EUROPA KOMT TE HULP POTASCH EN PERLEMOER Eerste vluchtelingen in Utrecht MAXIMUMPRIJZEN VOOR AARDAPPELEN Waarom geen Ida Haendel UITSLAG VOETBAL- PRIJSVRAAG No. 17 c Directeur handelde impulsiet rondvaartboten? Melk niet vetter; wel duurder HELP Intwoorcl in 't pakje. GIRO 9575 j In de AHOY-hcd HELP- GIRO 9575 D Schaatskampioenen rij den ten hate van Nederland Hulp uit Oslo Massale schaakséance in Effectenbeurs Boksen en bridgen Ned. worstelaars boeken succes DE KLEIDE KODIEDIE RUFUS EN FI.OK A DE TELEGRAAF WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 AMSTERDAM, Febr. Wie een landkaart van West- Europa voor zich zou nemen, zou daarop uit vrijwel elk land lijnen naar Nederland kunnen tekenen lijnen waarlangs hulp naar onze geteisterde Zuidwesthoek vloeit. Hulp in ve lerlei vorm. Vliegtuigen, Rubberboten. Dekens. Bulldozers. Gereedschappen. Troepen. Maar ook geld. En aanbiedingen om kinderen te huisvesten. De Westduitse snelwegen boden vandaag een aanblik als in de laatste oorlogsdagen. Lange ge motoriseerde colonnes met Ame rikaanse troepen en uitrusting, kranen en bulldozers daveren in de richting van ons land. Overal in de steden zorgen benzincde- pots voor een snelle voortgang. Maar niet alleen de Amerika nen weren zich geducht. Bü Dus- seldorp zetten zich vanmiddag 300 Britse en Canadese militairen in beweging naar onze grenzen. En nog meer zijn reisvaardig. Eerder al waren 13 Britse landingsvaar tuigen, te zamen met drie motor barkassen van de Britse Rijnflot tielje, uit Krefeld naar Rotterdam vertrokken. Maar ook uit België en zelfs Frankrijk zijn militairen te hulp gesneld. En al evenzeer staan burgers in de omringende landen klaar om op het eerste sein naar hier te komen, In Scandinavië, Engeland. Frankrijk, Italië, Zwit serland, Duitsland overal wor den dekens, kleren, kindervoe ding en geld ingezameld, Van de Franse Zuidkust, uit Italië en Duitsland komen aanbiedingen voor huisvesting van honderden kinderen. En alsmaar vloeit de stroom van goederen en medicamenten. Ook in Amerika, Canada, Australië, Zuid-Afrika, Indone sië. De K. L. M. zal op al haar internationale lijnen zoveel mo gelijk ruimte gratis beschikbaar stellen voor een snel vervoer. (Van onze speciale verslaggever), UTRECHT, 3 Febr. Star kij kend uit de ramen van bussen, de kinderen stijf tegen zich aange drukt, de waterlaarzen en klom pen nog aan hun voeten en büwü- len slechts gekleed in een pyjama waarover haastig een mantel is geworpen, kwamen vannacht de eerste vluohtclingen uit de ramp gebieden van ons land in Utrecht aan. Geëvacueerden uit de Hoekse Waard, uit Putten, van Schouwen, uit. Zierikzee, uit al die steden en van al die eilanden welker namen sedert drie dagen op ieders hp- pen zyn en die de droeve klank hebben gekregen van veldslagen en oorlogen, namen die plots in de geschiedenis zijn getreden, de ge schiedenis van mateloos leed en strijd tegen Nederlands erfvijand, het water. ,,Het is erger dan de oorlogsda gen, dit alles', zegt boer Fortuin uit Strijen in de Hoeksche Waard, die vanmiddag pas van zijn zolder is gehaald waar hij al dagen en nachten wachtte op redding. ,,T oen zijn we gezonken met een leeg schip, we hadden immers niets. N u zijn we gezonken met een vol schip. Maar.... we heb ben er ten minste het leven afge bracht". Bezorgd, angstig vooral om zelfs even gescheiden te worden van hun verwanten, zitten de vluchtelingen daar en zien lijde lijk toe terwijl de UVV-sters en Rode-Kruismensen zioh om hen bekommeren. Het is een schouw spel van