DODENTAL STIJGT NOG STEEDS ONRUSTBAREND I BRAM EN SIJM en de bende van Zwarte Dolf f£bRüi De ramp aan de Britse Oostkust Schade bedraagt millioenen Pauselijk hulp-comité Pagina 8 Woensdag 4 Februari 1953 tBRUARI 'Am Ffs«u 'ARI Overweldigende bloemenweelde vac getrokken bolgewassen Enorme expositie op meehanisatie-gebied Uitgebreide middenstandstentoonstelling Zeer aantrekkelijke mode-shows Doorlopende toegangskaarten 3. Entrée f 1. Entrée modeshow f 1.— Telefoon tentoonstelling K 2285 - 298 Watersnood 1953 GRONINGEN Zij die alsnog willen bijdragen voor de leniging van de nood der getroffenen in de watersnood-gebieden kunnen hun gelden storten of overschrij ven op postrekening nr. 292592 ten name van J. Tuin, burge meester der gemeente Groningen. Pensionhouders(sters) die ruimte ter beschikking willen stellen voor eventuele evacué's, gelieven zich te melden bij de heer Boersma, Oude Ebbinge- straat 3a, tel. 25667. Voor de liefdadigheidsvoor stelling, welke de Grunneger Sproak hedenavond in de Stads schouwburg geeft van „De Roege Bast", zijn heden nog, voor zo lang voorradig, kaarten verkrijg baar aan de kassa van de Stads schouwburg. Verder bereiken ons van alle kanten berichten over be toonde of nog te betonen hulp vaardigheid. De cursisten van de Bakkers Vakschool brachten bijv. iot dusver ruim f250 bijeen. Het Noorden helpt Beatrix- oord", maar ook „Beatrixoord" helpt onze zwaar getroffen be volking. Door patiënten en perso neel van het sanatorium „Bea trixoord" te Appelscha is een collecte gehouden, welke een be drag heeft opgebracht van f4300. Tevens zijn 6 kisten met kleren naar het getroffen gebied gezon den. De Commissie Watersnood 1953 in Groningen deelt ons mede. dat met dankbaarheid geconstateerd kan worden dat vele personen zich in Groningen beschikbaar stellen voor werkzaamheden in de getroffen gebieden. Medege deeld wordt dat zodra Dersoneel benodigd is. een centrale oproep van het gewestelijk arbeids bureau kan worden tegemoet ge zien. De oproep voor de lande lijke radio had uitsluitend be dekking op de arbeidsbureaux die gelegen ziin in de onmiddel lijke omgeving van het nood- gebied. In afwachting van een eventuele oproep kunnen aan meldingen bij de arbeidsbureaux voorlopig achterwege blijven. Van het Rode Kruis vernamen wij. dat de textielinzameling een overweldigend succes is gewor den. Na de spontane actie van de R.O.N. die het mogelijk maakte dat reeds in de eerste nacht zovele goederen in het westen konden worden afge leverd. heeft de huis aan huis inzameling hieraan een overstel pende hoeveelheid goederen toe gevoegd. Reeds zijn van de nieuwe in zameling gesorteerd en afge voerd naar de hoofdintendant van het Nederlands Rode Kruis ongeveer tachtig ton goederen. De hoeveelheid goederen, welke thans wordt gesorteerd en ver zonden is nog niet te overzien. De inzameling had een vlot verloop dank zij alle betoonde hulp. Enkele straten konden niet meer worden afgewerkt. Zij die nog goederen klaar gelegd heb ben, kunnen mededeling doen aan het bureau Rode Kruis, Kraneweg 18, bij voorkeur schriftelijk, desnoods telefonisch 22445. Waar vast staat dat er grote behoefte zal komen aan meube len en stoffering, worden zij. die meubelen en stoffering van goe de kwaliteit willen beschikbaar stellen, verzocht hiervan ge durende deze week schriftelijk opgave te doen