LUCHTBRUG redde honderden mensen van een wisse dood BIJNA 200 TOESTELLEN ZIJN IN ACTIE Overstromingsgevaar nog lang niet over Vliegveld Woensdrecht een oase van barmhartigheid Flaldcee en Schouwen centra in operatie-gebied DIPLOMATEN vlooen over 't nooclgebied Henri de Greeve in noodgebied Ir van Veen van Rijkswater-staat Noord- en Zuid Holland aan groot gevaar ontsnapt Reddingen per helicoptère en droppings Piloten werkten 11 uren zonder onderbreking Redding in de nacht 5 militairen omgekomen Hulde van minister Staf voor leg er en vloot BRABANTS NIEUW SBLAD 1/i/liuti'uu^ l'cl)l*. 19»/. worden afgeworpen behoren rub berboten, zakken zand, voedsel, medicamenten en kaarsen. De Pipercups, die van parti culiere zijde ter beschikking zijn gesteld, en jachtvliegtuigen van de LSK patrouilleren onafgebro ken boven de bedreigde gebieden om na te gaan waar zich de WOENSDRECHT, 4 Febr. De gehele dag zijn vandaag bijna 200 vliegtuigen in actie geweest boven de noodgcbieden. Vanaf Gilze-Rijen, Woensdrecht en Valkenburg vlogen deze meest bedreigde streken bevin- vliegtuigen op en neer om voorraden af te werpen, verkermin- den gen te doen ën geïsoleerde mensen van hun schuilplaatsen op da ken en in bomen te halen. Alleen reeds vanaf het vliegveld Woensdrecht opereerden 24 helicopters, die regelmatig vluchte lingen uit de geïsoleerde gebieden naar het vliegveld brachten. Toen de laatste toestellen op de basis arriveerden kon worden gerapporteerd, dat op enkele uitzonderingen na alle mensen, die een heenkomen haden gezocht op daken en in boomtoppen in veiligheid waren gebracht. Het aantal mensen, dat nog wordt bedreigd op zolders in de uitgebreide zee, die zich thans óver Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee uitstrekt, beloopt echter nog duizenden, zodat er nog handen vol werk blijft, Snelle jagers, zware transport- toestellen en amphibievliegtui- gen, zeer lichte „pipercups" en zeer fragiel lijkende hefschroef- vliegtuigen, ongeveer 130 bij el kaar, doen hun werk krachtig en moedig, verbonden door kraken de en gonzende radioverbindin gen. Hier worden zandzakken, voedsel of medicamenten afge worpen, daar duiken de verken ners diep naar het gore water. Een waarschuwing, en kort na dien komt een helicopter aan. Er gens op een dak zit een eenzame mens, verkleumd, wanhopig te bidden tot het eindeloze water vlak. „Was hij eerst ook alleen, daar op dat dak?" vraagt men zich af. Misschien - misschien ook niet langs een ladder, onder de nu stilstaande helicopter, laat een man zich zakken. Hij helpt de eenzamen, de naamlozen en duizenden ellendigen. Een der redders moet op de plek, waar ee.n slachtoffer gevonden wordt, achter blijven, omdat er voor hem in het vliegtuig dan geen plaats meer is. Later wordt hij wel weer opgepikt. De naamloze van het dak is dan allang veilig. Amphibie wagens Overal ziet men de vliegtuigen zoeken en helpen. Zieken wor den getransporteerd, gezonden naar veiliger haven. De verken ningsvliegtuigen dirigeren ook de „ducks" de amphibiewagens, die als vette slakken over de ver dronken eilanden kruipen. Deze varende wagens zijn een ware uitkomst bij het reddings werk. Velen kunnen thans be reikt worden, die anders redde loos verloren zouden zijn. Met 40 tegelijk kan men de slachtoffers snel en veilig ver voeren. Eerst ging het transport over de ondiepe wateren met roeiboten, doch ook deze staken soms nog te diep om geïsoleerde plaatsen te bereiken. Bij tientallen varen grote en kleine schepen op de Zuidhol landse en Zeeuwse stromen. Vele schippers, die met deze wateren niet bekend zijn hebben hun weg niet kunnen vinden. Sommige boten zijn vastgelopen, enkelen blijken bij eb boven op een zand bank te zitten. De grootste rol bij de reddings acties spelen de helicopters. In twee dagen tijd