intense lijdelijkheid, na al het leed, dat des te treffender is door het drukke geroezemoes van hen die deze mensen bemoe deren. Als er weer twee, man en vrouw uil Zierikzee, naar een tijdelijke slaapplaats worden gebracht op het Jaarbeursterrein, dat als ont vangstcentrum is ingericht, mom pelt de man: „Slapen, slapen, doe ik allang n:et meer. Sinds Zondag hebben we de laarzen nog niet uit gedaan". Maar nu zijn ze in veiligheid en worden liefderijk opgenomen door al die landgenoten, die het leed met hen mee-beleefden. Driedui zend zouden er in de loop van de nacht nog aankomen in Utrecht met bussen en later nog met sche pen. Veertigduizend vluchtelingen zullen in totaal in deze provincie worden ondergebracht en de ko mende dagen zullen de mensen aan de Croeselaan, in de Bloemen- „Dit is erger dan in X de oorlogsdagen' X en Groentehal van de Domstad in de weer zijn om hen te voorzien van het allernoodzakelijkste. Onafzienbaar veel ligt opgesta peld in de loodsen kleren, schoenen, meubels. Een kinder wagen staat er nog, onuitgepakt, maar hij is zo uit een winkel ge komen en uit ieders mond klinkt lof over de schitterende kwaliteit van alles wat geschonken is. In zo grote mate geschonken zelfs, dat men verzoekt voorlopig even te wachten met het sturen van nieu we giften in natura, tot er weer een oproep komt. Maar nu kunnen de evacué's voorlopig worden geholpen. Zij kunnen in wat kleren worden ge stoken en enkele meubels ontvan gen. Om zo spoedig mogelijk te trachten weer een nieuw leven te beginnen. Opdat er weer nieuw licht komt in deze ogen. die nu nog met angst de toekomst in zien BENEFIETUITVOERING CONCERTGEB.ORKEST AMSTERDAM, 4 Febr. Woensdag 11 Februari geeft het Concertgebouworkest, onder lei ding van Rafaël Kubelik, ten bate van de rampgebieden een concert waaraan zullen medewerken het Toonkunstkoor, afd. Amsterdam, met als solisten Erna Soorenberg. Annie Hermes, Wibe Draaiier en Léon Combé en de pianist Willem Andriessen. Uitgevoerd worden het Kyrie uit de mis van Schu bert, het derde pianoconcert (C-mol) van Beethoven en de vijfde symphonie van Dvorak (..Aus der neuen Welt"). Het con cert zal met het Wilhelmus wor den geopend Alle medewerkers van dirigent tot nrogrammaver- kooosters toe. hebben zich be langeloos ter beschikking gesteld (Van een onzer verslag gevers) AMSTERDAM, 3 Febr. - De Urker-vissersvloot, be staande uit tientallen vis sersvaartuigen passeerde omstreeks gisteren het middaguur het IJ waar zij zich aan cle Houthaven ver zamelden. Gisteren is de vloot, vermeerderd met een aantal vaartuigen uit Vo- lendam,, uit de Houthaven vertrokken, om via het Westerkanaal en de Schin kel via Gouda, binnendoor naar Zeeland te varen, om daar te helpen bij de eva cuatie. eén cent per kg extra worden berekend. De kleinhandel is verplicht de aardappelen te voorzien van een duidelijke aanduiding, be treffende de verkoopprys en de soort der aardappelen. De marge voor de kleinhandel is drie cent, voor grossiers 2,75 cent en voor de landhandel 0,75 cent per kg. In tegenstelling tot anders luidende berichten deelt het ministerie van Landbouw mede, dat het exportverbod voor aardappelen geldt voor alle aardappelen, ook voor die, waarvoor afleveringscontracten zijn gesloten. Uitgezonderd zijn echter de aardappelen, die blijkens de verzendmgsdocu- menlen vóór 1 Februari van de eerste laadplaats zijn ver trokken. DEN HAAG, 4 Febr. Met ingang van heden zijn maxi mumprijzen voor aardappelen vastgesteld, die ten doel heb ben een ongemotiveerde prijs opdrijving