderde on ze Boerenbondsafdeling in het Paro chiehuis. Ir. Janssen van het proefbe drijf „De Schothorst" hield een le zing over Veevoeding. Hierna werd door de heer Oomen een interessante film gedraaid over het Nederlandse Paardenstamboek. Tenslotte werd door de voorzitter de heer Donkers de mo gelijkheid besproken om een inzameling te houden van stro, hooi en bieten. Donderdag 12 Febr. zal evenals an dere jaren een' boerendag georgani seerd wórden, waaraan dan tevens de jaarvergadering verbonden is. 's Avonds om zeven uur zal er een lezing met lichtbeelden plaats vinden door Pater van den Elzen van de Abdij van Hees- wijk over Canada. „De Vriendenkring". In verband met de nationale ramp heeft het bestuur van onze sociëteit besloten de feest avond, die vandaag zou worden ge houden ,geen doorgang- te doen vinden. Spoorloos. Reeds ruim een week is- de politie bezig de daders op te sporen van een niet alledaags voorkomende diefstal. Uit" het eac'averhuisje- langs de Keldonkseweg is n.l. een voor gebruik afgekeurde zeug, welk 's anderendaags door de ophaaldienst uit Son zou wor den opgehaald, ontvreemd. Ondanks pogingen van de politie is het tot he den niet gelukt de daders van deze zonderlinge diefstal op te sporen. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, d. van Marinus Verbakei; Johannes, zoon van Augustinus Munsters: Wilhel- mina, dochter v. Johannes Verbruggen; Helena, dochter van Adrianus Donkers; Wilhelmi'na, dochter van Hendrikus van Dinsdagmiddag ter i Berlo; Ardina, dochter van Johannes onder voorzitterschap van burgemeester de leden VOLKEL Toneel. Zondagavond 8 uur geeft de fanfare St. Cecilia, voor haar dona teurs een toneel- en muziekavond in het parochiehuis. Uit de omgeving ALEM Toneel. De toneelvereniging „De Vrede", voerde op twee achtereenvol gende Zondagen met zeer veel succes 't toneelstuk ,,Drie is teveel" op. De zaal was telkens goed bezet en de toe schouwers genoten van het goede vlotte spel. Na de pauzé werd gecollec teerd voor de slachtoffers van de wa tersnood, welke collecte ruim f 50, opbracht. GEMONDE. Uitvoering. Zaterdag 7, Zondag 8, en Maandag 9 Februari a.s. zal de fanfare „St. Lambertus" met medewerking van de toneelvereniging „Onderling Kunst genot" uit St. Michi.-Gestel een concert met toneeluitvoering geven in zaal Ver bruggen, telkens om half acht. Uitgevoerd zullen worden o.a. Wiener Blut van Joh. Strauss en Semper Fide- lis van Sousa o.l.v. Jos. van den Braak. Het toneelspel, dat opgevoerd zal wor den heet: „Levensschaduwen" en is ge schreven door Joh. van Eekelen. Er zij op gewezen dat schoolgaande kinderen niet worden toegelaten, daar het spel in het geheel niet geschikt is voor kinderen; op medewerking van dé ouders wordt gerekend. OIRSCHOT. De St. Pieterskerk. Het door burgemeester Steger ge vormde comité om gelden bijeen te krij gen, voor het aanbrengen van een ge luidsinstallatie in de St. Pieterskerk al hier, heeft een bedrag van f 3100 aan het kerkbestuur afgedragen. Het be stuur dankt de milde gevers. Ofschoon het ingezamelde bedrag niet toereikend is, zal toch in de loop van deze week met. de aanleg van de installatie worden begonnen. BOXTEL Uit de Langstraat HAARSTEEG. Uitvoering. De laatste uitvoering van dit seizoen zal alhier worden gegeven door de toneelvereniging Ernst en Luim in café v. Oijen op Zondag 8 en Maan-1 dag 9 Febr. 