Inzameling van kleding en meubilair stopgezet Psalmen klonken boven de storm uit Vloot van vliegtuigen in geteisterd gebied Nieuwsblad van het Noorden van Woensdag 4 Februari 1953 - Pagina 3 Dekens en beddegoed zijn nog nodig Met grote ontroering heeft het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis de massale stroom van goederen die het Nederlandse volk bijeen heeft willen brengen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp, in ontvangst genomen. In verband echter met het feit, dat op het ogenblik het aantal ontvangen gedragen kledingstukken en gebruikt meubilair een dergelijke omvang heeft aangenomen, dat in de eerste behoefte ruimschoots kan worden voorzien, moge met klem worden verzocht de inzameling van deze goederen in het gehele land tot nader order thans stop te zetten, op dat ook een eerste overzicht kan worden verkregen van datgene wat ontvangen is. Wat reeds tot nu toe ingezameld is, zal uiter aard nog gaarne door de intendance van het N.R.K. in ont vangst worden genomen. Wel is er grote behoefte aan dekens, overig beddegoed en matrassen, die alle gestuurd kunnen worden naar de in tendance van het hoofdbestuur van het N.R.K., Fluwelen Burg wal 19, Den Haag. Het Roode Kruis maakt van deze gelegenheid gebruik vast een eerste woord van warme dank te uiten voor de opofferingsge zindheid van het Nederlandse volk. Reddingswerk ondervindt hinder van burgervliegtuigen Zwaar werl< voor piloten Uit het rapport van de diverse vlieg tuigcommandanten ontlenen wy het volgende „Vele bemanningen klagen over burgervliegluigen, die zich in de lucht boven Zeeland ophouden, blijkbaar „Sightseeing". Het is erg druk boven het noodgebied. Toestellen, die daar niet noodzakelijk moeten zijn, wordt dan ook dringend verzocht deze stre ken te mijden". Veel wordt aan het initiatief en het improvisatievermogen van de com mandanten overgelaten. Zij kregen de opdrachten, maar de omstandigheden kunnen zich wijzigen tijdens de vlucht. Zo moest een K.L.M.-Dakota b.v. voed sel boven Nieuwerkerk afwerpen. Op het nog droge marktplein stonden ech ter enige bewoners, die kenbaar maak ten, dat zij niets meer nodig hadden. Geen nood, de Dakota vloog door en zooht een andere plaats op, waar levensmiddelen nog best gebruikt kon den worden. Ook de bemanning van de Sea-Otters van de Marine Lucht vaartdienst verrichten zeer goed werk. Iedere landing en opstijging in de onder water gelopen polders 'is voor hen levensgevaarlijk, omdat zij nooit weten wat er zich onder een water oppervlakte bevindt. Prins Bernhard vloog boven geteisterd gebied Prins .Bernhard is vanmorgen van het vliegveld Soesterberg opgestegen voor het maken van een oriëntatie- vlucht over de getroffen gebieden. Gevlogen werd over de Alblasser- waard, de Moerdijk, het eiland Goeree en Overflakkee, Schouwen en Duive- land, Tholen, Zuid-Beveland, Zeeuwsch- Vlaanderen en daarna terug over Wal cheren, Noord-Beveland, Schouwen en Düiveland en Goeree en Overflakkee, om dan over Rotterdam en de Alblas- serwaard naar Soesterberg terug te keren. De Dakota, die de Prins zelf be stuurde, vloog op een hoogte van onge veer 600 meter, zodat hij een goed overzicht verkreeg. De Prins was bij zonder onder de indruk van het beeld, dat hij aanschouwde. Tijdens de vlieg tocht zag men bij Vreeswijk de Piet Hein, die als hospitaalschip op weg is' naar de geteisterde gebieden. Vanmid dag ging de Prins onmiddellijk deel nemen aan de besprekingen over de hulpverlening. HOE. HOOG HUI WAFER IS GESTEGEN Soldaten aan het werk