Hoe geholpen wordt Eric de Moorman en Bor Kiaan Kris-kras door het rampgebied P.T.T.-nseuws De toestand op Tholen U.af de Srovincai 59 Roede Kruis-hulp uit elf landen In vrijwel alle plaatsen in de niet getroffen gebieden zijn col lecte; aan de gang. Het is niet mogeiijk van al die plaatsen op brengsten fers te geven, maar om een indruk te geven, geven we er hier een paar die de laat ste tijd bij ons zijn binnengeko men. In Olst kwam 31.320 bijeen, dat is 4,40 per hoofd of 20 per gezin; in Pijnacker kwam j 20.000 bijeen, dat is 2,50 per hoofd of 11 per gezin; in Ede was de 100.000 overschreden; in Snee® dat een inwonertal van minder dan 20.000 personen heeft werd ruim j 50.000 opge bracht. Voor de hulpverlening aan de slachtoffers is in Holten, een ge meente van 5200 inwoners, een aim opgebracht van 27.990, dit is 28 per gezin. De commtissie van overleg van de 3 centrale middenstandsbon den hebben gemeenschappelijke richtlijnen uitgevaardigd om -ot een gecoördineerde actie te kernen van de Nederlandse mid denstand. Aan alle leden van de vak- en standsorganisaties dezer cen trale middenstandsbonden is reeds met grote klem verzocht zo ruim mogelijke steun te ver lenen aan het Nationaal Ram penfonds. Daarbij is men aan gespoord de suggesties te vol gen, welke door de Stichting van de Arbeid zijn gegeven. Mgr Weber, bïsschcp van Straatsburg, neeft via de pers een beroep gedaan op de inwo ners van zijn bisdom om de hulp aan Nederlandse kinderen in de noodgebieden te steunen. Zondag a.s. zal zijn oproep van alle kansels in het bisdom Straa.. carg worden voorgelezen- Voor is verneemt A.F.P., dat een afgevaardigde van de „Se- cours Catholique" van Straats burg naar Nederland is ver trokken om het overbrengen van Nederlandse kinderen naar de Elzas te bespreken. In het Israëlische parlement is meegedeeld, dat de regering 5000 'kisten sinaasappelen en de organisatie „Jewish Agency" kleding naar Nederland zullen zenden. Het bestuur van de Neder landse vereniging van tandheel kundigen deelt miede, dat de le den unaniem hun diensten be langeloos ter beschikking stellen van de geëvacueerden. Wegenwacht rapporteect herstelde routes Naar de A.N.W.B van een van zijn Wegenwachtinspecteurs heeft vernomen, vaart het veer tussen Bresken s en Vlissingen weer normaal en vervoert zeer veel voertuigen. De route Breskens via Sluis naar de Belgische kust is goed berijdbaar, evenals de verbin- dingroute dwars door Zeeuws- Vlaanderen van Breskens via Sluiskil naar Hulst, vanwaar via St. Niklaas naar Antwerpen kan worden gereden, waar de ver- keerstunnel onder de Schelde •weer in gebruik is. Voorts is het mogelijk van Vlissingen via Middelburg naar Goes te rijden en voorts naar Kruiningen, na welke plaats de weg echter overstroomd is. In Zeeuws-Vlaanderen en op Zuid-Beveland en Walcheren patrouilleren de wegenwachten weer normaal op hun trajecten. Zij staan hier voornamelijk ge strande voertuigen uit hulpcolon nes bij. Enige nachten achtereen heb ben wegenwachten hulp verleend cp de wegen Den HaagUtrecht en RotterdamGoudaUtrecht, teneinde een vlotte gang van de hulpcolonnes te bevorderen, ook bij nacht. Met ingang van deze nacht zijn deze wegenwachten afgelost boor de blauwe technomobielen, waarvan de bemanningen dus eveneens om hulp kunnen wor den gevraagd. Ruim 7 miliioen in het Rampenfonds Bij het nationaal rampenfonds was tot gisteravond zeven uur een bedrag van 7.131.000 binnen gekomen aan geld, gestort