Prins Bernhard voorzitter Rampenfonds Engeland ducht gevolgen „Nog verkeren wij in smartelijke onzekerheid" Onze driekleur als noodvlag OVERWERKEN VOOR DE SLACHTOFFERS Veilig en wel in Rotterdam I Geldelijke steun voor rampslachtoffers w CENTRALE POSTEN Zwitsaletten Belastingaftrek voor if ten Ook Eerste Kamer bij een Chefarine „4' Eén uur loon of salaris DUIZENDEN STUKS VEE OMGEKOMEN IN ENGELAND IS GEEN DIRECT GEVAAR MEER Het water daalt Bijstand-regeling Eden over Eisenhower's besluit Vluchten naar geteisterde gebieden verdubbeld Geen waardelooze goederen! Post voor het getroffen land WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 DE TELEGRAAF 5 Dr. D, 'ees licht de Kamer in O (Van onze Haagse redactie.) DEN HAAG, 3 Febr. Minister-president Drees heeft heden middag in de Tweede Kamer meegedeeld, dat prins Bernhard, die morgen in cns land terugkeert, bereid is gevonden het voorzitter schap van hei Nationaal Rampenfonds op zich te nemen. In verband met de uitzonderlijke omstandigheden heeft de regering besloten belaslingfacilitcitcn toe te staan voor giften aan het Kampenfonds. De rede van minister Drees werd door alle aanwezigen staande en met gespannen belangstelling aangehoord. De Kamer heeft over de verklaring van dr. Drees niet gedebat teerd en is tot Dinsdag 10 Februari uiteengegaan. Dan zal dr. Drees een aanvullende regeringsverklaring doen en zal eventueel debat volgen. Verontrustend is boven .alles het grote aantal slachtoffers, 7.0 ving dr. Drees aan. Reeds is mei zekerheid vastgesteld, dat 627 doden te betreuren zijn, doch nog steeds komen nieuwe meldingen binnen, zodat gevreesd moet wor den, dat dit aantal nog met enige honderden zal stijgen. Getracht wordt een overzicht van de namen te verkrijgen, op dat familieleden kunnen worden ingelicht. Niet slechts zij, die rechtstreeks werden getroffen zijn het slachtoffer van deze ramp geworden, doch ook een aantal van hen, die te hulp snelden, zijn bij de vervulling van deze plicht van naastenliefde omgekomen. De regering gedenkt met het ge hele volk hen, die het leven lie ten en getuigt van haar deelne ming met de in rouw gedompelde betrekkingen van de slachtoffers, Wat de hulpverlening betreft de wij?e, waarop geheel Neder land te hulp is gesneld, is boven alle lof verheven. De regering stelt de blijnen van medeleven uit de West en uit het buitenland op hoge prijs. Naast, de aanbiedingen van landen als Canada, Indonesië, Duitsland en vele andere zijn het voornamelijk die van Amerika, Engeland, Frankrijk en België, welke in een onmiddellijke be hoefte voorzien. Provinciale evacuatiecommissa- vissen hebben alle nodige maatre gelen genomen, De evacuatie is nog niet voltooid. Te vrezen valt, dat in totaal on geveer 50.000 personen van elders moeten worden ondergebracht. Dit ci,jfcr kan echter slechts met het grootste voorbehoud worden gegeven. De regering doet een dringend beroep op allen, die ondanks de woningnood nog in staat zjjn slachtoffers op te nemen, zich daartoe beschikbaar tc stellen. Prins Bernhard, die morgen weer in ons land terug hoopt te zijn, is bereid gevonden het voor zitterschap van het Nationaal Rampenfonds op zich te nemen, zulks in verband met het aftreden als zodanig van jhr. Beelaerts van Blokland. Het Nationaal Ram penfonds wordt gesteund door het apparaat van de Nationale Commissie voor Vluchtelingen hulp. Belastingkorting Gelet, op de zeer bijzondere om standigheden heeft de regering besloten voor giften ten gunste van het Rampenfonds belasting- faciliteiten toe te staan. Met name zullen zowel natuur lijke personen als lichamen voor de inkomstenbelasting, de loon belasting cn de vennootschapsbe lasting giften in geld aan het Na tionaal Rampenfonds tot elk be drag, mits schriftelijk bewezen, van het inkomen of de winst mo gen aftrekken. De wettelijke be perkingen op het gebied van af trek van giften zijn hier niet van toepassing. Over