Hoe onze soldaten zich in het gebied van de ramp weren bleek ons vanoch tend nog eens weer uit een brief die onze stadgenoot Pesman, ingedeeld bij het korps Commando Troepen in Roo sendaal, ons zond. Het is een onopge smukt verhaal van de krachtsinspanning die zij zich getroosten om te redden wat er te redden valt. Het geweld van het water is er dikwijls te groot om de resultaten te bereiken die zij zich ten doel stelden, maar onvermoeid, vaak tot de borst in het ijskoude water, stonden Pesman en zijn kameraden pal in Willemstad en omgeving, waarheen zij Zaterdagnacht gedirigeerd waren. Maandagavond zouden de commando troepen naar Vlissingen worden over gebracht, omdat er toen in Willemstad geen direct gevaar meer bestond, Misselijk De eenheid van ons volk is in deze dagen hartverheffend. Temeer valt het op, als een groep deze eenheid tracht te verstoren. Dat is helaas het geval met de communisten, die zich niet ont zien om in deze dagen van rampspoed en ellende een verderfelijke politiek van splijting te voeren. Deze lieden, althans hun leiders, hebben critiek op de hulpverlening, op de toestand der dijken en op vele an dere zaken. Zij weten ook nu de door de natuurkrachten ontstane ellende te wijten aan het kapitalistische systeem en betogen, dat bij de zegeningen van het door hen aangeboden systeem ook in deze omstandigheden alles beter zou zijn geweest. Als het niet zo droevig was, zou men er om lachen. Nu past op dit onvader landslievend gedoe slechts één enkel woord: Mi s s e 1 ij k Bericht over zinkend schip bleek loos alarm Vllegboot zat aan de grond Tegen half twaalf werd vanmorgen via de radio hel alarmerend bericht omgeroepert, dat eéh schip met eva- vué's op liet Haringvliet in nood zou verkeren. Er werd onmiddellijk hulp van vliegtuigen en een in de nabijheid varend schip gevraagd. Later bleek gelukkig, dat het bericht loos alarm moet zijn geweest. Van een schip werd geen spoor gevonden. Wel zat er 200 meter van de haven van Middelharnis een vliegboot aan de grond. Militairen onttrokken zich aan hulpverlening Sergeant-majoor en sergeants gedegradeerd Op Walcheren hebben een be roepssergeant-majoor en twee be roepssergeants zich met grove ver onachtzaming van hun plicht ont trokken aan de hulpverlening s- werkzaamhedenwaarvoor zij wa ren ingezet. Zij zijn onmiddellijk gedegradeerd Coördinatiecommissie „Watersnood 1953" ingesteld Prins Bernhard voorzitter van het Nationaal Rampenfonds Bij besluit van de Ministerraad van gisteren is ingesteld een coördinatie commissie „Watersnood 1953" onder voorzitterschap van de Minister van Binnenlandse Zaken. De taak van deze commissie is de nodige coördinatie te verzekeren in de leiding bij de bestrijding van de ramp en bij de latere verzorging van de ge troffenen. Besloten is: 1. Bij de onmiddellijke bestrijding van de ramp heeft in de provincie de Com missaris der Koningin de opperste lei ding. 2. Vluchtelingenzorg, evacuaties, waartoe besloten wordt door de Com missaris der Koningin c.q. de Minister van Binnenlandse Zaken, worden gere geld door de Provinciale Evacuatiecom missarissen en de Centrale Evacpatie- commissie. Zijn de geëvaeueei'den een maal ondergebracht in de definitieve vluchtoorden, dan is de verdere verzor ging zaak van het Ministerie van Maat schappelijk Werk met inschakeling van de provinciale opbouworganen. 