Het buitenland leeft innig mede Britse Oostkust vreest een nieuwe springvloed volgende week Vrijdag Schouwen Duiveland: Het Duinkerken van Nederland Psalmgezang klonk boven de storm uit Marine Luchtvaart Dienst regelt „droppings" fc. J> WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 2e blad - pag. 1 Het hulp- en reddingswerk Een stroom van geld en goederen Telegrammen van deelneming ko men nog steeds uit zeer vele landen binnen. Staatshoofden en regeringen tonen medeleven met de ramp, die Ne derland trof. Er wordt steun verleend in velerlei vorm. Het William the Silent Comité in de Verenigde Staten heeft aangebo den een steunactie te organiseren. De Britse ambassade heeft omvangrijke materiële hulp aangeboden. De directeur van de Franse spoor wegen heeft aan de Nederlandse Spoorwegen materieel aangeboden. Uit Italië komen aanbiedingen van levensmiddelen, medicamenten, bed- degoed, vaartuigen, terwijl men ook ruimte beschikbaar maakt voor ge- evacueerde kinderen. In Rome is een geldinzameling ge organiseerd. waarop de Italiaanse re gering met een groot bedrag heeft in geschreven. Uit Duitsland zijn motorboten van de rivierdienst èn een begeleidend vaartuig met een volledige beman ning in Nederland aangekomen. Voorts zijn motorpompen, medica menten en dekens aangeboden. Van Duitse particuliere zijde een groot aantal rubberboten. Uit Zweden zijn wagons met rub berboten. kleren, dekens en dergelij ke reeds afgezonden. Hulp op lange termijn is toegezegd. Een fabriek schonk 50.000 Zweedse kronen. Uit Denemarken werden 50 volle dig uitgeruste rubberboten met oxy- genium gezonden. Noorse vliegtuigen brachten Rode Kruismateriaal. Het Noorse comité „Red de Kinderen" heeft per vlieg tuig 500 paar kinderschoenen naar Nederland gezonden en duizenden de kens en lakens, alsmede 1.000 paar rubberlaarzen. In het Israëlische parlement is Dinsdag medegedeeld, dat de rege ring viif duizend kisten sinaasappe len en de organisatie „Jewish Agency" kleding naar Nederland zullen zenden. De liga van het internationale Rode Kruis heeft bekend gemaakt, dat de Rode-Kruisverenigingen in elf landen in totaal 250.000 dollar be schikbaar hebben gesteld voor hulp aan Engeland en Nederland. De elf landen zijn, Australië, Canada, Dene marken, Ierland, Italië, Nieuw-Zee- land, Noorwegen, Zwitserland, Zuid- Afrika, Verenigde Staten en West- Duitsland. De Zwitserse hulpactie voor Neder land heeft in enkele uren tijds 450.000. franken opgebracht. Dinsdagmiddag om 13 uur werd met de actie begonnen en genoemd bedrag was reeds om 17 uur binnen. De Paus heeft een bedrag van der tigduizend gulden ter beschikking van het Nationaal Rampenfonds gesteld. Op de tweede dag van de inzame ling, heeft de bevolking van de Ne derlandse antillen in totaal reeds bijna vier ton (Ned. courant) bij een Sebracht voor de slachtoffers van e watersnood. Een Amerikaan, die gisteren met het K.L.M.-vliegtuig uit New York aankwam, overhandigde, zo gauw hij uit het toestel gestapt was, aan de eerste de beste K.L.M. employé die binnen zijn gezichtsveld kwam, een chèque voor een zeer aanzienlijk be- aan de slachtoffers van de ramp. En zo zouden we nog veel meer kunnen opsommen. Organisaties, be drijven en particulieren dragen bij tot leniging van de nood en onderwijl draait het reddingswerk zelf op volle toeren. Het Leger des Heils, stichter Wil liam Booth, in Engeland heeft drie mobiele cantines ter beschikking ge steld. Dertien mobiele cantines van het Leger des Heils in Nederland distri bueren thans koffie en voetsel aan évacué's, militairen en dijkwerkers. Velsen heeft Stellendam geadop teerd, Deventer Willemstad. Overal zijn acties om te helpen op touw gezet. De gemeente Bergambacht heeft in een spontane actie ten bate van het Nationaal Rampenfonds f 25.000. bijeengebracht. Wanneer men weet, dat dit dorp 