Raad trekt half millioen uit om hulp te financieren Ontroerende blijken van vrijgevigheid W atersnoodcomité geeft f 390.000 Zwitsaletten Evacué heeft meldingsplichl Circus: optocht 88888 in de Hoeksche Waard Stadgenoten redden vijfhonderd mensen Tien millioen bespaard BIJ EMMERS TEGELIJK Studenten vrij om te helpen Herdenking van 1903 afgelast Sommigen trekken op straat hun jas uit Amsterdam: rond 2 ton 85a. Waar uitgaan helpen is EEN VAN DE VELEN Tt{t°A W-kpAHfÜ HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 PAGINA 7 Elke evacué, die al op eigen gelegenheid naar Amsterdam is gekomen. moet zich onverwijld persoonlijk melden bij Jcugdho- tel De Laurier. Lauriergracht 116 voor registratie. Hij dient zich te onderwerpen aan een geneeskundig onderzoek. Maatregelen zijn al genomen voor het geval grote transporten naar Amsterdam worden gediri- jeerd. Men kan doorgaan met het op geven van woonruimte voor eva- rué's aan het stadhuis, tel. 64455. Zij. die dat al deden, behoeven het niet nogmaals te doen. Dit zijn de eerste beslissingen, van de evacuatie-commissie. die burgemeester d'Ailly vanmorgen heeft geïnstalleerd. De commis sie bestaat uit vertegenwoordi gers van overheids- en particu liere instellingen en is opgericht om voorbereid te zijn voor het geval Amsterdam aangewezen wordt als ontvangstcentrum. (Van een onzer verslaggevers) Olifanten, kamelen, paarden, lama's zebra's en een grote stoet artisten van het circus Strassburger beginnen Vrijdagmiddag om twee uur aan een optocht door de stad. Tijdens die opmars zal geld worden ingezameld voor het Nationale Ram penfonds. Chr. Ambachtsschool aan de Wihautstraat In het uitbreidingsplan-Wïbaut- straat (de driehoek bij de Vrolik- straat' is een terrein gereserveerd, waarop waarschijnlijk een ambachts school zal worden gebouwd Gega digde voor dit terrein is de Stichting Patnmonium's Nijverheidsscholen. Voorts is de N V. Nederlandse Maat schappij voor Volkshuisvesting be reid een complex van 120 woningen in vierhoogboüw te bouwen langs de spoorbaan. Ook zal er een plantsoen worden aangelegd met een kinderspeelplaats. De Vrolikstraat zal ter hoogte van de Tweede Oosterparkstraat, een ver binding krijgen met de Wibautstraat. Geen Filmliga-feest Het jubileumprogramma van de Amsterdamse Filmliga, dat morgen zou beginnen, gaat niet door Het ge hele programma is tot nadere be kendmaking opgeschort. Talrijke leden hebben zich aangemeld bij de hulpverlening in de getroffen gebie den. De gemeente Amsterdam zal een bedrag van 500.000 gulden beschikbaar stellen om allerlei voorzieningen te financieren, die van de hoofdstad worden gevraagd voor de overstroomde gebieden van ons land. Dit heeft de gemeenteraad vanmiddag besloten, op voorstel van het college van B. en W. Burgemeester d'Ailly deed mededeling van dit voorstel in een rede, waarin hij de talrijke slachtoffers van de nationale ramp herdacht en ook zei, dat de collecte van het Rode Kruis het geweldige bedrag van 200.000 gulden heeft opgebracht. Het in Amsterdam nog bestaande Watersnood-comité heeft een bedrag van 250.000 gulden beschikbaar gesteld aan het Nationaal Rampencomité en 140.000 gulden, die reeds bijeen gebracht waren. Planvergaderin g uitgesteld Wegens de watersnood is de demonstratieve bijeenkomst van de Partij van de Arbeid op Zater dag 7 Februari, waarop