aan het bureau Kraneweg 13. Deze goederen zul len vanaf Maandag 9 Februari door verhuizers worden opge- j haald. Op deze wijze zal een i vakbekwame behandeling wor- j den gegarandeerd. Ook de rijwielhandelaren in de provincie Groningen zullen mee helpen de nood te lenigen. De Federatie van Organisaties in het Riiwielkleinbedrijf heeft een beroep gedaan op alle rij- wielhandelaren om materialen I beschikbaar te stellen. Bruikbaar rollend materiaal en nieuw materiaal kunnen worden ver zonden aan „Rijwielhandel- Steunactie Rampencomité 1953". Ontvangstcentra zijn: N.V. Stok vis. Eendrachtskade. firma J. Bronda. Schoolstraat, firma Paul v. d. Meer. Gelkingestraat. allen te Groningen. Deze firma's slaan de goederen op en geven deze af in overleg met het comité en uitsluitend aan officiële instan ties. Verzocht wordt echter de goe deren apart te verzenden en op te schrijven in drievoud, met vermelding van afzender. Zend twee liisten bij de goederen, dus één zelf behouden. Franco toe zending is noodzakelijk. Het actiecomité in Groningen bestaat uit de heren J. Hermse. A. H Lucassen. A. Stuut. J. K. v. d. Spoel en G. H. Minck. Geld kan worden gezonden op gironummer der federatie 400859. met vermelding: Rampenfonds. Het bestuur van het Groningse trammuziekcorps deelt mede dat de jaarlijkse uitvoering van dit corps op Vrijdag 6 Februari in de Grunneger Sproak tot nader order wordt uitgesteld in ver band met de nationale ramp. Vrijdagavond om 7.30 uur zal in de Harmonie een bridge drive gehouden worden. De baten komen geheel ten goede van het Rampenfonds. De bridge-drive wordt georganiseerd door de Ned. Bridge Bond. district Groningen. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de secretaris van hun eigen club. Niet-leden kunnen ook deelnemen en kunnen zich op geven bij de heer Liberon, Cele- besstr. 29, Groningen, tel 25918. Van de R.K. Ver. „De Bijen korf" te Groningen ontvingen wij het bericht dat de toneeluitvoe ring in het Concerthuis op Maan dag 9 Februari a.s. in verband met. de nationale ramp niet door gaat. In Engeland, maakt men zich thans grote zorgendal de over 14 dagen te verwachten voorjaarsspringvloed de verzwakte zeeweringen opnieuw zal teisteren. Er wordt dan ook dag en nacht met man en macht gewerkt om de gaten in de dijken te dichten. Hel leger alleen reeds heeft ruim 4 millioen zandzakken beschikbaar gesteld. Overal icerkl de genie onder een moordend tempo. Sir David Maxwell Fyfe, de Britse minister van binnen landse zaken, heeft in het Lagerhuis bekend gemaakt dat het juiste aantal doden nog niet bekend is. Er zijn 30.000 mensen dakloos. Zeker is wel, dat het aantal doden nog steeds van uur tot uur stijgt. Momenteel zijn op het eiland Canvey en Foulness geen personen meer in direct gevaar. Behalve in Lincolnshire zakt het water overal. De hulporganisaties doen uitstekend werk. Reddingsploegen zijn gistermor gen uitgevaren bij het aanbreken van de dag om de lijken van tientallen slachtoffers te bergen uit de bomen en de huizen. Tot nog toe zijn er 100 stoffelijke resten van verdronkenen gebor gen. De 2000 inwoners, die in hun zomerhuisjes waren achtergeble ven. terwijl 11.000 anderen het eiland Canvey verlieten, staan bloot aan ontberingen en ziekte. 