via de Nederlandse Bank, de postche que- en girodienst, en aan con tanten. GIFT VAN PRINSES WILHEL- MINA AAN HET NATIONAAL RAMPENFONDS. Prinses Wilhelmina heeft aan het nationaal rampenfonds een gift van 25.000 geschonken voor de getroffenen in. de geteisterde gebieden. PRINSES WILHELMINA STELT AUTO BESCHIKBAAR. H. K. H. Prinses Wilhelmina heeft haar particuliere auto, een „Cadillac", ter beschikking ge steld van het zielcenvervoer. De auto is inmiddels naar de geteis terde gebieden vertrokken. De auto was gevuld met levensmid delen. iDe Liga van het internationale Roode Kruis heeft bekendge maakt, dat de Roode Kruisvér. enigingen in 11 landen in totaal 250.000 dollar beschikbaar heb ben gesteld voor hulp aan Enge land en Nederland. De heer Fred Anderson, spe ciale vertegenwoordiger in Euro pa van de M.S-A.,. is van plan van Parijs naar Nederland te vliegen om zich een indruk te vormen van de toestand. Hij zal met de Amerikaanse ambassadeur, Selden Chapin, over de getroffen gebieden vlie gen om te zien wat de M.S.A. in de toekomst voor het herstel kan doen. De Deense posterijen hebben besloten een speciale postzegel uit te geven met een toeslag. Een derde van de opbrengst zal naar Nederland gaan. Teneinde een en ander te bespoedigen is besloten een .bestaande zegel met een portret van de koning van een opdruk te voorzien. Het bekende staatsorkest zal een concert geven ten bate van Nederland. De Nederlandse diri gent Van Beinum zal gevraagd worden te dirigeren. Het stormrampenfonds te Cu racao had reeds meer dan een half miliioen Ned. guldens ont vangen. Men hoopt op de Antil len een miliioen gulden (Ned. courant) bij elkaar te krijgen. De directie van de K.L.M. in Nederland heeft toegestaan dat het West-Indische bedrijf, voor zover er ruimte beschikbaar is, hulpverleningsgoederen gratis naar Nederland vervoert. Voor iedere gulden die in W.-Indië door het K. L. M-personeel wordt geschonken, zal ook de directie een gulden storten. Het eiland Bonaire bracht op de eerste dag ruim 1000 (Ned. courant) op. De acties in de Antillen komen eerst thans goed op gang. De bevolking van Sicilië is op geroepen om bij te dragen in een fonds cm een treinlading zuidvruchten naar Nederland, Eelgië en Engeland te zenden. ZWEEDSE HULP. De Zweedse coöperatieve ver enigingen hebben het Rode Kruis een half miliioen kronen ter be schikking gesteld ten behoeve van de Nederlandse overstro- mingsslachtoffers. HÜLP UIT NICE. De aartsbisschop van Nice, Mgr. Paul Remond, heeft Dins dag met de burgemeester van Cannes en Nice besprekingen gevoerd. Besloten is aan de Rivièra bij genoemde plaatsen met de grootst mogelijke spoed vacantiekampen in te richten voor Nederlandse kinderen. Ook bij burgers aan de Rivièra zullen kinderen kunnen logeren. De burgemeesters hebben voor. in totaal 1000 kinderen uit de Nederlandse geteisterde gebie den een verblijf aan de Rivièra aangeboden, tot voor de kinderen Nederland woongelegenheid zal zijn gevonden. ST. NIKLAAS WIL GEDUPEERDE SINT GEMEENTEN HELPEN. De burgemeester van St. Ni klaas in België heeft de burge meester van St Phïlipsland, St Maartensdijk, St Annaland, St Laurens en Scherpenisse ver zocht zich met hem in verbin ding te stellen. De bewoners van St Niklaas hebben voor evacué's uit deze gemeenten onderdak aangeboden. Zoals bekend is hebben burge meesters van een aantal Neder landse „Sint"-gemeenten vorig jaar ter gelegenheid van het Sin terklaasfeest een bezoek aan