De hulpverlening in Friesland JEUK MUM Overal ruime collecte opbrengsten Met onverminderd enthousiasme .is men in geheel Friesland voortgegaan met hst inza melen van goederen en gelden voor de gedupeerden in de getroffen gebieden. Sneek al leen reeds meldde een collecte-opbrengst van meer dan ƒ50.000. terwijl ook de anders plaatsen in alle delen van de provincie niet ten achter bleven. Zo slaagde men er op het eiland Ameland bv. in. een boot vol goederen voor de nooögebieden bijeen te brengen en kon door Schiermonnikoog een bedrag van 3737 aan het rampenfonds worden af gedragen. Utingeradeel. Deze gemeente heeft een bedrag van ƒ37.400 bijeengebracht. Dat ivil zeggen ƒ7,20 per hoofd der bevolking. Brifsum. Alleen reeds in dit dorpje is een bedrag van ƒ2778.75 bijeengebracht voor het Nat, Kampenfonds. Ook hier werd alle. mogelijke medewerking ondervonden. Ameland. Op Ameland werd behalve een boot vol goederen die gisteravond .nog te Holwerd arriveerde, ook een bedrag van plm. 6500-ingezameld, terwijl dé collecteop brengst op Schiermonnikoog 3737 bedroeg. Ook hier werden goederen beschikbaar ge steld. Dckkum. Hier werd een' enorme hoeveel heid kleding en levensmiddelen verzameld, die in de loop van Zondag op Maandagnacht reeds met twee grote vrachtwagens naar de rampgebieden werd vervoerd. Ook nu nog is men druk in de weer om zoveel mogelijk goe deren bijeen te brengen. Over een eventueel te houden collecte zal nader worden beraad slaagd. Drachten kenmerkte zich ook al door grote activiteit. Een prijzenswaardig gebaar maakte de directeur van de matrassenfabriek, die een vrachtwagen vol matrassen ter beschikking van de getroffen gebieden stelde. Een San- nemer droeg 1000 aan het Rampenfonds af. Om half negen vanmorgen was bekend, dat men met de collecte de 44.000 gepasseerd was. Ongeveer ƒ23.000 is uit Drachten. Op de machinefabriek Sluis verzamelden 55 werknemers ƒ500. Een derde van hen ver dient minder dan ƒ20. Onder de 27 trailers die gister naar de noodgebieden zijn vertrokken, bevond zich ook qen wagen geladen met enkele zeilboten cn een motorboot. Meer dan 50 huisvrouwen ontfermden zich over de goederen die wer den aangevoerd en zorgden ervoor dat alles keurig gestopt en versteld werd. Drachten fungeerde als verzamelcentrum voor de ge meenten Smallingtrland. Opsterland, Tict- jerksïeradeel. Ousterland en Acht karspelen. Omstreeks drie uur kwam zij in de stad aan. Harlitigen. Reeds Zondagavond werd een zwaar beladen vrachtauto voor noodge bieden in gereedheid gebracht. Gisteren en Opbrengst Leeuwarden 108 mille De gisteravond gehouden huis-aan-huis- collecte ten bat? van het Nationaal Ram penfonds heeft Leeuwarden een bedrag van ruim f 85 mille opgebracht. In de loop van gisteravond en vanmorgen kwam bij Kingma's Bank N.V. nog een bedrag ven f23 mille aan girostortingen binnen, even- eehs bestemd voor de getroffen gebieden. Hierbij was een gift van f 10.000.Ver der kwamen vanmorgen nog verschillen de giften, variërende van f 100 tot f 1000 binnen. Verwacht wordt dat het totaal cijfer van de collecte nog belangrijk zal stijgen. Ned. Herv. Diaconie schonk 10.000.— De diaconie van de Ned, Herv. Gemeente te Leeuwarden heeft een bedrag van 10.000 overgemaakt aan het Nat. Rampenfonds voor de Noodgebieden. Van verschillende andere grote instellingen iri de stad zijn eveneens giften variërende van 100 tot 2500 aan dit fonds overgemaakt. Groentehandelaren stellen 2% van hun inkopen beschikbaar De groentenhandelaren hebben op de Leeu warder Groentenveiling besloten op de vei lingen van Maandag en Donderdag a s. 2 pet van hun inkopen af te staan aan het Natio naal Rampenfonds. Dammen Om het persoonlijk kampioen schap van Friesland In "groep