2000 militairen nemen hier aan het reddingswerk deel en velen zijn nog onderweg om met bull dozers. veldkeukens en zoeklich ten te helpen 250 km kust vernield De storm en het water hebben thans, zo is gebleken bij een onderzoek van deskundigen, 250 kilometer van de Britse kust ver nield. De minister van landbouw heeft medegedeeld, dat aan de Britse Oostkust 250.000 aeres door het zeewater zijn overstroomd. Het landbouwgebied heeft als een gevolg van de overstroming met zout water grote schade geleden. De schade loopt in de millioe nen. Er worden honderden acties in Engeland ondernomen om geld en goederen in te zamelen en overal uit het Britse Rijk wordt een spontane hulp toegezegd en verleend. De Koningin-Moeder heeft be zoeken gebracht aan de centra voor daklozen in Benfleet, nabij het „dodeneiland" Canvey. Op Canvey houden honderden Schaatsenrijders te Oslo Ten bate van het Rampen fonds OSLO, 3 Febr. De Neder landse schaatsenrijders in Noor wegen, die verlangend zijn bij te dragen tot leniging van de nood in de overstroomde gebie den in hun land, zullen Donder dag 4 Februari te Oslo uitkomen tegen bekende Noorse rijders. Ook Hjallis Andersen zal aan deze wedstrijden medewerken. Hij heeft er in toegestemd uit te komen tegen een van zijn be roemde voorgangers, de veteraan Ivar Ballangrad. die in de jaren 19291936 grootse triomfen vier de De opbrengst zal overhandigd worden aan het Stormfonds van het Noorse Rode Kruis, dat reeds dekens oer vliegtuig naar Neder land heeft gezonden. Scheepstij dingen Kustvaart Celebes 2 Febr. van Huil naar Rotterdam; Wegro te Malmö van Amsterdam: Drittura 2 Febr. te Hull; Tin da 2 Febr. te Faxelade- plads van Kralingseveer; Union 2 Febr. van Cardiff van Brest; Zeeland 1 Febr. te Haderslev van Holding; Antaras 2 Febr. van Brunsbuttel; Banka 2 Febr. naar Frederikstad; Castor 2 Febr. te Karlskrona; Frebus 2 Febr. te Antwerpen; Globe 2 Febr. te Muruvik; Mees Cremer 2 Febr. naar Rotterdam; Pres. Roosevelt 2 Febr. te Arendal: Sparta 2 Febr. te Drammen; Barracuda 1 Febr. te Helsongborg; Albatros 1 Febr. te Bideford; Fried i 1 Febr. te Garston: Jonex 1 2 Febr. te Ports mouth: Emke 2 Febr. van Rouen; St. Walburg 2 Febr. van Lorient; Nautic 2 Febr. te Londen; Metro- pole 3 Febr. van Antwerpen; Antilope 2 Febr. te Nieuwediep; Curacou 2 Febr. te Dungarvan; Havik 2 Febr. van Rotterdam: Aegir 2 Febr. te Wormerveer; Bounty 1 Febr. te Malmö; Wil lem Beukels 1 Febr. in Haiti, Oranje 3- Febr. - van Rotterdam; Paramount 2 Febr. te Cardiff. zich grimmig vast aan hun hui zen en weigeren weg te gaan. In Yarmouth weigeren ook tiental len bewoners hardnekkig te ver trekken, terwijl het water al een meter hoog in hun kamers en keukens staat. Op het eiland Foulness voor de kust van Essex, dat gisteren bijna geheel uit het gezicht verdwenen was, hielden gisteren ongeveer 100 mensen het nog vol. „Zij moeten er af", zei een politie autoriteit. „Zij kunnen niet van voedsel en andere dingen voor zien worden als zij blijven vol houden". De meesten van hen zijn boe ren. die proberen hun vee te redden. Volgens de laatste berichten bedroeg het aantal doden gister avond 550. Meer dan 600 mensen zijn vermist. Maximum-prijzen voor aardappelen Alle export stopgezet DEN HAAG, 3 Febr. De Ne derlandse regering heeft van daag alle exportvergunningen voor aardappelen ingetrokken en maximumprijzen voor aardappe len vastgesteld voor de gehele markt. De maatregel was het directe gevolg