bedragen, die ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk) behoeft geen loonbe lasting te worden betaald. Goederen, die uit bedrijfsvoor raden len behoeve van de waters- .noodslachtoffers aan het Ned. Rode Kruis en eventuele andere daartoe aangewezen instanties worden geschonken, komen ten iaste van de fiscale winst. Van deze goederen wordt geen omzetbelasting geheven. Aan fabrikanten en importeurs van tabaksartikelen wordt in dat ge val vrijstelling van accijns ver leend, Nooduitkeringen In samenwerking met het Nat. Rampenfonds zal worden begon nen met de verstrekking van nooduitkeringen aan de getroffe nen op de voet van de regeling voor oorlogsslachtoffers, waarbij de betrokken gemeentebesturen nog heden zal worden gevraagd zich met de uitvoering te belasten. Geen discussie De vergadering werd hierna voor enige minuten geschorst. Na heropening stelde voorzitter Kor- tenhorst voor thans geen discussie te houden over de regeringsver klaring. De minister-president zal de volgende week aanvullende mededelingen doen en dan kun nen er beraadslagingen plaats vinden. Een schermutseling met de communistische fractie, die weer voor een dissonant zorgde, volgde, omdat de heer H. Gortzak een voorstel wilde indienen om con crete vragen tot de regering te stellen. De voorzitter hield evenwel voet, bij stuk en bracht zijn eigen voorstel in stemming, dat met 80 tegen 6 stemmen (die der CPN) werd aangenomen. Kamer uiteen Onder de huidige omstandig heden moeten regering en volk zich blijven wijden aan de leni ging van de nood en onder de huidige omstandigheden achtte de voorzitter der Tweede Kamer het beter deze week niet te vergade ren. Overeenkomstig zijn voorstel ging de Tweede Kamer uiteen tot Dinsdag 10 Februari. (Van onze Haagss redactie) DEN HAAG, 3 Febr. In een stemming van rouw en droefenis is hedenmiddag de Tweede Kamer in haar eerste zitting na het Kerst reces bijeengekomen. De stamp volle vergaderzaal bood een onge wone aanblik door de kabels en camera's van film-, radio- en tele- visie-apparatiiur. In gedrukte stemming kwamen de Kamerleden bijeen; de afgevaardigden uit Zee land ontbraken uiteraard. Om uur schreed het voltallige kabinet met verscheidene staatssecretaris sen en minister-president dr. W. Drees aan het hoofd de vergader zaal binnen. Alle aanwezigen verheven zich van hun zetel, toen de voorzitter, dr. L. G. Kortenhorst, een indruk wekkende rede hield, welke hij in grote bewogenheid uitsprak. Hij gewaagde van de gruwel der ver woesting. die zich onverhoeds en genadeloos op een groot deel van ons volk heeft gestort. Wü treuren om het verlies van vele honderden mensenlevens om het teloor gaan van levende have, woningen en andere eigendommen en om de vernieling van vruchlbare akkers en kostbare levensmiddelen. In smartelijke onzekerheid, al dus dr. Kortenhorst, verkeren wij omtrent de toestand van nog tal- ■- A rlv, teutte 1 onze Haagse redai DEN HAAG. 3 Febr. In dc Eerste Kamer heeft de voorzitter, mr. J. A. Jonkman, een korte rede gehouden, waarin hij verklaarde er behoefte aan te hebben namens de Kamerleden meeleven te be tuigen met de nationale ramp. Wat deze ramp voor ons land betekent, kan slechts de toekomst ons leren. Ook de Eerste Kamer wil gaar ne verklaren, dat zij alleszins zal meewerken aan het herstel en alle maatregelen, die nodig zijn om de getroffenen te helpen. Namens de regering voerde mi nister Beel het woord, die de ver klaring van minister Drees in de Tweede Kamer voorlas. De Kamer hoorde beide toespra ken staande aan. LONDEN, 3 Febr. Op de Noordzee wordt sind-s Zondag het 1331 ton metende Zweedse schip ,.Aspo" vermist. Het schip was op weg naar de Er.gelse haven Hart lepool. doch het schijnt door de storm in moeilijkheden te zijn ge raakt. 4krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Chefarine ,,4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat. ondanks de zeer krachtige werkmg, ook een zwak ke maag niet van streek raakt. loos velen in uiterste nood ver kerende bewoners der geteisterde gebieden en met adembenemende bezorgdheid vervult ons wat de naaste en verre toekomst nog ver borgen houden. Het Nederlandse volk vraagt zich af, of deze nieuwe gesel het in de oorlog ondergane leed niet in omvang en ellende overtreft. De nationale ramp heeft alle sluimerende krachten in ons volk wakkergeschud en wat in de achter ons liggende bange dagen is gepresteerd, heeft het bewijs geleverd, dat rampspoed de mach tigste is van alle banden, die ons over politieke en andere scheids lijnen heen verenigt. Alle aandacht, en alle inspan ningen blijven daarom geconcen treerd op de persoonlijke en de collectieve offerzin van het Ne derlandse volk in al zijn geledin gen. Het feit, dat van de zijde der regering een voorlopig overzicht zal gegeven worden van de om vang van de ramp en van de toe gepaste en nog toe te passen mid delen, om de gevolgen cr van ti bestrijden en te lenigen, mag zeker geen voet geven aan de ge dachte. alsof de regering en d< volksvertegenwoordiging de vrij willige hulpactie ook maar in het minst overbodig zouden willen maken of zelfs maar zouden wil len Dr. Kortenhorst besloot dit korte woord met de bede tot de timachtige en aigoede God. om roost 'e storten Ui de harten der beproefden en uitkomst te geven in de ellende en in de nood van duizenden, die op redding en bij stand wachten. TREIN RIJDT WEER UTRECHT, 4 Febr, Sedert gistermiddag wordt tussen Vlis- sing>en en Arnemuiden op Wal cheren een uurdlienst met treinen gereden. Tussen Roosendaal en 11 Zevenbergen wordt een pendel- n Aftie doet wonderen 1 dienst met treinen gereden. AMSTERDAM, 3 Febr. De Stichting van de Arbeid doet een dringend beroep op do Neder landse werknemers nog deze week tenminste één uur loon of salaris af te staan aan het Ram penfonds. Van de werkgevers wordt gevraagd de bijdrage van de werknemers met een zelfde bedrag te verhogen. Om de nood, die over zovele tienduizenden landgenoten is ge komen, verder te lenigen, wordt voorgesteld, dat alle werknemers zo spoedig mogelijk tenminste acht uur zullen overwerken. Het geld, dat hiermede wordt ver diend, wordt dan met een gelijk bedrag verhoogd en eveneens aan het Rampenfonds afgestaan. Waar overwerk onmogelijk is, dient, aldus dc Stichting, te worden gestreefd naar het af staan van een bedrag, ongeveer gelijk aan dat. wat met overwerk zou ziin verdiend- De Stichting heeft op de werk gevers, wier ondernemingen door de overstromingen zijn stil gelegd. een beroep gedaan, in dien mogelijk, het dienstverband met hun werknemers te laten voortbestaan. DEN HAAG. 3 Febr, De mi nister van Maatschappelijk Werk WIJ MEN SEN...- IJ vinden maar uit en ontdekken maar dóór, Het mens'lijk vernuft staat haast nergens meer Wij brengen de wetenschap steeds meer vooruit,, Bewenen ons teller al dan het geluid. Wij kunnen steeds hoger het luchtruim ingaan En denken seritus aan een reis naar de maan; Wij voelen ons grootmeesters in de cultuur. Doorgronden haast, ieder geheim der natuur- Tó'dat de natuur onze illusies verbreekt. Een vrees'li.jk, waarschuwend woord tot ons spreekt: Kort. krachtig, heftig en mysterieus. Mei donderend stemgeluid. majestueus- Met. water als wapen geeft z' ons te verstaan: „Uw menselijk kunnen is ijdele waan--.." CLINGE DOORENBOS heeft alle burgemeesters en wet houders gemachtigd aan de slacht offers van de watersnood, voorzo ver deze niet of onvoldoende Ir. staat zijn om In hun eigen levens onderhoud te voorzien, voorlopig een uitkering ter voorziening m de noodzakelijke kosten toe te ken nen. overeenkomstig de regeling hulpverlening oorlogsslachtoffers (19401945). De hoofden van de bureaux van het betrokken depar tement in de provincies zullen voorlichting geven. Deze geldelijke hulpverlenings regeling ten behoeve van de slachtoffers van de ramp wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Fe