3. Het bijeenbrengen der hijeen geza melde goederen berust bij het Roode Kruis, de centrale inzameling van gel den by het Nationaal Rampenfonds. Van bedoeld fonds zal Prins Bernhard het voorzitterschap op zich nemen. De besteding van de goederen en de gelden zal in overeenstemming met de regering worden vastgesteld. De Mi nister van Binnenlandse Zaken heeft verzocht te bevorderen, dat steeds in overeenstemming met het bovenstaan de wordt gehandeld en dat ook de aan trekking van hulpkrachten van elders op vooromschreven wijze wordt gere geld. Maximum-prijsregeling voor aardappelen Consumptieprijs voor klei 18, voor zand 16 cent Blijkens een prijzenverordening van het bedrijfsschap voor aard appelen zijn thans maximumprij zen voor aardappelen vastgesteld, die ten doel hebben een ongemoti veerde prijsopdrijving waarvoor naar de mening van deskundigen geen aanleiding bestaat te voor komen. Met ingang van heden gelden maximumverkoopprijzen voor ver koop door telers, landhandelaren, grossiers en kleinhandelaren. De maximumprijs bij verkoop aan de consument, waaronder niet alleen ge wone verbruikers, doch ooi! hotels, restaurants en ziekenhuizen worden gerekend, bedraagt voor klei-aardap- pelen 18 cent per kg en voor zand- aardappelen 16 cent» per kg. Voor de Waddeneilanden gelden maximumver koopprijzen die één cent per kg hoger liggen. Voor thuisbezorgen mag één cent per kg extra worden berekend. De kleinhandel is verplicht de aard appelen te voorzien van een duidelijke aanduiding, betreffende de verkoop prijs en de soort der aardappelen naar de onderscheiding zand- en klei- aardappelen. I}e marge voor de klein handel is drie cent, voor grossiers 2.75 cent en voor de landhandel 0.75 cent per kg. In tegenstelling tot anders luidende berichten deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning mee, dat het exportverbod voor aardappelen geldt voor alle aardappe len, ook voor die waarvoor afleve ringscontracten zijn geslpten. Uitge zonderd zijn echter de aardappelen, die blijkens de verzendingsdocumenten vóór 1 Februari 1953 van de eerste laadplaats zijn vertrokken. Het pompen van olie te Schoonebeek stopgezet In verband met de tijdelijke sluiting van de raffinaderijen te Rotterdam is men te Schoonebeek genoodzaakt ge weest om alle oliegevende putten stop te zetten. Sinds Zondag zijn geen olie- treinen meer. naar het Westen ver trokken. Hoewel men aanvankelijk had gedacht om Donderdag weer een aan vang te kunnen maken zullen de put ten vermoedelijk nog enige tijd moeten blijven ingesloten. Flitsen Een sergeant heeft thans de lei ding in de gemeente Sommelsdijk na bij Middelharnis. De burgemeester van deze, plaats ,\yorcjt n.l. vermis,t. De ser geant, Cornells van der -Put, die motor ordonnans is, wordt geassisteerd door vijf andere militairen en 200 studenten. Wegens diefstal uit verlaten huizen heeft de politie van Abbenbroek twee personen gearresteerd. Het Koninklijk jacht Piet Hein is thans op weg naar het noodgebied. De stormschade in Scheveningen bedraagt f 2.000.000. B. en W. van Den Haag stellen de raad voor dit bedrag voor herstel beschikbaar te stellen. - In Vlissingen wordt hard aan het herstel van de geleden schade gewerkt. Er zouden op het ogenblik vier slacht offers te betreuren zijn. - Een vierde Dakota is door de K.L.M. vrijgemaakt voor de hulp aan de geteis terde gebieden. Een gat van vier meter is geslagen in de reeds gedichte dijk van de Nieuwe "Waterweg bij de Bospolder. Men had hier reeds 60 meter vernielde dijk voor lopig hersteld. In het Land van Heusden en Altena zijn, naar thans definitief vast staat, drie slachtoffers te betreuren. In het geteisterde Nieuwe Tonge bevinden zich nog 1800 mensen. Een Ne