Ontroerend grote hulpacties over de hele wereld SARANTO 300000 KOK komen bij tonnen Ontroering en angst in Indonesië Frankrijk helpt Geld en goederen ons spontaan half millioen Partijbestuur vergadert „De Hoogstraat voor zieken Ratten in Oostende Millioenen in Rampenfonds zwaar getroffen Gezin met huis weggesleurd in Klundert Nederlanders organiseren hulpactie Convooi van 24 treilers Wat doet het iveer? Dode dieren ten snelste opruimen Weinig publieke belangstelling Samenwerking bij de radio Uitstel overleg met Duitsers BEURS van AMSTERDAM Vloot ligt voor Schouwen 0 HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 PAGINA 8 (Van onze correspondent te Parijs. L J Kleijn) Zelden heeft de bevolking van Frankrijk zo intens meegeleefd met Nederland als tijdens deze overstro mingsramp. De voornaamste bladen hebben hun eigen verslaggevers naar de overstroomde gebieden gezonden, die het Franse publiek dagelijks op de hoogte houden. Uit alle hoeken der aarde stromen gelden, levensmiddelen, kleren, beddegoed. medicamenten binnen. Talloos zijn de aan biedingen om hulp te verlenen en van vele kanten biedt men De hulpactie is volkomen spontaan onderdak aan voor kinderen, uit de grond geschoten Het Rode Dinsdagavond had het Internationale Rode Kruis 250.000 dol- Snal hdSenr?è?diïschikkSig8™ï 1" (een klein millioen gulden) beschikbaar voor het Neder- steld. die deels nog in de nacht van landse rampgebied. Het geld komt uit elf landen; Australië, Dinsdag op Woensdag zijn verzon- Canada Denemarken, Ierland, Italië, Nieuw Zeeland, Noorwe- Ook het Leger des Heils is een gen, Zwitserland, Zuid-Afrika, Amerika en West-Duitsland. En hulpactie begonnen. De bank Jordan aan ajje jtanten WOrden nog hulp-acties georganiseerd. heeft zich beschikbaar gesteld om giften in ontvangst te nemen en in de loop van Dinsdag kwam het geld A IKT^TT J J7\Tr. 1 bij tienduizenden francs tegelijk bin- £\J f Ivf// jY Hl nen. Het gezantschap in Parijs wordt door honderden Fransen opgebeld, die goederen willen afstaan of kin deren willen opnemen Het ministerie van Verkeer heeft locomotieven aangeboden. De Antillen hebben al ruim een De Nederlandse verenigingen heb- half mill,oen bijeengebracht. On de ben aan hun leden vooral textiel- Bovenwindse eilanden is ook een co- goederen gevraagd De consulaten en mil,, van actlr begonnen. Bonaire het_ gezantschap^ komen handen te bracht in een das meer dan duizend gulden op. kort om de goederen te verwerken. Per KLM en vrachtauto gaan hon derden tonnen naur Nederland. Paraat: 12.000 abonné's Zaterdag 31 Januari hield het be stuur van de Partij van de Arbeid zijn gewone maandelijkse vergade ring. Met voldoening werd kennisgeno men van de mededeling, dat het aantal abonné's op „Paraat" de 12.000 heeft bereikt. Een vijftal voorstellen voor het congres werd geformuleerd. Deze voorstellen heüben betrekking op óe samenstelling van het Dagelijks Be stuur. het bepalen van een leeftijds grens bij de candidaatstelling voor het lidmaatschap van vertegenwoor digende lichamen; de vertegenwoor diging van de Werkgemeenschappen en de Kamerfractie in het Partij bestuur: de vaststelling van de re gionale indeling en ten slotte het vragen van een machtiging aan het Congres, de nodige maatregelen te treffen voor het verplaatsen van het secretariaat van Amsterdam naar Den Haag Naar aanleiding van een daarover ontvangen brief gaf het Partijbe stuur aandacht aan de organisatie van de Bescherming van de Bevol king. Het P.B. sprak als zijn mening