Militair verdronken, twee soldaten vermist Collecte bracht naar schatting f200.000a f250.000 op Even nadenken De gemeente Amsterdam schonk half millioen Coördinatie van aanbiedingen en aanvragen Kanselafkondiging in Kerken ALGEMEEN HANDELSBLAD VAN WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 7 De overstroming in Noord-Beve land, in de omgeving van Wissekerke (Luchtfoto A.N.P.) Sportwedstrijden voor het Rampenfonds Van de voetbalwedstrijd ADO-HBS, hedenavond in het VUC-stadlon in Den Haag. zijn de opbrengsten bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. Met dat zelfde doel zullen morgenavond in Kras- napolsky te Amsterdam bokswedstrijden worden gehouden tussen amateurploegen van Amsterdam en Rotterdam. De Ame rikaan Charley Anglee en Harry Bos (boksen een demonstratiepartij. Onder auspiciën van de Ned. Bridge Bond zullen in de maand Februari over al in het land bridge-drives worden ge houden, te organiseren door de districts- besturen, terwijl aan de verenigingen is verzocht zulks ook in clubverband te doen. Ook deze drives worden op touw gezet ten behoeve van het N.R.F. Maandagavond a.s. wordt op de HOKIJ te Den Haag ten bate van het Nationaal Rampenfonds de ijshockey- wedstrijd HHIJCIjsvogels gespeeld. Bestuur KNVB vergadert over al of niet doorgaan van wedstrijden Het bestuur van de KNVB komt Donderdag a.s. In een bijzondere ver- V bijeen teneinde zich te be rkoen over het organiseren van een st.euna.ctie voor de getroffen gebieden, alsmede over het al of niet doorgaan van het wedstrijdprogramma voor Za terdag 7 en Zondag 8 Februari a.s. Deze week geen basketbal Alle wedstrijden van de Nederlandse Basketbal Bond, Afdeling Amsterdam, welke voor hedenavond, Donderdag- en Vrijdagavond waren vastgesteld, gaan niet door. Blauw WitAjax van vanavond naar Zondag De voetbalwedstrijd Blauw Wit Ajax. die hedenavond ten bate van het Nationaal Rampenfonds In het Olym pisch Stadion te Amsterdam zou wor den gehouden, is verschoven naar Zon dagmiddag a-s., omdat de voetbalcom petitie naar zeer grote waarschijnlijk heid op die dag zal worden afgelast. DE TOESTAND BIJ KLUNDERT Onder de bevolking zijn dertien doden te betreuren, onder wie een gezin met zeven kinderen TIJDENS de hulpverlening aan slachtoffers van de watersnood is Zondag de dienstplichtige soldaat E. Kasan uit Amsterdam van het regiment zware luchtdoelartillerie Waalhaven nabij Xlundert ten gevolge van verdrinking om het leven gekomen. Bij dit ongeval zijn twee militairen van hetzelfde onderdeel vermist. Het zijn de dienstplichtige soldaat R. F. Berg, afkomstig uit 's-Gravenhage en dienstplichtig soldaat A. Zwarts, afkomstig uit Delft. In Klundert zijn onder de bevolking zeker dertien doden te betreuren, aldus deelde de burgemeester van deze gemeente vandaag mede. Een woning aan de buitendijk werd na de doorbraak geheel weggesleurd, waarbij de heer Leen van Wensen met zijn echtgenote, mevrouw Van WensenTolenaars en zeven kinderen in de watermassa omkwamen. De iniwoners van Klundert zijn voor driekwart geëvacueerd. Rondom de gemeente is een vlakte van 7 ha. overstroomd. Zeer veel boer derijen staan tot het dak onder water. In het hoger gelegen gedeelte van het stadje zijn de mensen, voorzover niet geëvacueerd, naar de zolders gevlucht. Direct gevaar is tlhans niet meer aanwezig, aldus deelde de burgemeester ons mede. Er is een groot gebrek aan boten met motor. Christelijke Korfbalbond gelast wedstrijden af De Christelijke Korfbalbond heeft alle wedstrijden voor Zaterdag 7 Febru ari a.s. afgelast. De bond acht het spelen van wedstrijden onder de tegen woordige omstandigheden onjuist, waar. bij nog komt dat door niet t.e spelen meer jonge mensen zich beschikbaar kunnen stellen voor noodzakelijk