St Niklaas gebracht. De postverbindingen per trein van het Westen met Westelijk Brabant en Zeeland via Utrecht Den Bosch(Roosendaal wor den steeds toeter, in het 'bijzon der des nachts, aldus deelt de P.T.T mede- Van Rotterdam uit worden de Zuidhollandse eilanden per auto en boot bediend. Het contact met het eiland Rozenburg en met het 'Oostelijk deel van de Hoeksewaard is opnieuw gelegd. Met enkele (plaatsen op Goeree en Overflakkee bestaan slechts incidentele postverbindingen. Van Dordrecht uit wordt de Alblasserwaard éénmaal per dag bediend. Zulks geldt ook voor Sliedrecht en Hardinxveld. Van Roosendaal uit wordt N. W-Brabant met auto-, rij wiel-, boot- en voetdiensten be zorgd. Voorts tweemaal daags een geregelde autodienst via Antwerpen naar Z.-Vlaanderen en N.- en Z.-Beveland. Bergen cp Zoom verzorgt de post voor Tholen, waarmee postverbindingen per roeiboot bestaat en voor Schouwen.Dui- veland, voor welk gebied hei mogelijke wordt gedaan. Van Zierikzee uit is via Bergen op Zoom post verzonden. Ten behoeve van de getroffe nen zal P.T.T. op zeer korte ter mijn een speciale watersnood postzegel uitgeven in de fran- keerwaarde van 10 cent met een toeslag eveneens van 10 cent. De opbrengst van de toeslag kemt geheel ten goede van de slachtoffers. Omtrent het tijd stip waarop deze zegels, die nog gedrukt moeten worden, ver- kiijgbaar zullen zijn, volgt nader bericht. 'In verband met een ernstige belemmering van het telefoon verkeer ten behoeve van het reddingswerk, wordt particulier interlocaal telefoonverkeer naai en in de volgende gebieden stop gezet: Goeree-Overflakkee, Voorne en Putten, Hoeksewaard, IJselmon- de en de 'Alblasserwaard. De medewerking van alle zij den maakt het slagen van de uitgave der vereniging ter be vordering van de belangen des boekhandels „Watersnood 1953" een feit. Men kan zich nu reeds op 't (binnen 14 dagen ad 3,50 in de handel komende) beek la ten inschrijven bij elke boek handelaar- Van de eerste oplage wordt 'n bate van circa 175.000 voor- het rampenfonds verwacht. PRESIDENT SUKARNO OVER DE RAMP IN NEDERLAND. President Sukarno heeft Dins dag in Makassar zijn leedwezen met de ramp in Nederland uitge sproken. De president, die op het ogenblik een reis maakt door Ce lebes en Borneo vernam 't nieuws over de ramp in Makassar en verklaarde: „De ramp in West- Europa heeft mij zeer getroffen. Ik gevoel de ellende van de ge troffenen zeer goed en betuig mijn deelneming in hun leed. Ik hoop, dat met vereende krachten hun ellende kan worden ver zacht. Bij de gevoelens van leed en smart kent het Indonesische volk geen politieke geschillen. Wij zijn allen kinderen Gods". De A.N.P.-correspondent te Delft is gisteravond terugge keerd uit West-Brabant, waar hij een onderzoek instelde naar de si tuatie op Tholen, het eiland waarvoor het gelijknamige stad je na de oorlog door Delft werd geadopteerd. Het volgende afwijkend van wat tot nu toe bekend is gewor den geeft de juiste toestand weer: Stavenisse zwaar getroffen. Aantal doden wordt hoger dan 200 geschat. Bij dijkdoorbraak stortte vloedgolf zich recht op de twee voornaamste straten van het dorp. Slachtoffers in andere gemeen ten vrijwel uitsluitend te zoeken in de polders. Van Tholen uit zijn over de dijken te bereiken Oud-Vossemeer en St Annaland en St Maartensdijk. Het werke lijk deel van hel; eiland heeft veel van het water te lijden. Het oos telijk deel, waarin Tholen en Oud-Vossemeer, veel minder. De dijk