A is de spanning toegenomen, doordat J. G. de Boer, Zwaagwesteinde, won van D. Koop, Noordbergum, terwijl IJ. v. d. Bij en J- Miedema, beiden Leeu warden, na een langdurig gevecht de pun ten deelden. Alle deelnemers hebben nu 3 van de 5 partijen gespeeld, waaruit De Boer, Miedema en F. Rinzema. Leeuwarden allen 4 punten behaalden, v. d. Bij 3, N. Boskma, Rinsumageeest 2 en Koop 1. Voor K. Sepp, Leeuwarden, was het Za terdag in groep B een beste dag. Zelf won hij van zijn plaatsgenoot C. Wiersma, ter wijl de concurrenten W. Koning, L-ioessens en J. Postma. Zwagerbosch, resp. verloren tegen T. Lolkema, Leeuwarden en J. de Vries, Zurich. Na 3 ronden is de'stand: Sepp en Wiersma 4, Koning en Postma 3, Lolkema en De Vries 2 punten. In groep C viert de remise nog steeds hoogtij: ook Zaterdag kwam het in geen van de 3 partijen tot een beslissing, G. Schambach, Leeuwarden, deelde de punten met zijn plaatsgenoot M. Tuik, J. Hooglerp, Dokkum met B. Stenekes, Leeuwarden cn J. Dassen, Leeuwarden met S. de Hoop, Twijzelerhei.de. De stand is: De Hoop 4 uit 3. Tuik 4 uit 4, Dassen en Hoogterp ieder 3 uit 3, Schambach 2 uit 2 en Stenkes 2 uit 3. O. Visser, Zwagerbosch, behaalde in groep D. zijn derde overwinning. n.l. tegen D. Douma, Lioessens. H. v. Gelderen Jr.. Leeu warden, kon ondanks een vrij spoedig be haalde schijfwinst slechts tot remise ko men tegen H. Jelsma, Rauwerd. Visser leidt met 6 uit 3, gevolgd door D. Cremer, Ferwerd, met 3 uit 2. Verder behaalden Douma en Van Gelderen ieder 3 uit-3, Jel sma 1 u.it 3 en A. Feitsmo, Leeuwarden 0 uit 2. 'Voor groep E werden Zaterdagmiddag geen partijen gespeeld. vandaag zijn de acties met onverminderde kracht voortgezet Ook op de lagere scholen werden gelden voor het Rampenfonds bijeen gebracht. Op een der lagere scholen noteerde men zelfs een totaalbedrag van me°r dan ƒ300. Heerenveen meldde gisteravond eveneens een spontane offervaardigheid van haar be woners. Via de burgemeester werden de buurtverenigingen ingeschakeld die de bewo ners opwekten goederen voor de noodgebie den gereed te zetten', die later met wagens van de gemeente werden afgehaald. Drie gro te vrachtauto's konden daarop hun voorraad naar Rotterdam overbrengen. Vandaag zal in Heerenvëen de grote huis aan huis-collec te worden gehouden. Sneek. De actie van de Reg. Omroep Noord heeft goede resultaten opgeleverd. Reeds Zondagnacht kon in totaal. 15 ton goederen naar Rotterdam worden verzonden. Gister en vandaag zijn ook hier de acties voortgezet, zodat gisternacht opnieuw 15 ton aan kle ding, levensmiddelen, schoeisel en huisraad aan het Rotterdamse Rode Kruisdepot kon worden afgeleverd. Dc huis aan huis- en suaatcollecte brachten tezamen het prachtige bedrag van 50.000 op. Cijfers die spreken, voor een plaats met minder dan 20.000 in woners. Franekcr. Dc Chr. Gymnastiekvereni ging „Be Quick" zal in samenwerking met 't Chr. Harmomecorps „Advendo" en de Kr. Fryske Krite een avond beleggen, waarvan de opbrengst voor het noodge- bied is. De verhuurder van de Beurs stelt de zaal gratis ter beschikking. Vele goederen werden ingezameld en opgeslagen in de fabriekshal van de voor malige suikerfabriek. De uitslag van de collecte is op dit ogenblik nog niet bekend, maar wel we ten we dat in enkele uren ongev. twaalf duizend gulden is ingezameld. Uit Bantega ontvingen we bericht, dat de lijstcollecte f 4988.50 heeft opgebracht, dat wil zeggen f 27 per gezin! Een prachtig resultaat! In Akkrum bracht de lijstcollecte f 15.037.75 op; in Hintleloopen ruim f 2000; in Lemmer en Follega f 15000; in Eestrum f 1467; in Wons f 229; in Goutum f2.000 en in Gaast f 1468.50. In al deze dorpen werden tevens goederen ingezameld. Voorts ontvingen we de volgende