derlands amphibievaartuig brengt 60 ïsen per keer naar Sommelsdijk. De dijk bij Oude Tonge zakt geregeld. Men vreest, dat de dijk, die elders op Goeree al vele kilometers is weggesla gen, ook hier zal verdwijnen. Minister Algera heeft zich vandaag naar de noodgebieden begeven. Deventer adopteerde de stad Willem stad in Noord-Brabant. B. en W. van Groningen bieden hulp aan B. en W. van Groningen hebben he denmorgen aan de Vereniging van Ned. Gemeenten te Den Haag telegrafisch het volgende doen weten: In het kader van de hulpverlening aan de noodgebieden delen wij U mede, het zeer op prijs te stellen dat de ge meente Groningen kan deelnemen in elke actie (hetzij adoptie of anders zins), welke door of vanwege de Ver eniging van Ned. Gemeenten zal wor den georganiseerd. Politiek Jeugd Contact Dinsdagavond vond ten Stadhuize onder voorzitterschap van de burge meester een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van de jongeren organisaties van de K.V.P., P.v.d.A., V.V.D., C.H.U. en A.R.P., teneinde te geraken tot de instelling van een poli tiek jeugd contact in onze stad. Nadat de burgemeester zijn ziens wijze had gegeven over de aard en de werkwijze van een zodanig contact, werd een voorlopig bestuur gevormd, waarin elke organisatie is vertegen woordigd. Dit bestuur zal thans, de plannen uit werken en een eerste bijeenkomst van het nieuwe jeugdcontact voorbereiden. Universiteiten staakten colleges Groninger Universiteit blijft open De universiteiten en hogescholen in het Westen en Zuiden van ons land hebben de colleges gestaakt in verband met de hulp, die door de. studenten in het geteisterde gebied wordt geboden. De Rector Magnificus van de Rijksuni versiteit te Groningen verzoekt ons mee te delen, dat de colleges en practica te Groningen wel doorgang vinden. Dit niet, omdat de Groninger studenten hun hulp niet zouden hebben aangebo den, integendeel, zij gaven zich direct en masse op, maar van hogerhand acht te men het beter, dat de Groningers, gezien ook de grote afstand, hier ble ven. Spontaan gebaar van Groninger Biljart Club f2000 voor Nationaal Rampenfonds Met een spontaan gebaar hebben de leden van de Groninger Biljart Club, die ingetekend hadden op het garantie fonds voor het Europees kampioen schap, hetwelk begin vorige maand te Groningen is 'georganiseerd, besloten hun gestorte gelden het fonds kon, dank- zij de gunstige uitkomsten van het tournooi, bijna geheel worden te- :rugger rt af te staan aan het Na tionaal Rampenfonds. Het „betreft ée,n bedrag van 2.000. Groninger kappers helpen collega's De Groninger kappers in stad en provincie zijn een actie begonnen om straks, na de. watersnood, hun gedu peerde collega's in Z.W. Nederland weer aan de slag te helpen. Het in zamelen van geld en materialen ver loopt zeer goed. Ook is reeds toezeg ging gedaan voor bedrijfsklare perma nentmachines en droog-kappen, als mede voor een omvangrijke collectie gereedschappen. De Groninger kappers, die nog goed materiaal over hebben, kunnen dit af geven bij: H. L. Groeneveld, Verl. Grachtstraat 15; J. A. Oostmeijer, Ra- benhauptstraat 37, of R. Stadman, Verl. Grachtstraat 46, allen te Gronin gen. „Avondtmusyck" Opbrengst voor Rampenfonds De commissie Avondtmusyck hoopt Maandag 9 Februari a.s. half 8 een concert te geven in de verwarmde Martinikerk. Medewerking is toegezegd door Cor Batenburg, orgel, en vele solisten, o.a. Ida Bolt de Bruin, zang, en Piet Everaart, hobo. Alle uitvoeren den verlenen belangeloos hun mede werking. Toegang, zoals