bruari en werd na overleg lussen regering en Nationaal Rampen fonds ingesteld. Nadere uitvoe ringsvoorschriften op de getroffen regeling zullen binnen korte tija zodra het inzicht in de omvang en in de verschillende aspecten van de te lenigen nood is verkre gen aan B. en W. worden toe gezonden. VEN schip uit het benarde ■*-' Zeeland bracht, een groot vader en z\jn kleinzoon vei lig en wel naar Rotterdam, waar behulpzame handen klaar zijn om de nood te lenigen. DEN HAAG, 3 Febr. De eva cuatie van tiet vee uit de getrof fen gebieden in Zuid-Holland is zo goed als voltooid. Volgens voorlopige ramingen is van het vee op Goeree-Overflakkee 90% verdronken. Dit betekent, dat op dit eiland ongeveer 9000 stuks vee verloren zijn gegaan, In het overige gedeelte van Zuid-Holland zijn naar schatting 1000 dieren verdronken. In de Alblasserwaard moesten door verdere stijging van het water, de gebieden, waaruit vee wordt afgevoerd, worden uit gebreid. De verliezen van de veestapel in N.W. Brabant worden geraamd op 5000 stuks. De evacuatie van de veestapel in d.t gebied is nog aan de gang. In Drimmelen heb ben honderden koeien en paarden de overstromingen overleefd. Zij zijn echter onbereikbaar en kon den tot nu toe niet in veiligheid worden gebracht. Aangenomen moet worden, dat al het vee op Sebouwen-Duive- 'and is omgekomen. Er zijn nog geen berichten over de veestapel op Tholen, maar ook hier worden grote verliezen gevreesd. Uit Zee land is geen vee geëvacueerd. Kustvaarder terecht DEN HAAG, 4 Febr. De kapitein van de vermiste Gronin ger kustvaarder „Brevo" heeft zich Dinsdagmiddag gemeld bij gemeente-secretarie te Gor- kum. Tijdens het noodweer heeft het 380 ton metende schip, dat op weg was van Bazel naar Antwer pen, ligplaats gekozen in Dintel- oord. De kapitein C. Breedveld Jr. uit Groningen meldde, dat alles wel was aan boord. LONDEN, Dinsdagavond. In de overstroomde gebieden aan de Engelse Oostkust begint het water langzaam te dalen. In de graaf schappen Norfolk. Essex. Kent en ook op het zwaarst getroffen eiland Canvcy werd hedenavond het onmiddellijke .jevaar als ge weken beschouwd. Alleen in het graafschap Lincolmshire doen zich nog bedreigingen voor, doch de. verwachting is, dat men ook daar zeer spoedig de toestand meester zal zijn. De verliezen aan mensenlevens blijken lichter te zijn dan oor spronkelijk werd gedacht. Dins dagmiddag verklaarde de Britse minister van Binnenlandse Za ken in het Lagerhuis, dat de of ficiële dodenlijst 220 namen telt Enkele honderden mensen wor- ren echter, aldus de minister, nog steeds vermist. Reeds eerder was bekendgemaakt, dal honderddui zend ha land onder water staan. De stormvloeden hebben, vol gens de laatste berichten, in to taal 60.000 mensen dakloos ge maakt. Hierbij zijn niet. inbegre pen de mensen, die uit ravitail- lerin.g>30verwe?ingen alsnog' uit Tilbury, Sheerness en Yarmouth moesten worden geëvacueerd. Terwijl wij dit schrijven is de verdere ontruiming van deze plaatsen in volle gang. OP HET DAK van een af gelegen boerderij op Walcheren ontdekten de vlie gers die de Engelse fotograaf boven hel geteisterde gebied brachten vier mensen, zwaaiend met. de nationale driekleur. Alleen helicoptères kunnen hier hulp bieden. Het is slechts één beeld uit het. verschrikkelijke tafereel dat aan de ogen van vliegers en fotograaf voorbijging. (Luchtfoto ANP) DEN HAAG. 4 Febr, De comman dant 3e militaire afdeling in Den Bosch bericht aan civiele autoriteiten in Brabant cn Zeeland, die bijstand wensen, dat thans de navolgende regeling geldt: a) Civiele aanvragen richten tot Den Bosch, tel. 8131. b) Eva c'u a t 1 e - aanvragen rich ten tot Den Bosch, tel. 8343. c) Militaire bijstand richten tot Den Bosch, tel. 5741 of 5742. De noodgebleden zijn als volgt in gedeeld: Vak 1: Zeeuwsch-Vlaanderen: com mandant kapt. Haersma Buma te Ter- Vak 2: Noord-Beveland. Zuid-Beve land, West van het kanaal Hansweert- Wemeldinge: commandant majoor Potteboom in Middelburg. Vak 3: Tholen, Bergen op Zoom, Ossendrecht, Halsteren, Roosendaal. Zuid-Beveland, Oost van het kanaal Hansweert-Wemeldinge: commandant luit.