werk. Zaterdag en Zondag geen hockey en korfbal In verband met de nationale ramp heeft het hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandse Korfbal Bond beslo ten alle voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Februari vastgestelde wedstrijden af te gelasten. Verder heeft ook de Kon. Ned. Hockey Bond alle voor Zaterdag en Zon dag vastgestelde wedstrijden afgelast. uitvoerige filmreportage de stormvloed geteisterde Hulpverlening te Amsterdam In de periode van Vrijdag 6 tot en met Donderdag 12 Februari a.s., staat, de Handelsblad Cineac, Reguliersbree- straat, 20% van de recette af aan het Nationaal Rampenfonds. Het program ma bevat een u" van de door de febieden. FILMLIGA STELT VIERING JUBILEUM UIT In verband met de Nationale ramp. die o.m. de inschakeling van een groot deel onzer studentenleden bij de hulp verlening noodzakelijk maakt, aldus het bestuur van de Stichting Amsterdamse Filmliga, is besloten de openingsvoor stelling van het 25-jarig jubileum als mede het verdere programma tot nader aankondiging af te gelasten. BESCHERMING BEVOLKING De burgemeester van Amsterdam zal Zaterdag a.s. te 11 u. in de raadzaal ten stadhuize het plaatselijk (comité Be scherming Bevolking installeren. (Van een onzer verslaggevers) Vrijwilligers van de Nederlandse Handelmaatschappij, die bezig zijn in de avonduren het geld te tellen dat is opgehaald bij de Roode Kruis-col- lecte van Maandag en Dinsdag te Am sterdam, zijn tot nu toe tot een be drag van 185.000 gekomen. Men schat dat de collecte 200.000 a 250.000 zal hebben opgebracht. Het geld werd in verzegelde, gereinigde vuilnisemmers naar de Handelmaat schappij vervoerd. Dr SchmelnJk, colonmeoommandant van de afdeling Amsterdam van het Ditmaal weer een pentogoonpuzzle. Hier zijn de omschrijvingen: 14 ge bakje; 15 uitgeslapen; 23 bijeen behorende massa; 25 opslagplaats; 34 kauwmiddel. OPLOSSING MORGEN. De oplossing van de puzzle van giste ren luidt: Horizontaal: 1. Medem- blik; 10. overal, öre; 11. zeug, aarde; 12. angorakat; 13. renet, rede: 14. teil. JÖPp ek- 15. snee. deels: 16. aster, neet; 17. genre, ten, Ee; 18. era, asen, dr. Rode Kruis, ontving gisteren verder nog een gift aan medicamenten ter waarde van 25.000, een groot aantal zak flacons cognac en een belangrijke zen ding penicilline, Een en ander werd meteen doorgestuurd naar de Stads apotheek in Den Haag, die voor de di stributie zal zorg dragen. Dr Schmelnk ontraadt het ondernemen van particu liere hulpacties, nu de organisatie van de hulpverlening zioh begint af te tekenen. Alle évacué-aangelegenheden moeten thans over het Stadhuis lopen, kamer 49 A; aanbieding van vrijwillige arbeidskrachten over het Gewestelijk Arbeidsbureau. Het gehele transport voor de geteisterde gebieden, dus het vervoer in Amsterdam, van de wijk- lokalen naar het centrale verzamelpunt in Amsterdam en de afvoer naar het noodgebied, is toevertrouwd aan de organisaties Nationale Organisatie Be- roepsgoederenvervoer (N.O.B.) er Eigen Vervoer Organisatie (E.V.O.) Deze organisaties hebben voor het doel ingeschakeld het Bemiddelingsbureau Singel 272, tel. 46965 en 46206. WONINGBOUW IN WEST In totaal bedraagt het aantal wonin gen in Tuinstad-Slotermeer, waarvan de bouw aan aannemers is opgedragen of door particuliere bouwers is begon nen en dat, hetwelk voor gunning aan aannemers gereed ligt, alsmede het aantal, waarvoor de plannen in voorbe reiding zijn. 8792. Van deze woningen zjjn ei; 117 gereed, aldus delen B. en W. van Amsterdam de raad mede. De bouw gaat echter voort. B. en W. vragen thans aan de raad: a) aan de Algemene Woningbouw vereniging, in verband met de bouw van 24 woningen voor ouden van dagen op terreinen in Amsterdam-West ten Zui den van de Burgemeester