aan die kant werd gered doordat Zondagochtend de dijk aan de Brabantse zijde polder Halsteren het het eerst begaf en het water uit de Eendracht die polder binnenstroomde. Stadje Tholen: geen water. Ontvangt evacué's uit Stavenisse. Zwaargewonden en ernstige zie ken zijn in amphibieyoertuigen naar Bergen op Zoom gebracht Oud-Vossemeer: nagenoeg geen water. St Annaland: raadhuis bescha digd. Weinig water. St Maartensdijk: bij de haven sloegen twee huizen weg tijdens hoog water. Dorp is thans droog. Poortvliet: gedeeltelijk onder water. Gemeld is dat in Steenbergen lijken waren aangespoeld, ver moedelijk afkomstig van Oud- Vossemeer. Dit moet ongetwijfeld zijn Nieuw Vossemeer. POORTVLIET. In Poortvliet wordt hard ge vochten voor de dijkdichting, met krachtige hulp van kapitein Klap van de genie. Inwoners en gemeentebestuur van Tholen en Scherpenisse werken mede. De grootste helft van het dorp staat onder water; dit betreft 2000 ha land. De bewoners zijn imet uit geworpen rubberboten en boten van Thoolse vissers uit de be dreigde huizen en boerderijen gehaald. Bij laag water komt een deel van de weg naar Scher penisse vrij. Ook Tholen is dan met hoge wagens te bereiken. Men wordt krachtig gesteund door vliegtuigen, wat van groot moreel belang is voor de bevol king. Er js in Poortvliet geen ver lies van mensenlevens. DE EVACUATIE VAN GOEREE EN OVERFLAKKEE Alle vrouwen en kinderen zul len van Goeree en Overflakkee worden geëvacueerd. Dat betekent dat er nog- maar zeer weinige' bewo'nersr op het eiland zullen overblijven. Er zijn reeds vele bewoners van het eiland geëvacueerd. Een groot aantal is naar Den Bosch gegaan. Een andere groep is naar Utrecht geëvacueerd via Middel- harnis. De commissaris van de konin gin in Zuid-Holland, rnr L. A. Kesper, die van zijn vacantie in Zweden is teruggekeerd, begaf zich gisteren naar het eiland met een mobilofoonwagen, teneinde zich persoonlijk van de toestand op de hoogte te stellen en maat- regelen te nemen. Heden gaat hij weer naar het eiland. SCHOUWEN-DUIVELAND. Ook Zierikzee wordt geheel geëvacueerd. De burgemeester van Zierikzee heeft verzocht geen voorraden meer naar Schouwen te zenden. Aangezien de bevolking van Zie rikzee thans geheel wordt geëva cueerd, zouden de transporten de afvoer van de bevolking kunnen belemmeren. De evacuatie van Brouwersha ven en Dreischor, dat geheel on der water staat, is thans in volle gang. Een deel van de bevolking is reeds ingescheept en op weg naar veiliger oorden. TOESTAND TE NIEUWE- TONGE KRITIEK. De burgemeester van Ooltgens- plaat heeft medegedeeld, dat de toestand in Nieuwe-Tonge op Goeree en Overflakkee zeer kri- tik is geworden. Evacuatie van de bevolking door hefschroef- vliegtuigen is dringend gewenst. DE TOESTAND IN OUDE-TONGE. Via Scheveningen-radio ontving het A.N.P. het volgende bericht afkomstig van de burgemeester van Oude-Tonge. Gezien de toestand van de dij ken wordt verwacht, dat bij een tweede stormtij de nog intact zijnde dijken in het dorp het zul len begeven en dat dan algehele evacuatie nodig zal zijn. tiet aantal beschikbare schepen is daarvoor voldoende. Voldoende voedsel is aanwezig. Vermist worden ongeveer 260 personen, die waarschijnlijk allen verdronken zijn. Tot nu toe heeft men slechts 12 doden kunnen ber gen. Een groot aantal lijken drijft in het water langs de dijken. De beschikbare plaatselijke krachten kunnen niet voor het bergen der lijken worden ingezet, omdat zij •daartoe