waarvoor naai de mening van deskundigen geen aanleiding bestaat tc voorkomen. De maximumverkoopprijzen gelden voor verkoop door telers, landhandelaren, gros siers en kleinhandelaren. De maximumprijs bij verkoop aan de consument, waaronder niet alleen gewone verbruikers, doch ook hotels, restaurants en ziekenhuizen worden gere kend. bedraagt voor klei-aard- appelen 18 cent per kg en voor zandaardappelen 16 cent per kg. Voor de Waddeneilanden bedragen deze prijzen 19 en 17 cent. Voor thuisbezorgen mag (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 4 Febr. Door de grachten van de hoofdstad vaart een rondvaartboot, waarin een enkele Amerikaan bibberend in zijn jaskraag zit te buiveren. De rest van de zeven in de win- tervaart zijnde rondvaartboten de andere zijn in de stallingen liggen aan de kant en wachten op toeristen. Waarom varen deze rondvaart boten nog door de grachten en niet in het rampgebied, hoort men vragen. Wij hebben deze vraag voor gelegd aan de rederij Kooy. „Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp," aldus mevr. Kooy, „heb ik de gemeente op gebeld om te vragen, hoe ik mijn boten ter beschikking kon stel len. Men verwees mij naar het Bevrachtingscommissariaat. On middellijk heb ik bij het Bevrach tingscommissariaat mijn boten op gegeven. Zij werden echter af gewezen, omdat ze een te grote diepgang (1.70 m) hadden. Zij konden deze boten niet gebrui ken," Het Bevrachtingscommissariaat deelde ons echter mede, dat men van een opgave van de Rond- vaartrederyen niets wist, doch dat de rondvaartboten ook niet nodig waren, omdat men in Den Haag bepaald had, dat uitsluitend 80 tons motorboten die dus een veel grotere diepgang hebben naar de getroffen gebieden moch ten varen. De rondvaartboten er zijn er acht in de winiervaart en deze hadden onmiddellijk kun nen uitvaren kunnen ge zamenlijk 500 mensen vervoeren, hetgeen betekenf, dat vele plaats jes met één vaart van deze boten geëvacueerd hadden kunnen wor den. Vloolavond door ld begeleid door Theo van der Pas in grote zaal Concertgebouw. Sonate no. 10 op. 96 van Beet hoven. Chaconne van Baoh, Porme van Chauison. genre stukken Szymanofski. William Kroll en Paganini. DE Kunstkring-gemeente, ver zameld in de grote zaal heeft gisteravond de violiste Ida Haen del langdurig en uitvoerig beju beld. Begrijpelijk, zij het niet gerechtvaardigd. Begrijpelyk om dat de kunst van Ida Haendel een exhibitie betekent van het perfecte violisme. De allure van haar vioolspel is van een derge lijke graad van volmaaktheid dat het moeilijk valt schijn yan wezen te onderscheiden. En hier in faalde de zaal. Iemand van Ida Haendels vio- lislisohe, puur instrumentale gaven, weet de schijn te hullen in een zeer aangename, zeer welluidende vorm. Geen moge lijkheid tot violistische schoon heid ontsnapt aan haar aandacht die hierdoor als gebiologeerd blijkt. Op deze klankzinneiijke charme staart Ida Haendel zich klaarblijkelijk blind en hoort zy zich doof. Met de zekerheid van de geroutineerde podiumvirtuose trekt zij deze schone fagade op en het Is of zij bewust poogt de aandacht af te leiden van het geen de fagade zin geeft en in houd. Aan de achtergrond van de noten komt Ida Haendel met toe zij leeft louter en alleen voor haar instrument, Of Ida Haendel, begeleid door Theo van der Pas, Beethoven speelt, een Chaconne voor solo viool van Bach, de vereenzelvi ging met de noten blijft uit. De noten komen er, zij komen er zelfs magnifiek doch haar wezen blijft ongepeild en onuitgezegd. Men mist de spanning, de bezie ling en de muzikanteske drilt, men mist tegelijker tijd de nobles se, zaken waarnaar men te hevi ger gaat verlangen naarmate de avond vordert Zelfgenoegzaam is de kunst van Ida Haendel; de eventuele persoonlijkheid blijkt rigoureus opgeofferd aan de uiterlijke schijn en deze maquillage blykt even ondoordringbaar als funest. H. J .M. MULLER. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 3 Febr. De mi nister van Landbouw, ir. S. L Mansholt acht het ongewenst hel huidige vetgehalte van de iy-'A van 2,5 te verhogen, daar de melkprijs toch reeds hoger zal worden wanneer de voorgenomen vrijlating van de prijs van con. sumptiemelk een feit is geword ti Wegens de zeer hoge subsidie die het Landbouw-egalisatiefonds reeds op de melkprijs versteel* zal deze prijsverhoging niet dooi etxra-subsiaies kunnen worden opgevangen. Dit deelde de bewindsman de Eerste Kamer mede in 'n Memo rie van Antwoord op de landbouw begroting. De enige belangriikf consumenten-subsidie, welke thans nog uit het Land'bouw-ega- lisatiefonds wordt verstrekt, is die op de consumntiemelk, welke na de recente prijsverhoging noe ongeveer 5 cent per liter be draagt. Evenwel is de minister met de gorganiseeerde landbouw van mening, dat een zo sterke priis- styging als het gevolg zou zijn van de opheffing dezer subsidie, zowel uil het oogpunt van afzet als uit een van volksgezondheid ongewenst is. Advertentie Menig roker beseft pas achteraf, dat hij weer een cigaret gerookt heeft, als hij het eindje op de rand van de asbak uitdrukt. Dat kan u onmogelijk met Paramount gebeuren. Dat is wel degelijk zó plezierig roken, dat u zich elke Paramount als een genoegen realiseert. Van de steeds weer verrassende eerste trek tot het moment, dat hij werkelijk uit moét: 't Zuiverste rookplezier! Zo'n vers en geurig pakje Paramount geeft twintig keer BINNEN de gestelde termijn werden 2651 geldige coupons ontvangen, waarop 11.348 zegels I waren geplakt, zodat de inleggel- I den voor de voetbalprijsvraag 1 No. 17 1.134,80 beliepen. I Overeenkomstig de voorwaar- I den van de prijsvraag werd dit i bedrag als volgt verdeeld: I Beschikbaar voor prijzen 50% ƒ567,40 Beschikbaar voor lief- 1 dadige doeleinden 35 397,18 Beschikbaar voor admi nistratiekosten 15 170,22 antwoord op de vraag, waarom u rookt. in.UI <5. m merïcsn uqwettes 1.134,80 Overeenkomstig de bepalingen van deze voetbalprysvraag wer den de prijzen toegekend aan: Een inzender met negen juist voorspelde uitslagen en 21 punten. Twee inzenders met negen juist voorspelde uitslagen en 20 punten, Een inzender met negen juist voorspelde uitslagen en 19 punten. Drie inzenders met negen juist voorspelde uitslagen en 1.8 pun ten. Een inzender met negen juist voorspelde uitslagen en L6 pun ten. Een inzender met acht juist voorspelde uitslagen en 21 pun ten. Een inzender met acht juist voorspelde uitslagen en 20 punten. Drie inzenders met acht juist voorspelde uitslagen en 19 punten. Vier inzenders met acht juist voor spelde uitslagen en 18 punten. Zes inzenders met acht ju/st voor spelde uitslagen en 17 punten, Amusement Amsterdam, 4 Febr. THEATEK. Centraal Theate*. 8 u.: Vla Lissabon (Ncd Cömedie). Komedie, 8_u.: Potasch en Perlemoer <Gez Leidseplcl Cabaret Nieuwe C Kaart theater Blbelonlë ..B C.- Sonneveld Ma lande u. af: Ruxslch Cabaret Extase, van 4 u. af: The met zijn orkest. Caramclla van 8 Balalaika. Palace van 8 u. af: Rhythm. Club m v. Pola Raymonde (dans). Stad «schouwburg 8 u.; Hendrik (R'dams Toneel). Carre, 8 u Zat., Zond en Woensd. I 8 u.: Circus Strassburger. TENTOONSTELLINGEN. Stcd. Museum, t/m 16 Febr.' Grahem Sutherland t/m 9 Febr.: ,,De Brug" t.