Röellstraat. een geldlening te verstrekken tot een hedrag van ten hoogste 214.300: b) aan de Woningbouwvereniging Het Oosten, in verband met de bouw van 12 woningen voor ouden van dagen op terreinen in Amsterdam-West ten Zuiden van de Burgemeester Röell straat, een geldlening te verstrekken tot een bedrag van ten hoogste 107.200. CINEAC STEUNT HET -RAMPENFONDS Morgenavond 20 u. zal in de Wester- kerk te Amsterdam een rouw- en ge bedsure worden gehouden in verhand met de nationale ramp. De voorgangers zijn ds J. R. Wolfensberger en prof. dr G. C. Berkouwer. Ten bate van het Nationaal Rampen fonds houdt de afdeling Amsterdam van „Dennenheuvel" morgenavond een film avond (over Zweden en Lapland) in het Koninklijk Instituut voor de Tropen Aanvang 8 uur precies. Opening zaal 7.30. De Christelijk Historische kiesver eniging afdeling Amsterdam heeft be sloten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen wederom te zamen met de Anti-Revolutionnaire partij zo deze daartoe bereid is in de hoofdstad één B. en W. van Amsterdam stellen de raad voor aan de Nederlandse maat schappij tot het oprichten en instand houden van Moderne Poliklinieken voor de stichting van een speclallstenpolikli- nlek te verkopen een terrein, gelegen aan de Cornells Dirkszstraat, groot on geveer 11 are 17 ca, voor de som van 30.000. Evacuatie-commissie Amsterdam aan het werk Hedenmorgen tien uur heeft de bur gemeester van Amsterdam een evacua tie-commissie geïnstalleerd. Deze com missie bestaande uit vertegenwoordigers van overheid3- en particuliere instellin gen, is opgericht om voorbereid te zijn voor het geval dat Amsterdam aangewe zen wordt als ontvangstcentrum. De eerste beslissingen die zijn geno men luiden als volgt: a. Iedere evacué die reeds op eigen gelegenheid naar Amsterdam is geko men, moet zich onverwijld persoon- 1 ij k melden bij Jeugdhotel De Laurier, Lauriergracht 116, Amsterdam-C. ten einde aldaar te worden geregistreerd. Dit is van groot belang in verband met navragen van autoriteiten en familie leden uit de noodgebieden. b. Iedere evacué dient zich te onder werpen. aan een geneeskundig onder zoek in verband met de belangen van de volksgezondheid. c. Maatregelen zijn reeds genomen in dien grote transporten naar Amsterdam zullen worden gedirigeerd. d. Men kan voortgaan met het opge ven van evacuatie-adressen aan het Stadhuis, tel. 64455. Zij die dit reeds deden,, behoeven dit dus niet weer op nieuw ite doen. BEGROTING WIJKT VOOR NATIONALE RAMP Drie kwartier na het aangekondigde uur in de kamer van B. en W. had het college met het senioren-convent vergaderd hoorde .de raad van Nieu- wer-Amstel staande gevoelige woorden aan van zijn voorzitter mr G. F. Has pels. De vele duizenden slachtoffers van onze erfvijand, het water, die zo mee dogenloos heeft toegeslagen, mogen zich verzekerd weten van innige deelneming van het bestuur dezer gemeente, maar ook van die harer inwoners. Reeds Zon dagavond riep de burgemeester een aan tal burgers op het raadhuis bijeen, die zich in een comité verenigden; de han den ineen hebben geslagen, om, als af deling van het Nationaal Rampenfonds, met spoed werkzaam te zjjn. Gisteren is er een huis-aan-huis-col- lecte geweest, vandaag is eveneens huis aan huis de kleren-inzameling ter hand genomen. In overleg met het senioren-convent werd de verdere behandeling van de begroting verdaagd tot Maandag 16 Fe bruari des avonds 20 u. Feestavond uitgesteld De feestavond ten bate van het Rode Kruis die morgenavond zou worden ge houden in Amsterdam-Noord (Meeu wenplein 2) gaat niet door. Onder de medespelers zijn n.l. personen wier familieleden bii de stormramp zijn om gekomen. Programma's blijven geldig tot een eventueel later te houden avond. Schouwen