Eric's Rijk in Gevaar DOÏJANli ^ssLf Opsterlands Leeszaal vraagt gemeentelijke subsidie Chefarisie A Na een kwarteeuw verdwijnt tuin bouw voorbeeld bedrijf US! Woensdag 4 Februari 1953 FRIESE KOERIER 7 OUDSTE INWOONSTER 94 JAAR. LEMMER. Op Vrijdag 6 Februari hoopt mevr. de weduwe G. Wijnsma haar 94ste verjaardag te vieren. Zij is de oudste inwoonster van Lemmer. IIOOFD EN HANDEN VERBRAND. SYBRANDABUREN. Bij de familie' J. de Groot vatte een pan met vet vlam. De heer G. de Groot die de pan trachtte te verwijderen kreeg brand wonden aan hoofd en handen, hij moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. LIJMPF CONTACTAVOND. NOORDWOLDE. Voor leveranciers van de Leijmpf uit Noordwolde orga niseerde men Maandagavond in zaal Oosterhof een contactavond. Op deze avond hield de heer De Vries uit Leeu warden een interessante lezing over zijn reis naar Zuid-Amerika. Voorts vertoonde men een film over dit land. Het N.V.-toneel uit Wolvega voerde een toneelstuk op. STICHTING GROOT WATERSCHAP OVERWOGEN. WAR.TENA. Op de vergadering -van het waterschap „Twa Polders" deelde men mee, dat er besprekingen zijn ge houden over de stichting van een groot waterschap. Het bestuur van de „Twa Polders" zag de wenselijkheid daarvan niet in. Voorlopig zal men een afwach tende houding aannemen. Als de stichting van een groot wa terschap doorgaat zal er waarschijnlijk een brug over het Langdeel bij War- stiens worden gebouwd en dwars door de landerijen een weg worden aange legd. Deze weg zal uitkomen bij de Fonejachtbrug. DOLLE KOE RENT DOOR STEENWIJK. STEENWIJK. Een woeste koe maak te Dinsdag een dolle ren door de stra ten van de stad. De politie slaagde er niet in het dier te vangen. Nadat het dier in de Doelenstraat een ruit had la ten sneuvelen en talrijke bewoners een hevige schrik had bezorgd stoof het beest een opslagplaats aan het Diep binnen. Daar kon men het dier weel een touw om de kop werpen en het naar zijn eigenaar terug brengen. ECHTPAAR DOOR GAS BEDWELMD. LEEUWARDEN. Toen het echtpaar De G. uit de Ruysdaelstraat op her haaldelijk bellen van de slager niet open deed, werd een ongeluk vermoed. Door het inslaan van een ruit verschaf te men zich toegang tot de woning. Het bleek dat het echtpaar als gevolg van gasvergiftiging bewusteloos te bed lag. Na toediening van zuurstof zijn ze naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Levensgevaar bestaat niet meer. (Advertentie) 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Chefarine „4" bevat 4 wereidbe-.. roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. 'n 2tlje doet wonderen.' Raadsagenda Heerenveen De raad van Heerenveen is. bijeengC' roepen op Maandag 9 Februari, des mid' dags 2 uur. Op de agenda staan o.m. de volgende voorstellen: Voorstel van B. en W. tot het treffen van een regeling-'met betrekking tot het psychotechnisch onderzoek van de lage re scholen in de gemeente. Voorstel tot het maken van een rege ling voor het toekennen van een tege moetkoming in de kosten van spraakon derwijs. Voorstel inzake straatverlichting van de Van Dekemalaan en de Sieger van der Laanstraat en van dè ten Westen van die wegen gelegen of nog aan te leggen stra ten. Voorstel tot doortrekking van de Mees tér Bij de Leijweg te Hoornsterzwaag 'tót aan de grens tussen de gemeenten Heerenveen en Öpststellingwerf. Voorstel om het tuinbouwvoorbeeldbe- drijf te Jubbega op te heffen. Behandeling van verschillende verzoe ken met betrekking lot. de z.g. halve dag sluiting van winkels. Verzoeken om ontslag van de heren W. F. H. Visser, hoofd der -ó.l. school te Oranjewoud en M. Bakker, onderwijzer