opbreng sten Baardcradeel ƒ27.000; Doniawerstal 10.000, Ooridongcradcel ƒ30.000. Deze ge meenten tellen resp. 5200, 6000 en 8700 inge zetenen. Kokend vet in het gezicht De timmerman J. de Groot uit Sijbran- daburen kreeg.kokend vet in..zijn gezicht OD..oyp4-;izij9 bandep; to,en hij een yetp.an, wielde in brand .was.geraakt, van hét vuur wilde halen. Het hout, waarop het petro leumstel stond, was eveneens in brand geraakt en verschroeid. Het gezicht en handen van de heer De Groot werden overdekt met brandwonden. Dokter Van der Meulen verleende eerste hulp. Feest in P.T.T.-familie Tjerkwerd. ZeWen zal het voorvallen dat een 73-jarige bij P. T. T. een 25-jarig jubi leum herdenkt. En toch heeft dit gisteren te Tjerkwerd plaat» gehad. Mevr. De Jong— Andringa kreeg het kantoor op 24 Juni 1928 wegens overlijden van haar man over en ontving op 1 Februari 1929 haar vaste aan stelling. Het zeldzame is, dat haar man een zoon was van eén brievenbesteller te Wor- kum, haar zoon besteller is te Tjerkwerd: een andere zoon hulpbestcller cn haar doch ter plaatsvervangster stationhoudster. Dus wel een echte P. T. T.-familie. 28. „Nee", zei Baldo grimmig. „Maar wel wat anders. Dezelfde vent van gister* avond- Hij spookte ook in de kelders rond." Pikko en de beide boeven hesen zich omhoog. Nieuwsgierig zag Pikko om zich heen. „Waar was hij? Ruw duwden ze hem voort, een deur dobr. Laatste nieuws 1000 doden op Schouwen-Duiveland Officieel is nog niets bekend, maar er gaat een hardnekkig ge rucht, dat alleen op Schouwen, en Duiveland het aantal doden reeds omstreeks duizend is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wesepe P. M. van Waarden te Kumre. Aangenomen naar Ouwsterhaule (toez.) H. Nijeboer, vicaris te Holten. Bedankt voor Utrecht (vac. J. B. Groe- newegem, H. W. Waardenburg te Rotter dam. Beroepbaarstelling: G. Cazemier. cand., Burg. Knappertlaan 140 te Schiedam. Geref. Kerken. Beroepen te Murmerwou- de W. v. d. Zwaan, cand. te Middelburg; te Ens (N. O. Polder)) H. T. van Bochove te Een (Dr.). Chr. Geref. Kerken, Beroepen te Wilder- vank A. W. Drechsler, cand. te Amsterdam. Te Ouderkerk a/d Amstel K. G. van Sme den te Utrecht-Noord. Doopsgez. Broederschap. Viertal in Leeu warden E. Daalder te Dantumawoude: A. J. v. d. Sluis te Alkmaar; Th. van Veen te Texel en H. Wethmar te Zaandam. Geslaagd Geslaagd voor hét diploma mod", bedryfs-' administratie iNed. Ass.) slaagde de heer F. Vaartjes te Lemmer. Aan de R.U. tè Groningen slaagde voor het prop. ex.. A geneeskunde de heer 'J. Riepkema te Drachten. Aan de R.U. te Utrecht slaagde voor het doet, ex. I veeartsenijkunde de heer G. Riepkema te Drachten. Benoemd Benoemd tot mclkcontroleur aan de zui velfabriek te Berlikum de heer F. Wal te Oostenvierum, (Advertentie)- Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk - in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Toen gaf Pikko een kreet van verras sing. Ze waren in de herberg: dezelfde herberg vap gisteravond! De dikke kerel was natuurlijk de her bergier. Pikko begon iets te begrijpen. Baldo en Vanal waren iets kwaads van plan en de herbergier zat ook in Ijet complot. Door de geheime gang, die de herbergier natuurlijk ontdekt had, waren de beide boeven hét kasteel van de koning bin nengedrongen. Natuurlijk om iets te ste len. Nee. toch niet. De herbergier had gevraagd: „Heb je hem'. Ze wilden dus iemand ontvoeren. Ongerust dacht Pikko na. Afscheid ds. E. Verburg van Workum Zondagmiddag'nam Ds E. Verburg af scheid der Geref. Kerk van Workum. De sch~'dende herder en leraar had als tekst gekozen Rom. 12 la en 12 en bepaalde zijn gehoor bij een drietal punten le zich verblijden in de hoop, 2e geduldig te zijn in verdrukking en 