en Duiveland in doodsnood (Vervolg van pag. 1) Ten slotte zijn we nogmaals naar het stadhuis geweest. Laat in de avond nog. Op de trap naar de raadzaal ontmoet ten we de regeringscommissaris Frank, die op ons herhaald aandringen enige mededelingen deed omtrent de evacuatie ten dienste van onze lezers, die familie op het eiland Schouwen-Duiveland heb ben. Dit zijn de feiten: De inwoners van Noordwelle, Elle- meet en Eikerzee zijn geëvacueerd naar Renesse. Die van Serooskerken naar Haamstede. Zij, die woonden in Rengerskerke en Vianen zijn naar de vastewal gegaan. In de loop van de dag zijn de inwoners van Oosterland, Geert Jansland naar Bruinisse ge gaan. Die van Drijschor en Zonne- maire zijn voorlopig ondergebracht in Brouwershaven en die van Noord- schouwen zowel naar Brouwershaven als naar Zierikzee. De 300 mensen die in de dorpskom van Nieuwerkerk zitten, gaan heden naar de vastewal. In het holst van de nacht tegen 2 uur, terwijl wij deze brief schrijven in de con versatiezaal van het hotel Van Oppen, gaat de telefoon. De vrouw van de hotel houder zegt: „Ik heb geen gias, alleen een oliestel. Ik kan geen 30 eieren voor de heren bakkenen koffie? Maar dan moet ge een uur geduld hebben. Ik zal de ketel wel zelf naar het stadhuis bren gen. Wat moet, dat moet." Hetgeen dus betekent, dat in het Zierikzeese stadhuis de hele nacht wordt doorgezwoegd. En het carillon speelt altijd maar door met „O Nederland, let op uw saeck". En de koeien bij de verlichte kerk loeien altijd maar door (Nadruk verboden In de avond van 29 November van het vorige jaar liep het uitgaande stoomschip Orion van de K.N.S.M. tegen het noordelijke bruggenhoofd van de spoorbrug te Vel sen. Het schip liep aan de boeg enige schade op. De Raad voor de scheepvaart stelde gisteren een onderzoek in naar dit ongeluk. De scheepvaart-regelaar, die op de brug dienst deed, verklaarde, dat het licht nog op rood stond toen het schip door de brug voer. Volgens de kapitein en de loods stond het signaal op groen. Wel was men het er over eens, dat het sein tot opvaren was gegeven door „flapperlichten", waardoor de loods de overtuiging zou kunnen hebben gekre gen, dat onmiddellijk groen" zou volgen. De inspecteur voor de Scheepvaart achtte de kapitein van de Orion, die als betrokkene door de Raad werd gehoord, niet schuldig aan het gebeurde: te goe der trouw heeft hij de aanwijzingen van de loods gevolgd. De Raad zal later uitspraak doen. Parlement verlaagt de Indonesische vennootschapsbelasting Het amendement op het voorstel voor de vennootschapsbelasting voor het jaar 1953, dat door de minister van Finan ciën werd afgewezen is door het parle ment met 59 stemmen voor en 41 stem men tegen aangenomen. Na de stem ming verzocht de minister de verdere behandeling van het wetsontwerp door het parlement te staken, daar hij zich met de overige leden van het kabinet wilde beraden. Hij was niet in staat aan de pers mededeling te doen of de aan vaarding van het amendement al dan r.iet aanleiding zou zjjn om zijn porte feuille ter beschikking te stellen. De enige mededeling die hjj aan de pers deed was, dat door de aanvaarding van het amendement de inkomsten met 200.000.000 rupiahs zouden worden ver minderd. Het amendement verzet zich tegen het voorstel van de minister om een heffing van 40 procent in te stellen op winsten minder dan 500.000 rupiahs, gemaakt door vennootschappen. Het amendement is er op gericht, de heffing te verminderen tot 25 procent voor winsten, welke minder dan rp. 100.000 bedragen, 30 procent voor winsten tus sen rp. 100.000 en rp 250.000 en 35 procent voor winsten tussen rp. 250.000 en rp. 500.000. FRANSE MILITAIREN kwamen met tormboten naar Halsterenvanwaar zij de bevolking van Tholen trachtten