öe BLauwe saffieR Bergen op Zoom ROOSENDAAL e.o. „Agge mar goed doet"! IN EERSTE RONDE: EEN TON Agge mar goed doet Provinciale AGENDA De „Holland" weer droog ZWITSAL SIROOP ALGEMEEN NIEUWS Besluit van Washington Britse regering bezorgd, zegt minister Eden BRABANTS NIEUWSBLAD Donderdag 5 Febr. 1953 Het door de burgemeester van Bergen op Zoom ingestelde Comité tot Hulpverlening heeft het aanbod van de Stichting Vastenavond om haar organisatie ter beschikking te stellen voor het voeren van de Bergse geldinzamelingsactie gaarne aanvaard. Onder het motto „Agge mar goed doet" zal de actie worden ingezet. De eerste ronde is begonnen! Vóór Zaterdag aanstaande om 6 uur zou de eerste mijlpaal bereikt moeten zijn: honderd duizend gulden. DE TON MOET VOL! Hulp is hard^nodig. Snelheid is vereist. De Stichting Vastenavond heeft haar middelen, bestemd voor de Vastenavondviering, aan het Fonds toegezegd en reeds f 4000 ge stort in het Fonds „Agge mar goed doet", als eerste storting. Het actiecomité heeft in samenwerking met de werknemersorganisaties een beroep op alle werknemers gedaan om minstens Dinsdag 17 Februari, anders een snipperdag in verband met Vastenavond, te werken voor het Fonds. Ook op de werkgevers werd een klemmend beroep tot medewerking gedaan. Zaterdag 7 Februari zal een huis aan huis collecte worden georganiseerd. Wij doen een dringend be roep op elke burger van Bergen op Zoom snel en gul te geven. Er is veel geld nodig! De Ton MOET vol! Bijdragen kunnen gestort worden: a. Bij de Bank van Mierlo alhier. b. Bezorgd worden op Bureau van het actiecomité (VVV-Kan- toor), St. Annastraat. c. Afgedragen bij de huis aan huis collecte. Het zal op prijs gesteld worden, indien particuliere initiatieven tot het doen van cllectes slechts worden uitgevoerd na contact met het actiecomité, opdat legitimatiekaarten kunnen worden verstrekt en alles centraal kan worden geregeld. De totale opbrengst van de actie zal aan de burgemeester ter hand worden gesteld ter overmaking aan het Rampenfonds. Helpt snel - Geeft ons NU Uw bijdrage of Uw toezegging. AGGE MAR GOED DOET Namens het Actiecomité, J. M. A. TRIMBOS, Mr C. J. G. BECHT. Het beroep van het Actie-co mité „Agge mar goed doet" op de werknemers om minstens Dinsdag 17 Febr. te werken voor het Fonds heeft reeds weer klank gevonden. De beide fabriekskernen van de N. V. Asselbergs IJzerïndus- trie hebben reeds een initiatief genomen en overleg gepleegd met de Directie. Als gevolg daar van is besloten, dat op de vast gestelde snipperdag van Dins dag 17 Febr. door het gehele personeel normaal zal worden gewerkt. Deze dag krijgt men extra uitbetaald, doch deze ex- tra-dag zal worden afgedragen aan het Nationale Rampenfonds. Ook het kantoor- en technisch personeel doet aan deze actie mee. De directie heeft vorts be sloten hetzelfde bedrag als door het personeel wordt bijeen gebracht in het Nationale Ram penfonds te zullen storten. Mede door deze geste zal de bijdrage ongeveer f 12.000 bedragen. Ook de ondernemingsraad van de N.V. Centrale Potaschraffi- n ader ij heeft besloten, dat de werknemers een dag loon zullen afstaan ten behoeve van de slachtoffers van de nationale ramp, welke ons heeft getroffen De fabriek zal op Carnavals- Dinsdag, welke als snipperdag is vastgesteld, normaal door draaien, terwijl de