-m 2 Maart: Collectie Domntck. DE ZAAK DER 25 N.V.'s -I Cfl WELOFGEENVAESE HANDTEKENING? (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 Febr. Voor de Haagse rechtbank is Dinsdag de behandeling begonnen van zaak tegen de 52-jarige accountant I. J. S. uit Oegstgecst, die in de na-oorlogse jaren kans heeft ge zien, niet minder dan 25 naam loze vennootschappen op te rich ten met kapitaal van anderen, en deze gelden geleidelijk wist over te hevelen in eigen zak. De reeds bijna een jaar in voor arrest zittende verdachte had plaats genomen achter een tafel met stapels mappen en documen ten. Hij werd geflankeerd door twee van zijn drie raadslieden, mr. A. Mout en mr. J. H. Willems. Twee uur duurde het verhoor der eerste twee getuigen, J. P. en V. C. B. Het betrof hier de N.V. Boekhandel De Lange te Deven ter, waarvan de verdachte vol gens hun verklaring buiten hun voorkennis hoofddirecteur was. Van B- stond een handtekening onder door S. opgestelde notulen van een vergadering, die B. nim mer had bijgewoond. Uit het ver loor bleek, dat er met boeken en bescheiden was gemanipuleerd. Camouflage Daarna verscheen als getuige ft décharge voor het hekje R. J. T., secretaris en willig medewerker van S. Tijdens het vooronderzoek had T. al een gedeeltelijke beken tenis afgelegd, maar thans trachtte hy een gunstige verklaring van de zaken van S. te geven. Aan de tand gevoeld door de president, mr. A. J. Veldman, en de overige rechters gaf hij toe, dat hel op stellen der notulen tot zijn taak behoorde en dat S. hem by wijze van camouflage benoemd had tot „president-directeur" van het Li-, terair Boekhuis. De feiten, waar om het ging, kon hij zich niet meer herinneren. De gewezen secretaresse van S. was zeer positief in haar getuige nis. toen het weer over de ver valste notulen ging. „Er is met die notulen niets onregelmatigs ge beurd," sprak zii. Het plaatsen van valse handtekeningen in de notulen ontkende zij ten stelligste. Kwaad De president nam daarna de verdachte zelf in verhoor, maar deze verdedigde zich hardnekkig, Zijn werkwijze als leider van het samengestelde concern kenschet ste S. als „snel en impulsief". Toen verdachte in de notulen niet kon terugvinden, dat hij als hoofddirecteur was afgetreden, had hij zich kwaad gemaakt. „En toen hebt u falsificaties pleegd," onderbrak mr. Maris hem. De Haagse psychiater dr. M. W„ getuige a décharge, verklaarde als commissaris in de zaken var. S. te hebben gefungeerd. In alge mene zin zag hy verd. niet aan voor een oplichter, en diens sub jectieve betrouwbaarheid trok hü niet in twijfel. Merkwaardige figuur Een merkwaardige figuur wa» de 41-jarige getuige W. F. C. E. uil Leiden. Hij was directeur ge weest van de Nederlandse Uit gevers Mij., een der vele creaties van S. Ofschoon hij er voor f 12.000, die verd. hem bij de in diensttreding liet storten, ingelo pen was. vuurden zowel de offi cier als de verdediging en zelfs S. tal van scherpe vragen op hem af, S. had hem destijds een vervalste balans getoond, en get. is er pas later achter gekomen, dat de zaak niet. klopte. De boekhouder had hem echter al eerder ingelicht, „Hebt u dus eigenlijk niet een beetje meegeknoeid?" vroeg mr Mnris. maar E. ontkende dit. E. had de f 12.000 voor toetre ding uit een -bankcrediet betaald en moest f 2000 per jaar aflossen Dit wist S„ maar deze beloofde de nieuwe directeur een winst van wel 20.000. Woensdagochtend wordt de zit ting hervat. Een tafereeltje uit de AHOY- hal in Rotterdam, waar tal rijke vluchtelingen uit liet rampgebied een voorlopig onderkomen hebben gevon den. Alles hebben zij achter moeten laten hun hond is gered Willet Hnlthuj e lö Febi\: Kunst en SmaaK, t eetcultuur >r. t.,m 4 Febr.' „Creatie". Eigen verzameling, m: Tentoonstelling „Oler MUZIEK. Concertgebouw (gr. z 8 15 u.: Concert gebouw Orkest o.l.v. Rafael Kubelik. Solist: Jan Damen (vlooi). BIOSCOPEN. Vlliamlua 2.15. 