uit. dat leden van de Partij van de Arbeid aan het werk van deze or ganisatie hun medewerking kunnen en zo mogelijk dienen te verlenen Het rapport van de accountant over het boekjaar 1951'52 werd besproken. De rekening sluit met een batig saldo van 2249.87. in clusief de kosten voor de verkiezin gen De kosten van de gevoerde ver- kiezingsaetie bedroegen; 405.326.06 De ontvangsten bedroeger. Fonds Jan van Zutphen 147.767.75 Inzameling „Barend Bus" 162.435,42 Prijsvr. „Het Vrije Volk" 30.000, Inzameling; ..Eén klap. eén gulden" 52.000,— 370.711.41 Kosten inzameling Netto-opbrengst; De verdere besprekingen waren gewijd aan de politieke situatie, zo wel nationaal als internationaal en het vraagstuk van de gemeente- classificatie, dat op het Congres aan de orde wordt gesteld. FRITS ALBRECHT Het nog niet in gebruik genomen revalidatie-centrum „De Hoogstraat moet direct ter beschikking gesteld worden, uitsluitend voor liet opnemen van zieken. Aldus de beslissing van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Vandaar dat in deze inrichting (te Leersum» geen évacué s mogen wor den ondergebracht. Met machtiging van het ministerie worden in „De Hoogstraat" verder alle maatregelen genomen om de inrichting overeen komstig de aanvankelijke bestemming zo spoedig mogelijk als revalidatie centrum open te stellen. Grote Surinaamse maatschappijen hebben 40.000 gulden gegeven. Ook daar zal een algemene inzameling worden gehouden. De inzamelingen duren voort. De Zwitserse Bondsraad heeft 100.000 franc beschikbaar ge steld en het Zwitserse Comité Hulp Aan Europa vijf duizend. Een Zwit serse hulpactie bracht in vier uur tijds 450.000 franken op. Het West- duitse vakverbond heeft aan de Ne- derlandsche vakbeweging een schen king 50.000 mark gedaan ten behoeve van de slachtoffers. In Duitsland worden geldinzamelingen georgani seerd. Het Zweedse Koningshuis stuurt 3500 kronen De Zweedse radio is met een inzameling begonnen (Voor de slachtoffers van de Po-overstro- ming bracht zij verleden jaar een millioen bij elkaar.) Het Leger des Heils in Stockholm zond 25.000 kro nen. Een Zweedse fabriek 50.000. Overal in Zweden worden inzame lingen gehouden. Men denkt 500.000 kronen bijeen te brengen in de ko mende dagen. (Een kroon is 40 cent). In Denemarken organiseren de kranten hulpacties en er hangen col lectebussen in de bioscopen. In Dene marken zal een speciale postzegel worden uitgegeven voor Nederland. Fr komen flinke bedragen binnen. In de Australische staat Victoria is men bezig fondsen bijeen te brengen. Enorme bedragen De gemeenteraad van Wenen heeft vijfduizend gulden beschikbaar ge steld en bovendien voor 45.000 gulden ingetekend op een lijst, die in We nen circuleert. De gemeente Coven try in Engeland geeft 30.000 gulden aan Nederland. Nice geeft vijfdui zend gulden; Cannes tien duizend gulden. Het noodfonds van Brits Columbia in Canada zal 100.000 gulden verde len over de slachtoffers van Noord west Europa en Engeland. Er zijn plannen om in Canada een nationaal fonds te organiseren voor het rampgebied. De Nederlandse im migranten zijn bezig met geldinza melingen. Drie Nederlandse kerken in Edmonton in Canada schonken Dinsdag 1500 dollar. De bemanning van twee Ameri kaanse torpedojagers, die in Amster dam liegen, de „Bristol" en de ..Johnston" hebben een collecte ge houden. Zij brachten 1200 dollar bij een (4500 gulden). De in Nederland wonende Beleen hebben een „Belgisch fonds voor Ne derlandse geteisterden". Zij kunnen storten op giro 175070 