het Plan van Amsterdam zou worden be sproken. uitgesteld tot Zaterdag 14 Februari. Ajax-Blauw Wit pas Zondag De Directie van het Stadion ver zoekt ons te berichten, dat de voor hedenavond vastgestelde wedstrijd AjaxBlauw Wit. welke ten bate van het Nationaal Rampenfonds gespeeld zou worden, geen doorgang zal vin den. Waar het Bestuur van de KNVB Donderdagavond waarschijnlijk be sluiten zal. in verband met de ramp om alle competitiewedstrijden voor Zondag af te gelasten, is besloten de wedstrijd Ajax—Blauw Wit nu te spe len op Zondag 8 Februari a.s., aan vang twee uur. De burgemeester zei in zijn toe spraak die door de gemeenteraad staande werd aangehoord dat Am sterdam met deernis vervuld is van het leed. dal tallozen in ons land is overkomen. Het kostte geen moeite om direct een organisatie te scheppen, die de hulp aanpakte. Hij memoreerde hier bij liet grote bedrag, dat de collecte van het Rode Kruis heeft opgebracht en ook dat reeds op de eerste avond na het bekend worden van de ramp. deze organisatie 5000 dekens verzond. Ook deelde hij mee. wat de gemeen te gedaan had om in de eerste nood te voorzien door het zenden van bed den en boten. Ontelbare Amsterdammers hebben zich ook op eigen gelegenheid naar de bedreigde gebieden begeven en reeds Zondagmiddag stonden velen gepakt en gezakt voor de deuren van de ambtswoning van de burgemeester. Voorts heeft de bemanning van dc Amerikaanse oorlogsbodems, die op het ogenblik in de haven van Amsterdam liggen, aan de burge meester gisteren een cheque van 1200 dollar overhandigd en een pak kleding voor de slachtoffers. Vanmorgen, aldus de burgemees ter. is een Evacuatie-commissie ge ïnstalleerd voor het geval er toch nog vluchtelingen 'naar Amsterdam mochten worden overgebracht. Moge Amsterdam, zo besloot de burgemeester, bijdragen tot leniging in de grote nood. Aan het slot van zijn toespraak vroeg de burgemees ter de raad het bedrag van 500.000 gulden beschikbaar te stellen, waartoe met algemene stemmen werd besloten. (Van een onzer verslaggevers) Twee reddingsloepen, die de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam naar de noodgebieden heeft gezonden, hebben in het Zuidhollandse dorp 's-Gravendeel prachtig werk gedaan. De heer R. L. Bangma, bedrijfsassistent bij de maat schappij, en zijn broer, die als schippers zijn opgetreden, hebben Door nieuw systeem van ophoging (Van een onzer verslaggevers) Tien millioen gulden is bespaard door de ophoging van Tuinstad Slo- termeer tot boven polderpeil te doen geschieden, dat is: door twee inplaats van vier meter zand (boezempeil) op het land te spuiten. De voordelen van de ophoging bo ven polderpeil zijn groter, dan B. en W. zich indertijd hebben voor gesteld. Ook het zakken van het zand is geringer dan was berekend. In een nota aan de gemeenteraad zetten B en W. de voordelen van een dergelijke ophoging uitvoerig uiteen. Naar aanleiding daarvan zijn plannen ontworpen om ook nog bouwterrein binnen de Ringspoor- baan tot boven polderpeil op te hogen. B. en W. stellen dan ook voor in beginsel te besluiten om terreinen, in het noorden begrensd door Eras- musgracht en de Jan van Galen straat en in het zuiden door de Slo- terweg, voor een gedeelte tot boven polderpeil op te hogen. Een ander gedeelte van deze bouwterreinen zal echter toch nog tot boven