te redden. (Van onze raadsoverzicktschrijver) DIJ het begin van de zitting van de gemeente raad van Amsterdam, hedenmiddag, heeft de burgemeester een bewogen rede over de nationale ramp gehouden, die door alle aanwe zigen staande werd aangehoord. De heer d'Allly vertolkte de deernis met de omgekom'enenen, wier aantal nu de duizend heeft overschreden, en hun nabestaanden; hij sprak over de enorme materiële schade en over de hulp-acties die terstond van alle kanten zjjn begon nen, in een volkomen eenheid en zender enig onderscheid naar partjj of richting. De burgemeester vervolgde met een overzicht van icat er reeds Zondag te Amsterdam i.s gedaan; hij deelde daarbij o.m. mede, dat het te Amsterdam ge vestigde en bjj het Nationaal Rampen fonds aangesloten Watersnoodfonds terstond 250.000 ter beschikking heeft; officieren en manschappen van twee in de haven liggende Amerikaanse oorlogsbodems hebben onmiddellijk 1200 dollar en kleren geschonken. Gisteren heeft de burgemeester een commissie voor een eventuele evacuatie naar Amsterdam geïnstalleerd, en het aantal aanbiedingen om gsëvacuëerden te ontvangen ls overstelpend, gelijk ook dat van zovele andere vormen van hulp. De ingezamelde kleren worden zorgvul dig gesorteerd en verpakt voordat zij worden doorgezonden. Na een bijzondere voldoening over de betoonde hulpvaardigheid, de levende krachten en de eenheid onder de be volking te hebben uitgesproken, besloot de heer d'Ailly met een herinnering aan het „Luctor et Emergó" en het verzoek aan de raad, het bedrag van J' 500.000 voor de. nodige maatregelen ter beschik, king te stellen, hetgeen men stilzwij gend goedkeurde. HULPVERLENING DE hulpverlening aan de getroffen gebieden is op het ogenblik als volgt ge organiseerd: Alle n i e t-g es p e c 1 a 1 i s e e r d e arbeidskrachten (maar ook melkers) dienen zich op te zeven bjj de Gewesteljjke Arbeidsbureaux. Deze geven dan de aantallen beschikbare arbeidskrachten door aan het Rijks arbeidsbureau in Den Haag, dat als centraal punt fungeert. Kleding, schoeisel en dekking, door plaatselijke organisaties op gehaald (dus niet particulier zenden!) moet worden gestuurd naar het Bureau Watersnood van het Roode Kruis. Princessegracht 31, Den Haag. telefoon 184790. Marconisten kunnen zich aanbieden bij de Bijzondere Radiodienst der T.T., de heer Van Schendel, Den Haag, telefoon 773030. Artsen melden zich Parkweg 12, Den Haag. telefoon 554835 (Voorlopig zijn er aanbiedingen genoeg). Vaar tuigen dienen ter beschikking te worden gesteld van de plaatselijke bevrachtingscommissarissen. Men Lnformere bij het Gemeentebestuur van de plaats van inwoning waar deze instantie is gevestigd. Wanneer aanvragen om vaartuigen binnenkomen, wordt een beroep gedaan op de gemeentelijke „pools". Auto's dienen te worden aangeboden bjj de Rijksverkeersinspecties in het district waar men woont. Radiozenders kan men aanvragen en aanbieden bij de Bijzondere Radio dienst van de P.T.T., telefoon 773030, Den Haag. Mobilofoons met een trale zenders van de politie kunnen worden aangevraagd bjj de Politieverbindingsdienst, Maliebaan 8, Utrecht, tele foon 16575. Medicamenten en levensmiddelen naar Bureau Watersnood van het Roode Kruds, Princessegracht 31. Den Haag, telefoon 184790. Generatoren, aggregaten en electr o-t echnische mate rialen bij prof. van Staveren, K e m a, Arnhem, telefoon K 830021441. Materiaal! schoppen, bulldozers, kranen, z'andzakk en doorgeven aan het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Binnenhof 4, Evacuatie commissie. telefoon 183820, Den Haag. Geld storten op Nationaal Rampenfonds, gironummer 9575, Statenlaan 81, Huisvesting, woonruimte of aanvragen om woonruimte enz. naar het Directoraat-Generaal van het Verkeer, Van