van de Bel gische Ambassade in Den Haag De Amerikaanse vertegenwoordi ger voor Europa in de NAVO-raad. William H. Draper, heeft bekend ge maakt. dar de Verenigde Staten op alle mogelijke manieren hulp zullen verlenen. Dr Richard McEvoy. predikant van de kerk van St Mark in „The B» wey" (New York) heeft aan prins Bernhard eer. chèque overhandigd van 375 dollar voor de slachtoffers van de overstroming. Het geld. zo zeide de predikant, was de opbrengst van de Zondagcollecte. Een pauselijk hulpcomité mobili seert zijn internationale organisatie voor hulpverlening. De Paus heeft dertigduizend guldén gegeven. In Dja karta worden de hulpacties gecoör dineerd. De Italiaanse regering heeft met een groot bedrag ingeschreven op een geldinzameling in Rome Het Noorse ampenfonds. heeft 10000 kronen gegeven en een Noorse krant heeft al 5000 kronen ingezameld. Voorts komen er van alle kanten goederen binnen. Levensmiddelen, medicamenten, beddegoed nit Italië. Dekens van de Evangelische kerken uit Rijnland; de regering te Bonn organiseert een hulpactie en wil on dermeer schepen, pompen, medica menten en gereedschap zenden. Tien schepen zijn al onderweg. Engeland, zelf zo ernstig getroffen, organiseert ook een hulpactie en heeft al helicoptères en andere vlieg tuigen, zandzakken en dergelijke ge stuurd. Israël helpt Israël, dat met grote economische moeilijkheden kampt, en zelf nauwe lijks zijn bevolking kan voeden, zend zuidvruchten en kleren. Ook het dood-arme Sicilië stuurt zuid vruchten. Uit Zweden zijn dekens en kleren aangeboden. Uit Noorwegen zijn kin derschoenen onderweg en twee vlieg tuigen met Rode-Kruismateriaal. Er komen nog duizend rubberboten, grote aantallen dekens en lakens, uitrustingen voor ziekenhuisbedden Het Surinaamse Rode Kruis heeft voor vijf duizend gulden aan goede ren verscheept Uit Italië zijn twee vliegtuigen met goederen aangekomen. Zweden stuur tnog 24 rubberboten per vlieg tuig en 25.000 dekens. Luxemburg heeft 2500 dekens aangeboden. De KLM stelt gratis ruimte be schikbaar voor het vervoer van aller lei goederen uit het buitenland Een toestel uit Bazel heeft reeds duizend kilo aan dekens en linnengoed mee gebracht. Ook komen er nog steeds aanbie dingen binnen om kinderen te her bergen. Nice wil vacantie-oorden voor duizend kinderen beschikbaar stellen: Cannes voor vijfhonderd. Uit alle delen van de wereld stro men telegrammen met sympathie betuigingen binnen Oostende, de stad die in België het meest te lijden heeft gehad van de stormramp, is opgeschrikt door een groot aantal ratten in de straten. Van alle zijden worden desinfecte rende middelen aangevoerd en de be woners is aangeraden hun drinkwa ter ten minste een kwartier te koken. De stad is sedert Dinsdagavond door een politiecordon afgezet, om dat uit heel België nieuwsgierigen toestroomden, die het hulpwerk be lemmerden. Alleen inwoners van de stad. hulpploegen en verslaggevers worden toegelaten. Een der wethouders van Oostende. Vroomc, schat de schade in België op drie milliard franc (ongeveer millioen gulden). (Vervolg van pag. 1) Het personeel van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam zal gedurende tien weken een uur loon afslaan Een zeer groot aantal arbeiders voor wie 22 en een half uur loon als tantième is gereserveerd, zal dit bedrag even eens afstaan. Waarschijnlijk zullen de werkne mers van de NDSM in het geheel niet minder dan honderd duizend uurlonen schenken aan het Rampen fonds. De gemeente Rijswijk (Z.H.) geeft ƒ2500 De