Wet op de dividendstop springlevend nog Chefarine A Kleine Advertenties Nederlandse musici naar Engeland 6 HET GOOI EN OMMELAND VAN WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 Het leven gaat verder Doodse stilte in de Kamers bij het aanhoren der rampberichten (Van onze parlementaire redacteur) Op aangrijpende wijze heeft de Nederlandse volksvertegenwoor diging blijk gegeven met de grote ramp die over onze lage landen is gegaan, mee te leven. Zowel in de Tweede als in de Eerste Kamer werden de verklaringen van de Ministers Drees en Beel onder doodse stilte aangehoord. In de Tweede Kamer waren ondanks de zeer slechte verbindingen nog 86 leden aanwezig. Film- en televisieopera teurs deden op stille wijze hun werk om dit historisch moment te vereeuwigen. Achter de Regeringstafel had bijna het gehele Kabinet plaatsgenomen. Alleen de Minister van Economische Zaken, Prof. Zijlstra, ontbrak. Hij vertoeft buitenlands en is door de onbegaanbare wegen nog niet in staat naar zijn departement terug te keren. Hij woonde de K.S.G.-conferentie in Luxemburg bij. Onder de rede van Minister-President Drees begaf Minister Beel zich naar de Eerste Kamer om dezelfde verklaring uit te spreken. Voorzitter Kortenhorst gaf in over weging om over de maatregelen van de regering niet te debatteren. De situatie is nog zo onoverzichtelijk, dat het uit gesloten is om een goed debat te voe ren. Minister Drees heeft beloofd om zo mogelijk volgende week nadere mede delingen te doen. Misschien is het, aldus voorzitter Kortenhorst, dan mogelijk om het debat te houden. De communisten verzetten zich tegen het voorstel van de voorzitter op een wijze, die iedereen ergerde. Br was nog een hoofdelijke stemming nodig om het voorstel, om nog niet te debattei'en, aangenomen te krijgen. De Tweede Kamer stelde zich op het standpunt, dat de regering en het amb telijke apparaat hun tijd thans hard no dig hebben in verband met de hulpver lening. Zij vond het daarom minder juist in deze zorgelijke tijden de ministers te binden. Daarom werd op voorstel van de voorzitter besloten om deze week niet te vergaderen en de lange agenda eerst volgende week af te handelen. Op 10 Februari komt de Tweede Kamer weer bijeen. Verschillende Kamerleden hebben de wens te kennen gegeven zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de omvang van de ramp, voordat het debat plaats vindt. De regering heeft daartegen geen enkel bezwaar, maar stelde zich zeer terecht op het stand punt, dat deze bezoeken het reddings werk niet mogen belemmeren. In zeer kleine groepjes zullen de Kamerleden, daarom verdeeld worden. Eerste Kamer De Eerste Kamer vergaderde normaal door. Er was na het uitspreken van de regeringsverklaring een kleine pauze van vijf minuten. Minister v. d. Kieft en staatssecretaris v. d. Berge (zijn eerste optreden) wensten echter zo spoedig mogelijk de verlenging van de dividendstop te laten aannemen. Het standpunt Pollema (C.H.), dat de wet op de dividendbeperking niet meer be staat, vond na de uiteenzetting van de staatssecretaris haast geen bijval meer. ;Hij noemde de wet nog springlevend en het gehele probleem van zeer acade mische aard, daar in de praetjjk nog geen dividenden over het Tioekjaar 1952 zijr uitgekeerd. De heer Rip (A.R.), die verleden week het voorstel tot uitstel had gedaan, be pleitte thans intrekking van het ontwerp en nader beraad van de S.E.R. Het ver- lengingsontwei'p had naar zijn mening geen betekenis. De heer Pollema (C.H.) handhaafde zijn bezwaren. Minister v. d. Kieft wenste het ontwerp echter in stem ming te laten brengen, waarop het met 3135 stemmen werd aangenomen. Te gen waren de C.H. (uit juridische over weging om over de matregelen van de ma (A.R.), alsmede vier K.V.P.