EIGEN OPNAMEN UIT HET WATERSNOODGEBIED V Boven: De weg naar Schouwen-Duiveland Is op verschillende plaatsen ernstig gehavend door het wilde water. Soldaten zijn aangevoerd, die met behulp van zandzakken voorlopige herstellingen verrichten. Midden: St. Phllipsland is ernstig geteisterd. Toen op sommige plaatsen het water terugweek, kon men zien, welk een ravage de overstroming had aangericht. w< In Bruinisse op Schouwen-Duiveland waren nog geen persmensen geweest, vertelde men daar. Het stadje is geheel ondergelopen, ma3r de inwoners waren nu Ijverig aan het slepen, om een deel van hun bezittingen in veiligheid te brengen. Onder: De jeugd van Amemuiden helpt daadwerkelijk by de herstelwerkzaamhe den. De jongens vullen zandzakken, waarmee de dijken worden gedicht. Rechts: Zjj zijn gered. Na aren van angstige spanning zijn deze vrouwen en kinde ren gered en aan boord gebracht van een Nederlandse mijnenveger, waar zij van eten en drinken werden voorzien. Links: Franse genietroepen kwamen gisteren met eigen treinen uit Coblenz in Bergen op Zoom aan, om deel te nemen aan de reddingswerkzaamheden. Zij zorgen voor eigen voeding en onderkomen en hebben veel reddings-materieel by zich. Boven: Mensenredders aan het werk. Nederlandse militairen zwoegen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om mensen in veiligheid te brengen. Hier slepen zij boten over een besch adigde dyk in het water. Boven hen vliegt een helicoptère op zoek naar mensen In nood. Onder: Een dijk wordt gedicht. Bij Papendrecht is men druk bezig het gat in een dyk te dichten. Onze eigen persfotograaf en een speciale verslaggever zijn naar het rampgebied getogen, waar z|| him ervaringen in beeld en op schrift zullen weergeven van de rampspoed welke het Zuid-Westen van ons land heeft getroffen. Wy brengen hier de eerste foto's van hun tocht. Links: Nederlandse militairen zyn in groten getale ingezet. Reddingsmateriaal wordt in Bergen op Zoom aan land gebracht. Rechts: Oosterland, een zwaar getroffen plaatsje is slechts over het water te bereiken. Voortdurend zag men roeibootjes met geredden. In de huizen op de achtergrond zaten gisteren nog mensen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5