hebben de hef- schroefvliegtuigen, die door Brit ten en Amerikanen ter beschik king werden gesteld meer dan 1000 mensen gered. Om zo wei nig mogelijk tijd te verliezen bij het tanken van brandstof door de helicopter is in Melissant op Flakkee een benzine-depot inge richt, waar zij kunnen tanken. Het benzine-depot heeft 't voor deel, dat de toestellen steeds bo ven hun operatie-terrein kunnen blijven. De mensen, die op Schouwen en Flakkee worden opgepikt van de meest bedreigde plaatsen wor den overgebracht naar verzamel plaatsen op de eilanden, vanwaar zij met schepen naar veiliger oorden worden gebracht. Maximaal aclit De hefschroefvliegtuigen kun nen maximaal acht personen ver voeren. Wanneer men de toestel len binnen een uur echter niet O (Aan boord van de „ABEL TAS MAN"). „Het is ontzettend" en „dat had ik me niet kunnen voorstellen". Dit zijn indrukken van de vertegenwoordigers van 40 landen, die vanmiddag op uit nodiging van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Za ken een tocht maakten boven de getroffen gebieden. Geen van de diplomaten had zich van tevoren gerealiseerd, dat de ramp zulke geweldige afmetingen had aan genomen. De „Abel Tasman" van de KLM vertrok ongeveer om elf uur van het vliegveld Schiphol. De vlucht leidde over Den Haag naar Moer- aijk, van waaruit in twee uur lijd alle geteisterde gebieden in Zeeland en de Zuid-Hollandse Eilanden werd overgevlogen. Overal in deze gebieden bijna hetzelfde beeld. Hier en daar een naar auto's op de weg, op enkele plaatsen een paar verloren stuks vee op een paar grassprietjes, die nog niet onder het gele, modde rige water zijn gekomen. Het ergst is de situatie op Schouwen- Duiveland en Flakkee. Ergens tossen twee boerderijen, een wit geschilderde sloep, die mensen uit hun benarde positie bevrijdt. kan laden, is men gedwongen om terug te keren met een halve lading, omdat de toestellen ma ximaal maar brandstof hebben voor een uur vliegen. Door gebrek aan benzine moest een Amerikaanse helicopter van daag op Flakkee een noodlan ding maken niet zijn toestel. La ter kon hij echter weer opstijgen, nadat een andere helicopter hem van brandstof had voorzien. Ook de amphibie-vliegtuigen; waartoe ook de Sea-Otters van de Marine Luchtvaart-dienst be horen - de marinemensen noe men de Sea-Otters spottend „ou de bokken" -, hebben in ruime mate bijgedragen tot de redding van vele slachtoffers. Omdat de „Sea-Otters" slechts een diep gang van een halve meter heb ben kunnen zij zo goed als over al landen. Andere amphibie- vliegtuigen zijn verschillende malen vastgelopen. Een van de ze toestellen bleef zelfs steken op eenbed, dat onder de wateroppervlakte verscholen lag. Naast helicopters en amphibie- vliegtuigen zijn ook grotere vliegtuigen bij de reddingswerk zaamheden ingeschakeld. Deze toestellen opereren vanaf het vliegveld Ypenburg, waar de ge hele dag voorraden en reddings materiaal binnenstromen, die door de Dakota's, Supercruisers, en „Vliegende pakhuizen" van de Amerikaanse luchtmacht wor den „gedropped". Vooral deze laatste toestellen, twee in getal, zijn onmisbaar door hun gewel dig groot laadvermogen. Tot de goederen, die door de toestellen Op vele plaatsen in het verdron ken land staan koeien samenge drongen op de enige droge plek welke ze hebben kunnen 'vindén. Hun bevindingen rapporteren zij onmiddellijk naar de centrale gegevens, waarna van hieruit schepen of reddingsvliegtuigen naar deze plaatsen kunnen wor den gedirigeerd. Boven het bedreigde gebied was het vandaag een drukte van jewelste, gedeeltelijk ook door feit, dat een aantal particuliere vliegtuigjes boven de gebieden bleef vliegen om te „sight-see- en". Verschillende malen zijn moeilijkheden ontstaan door der- ze toestellen. Vier vliegtuigen van prins Bernhard Bij de vliegtuigen, die