boezempeil ide oude manier dus) worden opge hoogd. Vier onderscheidingen Aan de heer W. P. Taats, admi nistratief Ambtenaar tweede klasse, bureelchef ter griffie van het kan tongerecht te Amsterdam, wonende te Castricum, die deze week zijn veertigjarige werkzaamheid aldaar heeft gevierd, is verleend de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud. Dezelfde onderscheiding is te beurt gevallen aan de heer A. C. Groot hand, gerechtsdeurwaarder te Am sterdam, die afscheid heeft genomen. Bij Koninklijk Besluit is verleend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aan N. de Jongh te Amsterdam, magazijnbediende bij de Compagnie Internationale des Wagons-Lits et te zamen met de plaatselijke gids H. J. Quaak tussen het des Grands Express Européens; aan verdronken dorp en Strijen vijfhonderd mensen, die op boven- C. J. Bakx te Amsterdam, wagen verdiepingen van huizen geheel afgesloten zaten, in veiligheid sclTed VervoerdMa^.techappij."H°lland" gebracht. De heer R. L. Bangma is een oud- oorlogsvlieger, die zich in de oorlog ook reeds bijzonder heeft onder scheiden. Hij Is verscheidene malen in Nederland gedropped. In Mookhoek, Sclienkcldijk en Achterdijk zijn nu allen geëvacu eerd. De sloepen, bemand met vier kop pen. kunnen veertig en zestig man bevatten. Onder de gevluchten wa ren zeer veel vrouwen en kinderen, ouden van dagen en babies, en ook zieken. Heel wat mensen zijn weggehaald van het dak van de boerderij van Jan den Hartog en enige honderden werden gevonden op de vlasfabriek van Huisman in het buurtschap Achterdijk. Maar mede dank zij de Amster dammers is de evacuatie in die streek thans voltooid. De sloepen zijn nu vertrokken naar Gocree. De rector magnificus van de Uni versiteit van Amsterdam, zowel ais die van de Vrije Universiteit heeft voor deze week colleges en practica afgelast om de studenten gelegenheid te geven aan de hulp-acties deel te nemen. Raad van Overleg: sta minstens een uur loon af De Raad van Overleg, gevormd door de Amsterdamse Bestuurders- bond NVV), de KAB, afdeling Am sterdam en de Amsterdamse Christe lijke Besturenbond (CNV', dringt er bij al zijn leden en alle Amster damse werknemers op aan. uitvoe ring te geven aan het verzoek van de Stichting van de Arbeid en deze week tenminste een uur loon af te staan voor het Nationale Rampen fonds. In alle ondernemingen dient deze inzameling nog deze week te worden georganiseerd. De Raad van Overleg vertrouwt, dat de werkgevers de aldus ingeza melde gelden met eenzelfde bedrag zullen verhogen, zoals de Stichting van de Arbeid heeft gevraagd. Morgenavond houdt de raadsfrac tie van de Partij van de Arbeid haar gewone spreekuur op de Keizers gracht 648 van 8 tot 9 uur. Nog ni eer De Amsterdamse werf. die hier mee zulk prachtig werk doet, heeft nog een sloep naar de rampgebie den gestuurd, maar daarvan is nog niets Bovendien is een motorboot, de Shipdock VI Maandag vertrokken en wordt de Shipdock IX uitgerust om vandaag nog weg te gaan. Deze schepen, die honderd personen kun nen bergen, zijn toegerust als lo gies- en hulpschip. De bijeenkomst, die het N.V.V. en de Nederlandse Vereniging van Ver voerpersoneel Vrijdag 6 Februari in het Concertgebouw zouden houden ter herdenking van de staking van 1903, gaat niet door. Alle volleybalwedstrijden in Amsterdam afgelast Het bestuur van