7. lus. 18 jaar. I; De verboden Chrls- 7.15 9.30: Tot inkeer, ia 2, 7 15, 9.30: De Tante van Charlie, a.l inlimr 2 7 15. 0 30: Anna, 14 i pitnl 2, 7 15. 9.30: Blanke Ballast, 18 lenc (Regullersbreestraat) doon. voorst Jneac (Damrak) van 9.30 af doori stelt.: De eerbiedige lichtekooi, 18 lincina Puristen van 12 at doorl. vo Zondige levens, 18 J. :ily 2.15, 6.45, 9 30- Het Mysterie vt gouden Adelaar, 18 j. lorso 1 30. 3.45. 7.15, 9.30: Ope :>illiira 2.15, 8, Affair In Trinidad. 15, 7, 9.30: Achter gesloter i :<l I-" n. 18 1 7.15, 7 15, 9 30: Slngin' In the rain, o li 2 30, 7.15, 9 30: Lo Plalsir. 18 - 3.15, 5 15, 7 15, 9.31 Blanke Ballast, 18 j. Ballangrnd, Andersen, Broekman, v. d. Voort, enz. OSLO, 3 Febr. De enige twee schaatsenrijders, die ooit drie Olympische gouclen medailles hebben veroverd verder Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes en Noorse schaats kampioenen, zullen Donderdag in het Bislettstadion uitkomen in weldadigheidswedstrijden ten bate van de Nederlandse getroffenen. De Noren Ballangrud en Hjalmar Andersen, die respect, in 1936 en 1952 met drie gouden medailles van de Olymp. Spelen terugkeer den, zullen op de 500 meter tegen elkaar uitkomen een evene ment, zoals nog nooit in de ge schiedenis is voorgekomen. De wedstrijden worden geor ganiseerd door het „Oslo Dag- bladet". in samenwerking met de Idrettslag IJsclub te Oslo. Men rekent op een opbrengst van min stens 50.000 kronen (ongeveer 25.000 gulden). Vandaag is uit Oslo per vlieg tuig een ton goederen, voorname lijk dekens, medicamenten en rubberlaarzen naar Nederland verzonden. Verscheidene lande lijke en provinciale dagbladen zyn begonnen met het houden van inzamelingen ten bate van de ge troffenen. (A.F.) phlnc eralh 1,30, 1.45. 7.15. 1.301 30. 3.45. 7.15, 9.30: Storm over 14 1 Plaza van 1130 af doorl. vporst.: Bureau Zedenpolitie. 18 j Itrx 2, 7 15, 9.3(1' Los Mlsbrables. 14 J. Rilt Ito 1 15, 3 30 7 15, 9 .30 Op hel scherp van de snede, 18 J Itoxy 1.30, 3 45, 7 15. 9.30: De kleine wereld van Don Camlllo, a.l. 3 45, 7, 9.30: De laatste 14 J 2 15, 7. 9 30: sterren UI Ik Uk"' Irtoria 2, 7.15, 9.30: Caeablanca. 1 /est En-I 2. 7.15. 9.30: Tretnroof I soun. 14 j. AMSTERDAM. 3 Febr. Don derdagavond om lialfacht wordt in dc grote zaal van de Effecten beurs in Amsterdam een groot schaaktournooi georganiseerd ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Het zal een simul taanseance worden, waaraan vele grootmeesters en meesters, zowel uit binnen- als buitenland, hun medewerking hebben toegezegd. De schaakkamp wordt georga- nseerd door de verenigingen Ef fectenbeurs, VAS, ASC en AS3 De aanmeldingen kunnen uit sluitend aan de zaal gesch'eden. Entreegelden voor deelnemers f 2.50. voor junioren tot zestien jaar f 1.50 en voor belangstellen den f 0.50. Men hoopt, dat honderden Am sterdamse schakers zich naar de Effectenbeurs zullen begeven ten einde op die wijze mt-de te wer ken aan dc leniging van de nood. DEN HAAG, 3 Febr. Ten bate van het Rampenfonds zullen Don derdagavond 5 Februari