aan school 15 te- Jubbega. Benoeming van een hoofd der school 10 te Oudehorne. Spraakonderwijs Er zijn soms kinderen met een spraak gebrek, die wel spraakles nodig hebben, maar die-niet-kunnen-krijgen omdat de ouders financieel daartoe niet in staat zijn. De schoolarts is van oordeel, dat het van groot belang is spraakgebreken, waar nodig, tijdig en gedurende de daa: voor gewenste tijd te behandelen.' B. c W. delen die mening volkomen en het lijkt hun alleszins verantwoord een ge- TWEE MANNEN ONDER STROOM. LEEUWARDEN. Bij de Leeuwarder Papierwarenfabriek waren Dinsdag morgen omstreeks 9 uur de heren S. v. d. W. en T. S. bezig met werkzaam heden aan de hoofdschakelaar van de electrische installatie. Ze gebruikten daarbij een niet geïsoleerde schroeven draaier, waardoor kortsluiting ont stond. Beide rhannen. kregen, 'brandwonden aan de armen en één van hen aan het gelaat. Na: in het Diaconessenhuis te zijn behandeld, konden ze naar huis terugkeren. SLECHTS èèN GEGADIGDE VOOR AANBESTEDINGEN. LEEUWARDEN. Dinsdagmiddag vond in het gemeentehuis van Ferwerderadeel namens B. en W. de aanbesteding.'plaats van het maken van twee vaste gewapend betonbruggen over de Ferwerdervaart te Hogebeintum en één over de Oude Vaart te Jislum.. Er kwam slechts één biljet uit de bus en wel van de firma A. J. Wa- terlander te Oudehaske met f - 66.200. Ook voor de aanbesteding voor het bouwen van tien woningen te- Marram bleek slechts één gegadigde te hebben ingeschreven en wel het Bouwbedrijf Van Zuiden en De Jong te Stiens met f 78.755. De gunning is aangehouden. Moeilijkheden bij de vóór-aanbesteding moeten oorzaak geweest zijn van deze geringe animo. meentelijke bijdrage in de kosten van dit onderwijs te verlenen in die gevallen, waarin verwacht mag worden dat het volgen van noodzakelijke lessen achter wege zal blijven wegens onvoldoende fi nanciële draagkracht der ouders. Het aantal spraakgebrekkige kinderen is in deze gemeente slechts 33. B. en W. stellen voor f 400 uit te trek ken. Bij de toekenning wordt de schooi- geldmaatstaf aangenomen. Opheffing Tuinbouwvoor- beeldbedrijf te Jubbega Verschillende malen is, ook in de raad. de vraag gesteld, of het Tuinbouwvoor- beeldbedrijf te Jubbega nog wel beant woordt aan het doel, dat voorzat bij de oprichting van het bedrijf. De commissie voor het bedrijf heeft ook deze vraag besproken en van haar bevindingen uitvoerig rapport uitge bracht. Haar oordeel is, dat het bedrijf alszodanig van geen betekenis is voor de Oosthoek en dat evenmin kan worden verwacht, dat het dat in de toekomst nog eens zal zijn. B. en W. kunnen zich met deze conclusie verenigen en stellen voor tot opheffing over te gaan. Ook omdat de- exploitatie de laatste jaren steeds een -verlies heeft opgeleverd. Laatste Eer te Ureterp bestaat 40 jaar URETERP. Er1 was een goede be langstelling voor de jaarvergadering van „De laatste eer", die onder voor zitterschap van de heer H. M. v. d. Végt is gehouden. Deze samenkomst had een bijzonder .karakter, omdat het 40-jarig bestaan is herdacht. In 1952 werden 12 maal de diensten verricht. Ledental 773 plus 8 buitenle den. Batig saldo f 5.246.62. In'de plaats van de heer P. Zijlstra is als bestuurslid gekozen de heer P. W. Jongsma. De aanwezigen zijn getracteerd en de voorzitter hield een herdenkingsrede. Vóór op 30 Dec. 1912 de vereniging is opgericht, bestonden hier de z.g. buurtschappen. De een na de ander loste zich op in de vereniging, die toen algemeen „de koets" werd genoemd. In 1938, bij het 25-jarig bestaan van de vereniging trad de secretaris-pen ningmeester G. J. de Boer af, na zijn zilveren jubileum. Sindsdien is de heer A. J. van der Harst secretaris penningmeester Op 20 Aug. 1940 luidden voor het laatst de oude klokken en pas op 6 Jan. 1949 konden de nieuwe worden inge wijd. De heer J. Bouma is 50 jaar kloklui der geweest: 10 jaar voor de buurt schappen en 40 jaar voor de vereni ging'. "Hem is 'n mooie stoel aangeboden. 