3900 inwoners telt. kan hier van een grote offervaardigheid gesproken worden, die op gemiddeld f 30 per gezin te stellen is. Dijkdoorbraak in Den BommelT Midden in het dorp Den Bommel (aan de Noordkust van het eiland Flakkee is gisteravond in het verleng de van de haven de dijk doorge broken. In de dijk is een gat ontstaan ter breedte van 35 meter bij een diepte van ongeveer 5 meter. Het water stroomt met grote kracht door het gat. Een groot aantal huizen in de omgeving is reeds gedeeltelijk inge stort, terwijl een groot aantal andere door het schurende water eveneens dreigt in te storten. 1200 dollar van 2 Amerikaanse torpedobootjagers De bemanningen van de twee Ameri kaanse torpedobootjagers „Bristol" en „Johnston", die een bezoek aan Am sterdam brengen, hebben een collecte gehouden voor de slachtoffers van de watersnood, die tot nu toe 1200 dollar (4560 gulden) heeft opgebracht. Zij hebben dit geld aan burgemeester d'Ailly overhandigd en toegezegd nog goederen en materiaal te zullen geven voor het noodgebied. De overstromingen in Engeland Critiek op B.B.C. MINDER DODEN DAN WAS VERWACHT (Van onze correspondent) LONDEN, 4 Febr. Behalve in Lincolnshire, is de toestand langs de Engelse Oostkust thans minder ge vaarlijk, doordat het water iets gezakt is. Met man en macht wordt gewerkt aan het dichten van de hondeïden dijkbreuken. Het aantal doden is minder dan aanvankelijk werd ge vreesd, en bedraagt volgens de laatste opgaven 260. Verscheidene honderden personen worden nog vermist. 30.000 mensen hebben hun woningen moe ten verlaten. Een nieuwe ramp dreigt op het ogenblik ten Zuiden van Kingslin in Norfolk, waar de dijken van de rivier Ouse zijn doorgebroken. Men verkeert verder langs de Oost- c Wonderlijke redding Het Britse eiland Canvey, in de 15e eeuw drooggelegd door een paar honderd Nederlanders, is bij zonder zwaar door het overstro mingswater geteisterd. Een der uitgezonden hulpploegen heeft een wonderlijke redding gedaan. Aan een huls, dat nog slechts voor een deel boven water uitstak, hing een drijvende wieg. In die wieg lag een zuigeling, rustig sla pend Twee Britse bladen hebben critiek ge leverd op de wijze waarop in Engeland gewaarschuwd is voor overstromingen. De critiek is vooral gericht tegen de B.B.C. De Daily Sketch stelt de Neder landse radio, die een zender ter beschik king van de regering heeft gesteld, ten voorbeeld. ,.In Nederland, aldus het blad. werd niemand ook maar enigszins in het ongewisse gelaten. Men kan veilig zeg gen, dat in Engeland millioenen niets van de overstromingen afwisten, voordat zij hun Maandagochtend-krant ter hand genomen hadden." De Daily Mirror is van mening, dat de B.B.C. haar program had moeten onderbreken om de bevol king te waarschuwen. Het blad eist een onderzoek naar de reden waarom de mensen niet bijtijds gewaarschuwd wer den. kust in angst voor een herhaling van de ramp, omdat volgende week Vrij dag volgens berekening de springvloed nog meer dan een meter hoger zal zijn, dan de stand van het zeewater van afgelopen Zaterdag, toen de catastrophe zich voordeed. Wanneer dan opnieuw een storm zou opsteken, zouden de gevolgen niet te overzien zijn. Met vliegtuigen, schepen, vracht auto's en treinen worden millioenen zandzakken aangevoerd om de zee weringen te herstellen. De R.A.F. vliegt voortdurend over de noodgebieden en brengt steeds lucht foto's van de situatie aan. Een ander gevaar dat dreigt is typhus door verontreiniging van drinkwater: de autoriteiten zijn wat dit betreft overal op hun hoede, maar zij maken zich nogal bezorgd. Een leger van loOO brandweerlieden uit het gehele land staat gereed om met 350 brandweerauto's en ander materiaal uit te rukken om te helpen het water in de zee terug te pompen. De regering zal, na de noodmaat regelen. de uitvoering overwegen van een plan tot afdoende