van de overstromingen, waarbij een belangrijk deel van de aardappelverbouwende gebie den onder water is komen te staan. Met ingang van Woensdag 4 Februari 1953 gelden maximum verkoopprijzen voor verkoop door telers landhandelaren, grossiers en kleinhandelaren. De maximumprijs bij verkoop aan de consument, waaronder niet alleen gewone verbruikers, doch ook hotels restaurants en ziekenhuizen worden gerekend, bedraagt voor klei-aardappelen 18 ct. per kg en voor zandaard- appelen 16 ct. per kg. Voor de Waddeneilanden gelden maxi mumverkoopprijzen die één cent per kg hoger liggen. Voor thuis bezorgen mag één cent per kg extra worden berekend De klein, handel is verplicht de aardappe len te voorzien van een duide lijke aanduiding, betreffende de verkoopprijs en de soort dei- aardappelen naar de onderschei ding zand- en klei-aardappelen De marge voor de kleinhandel is drie cent, voor grossiers 2.75 cent en voor de landhandel 0.75 cent per kg. In tegenstelling tot anders luidende berichten deelt het Mi nisterie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening mede, dat het exportverbod voor aardappe len geldt voor alle aardappelen, ook voor die waarvoor afleve ringscontracten zijn, gesloten. Uitgezonderd zijn echter de aardappelen, die blijkens de ver zendingsdocumenten vóór 1 Febr. 1953 van de eerste laadplaats zijn vertrokken. VATICAANSTAD. 3 Febr. (Reu ter) Een Pauselijk hulpcomité is reeds begonnen met het. mobi liseren van zijn internationale or ganisatie voor hulpverlening aan de bewoners van de geteisterde gebieden. Inzameling veevoer in voorbereiding Over het gehele land, onder andere in Noord-Holland worden inzamelingen voorbereid van hooi en andere ruwvoeder ten behoeve van het geëvacueerde vee. Naar het Ministerie van Landbouw mededeelt. zullen spoedig regelingen worden ge troffen om de over het gehele land voor het geëvacueerde vee aangeboden hoeveelheden ruw voeder, hooi, voederbieten enz op georganiseerde wijze ter beschik king 1e stellen van hen die het vee hebben opgenomen. Over enige dagen kunnen aan.vragen om voeder worden gericht tot de bureaux van de Prov. Voedsel- commissarissen. die belast zijn met de leiding van deze op de evacuatie van vee aansluitende maatregel. Heropening weekmarkt HEERENVEEN - Op de Maan dagmorgen gehouden weekmarkt werden slechts 7 nuchtere kalve ren aangevoerd. Vette varkensmarkt Leiden LEIDEN. 3 Febr. Aanvoer: 495 stuks. Prijzen: zware 172178, lichte 17A178. zouters 175178. I zeugen 150156. Overzicht: han del vlot, prijshoudend, enkele 1 a 2 cent boven notering. Graan beurs Groningen GRONINGEN. 3 Febr. Rode tarwe 22.2526.50, witte tarwe 22.2526.50, inlandse rogge 23.25 24,75. wintergerst 26.2528.85, inl. 21.2522.25, zomergerst 30.25 32.25, witte haver 21.2523.75, groene erwten 45.4050.00, paar den bon en 32.30—39.30, karwijzaad 45.0052.50, geel mosterdzaad 45.5060.50. kanariezaad 26. 31.00, blauw maanzaad 100.60 108.60, lijnzaad witbloei en-lijn zaad blauwbloei: slag 4552.—. Het aanbod was iets kleiner. Over het geheel was de stemming onregelmatig. De kooplust gering. De beste tarwe, waarvan het aan bod uit 1200 ton bestond, werd betaald met 26.50; tweede soort van 24.50 tot 25.50. Rogge kon in de goede soorten 24.75 opbren gen. Afwijkende partijen genoten weinig attentie. Een groot ge deelte van de aangeboden winter gerst werd verkocht voor 28.75, bij uitzondering iets hoger. Zo mergerst kon van 31.50 tot 32.25 bedingen. Witte haver flauw, waarvan een gedeelte onverkocht bleef, werd middenbeurs ver kocht voor 23.75. Later was deze prijs niet meer te bedingen. Groe ne erwten gingen iets hoger. De beste monsters bedongen 49.50 en 50.Tweede «oort naar hoeda nigheid van 43 - .