'Bödë Doornbos behoort 40 jaar tot het personeel; 35 daarvan is hij bode. We gens gezondheidsredenen moet hij nu bedanken. Hij kreeg een envelop met inhoud. De heer Van der Harst voerde ook nog het woord en huldigde in het bij zonder de heer Doornbos voor diens moeilijke taak, die hij met het juiste gevoel wist te volbrengen. De voorzitter dankte tenslotte het scheidende bestuurslid Zijlstra. Vergeet het niet Gironummer 9575 ERIC DE NOORMAN 23e AVONTUUR 30. De pijl doet hem wankelen, maar werkt op hem als een zweepslag! Met wonderlijke snelheid ziet hij plotseling de geliefde trekken van Wiponah en Erwin voor zich, het is alsof ze hem smeken vol te houden,-zich niet te laten grijpen door de verlamming van pijn en wanhoop. Achter zich hoort hij Hovin razen tegen zijn beulsknechten, maar de woorden dringen nauwe lijks tot Eric door. Zijn spieren rukken en trekken en er komt een floers voor zijn ogen, maar met een wild schudden van zijn hoofd bevrijdt liij zich daarvan Zijn ogen hechten zich vast aan de snelvlietende bergstroom, die zich door het woud slingert. Daar kan de redding liggen. Het ijskoude water spoelt en slijpt over de gladde zwerfstenen, die boven de oppervlakte uitsteken. Eric kent de gevaren van deze stroom, de verraderlijke draaikolken en de tomeloze kracht der stroomversnellingen, maar hij schenkt er geen aandacht aan. Strompelend bereikt hij de oever en waagt de sprong naar de eerste steen. Ook de tweede en derde bereikt hij nog. Dan, met het doel, de andere oever, voor. ogen, spant hij zijn laatste krachten in voor de bevrijdende sprong. .Maar net als hij zich heeft afgezet treft hem een nieuwe pijl Met een kreet, meer van wanhoop dan van pijn, werpt de Noorman het hoofd achterover. Als een vogel gegrepen in de vlucht, stort hij omlaag. Hoog spat het bruisende, ijskoude water op, wanneer zijn lichaam de opper vlakte breekt. De kilheid van het water doet hen. met vreemde helderheid beseffen, wat er gebeurt. De pijn verdooft- door de plotselinge afkoeling. Breed slaat Eric de rechterarm uit om zwemmende de overkant te bereiken. Maar de felle onderstroom werpt hem terug en slaat Eric met zijn hoofd tegen een zware steen. Een dodelijke bleekheid trekt over zijn gelaat.Zonder een geluid ver dwijnt hy onder waters... en zegevierend, wild schuimspattend, voert de kokende stroom 't lichaam van Eric, koning der Noren, mee. B. en W. van Opsterland stellen de raad voor aan de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek Opsterland jaarlijks een subsidie van f 5029 te verlenen. Bij deze Stichting zijn reeds elf dorpsbibliotheken aangesloten. Tal van andere zullen nog volgen. Deze aansluiting heeft plaats gevonden door inbreng van de boekenvoorraad. Als centrum is gekozen Gorredijk, waar een leeszaal zal worden inge richt en de hoofdbibliotheek zal wor den gevestigd. Geregeld zullen naast ontspanningslectuur, naslagwerken en andere studiewerken onder het bereik van iedereen worden gebracht. De overige dorpen hebben hierover ook de beschikking. Het departement van O., K. en W. heeft een subsidie van f 3450 toege zegd. Deze wordt alleen verleend, in dien gemeente en provincie de locale 'subsidie van f5779 opbrengen. De pro vincie verleent i 750, de rest (f 5029) zal