De Ramp 1 INTERNATIONALE JAARBEURS QUADRAGESIMO ANNO Mgr. LEVEN S.V.D., een groot missiebisschop Erepromotie van prof. dr. Smijers Over 2 golven Nederlands nationale ramp overal in de wereld in de bioscopen Polygoon-Profilti filmt met iedere beschikbare camera f H. W. DAMES f Mïele ■wrnmachUw 3 JAMES MASON DANIELLE DARRIEUX OPERATIE CICERO ra 5 F.„ (iim BUREAU ZEDENPOLITIE BOUWKUNDIG TEKENAAR Bestel en betaal Nationaal Rampenfonds KNIKKERTJE LIK GIJSBRECHT DE TIJD DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 PAGINA 8 „O Crux ave spes unica Mgr. Leven S.V.D., oud-Apostolisch Vicaris van de Kleine Soenda-eilanden, die zoals gemeld Vrijdagnacht j.l. is overleden, werd in 1933als opvolger van Mgr. Verstraelen, belast met de leiding van het Apostolisch Vicariaat. Een grote taak wachtte de nieuwe bis schop. Om een begin te maken met een nauwkeurig omschreven missiemethode en alle gewichtige kwesties te kunnen bespreken, hield Mgr. Leven in 1935 de eerste missie-synode van de Kleine Sunda-eilanden. Het schoolwezen, waarvan de missie het monopolie bezat, werd volgens een vast program aangepakt, de financiële moeilijkheden werden door juiste maat regelen opgelost en er werd als het ware een nieuwe -periode van missio nering begonnen. Reeds het volgende jaar kon Timor als een eigen vicariaat afgescheiden worden. In de strijd om afschaffing van de tegen de missie ge richte paragraaf 177, werd in 1935 be reikt, dat men ook oo Bali-Lombok mocht beginnen te missioneren. Toen in 1945 de Nederlandse en later ook de Duitse missionarissen naar de Kleine Sunda-eiianden terugkeerden en nieuw personeel uit Nederland arri veerde, groeide de missie zienderogen zowel naar buiten als innerlijk. Het gelukte Mgr. Leven lekenapostelen: dokters en de Zusters van de Missie school te Ubbergen voor de missie te winnen, aan de Fraters van Utrecht het middelbaar onderwijs op Flores toe te vertrouwen en de economische bedrij ven van de missie uit te breiden. Ook kwam onder zijn bestuur een Congre gatie voor Indonesische Zusters tot stand. Zelden zal een Missiebisschop zoveel kruis en lijden, maar ook zoveel grote Aan Kath. Universiteit van Leuven In de aula van de Katholieke Univer siteit te Leuven vond de plechtige ere promotie plaats van prof. dr. A. Smeij ers, hoogleraar in de muziekwetenschap pen te Utrecht. De rector magnificus, Mgr. dr. H. van Waeyenbergh, noemde het in zijn ope ningsrede een gelukkige regeling, dat deze academische plechtigheid samenviel met het kerkelijk feest van de „Sedes sapientiae", patrones der Universiteit. Zoals de Kerk leeft van het Licht, zo leeft ook de Universiteit van het Licht, en in dienst der Waarheid acht zij het een voorrecht hen te mogen eren, die zich op meesterlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de wetenschap, aldus spr. Prof. Lenaerts. die als promotor op trad, roexnde prof. Smeijers als critisch onderzoeker der bronnen van de mu ziekwetenschap en als internationaal vakgeleerde. Hij wees op diens tal rijke publicaties, waardoor hij als eerste Nederlander de Nederland se muziekschool uit de vijftiende eeuw opnieuw ontdekte. Als internationale figuur komt aan prof. Smeijers ook grote betekenis toe. Hij volgde zijn leermeester Guïdo Adler op als voor zitter van de