raadsleden stonden hun presentiegeld af en het gemeente- personeel zal enige maanden een deel van zijn salaris ter beschikking stel len. De „Nederlanden van 1845" heeft een ton geschonken en een collecte onder het personeel zal waarschijn lijk nog tien mille opbrengen De bioembollenbedrijven te Sassenheim brachten ƒ58.000 bijeen Een collecte in negentien Gooise plaatsen bracht ƒ235.700 op. In Den Burg op Texel, waar een polder onderliep en drie slachtoffers vielen, werd ƒ6.500 bijeengebracht: in de Wieringermeer ƒ86.000, wat ƒ11.75 per persoon is. Bergambacht niet 3900 inwoners bracht ƒ25.000 bijeen, dertig gulden per gezin. Een collecte in Sneek bracht on geveer ƒ50.000 op. Putten, het Gel derse plaatsje dat in de oorlog zo zwaar werd getroffen, bracht ƒ21.250 bijeen; dat is twee gulden per in woner. Voor overwerkgelden die worden afgestaan, zijn geen sociale verzeke ringspremies verschuldigd. Er komen steeds nieuwe berichten Het aantal mensen dat in Ne derland ernstig door de ramp is getroffen, wordt ruw geschat op 300.000. Het aantal minder ern stig getroffenen is minstens even groot. Deskundigen schatten de opper vlakte van het overstroomde ge bied in Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant op 175.000 hectaren. Ruim tweederde bestaat uit wei land, de rest uit bouwland. Duizenden stuks vee zijn omge komen. De te velde staande win tertarwe cn suikerbieten moeten veelal als verloren worden be schouwd. (Van onze correspondent in Djakarta) In Klundert zijn zeker dertien doden te betreuren, deelde de bur gemeester van deze gemeente van daag mede. Een woning aan buitendijk werd geheel weggesleurd, waarbij de heer Leen van Wensen met zijn vrouw, mevrouw Van Wenscn-Tol- lenaars cn zeven kinderen in de watermassa omkwamen. De inwoners van Klundert zijn voor driekwart geevacueerd. Rond de gemeente ligt een vlakte van zeven ha onder water. Zeer veel boerde rijen staan tot het dak onder water. In het hoger gelegen gedeelte van Ihet. stadje zijn de mensen, voorzover niet geëvacueerd, naar de zolders ge vlucht. Direct gevaar is thans niet meer aanwezig, zei de burgemeester. Maar er is ook hier groot gebrek aan boten met motor. Een schok van ontroering ging door de Nederlandse gemeenschap in Indonesië toen de Nederlandse bla den Maandag in grote koppen het nieuws meldden van de ramp in het verre moederland. Het „Nieuwsblad voor Indonesië" bracht het nieuws met een kop over de gehele breedte en ook de Indo nesische bladen ruimden veel plaats op de voorpagina in voor de ramp in Nederland. De gedachten der Nederlanders hier gingen Maandag uit naar Iami- lie en vrienden, die thans zulk een moeilijke tijd doormaken en de be zorgdheid rees toen de middagbla den meer bijzonderheden over de ramp gaven. De eigen problemen werden geheel vergeten en alle gesprekken gingen over het lot. dat het moederland trof. In vele kringen kwam onmid- dclliik de gedachte op om op de een oandere wijze steun te verlenen. In Soerabaja openden twee daar verschijnende Nederlandse dagbla- de "doorbraak I ^en Maandag al de mogelijkheid bij- 1 dragen te storten voor de ramp slachtoffers. In Djakarta ging men systematischer te werk. Personen en instanties die hulpacties wilden or ganiseren, kwamen overeen, deze te coördineren. aansluiten bij wat reeds in Neder land is georgan'seerd en de bijdra gen als geheel kan overdragen aan de commissie-Bcel. Het tweede voordeel is, dat de for maliteiten vergemakkelijkt worden, die nodig zijn bij de overdracht van het