Texel heeft 't geklaard Sneeuw isoleert zuidelijke dorpen Het kan weer:per auto naar Goes Nog geen berichten over de „Duyvis" Stoomvaart Mij. „Zeeland" Dijkwerk met onzekere uitslag BELGIË IS HET ERGSTE TE BOVEN Cineasten naar noodgebieden Boeren in Oudenhoorn blijven hun vee trouw Ook de „Brevo" is zoek Verlenging dividend beperking in Eerste Kamer aanvaard Noordhollandse duinen hebben zwaar geleden De directie van de Kon. Ned. Postvaart N.V. ROTTERDAM (Jobskade) en HARWICH HetVrjjeVoIk Rip Kirby en de dochter van Joe Seven HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 PAGINA Hier en daar 2 a 3 meter hoog (Van een onzer verslaggevers) Terwijl in West-Nederland een ramp van ontstellende om vang bezig was zich te voltrek ken, heeft een woedende sneeuwstorm de Ardennen, de Eifel en de uiterste zuidoost hoek van Zuid-Limburg geteis terd. Zo zeer was de aandacht van ge heel Limburg op de vreselijke ramp gericht in ons laagland, dat de ernst van de toestand zelfs tot de nabijge legen steden als Heerlen en Maastricht niet doordrong. De Zuidlimburgse grensdorpjes Holset. Cottessen en Kamerig heb ben zich in de afgelopen dagen in een bijna volledig isolement be vonden. De storm heeft de dalen vol met sneeuw geblazen en op sommige wegen ligt de sneeuw dan ook twee tot drie meter hoog. De toppen van de heuvels zijn op vele plaatsen wel schoon gebleven en via die toppen is het langs grote om wegen mogelijk de doipen te berei ken. De telefoonverbindingen zijn ernstig gestoord en de elect rische stroom is uitgevallen. ok de ver bindingen met België zijn verbroken Een autobus met grensgangers en een aantal auto's, die waren blijven steken en bijna geheel ingesneeuwd waren, zijn vrijgemaakt. Dé inzitten den konden de wagens ongedeerd verlaten. Honderddertig man zijn op het ogenblik met. man en macht bezig de wegen in en rond Vaals berijdbaar te maken. In Vaals zelf is men de toestand al meester. Bij die honderddertig man zijn tachtig DUW-arbeiders uit Maas tricht en Kerkrade, die pas gisteren in Vaals zijn gearriveerd. De overigen zijn grensgangers. mijnwerkers en textielarbeiders, die zich de weg naar (Van een onzer verslaggevers) In de Alblasserwaard en de Hoek- schewaard is men de situatie nog niet meester. De Hoeksehewaard behoort tot de zwaarst getroffen gebieden. verschillende plaatsen braken de dijl ken door, zodat vrijwel de gehe.e polder is ondergelopen. Er is nog een droog gebied tussen Oud Beijer- land en Klaaswaal. Het Zuidwestelijke gedeelte van de Alblasserwaard is geheel ondergelo pen. Hoewel er in het Oosten en het Noorden nog twee droge gedeelten zijn, worden die ook door het water bedreigd. Indien men kans zal zien het grpte gat in de dijk tussen Pa- fiendrecht en Alblasserdam te dich- en, is een groot deel van het gevaar geweken. Men werkt daaraan met man en macht, doch de afloop van het karwei is nog geheel onzeker. Vanmorgen om acht uur is men begonnen met het dichten van het zestig meter grote gat in de dijk langs de Waterweg in de Bospolder op het. eiland Rozenburg. Er werken honderd man genietroepen, honderd eilandbewoners onder leiding van ingenieurs van de Rijkswaterstaat Er zijn pompen onderweg voor het leegmalen van de polders Blanken berg en Graspolder. Wat het water op Voome Putten zal doen is nog niet te voorzien. Men is er snel met het dichten van de dijken begonnen, doch het gevaar