bij de operaties in de noodgebieden zijn ingezet bevinden zich de vier toestellen, waarvan prins Bern hard de bezitter is. De prins zelf neemt actief aan de reddings werkzaamheden deel met zijn eigen Dakota. Hond redde zijn baasje UTRECHT, 4 Febr. - Een 15 jarig jongetje uit Strijensas en zijn trouwe hond werden in de vreselijke nacht van Zaterdag op Zon dag door het kolkende water overvallen. Met vader en moeder op een kapokmatras gezeten, werd hij in de maalstroom meegesleurd, terwijl de hond zijn tanden in de matras sloeg en zich liet meevoeren achter zijn baasje aan. Helaashoewel 't drietal elkaar stevig bij de handen vast hield konden vader en moeder zich niet handhaven op het slin gerende vlot van kapok. Beiden werden kort na elkaar door de gierende stormvlagen in het water gesleurd en door de snel vlietende stroom meegevoerd. Tenslotte kon ook de knaap het niet langer bolwerken, ook hij werd door de kracht van de storm van het heen en weer schietende vlot in de diepte geduwd. De hond, die geen oog af liet van zijn, baasje, zwom snel toe en zijn kleine meester stevig in de kleren grijpend sleurde hij hem over een afstand van tien tallen meters naar het droge, waar het uitgeputte dier en de knaap liefderijke verzorging kregen. Nu ligt deze knaap in een ziekenhuis te Rotterdam om te her stellen van de zware ikou, welke hij heeft opgelopen. Naast hem, vastgebonden aan een poot van het bed, ligt zijn trouwe blaffer, die hem het leven gered heeft en die nu scherp toeziet hoe zijn baasje door de zusters verzorgd wordt. Dat deze viervoeter lek- kere hapjes krijgt is wel zeker. Willemstad was te voet bereikbaar Dinsdagavond is het benarde Willemstad in feite uit zijn isole ment verlost. De lange vecting- dijk die van het einde van de weg uit Fijnaart naar het stadje voert viel toen namelijk droog. Ook gisteren duurde dit voort. Het was overigens alleen mo gelijk te voet deze weg, die on geveer 3 km lang is, af te leg gen. Het pad is bovendien niet geheel en al zondr gevaar. Noch tans hebben enkelen van deze gelegenhed gebr.uk gemaakt, hoewel het bootje vanaf de toe gangsweg ook nog enkele malen heen en weer is geweest. Het was echter gisteren niet met ze kerheid te zeggen, of het dijk pad onafgebroken te gebruiken zal zijn. Dinteloord redde 3000 bewoners van Overflakkee (Van onze correspondent) DINTELOORD, 4 Febr. - Tot en met Woensdagavond werden vanuit Oude en Nieuwe Tonge in totaal 3000 slachtoffers van de watersnood in veiligheid ge bracht. Na medisch onderzoek werden deze evacué's afgevoerd naar Den Bosch. Het werk, dat onder leiding staat van kapitein ter zee, Linz, duurt zonder on derbreking voort. Ontzaglijke hoeveelheden, die uit alle delen van Nederland worden aangevoerd, zijn even- zovele blijken van medeleven met deze zwaar geteisterde ge bieden. (Van onze verslaggever ROOSENDAAL. Woensdag. Pater Henri de Greeve heeft vandaag een bezoek gebracht aan het noodgebied van over spoeld West Brabnt. „Ik kan het niet langer uithouden" zei de promotor van de Bond zonder Naam, voor wien nog steeds het consigne van een strikte rust- kkur geldt. Hij bracht eerst een bezoek aan de Ahoy-hallen te Rotter dam en liet zich vervolgens re gelrecht naar het getroffen ge bied van Westelijk Noordbra bant vervoeren. Burgemeester Funk van Ouden bosch gaf hen\ een overzicht van de toestand in de omgeving en daarna vertrok pater De Greeve weer snél naar enkele van de zwaarst geslagen plaatsen. Ook enkele grote evacuatie-centra in dit gebied bezocht hij tifdens de' ze tocht, die vrijwel onopge merkt bleef. DEN HAAG, 4 Febr. (ANP). H. M. Koningin heeft 't Paleis „Het Loo" voor geëvacueerden aangeboden aan het Nederlandse Rode Kruis. Met het paleis wordt een volledig butagas-apparaat, de keukenuitrusting en een kok