internationale vereni ging voor muziekwetenschappen en geeft al vele jaren leiding als redac teur en directeur van het tijdschrift van muziekwetenschap. Ook op het gebied van de Kerkmuziek en bij de opleiding van musicologen is hij een alom hooggeschatte leidende figuur. Na deze rede overhandigde de rector magnificus de bulle en bekleedde de eredoctor met de gebruikelijke wit-blau- we epitoga van de Leuvense Universi teit. Prof. Smeijers dankte voor de grote eer die hem te beurt gevallen was en sprak de hoop uit, dat de vruchtbare samenwerking tussen Noord- en Zuid- Nederlandse professoren mocht blijven voortduren. Examens NIJMEGEN. (Kath. Universiteit) Doctoraal Pol. en Soc. Wetensch. W. J. G. Peters (Venlo). Cand. Pol. en Soc. Wetensch. Ch. H. A. Martens (Linden) en J. N. Rosendaal (Millingen); cand. Geschiedenis F. J. N. Verhagen (Maas tricht) LEIDEN, Rijksuniversiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heren M. A. M. Kortenbout v. d. Sluijs te Almelo, J. H. Koeleman te 's-Gravenhage, S. K. Martens te 's Gra- venhage en mej. A. R. Brouwer te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het vrij doctoraal examen Ned. recht de heer M. v. d. Stoel te 's-Gravenhage. Onderscheidingen Bij K.B. is aan jhr. mr. G. C. J. van Reenen, adviseur voor protocolaire aan gelegenheden bij het ministerie van Bui tenlandse Zaken, de persoonlijke titel van buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister verleend. J. M. de Booy grootofficier Oranje Nassau Bij K. B. is de heer J. M. de Booy, de afgetreden ambassadeur in Bonn, be noemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. VRIJDAG HOORT U: HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.50 huisvrouw, 9.05 gram., 9.40 kleuters. VPRO: 10.00 causerie, 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 gram., 10.30 schoolradio, 10.50 gram., 11.25 voordracht, 11.45 vocaal dubbelkwar- tet. AVRO: 12.00 zigeunermuz., 12.33 sport, 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 dansmuz., 14.00 kookpraatje14.20 piano, 14.50 voordracht, 15.10 fluit en piano, 15.40 orgel en viool. VARA: 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.00 kinderkoor, 17.20 muzikale cau serie, 18.00 nieuws, 18,15 felicitaties, 18.45 hoorspel, 19.00 gram., 19.10 klankbeeld. VPRO: 19.30 causerie, 20.00 nieuws, 20.05 boek, 20.15 zang en piano, 20.30 causerie. 20.40 causerie. VARA: 21.00 cabaret, 21.30 klankbeeld, 21.50 gram., 22.05 buitenl. week- overz., 22.20 lichte muz. VPRO: 22.40 cau serie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws, 23.15 causerie, 23.30 gram. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 prot. pr., 8.00 nieuws, 8.18 muziek, 8.45 gram., 9.00 zieken, 9.30 huisvrouw, 9.35 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 viool en piano, 11.30 gram., 12.33 gevar. muz., 12.59 klok gelui, 13.00 nieuws, 13.15 lichte muz., 13.45 gram., 14.00 schoolradio, 14.30 gram., 14.45 harp, fluit, viool, 15.15 voordracht, 15.35 gevar. muz., 16.00 causerie, 16.15 Zuid- Afrik. progr., 16.30 gram., 17.00 harp- ensemble, 17.30 militaire causerie, 17.40 gram., 17.45 Fries progr., 18.00 vocaal dub- belkwartet, 18.30 causerie, 18.35 gram., 18.40 kamermuz., 19.00 nieuws, 19.10 regerings- uitz., 19.30 