moreel niet in staat zijn. Dringend werd verzocht per soneel te zenden om deze werk zaamheden te verrichten. Tevens werd verzocht om toezending van voorlopige lijkkisten of het daar voor nodige hout, alsmede 200 lakens om de lijken te vervoeren, Ook is nodig personeel en ma terieel voor het bergen en onscha delijk maken van de ronddrijven de cadavers van het vee, waarvan het aantal geschat wordt op 600 stuks. Van het vee is slechts wei nig gered. Het gerucht dat de bui'gemees- ter van Nieuwe Ton ge zou zijn omgekomen is niet juist. Over het water is Oude Tonge slechts bij nagenoeg hoog water te bereiken. De vaargeul naar de haven valt bij laag water geheel droog. Verzocht wordt zo spoedig mogelijk een aggregaat te zenden voor verlichtingsdoeleinden. HET GAT BIJ FAPEN- DRECHT. Het plaatsen van het tweede zinkstuk in de bres van de dijk bij Papc-ndrecht is uitstekend ge slaagd. Het gat is nu reeds gehal veerd en de werkzaamheden vor deren uitstekend. De binnenko mende hoeveelheden water zijn reeds belangrijk minder en in dien de weersomstandigheden niet al te ongunstig zijn en ook het tij geen grote moeilijkheden biedt, kan Donderdagavond de toestand bereikt zijn, waarbij geen. water van enige betekenis meer binnenkomt. 17 DODEN AANGESPOELD. Aan de dijk in Steenbergen zijn opnieuw 17 doden (vermoedelijk uit Oud-Vossemeer) aangespoeld. ÉÉN MILITAIR VERDRONKEN. Twee vermist. Tijdens de hulpverlening aan slachtoffers van de watersnood is op 1 Februari de dpi. soldaat E. Kasan legerno. 260724240 van het regiment zware 'luchtdoelar- lïllerie Waalhaven nabij KI un der t tengevolge van verdrinking om het leven gekomen. Hij was rkomstig uit Amsterdam. Bii dit ongeval zijn twee mili tairen van hetzelfde onderdeel vermist. Het zijn de dpi. soldaat N. F. Berg, legerno: 310401011, afkom- uit 's-Gravenhage en dpi. soldaat A. Zwarts, legerno. 130501440 afkomstig uit Delft. In Vlissingen wordt allerwe- ;en bard gewerkt san het her stel en telefonisch zei men ons dat het vrij goed gaat. Vele vrijwilligers werken aan het herstel mede, o.a. Ambone zen, die bij Vlissingen in een kamp, waren ondergebracht. Er zouden op het ogenblik 4 slachtoffers te betreuren zijn. De voedseltoestand zou nog geen zorgen baren. Wel hebben de voorraden bij vele winkeliers schade geleden. Op de werf van de „Schelde" wordt in beperkte omvang gewerkt. Vele arbeiders van de werf werken in de ramp gebieden cn ook de vrachtauto s van de „Schelde" zijn voor de hulpverlening' ingezet. De Westhavendam het bui tenste deel van de haven, een 'ceschermingsdam is wegge slagen, acch de haven, waar normaal geladen en gelost kan worden, ondervindt hiervan geen hinder. Ok het loodswezen function- neert normaal, aldus de zegs man. VERVOERDIENST NAAR DE ZEEUWSE EILANDEN. De Nederlandse spoorwegen hebben in samenwerking met Van Gena Loos, ingaande he den, Donderdag 5 Februari, een verbinding tot stand gebracht voor het vervoer van stukgoede ren van en naar Zeeuws-Vlaan deren, Walcheren en Westelijk Zuid-Beveland. Voor deze verbinding kunnen alleen de volgende goederen wor den aangenomen: Levensmiddelen voor mens er. dier; 2. Geneesmiddelen; 3. Levensbehoeften, w.o. te erstaan: textiel, schoeisel, zeep, rookartikelen en ook batterijen, pompen, motoren, lichtaggrega- ten en onderdelen daarvoor voor onmiddellijke hulpverlening; Zendingen bestemd voor of afkomstig van het Roode Kruis,, hulpcomité's of andere officiële instellingen tot