--lot 46.Enkele partijen paarder ionen gingen tot 49.40, soms nog'iets hoger. Kar wijzaad was pin. 50 cent duur der. Goed zaad kon 52.50 op brengen. Voor slaglijnzaad be stond iets meer interesse. Mooi blauwmaanzaad werd met 108.60 betaald. Al deze prijzen gelden voor boeren partijen, franco Gro ningen. incl. provisie. Veemarkt Groningen GRONINGEN. 3 Febr. Kalf- en melkkoeien 10501125, 925 1000, 725850: kalfvaarzen 875 950. 700800; voorj. kalvende koeien 850975, 725800; vare koeien 750850, 550700; stie- 2,492,48 per kg slachtgew.; 2.152.25 s 1kalveren en pin ken 150550; slachtvee 2,562,62, 2.25—2.45, 1.80—1.90 per kg sl.; nuchtere kalveren 2537; weide- schapen 90115; vette lammeren 7590; vette schapen 100130; loopvarkens 5080; biggen 40j 2736; vette varkens 1,68 p. kg lev, gew., 1.451.60 kg lev. gew.; zouters 1.75 1.78 p. kg lev., gew. Aanvoer 129 runderen, 722 kalveren, 235 schapen, 442 varkens, 288 biggen. 25 paarden, 17 bokken en geiten, totaal 1858. Overzicht: door het vervoers- verbod voor niet tegen mond- en klauwzeer ingeënt rundvee, had de aanvoer van het gebruiksvee en slachtvee zo goed als niets te dieren boven de notering werden verhandeld. De nuchtere kalve ren noteerden lager. De handel in wolvee had in alle soorten door de geringe aanvoer een ruim prijshoudend verloop. Voor de vette varkens en zouters waren de prijzen ruim zo hoog. De big gen waren bij kleine aanvoer iets beter te plaatsen. Overzicht stro en hooi GRONINGEN. De beurzen gisteren te Rotterdam en van daag alhier, stonden volledig in het teken van de nationale ramp Animo om zaken te doen was er slechts weinig. Terwijl ook de opkomst geringer was dan ge woonlijk. In een hedenmiddag te hou den vergadering zal overwogen worden welke maatregelen ge wenst zijn om tot doeltreffende hulp aan het Zuiden en Westen te komen. In afwachting hiervan is de afgifte van nieuwe uit- voermachtigingen naar alle lan den stopgezet. Afgezien nog van de mogelijkheid tot prijsverho ging is de geest onder de han delaren hier ook allerminst op gericht terwijl bij eventuele cen trale levering geleid van over heidswege met vastgestelde prij zen moet worden rekening gehou den. Veiling Berlikum BERLIKUM. Appels 5—30, boerenkool 2636. groene kool 820. peren 418. uien 1025, prei 2640. rode biet 512, an dijvie 7179. wortelen 1213. spruitkool 2149, alles per kg; knolselderij 517 per stuk; rode kool 7090. witte kool 62, savoye kool 65—77. rapen 20—38, alles oer 10 kg. Heden overleed, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster venden. onze innig geliefde moeder, be huwd- en grootmoe der. mevrouw TECLA HELENA GEZINA BULLE in de ouderdom van 79 jaar; sedert 1935 weduwe var. Herman Thiadens Stadskanaal. 