door de gemeente beschikbaar moeten worden gesteld. De Stichting heeft nu bij B. en W. een verzoek ingediend om haar voor SCHUTJASSEN. HOORNSTERZWAAG. Schutjassen bij E. Dijk. Ie pr. W. Oosterhof en J. Hofma; 2e pr. Tj. Hofma en A. de Jong; 3e pr. E. Jager en Joh. Jonker (allen Hoornsterzwaag). SUAMEER. Schutjassen in café Wij- menga. Ie pr. G. van der Veen (Rotte- valle- en J. Boer (Bergum); 2e pr. S. Vos en M. van der Veer (Garijp); 3e pr. G. Adema en J. Procee. NIEUWE CLUBVLAG VOOR DE WILPER BOYS—DOS. DE WILP. De sportvereniging De Wilper Boys-DOS gaf haar jaarlijkse 'uitvoering onder leiding van de heer Waterman. Het progi-amma was afwis selend» Vooral het werk aan de brug toonde vooruitgang. Aardige dansjes, grondgymnastiek, het kleuterwerk en de finale Waterval vielen in de smaak. De eenacter Bij Pake en Beppe op be zoek deed het ook goed. Voorzitter A. Lok bood de vereniging een nieuwe clubvlag aan. KORFBALFILMS HARKEMA OPEINDE. Voor de korf- balver. De Harkieten draaiden de heer en mevrouw Hofstra, uit Leeuwarden, in café Van der Veen enkele korfbal films. Ruim tachtig belangstellenden woonden deze leerzame avond bij. DE MATTHEÜS-PASSION TE SNEEK SNEEK. Ook dit jaar zal op Goede Vrijdag de Matthaus-Passion te Sneek worden uitgevoerd in de Grote Kerk. De medewerkende solisten zijn: Mea Naberman, sopraan, Aafje Heynis, alt, Wiebe Draayer, tenor, Otto Couperus, bas (Christuspartij), Peter de Vos, kleine baspartijen, K. Kueter, cello, mevr. C. KueterZwager, clavecimbel, Luitsen Nijdam, fluit, H. Kuurstra, ho bo, J. W. Boeyenga, orgel. De medewer kende koren zijn: Het Sneker Cantate Koor, de Bolswarder Oratorium Ver eniging, het R.K. Jongenskoor, alles on der leiding van Gezinus Schrik. Even als andex-e jaren heeft men zich van de muzikale medewerking van de L.O.F. verzekerd. Militairen slopen vliegtuig PLANKENHAM. Sinds enkele dagen zijn Engelse militairen bezig met het slopen van de Engelse straaljager die 'verleden week onder Blankenham een noodlanding moest maken. Grote vrachtauto's transporteren het mate- Schooltandverzorging in Opsterland B. en W. van Opsterland hebbende raad voorgesteld op de begroting voor 1953 wegens tandheelkundige hulp aan schoolkinderen 'n bedrag van f 2485.50 uit te trekken. De ziekenfondsen interesseerden zich ton zeerste voor dit werk cn zijn bereid" per leerling f3.75 beschikbaar te stellen. Het college verzoekt de raad hen te willen machtigen, mede te werken om met andere organisaties te komen tot de oprichting van een Stichting schooltandverzorging in Opsterland. (Advertentie) Doonstra's Sinds 1Q17 grillen Heerenveen, Oude Koemarkt 4 V 46 De detective sloot de voordeur zorgvuldig en knikte toen tegen miss Carsden. „Slaapt u rustig, miss. Dit huis wordt van alle kanten bewaakt." Fontaine glimlachte even. „Dank u," zei zij. „Zoudt u graag koffie of zoiets willen hebben?" „Wel, een beetje koffie zou in de vroege morgen zeer welkom zijn, miss Carsden. Als u misschien een ther mosfles hebt Zij knikte, gaf Jerrold de nodige in structies en ging naar boven naar haar kamer. Het zou een slapeloze 1953 en de volgende jaren vereiste minimum subsidie toe te kennen. In hun prae-advies zeggen B. enW. dat de belangstelling voor deze open bare bibliotheek reeds verheugend groot is. Door financiële steun zullen een flink aantal nieuwe boeken als mede dure studiewerken aangeschaft kunnen worden, B. en W. stellen de raad voor de gevraagde subsidie dan ook te verlenen. 