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 gram., 20.50 causerie, 21.10 Ned. kamermuz, voor blazers, 21 40 strijkorkest, 22.15 kunst- óverz., 22,45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.30 gram. VRIJDAG ZIET U: Televisie. AVRO: 20,15 We maken 't bont. Weerbericht. Hoe wilt u ons zien?, geva rieerd programma. i successen hebben mogen beleven als Mgr. Leven. In zijn wapen droeg hij de spreuk voor beiden: leed en zegen; „O Crux ave spes unica". Als zegeteken zal het nu zijn graf op het kerkhof van het missiehuis te Steyl sieren tot eer volle nagedachtenis. Prof. Langemeijer: Opzet niet altijd in strijd met prijsvormings statistiek De advocaat-generaal bij de Hoge Raad. prof. Langemeijer-, heeft Dinsdag conclusie genomen in de zaak van de aannemer G. te Mijdrecht, die vorig jaar door het Gerechtshof te Amster damals enige van een aantal in schrijvers werd veroordeeld voor het bij aanbesteding van het tehuis voor bejaarden „Avondlicht" aldaar toege paste opzetsysteem. Prof. Langemeijer merkte op, dat hij het oordeel van het Hof voor on juist zou houden indien dit zoals requirant betoogt had uitgemaakt, dat prijsvorming met een „opzet" zonder uitzondering in strijd is met het prijsvormingsbesluit, ook bij on berispelijk resultaat. Het Hof heeft echter beslist, dat de prijs in dit geval een bestanddeel bevatte, dat geheel staat buiten de kosten van het werk, daarin begrepen het aannemersloon. Z.i. heeft het Hof met het volste recht uit feiten kunnen vaststellen, waaruit het de conclusie kon trekken van een wijze van prijsvorming, die uit haar aard een met het algemeen belang strij dig resultaat moest hebben. De advo caat-generaal concludeerde tot verwer ping van het beroep. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 3 Maart. Poldelinquenten Breda Tegen vier personen vooronderzoek gaande In verband met geconsta teerde contacten met buitenwereld Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer N. van den Heuvel met be trekking tot de ontvluchting van ze ven politieke delinquenten uit de straf gevangenis te Breda heeft de minister van Justitie, mede namens de minister van Buitenlandse Zaken o.m. geant woord, dat in verband met de geconsta teerde contacten met de buitenwereld tegen een viertal personen, die ver dacht worden van overtreding van ar tikel 189, c.q. 191, van het Wetboek van Strafrecht, een gerechtelijk vooronder zoek gaande is. Op vragen van het Tweede Kamer lid, de heer Gortzak, in verband met de wijze, waarop de opsporing van zeven uit de strafgevangenis te Breda ont snapte politieke delinquenten is ter hand genomen, heeft de minister van Justitie mede namens de minister van Buitenlandse Zaken o.m. geantwoord dat hij niet alleen nauwkeurig let op de activiteit van organisaties, die de ont snapping zouden hebben kunnen bevor derd, doch ook op die van nationaal- socialistische organisaties in ons land. Wanneer zij in strijd zouden komen pret de geldende wetgeving, zal hij niet nalaten een krachtig ingrijpen te bevor deren. Of en hoever verder trekkende maatregelen van wetgevende aard wen selijk zijn, is in overweging. Een gede tailleerd overzicht van de reeds geno men en de nog te treffen maatregelen kan uit veiligheidsoverwegingen niet worden gegeven. Schaatswedstrijden te Drontheim Haugli leidt na eerste dag in alg. klassement Op de eerste dag van de internationale schaatswedstrijden, welke te Drontheim worden gehouden, werden de 500 en de 3000 meter verreden. De uitslagen luidden: 500 meter: 1. Nic Stene (Noorwegen) 46.6 sec. 2. Gerard Maarse (Ned.) 47 sec. 3. Kaarse Varvik (Noorw.) 