in Kras- napolsky te Amsterdam bokswed- Mor" strijden worden gehouden tussen amateurploegen van Amsterdam en Rotterdam. De Amerikaan Charley Anglee en Harry Bos boksen een demonstratiepartij. Onder de auspiciën van de Ned. Bridge Bond zullen in de maand Febr. overal in het land bridge drives worden gehouden, te orga niseren door de districtsbesturen, terwijl aan de verenigingen is verzocht, zulks ook in clubver band te doen, Ook deze drives worden op touw gezet ten behoe ve van het Rampenfonds. AMSTERDAM, 2 FeDruari. Onze worstelaars hebben In Duisburg cn met hun A- en jeugcUeam Zaterdag en Zondag met succes aan wedstrijden dee!genom«n. Wanneer P. Arts en H. Stolz in hun ontmoeting niet gedupeerd wi worden had de overwinning 62 geweest. Een wel speciale vermelding ver dienen Jsring. extra-prüs .voor mooiste parlij. Slikvoort, Den Hartog. Kops en J Arts. Ook C Mengers voor zijn prima party 14 !i minuut tegen cle Duitse kampioen '53-'53, Marle, Vol ledige uitslagen: in Duisburg Turnver- ein Frisch-Auf '07, eerst genoemd. Jeugd; Kouwlij w. v. v. d. Veen (H). Hanke I w. v. Jelles (H). Hanke II verl van Den Hartog (H), Hahn I w van Vogel (H), Kröniein verl. v. Kops (Hl; Jippkens w. van Jansen (Hl. Küttschert w, v. Brinkman (Hl, N:ggemann w. v. Stam (H>, Engels w. v. Thomas (H), Gast verl. v. Stollz (Hl. Jansen verl. v. Groothuyze (Hl. Bungert w v. Jaring (Hl, Strahter verl. v. Stikvoort ,HI, Marle vv v C. Melgers (H) Hölz verl. v. J. Arts <_H)._ Schlenke verl. v. P Arts (II), 55 De resultaten in Homberg waren de Duitsers eerst genoemd Jeugd. Breitansteln verl v. G. v. d. Veen (II), Runde I w. v. Jansen (Hl, Hahn verl. v. Vogel (HI, Havers verl. v Kops (Hl, Kutta w. v. Jelles (Hl Hönscher verl. van Den Hartog (Hl, 42 v. ,11). A-klasse v. Ree verl. v Brinkman (Hl, Zore verl. v, Stam (H), Hein w v. Thomas (H), Freijdt verl. van Jaring (Hl, Runde II w onder protest van Stoltz (Hl, Jansen w. v. Groothuijze (H), Fransen verl v. Stikvoort (Hl. Kiltta verl. v J Arts, Oehmen w. v. P. Arts. C. Melgers H won reglementair. Eindstand 64 voor „Hercules". In verband met de ramp welke ons land heeft getroffen werd de terugreis onmiddellijk aanvaard. De namen der prijswinnaars zyn: Ie Prijs 249,66. 1.C, de Boer. Sarphati- park 19 hs., A''dam I 240.66 Cwee 2e prijzen ad 56,74, ti: /.amen f 113.48. 2. S. Groet. Molenvaart 34. Anna Paulowna56,74 3. M. Reinewald, 2e Boer- haavestr. 13 I A'dam 56,74 Een 3b prijs 19.86. P, G. Fabel Jr., Begijn hof 2. Haarlem 19.86 Drlo 3e prijzen ad 19,86, te zamen 59,58 5.C. J. v. Dijk, le J. v. d. Heydenstr. 100'hs., A'dam 19,86 6. H. Milder, Hoofdstraat 5, De Steeg (Gld.l 19,86 7.B. Scholten, Beethoven- straat 106 II A dam 19,86 Jrie 4e prijzen ad 11,35 te zamen 34.05. 8.J, J, H. de Wit Mercator- straat 38, A'dam 11,35 9. Mevr, M E. Anlhoniesse- Bakker. Zaandammerplein 30 1, Arnrterdam 11,35 10. C. Cnspijn, Ranonkel kade 23, A'dam 11,35 Drie 4e prijzen ad I 11.35, to zamen 734,05. 11. S, Broertjes, Kattenbur gerkade 60 II, A'dam11,35 12. J. v. d. Griendt, Nw, Am- bachtstr. 21, 's-Herlogen- bosch 11,35 13. P. Lozekoot, Velkamp 14, Nijkerk (Gld.) 11,35 sr 5e prijzen ad 5,67, l.e zamen 22,68. 14.11. H v. Delftf, Mr. Luy- bensti'. 58, Waalwijk (N. Brabant) 5,67 J. Mandema, le Johanna- straal, 34, Apeldoorn 5.67 J. Mandema, le Johanna- straat 34, Apeldoorn 5,67 C, Slagveld Jr.. Kostver- lorenstr. 30, Zandvoort 5,67 Zes 5c prijzen ad 5,67, te zamen 34,02. 