voor verdere overstromingen is in het geheel niet geweken. hun werk in België zagen versperd. Anderszijds zitten honderden Zuid- limburgse arbeiders in de mijnen en de textielfabrieken in de provincie Luik al dagen lang opgesloten. Zij kunnen, evenals hun Belgische colle ga's, niet naar hun haardsteden te rugkeren. Vaals en omstreken schijnen er echter toch goed van afgekomen, ver geleken bij de Ardennen en de Eifel. «aar de sneeuwstorm veel erger heeft gewoed en grote schade aanrichtte. Men kon daar aan de verzoeken om hulp uit Zuid-Limburg niet vol doen. omdat men mankracht en ma teriaal zelf niet missen kon. België is het ergste in de strijd tegen het water te boven, zo is van morgen uit Knokke gemeld. De storm is gaan liggen en het aantal doden blijkt zich te hebben „be perkt" tot elf; tevoren was voor een hoger aantal gevreesd. Wel wordt nog steeds met man en macht gewerkt aan versterking van de dijken. Millioenen zandzakken zijn naar de bedreigde punten gebracht. In de dijk tussen Heist en Knok- ke-Het Zoute, oen afstand van 3.2 km, zijn veertien grote en kleine gaten geslagen. In Oostende zijn de getroffen wij ken het handelscentrum Oud-Oost- ende en de Visserskaai. Tal van plaatsen staan nog onder water en de zeedijk is bezaaid niet steen blokken van honderden kilo's, voor al op de plaatsen waar de zee bres sen heeft geslagen. De straten die onder water hebben gestaan, zijn bedekt met een laag modder van vijf tot tien cm. Maandag nog waren bij hoog tij in de buurt van Antwerpen in de Scheldedijk nieuwe gaten geslagen. Ook hier werkten militairen en vrij willigers in ijltempo om de bressen met zandzakken te dichten. De tun nel onder de Schelde, die was vol gelopen, is weer voor het verkeer opengesteld. Botwinnik-Taimanov 3-2 De vijfde partij van de tweekamp BotwinnikTaimanov om de Russi sche schaaktitel is door Taimanov. die met wit speelde, gewonnen. De stand is thans 32 in het voor deel van Botwinnik. Kampioenen rijden in Oslo voor slachtoffers van watersnood Een groot aantal Noorse en Neder landse schaatskampioenen zal Don derdag uitkomen in weldadigheids wedstrijden. die ten bate van de Ne derlandse slachtoffers van de waters nood in het Bislelstadion te Oslo gehouden zullen worden. De wedstrijden worden georgani seerd door het Oslo Daebladet in sa menwerking met de Idrettslag ijs- club in Oslo. De Noren Ballangrud en Andersen die respectievelijk in 1936 en in 1952 met drie gouden medailles van de Olympische Spelen terugkeerden, zullen op de 50Ö m tegen elkaar uit komen. Dit is een evenment zoals nog nooit in de geschiedenis heeft plaats gevonden. Zij zijn de enige rijders, die er ooit in geslaagd zijn, drie gouden medailles te veroveren. Broekman, Van der Voort en Huis- De Cinetone heeft in samenwerking met de Mutual Security Agency te Parijs gisterochtend de cineasten Herman van der Horst, Bert Haan stra. Ytze Brusse en The van Haren Noman naar de noodgebieden ge stuurd met gemotoriseerde jollen en een eigen voedselpakket kes zullen eveneens aan de wedstrij den deelnemen. De organisatoren van de wedstrij den rekenen op een opbrengst van minstens 50.000 kronen (ongeveer 25.000 gulden). Dinsdag is uit Oslo per vliegtuig een ton goederen, voornamelijk de kens, medicamenten en rubberlaar zen, naar Nederland verzonden. Verschillende landelijke en pro vinciale dagbladen zijn begonnen met het houden