40 Jaar bij N.T.M. HEERENVEEN. De heer H. Snijder, technisch ambtenaar I heeft Dinsdag onder grote belangstelling zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de N.V. Ned. Tram weg Mij herdacht. Namens de directie hebben de heren Jonkers en Streef de jubilaris gecom plimenteerd, waarbij zij de gebruike lijke enveloppe met inhoud aanboden. De heer Wijnand, voorzitter van de Personeelsvereniging, liet zijn goede wensen van een fraai bloemstuk ver gezeld gaan. Het wegpersoneel vereerde hun sym pathieke chef eeri fraaie vulpen en vul potlood in étui. De gehele dag was het een komen 'en gaan van belangstellenden, die de ju bilaris en zijn echtgenote gelukwensen kwamen aanbieden. Bovendien waren veel schriftelijke felicitaties binnenge komen. Talrijke bloemstukken getuig den van waardering en vriendschap. Schoorsteenbrand geblust HEERENVEEN. Dinsdagmorgen is de Heerenveense brandweer gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in de woning van mevr. De With, bakkerij aan de /Engwirderweg. De brandweer was spoedig ter plaat se, maar vlugger was nog een brand weerman, die toevallig passeerde en direct met emmers water de vuurhaard, welke bij de schoorsteen was ontstaan, aantastte. Daarna nam de mistspuit het blussingswerk over erf was het gevaar spoedig geweken. Een defect aan de schoorsteen is de oorzaak van de brand. Een kwart-eeuw voorzitter van De Laatste Eer LANGEZWAAG. De heer J. W. de Jong is 25 jaar voorzitter van de vereniging Laatste Eer geweest. Door de heer J. van der Wijk is de jubilaris waarderend toegespro ken .Het bestuur offreerde hem een bloemstuk. Met algemene stemmen is de heer J. van der Wijk herkozen als bestuurs lid. Het ledental bedraagt 480. Inkom sten f 1.989,15. uitgaven f 1.983,12. Ba tig saldo f 6,03. Door de kerkvoogden is aangewezen als adviserend bestuurs lid de heer J. Berga. In 1952 moest de vereniging 16 maal dienst doen. DE WILP. Jaarvergadering Plaatselijk Belang onder leiding van de heer J. S. Visser. Aan het Nationaal Rampenfonds zal f 100 worden afgedragen. Uit de ver gadering gingen stemmen op, dat de aan leg van plantsoenen en het onderhoud daarvan te wensen overlaat. Ook dient er een gelegenheid te komen voor de be oefening van gymnastiek. In een werkcommissie, die de taak van het bestuur moet helpen verlichten, kregen zitting de heren P. Middel, S. van der Mei en W. Floris. FEUILLETON nacht worden. Dat voelde zij al aan komen. Detectives in het gehele huis maar veel bescherming tegen je eigen gedachten gaven die je niet. Zij vroeg zichzelf vaag af, waarom zij dat voorstel van het jacht van de Maitlands zo prompt had afgeslagen, Toen wist zij het plotseling en de ge dachte deed haar ineens stilstaan. Er viel nog iets af te maken. Curtis had gelijk. Zij was er nog' niet uit. Zij was opeens tot de ontdekking gekomen, dat zij op de verkeerde weg was, maar nu kon zij er niet bij gaan zitten. Zij moest achteruit of vooruit; zij kon niet stil blijven staan en men moet nu eenmaal vertrekken van het punt, waar men staat. „Vooruit, ga er mee door," mom pelde zij opgewonden, Impulsief liep zij haar kamer door naar haar schrijftafel en legde de hand op de telefoon. Maar op het punt die op te nemen, aarzelde zij even. Dit was toch zeker iets, waar zij wel eens over slapen mocht. Zij wenste hartstochtelijk, om al die Kamarkale- ratten te zien opbrengen en zij was bereid, de autoriteiten inlichtingen te verstrekken, die tot dat doel zeer be vorderlijk zouden kunnen zijn. Maar zij was zelf in een te delicate positie geraakt om de Officier van Justitie er in te halen. Misschien zou het beter zijn, als zij eei'st eens een conferentie met de Maitlands hield? „Verdraaid!" zei Fontaine hardop. „Ik ben mijn eigen conferentie." Zij