hulpverlening. Met vertraging in de doorvoer moet rekening worden gehouden. TOESTAND IN ZEEUWS-VLAANDEREN BEVREDIGEND. Naar telefonisch uit Klooster- zande wordt vernomen, is de toe stand daar bevredigend. Met man en macht wordt thana gewerkt aan het dichten van de gaten in de zeedijk. OPROEP. De praeses der classis IJzen- dijke roept bij dezen alle Her vormden op, zich a.s. Zondag 8 Februari in de kerkdiensten te willen verenigen in dank aan God voor de verkregen uitred ding in stormgevaar en voor bede voor de nabestaanden van slachtoffers, en te bidden om kracht tot herstel van geleden schade. De uren der kerkdiensten worden plaatselijk bekend ge maakt. SOLISTENCONCOURS TE BRESKENS. In overleg met de burgemees ter van Breskens is, zoals uit achterstaande advertentie blijkt, het door de Bond van Muziekver enigingen in Zeeuws-Vlaanderen, uitgeschreven solistenconcours, data op Zaterdag 7 Februari te Breskens zou worden gehouden, in verband met de ramp die ons land heeft getroffen ,tot nader te bepalen datum uitgesteld. SLUITING BIOSCOPEN IN ZEELAND. In verband met de ramp die Nederland en speciaal Zeeland heeft getroffen, is door het hoofd bestuur van de Nederl. Bioscoop bond aan zijn leden in Zeeland opgedragen hun bioscopen voor lopig tot 13 Februari a.s, gesloten te houden. TERNEUZEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Terneu- zen is ïn spoedeisende vergade ring bijeengeroepen tegen heden avond 7 uur. De agenda vermeldt als enig punt een voorstel van B. en W. tot het verler en van voorschotten tot een maximum van 50.000 voor het doen van uitgaven ten Deel I: ..HET SPOOR VAN HET ZWAARD". 7. Erwin werpt Tsa- cha een verbaasde blik toe. „Ik begrijp u niet. Waarom zou het zwaard van mijn vader bijzonderzijn? Het is een gewoon zwaard, zoals elk ander", zegt hij ver wonderd. Het lijkt of de af gezant van BorKhan een ogenblik aarzelt- Dan haalt hij de schouders luchtig op. „Ik schertste slechts", lispelt Tsa- cha, zijn blik afwen dend. „Vergeef mij. Ali, wij naderen de woonplaats van uw machtige vader, nietwaar?" Erwin knikt en rijdt fier met zijn gasten het burchtplein op. Als zij zich uit het zadel laten glijden, verzame len vele krijgers en dienaren zich om hen heen en monsteren de vreemde bezoekers. „Bij de droes, welke vreemde vogels heeft prins Erwin ditmaal in het woud gevangen?" gromt een oude ijzervreter. „Hun bogen lijken behoorlijk, maar hun zwaarden zijn te kort", meent de man naast hem deskundig. Tsacha doorstaat de vele critïsche blikken onbewo gen, terwijl de jongen hen la chend voorgaat naar het hoofd gebouw, met de trots van een jenge hond die ditmaal een bij zonder groot lbot thuis brengt. Maar de jonge krijger staart Dng.-tig naar de grauwe muren die 'nem omringen en zijn mond vertrekt zenuwachtig. „Ik begrijp nog steeds niet waarom ge naar een .bijzonder zwaard hebt gevraagd", zegt Er win als ze de burcht betreden. „Maar als ge een erg oud zwaard wilt zienkijk daar!' Met een ruk blijft Tsacha staan en wendt zich bliksemsnel om. Met glinsterende ogen neemt hij het oude slagzwaard op, dat hoog aan de muur be vestigd is. „Alström zegt dat dit het zwaard van Eric de Verove raar is", licht Erwin onschuldig toe. „Hij leefde erg lang geleden en hij versloeg iedereen De glinstering der hoop sterft in Tsacha's ogen. Een ogenblik heeft hij moeite zijn teleurstel ling te verbergen. Dan plooit een strakke glimlach zijn gezicht. „Hoe edel is uw eerbiedwaardige geslachtc