47.5. 4-5 Sverre Haugli (Noorw.) en Salomaa (Finl.) beiden 47.6. 6-7 Pen Oedegaard (Noorw.) en Frantz Offenberger (Oostenr.) beiden 48.2. 8-.r Loerinc (Hong.) en Dalberg (Zwdeen) bei den 48.5. 3000 meter: 1. Haugli 5 min. 09.2 sec. 2. Offenberger 5.14.1. 3. Salomaa 5.16.8. 5 Stene 5.20.9. 6, Heam (Gb.) 5.22.1. 7. Oede gaard 5.22.9. Na de twee afstanden luidt het alge- leen klassement: 1. Haugli 99.130 pnt. 2. Stene 100.08 pnt. 3. Salomaa 100.400 pnt. 4. Offenberger 100.550 pnt. Bal lan gr udAndersen voor de getroffenen De enige twee schaatsenrijders, die ooit drie Olympische gouden medailles hebben i veroverd, benevens een groot aantal Noor se en Nederlandse schaatskampioenen, zul len Donderdag te Oslo uitkomen in wel dadigheidswedstrijden. die ten bate van de Nederlandse getroffenen gehouden zullen worden. De Noren Ballangrud en Hjalmar An dersen, die respectievelijk in 1936 en in 1952 met drie gouden medailles van de Olympische Spelen terugkeerden, zullen op de vijfhonderd meter tegen elkaar uitko men. Kees Broekman. Wim van der Voort en Anton Huiskes zullen eveneens aan de wedstrijden deelnemen. De organisatoren van de wedstrijden re kenen op een opbrengst van ongeveer 25.000. Cricket ground Mel bourne voor de Spelen in 1956? De Cricket Ground te Melbourne is ge kozen als centraal stadion voor de in 1956 te houden Olympische Spelen. Dit besluit is genomen in een bijzondere bijeenkomst van afgevaardigden van de federale rege ring, bij wie de premier Robert Menzies, van de regering van de Staat Victoria, van het gemeentebestuur van Melbourne en van het Australische Olympische Comité. Het I.O.C. had destijds zijn goedkeuring gehecht aan de inrichting van het voet balstadion te Carlton voor de Spelen. De werkzaamheden aan dit stadion zijn echter stop gezet. I Landelijke specialisten achten prijsenbeschikking voortijdig afgekondigd Het centraal bestuur der Landelijke Spe- cialistenverenignig heeft met zorg kennis genomen van de afkondiging van de prij zenbeschikking medisch-specialistische ver richtingen voor ziekenfondsverzekerden, die in de Staatscourant van 30 Januari is ge publiceerd, ook al is da prijzenbeschikking niet van toepassing ten aanzien van de leden der L.S.V. Afgezien van de ernstige theoretische en practische bezwaren die kunnen worden ingebracht tegen' een prijzenbeschikking op dit terrein, betreurt het centraal bestuur de afkondiging te meer, daar officieuze persoonlijke besprekingen, die in 43e afge lopen week werden gevoerd, de hoop wet tigden dat op zeer korte termijn bij recht streeks overleg tussen de partijen een basis zou worden gevonden tot voortzetting der onderhandelingen. Mea culpa van Vrijman (Van onze parlementaire redacteur) Bij de Tweede Kamer is een brief binnengekomen van de heer Vrijman waarin hij een mea culpa liet horen over de misleidingen gebaseerd op han delingen, waarmee hij is begonnen in het begin van de bezettingstijd. Hij geeft thans toe ze inderdaad