rukte de telefoon van de haak en terwijl haar hart heel wat luider begon te kloppen, belde zij rechter Co- Ie die in de Nachtztting zet. Hij moest daar nu zijn. juist voor de aanvang van de Nachtzitting. Zij kende rechter Cole goed. Vroeger had hij haar af en toe eens de les gelezen over het ver lenen van borgstelling, of het betalen van boete voor overtreders. De stem van de rechter kwam door de hoorn. Ja, natuurlijk herinnerde hij zich Fontaine Carsden. „Goede avond, miss Carsden." „Edelachtbare," zei Fontaine, „ik wens dringend de Officier van Justi tie te spreken de Federatie bedoel ik. Ik wil hem vanavond nog spreken. Het is zeer belangrijk. Kunt u mij vertellen, waar ik hem bereiken kan? Wat? Ja, dat hij morgen op zijn bu reau is, weet ik ook wel, maar ik wil hem vanavond nog spreken. All right, ik zal aan de telefoon blijven." Zij wachtte, de hoorn stijf vasthou dend. Tot de morgen wachten, had de rechter geadviseerd. Geen kijk op. Af doen deze kwestie, inplaats van erover denken. Die Kamarkale-bende zou anders wel eens over het gehele land verspreid kunnen zijn. De rechter kwam weer aan het toe stel en gaf haar'een nummer op. Zij dankte hem hartelijk en belde toen onmiddellijk het nummer op, Einde lijk kreeg zij de Officier van Justitie zelf aan het toestel. Toen de verbinding met de officier tot stand was gekomen, gaf Fontaine haar naam en adres op. „Het is van het grootste belang, dat ik u even spreken kan," zei ze ge jaagd. „Ik heb belangrijke inlichtingen over een smokkelaffaire, waarbij het gaat om het Allardyce-halssnoer, Turgott, de gangster en Norroy, de eigenaar van de Kamarkale antiek winkel zijn erbij betrokken. Ik zou het zeer op prijs stellen, als u even hierheen zoudt kunnen komen. Zoudt u daar kans voor zien? Ik zou n.l. alle publiciteit zo lang mogelijk wil len vermijden." Hij zei, dat hij de volgende morgen op weg naar zijn kantoor onmiddellijk even bij haar zou komen. „En dat," mompelde zij met een vage glimlach, terwijl zij de hoorn op de haak legde, „is dat. Het abces is opengesneden en het zal wel een beetje pijn doen." Het scheen haar. toe, of zij heel lang aan de telefoon gestaan had, trachtend niet aan de volgende mor gen te denken. Zij wist, dat zij heel wat op zich genomen had, maar ook, (Advertentie) ZIEKENAUTO Fa JAGER WIERDA Tel. 2212 - Heerenveen SCHOORSTEENBRAND TE OLDEBOORN. OLDEBOORN. Door onbekende oor zaak is brand uitgebroken in de wo ning van de heer K. Veld aan het Ach terom alhier. Thuiskomend van een boodschap ontdekte mevr. Veld, dat de schoorsteen in de voorkamer in brand stond. Ijlings waarschuwde zij de bu ren en met emmers water wist men het vuur nog te blussen, hoewel de vlammen reeds aan de zolder lekten. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. KINDEREN MAKEN OPSTEL OVER NOODLANDING VLIEGTUIG. BLANKENHAM. Door leerlingen van de openbare lagere school is een opstel gemaakt over de noodlanding van' de Engelse straaljager. Het hoofd der school heeft nu van 'dè Éfdeling voor lichting van het ministerie van Oorlog het verzoek ontvangen, de drie beste opstellen naar hei ministerie op te zenden. MELKPRODUCTEN ONTVREEMD. STEENWIJK. Een melkhandelaar aan de Meppelerweg mistè herhaalde lijk hoeveelheden van zijn melkvoor- raad. Een melkauto zet iedere morgen in de vroegte de melkproducten voor de woning van de melkhandelaar. Meestal zaten er minder flessen choco lademelk in de kisten dan besteld en afgeleverd waren. De politie werd in de arm genomen, men controleerde vervoer en aflevering en reeds de tweede dag had men suc ces. Op een gegeven moment kwam een wielrijder aangereden, hij stapte bij de kisten af, zag om zich heen en nam een fles chocolademelk mee. Maar toen kwam de agent te voorschijn en rekende deze kruimeldief in. De dader woont te Steenwijk en werkt te Ha- velte. DONDERDAG 3 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu- ziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Sionsliederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramo- fqemmuziek. 