ter beschiking gesteld. In Engeland worstelt men ook tegen de dijkdoorbraken tengevólg van de overstromingen. Het dodenaantal is ook hier nog steed, steigend. Op onze foto: Het door water omgeven kerkje te FOUL NESS. Het plaatsje zelf is volgens de laatste berichten nu geheel geëvacueerd. DEN HAAG, 4 Februari, (ANPj. Na een vlucht over de geteis terde gebieden heeft dr ir Van Veen,, hoofdingenieur van de Rijks waterstaat een overzicht gegeven van de toestaiïd. Hij dfeelde tij dens deze uiteenzetting mee, dat het gevaar lang niet over is. Wan neer een nieuwe storm zou ontstaan zullen de overstromingen waarschijnlijk nog groter worden. gaggr In zijn toelichting zei de -heer Van Veen, dat men het over stroomde gebied moet zien als een kunstmatig gebied, dat door de aanleg der dijken werd ge wonnen. Men verwachtte vroe ger, dat iets dergelijks als thans het geval is. maar eens in mis schien 500 jaar zou kunnen voorkomen en later dat een der gelijke vloed maar eens in de 350 jaar mogelijk zou zijn. Het water kwam thans echter hoger dan ooit tevoren. Men zal dus meer moeten doen. Hij gewaag de van de plannen, die er voor deze ramp bestonden, tot een grote af dij king. Wil men het water eruit houden, dan zal men het land geheel van de zee moeten afsluiten, met uitzon dering van de nieuwe Waterweg en de Schelde. Groot gevaar bezworen Als de dijk ten Westen van Rotterdam, de Schielandse Hoge Zeedijk, was doorgebroken, dan zou de ramp nog geweldiger af metingen hebben aangenomen, zo deelde hij mee. Het gebied rond Rotterdam ligt nog lager dan het overstroomde. Deze dijk begon het op e e n punt te bege ven. Er is toen met man en macht gewerkt om het gat te dichten. Alles werd aangesleept v/at maar gepakt kon worden. Er kwamen schepen met zand, er was een ploeg van 300 mili tairen aan het werk en men zou zelfs een kerkgebouw hebben laten springen, om dichtingsma- (Van onze verslaggever) WOENSDRECHT, 4 Februari Tussen de bossen achter het Pannenhuis onder de gemeente Woensdrecht ligt een oase van barmhartigheid, het kieine vliegveld Woensdrecht. Er gaat geen man in of uit of hij heeft een of ander aandeel in het gigantische reddingswerk, dataook vandaag weer de internatio nale kolonie lucht en bodempersoneel heeft verricht. Woens drecht is een internationaal centrum, waar men alle talen hoort. De Yanks hebben er tien helicoptères gestationeerd, de Engel sen vliegen met tien van deze toestellen, er zijn drie Belgen en een Nederlander. Voorts zijn de Nederlanders met de gele les- toeste'llen als verkenners in de lucht, die tussen de zwaardere Beechcrafts, doorwriemelen. Elf uren zijn de vliegers in de lucht, elf zware uren waarin ze de meest onmogelijke opgaven om de mensen op Schouwe en Duiveland en op Goeree en Over-Flakkee te redden toch uit voeren. Maar Dinsdag is geble ken, dat ze nog effectiever kun nen werken. Want de afstand naar de basis om te tanken en mensen aan land te brengen is te groot. Het is tijd die nutteloos verspild wordt, tijd waarin men senlevens verloren gaan. De Amerikanen hebben hun tweede zitplaats uit hun helicop tère gebroken, welke plaatsruim te gebruikt werd om jerrycans gevuld met benzine mee te ne men. Op een droge plek te Me- lissande op het eiland Goeree hebben ze een bevoorradingsba- sis geïmproviseerd, waardoor ze een gehele dag in actie bleven. Het reddingswerk werd ook tengevolge van de talrijke ter hulp gekomen vaartuigen effec tiever. Menselijkerwijs gespro ken is er ook geen tijd meer te verliezen. Reeds vier volle da gen bevinden zich getroffenen in doodsnood of verkommeren van ellende op droge plekken schiedde thans in samenwerking met radiografisch opgeroepen schepen,die op bevaarbare plaatsen de in de omgeving.door de hefschroefvliegtuigen met lieren geredde personen moes ten