te hebben bedreven. gevaar de volksgezondheid Thans tweede serie der reportage Met iedere beschikbare camera legt Poly goon-Profilti de nationale ramp op duizen den meters filmband vast. Deze ramp zal in al zijn oneindige droefheid voor het nageslacht bewaard blijven. Sinds Maandagmorgen wordt het kantoor in Haarlem overstroomd met telegrammen, waarin filmmaatschappijen uit alle delen van de wereld dringend reportagefilms van de geteisterde gebieden vragen. Sinds Maandagmorgen worden die films per vliegtuig naar alle werelddelen gezonden. Nederlands nationale ramp trekt thans in honderdduizenden bioscopen overal op de wereld als het voornaamste nieuws op het witte doek aan het publiek voorbij. Reeds Maandagmiddag werd in alle grote bioscopen van ons land de eerste zeven mi nuten durende film over de ramp vertoond, een extra editie van Polygoon-Profilti. Onmiddellijk na de vertoning van deze extra editie wordt in de bioscopen gecol lecteerd. Niemand laat de bus passeren zon der iets te offeren. Woensdag draaide de tweede aflevering der reportage, waarin de eerste luchtopna men voorkomen. Men ziet er o.a. opnamen in van het zwaar getroffen Halsteren, van Papendreclit, van 's Gravendeel en van Zeeuwsch-Vlaanderen. Men ziet hoe grote verknochtheid aan eigen have en goed een boerenfamilie er toe brengt slechts opa en oma aan de reddingsboot af te staan, ter wijl alle andere familieleden wuivend op de paar vierkante meter droge grond op hun hoeve achterblijven, hoewel ze vol komen door het water zijn ingesloten. En men ziet hoe het verdronken vee wordt weggesleept, omdat het in het water rot tend vormt. Op hoogspanning draaien de machines bij Polygoon, waarmede afdrukken worden ver vaardigd. Die afdrukken gaan niet alleen naar alle bioscopen ter wereld, doch bo vendien naar de regering, die smalfilms heeft besteld voor alle Nederlandse ambas sades en gezantschappen. Woensdag, drie dagen na hun verblijf zijn de eerste reportagewagens even naar Haar lem teruggekeerd. „Ik heb moeten filmen", zegt de chef cameraman Piet Buis, „maar soms was het moeilijk om koelbloedig en nuchter je ca mera te richten op zoveel menselijk leed." „Ik heb roeibootjes aan zien leggen, waarin ook honden waren meegenomen. Die beesten sprongen er uit, schudden het water uit hun vacht en sprongen dan weer het ijskoude water in om terug te zwemmen naar hun huis. Onderweg werden ze weer door andere bootjes opgepikt en dan her haalde zich hetzelfde spelletje." Mgr. H. Tillemans naar Rome Z. H. Excellentie mgr. H. Tillemans M.S.C., Apostolisch Vicaris van Merauke (Ned. Nieuw-Guinea) is Dinsdag naar Ro me vertrokken voor zijn eerste bezoek aan Z. H. de Paus. Dr. Loudon tijdens concert overleden Tijdens het concert, dat het Residentie Orkest Woensdagavond in K. en W. te Den Haag gaf, is de voorzitter van het bestuur, dr. A. Loudon, oud-lid van de Raad van State en oud-ambassadeur te Washington, plotse ling overleden. Voor het begin van het concert, was de heer Loudon op een podium verschenen om verschillende mededelingen te doen in ver band met de watersnood. Hij deelde o.a. mede, dat dit, concert zou worden ingeleid door het Air uit de D-dur suite van Bach en hij verzocht het publiek dit stuk zittend aan te horen en na afloop op te staan om