bescherming van de Oostkust, welke in het ver leden te veel is verwaarloosd. Er wordt reeds gesproken over een „Churchill- muur"; de kosten zouden waarschijn lijk meer dan 100 millioen pond be dragen. en een hele generatie zou met het werk gemoeid zijn. Verloren eiland De Britse autoriteiten hebben gis teren te middernacht bekend gemaakt dat het grootste deel van het eiland Sheppey bij de Zuidelijke oever van de Theems als voorgoed verloren moet worden beschouwd. Alle pogingen om dit deel van het eiland terug te win nen zijn gestaakt. De eerste foto's uit Vlissingen, die ons langs een grote omweg bereik ten, laten o.a. zien hoe het water daar heeft huisgehouden op de Kleine markt. Rechts het bureau en de drukkerij van de Provinciale Zeeuwse Courant, die onder water staan. Burgemeester van Rilland Bath omgekomen Het Is thans zeker, dat de burge meester van Rilland Bath is omgeko men. Hij zou meegereden zijn met een der bussen, waarmede hulp zou wor den gehaald. Toen dit voertuig voor het water moest keren, stapte de bur gemeester uit om bij te lichten. Er kwam toen eensklaps een vloedgolf, waardoor hij de bus niet meer kon bereiken en in het water verdween. De chauffeur had het geluk op het dak van de bus te kunnen klimmen, vanwaar hij later gered werd. ADVERTENTIE (Vervolg van le blad pag. 1) Kleding en schoeisel aanvaardde hij evenwel graag, want al is Bruinis- se niet het zwaarst getroffen dorp. schade is er zeker en gering is ze niet. Het land binnenwaarts stonden stra ten geheel onder water, maar ner gens was het zo hoog. dat de huizen als verloren moeten worden be schouwd. In de polders, de lager gele gen gebieden dus. was dit anders. De bewoners van die streek moesten him woningen verlaten zonder dat zü praetisch iets mee konden nemen. Met de evacuatie werd gistermiddag een begin gemaakt. Niet alleen de veer boot Grevelingen naar Anha Jacoba was hiervoor beschikbaar ook de mii- nenlegger ..Vliestroom" en een Roode Kruisschip stonden ter beschikking. Verder zullen de verschillende sche pen. welke inmiddels de haven van Bruinisse hebben bereikt hiervoor kunnen worden ingeschakeld. Erger dan in deze plaats is de toe stand in en bij Oosterland. een na burig dorp, dat geheel onder water staat. Hoe groot het aantal slachtof fers hier is, kan nog met geen moge lijkheid worden gezegd, want het enige contact, dat gistermiddag met de ingesloten ongeluklcigen kon plaats vinden was per helicoptere. Deze machines vlogen zonder op houden van Züpe naar Oosterland zoals we door een verrekijker konden waarnemen. In de drie volle dagen en koude nachten, welke de slacht offers hebben uitgekeken naar uit komst hadden ze de moed al bijna egeven; na hun redding waren ze .tomen apathisch. Een poging om de redding op grotere schaal moge lijk te maken stuitte op dit bezwaar. dat erniet voldoende water stond Er was een heel bataljon militairen naar Schouwen op Duiveland gezon den om te trachten in de eerste plaats de Oosterlanders uit hun benarde posities te bevrijden. Ze kwamen ge lijk met ons op 't eiland aan en be gonnen onmiddellijk met de tewater lating van platboomde vaartuigjes, waarmee ze naar Oosterland zouden varen. Helaas konden zij niet tot hun doel komen, omdat zü vastliepen op het overstroomde land. Zü waren ge dwongen enkele uren te wachten tot de vloed zou opkomen en dat. terwijl zij wisten, dat een paar kilometer verder mensen in doodsnood zaten! Vijftig mensen zongen in het snel stijgende water (Van onze speciale verslaggever). Het West Brabantse overstromings- Prins Bernhard met Dakota naar Valkenburg Vanmorgen om half acht is Prins Bernhard met de „Olivier van Noort" uit New York teruggekeerd op Schip hol. Hij werd verwelkomd door H.M. de Koningin en minister Beel. Voor zijn vertrek uit New York overhan digde Richard Mc. Evoy, predikant van de