's avonds te 7.30 uur. Ten tonele zal worden gebracht het prach tige toneelspel „Van ander Ras". „Ernst en Luim", dat telkens buitengewoon succes boekte, zal ook nu weer 'zorgen het beste van het beste te brengen en het toneelminnend publiek enkele genotvolle avonden bezorgen. Voor de watersnood Beers f 1860; Gassel f 1064; Linden f 431; Cuyk, tien ton goederen en kleding, schoenen en een bedrag van f 4500; Den Dungen een bedrag van ruim f 3000; Alóm f 1400; Maashees 684.27; Vlijmen (hierin is begrepen Haarsteeg en Nieuwkuyk) f 9870.36. Benoemd. De heer Th. J. Dirks uit Keidonk (Erp) is benoemd tot onderwijzer aan de St. Petrusschool. Deze vervult thans de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer W. Assman, die als zodanig te Vught benoemd werd. R. K. Middenstandsvereniging. Deze week was er voor de leden van de R. K. Middenstandsvereniging, al'd. Boxtel, een belangrijke bijeenkomst. De heer W. van Gent, alhier, hield een cau serie over de Katholieke Eenheid. Hier in gaf spreker o.m. een verklaring van de afbrokkeling van de Katholieke Volks Partij bij de laatst gehouden ver kiezingen. Op deze bijeenkomst, waarvoor veel belangstelling bestond, gaf Pater Adam uit 's- Hertogenbosch voor de leden van de Dr. van Beurden-studieclub de eerste les over zelfstandige middenstand zijn organisatie. In de volgende lessen zullen voor de leden van de Dr. van Beurden-studieclub onderwerpen als b.v. de P.B.O. en de politiek behandeld worden. De data voor deze lessen liggen nog niet vast, doch deze zullen tijdig worden bekend ge maakt. Al de op deze cursus behandelde onderwerpen zullen steeds behandeld worden vanuit dc gezichtshoek van de Katholieke Middenstander. E.H.B.O. Mede dank zij de van gemeentewege toegekende subsidie aaan de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. kon een begin worden gemaakt met het plaatsen van E.H.B.O.-posten, waarmede dit jaar zal worden voortgegaan. Ten gerieve van het publiek laten wij hier de adressen volgen, waar een E.H.B.O.-verbandpost aanwezig is. Een E.H.B.O.-naamplaat is op het huis aan gebracht. Elk van de aldus aangewezen huizen wordt bewoond door een geel: plomeerd E.H.B.O.-er. De namen van hen zijn de volgende: M. v.an Kessel, Rechterstraat 67; T. van Etten, Stations straat 9; H. van de Laar, Baroniestraat 1; H. Smits, Bosschcweg 13. Voorts is er in het instructielokaal van de E.H.B.O. vlak tegenover het politiebureau, een verbandkist aanwezig. Hulp aan noodgebieden. Met medewerking van de Boerenbond wordt een gedeelte van het vee uit de overstroomde gebieden naar Boxtel overgebracht. Men verwacht ongeveer 240 stuks vee, waarvan reeds een groot gedeelte in Boxtel is. Voorts is een aantal studenten van de R. K. Schildersschool „St. Lucas" naar St. Philipsland vertrokken om daar hulp te bieden, waar dat nodig en wenselijk De Regimentsdochter. Het St. Petrus en St. Ceciliakoor heeft de opera „De Regimentsdochter" van G. Donizetti in studie genomen. De regie berust bij de heer P. Prince, terwijl de. heer Jac. Driessen, de muzikale verzor ging voor zijn rekening neemt. Ook de Boxtelse Orkest Vereniging zal mede werking verlenen. Men verwacht, dat op het einde van dit ja.ar de première, zal kunnen -worden, tegemoet gezien, Heemkunde. Voor de leden van de Heemkundige Oirschot Uitbreiding van de riolering De Raad der gemeente Oirschot kwam ter vergadering bijeen van Dommelen; Catharina, dochter van Petrus Adam; Johannes, zoon van An- toon van der Aa; Martinus, zoon van Antoon Verbrugge; Gerardus zoon van Petrus Croijmans. NIJNSEL. Eiervereniging stelt pracht-daad. De eiervereniging te Nijnsel was voorne mens op 3 en 4 Februari haar 40-jarig bestaan feestelijk te herdenken, waar voor de uitnodigingen reeds waren verzonden. In verband met de nationale ramp die ons land trof is dit feest niei alleen afgelast maar werd het bedrag hetwelk voor dit feest bestemd was, zijnde f 350 in zijn geheel afgedragen aan het Rampencomité, hiermede