31 Januari 1953 Hoofdstraat 6 Stadskanaal: H. H. N. Thiadens B R. W. Thiadens- Sipman Assen: H. J. Thiadens J. H. M. J. Thiadens. Vale S'. Nicolaasga: M. M. de Lange- Thiadens S. de Lange Stadskanaal: E. C. Wësten. Thiadens B. J. Westen Alkmaar: G. Thiadens Wateringen: C. T. Vriend- Thiadens J. G, Vriend De gezongen Requiem zal worden gehouden heden Woensdag 4 Februari v.m. 10 uur in de Parochie O. L. Vrouwe ten Hemel opneming te Stads kanaal waarna de begrafenis. Zij die de overledene de laatste eer wen sen te bewijzen, worden om 9 uur in Hotel Dopper ver wacht. Te huur: Kleine en grote AUTO's, nw. materiaal. Garage Rutgers, telef. betekenen waardoor enkele slacht- 29618., Groningen. Door omstandigheden pas heden geplaatst. t Na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten is in de Heer overleden, mijn geliefde broer JOHANNES v. d. HULS Weduwnaar van Gees Berta de Broek, in de ouderdom van 73 jaar. Groningen, 1 Februari 1953 Pausgang 3 Nelly v. d. Huls en verdere familie De Uitvaart heeft he denmorgen om 9 uur plaats gehad in de St. Martinuskerk waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof alhier £QCO03G3B9€OC3G3C3£0Cj VERKOOPSTER gevr. kennis van voet verzorging strekt ter aanbeveling. Schoenen magazijn. Forma - Na- tura Óosterstr. 2 hoek Poelestr. Indiensttreding per 1 Maart. Aanb. van 6—7 uur Poelestraat la Fa. D. J. RODENBERG vraagt op haar afdeling textielhandel engros nel-te jongeman voor magazijnwerkzaam heden. Leeftijd 16-17 jr. Tevens op haar lingerie, atelier ervaren machinestiksters en leerlingen Aanb. Turftorenstr. 21. Groningen. HERENMODES Voor 1 Maart gevraagd een leerling winkelbediende Br. met uitv. inl. onder no. 58868, Ons Noorden, Groningen. VERHUIZEN brengt veel soesah mee Als TIMMER het doet, bent U te vree! Tel. 29854, Groningen Helperoostsingel 20 BEURS THEATER Donderdag 5 Febr. 6.30 en 9.30 uur INGRID BERGMAN, GARY COOPER Voor wien de klok luidt Naar de beroemde roman van Ernest Hemingway. In techn. 18 jaar IN RUSTOORD ST. THERESIA te 's-Heerenberg, onder leiding van Zusters, zijn voor bejaarden nog een paar kamers beschik baar. Brieven aan Eerw. Overste, Hofstraat 7 te 's-Heerenberg. Alleenstaande nette een voudige bejaarde burger weduwnaar, RK.. niet onbemiddeld, zoekt ken nismaking met dito vrouw van om en bij de 60 jaar. Br. no 58857, Ons Noorden. Groningen Zoekt U 'n mooie jonge DUITSE HERDERS HOND? In de kennel „van Deventer" is keuze ui1 een pracht nest. oud 3',2 maand, zwaar ge- krookt, goed verzorgd en gezond, prima bloed. voering en karakter. E. J. Visschers, Lookers- Rectificatie 518de Staatsloterij Ze klasse, le lijst. Een prijs van f200.is niet gevallen op no. 1293, doch op no. 1273. R.K. VER. „DE BIJENKORF" GRONINGEN De toneeluitvoering in het Concerthuis op Maandag 9 Februari a.s. gaat niet door in verband met de nationale ramp. Het bestuur. Ulllllllllllllllllllllllllllllllllll^; WOENSDAG 4 Februari 8 uur: GRUNNEGER SPROAK „DE ROEGE BAST" Prijs der plaatsen: f2.25, f 1.75, fl. Muzikale medewerking: The Rhythm Club. De opbrengst komt geheel ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. DONDERDAG 5 Februari 8 uur: g HAAGSE COMEDI E „YERMA" S Tragisch gedicht door F. Lorca. Uit de pers: „Een artistiek evenement imponerend lauweren uitzonderlijke gi voorstelling." Prijs der plaatsen: f 4.00 f 1.25 ZATERDAG 7 Febr. ZONDAG 8 Febr. - Gron. Opera- en Operette Vereniging g 5 „Tango te middernacht" 5 Prijs der plaatsen: f3.50 f 1.50 n Plaatsbespreking daags vóór en op de speel- JjJ dag van 1012.30 en van 2.304 uur. 5 Zondag 1012.30 uur. riaiBiaiBiHiBiiiBiBiHiaiaiaiaiaiaiaiBn Gevraagd: enige flinke, bekw. CONSTR. BANK WERKERS, bij voork. kunn. lassen door Mach. fabr. J. J. Kremer Zn., Friesestr.w., Gron. WRINGERROLLEN, voorzien wij weer van nieuwe rubber. Banzo. Emmer Erfscheidenveen Depots; Kattendiep 20. Groningen. Noorderpl. 