verdiende lo nen van die dag beschikbaar zullen worden gesteld. De directie besloot een zelfde bedrag hieraan toe te voegen. De eerste spaar- en teerver- enigingen hebben zich ook al gemeld. De Spaarkas, gevestigd bij de heer Verpalen, heeft besloten de volledige contributie, eventueel aangevuld met vrijwillige bij dragen, bestemd voor het orga niseren van een feestavond af te dragen voor de actie, „Agge mar goed doet!" De teerclub „De Poort", ge vestigd in hotel Centrum bij de heer Fluit heeft besloten 150 gulden bij te dragen aan het ROOSENDAAL. Mater AmabUls schoot Deze week kunnen lessen op de Mater Amabilis-school niet door gaan. R. K. Detaillistenver. „St Wille- brurdus" Kring R'daal e.o. De 2e les van de cursus „Een reis door textielland" wordt wegens ziekte uitgesteld. „Ons Toneel". Heden Donder- mÊpL 'li Tg' jpapetitie. Verwacht Instructie. R. K. Rsd. Gem. Koor. Heden avond geen repetitie ï.v.b. met de missie. Play Fair. Hedenavond geen trai ning. R. K. s. v. B.S.C. afd. Voetbal. - Hedenavond geen training in ver band met de H. Missie. R. K. Harm. De Gildezonen. He denavond geen repetitie. It. K. R'daalse Oratoriumver. He denavond geen repetitie. R. K. Korfbalver. B.S.C. Heden geen training. BERGEN OP ZOOM: AchUIes ïn- doortraining in de zaal van het Mi litair Hospitaal ingang Korenbeurs straat, Junioren half 7, dames 7.45. heren 9 uur. Jubilate Deo. Hedenavond geen repetitie. WAARHEEN? DONDERDAG 5 FEBRUARI ROOSENDAAL Bioscopen: LUXOR: De gifbeker (volw.) CITY: Met geheime instructies. BERGEN OP ZOOM Bioscopen ROXYDe Koning der wildernis. LUXOR: De kleine wereld van Don Camillo. Filmkring Thalia: „People Will talk" late avond-voorstelling in Luxor om 10.15 uur. BREDA Bioscopen: LUXOR: La Paloma US j.) CASINO: Tranen over Johannes burg (14 jr.) GRAN-THEATREAndalusië. (alle leeft.) PALACE: Massa-Justitie (18 jr.) Laatste water er uit gepompt De N.V. Holland is weer droog gekomen. Reeds Dinsdag was 't water in de Geertruidapolder zo ver gezakt, dat de weg onder langs de Havendijk vrij van wa ter was gekomen. Begaanbaar was ze nog niet, want ze was met een dikke laag modder be dekt, doch een grondige behan deling van het wegdek door de werklieden van de Holland maakte de weg tot aan de fa briek begaanbaar. Woensdag morgen was de fabriek op enke le afdelingen na droog geko men. In de gieterij o.a. stond nog een laag water, maar hiervoor werden enige spuiten ingezet met behulp waarvan men thans de gehele fabriek „droog" heeft gekregen. Met man en macht is men daarop aan het werk getogen om enige orde in de chaos te brengen, om te demonteren en te poetsen en de schade, welke het wrakke water heeft aange- Voorziening aan dijk Reeds Maandagmorgen is men begonnen met het treffen van voorzieningen aan de dijk van de Geertruidapolder, waarin tengevolge van het noodweer enige grote gaten-zijn geslagen. Het materiaal 'hiervoor kon Maandag echter nog slechts in zeer beperkte mate worden aan gevoerd, doch Dinsdag en Woens dag werden flinke vrachten met zandzakken ter plaatse gebracht en men heeft reeds enkele stuk ken, vrij kort gelegen bij de Kop van 't Hoofd, zodanig kun nen voorzien, dat hier de vloed voorlopig geen schade meer kan berokkenen. De noodvoor ziening aan deze dijk wordt met kracht voortgezet om daarna de gehele polder en het