kerk van St. Mark in „The Bouwerie", een chèque van 375 dol lar voor de slachtoffers van de over stromingen. Het geld, zo zei de pre dikant. was de opbrengst van de Zon dagscollecte. Voor de hulpverlening heeft Prins Bernhard vier vliegtuigen beschikbaar gesteld en de Nationale Luchtvaart- school tien. De Prins, zo werd meege deeld, zou zich vandaag met een „Da kota" naar Valkenburg begeven en zich ter beschikking stellen van de commandant van de transportvlieg tuigenafdeling van de luchtmacht. De situatie op het eiland Tholen Onze correspondent op Tholen seint ons dat hy' tot Maandagavond geen betrouwbare gegevens had kun nen verkrijgen over de toestand op het eiland Tholen. Toen onze corres pondent ze in zijn bezit had. verkeer de hij in de onmogelijkheid ze te melden. Thans deelt hij het volgende mee: Wat Stavenisse betreft is de toestand desastreus. Aantal verdronken perso nen ruim tweehonderd. St. Philipsland bestaat niet meer. Stavenisse is geheel ontruimd; de bevolking heeft nagenoeg alles ver loren. In de stad Tholen. de dorpen Oud Vossemeer en Sint Annaland is de schade niet zo groot. In Poortvliet en Scherpenisse is geringe schade. In Sint Maartensdijk zijn enige huizenrijen zwaar beschadigd. Verkeer met Bergen op Zoom alleen gedeeltelijk via Brabantse polders per vanrtuitr tot Halsteren mogelijk. Het eiland Tholen ls verstoken van electriciteit en water. Voedsel, water, rubberboten, zandzakken (Van onze speciale verslaggever) In het marine vliegkamp „Valkenburg" in Zuid Holland heerst een enorme bedrijvigheid. Onafgebroken, dag en nacht, daveren de vliegtuigen over de startbanen - de zware Amerikaanse vrachtvlieguïgen, de wendbare, prac- tische MLD - Sca Otters, vogels van allerhande pluimage - doch met één doel: hulp te brengen aan hen, die in de overstroomde gebieden in nood verkeren. Want van „Valkenburg" uit regelt de Marine Luchtvaart Dienst de „droppings" van voedsel, water, rubberboten, vlotten, zandzakken en de meest uiteenlopende zaken, waaraan men in het geteisterde zuid-westen van ons land zo dringend behoefte heeft. Ook in het directe reddingswerk heeft de M.L.D. een aandeel, hoewel dit hoofdzakelijk van Gilze Rijen uit - waar men over hefschroefvliegluigen beschikt - wordt georganiseerd. Effectieve steun aan noodgebieden De generale staf bepaalt waar red dingswerk moet worden verricht en waar droppings noodzakelijk zijn en geeft dit respectievelijk door aan Gilze Rijen en Valkenburg, die voor de uitvoering zorgdragen. Hangar vol lading In een der grote hangars liggen ko lossale hoeveelheden voedsel- en an dere paketten. die door vrachtauto's zyn aangevoerd en door het grond personeel worden overgebracht naar het platform, waar de vliegtuigen, onmiddellijk na de landing van een vorige vlucht, tanken en worden volgeladen om weer te vertrekken naar het overstroomde land. Van de Marine Luchtvaart Dienst zijn het vooral de Mitchell's en de Harpoons, die grote hoeveelheden paketten overbrengen, doch ook de Sea Otters (zeer wendbare amphibie- vliegtuigen) doen prachtig werk Firefly-jagers verzorgen de commu nicaties boven de getroffen gebieden. Ook verscheidene Amerikaanse toe stellen nemen aan het droppingswerk deel. Wij noemden reeds de zware vrachtvliegtuigen, die in hun logge, aan de achterzijde geheel openklap- bare, romp een massa (zelfs een tank kunnen bergen. De L.S.K. heeft ook een aandeel in de droppings met enkele Dakota's en Beechraft-machines. En tenslotte verleent ook de Rijks luchtvaartdienst van „Valkenburg" af steun aan de noodgebieden. Gevaarlijk reddingskanvei „Wy maakten voor eigen risico een landing bij een stuk dijk op Schou wen Duiveland." zo vertelde ons een majoor-vlieger die juist uit zijn Sea Otter was gestapt. ..Er waren op dat, geheel door het water omringde, stuk dlik ongeveer 80 mensen bii el kaar. en