met enkele minuten stilte de doden t,e her denken. Terwijl de heer Loudon zich naai de bestuursloge begaf, verscheen de Weense gastdirigent, Rudolf Moralt, voor het orkest. Bij het begin van het Air zag men de heer Loudon zijn plaats in de loge innemen, doch na afloop viel het op, dat juist hij, blijk baar zichzelf niet geheel meester, bleef zitten. Mevrouw Loudon echter stond wel op en met haar de gehele zaal. Na afloop van de stille minuten liet de heer Loudon zich door zijn vrouw uit de loge wegleiden. Daarna verscheen de solist, Theo van de Pas, om de Burleske van Richard Strauss te spelen, doch verder is het niet gekomen. Vóór het volgende nummer zou beginnen, betrad de directeur van het Residentie Orkest, mr. E. Cornells, haastig het podium om mede te delen: „Degene, die zojuist voor U stond, is niet meer." Het concert werd onmiddellijk afgelast. Geboren: Theodora J. Scholtmeyer, Breda; Barend F. van Nievelt, Bilthoven. Getrouwd: F. Reus- sen en H. A. Tollenaar, Heemstede; J. de Knegt en I. v. Eyck, Rotterdam. Overleden: A. D. Pabruwe, v., 75 j.. Den Haag; N. Hissink, v., 86 j., Ooster beek; J. de Melker, m., 57 j., Arnhem; P. v. Eijkeren, m., 61 j., A'dam; A. A. Kraft v. Ermel, m„ 62 j„ Bergen; J. v. Houtum, m., 74 j.. Velp; L. Ch. F. Nardten, v., 72 j„ Deventer. De Heer en Mevrouw KOOT-Beynes geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zonen JAAP en JAN Groesbeek, 31 Januari 1953. Dorpsstraat 29. Wegens omstandigheden enige en algem. kennisgeving. VERLOOFD; VERA STEINKt'lHLER Jur. cand. BOB VAN EYCK Jur. cand. 8 Februari 1953. Eindhoven, Ruusbroeclaan 9. Rotterdam, Heemraadsingel 143. Er kan niet ontvangen worden. Enige en algemene kennisgeving Na een kortstondige ziekte overleed heden, tijdig voorzien van de laatste Heilige Sacramenten, in de gezegende leeftijd van bijna 82 jaar, onze lieve zuster en behuwdzuster JOANNA HENKICA MARIA VAN SONSBEECK geboren te Heino, Huize „De Gunne", 29 Mei 1871 en overleden te Breda, 2 Februari 1953. Breda: E. G. M. barones van Lamsweerde van Sonsbeeck Heino: H. E. A. M. van SonsbeeckHelmich en kinderen Heino: Th. M. van Sonsbeeck-Tax Capelle (België) A. M. L. M. van Sonsbeeck-Testers Breda, Maria Lichtmis 1953 Wilhelminapark 1 De plechtige Uitvaartdienst zal plaats hebben Vrijdag 6 Februari a.s. om 11 uur in de parochie kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Heino, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar. Gelegenheid tot deelneming, na afloop van de plechtigheden, ten Huize „De Gunne" te Heino. Heden overleed zacht en kalm in de Heer, onze geliefde Confrater, de Zeereerw. Heer CONSTANTIUS GERARDUS BAZELMANS O. Praem. oud-Conrector v. d. La tijnse School in Gemert, oud-Missieoverste in Jabalpur (India), in de ouderdom van 65 j. Heeswijk, 4 Febr. 1953. Abdij van Berne. Prelaat en Convent. inti! zal plaats vinden in dé Abdij van Berne op Za terdag 7 Febr. te 10 uur Tot ons diep leedwe zen overleed heden, na een langdurige ziekte, onze beste, hooggeachte directeur, de heer A. W. B. M. DE WIT Zijn heengaan is voor ons een zwaar verlies. Hij zal steeds in onze herinnering blijven als een vriendelijk en hoog staand mens, een voor beeld van ijver en werk zaamheid voor ons allen. Het Personeel der N.V. De Deventer Tapijtfabriek