18. L. de Boer, Heemraad schapslaan 76, Amstelveen 5,87 9,H, van Dekken Sr. Trans vaal tr. 5 1. A'dam 5,67 20. A P. Merckx, Verheull- slraat 17, Arnhem 3,67 A. Meyer, Pr. Hendrik kade 125, A'dam 5,67 J. F. Meyer, Bouwen Ewoutstr. 58. Vlissingen 5.67 23. G. L, Post. Minckelstr. 9 B, A'dam i. 5,67 Voorts werden 15 ongeldige coupons ontvangen, waarop voor een bedrag van 6,30 aan zegels was geplakt; dit bedrag wordt overeenkomstig de bepalingen toe gevoegd aan het Fonds voor Lief dadige doeleinden. In totaal kan derhalve in dit Fonds gestort wor den een bedrag van f -103,50 be staande uit: 35% van de geldige cou pons f 397,18 bedrag vcan de ongel dige coupons6,30 afronding bij prijzenbe- rekening0,02 403,50 Saldo Fonds t/m Prijs vraag no. 16 8.386,45 Toegewezen 7.000, Zodat nu in totaal in het Fonds aanwezig is 1.789,95 De prijzen zullen Maandag door onze administratie aan de win naars worden toegezonden, dan wel op hun girorekening worden overgeschreven. De accountantsverklaring waar in bovenstaande uitslag is opge nomen, ligt op onze bureaux voor belangstellenden ter inzage; een afschrift van deze verklaring wordt desgevraagd gaarne toege zonden. Afd. R'dara KNVB besluit: ZONDAG GÉÉN VOETRAL (Van onze correspondent) ROTTERDAM, 4 Febr. De af deling Rotterdam van dc KNVB heeft in verband met de ramp, die ons laud getroffen heeft, besloten de wedstrijden, die Zaterdag en Zjndag a.s. zouden worden ge houden, niet tc doen doorgaan. KIKVORSEN-DE REST AMSTERDAM. 2 Febr Zaterdag avond 7 Februari za.' tot besluit van de Hauserbekerweditrijden in het Sporlfondsenbad Oost te Amsterdam een waterpolowedstryd worden ge speeld tussen de ..Kikvorsen" en De rest van Nederland. De ploegen zijn als volgl samengesteld: Kikvorsen doel: Finee (Dolfijn); achter: Braasem (Haarlem). Sievers (HZC) en Henny Keetelaar (Robben), voor: Walewijn (I-IZ en PC). Van Feg- gelen (Meeuwen) en Smol (HZ en PCI. Rest van Nederland: doel' Voort- man (Neptunus, Amersfoort i; achter: Luohs (Robben), Kot'evaar 'Merwede) en Bijlsma (Haarlem): voor: Cabaut (GZCi, Bouman (HI'C) en Van der Toorn (GZC). •MIDDAG 9d» MAAND Laatste voorstellingen j HAAST UI I UIT VOORRAAD LEVERBAAR 2 NIEUWE 250 KW DIESEL-AGGREGATEN Fabr.: Enterpnse/Elliotri, 450 P,K. 450 omw./min., 120/240 V, gelijkstroom. WILLEM POT N.V., GROOTHANDELSGEBOUW Stationsplein 45, Rotterdam, tel. 119620. Vccrtien Met frisse athletiscihe stap wandelden Rufus en Flok verder door het toi nog toe tamelijk herbergzame berglandschap; bord- les met ve-buden toegang waren er niet te vinden, want men moet nu eenmoal niet vergeten, dat Rufus en Flok bij dit avon tuur niet meer binnen de grenzen van het vaderland waren. Er was wél een bordje „Benboggel". „Maar", zei Rufus, „die juffrouw in de snoepwinkel zei im mers, dat er geen vreemdelingen in Benboggel mochten ko men!" „Stel je niet aan", zei Flok. „Je moet niet zo zenuwachtig wor den. We lopen rustig verder". Dat deden ze dus maar; zij liepen zwijgend verder, langs tal rijke borden, waarop in duidelijke drukletters te lezen stond, dat het hier voor vreemdelingen, voor Flokken en Rufussen streng verboden toegang was. „Rustig verder lopen", zei Flo-k alleen maar. En ondertussen arriveerde ook Kreumel in deze contreien. Hij zag eigens een juffrouw, die op een stoepje zal uit te blazen, cn hij vroeg haar: „Kunt u me ook zeggen, waar ik een meneer Ben Ben Ben Don kan vinden?" „Welke Ben?" vroeg de juffrouw. „Ben Don Don, of Ben Ben Ben Don B°n, of. „Ben Ben Ben Don," sprak Kreumel. „D'r zijn er veertien die zo heten!" zei de juffrouw.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3