3é te volhardeij in het gebed. Namens de kerkeraad werd het woord gevoerd door ouderling D. v. d. Goot. Ds v. d. Plaat van Oudega (W.) voerde het woord namens de classis Workum. De Bapt. predikant ds Fabrie richtte het woord tot ds Verburg namens de plaatse lijke kerken en Burgemeester Russchen als vertegenwoordiger van de plaatselijke overheid. Het Geref. Kerkkoor zong de predikant enkele liederen toe. Tenslotte zong de gemeente de zegebede uit Ps 121. EEN Gezamenlijk noodprogram N.C.R.V. en V.A.R.A. De N.C.R.V. en de V.A.R.A. hebben in verband met de noodtoestand besloten heden een gezamenlijk noodprogram- ma uit te zenden. Hierin zal voorrang wor den gegeven aan mededelingen, die de hulpverlening ten goede kunnen komen. Ook zullen berichten worden gelezen uit de rampgebieden. Deze mededelingen zul len over beide zenders Hilversum 1 en Hil versum II worden uitgezonden. Allé nor male programma's komen te vervallen, op een enkele uitzondering voor godsdienstige programma's na. De KRO, NCRV en VARA hebben hun reportagediensten gecoördineerd en een werkverdeling tot stand gebracht, die een zo~üitgetreid -mógelijke 'directe'berichten dienst uit de rampgebieden beóögt. - Collecte rheumatiekbestrijding uitgesteld De Nederlandse Ver. tot Rheumatiek bestrijding had voor 14 Februari a.s. een collecte voor de rheumatiekbestrijding georganiseerd. Het bestuur heeft die collecte uitgesteld en verzoekt de dames en heren, die in de comdté's voor deze collecte zitting heb ben, medé te. werken aan de collecte ten behoeve van het Nationale Rampenfonds. Carnaval in het Zuiden afgelast In verband met de tragische gevolgen van de watersnood hebben de carnavals verenigingen te 's-Hertogenbosch, Maas tricht, Heerlen, Aarle-Rixtel. Weert, Ven- lo, Roermond, Sittard en Kerkrade beslo ten dit. jaar geen carnaval te vieren. <"TJan cli ió liet 3Coninkryk 5 Een Amerikaanse feuilleton door Dr James H. Hunter HOOFDSTUK XV Millioenenmoord MacKellar ging een restaurant aan Young Street binnen om wat te eten en nam daar na de ondergrondse naar King .Street. Zijn chef was al in het gebouw aanwezig en hij ging onmiddellijk naar diens heiligdom. ..Trager heeft het gedaan", viel hij met de Tleur in huis. „Zijn alibi was veel te goed. Geen onschuldig man kon bij mogelijkheid een zo uitgebreid alibi opgeven als hij heeft. Kijk eens aan, hij heeft zelfs Toronto's beste zonen achter de hand om er een eed op te doen, dat hij met heil stond te praten om de tijd, dat er volgens de dokter op Veale moet zijn geschoten. Hij gaf me zelfs het nummer van de politieagent. Die vent heeft lefToch geloof ik, dat ik hem een beetje bang heb gemaakt en hem wat verfomfaaid heb ach tergelaten" „Je hebt hem toch- geen kans gegeven om herrie te schoppen over gewelddadig optre den van de politie, hoop ik, Colin MacKellar laehtte luidop en schudde het hoofd. „Niet in het minst. Wij zijn als de 'beste vijanden gescheiden. Hij beweerde, dat hij nooit van Malpas had gehoord, yoor hij zijn naam in de krant zag. maar gaf onmid dellijk toe. dat hij Veale in Seattle heeft gekend en hem hier in de stad weer heeft ontmoet Hij is een gewiekste knaap, maar hy zal vast op de een of andere dag een fout maken. Dat doen de gewieksten aliijd. En dan „Wat dan „Dan gaat hij naar een plaats, die de theo logen maar nader moeten definiëren" Stone keek zijn ondergeschikte vragend aan. „Beste Colin, ik bén wel eens bang, dat je er .eert bloeddorstige theologie op ng houdt" „Helemaal niet", 'protesteerde MacKellar. „Ik probeer alleen maar het verschil te be waren tussen zuiver gevoel en sentimentali teit en ik ben er nooit in geslaagd ook maar enig gevoel op te brengen voor ratten of slangen. Een slang is een