industrie terrein van het water te kun nen bevrijden. richt, niet nog verder te doen voortwoekeren. Met afspoelen, petroleumbaden en vet tracht men althans nog iets te redden. In hoeverre dit zal lukken zal de toekomst moeten uitwijzen. De machines zijn reeds verwij derd om volledig te worden ge reviseerd. Wat er van de machi nes, wat er van de materialen, wat er van de klokken en wat dies meer zij zal terechtkomen, men zal het rustig móeten af wachten. Ook de kantoren ver toonden een grote ravage en de hier aangebrachte schade alleen is reeds beduidend. Men is dus thans weer aan 't werk op de fabriek, maar het zal nog wel meer dan een maand, mogelijk zelfs twee maanden duren alvorens men weer aan productie zal kunnen denken. Voorlopig geen muziek en bals Wij vernemen, dat de burge meester heeft besloten om ge durende deze en de eerstvol gende weken geen vergunnin gen te verlenen tot publieke vermakelijkheden als muziek en dans. Eventuele reeds door hem verstrekte vergunningen van die aard worden door de burge meester ingetrokken, zodat het openbare leven in deze stad in overeenstemming wordt ge bracht met de ernst, die ons al len in deze moeilijke dagen past. Door de commissaris van politie is aan de zaal- en gelegenheids houders alsmede aan de vereni gingsbesturen hiervan medede ling gedaan. NIET DOORGEGAAN Gisteren zouden van het R.V.A. „Prins Frederik" enige officieren worden beëdigd, zoals wij hebben gemeld. Zoals be grijpelijk is deze plechtigheid niet doorgegaan. (Advertentie) Bescherm Uw Kinderen Nationaal Rampenfonds. Ontspanningscomité van de R. K. Bond van Oüden van Da gen besloot om dë, gelden, wel ke beschikbaar waren gesteld voor 'het organiseren van het CqLïavalsbal ten bedrage van 500*gulden beschikbaar te stel len aan het Nat. Rampenfonds. Evacué's uit Zeeland stromen B. op Z. binnen Met het tij mee zijn. gister- namiddag weer meerdere sche pen uit de Zeeuwse noodgebie- den in de haven van Bergen op Zoom aangekomen. Omstreeks half 5 stoomde het 72 ton me tende schip „Labor Vincit van Numansdorp de haven uit, vol evacué's, die zich naar Goes be gaven voor gezinshereniging. Even later meerde een schip uit Nieuwekerk met aan boord een 100-tal evacué's Ook bejaar de mensen en kinderen klom men door de nauwe opening aan dek, hun schamele bezittingen in de hand. Zij werden opgewacht door Rode-Kruispersoneel en dorpsgenoten, die gespannen in formeerden naar het lot van fa milieleden en kennissen. Zij werden onmiddellijk naar het evacuatiecentrum Lourdesplein doorgezonden. Naarmate het wa ter steeg nam het aantal nieuwe boten toe. Een 8-tons scheepje uit Zierikzee vervoerde een 10- tal evacué's, waaronder een vrouw, die binnen enkele uren moest bevallen. Met grote zorg en spoed werd zij in een ambu lance-auto naar het A. B. Gast huis vervoerd, evenals een ge brekkige grijsaard, die uit eigen macht geen voet voor de andere kon zetten. Onderwijl was men druk be zig met "het laden van een aan tal boten uit Yerseke en Zierik zee, die evacué's hadden aange voerd, met dekens, kleren en schoeisel. De bootdienst Bergen op Zoom Yerseke arriveerde met een 20-tal evacué's uit Ouwekerk, Bruinisse en Yerse ke; Viering zilveren jubilé M.Z.B. uitgesteld Wij vernemen, dat het be stuur van het Alg. Ziekenfonds M.Z.B. te Bergen op Zoom, ge schokt door