v/'h Maurits Prins Dinxperlo, 2 Febr. 1953. Inkoop goud en juwelen Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat. TeL 16910 Na een kortstondige ziekte overleed heden, tijdig voorzien van de laatste Heilige Sacramenten, in de gezegende leeftijd van bijna 82 jaar, onze lieve tante en oud-tante JOANNA HENRICA MARIA VAN SONSBEECK geboren te Heino, Huize „De Gunne", 29 Mei 1871 en overleden te Breda, 2 Februari 1953. Roermond: M. Th. M. barones van Lamsweerde van Sonsbeeck en kinderen Brummen: Th. M. Blankenheym-van Sonsbeeck en kinderen Hilversum: M. C. van Sonsbeeck Vogelenzang: A. M. van Sonsbeeck vr. v. n. Duizendvoudig beproefd en steeds opnieuw verbeterd door technische vindingen. Vanzelfsprekend grote ca paciteit; groot was-effect en het bij alle spreekwoordelijk geworden ontzien en sparen van Uw kostbaar wasgoed. Gering stroomverbruik Goede service. In de betere zaken verkrijgbaar FILMAGENDA VAN VRIJDAG 6 FEBR. tfm DONDERDAG 12 FEBR. Geprolongeerd De nieuwe Nederlandse speelfilm FILMEX STERREN STRALEN OVERAL Zaterdag en Zondag 1.30-3.45-7-9 30 uur Dagelijks 2.15-7-9.30 uur ALHAMBRA WET.SCHANS TEL 36861 in een film van Williai Meteor Dagelijks 2.T 5-7-9.30 u Dieterle Zaterdag (De storm) n Zondag 1.30-3.45-7-9.30 uur ZWARE STORM MET SPRINGTIJ TEISTERT ONS LAND een Indrukwekkende Polygoon-reportage 20% van da ontvangsten van deza week wordt afgodragen aan het Nationaal Rampenfonds .BEI Tekenfilm Regie i Joseph L Manklewicz 5 lingers) 20th Century Fox Dagelijks en Zondag 1.30-3.45-7.15-9.30 uur BE LEA PADOVANI^ LUDW|G 0|EHL GETUIGE VERMOORD Nederland (Acte d'accusation) Dagelijks en Zondag 1.30-3.45-7.15-9.30 uur STEPHEN MACNALLY Technicolor Dagelijks en Zondag 1.30-3.45-7.15-9.30 u ALEXIS SMITH (Wyoming mall) Een realistische uitbeelding van de zedelijke gevaren van een grote stad Dagelijks ook Zondag 11.30-1.30-3.30-5.30-7.30-9 30 uurRgSg De verfilming van de wereld-schlager „Les trois cloches" WILMAR,RAgHOLST ALS DE AVONDKLOKKEN LUIDEN Dagelijks 1.15-3.30-7.1 5-9,30 uur EM8 JAMES STEWART DE LAATSTE GRENS ARTHUR KENNEDY JULIA ADAMS (The bend ol the river) Univ. Intern, Techn. Dagelijks en Zondag 1.30-3.45-7 15-9,30 ur DE UITKIJK PRINSENGR. TEL, 3/460 ANGELICA HAUFF ALEXANDER CARLOS urnnnnCM IIIMPI r BERNARD DRUKKER: terug in de Royal. VLKÜUUtN JUPlULt speelt klassieken die U allen kent Nova (Strange world) Dagelijks en Zondag 1.30-3.45-7-9.30 uu. 8 In Henry Cornelius' THE GALLOPING MAJOR Voorat BE GONE DULL CARE van Norman Mac Laren Dagel 115-3.30-715-9 30 u. Za., Wo. 2.30 Ktndermatince Norma SHEARER Tyrone POWER in hel belangwekkende lilmwerk DE R00E PIMPERNEL" ,73 uu( MARIE ANTOINETTE BOB STEUNT DEZE WEEK DE COLLECTE IN DE BIOSCOPEN VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE WATERSNOOD De opbrengst van de show kom! geheel ien bate van hel NATIONALE RAMPENFONDS Bij de GODSHUIZEN te 's-HERTOGENBOSCH kan tijdelijk worden geplaatst een die zelfstandig kan werken. Salaris naar bekwaamheid. Brieven met opgave van leeftijd, genoten opleiding, staat van dienst en verlangd salaris te richten aan het Centraal Bureau der Godshuizen (Afd. P.P.), Gasthuisstraat 9 te 's-Hertogenbosch. morgen bij Uw boekhandel Met voorwoord van H. M. de Koningin. Meer dan honderd foto's uit het noodgebied en een kaart in zes kleuren van de overstroomde landsdelen. 