-kol Pino in Bergen op Zoom. Vak 4: Steenbergen, Fijnaart. Din- teloord, 'Willemstad, Oud-Tholen. St.. l'hilipsland, Schouwen-Duivelandcom mandant. kol. Anthonie in het ge meentehuis te Steenbergen. Vak 5: Standdaarbuiten, Zevenber gen, Moerdijk, Hoge en Lage Zwaluwe, Geertruidenb., Raamsdonksveer: com mandant luit.-kol Durant in Zeven bergen. Vak 6: Langstraat van Raamsdonks- dorp tot Baardwijk, Hank. Dussen, Werkendam: commandant kol. Beren schot, Fred. Hendrikkazerne in Den Bosch. Inlevering enz. DEN HAAG. 3 Febr. Het is nodig gebleken, dat bij het aanbieden van ar beidskrachten en van goe deren gebruik wordt ge maakt van centrale posten, Niet-gespecialiseerde ar beidskrachten en melkers dienen zich te vervoegen bij de gewestelijke arbeids- bureau's- Marconisten kunnen zich melden: Bijzondere radio dienst der PTT, Den Haag. telefoon 773030. Meldingsadres voor art sen: Parkweg 12, Den Haag, telefoon 554835. Vaartuigen: beschikbaar stellen aan de plaatselijke bevrachtingscommissarissen. Kleren, schoeisel en dek king: zenden naar Bureau Watersnood van het Rode Kruis. Princessegracht 31, Den Haag, telefoon 184200. Geld: Nationaal Rampen fonds, gironummer 9575, Statenlaan 81. Den Haag. Materieel als schoppen, zandzakken enz.: zenden naar het directoraat-gene raal van het Verkeer, Van Hogenhoucklaan 60. Den Haas, telefoon 776890. v_ tAdvertentie BESTRIJD DIE GRIEP 1 mei de snel en feilloos werkende: LONDEN, 3 Febr. De Britse regering blijft van mening, dat het de vrije hand geven aan Tsjiang Kai-sjek ongelukkige po litieke gevolgen zal hebben, zon der dat er voldoende militaire voordelen tegenover staan. Met deze woorden gaf minister Eden heden in het Lagerhuis uiting aan de Britse bezorgdheid over Eisen hower's besluit de zevende Ame rikaanse vloot van Formosa terug te roepen. Eden achtte Let echter van be lang de zaak in haar juiste pro porties te zien: „De neutralisering van Formosa was een eenzijdige politieke act e geweest, waarmede de Britse regering zich niet had verbonden. Zij had plaats vóór de Chinese interventie op Korea". Record-drukte op Valkenburg o (Van onze Haagse redactie.) DEN HAAG, 4 Febr. Onder het geronk der motoren van vliegtuigen, die de noodgebieden te hulp snellen, vertelt majoor S. dc Jong, commandant van de transportvliegafdeljng op Val kenburg, ons, dat het aantal vluchten sinds Maandag meer dan verdubbeld is. Machines van elk type, groot en klein, vliegen af en aan om mensen, die om ringd door water verkommeren, aan het allernodigste te helpen: rubber boten, voedsel, dekens, ja, wat niet al. Meer dan 30 vliegtuigen ma ken van Valkenburg uit voort durend pendelvluchlen naar de getroffen streken en het aantal toestellen neemt nog steeds toe Uit alle delen van Nederland wordt hier voedsel en dekking aangevoerd en de voorraden in de grote Transva-hangar groeien met het uur. Maandag maakten de vliegtuigen gemiddeld 13 vluchten en Dinsdag alleen al bij daglicht ver in de 20. „Onze laad- en pakploegen werken dag en nacht door om de opgeslagen goederen in te pak ken en de vliegtuigen te laden." zegt majoor De Jong. „We gaan nu proberen de droppings ook bij duisternis voort te zetten," onthult de Transva-comman- dant, „maar hoe. dat moeten we nog bekijken. De nood is groot en we laten niets onbenrosfd om nóg vlugger. nóg intensiever hulp te verlenen." Buitenland springt bij „Maar ook het buitenland springt ons bij," vernemen wij van majoor De Jong. „Er wordt een Deense Catalina vol mst relief-goederen verwacht en Woensdagmiddag komen twee Noorse Dakota's hier stapels de kens aanvoeren. En alles gaat in de kortst mogelijke tijd weer uit de hangar de lucht in." De Amerikanen zijn vandaag ook in