geld naar Nederland Hierover zal zo spoedig mogelijk contact wor den opgenomen met de Indonesische autoriteiten. In afwachting daarvan neemt men zich voor reeds met de actie te beginnen Want men twijfelt er niet aan. dat de Indonesische autoriteiten hun volle medewerking zullen verlenen bij het lenigen van de nood van de slachtoffers van een natuurramp. Advertentie I.M. g OOO'UUT-DRV Een convooi van 24 treilers is Dins dag uit Friesland in Middelburg aan gekomen. De auto's bevatten grote hoeveelheden kleding en voedsel. In de loop van de avond zijn vijftien treilers doorgereden naar de evacuatie centra in Goes. Mevrouw De Casembroot, echtge note van de commissaris van de Koningin in Zeeland, ontving de on geveer honderd mensen, die het con vooi begeleidden. Op haar welkomst woorden antwoordde de convooileider „De Zeeuwen moeten niet dankbaar zijn, maar wij moeten dankbaar zijn, dat we deze goederen mochten brengen." De goederen komen uit Leeuwar den. Sneek en een groot aantal Friese plattelandsgemeenten. Naar Vlissingen zijn twee coasters met goederen onderweg, een uit Noor wegen en een uit Zaandam. Uit Zuid-Beveland komen nog de volgende berichten binnen: In Rilland Bath, dat nu geheel naar Ossendrecht en Bergen op Zoom is geevacueerd. zijn zes doden gebor gen. In Oostdijk zijn honderd wonin gen verwoest. In Gawegen twintig. Om drie uur vindt vandaag in Goes een massa-begrafenis plaats van de slachtoffers, die uit de noodgebieden tussen Goes en Bergen op Zoom ge borgen zijn. Overzicht van de weersgesteldheid van hedenmorgen 7 uur. Stations Weerstoest Wind Den Helder Eelde Ypenburg De Bilt Twente Vlissingen Zd-Limburg zw. bew. zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. zwakke zw matige wzw zwakke zw zwakke wnw 1026 1025 1028 1028 1027 1029 1029 -2 13 c, ■g Stations Weerstoest. 3 5 z Oslo 1. bew. no -4 0 Stockholm sneeuw s -4 1 Londen zw. bew. stil 0 0 Brussel geh. bew. nnw -1 0 Parijs geh. bew. n 1 0 Ziirich nevel nnw -2 1 Wenen sneeuw nw -1 3 Een hogedrukgebied boven Schot land bewoog naar het zuidwesten. Een hiermede samenhangende rug van hoge druk bewoog in de afge lopen nacht over Nederland en om geving. In verband hiermee werden de winden zwak, terwijl opklaringen voorkwamen. Daardoor kon in de vrij koude lucht die onze omgeving heeft overstroomd, lichte vorst voor komen. De laagste minimumtemperatuur werd uit Soesterberg gemeld. Het had daar vier graden gevroren. Een actieve storing trok van het zeegebied tussen Groenland en Noor wegen in zuid-zuidoostelijke richting. Vanmorgen was deze depressie bo ven Zuid-Scandinavië aangekomen, daarbii op het noordelijke deel van de Noordzee harde winden veroor zakend. Donderdag 5 Februari: Zon op 8.14. zon onder 17.35 uur. Maan onder 9.48 uur. Vrijdag 6 Februari; Zon op 8.12, zon onder 17.37 uur. Maan op 1.13, maan onder 10.04 uur. (Van een onzer verslaggevers) Een afschuwelijk gevaar vormen de dode dieren, die ronddrijven in de rampgebieden, en die nu het water valt ook droog komen te lig gen. „Te veel om op te noemen", zei ons de directeur van de Veeartsenij- kundige Dienst in Den Haag. de heer E. J A. A. Quaedvlieg toen wij hem vroegen, welke ziekten uit deze ellendige toestand kunnen voortkomen. Daarom wordt met man en macht gewerkt aan de berging. Destructoren ln hei hele land werken hieraan mee, dc leiding be rust bij de heer Quaedvlieg. De des tructor van Hansweert is nog uit geschakeld, maar Donderdag hoopt men hem weer te kunnen gebrui ken. Dit is afhankelijk