gewoonlijk, vrij; programma niet verplicht. Men rekent op een stroom van bezoekers. De opbrengst van programma's en col lecte komt geheel ten goede aan het Rampenfonds. Vijftig mensen zongen in het snel stijgende water (Van onze speciale Het Westbrabantse over stromingsgebied doet in menig opzicht denken aan een streek, waaruit het leven geweken is. Tal van plaatsen zijn ge ëvacueerd. Fijnaart bij voorbeeld is nu een dood stadje. Alleen de militai ren op de centrale pun ten brengen nog enig verkeer. Het zijn dood- moeide jongensdie zich nochtans slechts even de tijd gunnen om de inwendige mens te versterken. Hun verha len over het leed, dal hier in wijde omtrek over de bewoners is gekomen, zijn schrijnend. Met moeite slechts wa ren de mensengehecht als zij zijn aan hun huis en grond, te bewegen om weg te trekken. Er wa ren er onder hen. die door en door versteend van de kou hun lede maten nauwelijks meer konden bewegen. Zij heb ben gezeten op de daken in telefoonpalen, en in de kruinen van bomen. Sommigen konden geen woord meer over de lip pen brengen. De doorge stane ellende van enkele etmalen had hen zelfs vaak angstig gemaakt voor hun redders De volkomen apathie van vele zwaar getroffe nen is er veelal de oor zaak van, dat men moei lijk een juist beeld kan krijgen van het getal der omgekomenen in de ge troffen gebieden. Onbeschrijfelijk Trouwens, wat deze mensen hebben moeten doorleven, laat ziéh niet beschr ijven. Wijdenken aan de ongelukldgen, die in Tholen en Zierikzee drie bange nachten héb ben moeten doorbrengen in de open lucht. Scha mel gekleed, zijn zij in die plaatsen naar de hoogste punten gevlucht. Toen er geen tranen meer waren om te huilen, groepten zij bijeen, vouw den de handeti en baden hardop om uitkomst uit deze verschrikking. Op een plaatsje op Overflakkeewaar het water steeds hoger kwamstonden ongeveer vijftig mensen bijeen op een punt van de dijk. De dood grijnsde hen -toe. Toen was er een man, die begon te zingen, een psalm, waarin getuigd werd van een onwankel baar geloof. De anderen, vielen die man bij. Schor heeft dat lied boven storm en watergeweld uit geklonken, totdat het water kwam en enkelen zich niet meer staande konden houden en weg zonken, in het. donker grauwe water. Van die groep van 50 zijn er slechts 11 gered Meer dan 125 toestellen in actie Meer dan 125 vliegtuigen nemen deel aan de reddingspogingen in Zeeland en op de Zuidhollandse eilanden, terwijl Meteor- en Thunder- jet-straaljagers en Harpoons verkenningsvluchten maken. Er zijn tal van hefschroefvliegtuigen in actiewaarvan acht Amerikaanse, een tiental Engelse, twee Belgische en een Nederlandse. Met deze helicop ters worden voortdurend vluchten gemaakt naar de gebieden, waar nog steeds mensen op daken, in geïsoleerde huizen of op kleine stukken droog land of dijken op redding wachten. Twee amphibietoestellen van de marine liggen zoveel mogelijk in de burnt om de last van de hefschroefvliegtuigen over te nemen. Daar door kan de duur van de vluchten door de helicopters worden beperkt, Prins Bernhard helpt mee Prins Bernhard heeft vier vliegtuigen ter beschikking gesteld en de Nationale Luchtvaartscliool tien. Prins Bernhard zal zich vandaag met een Dakota naar Valkenburg begeven en zich ter beschikking stéllen van de commandant van de Transoa, de transportvliegtuigenafdeling van de luchtmacht. De meest uiteenlopende zaken zijn door vliegtuigen uitgeworpen houders mét drinkwater, rubberlaarzen, zaklantaarns, blikken petro leum en benzine, touwenlevensmiddelen, radiotoestellen, tienduizenden zandzakken en geneesmiddelen. Men verwacht nog meer hefschroefvliegtuigen uit Engeland en Amerika. Ook gewone schroef vliegtuigen zijn in aantocht. Steun uit het Noorden Groot is de lijst van verenigingen, in stellingen, organisaties ondernemingen en bedrijven in het Noorden, die gelden voor de slachtoffers van de watersnood bijeen brachten. De vereniging Plaatselijk Belang in De Wilp gaf f 100.