de afdeling Am sterdam van de Nederlandse Volley- balbond heeft alle wedstrijden voor hedenavond, alsmede alle voor deze week vastgestelde ontmoetingen in competitieverband afgelast. VIJF MOBILOFOONWAGENS van de hoofdstedelijke politie, bemand met Amsterdamse af/en ten, rijden op het oqenblik rond in de Hoeksche Waard Ze onder houden de verbindingen met vaste posten in Strijen, klaasivaal en Oud-Beyerland. Haringman vermist De 41-jarlge haringhandelaar Jan Rippens. die woonde aan de J. M. Kemperstraat 80 in Amsterdam, wordt sinds 28 Januari vermist. Wie op de hoogte is van zijn ver blijfplaats. wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de recher che van het bureau Raampoort. Het signalement van Rippens luidt lang 1,72, blauwe ogen. kaal hoofd, mager ingevallen gezicht, draagt bril. Hij liep op klompen en was gekleed in een grijze broek en een duffelse jekker. Geen rad van avontuur De aangekondigde hulpactie van de standwerkers, die op dc Dam een rad van avontuur voor het Rampenfonds wilden laten draaien, gaat niet door. Reden: de minister van Justitie heeft geen toestemming voor deze loterij- actie verleend. Subsidievoorstel is er nu Voor het thans lopende seizoen 1952 '53 zal het Nederlands Volks toneel ƒ50.000 van het rijk ontvan gen, als van andere zijde nog 15.000 kan worden verwacht. Aangezien „van andere zijde" niet anders kan zijn dan „van de gemeente Amster dam" stellen B. en IV. de raad thans voor, het Volkstoneel een subsidie van 15.000 te verstrekken. B. en W. achten deze subsidie, be halve wat betreft het succes van Kaj Munks „Het Woord", ook verant woord omdat voor het seizoen 1953/'54 het gezelschap belangrijk zal worden versterkt, zodat het een definitieve plaats In het Nederlandse toneelleven zal kunnen innemen. Met deze voordracht is dus een eind gemaakt aan alle geruchten omtrent 50.000 subsidie, die de ge meente Amsterdam zou geven. Zoals men weet hadden deze ongegronde geruchten geleid tot een actie van een der bladen tegen wethouder De Roos. Comité B.B. wordt geïnstalleerd Burgemeester d'Ailly zal Zaterdag morgen elf uur in de raadzaal ten stadhuize het Plaatselijk Comité Be scherming Bevolking installeren. Advertentie I.M. BESTRIJD DIE GRIEP! met de snel en feilloos werkende: WHKWA 'Mi.-Mm.Ul.Ml.MlA De kledingopslagplaatsen van Rode Kruis, Leger des Heils, UW en alle andere organisaties, die te hulp zijn gesneld, zijn boordevol. Nog steeds vertrekken elk kwartier vrachtauto's met ladingen gesorteerde kleren naar de plaatsen, waar évacué's zijn ondergebracht. De mensen, die kleding langs de huizen hebben opgehaald, zijn getuige geweest van ontroerende vrijgevigheid. In de Jor- daan en de omgeving van de Zeedijk waren tientallen mannen, die op straat spontaan hun jas uittrokken. Er waren aanstaande moeders, die hun hele baby-uitzet weggaven. Er waren straten, waar de auto's, die voor een hele buurt bestemd waren, na de halve straat al vol waren. Er was ook een man, die twee pakken had en zijn Zondagse weggaf met de woorden: „Dit houd ik aan. Alle dagen zijn nu werkdagen." Meer dan 2000 vrijwilligers zijn in alle opslagplaatsen nu dag en nacht bezig, om de goederen te sorteren en te verpakken, opdat ze zo snel moge lijk verzonden kunnen worden. Mobiele cantiiies Het. Leger des Heils heeft vijftien mobiele cantines naar