van inzamelingen ten bate van de getroffenen (Van onze speciale verslaggever) Met onze luxe-auto tussen een mi litaire colonne in zijn wij Dinsdag morgen tussen half tien en één over land naar Goes gereden. Van Bergen op Zoom af. En dit is einde lijk. in deze poel van leed. een klein goed bericht. Want het betekent, dat de landverbinding met Zuid-Beve land en Walcheren weer enigszins in tact is. Enigszins: nl. alleen bij laag water en alleen voor auto's, die kunnen re kenen op militaire hulp. Maar toch goed nieuws. Want dit betekent ook. dat die militaire colonne Goes be- ■eikte. Sterke GMC's. vol met radio apparaten. bestemd voor Noord-Beve land. met dekens, met medicamenten. Dat dit mogelijk was is te danken aan prachtig militair pionierswerk Herhaaldelijk zaten de wagens vast. Eén auto viel van een dijk (zonder persoonlijke ongelukken. De inzitten den kwamen er wonder boven won der met een paar schrammen af) Telkens weer moest gesleept en ge duwd worden. Wij zagen een ser geant, die een kritieke situatie be heerste als een generaal. Een pracht- sergeant. En nog meer goed nieuws: Wij moesten bijna een uur wachten voor het kanaal door Zuid-Beveland, van Hansweert naar Wemeldinge. De brug was open. Maar wat een heer lijk wachten was het. Want door het kanaal voer een eindeloze stroom ■oertuigen, Nederlandse, Belgische n Franse, drijvende botters. Rijn aken. loodsvaartuigen. Wij telden er veertig. Veertig schepen, die op volle kracht stoomden naar Wemeldinge verder naar Schouwen. Ik zou u nu kunnen vertellen over deze tocht, die bij al dit goede nieuws toch een tocht van verschrik- Eventueel vandaag gedwongen evacuatie (Van een onzer verslaggevers) Abbenbroek bij Spijkenisse ver keert in angstige afwachting. Van Zondag af zijn de sloepen en bootjes van het dorp de polder ingeroeid om honderden mensen te evacueren. Desnoods met dwang. Wij hebben vannacht om twee uur weer een sloep zien binnenkomen. Van de IJmuidense trawler Catha rine Duyvis, die sinds Zondagmiddag vermist wordt, is nog steeds niets gehoord. IJmuiden is zeer bezorgd. Tot nu toe hebben de hulp-acties en de opsporingsvliegtuigen nog niets kunnen bereiken. De rederij VEM, eigenaresse van de Catharine Duy vis, heeft het schip overigens nog niet opgegeven. De opsporingen gaan onverminderd door. Aan boord van de Catharine Duy vis voeren zestien man uit: elf IJmuidenaren, twee Scheveningers, twee Noordwij kers en een man uit Bloemendaal. Zij stonden onder commando van schipper Arie Glas uit IJmuiden. Stuurman is de IJmuidenaar W. Hoek, machinisten J. J. P. Tak en J. Vrolijk uit IJmuiden, stokers M. Bakker uit IJmuiden en C. Kok uit Den Haag-Scheveningen, kok W. den Heijer uit IJmuiden, matrozen: L. Paap, C. Dekker, G. Visser, C. Blok, allen uit IJmuiden, eri P. J. Vink en J. F. van der Holst uit Noordwij k. T. Zwart uit Bloemendaal en Arie Pronk uit Scheveningen. Thans blijkt, dat er nog een klein Nederlands schip wordt vermist- Van Vrijdagmiddag een uui af is het 380 ton metende motorschip Brevo zoek. Het was uit Hansweert op Zuid-JBevéland vertrokken met een lading stukgoederen voor Duits land. Men heeft sinds Vrijdagmid dag geen radio-telegrafisch contact meer gehad. Het schip voer voor de rederij Königsveld in Rotterdam. Vrijdag voer het schip eexst het kanaal van Wemeldinge naar de Oostersc'nelde door op weg naar Volkerak, Hollandsch Diep en