een eervolle daad ten voorbeeld stellende. Uitvoering fanfare. Nijnsels fanfare gaat met medewerkng van haar afde ling loneel, ons weer tracteren op enige echt gezellige avonden. Avonden van grote gezelligheid als de humoristische aard van Wijdeven en Doistra op de planken wordt prijsgegeven, onder lei ding van Wim van Eijndhoven, met het vrolijke spel van „Menheer de Soes in het Gouden "Verreken" op 8 en 9 Febr. a.s. in het St. Antoniushuis. ODILIAPEEL. Odiliapeel krijgt waterleiding. Er is een begin gemaakt met het aanleggen van de hoofdbuis voor de waterleiding. Het werk zal ongeveer twee maanden duren, zodat voor de zomer de inwoners van Odiliapeel verlost zullen zijn van het slechte drinkwater. (Advertentie) JU i D" H ll in •hit: Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Don derdagochtend tot Donderdagavond. Enkele buien. Veranderlijke bewolking met enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Geleide lijk afnemende en naar Noord-Oost ruimendè wind. Dezelfde 'of iets lagere temperaturen. 6 Februari. Zon op Zon o. Maan óp Maan o. 8.12 17.37 1.12 10.04 Ed. Steger. Afwezig waren Kemps, Nuyens en Termeer. Na het openingsgebed sprak de voor zitter de navolgende rede uit; SPONTANE HULP UIT OIRSCHOT De liefdadigheid en de naastenliefde werden in hetzelfde tempo, waarin de vijand oprukte, gemobiliseerd. Van alle kanten rukten de hulpcolonnes op. De Roode Kruis Colonne uit Oirschot, ver sterkt met de leden van de plaatselijke afdeling EHBO, vertrok Zondagavond om half zes en verrichtte prachtig werk in Steenbergen. Inmiddels werd hier ter plaatse een organisatie uit de grond gestampt, die in één middag tijd rond f 4500,ophaalde en een kostbare vracht lijfgoed, die in middels ter bestemde plaatse is aange komen. Ik breng een woord van diepgevoelde dank aan al degenen, die medewerkten. De samenwerking en de teamgeest wa ren voortreffelijk, de opbrengst in één woord ontroerend. Wij kunnen bij dit alles slechts het hoofd buigen voor de wil van Hem, Die wind en wateren gebiedt. De almachtige God schenke de eeuwige rust aan hen, die het leven lieten en troost aan hen, die achterblijven. De Raad aanhoorde staande deze woorden. Electriciteit voor de uithoeken? Bij de acht ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen, was een brief van de inspecteur van het ■•uitengewoon lager onderwijs te Nij- negen, waaruit bleek, dat er althans voorlopig geen behoorlijke bestaans mogelijkheid voor een school voor bui tengewoon lager onderwijs te Oirschot is. Gezien het recruteringsveld van de bestaande school te Boxtel, de binnen kort te openen school te Bladel en de reeds geprojecteerde school in Oister- wijk is het voedingsveld voor een derge lijke school te Oirschot te klein. Met algemene stemmen werd besloten 's-Rijks kas aan te vragen en te aan vaarden een jaarlijkse bijdrage in het tekort op de exploitatie van het com plex 13 woningen. Het voorstel van B. en W. om tot verdere uitbreiding van de riolering te besluiten, vond algehele instemming. De uitbreiding omvat de Heistraat, de Wilhelminakade, dé Kanaalstraat, Dr. van Wamelstraat en een gedeelte van de Rijkésluisstraat en de Notelsestraat. De kosten zullen vermoedelijk f 66200 zijn. Het lid Zeeuwen zou de riolering in de Rijkésluisstraat doorgetrokken willen zien tot aan het sportpark. De voorzitter zal onderzoeken, of dit nog mogelijk is. Het lid Heyms vraagt, of het Rijk- in de uitvoeringskosten bijdraagt. De voorzitter antwoordt, dat de werk zaamheden zullen worden uitgevoerd in het kader van het werkvemiimingsplan. Vermoedelijk zal het Rijk dan ook ge deeltelijk voor zijn rekening nemen. De uitvoering van