9575 Chefariüe 4 Drijvende wieg met slapende zuigeling op Engels eiland Terwijl de soldaten aan het waterfront staan - GEEFTi Vandaag Woensdag 4 Februari 1953 Pagina 2 Aantal slachtoffers in Engeland daalt inplaats van te stijgen Waarom geen waarschuwing? Heden, Woensdag, in de vroege ochtenduren, bedroeg volgens niet- officiële gegevens het totaal aan tal slachtoffers in Engeland 260. Dit getal is lager dan een vorige opgave, daar gebleken is dat een aantal slachtoffers meer dan een maal in het eerder gegeven aantal was begrepen. Met vliegtuigen, schepen, vrachtauto's en treinen worden millioenen zand zakken aangevoerd om de zeewerin gen te herstellen. Te Kings Lynn werd de toestand opnieuw gevaarlijk doordat de rivier de Ouse buiten haar oevers is getre den. Ruim veertig huizen te Watling- ton en St Germans moesten worden ontruimd. In de vroegere ochtenduren van Woensdag steeg het water verder en het dreigde Rings Lynn af te snijden. Op het eiland Canvey heeft de po litie nu het water hier langzaam zakt, maatregelen getroffen om plunderin gen tegen te gaan. De politie contro leerde alle voertuigen en voetgangers die het eiland wilden betreden. Al leen het belangrijke verkeer en per sonen die deelnemen aan het reddings werk, worden toegelaten.. Op Canvey hebben leden van een reddingsploeg een drijvende wieg met een slapende zuigeling 'van acht weken gevonden. De wieg was blijven hangen aan een huis, dat nog slechts voor een deel boven water uitstak. Het grootste deel van het eiland Sheppey bij de Zuidelijke oever van de Theems moet als voorgoed verlo ren worden beschouwd. Alle pogin gen om dit deel van het eiland terug te winnen, zijn gestaakt. In de door de overstroming ge teisterde gebieden in Engeland vraagt men zich af, waarom er geen waar schuwing gegeven was. Een lid van de raad van het graafschap East Suf folk zei dat indien er een waarschu wing gegeven was misschien minder mensen zouden zijn verdronken. Oostende tegen Juli weer „Parel voor toeristen" De toestand in de overstroomde ge bieden in België was gisteren reeds merkbaar verbeterd. De materiële schade is groot en wordt geschat op meer dan 2 milliard Belgische francs (150 millioen gulden). De jongste schatting van het aantal doden is elf. In de buurt van de polders ten Noor- dett van Antwérpen blijft 'de situatie echtïr critiek. Te Lillo zijn ÏOOÖ per sonen nog steeds door het water van de Schelde, die zich 7 km buiten haar oevers, tot de spoorlijn ParijsAmster dam heeft uitgebreid, van de buiten wereld afgesloten. In Oostende, de Belgische stad die het meest van de overstromingen te lijden heeft gehad, hebben brandweer lieden uit alle delen van België en soldaten gewerkt aan het leegpompen BiiKiiiiifliiiinmmiiiifiiiii! Stakingen te Maagdenburg met geweld onderdrukt In een officieel bericht van de S.E.D. (Oost-Duitse Socialistische Eenheidspartij) is bekendgemaakt, dat in de afgelopen weken In ver scheidene genationaliseerde bedrij ven te Maagdenburg arbeiders hebben gestaakt, waardoor de pro ductie in dit gebied aanzienlijk is verstoord. De door „provocateurs" aangestichte stakingen, aldus de bekendmaking, konden slechts door straffe dwangmaatregelen tegen de stakers en door arrestatie van een aantal stakingsleiders wor den gebroken. In het bijzonder was gestaakt in de fabrieken „Karl Liebltnecht", „Ernst Thaelmann" en „Georgi Dimitroff". Volgens het West-Duitse persbureau D.P.A. waren de acties der arbeiders gericht tegen „oneerlijke betaling, on gerechtvaardigde premieverdeling on der functionarissen van de S.E.D. (Soc. Eenheidspartij) en slechte sociale en hygiënische voorzieningen in de fa brieken". Dulles in Londen John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, is op zijn reis door West-Europa te Lon den aangekomen. van souterrains en het verwijderen van bedorven overblijfselen om het ver spreiden van ziekten tegen te