35. Winschoten. Ben- tinkcslaan 141. Hooge- veen. VERHUUR van moderne jacquets smoking en rokeostumes voor alle gelegenheden. Th. Tros, Noorder Stationsstr. 22, dijk 1, Deventer Tel. 2529 telef. 30562, Groningen. TE KOOP aangeboden: Grote partij alle soorten winterkachels, haarden en haardkachels, ook in ruil onder volle gar. Fa. Wed. P. Korenbran der, Oudeweg 10-10a. bij de Poelebrug. tel. 23892. Groningen. Biedt zich aan. per 6 Apr. R.K. MEISJE, 22 jaar voor hulp in de huis houding. liefst in Gro ningen, v. g. g. v. Br. onder no. L 392. Ons Noorden, Leeuwarden. 2 Besch. heren, b.b.h. zoeken zo spoedig mo gelijk, ruime KAMER met 'n slaapkamer met voll. pension. omgev. Steentil- of St. Jans- brug. Br. nr. 58867 Ons Noorden, Groningen jiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'i 15. De rit naar de winkel van manufacturier van Ellen duurde maar kort. Hier werd het bange vermoeden van Brammetje bewaarheid, want Sjef Babbelaere vroeg de winkelier, of hij kleding voor deze heren hierbij wees hij op Brammetje en Sijm in voorraad had. Voordat de praatgrage winkelier dit met een stroom van woorden had kunnen bevestigen, pro testeerde Brammetje heftig :„Ja. kijk eens hier, meneer Babbe laere. ik ben tot een heleboel dingen bereid, maar om mij als een landbouwer te vermommen, is toch wel een beetje erg veel gevraagd. Of u het goed vindt of niet, ik denk er met aan, om mij zo toe te takelen. Wanneer u er zelf... Hier onderbrak hij zijn zo manhaftig begonnen betoog, want Sjef was in zijn volle lengte voor de verontwaardigde journalist gaan staan en keek hem streng vanonder zijn zware wenkbrauwen aan. Dan draaide de forse bediende van Dolf Krabbebakker zich om en keek onderzoekend naar Sijmen. Die voelde zich ook weinig aangetrokken door het idee, zich te moeten uitdossen in een kledij, die hij weinig flatteus vond. Hij bloosde bij dit denkbeeld tot diep achter zijn oren, maar hij waagde er zich niet aan, Sjef 2 tegen te spreken. Alleen begon ook hij wel een beetje spijt te 2 krijgen, dat hij zich zo lichtzinnig in dit avontuur gestort had. 2 De heer van Ellen redde de situatie, door Brammetje uit te E nodigen, in de paskamer enige modelletjes te bekijken en te E passen. Er zat voor de dikke journalist niet veel anders op, dan de winkelier maar te volgen. Voordat echter het gordijn van de paskamer achter hem gesloten werd, wierp hij zijn collega 2 Sijmen nog een vernietigende blik toe. De boze uitdrukking 2 van zijn gelaat was enige minuten later geheel verdwenen, toen 2 hij, in een pilo-broek en blauw werkhemd gestoken, een rode E zakdoek om zijn hals en een zwart petje op zijn hoofd, de winkel E binnentrad. Er glom nu een diep verdriet in zijn ogen, hetgeen E nog erger werd door het bulderend gelach van Sjef. Zelfs Sijm kon een glimlach niet onderdrukken, maar hij Jachtte te vroeg. 2 Want toen hij het paskamertje betrad fluisterde Sjef Babbelaere 2 de winkelier iets in het oor. TlllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllUllllllllllilllllHIIIH"1»'"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5