de ramp, die het grootste gedeelte van het werk gebied van dit Ziekenfonds heeft getroffen, voor onbepaal de tijd heeft uitgesteld de vie ring van het 25-jarig bestaan en de officiële opening van het kantoor Glymesstraat, wat Za terdag 7 Februari a.s. zou ge schieden. De op deze dag vast gestelde H. Mis in de kerk van de H. Maagd Maria, om 10 uur, zal worden opgedragen, thans voor de bij de ramp omgekomen verzekerden. (Advertentie) Regen - Storm KAPLAARSJES v.a. 4.20 WERKLAARZEN 13.50 WERKSCHOENEN 14.75 Oliejassen en Jekkers Oliebroeken en Pijpen. Lederen JASSEN 125.00 Lederen JEKKERS 95.00 Lederen VESTEN 69.90 Regenjassen en Jekkers, Gummijassen en Jekkers. REGENBROEKEN en PIJPEN vanaf 9.90 Kom eerst kijken bij: Hoogstraat 2830. Tel. 583. Bloemenmarkt 6 - Tel. 2690 Roosendaal Aangesl. bij het Fin. Inst. Toneeluitvoering t.b.v. Nat. Rampenfonds Carnavalsprogramma afgelast In verband met de droeve ge beurtenissen van de afgelopen dagen heeft het bestuur van de Kath. Kring het als een vanzelf sprekendheid beschouwd dat het voor de Carnaval vastgestelde programma komt te vervallen. Een uitzondering wil het bestuur echter maken voor de reeds lan ger gecontracteerde uitvoering van het toneelspel „De appels van Eva" van het gezelschap „Jo- han Kaart". Deze avond zal ech ter geheel staan in het teken van de liefdadigheid, het is namelijk de bedoeling dat de baten geheel ten goede komen aan het „Na tionaal Rampenfonds". Gaarne beveelt het bestuur daarom deze avond, die een stuk brengt met een sterke rolbezetting (Emmy Mols-de Leeuwe beeldt er o.m. zeven vrouwenfiguren in uit) aan b£j haar ledjtn. Een bezoek aart'-KözeJ voorspelling betekent namelijk: weer een steentje bij dragen in de algeméne, zeer gro te nood. En ieder steentje heeft zoveel waarde! LOF VOOR HELPERS Bij zijn bezoek aan Dintelsas waar de voorzitter van het Ne derlandse Roode Kruis, baron, van Tuyll van Serooskerken van Zuilen, op inspectie was, heeft deze zijn hoogste dank en waar dering uitgesproken voor het prachtige werk dat hetRode Kruis Korps uit Roosendaal spe ciaal in Fijnaart, Heyningen, Osendrecht, Dintelsas en op Goeree Overflakkee heeft ver richt. Pindorp Het lied van Bemaclette. Manadag'9 Febr. te half acht zal in het Jeugdhuis de film „Het lied van Bernadette" vertoond worden. De V.K.A.J., die hierbij haar bemiddeling, verleent, zal de opbrengst afstaan aan een goed doel. Oud-Gastel Geldinzameling. - In een cir culaire heeft burgemeester Hof land zich tot al de inwoners ge richt waarin hij zijn innige deel neming uitspreekt met de slacht offers van de watersnood en zijn dank betuigt aan al degenen die vrijwillig de geëvacueerden uit Fijnaart in hun woningen heb ben opgenomen. Voorts deelt hij in bedoelde circulaire mede, dat er een geld inzameling gehouden zal wor- den door personen die daarvoor door hem zullen worden uitge- nodgd. In samenwerkng met het Ro de Kruis en het Comité Vrijwil lige Vrouwelijke Hulp zal er ook een inzameling worden gehou den van kleding, schoeisel en beddegoed. De dagen waarop de inzamelingen zullen worden ge houden zullen in de bladen wor den bekendgemaakt. Oudenboscli Supporters van VES. De uitvoering die Maandagavond jl. zou plaatsvinden, is wegens de noodtoestand tot nadere datum uitgesteld. Liefdadigheidsuitvoering. De R.K. Toneelvereniging „Door Eendracht Sterk" onderafd. van de K.A.B., heeft besloten de op brengst van de toneeluitvoering, welke Zondag 8 Febr. a.s. wordt gehouden, geheel af te staan aan de slachtoffers van de natuur ramp. Het toneelspel „Verdron ken land", onder leiding van Kapelaan Lips, dat dit avond voor het voetlicht wordt ge bracht leent zich bijzonder voor dit doel, omdat de inhoud van dit stuk geheel overeenstemt met de werkelijke feiten. H. Mis voor evacué's - Kape laan Lauwerijssen uit Fijnaart heeft zijn intrek genomen in de R. K. Pastorie alhier. Elke mor gen om 8 uur zal hij 'aan hét Maria-altaar in de basiliek een H. Mis voor. de geëvacueerden opdragen. Uitvaart militair slachtoffer. - Deze Dönderdagvoormiddag zal met 'militaire eer de begrafenis plaats vinden van het stoffelijk overschot van Eddy Kasan van het régiment Waalhaven te Bre da," die bij reddingswerkzaamhe- dèh te Klundert zijn leven gaf. De overledene is in Suriname geboren, Hij was 26 jaar. De begrafenis vindt plaats op de Protestantse begraafplaats aan de Industrieweg. Spruiidel Hulpactie. In het Mariahuis is gisteravond een vergadering belegd döor de plaatselijke ver tegenwoordiger van het gemeen telijk actie comité tot steun aan de noodgebieden en die van de KAB, R. K. Boerenbond en R.K. Middenstandsvereniging. Een- 1 parig en spontaan besloten deze afgevaardigden dat alle organi saties eenparig samen zullen werken om een zo groot moge lijke opbrengst bijeen te krijgen voor de slachtoffers van de ramp. Gezien de enthousiaste stemming wordt met reden ver- 40 Hij keek me verwonderd aan en sloeg toen de ogen neer. Het kwam me voor dat het nuttig zou zijn Heer Boldini onder de duim te houden; in ieder geval moest ik verhinderen dat hij zo stotend brutaal werd. Ik was er vrijwel zeker van dat hij met „deftige gabbers" de gentleman- mbrekers, oplichters en misda digers uit de „grote wereld" be doelde. Na de soep gingen we maar weer naar de cantine, bij gebrek aan een andere bezigheid. Digby nam de rol van gastheer op zich, en ik constateerde met genoegen dat Hank en Buddy het uitste kend met zijn broers konden vinden, voorzover de gevoelens van deze zwijgzame mensen te beoordelen waren, en dat Mi chael en Digby hen ook heel graag mochten. Het viel me die avond weer op, dat onze mederecruten zo weinig interessant waren: zij waren bijna allen eenvoudige arbeiders, of arme bedienden, krantenbezorgers, boerenknech ten. Geen van hen zag er ech ter als een misdadiger uit. Onder de twee of drie man nen, die een beschaafde spraak hadden en er welverzorgd uit zagen, was er één, die er ty pisch als een oud-officier uit zag. Hij \yas beschaafd, oprecht en beleefd: hij noemde zich Jean St. André maar ik vermoedde dat zijn ware naam langer wa?( en het woordje de bevatte. Hij scheen erg op ons gesteld te zijn, en wij mochten hem ook graag lijden. Toen de cantine gesloten werd, stelde Digby voor, de nacht zo kort mogelijk te ma ken, en ons verblijf in het vieze hok zoveel mogelijk te bekorten Het zand van de binnenplaats was even hard, en veel schoner dan het „bed", zei hij, en de at mosfeer gezonder. We gingen in een hoek van da binnenplaats tegen de muur zit ten, en staken onze pijpen aan. Het zand was nog warm van de zon, en duizenden sterren schit terden aan de Afrikaanse hemel „Nu, malle