van een snel zakken van het water. De destructorwagens zijn zo inge richt. dat van daar geen besmetting mogelijk is. Voor het overige blijft de grootste waakzaamheid en spoed geboden. Zodra de cadavers door het zakken van het water aan de lucht zijn blootgesteld, zal het ln vele gevallen te laat zijn om besmettingsgevaar te voorkomen. Vandaar dat de eerste dagen alles op alles wordt gezel. Men kan de gestorven dieren ter plaatse niet ontsmetten. Ieder mid del zou ontoereikend zijn om anders dan individueel de beveiliging ter hand te nemen. Binnenkort verschijnt boek met foto's De Vereniging ter behartiging van de belangen des boekhandels zal binnenkort een boek uitgeven, dat gewijd zal zijn aan de overstromings ramp. De uitgave zal in foto's een sober relaas geven van de cata strophe. De vereniging heeft voor de verzorging en de verspreiding dezer uitgave de belangeloze medewerking verkregen zowel van de uitgevers als van de boekhandel in het gehele land. Beursoverzicht Amsterdam, 4 Febr. De ware animo ter beurze ontbreekt nog steeds cn ook vandaag was de belangstelling van het publiek gering. De activiteit bleef dan ook beperkt, doch de stem ming was verbeterd en aan de vaste kant. Geen enkele rubriek bleef ach ter. Na onveranderde openingskoersen ging het in opwaartse richting, mede door aankopen voor buitenlandse re kening. Van het wetsontwerp in zake de di videndbeperking had geen enkele in vloed. Na aanneming in de Tweede Kamer had men hier al rekening mee gehouden. Twee textielbedrijven hebben het dividend over het verstreken boek jaar bekend gemaakt. Wyers betaalt 9 procent over 19511952 uit de di videndreserve (de vooruitzichten wor den gunstig geacht) en Kemo Corset, een nieuweling op de beurs, stelt 9,4 procent voor over 1952. Belde divi denden hebben een bevredigende in druk gemaakt, vooral dat der laatst genoemde, die drie punten hoger was op 128. De internationale soorten trokken vanmiddag 2 tot 4 punten aan. scheepvaartwaarden eveneens beter. Cultures toonden een vaste onder grond met hogere prijzen. In staats fondsen ging uiterst weinig om. op vrijwel onveranderde koersen. Centraal comité Na overleg met de Nederlandse Hoge Commissaris is Dinsdag beslo ten een centraal comité te vormen onder algemene leiding van de Hoge Commissaris en onder voorzitter schap van diens plaatsvervanger, ba ron Van Ittcrsum. In andere steden zullen plaatse lijke comité's worden opgericht. De samenstelling van het centrale comi té is nog niet bekend, aangezien men dit zo representatief als mogriijk voor de Nederlandse gemeenschap wil doen zijn. Het voordeel van de coördinatie is, dat men op die manier de hulp uit Indonesië gemakkelijker kan doen De NCRV en de VARA besloten andaag in verband met de nood toestand gezamenlijk een noodpro- gramma uit te zenden Hierin wordt voorrang gegeven aan mededelingen, die de hulpverlening ten goede kun nen komen. Ook worden berichten gelezen uit de rampgebieden De mededelingen worden over beide zenders Hilversum I en Hil versum II uitgezonden. Alle normale programma's komen te vervallen, op enkele godsdienstige programma's na. De KRO, NCRV en VARA heb ben hun reportagediensten ge coördineerd en een werkverdeling tot stand gebracht., die een zo uitge breid mogelijke directe berichten dienst uit de rampgebieden beoogt. (Eigen nieuwsdienst) De bespre kingen die de Duitse minister van Verkeer. Seebohm, met een delegatie van deskundigen Vrijdag in Den Haag zou houden, zijn uitgesteld lot 9 en 10 Februari