96 pagina's. Gebonden. Groot formaat 19x2572 cm. De prijs is f. 3.50. Door belangeloze samenwerking komt de gehele opbrengst ten goede aan het Snelle hulp is dubbele hulp. Onmiddellijke inschrijving en betaling zijn dringend gewenst. In apotheek In A'dam-Oost wordt voor zo spoedig mo.- gelijk gevraagd een R.K. apothekers assistente voor 42 uur per week. Ook pas-geslaagden komen in aanmerking. Uitv. br. onder 39733. Gevraagd zelfst. 'erkoopst. in zaak v. baby- en kinderkl. bekend met het vak. Br. m. opg. leeft, en verl. sal. ond. 39732. Gevraagd: EERSTE WINKELJUFFROUW Banketbakkerij Italiaander, Van Woustr. 100, Amsterdam. Lange, domlkes-e winteravonden? Lees Uw kinderen (610 jaar) dan eens voor uit dat leuke boek geschreven door Daan Zonderland. De prijs bedraagt r In geplasticeerd omslag f 2.90, gebonden in halflinnen band 3.9Ö. Verkrijgbaar in de boek handel en bij N.V. Druk kerij De Tijd, Amsterdam Postgiro 22884. FRANKFURT a/MAIN 22-26 FEBR. 1953 Algemene West-Duitse W arenbeurs Voorjaar 1953 Belangrijke Internationale T ext iel ja ar beurs Aan bezoekers worden op schriftelijk verzoek alle benodigde inlichtingen gratis toegezonden door de Off- Holland- Dienst der Jaarbeursi AMSTERDAM-Z., Ceintuurbaan 191a, Tel. 25698 JAMS roman van Annie Westerman Eert door zijn grote eenvoud zèei sympathiek boek Prijs gebonden f 5.90 Verkrijgbaar in de boek handel en bij N.V Druk rerij De Tijd. Amsterdam Sfiadsscfcouwbisry Zaterdag 7 Febr. 8 uur Off. Gem. Volks voorstelling MISTEL ZONDAGAVOND GESLOTEN Amst. Ton.gezelschap encycliek van Z.H. Paus Pius XI over het Herstel der sociale orde Uit de inhoud: 1. Gezag der Kerk op sociaal en economisch terrein. a. Over het eigendomsrecht - zijn individueel en sociaal karakter - verplichtingen die aan eigendom inhaerent zijn - staatsbevoegdheid - teveel aan inkomsten. b. Kapitaal en arbeid - onrechtvaardige aan matigingen - het leidend beginsel bij een rechtvaardige verdeling. c. Bevrijding uit de proletariërstoestand. d. Rechtvaardig loon - het looncontract - indi vidueel en sociaal karakter van de arbeid - het onderhoud van de arbeider en zijn gezin - de toestand van de onderneming - het alge meen welzijn. e. Hernieuwing van de sociale orde - bijlegging van de klassestrijd - herstel van het leidend beginsel der volkshuishouding. 2. Grote veranderingen in de maatschappelijke toestand sinds „Kerum Novarum". a. Het veranderd aanzien van het economisch leven - de vrije concurrentie en economische overheersing - noodlottige gevolgen. b. Verandering van het socialisme - de scher pere richting of het communisme - een middenweg - katholiek en socialist is on verenigbaar - kultuursocialisme - katholieke overlopers in het socialistische kamp. c. Hernieuwde beleving van de zedenwet - het ergste gevolg: schade aan de zielen - oor zaken hiervan. d. De geneesmiddelen - het economisch leven moet door de christelijke geest worden be zield - het aandeel der naastenliefde - een zeer lastige taak - de te volgen weg. De prijs van deze encycliek bedraagt f 1. Verkrijgbaar in de boekhandel en bij N.V. Drukkerij De Tijd, Amsterdam. Postgiro 22884. Illllllllllllllllllllllllllllllllll

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5