Putten. IJs- selmonde en verschillende punten in Brabant en Zeeland, om de geevacu- eerden en dc hulpkrachten van drin ken en voedsel te voorzien. Vandaag en morgen vertrekken nog zeven wa gens naar de Zeeuwse eilanden. Het Leger des Heils heeft inmid dels een aanbod ontvangen van dc zusterorganisatie in Parijs, waar ne gentig kinderen uit de getroffen ge zinnen opgenomen kunnen worden. Geld in... een vuilnis-emmer. Ach ja. waarom niet? Het bleek een handig middel om al dat munt- en bankpapier te trans porteren, toen tweehonderd leden van het personeel der Neder landse Handelmaatschappij te Amsterdam, versterkt met veel hulpkrachten, in de grote recrea tiezaal van het gebouw aan de Vijzelstraat in de hoofdstad zich aan het tellen zetten. Het was de overweldigende op brengst van de Rode-Kruiscollecte, die Maandag en Dinsdag is ge houden. Collecte-opbrengst De straatcollecte van het Rode Kruis voor het Nationaal Rampenfonds heeft in Amster dam naar schatting 185.000 a 200.000 gulden opgebracht. Nog zijn alle bussen niet ge teld en men hoopt, dat het be drag nog groter zal blijken te zijn. De opbrengst is ongeveer tienmaal zo groot als het ge middelde dat de verschillende collectes in de hoofdstad ge woonlijk bereiken. Alleen voor de watersnood in de Po-vlakte was het resultaat verleden jaar ook bijzonder groot: veertig duizend gulden. Advertentie I.M. de lekkerstlr half om kalf shag.' De eerste daad van Eduard van Beinum en de leden van het Con certgebouworkest was dezer dagen het vergaren van 1500 voor het Rampenfonds. De tweede zal zijn: een benefiet-concert op Woensdag 11 Februari. Rafaël Kubelik zal dirigeren en niet alleen het or kest. maar ook het Toonkunstkoor en de solisten Erna Spoorenberg, \nnic Hermes, Wiebe Draver, Léon Combc en Willem Andriesscn. Het Kyrie uit de Mis in As van Schubert, het Derde Pianoconcert van Beethoven en de Vijfde Sym phonic van Dworsjak staan op het programma. Alle medewerkers, van de dirigent tot de programmaver koopsters toe. hebben zich belange loos ter beschikking gesteld en be kende vrouwelijke solisten zullen in de pauze de koffietafels bedienen. Deze musici zijn met de enigen, I die met hun kunst meehelpen, de „Hier is twaalfhonderd dollar" VROUWENBOND ZUID I. Huishou delijke vergadering Donderdagavond 8 uur in hei /aaltje „De Dagciaad". Dis cusstraat 15. Bespreking voorstellen voor de Bondsvergadering op 19 en 20 Februari a,s. en bestuursverkiezing. Er zijn. twee nieuwe bestuursleden nodig door splitsing van dc afdeling. Opgave namen van candidatcn met. schriftelijke bereidverklaring kan ge schieden tot de aanvang van de ver gadering. VROUWENBOND ZUID II. Donder dag 5 Februari, huishoudelijke ver gadering in gebouw Van Ostadestraat 215, om acht uur. Gediplomeerde vak man houdt een causerie over modern bloemschikken met demonstratie. OOST. Hel, afdelingsbestuur en be stuur Vrouwenbond doet een beroep op de vrouwelijke leden, overdag te komen helpen In het afd-lingsgebouw, Pleter Vlamingstraat. 