eveneens in Den Haag. De onderhandelingen over het verkeer in de ruimste zin tussen Nederland en Duitsland, die in Ja nuari in Baden-Baden zijn begon nen, worden daar voortgezet. Voor Nederland nemen aan deze besprekingen deel de minister van Verkeer en Waterstaat, mr Algera, en delegaties van het vervoerwezen te water en op de weg. Ook een dele gatie van het ministerie van Finan ciën zal de conferentie bijwonen. itslcnlngen: V.k. Ned. Gr.boek 3} 954 1951 3} 99t 1943 31 93 1947 34-3 954 1937 3 95,', 1947 doll. 3 94! Inv. C 3 9512 62-64 z.b. 3 05IS 62-64 m.b. 3 95j j N.W.S. 24 78i Gr b 46 3 95i'c Ind 1937-A 941 Obl. en Paniibr.: A.K.Ü 34 1004 A dam 1947 (34) 3... 98 Adam 1948 (3JI 3... 98 Am Hyp (34) 3... 91 Bank v Onr. Z 4 584 Bat Petr 34 991 Bergh's en Jurg. 34 99i Dell Spoor 34 75 Fr.-üron. Hyp. (34) 3 924 Kon Petr 34 1111 N.l. Spoor 1937 34,371 Philips dollar 4 102 4, R'dam 1 en 3 '37 34 991 Unilever 1949 34 994 Werkspoor 34 99 Woningb.lening 4(... 1044 Wonlngb.ien 0-5-10 114 A'dam '51 (pr 24 110 Den Haag I (pr 24 1091 Den Haag II (pr 24 108 R'dam I (premie) 24 1051 R'dam II (pr.) 24 ill 1 Utrecht (premie) 24 1034 Nederl. Aandelen: A.K.U. A 1644 Kon. Petr. A 3144 Philips G.B A 1601 Unilever c.A 1834 Amsterd. Bank A 169 Heretelb pref B A 854 Holl Bank Unie c A 1894 Rott Bank A 160 Twentsche B. c A. 166 Albert Heljn A 167 Bergh's en Jurg. A 272 v Berkel A. 100 1671 3174 1624 V.k. Calvé-Delft cA120 Centrale Suiker A 166J Emh en Houth A. 1094 Fokker A108 Gelder Zonen A. 1534 Helneken A 184 Ketjen A 1554 Kon Hoogovens c.A 1584 Ned Ford A 186 Ned Kabel A2094 Ned. Scheepsb A 1554 Rott. Droogdok A 309 Schelde Nat Bez v A 99 Stokvis Handel A 125 Stork en Co A 1354 Tieleman en Dros 66 Unilever 6% prei A. 1304 Unitever 4% prei A 96 Werkspoor A A 1294 Wllton-Fijenoord A. 166 Holl Am Lijn A 1384 K.N.S.M A 138 Ned Sch ünle A. 129 St, Mij Nederland A 1474 Walvisvaart A 75 Indonesische Aandelen: Amsterd. Rubner A 86 Anlem Nat Bez v A 684 Besoekl Tahak A 1034 Biliton 2e Rubr A. 173 Dell Mij c.A 81 Deli-Bat Rubber A. 981 Dell-Spoor A. 384 Hand Ver A'dam A. 964 Internatlo A 1434 Cultuur Bank 53 Nat Handelsbank 106 Ned Hand Mij c A. 156! Ned-Ind Spoor A.94 Ver Vorstenl A 20 Amerik Cert,: Anaconda 434 Baltimore 27 J Bethlehem Steel óó;4 Cities Service 924 Republic Steel 47 4 Shell Union 694 Tidewater 22 ;j US Steel 424 1294 167 i 1391 1704 811 1134 Waarheen vandaag? Carré. 2 en 8 u. Circus Strassburger. Centraal Theater: 8 u. Vla Lissabon. I)r Kleine Komedie: 8 u Potasch en Perlemoer. I.eldseplein Theuler: 8 u. Bibclontë. Stadsschouwburg: 8 u Hen drik IV. Concertgebouw gr. zaal 8.15 u. abonnementsconcert. Bioscopen: Alhanihra: Dc verboden Christus (18 J.>. Dag. 2.15, 7. 9 30 uur. Apollo: Tot inkeer (18 j Dag. 2. 7.15, 9 30 u. Astoria: Geen uitweg (14 J.). Vrijd. t.m. Wo. 7-9 u. Ma.mid. 2 11 Wo. 2 u. jeugdmat. Do.av. 8 u De melkweg heeft geen wegenwacht (14 J.>. Blo: De tante van Charlie la.l.i. Dag. 2. 7 15, 9.30 u. Capitol: Blanke b3llast (18 J.). Dag. 2, 7.15. 9.30 u Ceintuur: Anna (14 j.l. Dag. 2. 7.15. 9.30 u. Ci neac Damrak: De eerbiedige lichte kooi (18 J.l. Dag. 9.30. 11.30. 1.30, 3.30, 5.30. 7.30. 9,30 u.Cineac RcRiillcrsbree- straat: van 9 u af doorlopende actua liteiten. City: Het mysterie van de gouden adelaar (14 j.i, dag. 2.15, 6.45, 9.30 u. Corso: Operatie Cicero (14 J.i. dag. 1.30, 3.45, 7.15. 9.30. Cult lira: Af fair in Trinidad (18 j Dag 2.15. 8 u. Desinet: Achter gesloten gordijnen 118 j Dag. 2.15. 7 15. 