-ers. Tuk op baantjes? Het ontwerp om de bestaande Wol- tersom-organisatie nog met een jaar te verlengen gaf de heer Rip (A.R.) aan leiding om felle critiek uit te oefenen op de gang van zaken bij sommige vak- en ondervakgroepen. De minister was bevreesd, dat er door het opheffen van1 Groninger kustvaarder terecht De kapitein van de vermiste Gronin ger kustvaarder, „Brevo" heeft zich gistermiddag gemeld bij de gemeente secretarie te Gorkum. Tijdens het nood weer heeft het 380 ton metende schip, dat op weg was van Bazel naar Ant werpen, ligplaats gekozen in Dinteloord. De kapitein C. Breedveld Jr uit Gronin gen meldde dat alles wel was aan boord. bestaande vakgroepen een vacuum zou ontstaan. Is dat ook het geval als de vakgroep modisterij en schoonheidsspe cialisten wordt opgeheven?, zo vroeg de heer Rip, die zich erover beklaagde, dat sommige secretarissen en voorzitters willen blijven zitten en hun organisatie geruisloos in de P.B.O. willen opnemen. Daar verzette de A.R. afgevaardigde zich tegen. „Laat zitten wat zit", is hun leus. Tal van misstanden bij de be staande vakgroepen somde de heer Rip op. Daarnaast wees hij erop, dat in Prot. Christelijke kringen in 1942 grote be zwaren waren om aan deze organisatie mee te werken. De mensen, die dat prin cipieel geweigerd hebben, zouden door deze houding nu geen leidende positie in de P.B.O. organen kunnen bekleden. Minister De Bruyn beloofde een nota aan de Eerste Kamer over te leggen, waarin mededelingen zullen worden ge daan over de gang van zaken. Zo zal een opgave gedaan worden, waarin de bezittingen en de begrotingen van de vakgroepen, die na 15 Februari nog blij ven bestaan, worden vermeld. De be windsman deelde verder mede,, dat per 30 Januari jl. 654 vak- en ondervakgroe pen zijn opgeheven, terwijl 84 beschik kingen klaar liggen voor de opheffing van andere. Met spoed zal getracht worden een einde te maken aan de be staande vakgroepen. Hij vertrouwde dat het vacuum zal worden opgevuld doordat er „schappen" komen in gevolge de bepalingen van de wet op de P.B.O. De vrije organisaties zullen zelf moe ten beslissen of zij personeel hoog of laag willen overnemen of niet. Levensteken van vermist Brits vliegtuig? Een vaartuig van de Amerikaanse kustwacht heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag gemeld, dat het ten Oosten New Foundland in het gebied waar Brits verkeersvliegtuig met 39 per sonen aan boord' wordt vermist, een felle omhoog schietende lichtflits heeft waargenomen Het vaartuig seinde, dat het onmiddel lijk koers zette naar de plaats, waar het hét schijnsel heeft waargenomen. Kort nadien begon het te sneeuwen en het zicht werd tot 400 meter beperkt. Een woordvoerder van de kustwacht deelde mede, dat het bericht omtrent het licht, indien het wordt uitgelegd als een sig naal van overlevenden van het vermiste vliegtuig, aan het ongelooflijke grenst. Het vliegtuig was op weg van Groot- Brittannië naar Jamaica via het vlieg veld Gander in Labrador. Het is sedert Maandagochtend vermist. Vermiste vliegtuigen Naar men vermoedt is een vliegtuig, dat op weg was van Duitsland naar En geland, in het gebied tussen Dieppe en Brighton in het Kanaal gestort. Het toestel is over tijd. Aan alle schepen in dit gebied is verzocht uit te zien. Een Canadese bommenwerper van het type „Lancaster" met negen inzit tenden wordt tussen Labrador en New Foundland vermist. Een in het gebied van de Stille Oceaan vermist watervliegtuig met vijf perso- ;n wordt als verloren beschouwd. Dulles in Londen John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, is gis teren op zijn reis door West-Europa te Londen aangekomen. Dulles, die vergezeld is door Stassen, zeide, dat hij een persoonlijk contact wilde instellen met Churchill, Eden en andere leden van de Britse regei-ing. (Van onze Londense correspondent) Cor de Groot zal van 3 tot 12 Februari pianoconcerten geven in Birmingham en Leeds en Leicester,, terwijl hij ook twee maal voor de B.B.C. zal optreden. Het Nederlands ^strijkkwartet be staande uit Nap de Klijn (viool), Johan van Helden (viool), Paul Godwin (alt viool) en Carel van Leeuwen Boom kamp (cello) zal van 18 tot 28 Februari in Engeland concerteren. Het is de twee de maal dat dit kwartet de Noordzee oversteekt. Behalve in Londen, waar twee concerten worden gegeven, treedt het kwartet