de helicopteres waren druk bezig anderen hulp te verlenen. Het was ons onmogelijk hen zo maar te laten zitten en wii besloten nadat het ..linkvliegtuig", dat met alle hulpverlenende toestellen radio contact onderhoudt, ons had meege deeld, dat wij zelf moesten bepalen wat te doen een landing in het on diepe water uit te voeren. By de dijk stond een sterke stro ming, die de Sea Otter dreigde mee te sleuren naar een gat in de dijk, doch tenslotte werd contact met de mensen op het droge gedeelte tot stand gebracht. Een oudere vrouw en een zesjarig weesmeisje, die er het ergst aan toe bleken te zijn, hebben wij aan boord genomen en naar Val kenburg overgebracht." Zo schetste de majoor in korte trekken, haastig, en klaar staande voor de volgende vlucht, het riskante reddingskarwei, dat hij tezamen met de luitenant ter zee-vlieger had uit gevoerd. Op een andere plaats, waar een paar oude mensen in een hooi berg beschutting hadden gezocht, lag in latten en afval het woora „honger" op een dijk. Hier kon de Sea Otter voedsel laten vallen. Eén MLD-vliegtuig opereert niet van Valkenburg, maar van Gilze Rijen uit. Het is het enige Neder landse hefschroefvliegtuig. een „Si- kosky." die de schone naam ..Jeze bel" draagt. Dit toestel heeft, samen met ziin buitenlandse naamgenoten heel wat mensen uit benarde om standigheden gered. Ook de vijftien op Woensdrecht gestationneerde helicopteres hebben gisteren honderden mensen uit hun benarde positie kunnen bevrijden. Na de alarmerende berichten over de zeer ernstige toestand te Bruinisse en Oosterland zijn de toestellen daarheen gedirigeerd. Zü hebben er vele mensen gered en naar uitwijk plaatsen overgebracht. Vandaag by het krieken van de dag zijn zij op nieuw opgestegen met medicamenten voedsel en dekens. De „Austers" van de Kon. Lucht macht zyn op het strand van Schou wen Duiveland geland. Zü hebben dekens gebracht en ziin terugge keerd met vluchtelingen. gebied doet in menie opzicht denken aan een streek, waaruit liet leven ge weken is. Tal van plaatsjes en dorpen zyn geëvacueerd. Fü'naard bijvoor beeld. is een dood stadje. Alleen de militairen op de centrale punten bren gen nog enig verkeer. Het zyn dood vermoeide jongens, die zich nochtans slechts even de tijd gunnen om de in wendige mens te versterken. Hun ver halen over het leed, dat hier in wijde omtrek over de bewoners is gekomen, zijn van een schrijnend karakter. Met moeite slechts waren de mensen, ge hecht als zij zyn aan hun huis en grond, te bewegen om weg te trekken. Er waren er onder hen, die dooi en door versteend van de kou hun ledematen nauwelijks meer konden bewegen. Zij hebben gezeten op de daken, In telefoonpalen, en in de kruinen van de bomen Sommigen konden geen woord meer over de lippen brengen. De doorge stane ellende van enkele etmalen had hen zelfs vaak angstig gemaakt voor hun redders! De volkomen apathie van vele zwaar getroffenen is er veelal de oorzaak van. dat men moeilük een juist beeld kan krügen van het getal der omge komenen lil de getroffen gebieden. Wij hebben de mensen gezien, die van de zwaar getroffen eilanden Schouwen en Duiveland en Overflakkee zyn ge haald. De moed heeft ons ontbroken om hun naar hun belevenissen te vragen. Trouwens wat. deze mensen hebben moeten doorleven, laat zich niet be schrijven. wij denken aan de onge- lukkigen, die in Tholen en Zierikzee drie bange nachten hebben moeten doorbrengen in de open lucht. Scha mel gekleed, ziin zij in die plaatsen naar de hoogste punten gevlucht. Toen er geen tranen meer waren om te huilen, groepten zü bijeen, vouwden de handen en baden hardop om uit komst uit deze verschrikking. Op een plaatsje op Overflakkee, waar het water steeds hoger kwam. stonden ongeveer vyftig mensen by- een op een punt van de dijk. De dood grijnsde hen toe. Toen was er een man. die begon te