9.30 Dc Liefde: Van een bruiloft komt een bruiloft 1 a 1 Dag. 230. 8 u. litkUk: The galloping major a l Dag 1.15. 3 30. 7.15, 9.30 u. Kdlson: The crimson Pi rate (14 J.). Dag beh. Do. 7.15, 9.30; Zo. 1.30. 3.30. 7,15, 9.30; Di., Wo. 2. Do. 7 15. 9.30 u.: De laatste iels 114 J.l. Hallen: Singing in the rain (a.l.i Dag. 2, 7.15, 9.30. Ilollnndlii: Dlablito (14 J.). Ma. t.m. Do. 7.45. Dr Jekyll and mr Hyde (18 J.i. Kriterinn: Le plaisir (18 j Dag. 2 30. 7.15, 9 30 u. Luv.tr: 9.30 u. Do. Gouden oorringen (18 J.l. Wo. 1.30. 3.30 Jeugdmatlnee: Ki-ka- kolonel. NncEcnilli: Morphine (18 J.). Dag. 1.30. 3.46, 7.15. 9.30 u. Odeon: Ter wille van haar kind f 18 J.; Dag. 7.30. 9 30 u. Ma. 2 u. Passage: Storm over Malakka (14 j.i. Dag. 1 30, 3 45. 7 15, 9.30 u. Plu/.u: Bureau Zedenpolitie (18 j.l. Dag 11.30, 1.30. 3 30. 5 30. 7.30, 9.30 u. Cinema Parisien: Zondige le vens (18 Jaanv. 12 u. Kc\: De El lendige» 14 J.l. Dag. 2, 7.15, 9.30 U. Itlnltn: Op het scherp van de snede (18 j.l. Dag. 1 15. 3.30. 7.15, 9.30 u. Roxy: Don Camillo (al.i. Dag. 130, 3.45. 7.15. 9,30 u: Royal: De laatste grens (14 j.l. Dac. 1.30. 3 45. 7. 9 30 u. Tusclifnski: Sterren stralen overal 1 a 1.1Dag. 2.15, 7. 9.30 tl tan Swin dell: De knunpel in het apenhok 'a l Dag. 7.15. 9.15 u Victoria; Casablanca (18 J.i. Dag. 2, 7.15, 9.30 u. West End: Treinroof in Missouri (14 j.). Dag. 2. 7.15, 9.30 u. Cinema Hollandlu: Trein roof in Missouri (14 j.l. Dag. 7.15, 9.30 u. Wo. 2 U. Een vloot van kleine Nederlandse en Engelse schepen ligt voor de kust van Schouwen en Duiveland ter hoogte van Oosterland. Zij zullen, ondanks liet feit, dat het weer snel slechter wordt, een poging wagen de polders binnen te varen. Een évacué uit Oosterland is aan boord van het voorste schip om de weg te wijzen. Eenzelfde poging wordt gedaan om Tholen binnen te varen met amphibïevaartuigen. Wij branden en verpakken zelf onze koffie Wij kunnen dus voor een ZEER LAGE PRIJS toch de aller- q r -4, beste koffie leveren per i kg I D CT KOK'S AFTERNOON THEE, een melange met de allerfijnste Engelse theesoorten. per 100 gram 74 ct 's KOFFIEBRANDERIJ en THEEHANDEL Filialen: lerdinand Bolstraat 47 cn Haarlemmerstraat 133. Bij vonnis der Arrondlsse- ments-Rechtbank te Amster dam dd. 29 Januari 1953 is ln staat van faillissement ver klaard de Venn o. d. fa A. M. Dlkkes Jr., gevestigd te Am sterdam aan de Polanenstraat. no. 65 en hare beherende ven noten H. Nleslnk. wonende aldaar aan de Witte de With- straat no. 1271 en C Mell, wonende aldaar aan de Roc- tersstraat no. 10-111. zulks met benoeming van de Edelacht bare Heer Mr J. Heintz Rechter-Commlssaris en van ondergetekende tot curator Mr A. A. C. VAN RUITEN Keizersgracht 23, Amsterdam. Op GROOT ACCOUNTANTSKANTOOR. N-I.v.A. te Amsterdam bestaat gelegenheid tot plaatsing van ENIGE 3e ASSISTENTEN in bezit van dipl. 5-jar. H.B.S. Leeftijd 18—22 jaar. Br. onder L 97 Adv Bur. Rouma Co.. Heren gracht 226. Amsterdam NV. vraagt voor enkele filialen te Amsterdam, enige nette verkoopsters Leeftijd ca 18 jaar. Persoonlijke sollicitatie kan geschieden op Donderdag 5 Februari as. ln de volgende filialen te Amsterdam. Haarlemmerstraat 49 tussen 1011 uur. Spreeuwenpark 46 tussen 121 uur. Joden breestraat 26 tussen 23 uur. Utreclitsestraat 93 tussen 45 uur. JONGENS EN MEISJES gevraagd, leeftijd tot 18 jaar. voor het maken van matras-interieurs. Dagelijks melden NV. Metaal- warenfabriek „Vefa", Luchtvaartstraat 2 (achter Luchtvaartlaboratorium).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5