Waal. Men vermoedt dat de Brevo toen de storm opkwam in de eerste de beste haven die het kon vinden de wijk heeft genomen. De kans be staat dat Zijpe de vluchthaven van het schip zou kunnen zijn Ander zijds vreest men dat het scheep je bij de storm is vergaan. Aan boord bevonden zich de Groningse schipper Breedveld, een vrouw (de vrouw van de stuurman) en enkele bemanningsleden. Het Tunesische vrachtschip Car- thège zit nog steeds muurvast op het Scheveningse strand. Bij hoog water za* men vanmiddag wederom trachten het schip los te trekken Ten Zuiden van Cape Clear aan de Zuidkust van Ierland drijft de tanker Seapearl varende onder Panamese vlag stuurloos rond, aldus meldde een vliegtuigwaarne mer. Schepen in de buurt tracht ten door middel van seinen contact te krijgen met de Seapearl, daar de radio-installatie waarschijnlijk ook defect was. Versufte, willoze mensen, die tussen twee Rode-Kruissoldaten en militai ren naar een café in Abbenbroek werden gebracht, dat als pleister plaats was ingericht. Zij praatten over het vee, dat zij hebben moeten achterlaten, Het vee. dat misschien verdrinken zal, Dat vee belet de dertig mensen in Oudenhoorn (iets zuidelijker) om uit de kerk te komen, waar zij een goed heenkomen hebben gezocht. Vier pogingen zijn Maandagmiddag gewaagd, om deze mensen te eva cueren. Zij weigeren hardnekkig. Zij blijven vertrouwen, dat het wa ter zal zakken. Zij willen in de buurt van het' vee blijven. Zij her inneren zich nog maar al te goed de jaren 1940 en 1944, toen zijn zij ook geëvacueerd en al hun spullen en vee kwijtgeraakt. In het café van Oudenhoorn zit ten vijf mensen. Ergens in de polder nog twintig met enkele kinderen. Geen van allen willen zij geëvacu eerd worden. Wij hebben vannacht hier in Ab benbroek gehoord, dat de militaire politie morgen meegaat. Als de eva cuatie niet goedschiks gaat, dan kwaadschiks, hebben de hulpverle ningsdiensten en het Rode Kruis ge zegd. De tochten met de boten en sloepen zijn te gevaarlijk om nog langer te wachten. Dinsdag zal het lot van deze mensen beslist worden. Abbenbroek verkeert in angstige afwachting. Tegelijk met de evacuatie van de mensen zal men ook proberen, een koe naar de veilige wal te brengen, door het beest met een touw aan de boot vast te binden. Koeien kunnen namelijk goed zwemmen. Men hoopt, dat als een koe het avontuur waagt, de andere vanzelf zullen volgen. (Van onze parlementsredacteur) In tegenstelling tot de Tweede Ka mer heeft de Eerste Kamer gemeend dat zij haar voor deze week aange kondigde beraadslagingen, ondanks de nationale noodtoestand, niet kon uitstellen. Zo heeft de Kamer gis termiddag, na een urenlang debat van juridische aard, het wetsontwerp tot verlenging van de dividendbe perking voor de tijd van een jaar alsnog aangenomen. Het besluit viel met 31 tegen 15 stemmen. Vóór waren de P.v.d.A., de meer derheid van de K.V.P., de C.P.N. en de A.R. met een uitzondering. Te gen C.H., V.V.D., vier K.V.P.