dit plan is te meer urgent geworden door de inmiddels gebouwde woningen en fabrieken. Het voorstel van B. en W. tot het aan vragen van een ruilverkaveling op het blok, gelegen ten Noorden van het Wil- helminakanaal en ten Westen van de provinciale weg Oirschot—Moergestel, werd met algemene stemmen aange nomen. Door de aan te leggen rijksweg Tilbi rgEindhoven zullen verschillende landbouwbedrijven in ernstige mate worden geschaad, aangezien slechts een tweetal plaatsen wegkruisingen zijn ontworpen, welke niet a niveau zullen komen te liggen. Tengevolge hiervan zullen meerdere landbouwers slechts met grote bezwaren hun kavels, aan de overzijde van bedoelde rijksweg ge legen, kunnen bereiken, terwijl daar naast zeer hinderlijke schadesnijdingen zijn te verwachten. Het lid Zeeuwen dringt, er op aan, gelijk tot uitvoering te brengen. Reeds nu dient bekeken te worden, of de mo gelijkheid bestaat een zwembad aan te leggen. De voorzitter zal de technische mo gelijkheid onmiddellijk laten onder zoeken. Onze gemeente heeft een grote behoefte aan een behoorlijke zwem- gelegenheid. Hierna wordt besloten, het bedrag per leerlir.., voor het bijzonder onder wijs voor 1953 vast te stellen op f 27.50 voor gewoon lager onderwijs f 40 voor voortgezet gewoon lager onderwijs en f 37.50 voor uitgebreid lager onderwijs. Aan H. van den Heuvel B14 en A. van der Hijden B 65 werden percelen grond verkocht voor resp. f 200 en f 19.80. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt het lid Zeeuwen aan de nieuwe woningen aan de Molenstraat voortuintjes aan te brengen. Het lid Van Hooff dringt nogmaals in. op een spoedige electrificatie van de uithoegken, welke nog niet op het voorziter antwoordt dat nog deze week een bespreking met de Directie van de P.N.E.M. daarover zal plaats hebben. Het lid Meurs stelt voor, de presen tiegelden van deze vergadering ter beschikking te stellen van het Na tionaal Rampenfonds. Alle leden stem men hiermee in. JAARVERGADERING KVP TE OISTERWIJK De in de foyer van de Kunstkring gehouden jaarvergadering van de K.V.P., afdeling Oisterwijk, stond dit maal wel in het teken der belangstel ling van de diverse groeperingen der Oisterwijkse volksgemeenschap. Deze avond-bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter, de heer D. van Opstal, die, naast een hartelijk woord van welkom, zijn deernis be tuigde met de ramp, die Nederland had getroffen, een ramp, zoals in de laatste 150 jaren niet was voorgekomen. Deernis met de slachtoffers, die door dit onheil hun leven verloren. Verlies van have en goed. Hij sprak de hoop uit, dat eflen de handen zouden ineen slaan en zouden trachten alzo zij het dan slechts in ma teriële zin verlichting te schenken. Hierna gaf hij een overzicht over het politiek gebeuren in de laatste tijd. In verband hiermede beval hij een goede propaganda ten zeerste aan. Van het bestuurslid, de heer M. M. Mathijssen, was bericht van verhinde ring ingekomen de vergadering bij te wonen. Hierna was het woord aan de secre taris, de heer J. L. Aquarius tot het uitbrengen van de jaarverslagen over de jaren 19501952. Telde de vereniging in 1950 445 leden, het volgende jaar liep het ledental terug tot 410, om' in 1952 nog 330 leden te tellen. Voorts moest hij slecht bezochte vergaderingen con stateren met of zonder sprekers om ten slotte de hoop uit te spreken, dat de afdeling betere tijden zou mo gen tegemoet gaan. Dan was het woord aan de penning meester, de heer J. J. W. Palm, die het finantieel verslag uitbracht, dat met een batig saldo sloot. Hiermede was men gekomen aan de bestuursverkiezing. Aftredend alle leden, doch herkiesbaar. Gandidatenlijsten ingekomen