zingen, een psalm, waarin getuigd werd van een onwan kelbaar geloof, en de anderen vielen die man by'. Schor heeft dat lied boven storm en watergeweld uit ge klonken, totdat het water kwam en enkelen zich niet meer staande kon den houden en wegzonken in het donkergrauwe water. Van die groep van 50 zijn er, naar men heeft kun nen naeaan. slechts elf gered Iedere minuut zou winst geweest zijn, maar de omstandigheden dwongen hen tot uitstel. Dat doelloze wachten was verschrlkkelyk, ook voor de mi litairen, die een uitstekende indruk maakten en hun taak voorbeeldig aanpakten. Maar niet alleen militai ren waren beschikbaar voor de hulp verlening. Tientallen burgers hadden op eigen houtje de gelegenheid, naar het zwaar getroffen Schouwen en Duiveland te komen, aangegrepen. Er waren er uit Amsterdam, uit Maas tricht. uit Zutfen. uit Groningen, kortom uit alle delen van. het land, als uiting van de nationale eendracht. ADVERTENTIE de lekkerstrr halfom kalf ska® 85et. De maximum-prijsregeling voor aardappelen Blijkens een pry zenverordening van het Bedrijfsschap voor Aardappelen zyn thans maximumprijzen voor aamappelen vastgesteld, die ten doel hebben een ongemotiveerde prijsop drijving waarvoor naar de mening van deskundigen geen aanleiding be staat te voorkomen. Met ingang van heden gelden maxi mumverkoopprijzen voor verkoop door telers, landhandelaren, grossiers en kleinhandelaren. De maximumprijs bij verkoop aan de consument, waaron der niet alleen gewone verbruikers, doch ook hotels, restaurants en zie kenhuizen worden gerekend, bedraagt voor kleiaardappelen 18 cent per kg. en voor zandaardappelen 16 cent per kg. Voor thuisbezorgen mag één cent per kg. extra worden berekend. De kleinhandel is verplicht de aardappe len te voorzien van een duidelyke aanduiding, betreffende de verkoop- prüs en de soort der aardappelen naar de onderscheiding zand- en klei aardappelen. De marge voor de klein handel is drie cent. voor grossiers 2,75 cent en voor de landhandel 0,75 cent per kg. In tegenstelling tot anders luidende berichten deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening mede, dat het exportverbod voor aardappelen geldt voor alle aardappelen, ook voor ciie waarvoor afleveringscontracten zijn gesloten. Uitgezonderd zyn echter de aardap pelen, die blijkens de verzendings documenten vóór 1 Februari 1953 van de eerste laadplaats zyn vertrokken. Scheepvaartberichten Almdijk 4 v Galveston te R'dam. Alnatl B Aires-R'dam 3 290 Z Bahia-Ilheos. Bonaire A'dam-W. Indië 3 910 WZW Ma deira-Barbados. Cottica Georgetown- A'dam 3 190 ZZW Fayal-Plymouth. Dui- vendrecht Vlaardingen-New York p nacht 3-4 Nantucket VS. Indrapoera R'dam-Tj Prïok 3 in Golf v Suez-Aden. Joh. v Ol- denbamevelt A'dam-Priok p 3 Kp Tenez Pt Said. Laurenskerk Calcutta-R'dam 4 te Genua. Leuvekerk 4 v Calcutta te R'dam. Rijndam New York-R'dam 3 750 W Valentia-Cobh. Tbemisto A'dam-Phi ladelphia 3 Bermuda Gep. Yeendam R'dam-New York 3 190 W Landsend-Ha- iifax. Willemstad Cristobal-A'dam 3 450 ZW Flores-Southampton. Winterswijk R'dam-Cuba p 3 Finisterre-Havanna. Zuiderkruis Kaapstad-A'dam 3 180 ZW Palmas-Las Palmas. Aalsdyk R'dam-New York 3 te Hamburg. Amstelvaart A'dam- Indonesië 4 v Djibouti-Belawan. Bljjden- djjk New York-R'dam 4 nm Antwerpen verw. Dalerdijk R'dam-Aneouver 3 v San Francisco. Laagkerk Sydney-Ade laide p 4 Kp Otway. Leersum New Or- leans-A'dam 3 Vlissingen-Antwerpen. Lemsterkerk R'dam-Perz Golf 4 te Genua Molenkerk O Afrïka-A'aam 4 te Teneriffe Prins Alexander R'dam-St. John 3 mn v Hamburg. Rijnland B.Aires-A'dam 3 te Santas. Slamat R'dam-Indonesië 4 0600 te Zeebrugge. Stad Dordrecht 4 v Sfax te Vlaardingen. Stad Maasluis 2 v Viaaröin- gen te Narvik en verm 4 v Narvik-Iim- mmgham. Utrecht Pac. kust-Bombay 4 v Msnilla-Balikpapan.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3