jongen", zei Mi chael tegen mij, „wat spook jij hier uit?" „Vluchten voor het gerecht, Beau", antwoordde ik. „En jij?" „Hetzelfde." „En jij, Dig?" vroeg ik verder. „Ik?" vroeg Digby verward. „Ik? Nu, om je de waarheid te zeggen, eh ben ik, eh,ja, ik ben eigenlijk op de vlucht voor de justitie, zie je „Heb jij de „Blue Water' mee genomen, John?" vroeg Digby, na een lange stilte. „Neen", zei ik, „ik heb hem niet meegenomen." „Onverantwoordelijk," merkte Digby op. „Heb jij hem meegenomen, Beau?" vroeg ik. „Ja". „Zo hoort het", was Digby's commentaar. „Heb jij hem meegenomen, Dig?" vroeg ik. ,,'k Ga nooit zonder saffier op reis", antwoordde hij. Ik begon te voelen dat ik zo I Een verhaal nit het 11! VREEMDELINGEN-l- LEGIOEN door P. C. WREN III niet verder kwam. Maar hoe of ik het ook aanlegde, steeds ant woordden Michael en Digby op dezelfde schertsende toon, en in zinnen die niets verrieden van de waarheid, die één van hen toch moest kennen. Tenslotte deed ik ook maar mee, en zo za ten we schertsend bij elkaar, in het duister van de Afrikaanse nacht, onder de myriaden ster ren.'Slechts even meende ik een geluid te horen van achter een vooruitspringend muurtje vlak naast ons: een rat of een nacht vogel waarschijnlijk; verder werd de stilte slechts door onze gedempte stemmen verstoord... Tegen de morgen, vielen we in slaap, en toen de dag aange broken was werden we koud en verstijfd wakker, maar vror lijk als altijd. Wij waren bij el kaar: het leven, avontuur en de wereld wachtten ons. Na het ontbijt „Ha, soep vandaag!" schertste Digby kwam nog een -groep recruten aan, en we vernamen dat we die dag naar onze bestemmingen zouden vertrekken. Eén deel ging naai- Saida, het depót-van het Tweede Regiment van het Vreemdelingenlegioen, het an dere deel naar Sidi-bel-Abbês, het depót van het Eerste-Regi ment. - -, Onmiddelijk deed zich aan ons de vraag, voor hoe we,.het zou- inrichten ombij elkaar'te blij ven. We gaven „het Eerste" de voorkeur, omdat 't nu eenmaal het eerste was; maar verder kon het ons weinig schelen, mits we maar bij elkaar bleven. Het verheugde me oprecht dat de Amerikanen bij ons wilden blijven. We slenterden om de binnen plaats, tóen Boldini naar ons toekwam. „Laten we met z'n vieren bij elkaar blijven", sprak hij. „Ik ga naar het eerste: jullie doen er verstandig aan mee te gaan. Ik ben volledig met de situatie' daar op de hoogte, en kan aller lei voor jullie gedaan krijgen. Ik kari ook een goed woordje voor je doen bij de korporaals Sergeant Lejane is een vriend van me „Wij drieën blijven zeker bij elkaar", zei Michael, „en we willen dat de twee Amerikanen ook bij ons blijven. Kunnen we er wat aan doen?" „Jullie niet, maar tien francs en ik zal'voor jullie in órde ma ken dat we naar het Eerste gaan.... Maar waarom wil je de Amerikanen ook mee heb ben? Ze zijn onbeschaafde ke rels." „We willen ze beschaven", zei Michael kort. Het zal-; wel nooit meer uitge maakt worden of het inderdaad door de'.tien francs kwam, maar we kwamen inderdaadmet zijn .zessen in,de groep voor Sidi-bel- Abbès terecht. (Wordt vervolgd) wacht, dat die opbrengst wel enkele duizenden guldens zal bedragen. En bovendien: die van Sprundel weten te geven als het nodig is. Woensdrecht ,,Op de pan" één week verlengd! Het grote biljartconcours „Op de pan", dat