voor de heren: M. M. Mathijssen, C. J. Verhoe ven, C. H. van de Wiel, J. G. Hilhorst, A. M. J. van der Eerden en A. C. van den Berg. Het lid de heer Fred. Mutsaerts, vond het niet juist, dat een viertal leden van het thans nog zittende bestuur meteen lid was van de raad der ge meente. Tevens meende hij te moeten wijzen op het klein getal der gehouden vergaderingen en het ontbreken van het nodige contact. Hierop gaf de voorzitter ten ant woord, dat, wat de vergaderingen be treft, er pogingen zijn gedaan. De re sultaten waren echter bedroevend, zo, dat we er vanaf hebben gezien. Van practische belangstelling bleek niets. Vervolgens bracht de voorzitter de oprichting van het Herstelfonds ter sprake, waarmede het goed ging, zodat 'wë "het hoogste aantal hadden van de gemeenten uit de omtrek. De leden J. Bastianen en B. Stoelinga, gaven als hun mening te kennen, dat de lijsten wel eenzijdig waren samenge steld, waarbij de heer Chr. Michels zich aansloot. Ter sprake kwam mogelijke indiening .van nog een candidatenlijst. Het lid, de heer Fred. Mutsaerts. vond Studiekring voor Boxtel ën omstreken li^rdt vanavond een vergadei'ing be- Dc ZeerEerw.- Heer V. Tilman e,n deheer W. van Broek zullen enige ■episodes behandelen uit het leven cler baaderheren, uit de geslachten van Horne en van Salm-Kyrburg. HAAREN Jaarvergadering R.K. Middenstand. De Jt.K. Middenstand hield haar jaarver gadering in café van de heer Th. v. d. Plas. Voorzitter Paijmans heette de leden met hun dames en genodigden welkom, waarna de Secr. de heer P. van Loon een goed verzorgd jaarverslag uitbracht, hierin kwamen de verrichte werkzaam heden van de Middenstand tot uiting, zijn kasverslag sloot met een batig saldo. In het bestuur werd gekozen in de vacature van de heer A. v. d. Ven we gens bedanken als bestuurslid de heer Ad. Heesters. De Z. E. Heer Pastoor de Rooij sprak zijn voldoening uit,over het werk van de Middenstand. Door Pater Adams werd de Dr. van Beurdencursus voor de Jongeren be sproken. In de maand Maart zal met deze cursus worden begonnen. Een 25 jonge Middenstanders gaven zich voor deelname op. Door de toneelvereniging „Eigen Be zit" uit Den Bosch werd deze bijeen komst op voortreffelijke wijze opge luisterd. Waarna Mevr. Van der Plas voor een welvoorziene maaltijd had zorg gedragen, welke de aanwezigen goed deed smaken. De R.K. Middenstand lean met genoe gen op deze feestdag terug zien. Solistenconcours. De fanfare „St. Gre- gonus gaf een goed geslaagd solisten concours in het1 parochiehuis. Aan dit concours werd uitsluitend door leden van de fanfare deelgenomen. De jury bestaande uit Frater Sieg fried en de heer H. Gowie kende aan de deelnemers de volgende pnuten toe. A. C. Schuurmans, 85 punten 1ste afd. 1ste. prijs; J. van Abeelen, 1ste prijs, 3de afd 73 p.; Joh. v. d. Wiel 3e afd. 2de pr. 67 p.; P. de Bresser .1ste prijs 3de afd. 78 p.; C. van Boxstel 1ste prijs, 2de afd. 79 p.; R. Snellen 1ste afd. 2de prijs 76 p.; F. v. d. Loo 1 pr. lte afd. 86 p.; W. Goeverneur lte pr. 1ste afd 94 pnt; K. Snellen 1ste pr. 1ste afd. 93 p; W. Snellen 2de pr. lte afd. 74 p.; H. v. Do- veren 1ste prijs 2 afd 77 p.; A. van Esch 2de pr. 2de afd 75 p.; A. v. d. Braak 1ste pr. lste afd. 99 p.; C, Pij nenburg 2de pr. 3cle afd. 63 pnt; Joh. Schuurmans 2de pr. 3de afd. 74 p.; C. Verhoeven lste pr. lste afd. 85 p.; Kwartet door Joh. Schilders, Joh. Schuurmans, Adr. v. d. Ven en A. C. Schuurmans lste afd lste pr 90 p. Metaalbewerkers. De metaalbewer kers uit Haaren, Helvoirt, Oisterwijk, Udenhout, Moergestel en Oirschot kwamen Maandag in Haaren in het Pa rochiehuis bijeen voor hun jaarlijkse feestdag. De heer Verhoeven was als