slang, chef, en ik zet mijn hak er op, zodra ik er de kans toe krijg, onverschillig of het een ratelslang of een adder is. D* lui. met wie wij te maken hebben, behoren tot beide soorten, zoals ik u nu hoop te bewijzen" „Ben je ook iets gewaar geworden om trent Veale Ongeveer een uur geleden is hij overleden. Marshall heeft me opgebeld. Hij is niet weer bij bewustzijn geweest" MacKellar was ontroerd. „Arme Ted", zei hij en zijn slem klonk hees. „ik kan hem het leven niet terug ge ven, maar ik zal er voor zorgen, dat jij ge- w-oken wordt, voorzover het oordeel in de hand van mensen ligt" „Ik veronderstel dat het geheim van die waarschuwing, als het inderdaad een waar schuwing was, met. hem in het graf is ge gaan", zei Stone neerslachtig. „In geen geval", antwoordde" de detective. ..Ik heb hel briefje gelezen en het was in derdaad een waarschuwing en een ernstige waarschuwing bovendien" De chef keek hem met grote ogen van verbazing aan. „Vertel het me maar gauw, Colin" In het kort vertelde MacKellar, wat hij dimorgen gedaan had. Zijn chef luisterde tot hij uitgesproken was en vroeg toen „Dus je denkt niet. dat Veale die woorden in het notitieboekje geschreven heeft, nadat er op hem geschoten was" „Dat weet ik wel zeker, commissaris. Hij heeft de boodschap in de bibliotheek ge schreven, nadat hij gevonden had, wat hij zooht in de Encyclopeadia Brittanica. Als ik de gebem-tenjgseja r.e,QdBStrjie§x» 4§» niqeten- ze zich ongeveer zo hebben toegedragen: Veale had meer géhoord van Trager of iemand anders van de plannen van de com munisten in Muskoka en het soort experi ment, dat zij daar blijkbaar uithalen. Hij voelde zich niet zeker omtrent alle feiten, die hij had en ging naar de bibliotheek om ze te controleren. Wat hij daar las, tróï-hem als een slag en daar hij zich de waarschu wing herinnerde, die ik hem gaf, dat kennis van het geheim zijn léven in gevaar zbtf brengen, hetgeen ongelukkig genoeg maar al te waar is gebleken, schreef hij deze bood schap in zijn notitieboekje in de hoop, dat, mocht 'hem iets overkomen, ik of iemand anders hem zou kunnen ontcijferen. Ik moet toegeven, dat het bijna onbegrijpelijk is vóór ieder, die de achtergrond niet kent. U en ik kennen die achtergrond, commissaris, en die arme Veale veronderstelde, dat wij er uit zouden komen" „Ik voel me gevleid", zei Stone, „maar ik kan er geen touw aan vastknopen. Maar ga verder. Waarom schreef hij het niet ge woon op 7" „Omdat hij bang was, dat het in handen van de communisten zou kunnen vallen en hij veronderstelde, dat zij deze boodschap niet zouden kunnen ontcijferen. Hij nam het. boekje mee naar de club en is niet weer thuis geweest. Ik heb de club opgebeld en vernam, dat JrÜ Ongeveer half elf daar van daan is gegaan. Dan moet hij middernacht bij mijn huis zijn geweest, aangenomen, dat hij daar rechtstreeks naar toe is gegaan. Me vrouw Judson zegt. dat hij niet op zijn ka mer terug is geweest, na twaalf uur 'smid-" dags. Toen er op hem geschoten werd, had hij óf het boekje in zijri hand óf slaagde er in het uit zijn zak tè halen, voor hij het bewustzijn verloor, in de wetenschap, dat de politie het in elk geval aan mij zou geven. Dat is mijn reconstructie van de gebeurtenis sen. die tot zijn dood hebben geleid. We zullen natuurlijk nooit weten, of het juist is. maar ik weet wel, dat het ongeveer zo is gebeurd" Stone knikte. Weersverwachting geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond opgemaakt te 10 uur v.m.) ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met enkele re gen-. hagel- of sneeuwbuien. Matige tot krachtige en in de-kustprovincies tijdelijk harde wind, aanvankelijk noordwestelijk, later ruimend naar noord tot noord-oost. Minder koud 's nachts. Morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen als vandaag. Marktberichten Veemarkt Rotterdam, Totale aanvoer 1371. 