ten bate van Hei-wonnen Levenskracht in het lokaal van de heer Jos Huijbrechts-Verdult wordt gehouden en dat Zondag a.s. zou worden besloten, is, naar wij ver nemen, in verband met de huidige noodtoestand een week verlengd, zodat de sluiting 15 Februari a.s. zal plaats vinden. De stand is momenteel: 1 Ghr. Stok, Hoogerheide 208 pnt. 2 J. v. d. Berg, Calfven, 201 pnt. 3. J. Suijkerbuijk. Marktje 191 pnt.; 4. Ant. Koekhoven, Woensdrecht, 190 pnt.5. G. Fijnen, Woensdrecht 189 pnt.6. Fr. Raaymakers, Völc- kerdorp 181 pnt.7. Ant. Hoeks, Hoogerheide 178 pnt.8. Alph. Kuij- len, Woensdrecht, 178 pnt.; 9. Felix "Verbeek. Woensdrecht -178 pnt.; 10. J. Dalebout, Völckerdorp 177 pnt. Hoogerheide Jaai-vergadering K.A.B. Op Zaterdag 21 Februari a.s. houdt de K.A.B. haar jaarvergadering in het patronaatsgebouw te Hoogerheide. De diocesane voor. zitter, de heer J. Mertens zal deze vergadering meemaken. Feestavond Confraterie ging niet door. In verband met de droeve gebeurtenissen werd het feestavond je dat de Confraterie Dinsdag wilde geven afgelast. De 50 gulden, die hiervoor wa ren uitgetrokken zullen worden besteed ter leniging van de nood. Afgelast. - De door de KAB, R. K. Bouwvakarbeiders en R.K. Metaalbewerkers op Zaterdag, 7 Februari a.s. georganiseerde filmavond vindt geen doorgang. In plaats daarvan hebben deze besturen besloten om het be drag, dat voor het geven van deze filmavond was uitgetrok ken, zal worden overgemaakt aan het Nationale Rampenfonds. Halsteren Scholenbouw Door het be stuur der Congregatie der Reli- gieusen van het Allerheiligst Hart van Jesus - Mariaoord te Vught - werd de bouw der R. K. meisjesschool voor L.O. te Hal steren zijnde een zevenldassige hallscho'ol volgens ontwerp van het architecten- ingenieurs bureau „Sturm" te Roosendaal opgedragen aan de aannemers Bouwcombinatie „Stampersgat". Burgerlijke Stand. (1631 Jan.). GeborenPetronella «3. v. Adr. Stof fel s-van Schilt"Jacobus J. M. z. v. P. A. van Tilburg-LeijsCornelia A. d. v. Jac. L. Wijten-Rooms Paulus J. z. v. Adr. van der Zan- de-van Gastel; Dingeman M. z. v. J. van de Watering-Wijmans; Ro nald z. v. H. Dalenoord-Bol 1Dim- phna M. d. v. M. Verburgt-Goorden Anna F. M. d. v. C. Gevonden-van Gaans; Adrianus M. z. v. Adr. Lu(jkx-van den Kieboom; Elisabeth M. A. d. v. J. Brouwers-van Aart; Antonius G. z. v. A. C. Sim ons- Mens Maria E. d. v. Bern. Stof- fels-GeersJohanna M. d. v. Bern Stoffels-GeersCarina P. J. d, v. M. J. Ernest-van Terheijden. Overleden: Anna van Meer 89 j. geh. gew. met Godefridus Huiskens Cornelia van Duiven 89 j. geh. gew. met Marinus Jac. de Graaf; Petro nella Hopmans 66 j. geh. gew. met Frans Jac. de BakkerJan Jon kers 75 j. geh. gew. met Adrlana M. Krijntjes; Catharina M. L. Holtzer 57 j. Huw. Aang. Marinus P. F. van Nispen 23 j.. constructie-bankwer ker en Elisabeth Klaassen 23 j. z. b. -Gehuwd: geen. Telefoonstoring in W. Plantage Bij de storm is een boom in 't centrum van de Plantage zo on gelukkig neergevallen, dat een. aantal telefoondraden het bega ven. Ongeveer tien abonnees zijn hierdoor van het net afgesloten. MARKTBERICHTEN EIERENNOTERING De AVM-eiereneommissie te Ber gen op Zoom heeft de consumenten prijs voor eieren vanaf 6 Februari als voigt genoteerd: Prijsklasse I 19 cent Prijsklasse II 1S% cent Prijsklasse XII 17% cent Prijsklasse