gaan. Grote hoeveelheden bedorven voedsel en kapotte voorwerpen werden op stapels geworpen en met kalk bedekt. Vanwege de aanwezigheid van. een groot aantal ratten is men zeer op zijn hoede. De politie hield iedereen behalve de bewoners en personen die deelnamen aan het reddingswerk buiten dé stad om plunderingen en overlast door een grote toevloed van nieuwsgierigen te voorkomen. Een van de wethouders van OoLtende, Wroome, zei dat men zich geen zor gen voor het komende vacantieseizoen behoefde te maken. Tegen Juli zou Oostende weer een „parel voor toe risten" zijn. Ontploffing aan boord van Brits vliegdeksehip De Britse maripeleiding heeft mede gedeeld: Dinsdag, omstreeks twaalf uur, heeft zich in de vliegtuigenloods van het Britse vliegdeksehip „Indomi table" een ontploffing voorgedaan. Twee opvarenden werden door het ge weld der ontploffing gedood, veertig werden gewond. De „Indomitable" lag, toen dexontpoffing plaats vond. in een haven op Malta. Volgens een officieel communiqué te Londen is 't ongeval veroorzaakt door een ontploffing van benzine nabij een hangar. Noch de hangar, noch vlieg tuigen aan boord van het schip werden beschadigd, aldus deze bekendmaking. Dertien Amerikaanse communisten verooreeld Zven Amerikaanse communistische leiders zijn tot drie jaar gevangenis straf en een boete van 6000 dollar elk veroordeeld. Vijf andere leiders zijn veroordeeld tot twee jaar en 4000 dol lar boete. Eén beschuldigde kreeg een jaar en 2000 dollar boete. De beschul diging luidde :„Samenzwering teneinde de gewelddadige omverwerping van de regering der V.S. te propageren'". OVERZICHT VAN OE WATERSN000 IN ENGELAN0 NEOERLAND EN BELGiE Eerste Kamer praat over Oorlogsbegroting (Van onze parlementaire redacteur). Vijftien duizend man Nederlandse militairen naar schatting staan aan het front, in de voorste linie, om de vij and, die onze eilanden besprong, een halt toe te roepen en hulp en redding te brengen aan tienduizenden landge noten, die in de grootste nood ver keren. Het ligt voor de hand, dat het ge hele officiële apparaat, dat men kent ond£r. de 'verzamelnaam „Dëri Baaè"' voor weinig anders meer tijd heeft. Het is-dé' reden, waérom-de werk zaamheden aan de ene zijde van het Binnenhof voor een week zijn opge schort, om de ministers en het gehele ambtelijke apparaat de gelegenheid te geven zich volledig te concentreren op wat voor geheel ons volk van het eerste belang is: de hulpverlening in de meest uitgebreide zin. Maar terwijl de Nederlandse soldaten in de voorste linie staan bij de hulp verlening en van het militaire appa raat, technisch en organisatorisch het uiterste wordt gevergd, worden de drie „bdzen", de minister en twee staats secretarissen, in de Eerste Kamer twee dagen vastgehouden voor een, op zich zelf belangrijk, debat over de begro ting. Kerk en humanisten In de Eerste Kamer is, terecht, hulde gebracht aan de Nederlandse soldaat, die in deze voorste linie thans voor treffelijk werk doet. De hulp kwam snel en zij was doeltreffend. Aan de nieuwe organisatie van het leger is vertrouwen geschonken. Van KVP- zijde Is bij monde van de heer Ruys de Beerenbrouck duidelijk stelling ge nomen in de kwestie van de geeste lijke verzorging. Hij heeft er ernstig bezwaar tegen gemaakt, dat de minis ter onder driik van humanistische Linktrainerg voor KNVVL De Nederlandse Luchtmacht heeft de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart een vijf tal oefenapparaten voor blindvlieg- opleldlng, z.g. „linktrainers", aangeboden, welke door ingebruikneming van moder ner materiaal overcompleet waren ge worden. De Unktraujers worden ge- statloiinëord op het zweegvliegcentrum Teriet, In de Technische Hogeschool te -Delft, het -VeiHgheMsmuseum te Amster dam, te Venlo en In de Luchtvaart nijverheidsschool te 's-Gravenhage. ADVERTENTIE. Ooit last van Zuurbtanden Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg één of twee Bennies laten smelten op de tong. Er zijn mensen die nemen Rennies te pas en te onpas maagzuur of niet Tripj alleen maar omdat ze ze lekker vinden. aan Dat hoeft nou weer niet, maar 't is wei plezierig altijd Rennies bij de hand te hebben voor eigen gebruik of -om anderen te helpen. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. zijde gecapituleerd heeft. De KVP kan meegaan met een gelijkstelling op het niveau van de „thuisfronten", maar op het terrein van de geestelijke ver zorging moeten de kerken haar plaats onverkort behouden. Flinkheid behoudt beter vrienden dan zwakheid. Men verliest ze vaak door dat men te zeer vreest ze Pelst de la Lozère, ;e ve: Hervorming van het Engelse hogerhuis De Britse regering heeft Dinsdag medegedeeld, Churchill de socialis tische en liberale oppositieleiders heeft uitgenodigd voor een bespreking over een hervorming van het Britse Hoger huis. De 860 zetels van het 900 jaar oude Hogerhuis zijn bezet door perso nen van adellijke bloede, die de zetels krachtens erfrecht hebben verkregen. De voornaamste politieke partijen zijn het er over eens dat hervorming noodzakelijk is. Zij verschillen echter van mening over de te nemen maat regelen. Veiligheidsmaatregelen in de V.S. In de Verenigde Staten zijn Dinsdag twee belangrijke maatregelen geno men op het terrein van de binnen landse veiligheid. President Eisenhower besloot de regeringscommissie, die is belast met het onderzoek naar dectrouw van re geringsambtenaren aan de staat, te ontbinden en haar te vervangen door functionarissen die direct onder de mi nister van Justitie staan. De senaat nam verdere maatrege len tot de vorming van een commissie van negen leden die belast zal wor den met het leiden van de strijd tegen de communisten in de V.S. Tot dit doel werd een bedrag van 219.000 dol lars ter beschikking gesteld. Einde van „Bello" in zicht De minister van Verkeer en Water staat heeft ingestemd met de staking van de tramdienst AlkmaarBergen Bergen aan Zee, met die verstande, dat de reizigersdienst gedurende de badsei zoenen 1953. 1954 en 1955 nog zal moeten worden gehandhaafd. De staking van de reizigersdienst zal ingaan op 15 Februari 1953. Van 15 Februari af wordt het ver voer van reizigers overgenomen door een autobusdienst. Voorlichting emigranten voor Zuid-Afrika Binnenkort zullen op alle Nederlandse emigrantenschepen naar Zuid-Afrika voorlichtingsambtenaren aanwezig zijn om de emigrant met raad en daad ter zijde te staan. Dit is een onderdeel van het voornemen der Zuid-Afrikaanse re gering om de voorlichting aan en do ontvangst van de emigranten op een hechtere grondslag te plaatsen. Zo uit het vliegtuig Een Amerikaan, die gisteren met het KLM-vliegtuig uit New York aankwam, overhandigde, zo gauw hij uit het toestel gestapj; was, aan de eerste de beste KLM-employé die binnen zijn gezichtsveld kwam, eén cheque voor een zeer aanzien lijk bedrag, bestemd voor hulp aan de slachtoffers van de ramp. De avonturen van Clowntje Rick Enkele weken lag Pilon in het zie kenhuis. In die tijd gingen de jongens elke dag de patiënt opzoeken; ook oom Tripje en tante Liezebertha waren er bij. Pilon vond het erg prettig, dat ze hem niet vergaten. Hij knapte steeds meer op, met zijn arm ging het goed vooruit. En doordat ze hem dikwijls opzochten en hij altijd, wat te lezen had, schoot de tijd goed op. En zo kwam de tijd, dat hij uit het ziekenhuis mocht. Wat was hij blij! Hij had het er wel goed gehad, maar iedereen is toch blij, als hij weer naar huis mag! Pilon ging direct naar het huis van Hij kwam daar aan en belde aan, juist toen de jongens uit school waren thuis gekomen. Ze juichten, toen ze hem zagen. Is je arm nu weer helemaal beter? vroegen ze. Nou, zo goed als beter, zei Pilon'. Ik moet er nog even voorzichtig mee zijn; kijk, ik .moet 'm nog in een doek dragen, zie je. Maar dat geeft niet, dat is maar voor enkele