-ers en de A.R. prof Hellema. Tijdens de discussie voerde de nieuwe staats secretaris dr Van den Berge voor het eerst het woord. Voor dit debat begon had minister Beel namens de regering dezelfde verklaring over de nationale ramp voorgelezen, welke dr Drees kort tevoren in de Tweede Kamer had afgelegd. Brief van Vrijman De Eerste Kamer hoorde gisteren voorts mr Wendelaar de voorzitter van de commissie voor de verzoek schriften, een brief voorlezen van oud-rijksbouwmeester Vrijman. De Kamer heeft de vorige week diens verzoek om eerherstel na een nader onderzoek afgewezen op grond van zijn gedragingen tijdens de be zetting. In de bedoelde brief nu heeft de heer Vrijman er zijn spijt over betuigd, dat hij de commissie voor de verzoekschriften verkeerd heeft ingelicht. Het leed, dat hem in 1923 werd aangedaan, zo schrijft hij, heeft ge leid „tot een reeks fouten, welke niet meer te stuiten was". king was. Op Zuid-Beveland werd nog niets geruimd. Bij Zuid-Beve land drijven in het ondergelopen ge bied dat is het gebied ten Zuiden van de grote weg van Rilland Bath tot Hansweert en 's-Gravenpolder, nog honderden en honderden cada vers. En andere honderden cadavers van koeien, paarden en varkens lig gen tegen de dijk op de wegen, of vastgedreven tussen de verdronken huizen te verrotten. Een nieuw gevaar bedreigt hier Zeeland. Het gevaar van besmette lijke ziekten. Er zijn in allerijl auto's opgeroepen, die capaciteit hebben om het dode vee te kunnen wegvoe ren. De mensen in deze gebieden zullen tegen tetanus worden inge ënt. (Van een onzer verslaggevers) Drie doden, drie vermisten en de onder water gelopen ongeveer tweehonderd ha grote polder „De Eendracht". Dat is de trieste balans, die het eiland Texel aan het springtij en de orkaan heeft te danken. Gisteren is de naam bekend ge maakt van het derde slachtoffer. Het is de 48-jarige landarbeider W. Dij ker uit De Waal. Speciale redding- ploegen doorkruisen de ondergelopen polder „De Eendracht", omdat nog altijd drie personen worden vermist. Het gevaar voor verdere overstro ming is nu wel geweken, vertelde wethouder De Waard ons Maandag middag in het gemeentehuis te Den Burg. De groep van de Rode-Kruis- colonne Den Helder, die Zondag avond naar het eiland was overge stoken. is Maandagmorgen weer ver trokken. Het noodziekenhuis, dat in het nieuwe consultatiebureau was inge richt, is niet gebruikt. Maandagmor gen bracht de veerboot 200 DUW- arbeiders naar het eiland. Voorts arriveerden er 22 Indonesië- veteranen uit Sneek, die zich vrij willig hadden aangemeld om op Texel de strijd tegen wind en water aan te binden. De Koninklijke Marine zond een contingent matrozen en mariniers. Alle beschikbare arbeidskrachten hebben Maandag gewerkt aan het De situatie was hier uiterst pre cair en bij een doorbraak zou een zeer groot gedeelte van het eiland ondergelopen zijn. Uit de Zaanstreek werden met vrachtauto's 50.000 zakken aange voerd en vele honderden dekzeilen. Met deze met zand en modder ge vulde zakken is het dijkgedeelte. dat hier en daar flinke wonden vertoon de versterkt. Als het weer rustig blijft, houden wij het hier. werd ons van deskundige zijde verzekerd. Het dijkgedeelte tussen de onder water gelopen polder „De Eendracht" en de polder „Het. Noorden" is ook versterkt. In de „Eendracht" staken de zwaar gehavende daken van de beide hoeven Fortuin en Zeeburg net boven de vloedlijn uit. Ook zes arbeiderswoningen zijn flink beschadigd. De bewoners zijn elders op het eiland ondergebracht. Een stamboekstier en enkele varkens verdronken. De polder „De Eendracht" is eigen dom van de familie Evers. De zeedijk bezat geen stenen glooiing. Aan de buitenkant ligt de beroemde vogel broedplaats de Schorren, een vlakte, die bij vloed droog blijft. De hoog opgestuwde zee had met de dijk van de