opvangen. Vanzelfsprekend is 'het reddingswerk daardoor enorm versneld. Intussen na dert het reddingswerk zijn ein de. Ofschoon de verzoeken om hulp, die de operatieroom van Woensdrecht opvangt steeds tal rijker worden bepalen de wen sen zich meer en meer tot het onmiddellijk overbrengen van levensmiddelen, dat per Beeeh- craft gebeurt en van medicamen ten, die per helicoptère worden vervoerd. In uitzonderlijke nood gevallen worden nog evacu's naar Woensdrecht overgebracht, waar zij onmiddellijk na aan komst in de gereedstaande Ro de Kruiswagens naar de hulp posten worden gereden. Tegen het vallen van de avond arriveerde* er nog een Ameri kaan, die zijn gehele cocpit met een gered gezin gevuld had: een vader en een moeder, die een enkele dagen oude baby op de arm droeg. Woensdrecht prakki- zeert over dit drama geen ogen blik meer; het heeft er duizen den gezien en meegemaakt. Lt. Krikke vertelt ons, dat het drukke verkeer tot op het ogen blik gelukkig nog geen enkel on geval aanleiding heeft gegeven De internationale kolonie vlie gers houdt zich aan elementaire vliegregels en vertrouwt op het wederzijdse vakmanschap. Al- grond. Het reddingswerk ge- leen op Oude Tonge vond van middag met een helicoptère een dodelijk ongeluk plaats. Bij het opstijgen liep een per soon in een kleine onbescherm de staartschroef met het gevolg, dat hij met gekliefd hoofd bleef liggen. Daar de staartschroef vernield werd moest de piloot met zijn toestel ter plaatse blij ven. Vanuit Woensdrecht werd vervolgens een nieuwe schroef aangevoerd en ter plaatse ge monteerd. Vandaag heeft men ook ge bruik gemaakt van het droppen van autobinnenbanden, die in grote getale op Woensdrecht zijn binnengebracht; bergen waar m-en niet overheen kan zien. Morgen zal het grote drop- pingswerk in hoofdzaak ver richt worden door Dakota's en K.L.M. machines vanaf Valken burg. De vraag naar goederen en voedsel is zo groot, dat de zwaarste machines moeten wor den gebruikt om in de behoefte te voorzien. Woensdrecht is te klein en beschikt niet over vol doende startbanen. Zware ma chines zouden het veld vernie len en voorlopig heeft men deze oase van barmhartigheid te hard van node. MSA-CANTINE VOOR HALSTEREN DEN HAAG, 4 Febr. De echtgenote van de commandant van het Rode Kruis-corps, mevr. L. H. van Oyen, heeft medege deeld, dat zü zich in opdracht van mr Hunter, hoofd van het Mutual Secrurity Agency met 'n grote cantine-auto, vorzien van al het benodigde, op verzoek van de bugemeester van Halsteren voor onbepaalde tijd naar die plaats begeven heeft. Deze canr- tine is geheel self-supporting. teriaal te hebben, als men dy namiet bij de hand had gehad. Want als deze dijk het begeven zou hebben, dan zoii een groot gebied van Zuid-Holland en van Noord-Holland zijn over stroomd. Dgt zou betekent hebben, dat drie miilioen mensen gevaar zouden hebben gelopen, in dit dichtst bevolkte gebied van ons land. Men is er echter in ge slaagd de dijk Zondag nog te redden. Hij maakte duidelijk, dat het niet mogelijk is overal de dijken te verhogen en te versterken. Van ouds zijn vele steden op de dijken gebouwd. Zo kan men onmogelijk Dordrecht geheel gaan verwijderen. Men moet het dus in een andere richting zoe ken, in welk verband hij herin nerde aan de hiervoor genoem de plannen. Dijken deze zomer nog hersteld Ir van Veen hoopte, dat de dijken deze zomer hersteld kun nen zijn. Na een of twee maan den kunnen de gebieden weer drooggemalen zijn. Hij merkte op, dat men thans 1 sneller kan werken dan onmid dellijk na de oorlog, omdat men thans weer beter geoutilleerd is en veel hulp kan verwachten. Hoe het met de landbouw gronden zal zijn, kan thans nog niet worden gezegd. Veel hangt er van af, of er veel vers water in de gebieden is. Dat kan de verzilting tegenhouden. In