actie gekomen, Pracht kis ten hebben ze uit Wiesbaden meegebracht, met een enorme laadruimte onder de romp. Ide aal om rubber boten te droppen met die achterwaarts openslaan de luiken." Evenals de militaire hulpver lening te land en te water ge beurt. ook de bijstand uit de lucht onder opperste leiding van de territoriale bevelhebber luit., generaal Buurman van Vreeden Bij hem komen alle berichten en verzoeken om hulp terecht en alles wat door de lucht moei gebeuren wordt onmiddellijk naar de „operationsroom" op Valkenburg doorgegeven. Alles vliegt Nooit tevoren zijn er on 'dit vliegveld zoveel verschillende typen machines bijeen geweest als in deze spannende dagen en ook nimmer tevoren is er zo'n gonzende bedrijvigheid geweest, Alles wat maar vliegen kan gaat keer op keer de lucht in: Harpoon- en Milchell-bommen- werpers, verkenningsvliegtuigen en wat niet ai. Sea-otters. de bekende gele reddingsvliegtui gen met drijvers, halen in nood verkerende mensen uit het wa ter en ook de helicopter, die boven elk punt in het water kan „stilstaan", verricht thans on schatbare diensten. AMSTERDAM, 3 Febr. „Stuur geen oude, kapotte en versleten kleren, schoenen en dekens", zo luidt een dringend verzoek van de inzamelingscomité's in Amster dam. Bij het sorteren is in veel in- brengingslokalen namelijk geble- kan, dat er een groot aantal ka potte en daardoor geheel waar deloze en onbruikbare goede ren zijn ingeleverd. „Geef. maar geef bruikbare din gen", Is daarom het devies. Engeland was reeds vorige week Vrijdag van Eisenhower's besluit op de hoogte gesteld. De dag daar op had de Britse regering haar standpunt tegenover de Ameri kaanse regering uiteengezet. Churchill zweeg Labour's oud-minister van Bui tenlandse Zaken, Herbert Morri son, w\lde vervolgens Churchill uit zijn tent lokken over hetgeen hij met Truman en Eisenhower zou hebben besproken over For mosa. Maar de Britse premier maakte geen aanstalten het woord te r.emen. Een koor van Labourleden riep iiem toe: .Antwoord, antwoord", en Morrison zei: „Het is toch ze ker gepermitteerd, dat wij de eer ste minister iets vragen over de kwestie, waar we het nu over hebben?" Teen stond Churchill op. luide toegejuicht door de conservatie ven. Maar het enige wat hij zei was. „Over het onderwerp van mijn particuliere besprek ngen met verschillende belangrijke per sonages in de Verenigde Staten heb ik niets meer te zeggen". Labour was hiermede allerminst oldaan. Bevan wilde weten, of Churchill? bezoek aan de V.S. „nu het een Drivé-bezoek blijkt te zijn" uit de schatkist is betaald. Vrees voor Hongkong En Reginald Paget, een ander Labourlid. achtte het gevaar voor Hongkon? zo gestegen, dat hij mi nister Eden verzocht te overwe gen, de Amerikaanse zevende vloot door een andere (Britse) vloot te vervangen. De m njster ging hier niet op in. Zinspelend op de aankomst van de Amerikaar.se minister van Bui tenlandse Zaken Foster Dulles, in Engeland, zei Eden, dat de hele zaak een niet te verwaarlozen teer Dunt vormde in de Brits-Ameri kaanse betrekkingen. Met bet oog op Dulles' komst was bet hem lie ver geweest, dat het Lagerhuis zich wat gematigder had getoond in zijn commentaren. (Reuter). DEN HAAG. 3 Febr. De vol gende postverbindingen, met de getroffen gebieden zijn thans, voor zover bekend, mogelijk: Vanuit Rotterdam: naar Voorne en Putten. Hellevoetsluis en evt. Goeree. Beijerland en de Hoek scha Waard. Vanuit Dordrecht: Sliedrecht, Gorinehem en Alblasserwaard. Vanuit, Roosendaal: Walcheren en Zuid-Beverland. Vanuit Bergen op Zoom: post voor Tholen, Schouwen en Duive- 'and, ligt hier verzameld. Vanuit Den Bosch: De Lang straat tot Drimmelen. Vanuit Gorinehem: Land van Alt.ena behalve Oud. en Nieuwen- dijlc. De Internationale verbindingen via Hoek van Holland zijn weer normaal. Verbindingen vanuit Amsterdam met België zijn even eens weer normaal.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3