polder dan ook zeer weinig moeite. Maandagavond werden drie licht- aggregaten met bedieningspersoneel naar Texel overgebracht. In de voor gaande nachten zorgden tractoren met hun koplampen op de bedreigde plaatsen voor de nodige verlichting. De commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr J E. baron De Vos van Steenwijk. heeft vanmorgen in de vergadering van Provinciale Staten onder andere een rapport voorgelezen, dat door de Provinciale Staten was uitgebracht. Het rapport behandelt de toestand van de dijken en waterkeringen in Noord-Holland na de vernietigende storm in de nacht van Zaterdag op Zondag. De aangerichte schade is aanzien lijk. hoewel in geen enkel opzicht te vergelijken bij wat in het zuidwes ten van het land is gebeurd. Ner gens kan van een ramp gesproken worden. De duinen langs de kust hebben zwaar geleden. De duinvoet is overal aangetast en gemiddeld zeker twin tig meter teruggeslagen. In IJmuiden en Den Helder stond het water in de bewuste nacht een Lot anderhalve meter hoger dan tij dens de springvloed van 1916. Kikvorsen team tegen Rest van Nederland Zaterdagavond zal tot besluit van de Hauserbekerwedstrijden in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam een waterpolowedstrijd worden ge speeld tussen de „Kikvorsen" en de rest van Nederland. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Kikvorsen: doel: Fienee (Dolfijn). Achter: Braasem (Haarlem), Sievers (HZC) en Henny Keetelaar (Rob ben). Voor: Walewijn (HZ en PC). Van Feggelen (Meeuwen) en Smol (HZ en PC). Rest van Nederland: Doel: Voort man (Neptunus. Amersfoort). Ach ter: Luchs (Robben. Korevaar (Mer- wede) en Bijlsma (Haarlem). Voor: Cabout (GZC), Douman (HPC) en Van der Toorn (GZC). deelt mede, dat als gevolg van de gedeeltelijke vernieling van de aanlegsteiger te Hoek van Holland de dagdienst HOEK VAN HOLLAND—HARWICH tot nader order zal worden uitgevoerd tussen volgens onderstaande dienstregeling ROTTERDAM JOBSKADE vertrek 11,— M E T. HARWICH PARKESTON QUAYaan 17.15 G.M.T. LONDEN LIVERPOOLSTREET STATION aan 19,21 G.M.T. LONDEN LIVERPOOLSTREET STATION vertrek 9,30 G.M.T HARWICH PARKESTON QUAY vertrek 11,15 G.M.T. ROTTERDAM JOBSKADE aan 20 ME T. DAGBOOT-EXPRESS AMSTERDAM C.S. ROTTERDAM D.P. v.v. met autobusdienst naar en van de Jobskade. Gelegenheid tot verscheping van auto's en goederen. Er bestaat geen aansluiting tussen de internationale treinen D 171/172, D 253/254 en de dagboot. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het Hoofdkantoor van de STOOMVAART MIJ „ZEELAND" te HOEK VAN HOL LAND Tel. K 1747 441. (S^cvoch U zich ooit ellendiger dan wanneer het water U uit de ogen loopt en U geen tijd heeft om Uw zakdoek in Uw zak te steken, omdat de éne niesaanval op de andere volgt? „AKKERTJES" zijn in zo'n geval 'het aangewezen middel. Zij bestrijden dat hangerige verkoud- heidsgevoel snel en afdoende en verjagen de infectie die de oorzaak Uw klachten is. Meubelen, kleding, huisraad enz. Ook KINDERSCHOENEN moe ten goed passen. BONO ver groot ze voor 1 p. paar. Stnjpsestr. 90, Eindhoven, tel. 2458. Dames en neren loden RE GENJASSEN v.a. 49.75. Meis- en Jongens loden REGEN JASSEN v.a. 117.50. Kleding magazijn: Herman Suys Zn., Goirkestraat 142144. Tel. 5525, Tilburg. „Lijn 1 stopt bij ons voor de deur". DE LAAGSTE PRIJZEN van Eindhoven vindt U bij A P, Complete woninginrichting in de Woenselsestraat. „DE SCHOUW", Dommelsestr. 