17. waar een kledingdepot voor de noodgebieden is gevestigd. Dikke rijen Amsterdamse Theo Koster is een Amsterdamse typograaf. Hij is één van huisvrouwen stonden gister- de vele Amsterdammers, die op eigen houtje naar de ge- avond geduldig uren in de rij troffen gebieden zijn gegaan om er te helpen. Op eigen voor en in een wolhandcl op houtje gaan kan en mag nu niet meer, maar Maandag, toen het Rokin. De firma had be- Een „gewone" collecte, dus niet voor het Nationaal Ram penfonds. gaat tóch door. Het is een huis-aan-huis-inzame- Mng, die van 16 tot en met H.VUI.JL- yun.il n,u,n na muy nu 7ttet. incamuui i'iiiuiiuuy, uien "t'i mmi», ui" urina nau ue- 01 tj»u,.,10,.: a mcro.-Wo m hij met een metgezel in een auto stapte, dacht niemand daar kend gemaakt, dat zij gratis jTTvfJ i? A^teraam ge- nog aan. Het tivcctal reed naar Sint Philipstand en arriveerde wol beschikbaar stelde voor T 4c daar de-.ellie avond om Hal; eU. voorlopfr duizend vrouwen. die kleren wilden breien voor wiL Sint Phihpsland was geen Vriie Volk opgebeld en een de slachtoffers van het ver- p zou mogen wijzen Het 1» land meer; het was alleen nog kort. verslag gegeven, uit eigen dronken land. Nauwelijks ff"*a£*?, maar een ringvormige diik, beweging. waren dc avondbladen verschc- Thuisfront (dat, zoals u die het schiereiland placht te Het verhaal van Theo Kos- ncn. of de eerste gegadigden noe steeds met kan beschermen. Een dijk met een ter is niet exceptioneel en stonden er al. j ,w zou willen doen). weg. waarin twee gaten wa- zijn geval is het evenmin. Hi> Na etenstijd moest er zelfs e a eens een e,r «"gesteld ren geslagen, aan dc noord- is slechts één van de talloze een mannetje bij de deur ge- ",f- kant en de zuidkant. Het wa- Amsterdammers, die als door zet worden, die af en toe ter stroomde er doorheen, van een magneet naar het ramp- groepjes candidaat-brcistcrs noord naar zuid, onderweg gebied getrokken werden wrakhout van het eiland ver- en aan 'die kracht kónden toe- zamelend. geven. Met MTS-crs uit Dordt, voortrekkers uit Eindhoven en studenten uit Amsterdam Ook (1(1(11': enoriïl- heeft Theo Koster daar één die gaten proberen te Lies Simoms was nog even is en nu onmogelijk weer uit gesteld kan worden. sss. 'TKr-scoïïiotsxen rsis: binnenliet - de hele winkel mt| fm „uektnliist wll; stond al Stampvol. „Komt u 't" ucjjcij ecu |M£h mut-i■- aieiuuime ruwen iiyuen, ueu- als het kan morgenochtend firn- wlhwhii h«f -rvf kaanse soldaten over het Leid- ben ook een bedrag bijeen ge- tcrug", moest deze deurwach- SÈS, ^3^ sepïein.Ze liepen langs de bracht voor hulp De bemanningen van de Amerikaanse torpedojagers Hristolen .Johnston", die Met onverstoorbare gezich- sinds enkele dagen in de Am- ten liepen een paar Ameri- sterdamse haven liggen, heb- Ver lof gangers gegadigden zeggen. -- - „Nu kan ik ten minste ein- d.ichten. Of het ten slotte ge- aan de telefoon. De vrouwen delijk óók iets doen", vertelde lukt is, weet ik niet De be- van de NW-Vrouwenbond een oud moedertje me. toen Ruytcr heeft richten over St Philipsland verzetten bergen werk. zei ze ze ren flinke knot wol be- tien uit de zijn nog tegenstrijdig- Het gebouw van de ABB aan machtlgd had. gehaald vo. Gistermiddag was Koster he( Frederiksnlein zit al tot Rampenfonds. terug, in Amsterdam Zijn J? *1™«*at Zaterdag negen uur in de avond *ront- Hckelveld 16, te melden, krantenverkopers, tegen de steeds maar nieuwe Gift van speeltuin ipeeltuin honderd gul- aan de slachtoffers van de waters- extra-edities aan de man nood. En zo kon chief petty brachten. Ze zagen hoog op- officer .Francis C. McCormick geladen vrachtauto's met F. P. G. Dinsdagmiddag naar .Sportpark De