Hogenhoucklaan 60, Den Haag, telefoon 776890. Indien deze adressen telefonisch onbereikbaar zijn, dan berichten van aanbieding of aanvrage doorgeven aan Regeringsvoorlichtingsdienst, Wassenaarseiceg 1/0, Den Haag, telefoon 183830. UITGAAN Carré: iedere avond om 8 uur Circus Strassburger: Centraal Theater: Elke avond om 8 uur geeft de Ned. Comedie Via Lissabon: Concertgebouw: Vandaag en morgen grote zaal 8,15 uur abonne mentsconcert serie B onder Kubelik met Jan Damen. viool: Doelenzaal: morgen 8 uur geeft Theatre Hebetot Marcel's Rome n'est plus dans Rome: Kleine Co medie: iedere avond Potasch en Perle- moer: Leidseplein-theater: elke avond 8 uur ABC-cabaret Bibelonïë: Nieuwe De la Mar theater: elke avond Het meisje met de grote voeten: Stadsschouwburg: heden 8 uur Hendrik IV met Ko van Djjk. BIJZONDERE LEERSTOEL CRIMINALISTIEK De prof. A. E. J. Moddermansstichting voor de bestudering van het strafrecht en zijn hulpwetenschappen te Leiden is bevoegd verklaard tot het vestigen van een bijzondere leerstoel in de natuur wetenschappelijke criminalistiek aldaar. ACADEMISCHE EXAMENS msterdam. Cand. rechten de heer J. J. Bommer. Leiden. Doet. rechten: de heren M. A. M. Kortenbout v. d. Sluijs, J. H. Koeleman, S. K. Martens en mej. A. R. Brouwer. Id. (vrije studier.): de heer M. v. d. Stad, Utrecht. Semiarts-ex. de heren G. van Boheemen, C. W. M. Oomen, Th. M. G. F. Moolhuysen, J. H. Baay en J. Gerritsen. Bev. tot arts de dames M. Th. Boekelrr.an en M. Th. Winkelman en de heren J. J. M. Michels. TL J. A. M. Bongaerts en G. V. M. ■Ie Meüer; tot tandarts dc heren A. J. C. Schoetnaker en R. de Neve. A.N.P.-C.B.S. gemiddelden 953 2/2 3/2 4/2 l.ste h.ste Petr. 144.85 144.48 145.91 141.95 249.09 Ind. 203.52 203.48 204.50 198.01 204.50 Sch.v. 159.60 159.81 161.12 150,14 161.12 Bank 133.23 133.30 134.02 139.68 134.02 Ind. f. 47.34 47.30 47 79 41.99 17 79 Algom. 144.42 144.39 145.34 138.08 145.34 Ned.Herv.Kerlt, Bedankt. Voor Kam pen. II. Sroik :a Schevenlngen. N od. II e r v. K er k. Beroepen. Te Wezepe. P. M. van Waarde te Kuir.re. Bedan-k/t, Voor Kampen, H, Stolk te Sche- "ontngon. Geref. Kerken. Beroepen. Te Mur- nerwwude, W. van der Zwaan, car.d. te Middelburg. Te Ens (N.O. Polder), H. T an Bochove te Een. Aangenomen. Naar Middelhatrnis, G. C. Muntiingh te Bergentheim. Christ. Geref. Kerken. Beroepen. Te Wi'ldervanlc, A. W. Drechsler, cand. te Arasterdam. Te Ouderkerk a. dl Amabel, K. G. van Smeden te Utrecht. De Stichting Toneelvereniging Elcker- lyc zal op Donderdag 12 dezer in de Grote Zaal van Krasnapolsky In Am sterdam ten bate van het Nationaal Rampenfonds een voorstelling geven van het toneelstuk Walcheren van J. J. van Megchelen. Aanvang 's avonds 8 uur. In overleg met de Rooms-Katho- lieke Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Christelijk Gere formeerde Kerken, de Remonstrant se Broederschap, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Oud-Katholieke Kerk en de Algemene Doopsgezinde Sociëteit heeft de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk aan de kerkeraden en gemeenten voor Zondag 8 Februari een kansel- afkondiging doen toekomen, waarin zij oproept tot bijzondere verootmoe diging, tot gebed en tot offer. Deze boodschap luidt: „Zwaar is ons gehele volk getrof fen door de watersnood, die al onze heugenis overtreft. Verheugend is de spontane en overvloedige bereidwil ligheid om te helpen, die allerwegen is betoond. Diepe rouw vervult ons bij de ge welddadige dood van zovelen, met deernis gedenken wij allen, die huis en have hebben verloren en die hun vee in de golven zagen omkomen. De omvang van deze nationale ramp is nog ternauwernood te overzien. Laten wij ons verootmoedigen voor de Here, onze God. O land, landland, hoor des Heren Woord.