op in Boston, Leicester, Wolverhampton en King's Lynn, terwijl verder twee recitals voor de B.B.C. op het programma staan. In April komt het Röntgen-kwartet voor een aantal concerten naar Enge land. Theo Olof zal op 27 Mei met Liza Fuchsova een recital in Londen geven, terwijl hij ook nog voor andere concer ten geëngageerd is. Eduard van Beinum dirigeert thans gedurende zes weken het Londens Phil- hai'monisch orkest. Schoenfabriek in Dongen afgebrand Door toe nu toe onbekende oorzaak ontstond gisteravond omstreeks 23. uur brand in de schoenfabriek van de firma gebroeders Leyten aan de Hoge Ham te Dongen. De brandweer kon door snel en krachtig optreden met veel moeite de belendende gebouwen, waar onder hotel „Musis Sacrum", behouden. Van de fabriek werd weinig behouden. De schade wordt geraamd op 300.000. De fabriek was op beurspolis verzekerd. 4 kracfitige middelen tegen griep in 1 tablet Chelarine „4" bevat 4 wereldbe° roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer kraehtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. a 'n J$lje doet wonderen.' De maximumprijzen voor aardappelen De maximumprijs voor aardappels bij verkoop aan de consument, waaronder niet alleen gewone verbruikers, doch ook hotels, restaurants en ziekenhuizen worden gerekend, bedraagt met ingang van heden voor klei-aardappelen 18 cent per kg en voor zandaardappelen 16 cent per kg. Voor thuisbezorgen mag 1 cent per kg extra berekend worden. De kleinhandel is verplicht de aardappelen te voorzien van een duidelijke aandui ding, betreffende de verkoopprijs en de soort der aardappelen naar de onder scheiding zand- en klei-aardappelen. De marge voor de kleinhandel is drie cent, voor grossiers 2,75 cent en voor de landhandel 0.75 cent per kg. Ook twee Zweedse schepen vergaan? Het 1.331 ton metende Zweedse schip „Aspo" wordt sinds Zondag vermist. Het schip had Hartpool (Britse oostkust) tot bestemming. De „Aspo" heeft volgens agenten van de rederij noodseinerl uitgezonden. Later was niets meer vernomen. De 22 opva renden van de „Aspo"" zijn hoogst waar schijnlijk om het leven gekomen. Men heeft wraks' deken, een reddingsboei en een reddingsboot met de naam van het schip er op waargenomen. Men vreest dat ook een ander Zweeds schip, de „Rane" (2.000 ton), dat Vrij dag Kiel gepasseerd is op weg naar Ant werpen, vergaan is. Het zou in d'e loop van Dinsdag in Antwerpen binnenlopen. Staking in Luxemburg De centrale commissie van twee niet- communistische Vakbonden in Luxem burg hebben voor hedenochtend een sta king afgekondigd. 11.000 van de 18.000 arbeiders in de metaalindustrie hebben zich voor het neerlegggen van het werk uitgesproken. De staking geldt als pro test tegen de weigering van de werkge- de werkweek van ongeveer 30.00 arbeiders in de continu-bedrijven van 56 uur te verlagen tot 48 uur. Arrestaties in Peru Uit officiële bron is te Lima verno men, dat de Peruaanse politie op ver scheidene plaatsen in het land, in het bijzonder te Arequipa., razzia's heeft uitgevoerd en een aantal arbeidersleiders heeft gearresteerd. Een officiële woord voerder deelde mede, dat uit gevonden documenten is gebleken, dat er een plan voor internationale communistische ac tie bestaat om de Peruaanse regering omver te werpen. Het voornaamste cen trum van activiteit der Peruaanse com munisten ligt, aldus deze woordvoerder, in Bolivia, waar verscheidene anti-Pe ruaanse organisaties werken. - TWEE „METEOR"-STRAALJA- GERS van de Belgische luchtmacht zijn Maandagmiddag neergestort. Eén in de omgeving van Thienen, de andere bij Leuven. De twee piloten kwamen om het leven. W ij behouden ons het recht voor om brieven, welke naar ons oordeel geen bonafide reacties zijn op de inhoud van adver tenties niet door te zenden, Vr. Pars, gevraagd "j Werkster gevr. v. 2 mor gens p. w. Corn. Evertsen- straat 67 A, Hilversum. Flink mangelmeisje gevr. Wasserij de Lelie, 's Grave- land. Jonge werkster gevr. voor 1 of 2 x p. week. Mevr. Hel derman, Kastanjel. 