vroe gere jaren waren er zeven jaren nodig wilde men het zout eru:i hebben. Thans gaat dat met de- hulpmiddelen vlugger. Als de watersnood zou zijn samengegaan met de vloed van de Rijn, dan zou het hopeloos voor het hart van Holland zijn geweest 's-GRAVENHAGE, 4 Febr. (ANP) Dinsdagnacht is op Schouwen en Duiveland een aantal mensen van het dak van een huis gered door het stoutmoedige optreden van een reserve-kapitein-vlieger van de luchtmacht, die met een sport vliegtuig-drie. rub berboten afwierp tijdens een moeilijke vlucht in het duis ter. Deze reserve-officier, de heer J. Hoekstra, voerde drie rubberboten mee, voorzien van lange touwen, die hij tus sen 2 en 5 uur in de ochtend van 4 Februari met succes op een benarde plaats op het eiland Schouwen en Duive land heeft kunnen neerlaten. De lange touwen gebruikte hij om verbinding tot stand te kunnen brengen tussen de mensen op het dak en de red dingboten, die in de nabijheid in het water terecht kwamen. Dank zij deze touwen konden de in nood verkerenden de boten naar zich toe trekken en deze vervolgens gebruiken om zich van hun benarde posi tie te verwijderen. Geen sabotage op de Queen Elisabeth SOUTHAMPTON, 4 Februari. (Reuter). Vastgesteld is, dat de (beperkte) brand in het reus achtige Britse pasasgiersschip „Queen Elizabeth", welke in de afgelopen week plaats vond, niet door sabotage is veroorzaakt. O HUMANISME WEER AAN DE ORDE (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 4 Februari. Mi nister Staf sloot zich vanmiddag in de Eerste Kamer aan bij de hulde, die door alle woordvoer ders bij het defensie-debat aan de mannen van leger en vloot was gebracht. Drie soldaten en twee leden van het marine-per soneel zijn bij de hulpverlening omgekomen of worden langdu rig vermist. Dankbaar toonde de .bewinds man zich ook voor de buiten landse hulp. Amerikanen, Brit ten, Fransen en Belgen nemen aan het reddingswerk deel en stelden, evenals het Deense le ger, grote hoeveelheden materi aal beschikbaar. Militaire kam pen worden voor de vluchtelin gen beschikbaar gesteld. In ver band hiermede gaan de herha lingsoefeningen, die in Maart voor het 44e regiment gevechts troepen zouden worden gehou den, niet door. Over het vraagstuk van het humanisme werd bij dit debat zeer uitvoerig gesproken. De he ren Ruys de Beerenbrouck (KVP) en de heer' Algera (AR) be aamden beiden het a-religieuze karakter van het humanisme. De heer Algra (AR) bewees zulks met onstellende voorbeel den, o.a. met een humanistisch gedicht over het Kerstfeest, waarvan ook mr Wendelaar (VVD), die zich als humanist be kende en zelfs ook mr In 't Veld (PvdA) zich distancieerden. Toch zat er verschil in de con clusies, waartoe de heren Algra (AR) en jhr Ruys de Beeren brouck (KVP) kwamen. Met de godsdienstige verzorging en wel- zijnsverzorging. De KVP-woord voerder scheen wel bereid o.m. achter de scheidslijn van de wel- zijnsverzorging een beperkte ac tiviteit van humanisten voor hu manisten toe te staan uit eer oogpunt van tolerantie. Zijn bezwaar tegen de dooi minister Staf genomen beslissin gen was, dat deze verder zouden gaan dan de faciliteiten voor de andere thuisfronten. Minister Staf ontkende zulks echter. Het gaat, aldus de bewinsman, om twaalf humanistische bijeen komsten per jaar, elk voor 30 man. De bijeenkomsten voor de katholieke en protestante mili tairen omvatten echter voor elk 4000 man. De verblijfsvergoeding van 1.per dag ontvangen de katholieke en protestantse thuis fronten niet, omdat zij recht streeks voedsel uit het naastbij- gelegen garnizoen betrekken. De aangelegenheid zal ook in hel kabinet nog nader worden be sproken. De begrotingen van de fensie werden goedgekeurd met aantekening, dat de communis ten tegen waren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2