- Ook in de weg Uwer gerichten, O God hebben wij U gezocht. Laten wy onze schulden belijden en bidden om genade en vergeving. In onze voorbede hebben wy allen te gedenken, die door deze rampspoed lichamelijk, materieel of geestelijk in nood verkeren. Laten wij met onze offers de nationale inzameling ver sterken, Nog zeer veel zal in de vol gende tijd van regering en volk, van kerk en gemeenten, van ieder per soonlijk worden gevraagd om in de nood van mensen en landstreken te voorzien. De Here in de hoogte is gewéldi ger dan het bruisen van grote wate ren, dan de geweldige baren der zee. (Psalm 93)." Zeeuwsche Confectiefabrieken werken normaal De ateliers van de Zeeuwsche Confectie fabrieken. zowel te Middelburg als te Aarden burg. zijn gespaard gebleven. De productie heeft normaal voortgang, alleen de afleve ring ls tijdelijk gestagneerd. ADVERTENTIEN N.V. Kemo Corset fabriek Amsterdam Gewone -Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhou ders op Donderdag 19 Febru ari 1953, 's middags 1.30 uur ia gebouw „Industria", Vjj- gendam, Amsterdam. Het Jaarverslag, de Balans, Winst- en Verliesrekening en de Agenda liggen voor Aan deelhouders ter inzage ten kantore der vennootschap, N.Z. Voorburgwal 116,118, Amsterdam. Aandeelhouders, die aan de stemmingen wensen deel te nemen, worden uitgenodigd hunne aandelen uiterlijk 14 Februari a.s. te deponeren bjj de Nederlandsche Crediet- ban'k, Keizersgracht 51)7/511 te Amsterdam. DE DIRECTIE Amsterdam, 4 Februari 1953, Ondergetekende maakt bekend dat heden te haren kantore de aanbiedingen voor de verkoop van pandbrieven van de Ne derlandsche Bankinstelling zijn geopend I>n tegenwoordig heid van genoemde Vennoot schap, Daarbij is gebleken, dat door anderen dan het Nederlandsche Beheersinsti tuut werd ingeschreven voor een bedrag van nominaal 2.226.600.aan pandbrieven, Aangezien het Nederlandsche Beheersinstituut als zijn to- taalbezit heeft opgegeven een bedrag van 10.440.500.no minaal aan pandbrieven-, wordt van dit Instituut een bedrag van 3.524.400.aan vaard. Derhalve worden in gekocht in totaal 5.751.000. nominaal tegen een koers van 75To. Inschrijvers zullen afzonder lijk bericht ontvangen van de Nederlandsche Bankinstelling, waarbij vermeld zal worden waar en wanneer de stukken kunnen worden geleverd. Rotterdam. 3 Februari 1953. N.V. Algemeen Administratie, en Trustkantoor te Rotterdam. Adm. ifo oblig. Stad Gent 1930 Betaalbaar bij Kas-Associatte N.V. te Amsterdam coupon per 1 Februari 1953 van de certificaten ad B.frs. 10.000. met 14.50. N.V. Administratiekantoor van het Amsterdamsch Trustee's Kantoor. Amsterdam. 4 Februari 1953. Keizersgracht 369. HERSTELLINGEN en ver nieuwingen aan uw sanitair, gasfornuizen enz. worden door ons vakkundig en snel ver richt. Vraagt prjjsopg. Gebr Blok, A'dam. Tel. 99649-9S301. N.V. Petroleum Maatschappij „Moeara Enim" Certificaten van 1/10 oprichtersaandeel. Ondergetekende bericht dat van 10 Februari 1953 af een interim dividend over het boekjaar 1953 op de door haar uitgegeven certificaten van 1/10 Oprichtersaandeel „Moeara Enim" betaalbaar is bij de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam op divi dendbewijs Nr. 2 met 5.58, zijnde bruto 6.70 onder af trek van 15Có dividendbelas ting ad 1.005, provisie en kos-ten. Administratiekantoor der Amsterdamsche Bank N.V. Amsterdam, 4 Februari 1953. Herengracht 603. Northwestern and Pacific Hypotheekbank N.V. De Tweede Northwestern and Pacific Hypotheek bank N.V. Jaarljjkse Algemene Verga deringen van aandeelhouders in de Northwestern and Paciflo Hypotheekbank N.V. De Tweede Northwestern and Pacific Hypotheekbank N.V. op 20 Februari 1953, respec tievelijk te 11 uur en te 11.30 uur ten kantore der vennoot