— de Melkleveran- ciersvereniging van de N.V. Lijempf te Briltil f2500.de voetbalveren.ging Heerenveen f 1000.bij een collecte in een klein gedeelte van de Viaduct- straat te Ter Apel werd in 40 woningen f831.opgehaald; een collecte tijdens een interkerkelijke bidstond in Dokkum leverde f829.93 op. Vele verenigingen staan het batig saldo van feestavonden aan het Rampenfonds af. De leerlingen van Bakker's Vakschool te Groningen, die hun eigen werkstukken kopen, brachten gisteren op die wijze f 200. bijeen waardoor ze thans f450.hebben gegeven Ze gaan met deze actie door. De directeur van Peek Cloppenburg te Groningen ging met een. lijst bij het personeel langs en haalde bijna f 2300. op. W. A Scholtens Chemische Fabrie ken te Foxhol zonden 7J ton Brinta naar het getroffen gebied. Het personeel van deze fabriek en W. A. Scholtens Aard appelmeelfabriek stelden het werkloon van één dag ter beschikking. Het totaal bedrag werd door de directies verdub beld. De .toneelver. KDS te Stadskanaal maakteen liefdadigheidstournee, die Ivanavond-in .Stadskanaal begint. In Veendam heeft men 26 tón goede ren beschikbaar gesteld, terwijl er te vens 20.000 zakken naar het vliegveld Gilze-Rijen zijn verstuurd. De aankoopvereniging Ons Belang te Onnen stortte een bedrag van f 100.in het Rampenfonds. Vrijdag a.s. 6 Februari wordt door het District Groningen van de Ned. Bridge Bond een drive gehouden ten bate van het Nationale Rampenfonds, om half acht in de Harmonie. Leden van aangesloten verenigingen, welke wensen deel te nemen worden verzocht zich p.o. op te geven bij de Se cretaris van hun eigen club Ook niet- leden kunnen zich tot Vrijdagmiddag op geven bij .Lieberom, Celebesstraat 29, Tel. 25918. De vereniging Dennenheuvel organi seert op Donderdag 12 Februari in Res taurant Riche eveneens een bridge-drive. Mach.fabr. Bouwman, Groningen, f 300.- directie en personeel. Verschillende ijzerhandelaren uit stad en provincie Groningen zonden gereed schappen (schoppen e.d.) naar Middel burg, op verzoek. Deze zijn Inmiddels aangekomen. Van Gend Loos vervoer de gratis. Kapitein en bemanning van het m.s. „Makkum" offreerden telegrafisch f500.- voor het Noodfonds. Vijftig landarbeiders te Meeden stellen het loon van een snipperdag ter be schikking. In de Korenbeurs te Groningen werd gisteren f 12.775.bijeengebracht. De Nieuwe Tijd, Groothandel in siga ren, sigaretten en tabak deponeerde op ons bureau enige grote kisten met blik ken appelmoes, corned beaf en andere levensmiddelen, alsmede een zending kleding. Vrijdagavond geven de gymnastiekver eniging Athene en het harmoniecorps Sint Joseph een gezamenlijke uitvoering in de Harmonie. Toegang f 1.25. Opbrengst geheel voor het Rampen fonds. De Friese Levensverzekering Maat schappij te Leeuwarden gaf f 50.000, De Nederduits Hervormde Diaconie te. Leeuwarden f 10,000. Levensmiddelen voor slachtoffers Men zorge voor degelijke verpakking Daar velen nog gaarne iets willen afstaan voorde slachtoffers van de nationale ramp, onderzoekt men thans de mogelijkheid van een inzameling, van levensmiddelen. Zolang een der gelijke actie