dagen, en dan is alles voorbij! Ze waren allemaal blij voor Pilon, dat hy nu weer zover was. Hij bleef bij hen eten en daarna mochten de jongens hem naar Kabouterdorp, naar huis brengen met de bus. Dat leed was alweer geleden Ruzie met dodelijke afloop in Olst Slachtoffer in ziekenhuis te Deventer overleden. (Van onze correspondent) Twee arbeiders, werkzaam in de worstmakerij van Zendijk's Export slachterijen en Fabrieken te Olst, kre gen gistermiddag ruzie. Een van hen, de 34-jarige H. gaf zijn tegenstander, de eveneens 34-jarige Pasterkamp een klap. Beiden grepen daarna elkaar vechtend vast en zijn toen gevallen. Pasterkamp is daarna nog naar zijn •huis, dichtbij de fabriek, gelopen. La ter keerde hij naar zijn werk terug, doch werd toen plotseling onwel. Een arts liet hem per ziekenauto naar het St Jozef-ziekenhuis te Deventer over brengen, waar P. gisteravond is over leden. Het slachtoffer en zijn tegen stander waren beiden gehuwd en vader. Nat. Rampenfonds Man werd onwel en stierf plotseling Zieke vrouw 37 uur machteloos op de vloer (Van onze correspondent). De bakker en de melkboer hadden Zaterdag jl. tevergeefs gebeld aan de woning van het bejaarde echtpaar U. aan de Parkweg te Wapenveld. Zij kregen de indruk dat de familie uitstedig was, maar verwonderden zich wel over de zeer hongerige konijnen van de heer U. Toen Maandagmiddag de bakker weer aanbelde, meende hij binnen een zwakke stem te horen. Hij waarschuwde een buurvrouw met wie hij toen de deur forceerde. Zij vonden in de gang mevr. U. in nachtgewaad op de vloer liggen. Zij was totaal uitgeput en verkleumd van kou. Deze vrouw was bedlegerig en kon niet lopen. Zij vertelde, dat haar mari haar Zaterdagavond om elf uur wilde verzorgen, doch dat hij onwel werd, voor de kachel neerviel en daar binnen zeer korte tijd overleed. De hulpeloze vrouw was radeloos, doch zij kon haar bed niet verlaten. Toch wist zij uiteindelijk uit het bed te komen, doch bleef hierna machteloos op de vloer liggen. Toen zij een weinig was bijgekomen is zij krui pende bij haar overleden echtgenoot ge komen, doch kon niets uitrichten. Pogin gen om bij de deur te komen faalden. Zo heeft mevr. U. van Zaterdagavond elf uur af tot Maandagmiddag 12 uur in nachtgewaad over de vloer van het kille huls gekropen, totdat de bakker haar uit haar netelige omstandigheden verloste. Zij heeft medische verzorging gekregen. Naar wij vernemen maakt mevr. U. het naar omstandigheden goed. Spelen van 1956 in cricket-stadion Melbourne neemt een besluit De „Cricket Ground" te Melbourne is gekozen als centraal stadion voor de ln 1956 te houden Olympische Spelen. Het I.O.C. had destijds zijn goedkeu ring gehecht aan de inrichting van het voetbalstadion te Carlton voor de Spe len. De werkzaamheden aan dit stadion werden echter stop gezet toen een nieuwe raming uitwees dat de werke lijke kosten de oorspronkelijke raming van U/o millioen Australische ponden (ruim 10 lé millioen gulden) met onge veer 750.000 pond zouden overtreffen. Naar verluidt zouden de totale kosten van de inrichting van het cricket-stadion te Melbourne voor de Spelen ongeveer 850.000 Australische ponden (7.233.000 gulden) bedragen. Garnizoenscommandant van Makassar doodgeschoten De garnizoenscommandant van Makas sar. kapitein W. E. Soemati. is in zijn huls doodgeschoten door een vijftal on bekenden. De aanvallers stopten met een jeep voor zijn huis. waarna twee hun ner het huis binnengingen en drie vuur stoten uit automatische wapens gaven. De luitenant Moetalessy. die zich in huis bevond werd eveneens gedood, zijn vrouw werd gewond. „Eind goed, al goed" in Diever De toneelvereniging „Diever" heeft voor het a.s. zomerseizoen in studie ge nomen het stuk, dat Shakespeare tegelijk met „Een midzomernachtdroom" heeft geschreven, n.l. „Eind goed. al goed"' een vrolijk blijspel, dat zich in het bij zonder leent voor een openlucht opvoe ring. De uitvoeringen worden gegeven 1 op 25 Juni. 4. 