spreker aanwezig terwijl de aanwezi gen volop genoten hebben van de prachtfilm „De Sleutels van het Ko ninkrijk". Dp-ze jaarlijke contact avond is zeer goed geslaagd. Oudejaarsavond. Zondag 8 Febr, zal door de ajotters een oudersavond wor den gegeven in het Parochiehuis. Er zal door de Kajotsters een toneelspel worden gegeven van „Je moet maar haar op je t anden hebben." en „De Dame in het Zwart". De Kajotters zul len op voeren „Het rare kosthuis". Grote inzameling van geld en goederen De smartelijke watersnood waardoor duizenden alles verloren, wat zij be zaten, beeft ook in bet Land van Cuyk een grote actie wakker geroepen. Overal lot in dc kleinste dorpen werden inzamelingen gebonden van geld en goederen, kledingstukken en gebruiksvoorwerpen. Leden van gemeente besturen, E.Ii.B.O., jeugdverenigingen, scholen, kortom nagenoeg eenieder, die er voör in aanmerking kon komen, hebben zich voor deze actie ingezet. Hoewel een totaal beeld Van opbrengst en inzameling momenteel nog niet is te geven, blijkt wel reeds, dat Het Land van Cuyk een belangrijk deel beeft bijgedragen tot de algemene leniging van de grote nood. welke alom in de geteisterde gebieden is ontstaan. In St. Tunnis werd een bedrag op gehaald van f 5200 exclusief de goederen. Dinsdag vond de inzameling bier plaats. De gemeente Boxmeer bracht tijdens een driedaagse actie, welke Zondagavond reeds inzette ca. 6500 gulden bijeen. Eschareu leverde een bedrag af van 800 gulden, exclusief de goederen. Stevensbeek collecteerde tijdens de pauze van bet concert door liet Brabants Orkest en hierbij werd 337 gulden opgehaald- Buiten tie 1500 gulden, welke in OPLOO bijeen werden gecollecteerd, werd liier een zeer grote inzameling gehouden van goederen. zulks in principe" niet juist, maar voor deze maal kon hij er vrede mede ne men. Ook de vergadering kon er mede accoord gaan, waarna tot stemming werd overgegaan. Namen der candidaten, de heren: W. G. v. d. Aa, J. L. Aquarius, P. F. Drij vers, J. M. Groenland, M. M. Mathijssen. J. W. Palm, D. van. Opstal, aftredend en A. C. v. d. Berg. J. G. Hilhorst, A. M. J. v. d. Eerden, C. H. v. d. Wiel, C. J. Verhoeven en B. Stoelinga, nieuwe candidaten. Uitgebracht werden 434 stemmen (62 X 7, daar 7 personen moesten gekozen worden door 62 leden). Uitslag: Van der Aa 37. Aquarius 51, Drijvers 20, Groenland 25, Mathijssen 50, Palm 39, V.an den Berg 27, Hilhorst 28, Van der Eerden 32, Van de Wiel 32, Verhoeven 42, Stoelinga 26 en Van Op stal 2a. Gekozen: Van der Aa, Aquarius, Ma thijssen, Palm, Van der Eerden, Van de Wiel en Verhoeven. Verkiezing voorzitter. Na een tweede stemming gekozen de heer W. G. v. d. der Aa (32 stemmen van de 61). De contributie, minimum f 1.75 per jaar bleef gehandhaafd. Benoeming controle-commissie: wer den benoemd de,beren A. C. v. d. Berg en B. Stoelinga. Dan volgde het punt der agenda ge meenteraadsverkiezing. We menen te mogen aannemen, dat dit punt een der meest, zo niet het meest, belangrijke punt der agenda was, dat naast dc.be stuursverkiezing de leden ditmaal heeft doen opgaan 'ter vergadering. Een belangrijke vraag was wel of de K.V.P. zou deelnemen - aan gemelde verkiezing. Besloten werd dit wel te doen. Vanzelfsprekend kwam ook de vraag voorkeurstemmen ter sprake. Er is in deze wel een verandering gekomen, namelijk deze, dat hij, die voorkomt op de groslijst van de K.V.P., bij niet vol doende stemmenbehaling op" die lijst, toch met voorkeurstemmen in de raad kan komen en zijn mandaat aanvaar den.. Bij- het maken der lijst voor de voorstemming zal door het bestuur ge streefd worden naar' eer dn geweten naar een, evenredige vertegenwoor diging in .de-raad in .het