zoon van de machtige", lispelt de Kirgies buigend. „Wilt gij ons thans voor de igrote IKhan Eric lei den Zij lopen verder. Maar him stappen zijn nog niet verstorven of een dwergachtige schaduw maakt zich los uit de schaduw en kijkt hen argwanend na. „Waarom zijn vreemde man uit het Oosten zo verzot cp de Noorse zwaarden?" prevelt de dwerg Pum Pum, die het korte gesprek bij toeval heeft ge hoord. „Waarom hij proberen uit te horen de kleine Erwin? Slecht teken! Heel slecht teken! Eeter ik snel koningin Winonah gaan verteilen dat valse gasten zijn gekomen op burcht van grote meesier Eric •En haastig rept hij zich weg in tegenovergestelde richting...- behoeve van de slachtoffers van de watersnood. Goed afgelopen. Gisteravond reed onze stadge noot J. Klaassen, wonende in de Narcisstraat, per rijwiel naar Othene voor een bezoek aan zijn aldaar wonende familie. Even voor Othene reed hij op de Notense dijk in een zeer diep gat, dat in de noodnaeht van. Za terdag op Zondag in deze dijk was geslagen en kvvam in het water terecht. Zwemmende wist hij zich te redden, doch zijn fiets en zijn jas gingen verloren. Diefstal zandzakken. Dinsdagavond bemerkte men dat een vijftal ledige zakken, lig gende nabij het in aanbouw zijn de Protestants Ziekenhuis, ver dwenen waren. Het mocht de politie gelukken de hand te leggen op de dader, - een zekere W. van D„ die na op gemaakt proces-verbaal, later zich te verantwoorden zal hebben. Arnhemse agenten van politie bieden hulp aan. Gistermiddag arriveerde al hier een autobus met een twin tigtal agenten van politie uit Arnhem, die zich beschikbaar stelden voor tewerkstelling L.j het dichten van dijken. Daar alhier voldoende wer'. krachten aanwezig zijn, werden de agenten naar Middelburg ge dirigeerd. Hulp uit Gent. Bij onze Zuiderburen zijn cle gevolgen van de overstroming^.: eveneens van ernstige aard. Toch blijkt daar medeleven me Nederland, hetwelk zich uit r.i daadwerkelijke steun. Gistere.i arriveerden in onze gemeen, j leden van de Gentse brandweer met een grote kraanwagen. Z:j ruimden de cadavers op van cle dieren, die omgekomen waren Sn de Nieuw-Neuzenpolder, waar door een niet denkbeeldig gevaar voor uitbreken van ziekten is voorkomen. NIEUW VLIET. Dijk ïs dicht. In het gebied, dat de gemeente Nieuwvliet begrenst, is men de djjken meester en indien zich. geen nieuwe stormen meer voor doen, kan men binnen enige dagen spreken van een dichte dijk. Dinsdagavond zijn nog 60 steenzetters uit Sliedrecht ge arriveerd om hulp te bieden. Zij zijn bij de inwoners ingekwar tierd. Slachtoffers zijn niet te betreuren. Honderden zijn sinds Zondagochtend onafgebroken bezig langs de kust. ZAAMSLAG. Tragische plechtigheid. Woensdagmiddag vond de ter aardebestelling plaats van het op 1 Februari te Othene verdronken kindje van de fam. Van Alten Hamelink. De deelneming was allerwegen groot. De burge meester en de secretaris der ge meente Zaamslag liepen mee in de stoet. Aan het graf gaf de burge meester uiting aan de gevoelens van het medeleven der bevolking met de zo zwaar getroffen fa milie. Ds. G. Jansma, Ned. Herv. predikant te Zaamslag, sloot de droeve plechtigheid met een kort woord en het bidden van het Onze Vader. Comité voor de slachtoffers. Verschillende ingezetenen en groepen alhier hebben het ver zoek ontvangen zitting te nemen in een comité tot hulpverlening aan de slachtoffers van de over stromingsramp.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2