150 Vette koeien en ossen: 130 gebruiks- vcê, 35 graskalveren. 532 nuchtere kalve ren, 111 varkens, 04 paarden, 36 schapen of lammeren, 7 bokken of geiten. Prijzen: resn. le, 2e en 3e kwal. Vette koeien. 2.802.90, 2.602.75, 2.002.30 p. kg; graskalveren, 3 S0. 330. 250; nuchtere kalveren 48, 40; slachtpaarden, 1.90. 1.75, 1.65 p. kg: schapen, 120, 100. 80; lammeren 95. 85, 70; kalfkoeien, 1200, 1000, S60„ varekoeien 800, 700, 600; vaarzen, 875, 800, 680; pinken, 600, 525, 400, Overzicht: vette koeien, aanvoer matig, handel kalm, prijzen als gisteren; graskal- veren, aanvoer klein, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren, aanvoer korter, handel' redelijk, prijzen als vorige week; slacht paarden, aanvoer even minder, handel lui, constante prijzen; schapen, geringe aanvoer, stugge handel, prijshoudend; kalf- en melk koeien, aanvoer minder, handel stil, prijzen onveranderd; vare koeien, aanvoer klein, handel flauw, goed prijshoudend; pinkeri, geringe aanvoer, trage handel, stabiele prij zen; bokken of geiten, aanvoer vlot, handel stil, prijzen onveranderd. Veemarkt Groningen. Kalf- en melk- kpeien- iiiól)-—1135. 9251000,. 725^-S5C4s 'Kalfvaarieh,""875-^-950, 700S00; voorj. kal vende koeien 850975. 725SOO; vare koeien, 750—S50, 550700; stieren. 2.49_ -'.48, 2.152.25 p. kg slachtgewicht; kalve ren en pinken 150550; slachtvee 2.56 2.62, 2,25—2.45, 1.S01.90 p. kg slachtge wicht; nuchtere kalveren 2537; weide- schapen 90115; vette lammeren 7590; vette schapen 100130; loopvarkens 50 80; biggen 40—44, 2736; vette varkens 1.6S1.70, 1.451.60 p. kg levend gewicht, zouters 1.751.78, p. kg levend'gewicht. Aanvoer: 129 runderen, 72 2 kalveren, 235 schapen, 442 varkens, 288 biggen, 25 paar-; den. 17 bokken en geiten. Totaal 1858, Overzicht: Door het vervoersverbod voor niet tegen mond- en klauwzeer ingeënt rund vee, had de aanvoer van het gebruiksve» en slachtvee zo goed als niets te betekenen, waardoor enkele slachtdieren boven de no tering werden verhandeld. De nuchtere kal veren noteerden lager. De handel in wol vee had in alle soorten door de gerings aanvoer een ruim prijshoudend verloop. Yoor de vette varkens en zouters waren de prijzen ruim zo hoog. De biggen waren bij kleine aanvoer iets beter te plaatsen. Graanbeurs Groningen. Rode- en witte tarwe 22.2526.50: inlandse rogge 23.25 2 4.75: wintergerst 26.2528.85; inl. 21.25 22.25: zumergerst 30.2532.25; witte haver 21.2523.75; groene erwten 45.4050.00; paardenbonen 32.303S.30; karwijzaad 45-0.0-_52.50; gele mosterdzaad 45-50:60.50 kanariezaad 26 0031.00: blauwe maanzaad 100.60108—60; lijnzaad witbloei en lijn zaad blauwbloei: slag 45.0052.00 EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 39 Jan. 3 l"ebr. iWcrd-t gggstóÈSBi Nederland 1948 3'/ Nederland 1947 3yt 3 Nederland 1937 3 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 Ned. Handel-Mij. A K. U. Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Nederl Ford Philips G. B. Unilever ONDERN. EN MI JEN Dordtse Petroleum Kon. Petroleum Amsterd. Rubber Holl. Amerika Lijn Ned. Scheepv. Unie H. V. A. Déli Maatschappij Senembah Mij. OBLIGATIES Rotterdam 1937 3% Fr Gr Hyp B. 3% 3 Amstera Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank INDUSTRIËLE ONDERNEMINGEN Meelfabr. Ned. Bakk. 204 AMERIK. FONDSEN R«). Steel 9415/, 94 9 315/jg 95% 9 51/4 6 9414 157 156 161% 164% 154 *2 153% 100% 158% 187 1; 1S6 162 160& 182 183% 296% 294K 317 314% S7 86 136 138% 128% '129 96% 96%. 80% SI 16% 99% 99% 91 168% 169 166% 160 100% 166 204 200

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4