11. 14. 18, 22 en 25 Juli. Wij zijn bevoorrecht, wij allen in deze streken, waar wij gespaard mochten blijven voor de kracht van het allesverwoestende water, dat ginds in het Westen des lands mens en dier, huis en goed vernietigd heeft. Laten wij dankbaar zijn, innig dankbaar, dat deze tempeest aan ons voorbij is gegaan. Waarom wij ge spaard mochten blijven, we kunnen het niet doorgronden, maar het is zo en het feit van onze bevoor rechting legt ons eens te meer een dure plicht op. Een plicht jegens die nog ongeteld vele ongelukkigen, die veel, zo niet alles, verloren heb ben en van het leven de betekenis haast niet meer kunnen vatten, zo lang zij in de toekomst geen ver trouwen meer hebben. Dat vertrou wen moeten wij, voorzover dit in het menselijk vermogen ligt, hun teruggeven. Wij, negen millioen be voorrechte Nederlanders, die er ons bewust van zijn, dat rampspoed de machtigste van alle banden is. Wij hebben gehoord of gelezen de woor den, die gisteren in ons parlement zijn gesproken en wij hebben ons ongetwijfeld eens te meer verzekerd en beloofd, dat die niet aan dove mansoren zijn gezegd. Wij zijn een nuchter volk, maar vastberaden en bij de pakken neerzitten ligt niet in onze aard. In het verleden niet, en ook nü niet. Er is geen aanleiding om treurend ter neer te zitten; de Nederlanders hebben het al zo vaak getoond, dat wij, gezamelijk aan pakkend, heel wat mans zijn. Dat zullen wij nu ook weer doen, de getroffenen ginds, wij bevoorrechten hier. Zonder pathos en zonder sen timentele overdrijving. Het leven van alle dag, in ons werk en bij onze ontspanning, herneemt zijn rechten, en graag doen wij er nog een schepje op door onze steun, in zo menigerlei vórm, voor hen, die alles verloren wat wij nog hebben. 4 krachtige middelen tegen griep in 1 labiel Chelarine „4" beval 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raaki 'n Jjlje doet wonderen ••ik' ii noop un r- ems van een DOOR JOHN HENRY MACKAY 19) Die maakt o,verdag zeker r.iet veel gebruik van z'n kamer, trachtte Bendicke haar uit te horen, misschien Juist Iets te belangstellend, want de vrouw keek hem onderzoekend aan, veegde de neuspunt met de rug van haar hand af en zei, ter wijl ze de kamerdeur sloot: Vraagt u maar eens op 47, daar heb ben ze misschien nog wel een kamer. Bij mij niet. Daarmee moest Bendickg wel gaan, wil de hij niet nog meer argwaan wekken. Verbeeldde hij het zich, dat de gunstige inlichtingen, die hij rapporteerde, niet in goede garde vielen? Had Sierlin liever iets anders gehoord? Hoe dan ook, de fooi, die hem in de hand werd gedrukt, nam hij met een lichte buiging en onder danige glimlach in ontvangst als eerlijk verdiend geld. Meer nog dan in de afgelopen zomer legde Adolf Braun er zich op toe, zijn sanuwen te stalen voor de strijd die nu zou beginnen. Hij ging 's avonds vroeg tijdig slapen, at goed en vermeed over bodige inspanning. De sport in de buitenlucht had hij ver vangen door boksles in een zaaltje. Zijn leermeester was al gauw trots op hem cn voorspelde, dat het niet lang meer zou duren, of hij zou het tegen een „licht-ge- wlcht" kunnen opnemen, tenminste als hij zich zo bleef trainen. Adolf lachte, oefende zich bij voorkeur in bepaalde ver dedigingsgrepen, vooral die van de Jiu jitsu. Zijn omgang bleef zich beperken tot zijn vriend Eduard. Meestal ontmoetten zij elkaar in het café-tje dat „Arie" werd ge noemd, naar de breedsprakige waard die glom van zelfingenomenheid, de jovialiteit in persoon was en zich daarom niet on gaarne bediende om met de beminnelijk ste glimlach slachtoffers te maken, als dat in zijn kraam te pas kwam. Adolf Braun wisselde zelden een woord met hem. De ervaring had hem geleerd op zijn hoede te zijn. Veel meer nieuws dan dat Sierlin in de huiselijke omgang steeds ongenietbaarder werd wist Eduard niet te berichten. Zijn meisje