IV 16% cent BEUGEN OP' ZOOM f VEILING B.B.B. VAN 4 FEBR, Savoye kool 15361 Prei 2240; Kroten 14—16; Rode koel 14—20; Witte kool 11IS; SeVorseneren A 58—63; B 26—32; Spruiten 62—«4; Bospeen 1417: Boerenkool 1223; Witlof 58—72; Appelen: Goudreinet- ten 27—30. BRADLEY: BESLUIT vormt geen gevaar NEW YORK, 3 Februari (AFP- Reuter) De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Antho ny Eden, heeft vanmiddag in het Britse Lagerhuis verklaard, dat zijn regering met bezorgdheid de Amerikaanse politiek ten aanzien van het Verre Oosten volgt. De minister legde deze verkla ring af, nadat de Britse socialis ten Maandag de beslissing van president Eisenhower om de ze vende Amerikaanse vloot uit de Straat van Formosa terug te trekken scherp was becritiseerd. Eden verklaarde, dat de Vere nigde Staten Groot-Brittannie tevoren hebben medegedeeld, dat zij voornemens waren de neutra lisering van het eiland Formosa op te heffen. „Wij hebben toen meteen uiting gegeven aan onze bezorgdheid", verklaarde hij. „De Britse regering heeft ook ver klaard te vrezen dat deze beslis sing op politiek terrein ongeluk kige gevolgen zou hebben, zon der dat deze militaire voordelen zouden worden goedgemaakt. Dit blijft onze mening", vervolgde hij. De voormalige socialistische minister van Buitenlandse Zaken Herbert Morrison, vroeg pre mier Churchill het Huis te wil len inlichten over hetgeen door hem, de toenmalige president Truman en de destijds nog nieuw gekozen Amerikaanse president, generaal Eisenhower, omtrent Formosa was besproken. Doch Churchill vertoonde geen aanstalten op te staan en de vraag te beantwoorden. Hierop begonnen socialistische afgevaardigden de premier toe te roepen en Morrison zeide: „Het is toch zeker toegestaan, dat wij de minister-president een strikt tot het onderwerp Formosa be perkte vraag te stellen over het geen hij hierover in de Verenig de Staten heeft besproken?" Generaal Omar Bradley, de voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, heeft verklaard, dat hij er aan twijfelt, of de Chinese nationalisten thans een aanval op het vaste land kunnen uitvoeren. „Mogelijk zullen zij echter la ter kunnen aanvallen als wij on ze hulp vergroten", zo voegde hij er aan toe. Een deneutralisering hield volgens hem niet het ge vaar in, dat het conflict in het Verre Oosten zich zou uitbreiden. POSTDUIVEN-POST ROOSENDAAL Tijdens een spoedeisende vergadering van de Roo- sendaalse postduivenhouders- verenig'ing „De Luchtbode" is met grote meerderheid van stemmen besloten om aan gesloten. te blijven bij de W.B.B. WAGTMANSSTAYERT OOK TE BRUSSEL BRUSSEL. - Na zich in het Antwerpse Sportpaleis reeds ont popt te hebben tot een stayer van formaat, zal Wout Wagtmans uit Breda a.s. Zondag 8 Februari ook te Brussel uitkomen in een wedstrijd achter grote motoren. Zijn tegenstanders zijn wederom wereldkampioen Doïfke Ver- schueren, de Fransman Queug- net, de Italiaan Martino en de Zwitser Diggelmann. Dui ts-Luxemburgse pl oeg in „Tour" PARIJS, 30 Jan. (ANP) - Aan de Ronde van Frankrijk zal dit jaar slechts één gemengde ploeg deelnemen, en wel een Duits- Luxemburgse. Deze zal bestaan uit vier Duitse en zes Luxem burgse renners. Alle overige equipes, ook de Nederlandse, zul len tien man sterk zijn.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2