10.35 „Br.w&et, ik. weet wst U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. ll.OCL, Orgelconcert. 11.30 Pianotrio. 12.00 Zang en piano. .12.25 „In-'t spionnetje"; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12,33 Hammondorgelspel. 12.50 „Uit het be drijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gramofoonmuziek. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 ..Paul Vlaanderen en het Jonathan My sterie", hoorspel. 14.40 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gramofoonmu ziek. 16.15 „Van Pepita's en Mantilla's". 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.45 Re geringsuitzending: Prof. Ir J. F. Kools: ..Wat levert het Surinaamse bos?" 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Re portage of gramofoonmuziek. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Lon den. 19.05 Discogram. 19.40 Rondetafel- parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroepor kest en solist. 21.15 „Om een Bagatel", hoorspel. 22.30 Gramofoonmuziek. 22.50 „De vrouw in gezin, maatschappij en Staat", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 'NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gramo- foonmuz. 7.45 Morgengebed en Lit. kalen der. 8.00 N. en weerber. 8.15 Gramofoon- ziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Ange lus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land en tuinbouwmededelingen). 12.55 „100 Jaar Kromstaf". 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Gramofoonmuziek. 13.35 Sopraan en piano. NCRV: 14.00 Pro menade orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Ka mermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Cello en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gra mofoonmuziek. 17.40 „De Zeeuwse Hu mor", causerie. 13.00 Strijkkwartet. 18.35 ..Op de stelling". 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 „Le vensvragen van allerlei aard en pastoraal antwoord. 19 30 Gramofoonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gev. progr. 21.45 „Vragen aan voorbijgangers". 22.15 Gramofoon muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Clavecimbelrecital. dat zij er zich alleen doorheen moest slaan. Als by ingeving ging zij naar beneden naar de bibliotheek. Het huis scheen niet zo groot en stil daar be neden in de bibliotheek misschien, omdat zij daar altijd haar formidabe le grootvader gevonden had. Als zij nu nog maar eens haar hand in die van de oude Nathaniel kon leggen hij zou het natuurlijk met haar maat regelen eens zijn. De oude Nathaniel hield er niet van, om rommel achter te laten, waarmee je je leven in de war kon sturen. Zij ging op de divan zitten, steunde haar ellebogen op de knieën en legde haar hoofd in de handen. Zij had ge dacht, dat zij dit wel alleen zou kun nen opknappen, maar de volkomen hopeloosheid waarin ze was geraakt, trof haar als een slag. Plotseling voel de zij de behoefte aan iets bov.en haar zelf, iets waar zij naar reiken kon, waaraan zij zich kon vastklampen, iets waarop zij zou kunnen steunen en dat nog juist aan haar greep scheen te ontsnappen. (Wordt vervolgd). >AVIP CABTH

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4