had al herhaaldelijk op het punt gestaan, haar betrekking op te zeggen, wat Eduard vanwege de relatie met Braun nog steeds had weten te verhinderen. Niet om het een of ander, betoogde hij tegen zijn vriend Adolf, maar je snapt wel dat Ik het haar een beetje gezellig moet maken nou ze het daar ook niet zo leuk heeft. We moeten 's avonds eens ergens naar toe, een bios- coopje of een biertje of zo. En dat kan ik niet allemaal financieren. Daar gaat heel wat geld in zitten. Tussen twee haak jes: betaalt die grootvader van je nog altijd? Of wat was het ook weer: een neef of een con? Hindert ook niet, als z'n geld maar goed is.... Hier dan, zei Braun lachend, je hoeft er niet zoveel omhaal bij te maken; hier heb je weer wat, dan kun je voorlopig voort. Ik zeg het alleen maar om je het ge voel te geven, dat je je bijdrage niet voor niets geeft. Maar goed, merci! En heb je ie rechtertje, of wat is het, weer flink ge- ergerd? Van zijn plannen verried Braun niet het geringste. En Eduard was een te „slimme jongen" om navraag te doen. Hoogstens gaf hij af en toe raad, die steevast'onuit voerbaar was. Bel de brandweer op en meld een uitslaande brand bij Sierlin. En hij maar bibberen van de schrik. Is dat niks? Of wee,t je wat je óók kunt doen: stuur hem elke dag een briefkaart met een doodskop erop. Dan moet je 'em zien trekkebekken. O.ók al niet goed? Bel hem dan tienmaal op een avond op. De ene keer zeg je: zag es, collega, weet je dat je bent overgeplaatst? En dan weer eens; Meneer, u spreekt met het bureau Mili taire Zaken: morgen krijgt u inkwartie ring van vier man. Is d&t niks? Braun lachte en zweeg. 5, De herfst was ongewoon mooi en droog. Het weer bleef zo zacht, dat men buiten kon zitten.. Tot verwondering van zijn vrouw stelde Sierlin op 'n zonnige Zondagmorgen voor de middag met de kinderen buiten door te brengen. Met een half uur sporen was men buiten het bereik van de stad. Het plan vond instemming en enkele uren later genoot het gezin-Sierlin van een uit gestrekte wandeling, die besloten werd met een bezoek aan een befaamde thee tuin. De tafeltjes waren vrijwel alle bezet en niet zonder moeite wist' Sierlin er eindelijk een te bemachtigen. Nauwelijks gezeten zag hij „hem". In een druk ge sprek gewikkeld met een vriend of ken nis zat hij in de onmiddellijke nabijheid Sierlin d.eed al het mogelijke ,de aandacht van de kinderen af te leiden. Toen hij, onder een of ander voorwendsel opstond, was Biaun verdwenen. Hem opsporen? Nalopen? Waar? 's Avonds, toen de familie Sierlin op de terugweg juist de trein aan het buurt- slationnetje had verlaten, stapte „hij" in. Sierlin zag hem in hetzelfde compartiment dat zij zo juist hadden verlaten, ver dwijnen, toen de trein zich in beweging zette. Hem naspringen? Te laat. Toen Sierlin enkele dagen later bij het uitgaan van een concert, waar hij met zijn vrouw als hoge uitzondering heengegaan was. in een stortbui de laatste taxi trachtte te bemachtigen was een jo.ig- mens hem te vlug af. Snel opende deze het portier, riep de chauffeur het adres toe en reed weg. Daar was geen twijfel aan: „hij" was het geweest. Bij zijn bezoek aan een der grote restau rants, w.aar Sierlin eens per week bor relde met enkele collega's het enige 'contact dat hij min of meer ambtshalve onderhield meende hij in het achter- zaaltje,, waar men placht samen te ko men „hem" te zien. Vastbesloten ditmaal zijn kans waar te nemen, hing hij uiterlijk volkomen kalm hoed en jas op en ging naar binnen voor de zoveelste rriaal te laat. Wéér was de vogel gevlogen. En zo ging hét door. Op de meest on verwachte plaatsen en tijden dook „hij' op en verdween, met een volhardendheid die z'n weerga niet had. Wat was de kracht, die hem zóveel vast. houdendheid deed opbrengen? Dét, dacht Sierlin, dèt is de haat! Wat groot, wat af schuwelijk groot moest diè zijn! En wat moest het eind zijn van deze vurige, on verzadigbare haat? Wat? Sierlin vocht met zijn onrust, zijn er gernis, zijn verontwaardiging, zijn woede, en heel heimelijk, zonder dat hij het zich bekennen wilde, met een nameloze angst. 