Rode-Kruisvlaggen voorbij rij- burgemeester d'Ailly stappen honderd gul- den De busjes van collectan- met de woorden; Hier zijn (niet rijke) kas ten rinkelden onder hun neus. twaalfhonderd dollars". het Nationaal Ze leken onverschillig en al- (De fancy-fair leen maar vastbesloten niet iciuy in nmxLci uiiin nijn - drukkerij kon hem niet langer ae 'oc vor mei; in8eza- Herenhoed, grijs, gevonden „Andere speeltuinen die het- laten missen „Ik had graag willen melde kleren, en veel van de jp pres. Steynplanlsoen, ligt zelfde kunnen i blijven Tussen alles door leden werken 's nachts door bij mevr. Roozemond, Jan doen?", vragen de had hij uit het zuiden nog Het om alles te sorteren. Bernardusstraat 6-III. kers. hun door), verlof in Amsterdam niet te ons land aan de hand is. maar ergallen. verder onze kranten niet kun- lllcn Ergerlijk? Nee Vergeet niet. nen lezen, onze taal niet ver- Sportpar- dat ze misschien een vaag be- staan. En: Amsterdam is vei- grip hebben van wat er in lig. En droog. nood te lenigen. De Italiaanse voor drachtskunstenaar Prins Ro land Brancaccio zal Zondag 8 Februari in de kleine zaal van het Concertgebouw optreden en solisten van Soma Gaskells Ballet-Recital verlenen hun medewerking aan deze avond voor het Nationaal Rampen fonds. In Astoria zingt Zaterdag 21 Fe bruari. op een nachtfeest ten bate van de ramp, de bekende Franse ca baretier Henry Salvador. De bijeenkomst begint om elf uur. Wie van Vrijdag tot en met Dins dag tijd kan vinden en nog een extra gulden wil offeren, is welkom in het Koninklijk Instituut voor de Tropen: 's avonds om acht uur en ook Zondagmiddag om half drie. Filmjournaals over de ramp worden vertoond, het gamelan-gezelschap P a h a r L a j a r. de danseres uit. In dia M o h i n i Devi en een Suri naams orkest treden er op. Amateurs Ook amateurtoneelspelers kondigen nog speciale voorstellingen aan. Zo speelt Henrick de Keyser Vrijdag avond ..Op hoop van zegen" In Bel- levue. Kaarten a 0.75 aan de zaal. En op Dinsdagavond 17 Februari komt Justus van Maurik naar Bel- levue met „Rebecca", Toegangsprijs ƒ1.25 kaarten: Leidsestraat 50. De avond van het Rode Kruis ln gebouw Nieuwendammerham gaat niet door. omdat familieleden van de spelers tot. de slachtoffers behoren. Kaarten blijven geldig. En nog twee klaverjastoemooien: Vrijdagavond om half negen treden in het lokaal Marnixstraat 339 de clubs Harten Boer en De Laurier aan voor een tweekamp. Opbrengst en giften voor het Rampenfonds. In de Blokhut op de Hoogte Kadijk gaat Rapenburg een wedstrijd hou den, met een inleggeld van 75 cent. be Nederlandse Boksbond geeft Donderdagavond 5 Februari om acht uur bokswedstrijden in Krasnapolsky ten bate van het Nationaal Rampen fonds. Er is een stedenwedstrijd Am sterdamRotterdam met twaalf par tijen en een demonstratie van Char lie Anglee en Harry Bos. Het wijkgebouw „Hebron" van de Ned. Herv. Kerk staat eveneens open voor het afgeven van kleding'en goederen. En zo Is het met gebouw De Leeuw in de Valkenburgerstraat.. De Evangelisch Lutherse Gemeente heeft de volgende goederen-inzame lingsadressen: Handboogstraat 6, Nieuwendammerdijk 74, Tominlstr. 22. Gerrit van der Veenstraat 38 ('s avonds 8-10 uur). Bilderdijkkade P9 en Fred. Hendrikstraat 9-1. Voor i Amstelveen: Keizer Karelweg 119.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4