no,, niet is begonnen kan men levensmiddelen aan het bureau van het Roode Kruis aan de Krane- weg afgeven. Men zorge echter voor duurzame artikelen, die goed en de gelijk, zoveel mogelijk in kisten, moe ten worden verpakt. Hedenavond bidstond In de Gereformeerde Oosterkerk en Zuidèrkerk zal vanavond om acht unr een bidstond worden gehouden in ver band met de nog steeds dreigende ram pen van de watersnood. De catechisaties gaan dus niet door. Wijkavond Volksonderwijs gaat niet door De Wijkavond van Volksonderwijs, die Donderdagavond in Apollo gehou den zou worden, gaat wegens omstan digheden niét door. Laatste berichten Speciale postzegels in Denemarken en Nederland Ten behoeve van de getroffenen zal de Nederlandse PTT op zeer korte ter mijn een speciale Watersnood-post zegel uitgeven in de frankeerwaarde van 10 cent met een toeslag eveneens van 10 cent. De opbrengst van de toe slag komt geheel ten goede van de slachtoffers. Omtrent het tijdstip, waarop deze zegels, die nog gedrukt moeten wor den, verkrijgbaar zullen zijn, volgt nog nader bericht. Reeds I millioen in provincie Groningen Voor zover thans bekend is in de Groninger gemeenten reeds meer dan f 1 millioen opgebracht bij de collectes. Giften Nationaal Rampenfonds Op het bureau van ons blad werden de volgende giften voor het Nationaal Rampenfonds afgegeven: Personeelsver. De Warmtebron f250. Gebr. J. J. Slump, Warffum -100. Gebr. v. d. Boom en personeel - 225. Person. Nieuwsbl. v. h. Noorden -250. Person. Fa M. Simmeren E.Mzn -375.— Firma M. Simmeren E.Mzn -375» G. Bus - 20.— Ned. Leger des Heils, Tehuis Nieuwe Ebbingestraat - 15. Enige soldaten, idem - 10.— Mejuffrouw Kroese - 1.— H. J. Breedveld - 10.— Winkeliersvereniging „Actief" - 362.50 A. Fhilippus - 5. Van Willigen - 50.- Kaartclubje D. Lackroy - 2.— J. P. Kuipers - 35. J. L. G. - 50.— N. N. - 12.50 N. N. - 10.— E. L. Weening - 10.— G. Ahrends - 10.- Personeel Fa. Gerner -300. Leerlingen Gron. Schoolveren. -286.83 G. H. - 2.50 A.. Bos - 2.50 Directie, Personeel en Venters Nw. Gron. Melkinrichting - 177. M. Kolle, Hereweg 30a - 10.— J. Martinus, P. Campersingel 17 - 25.— Kampeerver. 50 bunder West te Midlaren - 60. Dominoclub O. O., Koninginne- laan 66a - 11.05 H. Bleker, O. Hamrikkade 90a - 5,— C, Jager - 1.— K. Boerma, Warfhuizen - 10.— Wed. G. Struik - 5.— Leerlingen Kleutersch. Froombos - 32.50 Personeelsver. Regenkl.fabriek B.B.B. - 50.— Greta Mulder, Kloosterstr. 29a - 1. Cherry Bar - 55.45 Zilverpapier-actie Dr Denker f1000. Indien geen plaatsnaam is vermeld: te Groningen. Opbrengst collectes Assen (25.000 inwoners): ongeveer f 32.000.—. Hoogezand- Sappemecr (11.000 inwo ners): f36.881.44. Noorddijk (2639) bracht voorlopig f 6200.bijeen. Noordlaren f 5503.07. Dit is gemiddeld f 28. per gezin. Het is het resultaat van de voorlopige actie. Het definitieve be drag zal nog hoger worden. De collecte bracht in Leeuwarden f 80,000 op. Diësviëring Albertus Magnus afgelast Naar men ons meldt is de viering van de 56e Dies Natalis der R.K.S.V. Albertus Magnus in verband met de tijdsomstandigheden in haar geheel af gelast. Groninger kustvaarder terecht De kapitein van de vermiste Gronin ger kustvaarder Brevo heeft zich gister middag gemeld bij de gemeente-secre taris van Gorkum. Tijdens het nood weer heeft het 380 ton metende schip, dat op weg was van Bazel naar Ant werpen, ligplaats gekozen in Dintel- oord. De kapitein, C. Breedveld Jr. te Groningen, meldde, dat alles wel was aan boord.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2