6. De dag, die onvermijdelijk komen moest, bleef niet lang uit.. Het was eind October. Sierlin was met zijn echtgenote naar de schouwburg ge gaan en had nog twee plaatsen op één der voorste rijen van het parket weten te be machtigen. Kort voordat het gordijn op ging werd een nog lege plaats vóór het echtpaar Ingenomen door een jonge man. De hele avond zag hij de gebruinde, gespierde nek en het zorgvuldig naar achter gekamde haar vóór zich en moest zich bedwingen,, zijn vuist niet met alle kracht op deze schedel- te laten neer komen. „Hij" was het. Natuurlijk „hij". (Wordt vervolgd.) Maximum-prijzen voor aardappelen Er zijn thans maximumprijzen voor aardappelen vastgesteld, die ten doel hebben een ongemotiveerde prijsop drijving waarvoor naar de mening van deskundigen geen aanleiding be staat te voorkomen. De maximumprijs bij verkoop aan de consument, waaronder niet alleen ge wone verbruikers, doch ook hotels, restaurants en ziekenhuizen worden gerekend, bedraagt voor klelaardappe- len 18 oent per kg en voor zandaard- appelen 16 cent per kg. Voor thuisbezorgen mag één cent per kg extra worden berekend. De marge voor de kleinhandel is drie cent, voor grossiers 2,75 cent en voor de landhandel 0,75 cent per kg. Het reeds afgekondigde exportver bod voor aardappelen geldt voor alle aardappelen, ook voor die waarvoor afleveringscontracten zijn gesloten. Wijziging kiesstelsel? Bij K.B. is ingesteld een staatscom missie. welke tot taak zal hebben, van advies te dienen: a. over de vraag of. zo ja, ln hoeverre behoefte bestaat aan een wijziging van het Nederlandse kiesstel sel, en b, over de vraag of en zo ja, in hoeverre een wettelijke regeling van de politieke partijen in het belang van een zuivere politieke wilsvorming gewenst is. Voorzitter is mr G. G. C. J. M. Teu- lings. oud-minister van Binnenlandse Zaken. NIEUWS IN HET KORT Gevecht in Indo-China. Op twintig kilometer van Saigon, is Maandag een Frans-Vietnamees bataljon in gevecht geraakt met Vietminh-opstandelingen. De opstandelingen verloren 18 doden en 16 gevangenen, de Fransen en Vietna- mezen één dode en drie gewonden, aldiu is van Franse zijde te Saigon vernomen. Afgelast. De jubileumviering van de Wagenlngse Vrouwelijke Studenten-» vereniging, heden en morgen, gaat niet door. „Nederlands Volks-toneel". B. en W. van Amsterdam willen. onder nader vast te stellen voorwaarden een subsidie verlenen van ten hoogste f 15.000 aan „Het Nederlands Volks-toneel". Stephanopoelos in Belgrado. De Griekse minister van Buitenlandse Za ken, Stephanopoelos, is Dinsdagavond in Belgrado aangekomen voor defensie-be sprekingen met Joego-Slavische leiders, onder wie maarschalk Tito. Vliegtuig bU landing verongelukt. Op het vliegveld Kaitak bij Hongkong is Maandag een Amerikaans transportvlieg tuig van het type C-54 verongelukt. Van de 21 inzittenden werden één zwaar ge wond en acht licht. Kort voor de landing raakte het toestel een dijk. Het vloog dadelijk nadat het met de grond in aan raking was gekomen in brand. Vliegtuigen vermist. Een Canadese bommenwerper van het type „Lancaster" met negen inzittenden wordt tussen La brador en New Foundland vermist. Een in het gebied van de Stille Oceaan ver mist watervliegtuig met vijf personen wordt als verloren beschouwd. Speciale voorstelling. Het Tweede Kamerlid, de heer Goedhart (P.v.d.A.), heeft aan de minister van O., K. en W. schriftelijke vragen gesteld, waarin hij die minister verzoekt, aan de directie van het Amsterdams Toneelgezelschap te doen weten, hoe hij denkt over het feit, dat dit gezelschap op zijn agenda een speciale voorstelling voor de vereni ging Nederland-USSR heeft staan. 24

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2