belang..der. ge hele Óisfcèrwijkse gemeenschap. Tij die zal dé candidaa'tstelling worden bekend gemaakt. Hierna volgde de rondvraag. OISTERWIJK Opname evacué's. Naar wij vernemen hebben zich alh. velen opgegeven, be reid, om zo nodig, slachtoffers van de watersnoodramp huisvesting te verle nen. Naar verluidt zullen de" leden en help sters van het Ned. Roode .Ifcruis naar Ossenörecht vertrekken 'en aldaar 4 a 5 dagen verblijven. Nader vernamen we," dat enige van hen van daar zijn teruggekeerd wegens reeds genoegzame deelneming aan ver zorging etc. Uit het land van Cuyk CUIJK. Markt. Nu .het vervoerverbod van biggen weer is toegestaan, waren op de marivt van Dinsdag weer varkens aan wezig. Het aantal was nog niet groot, het bedroeg slechts 174 stuks. Haar eerst komende markt zal dit aantal veel gro ter zijn. en dan zullen er ook meer kooplustigen gevonden worden. Op deze markt was de handel nog flauw. Kramerijen waren weer druk verte genwoordigd en de markt was druk be zocht. Fabrieksarbeiders. Voor de jaarverga dering van de R. K. Fabrieksarbeiders- bond was goede belangstelling. Wegens omstandigheden was voorzitter J. Cas pars niet aanwezig om deze laatste ver gadering te presideren, want de heer J. Caspers stelde zich niet meer als voor zitter herkiesbaar, zulks in verband met zijn drukke werkzaamheden. De verga dering wordt voorgezeten door de secre taris, de heer J. Kroes, die de verhin dering van de voorzitter meedeelde en allen het hartelijk welkom toeriep, bij zonder aan de geest, adviseur en de dis- trictsbestuurder, de heer Van Bijtervcld. Uit het jaarverslag noteerden we, dat het ledental in stijgende lijn'is. Was dit eind 19ol 242 leden, thans telt de af deling 260 leden. De activiteit van het bestuur kwam naar voren cn in samen werking met het hoofdbestuur kwamen verschillende gerezen kwesties tot een goede oplossing. In piëteitvolle woorden wordt herdacht het overleden lid Antoon Selten, die wel e-> van de trouwste leden van de organisatie was. Het financieel verslag gaf een klein batig saldo te zien. Bij de bestuursverkiezing stelden de aftredende leden J. Kroes en P. v. d. Ven zich herkiesbaar, terwijl voor de vacature Caspers candidaat werden ge steld G. Stekhuizen, Fr. Arts, M. Lange en IT. v. Bergen. De uitslag der stem ming was, dat de beide werden herkozen eh als nieuw bestuurslid verwierf de heer Stekhuizen de meeste stemmen op. De verkiezing van een nieuwe voor zitter had tot uitslag dat de heer Kroes met grote meerderheid van stemmen tot voorzitter werd gekozen. Méde namens do andere bestuursleden dankt de voor zitter voor het-vertrouwen in hen ge steld en wijdt dan waarderende woorden aan het adres van de scheidende voor zitter, die steeds actief was en op de bres stond voor de belangen van de ar beiders. Als blijk van waardering voor zijn werken zal hem een vulpen worden aangeboden. De heer Van Bijstërveld spreekt dan de leden toe over de nationale ramp die ons land heeft getroffen en waarbij hon derden mensen de verdi'inkingsdoqd moesten ondergaan. Voor ons is het nu zaak, aldus spreker, om door noeste ar beid en vol Godsvertrouwen ons zwaar getroffen land er weer bovenop te hel pen. Namens het hoofdbestuur maar o.ok van hem persoonlijk bracht hij dank pan de heer Caspers. die in het verleden be wezen heeft, dat hij als voorzitter de juiste.man.