schappen. Herengracht 571 te Amsterdam, Punten van behandeling met jaarverslagen en baiansen voor beide vergaderingen lig gen ter inzage en zjjn ver krijgbaar ten kantore der vennootschappen of bij de Heren Hope Co. te Amster dam en de Heren Kraemer van der Kooy Co. te Rot terdam en Den Haag, alwaar ook houders van aandelen aan toonder, die de vergaderingen wensen bjj te wonen, verplicht zjjn hun aandelen uiterlijk op 13 Februari 1953 vóór 12 uur te deponeren. De Directie: W. J. Guepin J. C. Schalier tot Peursum Amsterdam, 4 Februari 1953. Gerubriceerde aankondigingen Auto-financiering, vlotte af wikkeling! J. Uijlings. Nes 100. A'dam. tel. 33410, na6u. 2123S Loodgieter Stroker, tel, 38274 Verzorgt al uw loodg.werk. Dag,'nacht. W. Lombard steeg 5 SPORTMASSAGE - PED. Gedipl. masseur en assistenten. Weteringschans 143. tel. 33039 In- en verkoop van betere automobielen. Gebrs Brouwer Overtoom 261. Telefoon S6254 S. DE LEEUW koopt alle soorten meubelen, kantoormeub., naaimachines, kleding, enz. Waterlooplein 2, telefoon 4226710973. Laat ons u vrijblijvend voor lichten bjj aanschaf van gas haard. gasradiator, geyser of sanitair. Gebr. Blok, Ruysdael- str. 17, A'daim, tel. 99549-98301. Nwe snel-telniiu-lilnes 225.-. Vraag dem. Wolters. Prinsen gracht 310. A'dam. Tel. 36514. Elke stofzuiger repareren wjj vlug en billjjk. Vraagt prijs opgave. Trix Stofzuigerbedrjjf Vijzelstraat 7—11, telef. 31761. Dak herstellen, BLOK gauw bellen. Wjj verzorgen al uw loodgieters-werk. Gebr. Blok. Ruysdaelstraat 17, A'dam. Telefoon 9964D—9S301. zorging, door ervaren gedipl masseuse. Oosterparlc 35 hs. Amsterdam. DUPLICATOR (automatisch werkende) als nieuw f 75 PI. Parklaan 1. Telef. 50234. Uw loodgieter voor gas- en waterleidingen. Gebr. BLOK. erkende gas- en waterfitters, A'dam. Bel op 99i Prijsopgave vrjjbljjvend. Ie HYPOTHEKEN Makelaar W. FRIS. Leidse- gracht 60. Telef. 35086—3S364 T.o. Oosthoek encyclopaedic, le dr.. 12 din. 40.Br. ond. no. 4370, Adm. Handelsblad. Te koop: fabrieksnieuwe on bereden AUSTIN A 40 Somer set. Sterk gereduceerde prjjs. Telefoon K 6700—4472. Damesconfectiefabriek ter overname aangeboden we gens ziekte. Overname aan wezige goederen niet ver plicht. Br. 4376. Adm. H.biad. Te koop 1000 dozijn prima grote baddoeken, ƒ16 per do- zjjn. Telefoon 2471S. Te koop: mooi groot heren huls, ontruimd. Adres B. Reen- ders, Warffum (Gron.). Te koop aangeb. te Zutphea Riant bovenhuis met bedrijfs ruimte, ong. 192 m2, geschikt v. grossierderij, zeer gunstig gelegen bij expeditiekaruoor, 14.500.Komt half Febr. vrjj v. huur. Br, 4431, H.biad. Te huur gevr.1 gr. en 1 kl. (gest.) kamer, medegebr. bad en keuken of voll. pension bjj lief gezin met 1 of 2 kind. door dame, b.b.h.h., mot 6-j. kind. Br. no. 4-112, Adm. Hbld, Woningruil in, van en naar A'dam. Rokin 24. Telef. 43892. A. de Ruyterw. 128, tel. 122798. Te huur door omstandighed. klein genieub. herenhuis te A'dam, 6-7 kamers, oliestook- inr. Prjjs 300.p. m„ te aanvaarden l/3/'53. Br. onder no. 4439, Adm. Handelsblad. Consulaire ambtenaar zoekt gent. woning, 45 kamers, in Amsterdam. Offertes aan British Consulate General, Herengracht 460, Amsterdam. Dame vraagt gestoff. of ged. gem. kamer met gebruik keu ken. Mod. comf. Br. 4377. Hbl. Gezocht voor direct in gezin zonder kinderen, in badplaats te Zuid Holland, een prima diensth^. uitstekend kun nende kuken. Eventueel komt een echtpaar, man kunnende dienen, chaufferen, tuinieren, ook in aanmerking Zonder prima getuigschriften onno- dig te solliciteren. Brieven onder no. 4457. Adm. H.biad. Besch. meisje gevraagd als tandarts-assistente, opl. als zodanig niet gewenst. n:et ouder dan IS jaar. Br. onder no. 441S, Adm Handelsblad.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3