20, Eindhoven vraagt ANTIEK te koop. Tin, koper, blauw en meubelen. Schrijf briefkaart. RITSEMA STOFZUIGERS. Oudste merk. Slede, ketel en klop-veeg-zuig. Off.: Agent LEGGER, Stratumseind 8. Tel. 4840, Eindhoven. BESLUIT THANS, neem een BECKERS HAARD met front- circulatie. Deze brengt warmte en sfeer in Uw woning. Prij zen v.a. ƒ200,-. Verder steeds grote voorraad in Etna, Faber, Echt, Jaarsma. Permanent D.R.U. Jaarsma, enz. Ook op gemakkelijke betaling. Wij ruilen haarden en kachels in A. H, Vroege, Kruisstraat 81. Eindhoven. Aan alle inzamelingsactie-af delingen en Instanties voor geteisterde gebieden biedt on ze unieke gespecialiseerde af deling aan, niet zo bruikbare tricot onder- en bovengoederen op zeer speciale kostprijscon dities (zo mogelijk p.o. gerede retourzendingte vermaken tot kleinere maten enz. Trico- tagefabriek Fa WORTELBOER. Emmer-Compascuum, telefoon 72 en 76. Personeel gevraagd Gevraagd OPLEGGER met of zonder opbouw. Aanbiedingen met omschrijving en prijs Herman Gorterstraat 27 te Amsterdam. Gevraagd HUISHOUDSTER (intern) bij echtpaar op leef tijd te Amsterdam, vrouw ge heel invalide. Hulp van werk ster en alle comfort. Moet be reid zijn met verpleging te helpen. Spoed! Br. no AZ 7343. GOEDE BETREKKINGEN IN ENGELAND voor huishoude lijk personeel in particuliere gezinnen. Geen fooien. Beau- champ Staff Agency, 15. Beau- champ Place. London. S.W. 3. De Joodse Opvoedingsinrich ting PAEDAGOGIUM ACHISO- MOG te Apeldoorn vraagt KOOKSTER tevens LEIDSTER VAN DE KEUKEN. Br. m. uitv. inl. aan de Directeur. Huisdieren Wegens plaatsgebrek te koop een pracht exemplaar BER- NARDINER met papieren, reu, oud 14 maanden. Kleingraver- straat 85, Spekholzerheide. Muziekinstrumenten, radio, televisie, enz. RADIO DEFECT? DAN NAAR SELECT. Philips-, Fridor- radiotoestellen. Ook op ter mijn. Woenselermarkt 13 te Eindhoven. Telefoon 7072. Auto's, rijwielen, vaartuigen enz. RIJWIELEN in alle maten en prijzen. Sport, dames en vrachtfietsen. G. Kuys, St Eloystraat 37, 's Bosch. Tele foon 5108. Door de STICHTING HET VIERDE PRINSENKIND Hof 13. Dordrecht wordt ten spoedigste gevraagd LANDELIJK PROPACANDIST(E) Vereisten: Representatieve verschijning, ruime alge mene ontwikkeling en vlotte voordracht. Voorkeur genieten zij, die op de hoogte zijn met filmprojectie. Brieven met foto en opgave van verlangd salaris aan bovenstaand adres. de grootste krant van Nederland Auto's, rijwielen, vaartuigen enz. Te koop: FRIES TJALK- scheepje, groot 28 ton, lengte 15.35 m, breedte 3.39 m. H. Dijkstra, Camstraburen 69, Leeuwarden. Diversen MEUBELPLAAT ƒ8,75. Eiken 5,-. Vuren 3,30, triplex 2,50, Board -.95, Rubber- roid per rol 14. Zaaystr. 4 zijstraat Woenselstr. Eindho ven, tel. 8140. Wie over COCOS spreekt, denkt aan HET COCOSHUIS. Hoogstr. 226 (de houten win kel). Eindhoven. Tel. 1766. Exclusieve ceintuurs in Suede, Fluweel, goud en zilver, Eve- ning-dress modellen. W. Eilers Hooghuistr. 18. Eindhoven, tel. 8070. Te koop IJSMACHINE, melk- koeler. kassa, kanarie zang- kast (eiken). Adres: Kruis straat 8, Eindhoven. Beslist serieuze bemiddeling tegen uiterst lage kosten, ge garandeerd tot Uw huwelijk een feit is. biedt U alleen BEMIDDELINGSBUREAU ..IDEAAL", Postbus 130, Schie dam. Nadere inlichtingen met vermelding van kosten in blanco couvert gratis.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5