óp de juiste plats was en hij hoopt, dat'de afgetreden voorzitter toch nog de. .adviseur zal .blijven. De K.A.B. zal.yia de. plaatselijke bont. den minstens f75000 bijdragen tót leni ging nood aan c(e waterramp. Spreker gaf duidelijke uitleg "over de werking van de. werkloosheidswet, waar na verschillende vragen werden gesteld. In de daarna gehouden bestuursverga dering werd tot secretaris gekozen de heer Fr. Claasscn. Raadsvergadering; Hedenavond (Don derdag) komt de raad dér gemeente om 7 uur in openbare vergadering bijeen. Er is een lange agenda af te werken, GRAVE. Hulp aan de getroffen gebieden. Reeds verleden Zondag werd alhier getracht 300 evacué's uit de getroffen gebieden onder te brengen. Spontaan werd aan dit verzoek gevolg gegeven. Later kwam er bericht, dat deze evacués in andere gemeenten waren onderge bracht. Thans worden alhier 300 evacué's verwacht uit Goeree-Overflakkee, cue in de loop van Woensdag zouden arri veren. SAMBEEK. Herw. Levenskracht. Vrijdag a.s. te 7 uur wordt in het parochiehuis eên po- pulair-wetenschappelijke film vertoond over de strijd tegen de tuberculose, waaraan o.a. medewerkten Ank van der Moer, Johan Schmitz, Johan Fiolet, Gerard Rekers; Na de pauze wordt een fraai bijpro gramma vertoond. De toegang is gratis voor personen boven 18 jaar. Inspectie N. R. S. Op de gehouden winterinspectie van het N. R. S. werden opgenomen Jana I van G. Hafmans b-77; Bertha 2 van K. Derks b78; Elsje 5 van J. Kuijpers be4-76; Martha 5 van J. Kuijpers b—77; Cato 2 van J. Botden b78: stier Jozefina's Jan van J. Wil- lems be-f Nog meer jaarvergaderingen In het kader van de Boerendag, welke Dinsdag j.l. alhier werd gehouden en waarvan reeds gedeeltelijk een verslag in ons blad van gisteren were! opgeno men werden later op dc dag nog de jaarvergaderingen gehouden van de Werktuigenc'oöperatie, Stiei houderij- vereniging, Fok- en Contröleve-reniging pn de R.K. Boerenbond. Aan het verslag van de Werk tuigen- coöperatie ontlenen wij dat deze op 2G Maart 1952 werd opgericht, thans reeds 38 leden teil en in een ren lang ge voelde behoefte blijkt te voorzien, Een aardappelrooier kan nog met wórden aangekocht, maar met de zusterorganisa tie St. Isodorus uit Zijtaart werd een overeenkomst gesloten om-bjj de 'léden aardappelen te rooien. Plet ligt'in de be doeling het werktuigenpark spoedig uit te breiden mé thooibouw-werktuigen. De Fok- en Contrólever'eniging „Ver betering z ijons Doel" heeft 62 leden met ruim 300 onder contröle staande koeien. Door 5 monsternemers werdén 1140 monsterdagen gehouden.. Er wer den 152 kalveren geschetst en in het jongvee-register der Fokvereniging in geschreven. 18 Koeien werden in het Ne derlands Rundvee Stamboek ingeschre-1 1 ven en brachten het getal koeien, dat eigendom van leden der vereniging is en in het N. R. S. is ingeschreven op ongeveer 100. In de jaarvergdaering van de Stier- houderij vereniging „Hoop op Zegen" werden de aftredende bestuursleden Joh. ïïeijmans en I-Ienr. Pijnappels herkozen. De contributie voor 1953'werd vastge steld.op f-5,— per.koe per jaar en f 2, voor vaarzen -per dekking. Besloten werd beide stieren te stallen van Ant. van der Steen, Spekstraat C20, daar deze overgingen naar K. I. St, Jan. Het ledental bedroeg eind 1952 nog 132 leden met 510 koeien. Tot slot van de boerendag werd de jaarvergadering van de R.K'. Boeren bond gehóuden. De aftredende bestuurs leden Arit, van Gestel, P. Smits en Ant. van Alebeek werden herkozen. Het- fcrediet bijde' boerenleenbank werd verhoogd tot f 50.000, De contributie voor 1953 werd vast gesteld op f 3,Het ledental bedraagt 176. Het bestuur betreurde het ten zeer ste, dat de belangstelling voor de land en tuinbouwcursussen dc laatste tijd zo sterk afneemt. Tot slot deed de voorzitter, de heer Ant. van der Heijden nog enkele mede delingen betreffende het inzamelen van hooi en stro voor de door de watersnood gefroffen landbouwbedrijven.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2