5, Hilv. 2 pers. huish. vr. keurig zelfst. meisje v.d.e.n., kunn. koken, hulp aanw. Alleen m. goede get. solliciteren. Mevr. Mechel, W. Bilder- dijkl. 1, Bussum, tel. 5513. Werkster gevr. v. Donder dags, v.g.g.v. Aanm. na 7 u. Herenstraat 28, Hilversum. Wordt gevr.: meisje van 8.30-3.30 u. in gez. z. kind., warme maalt, om 12 u., of werkster voor 4 hele. dagen (kunn. koken). Coerman, J. Israëlslaan 32 Bussum, tel, 7790. Meisjes gevr. Wasserij Reymerink, 's Graveland. Voor dir. gevr. ervaren verpleeghulp in rusthuis, Adres Zonnelaan 15, Telef. 8431, Hilv. Per 1 Maart gevr. net zelfst. meisje, iets ouder g. bezwaar, v. d. en n., lief v. mijn 3 schoolg. kind. Hulp v. werkster. Goed loon en dito behandel. Br. 524 Het Gooi en O., Hilv. Gevr. per 15 Febr. dag meisje, ongev. 18 jr., 4 hal ve dagen p. w. Ger. Dou- laan 48, Naarden. Gevr. voor Dinsdagsmidd. nette werkster v. schoonh. kantoor en magazijn. Aanm. 's av. tuss. 6-7 uur bg J. de Graaf, G. van Amstelstraat 490, Hilv. Net dagmeisje gevraagd. Mevr. v. d. Brink, Elzenlaan 61, Hilversum. Gevr. een net zelfst. meisje van 8.30-3 u, Warme maal tijd, was buitensh. Hilverts- weg 59, Hilv. Gerout. blouse stiksters gevraagd. Aanm. Larense- weg 148, Hilversum. Gevr. v. dir.: net meisje van 9-5 of fl. werkster v. 2 hele of 3 halve dag. Mevr. Donker, van Dijcklaan 10, Naarden, tel. 7259. Gevr. meisje v. halve da gen. Aanm. tussen 7-8 uur 's av. Mevr. Cransberg, Pr, Beatrixstr. 22, Nieuw Loos- drecht. Gevr. voor noodhulp: le of 2e kapster, event, voor vast. Salon Waltmann, Alb. Perkstraat 5, Hilv. Gevr. fl. dagmeisje. Zat..- middag en Zond. vrij, in ge zin v. 2 p. Aanm. 's av. na 7 uur. Jac. Bellamylaan 21 bov., Bussum. Gevr. dagmeisje van 9-5 u. of morgenmeisje van 8-2 voor bovenverd. Herenstr. 107, Bussum, Weg. huw. der tegenw. gezocht dagmeisje v. 8.30- 5 uur. J. v. Stolberglaan 49, Naarden, 's av. na 7 uur. Gevr. flinke werkster, v.g. g.v., voor 2 ocht. per week. Elzenlaan 36, Hilv. Gevr. flinke werkster v. enk. keren p. week en een huisnaaister. Aanm. Dond. na 4 u. Mevr. Wiersema, Brediusweg 37, Bussum. Weg. huw. v. de tegenw. huishoudster p. 1 Mrt gevr. in kl. villa te Bussum bij H. m. volw. dochter, die overd. afw. zijn, een besch. en be- trouwb. juffr. m. goed hu meur om de gehele huish. waar te nemen. Goed kunn. koken. Hulp. v. werkster lx p. w. Uitv. br. m. opg. van leeft., ref. enz. onder nr. 514, Het G. en O. Hilv. Net meisje gevr. van 9-12 uur elke morgen in kl. gez. Zond. vrij. Verbindingsl. 43, Bussum. Vr. Pers. aangeb. J Net meisje b.z.a. voor en kele of hele middagen, v.g. g.v. Br. no. 495, Het G. en O. Hilversum. B.z.a. R.K. meisje, 24 jr. Gewend zelfst. de huish. te doen. H'sum of omg. Br. no. 505, Het G. en O. Hilv. Jongedame b.z.a. als hulp bij kinderen. Br. 5352 Ha- verman's Boekh., Gijsbrecht 121, Hilv. B.z.a. per 16 Febr. hulp in de huish. van 9-3 uur, met warme maalt., goed kunn. koken. Prett. werkkr. Br. no. 511 Het G. en O., Hilv. Dame, 57 j., zoekt betrek king als verzorgster van oudere heer of dame, ook gen. huish. te verzorgen. Hulp van ruw werk moet aanw. zijn. Br. 532, Het G. en O. Hilversum. Tandarts-assistente b.z.a. Br. nr. 5353, Haverman's bkh., Gijsbrecht 121, Hilv. f Man. Pers, gevraagd Gevr. flinke jongen. Groen ten- en fruithandel H. van Nes, J. v. d. Heijdenstr. 63; Hilversum. Werkkrachten gevr. voor boom- en plantenkwekerij. Eerdmans, Zwarteweg 25, Bussum, tel. 4132. 'Man. Pers, aangeb.] B.z.a. net pers. voor alle voork. werkzaamh., in bezit van dichte bestelauto, ook gen. broodwgk te bez. Br. 531, Het G. en O. Hilv. Net persoon, 50 jr., zoekt betrekking als huisknecht bij part. of hotelbedr., ex tern. prima ref. Br. 534, Het G. en O. Hilv. Heer, adm. onderlegd, heeft enige avonden per week be sch. voor bjjwerk. Br. 530, Het G. en O. Hilversum. Wie wil fl. jongeman van 23 j., handig, hogerop hel pen, 't liefst met thuiswerk, onverschillig wat, m. goede verdienste, ruimte en werk plaats voldoende. Br. no. 41 Agent Het G. en O., Soest. Te huur Te huur: balmasquécos- tuum voor dame. Maat 40- 42. Van Hoornstr. 10, Hilv, Garage te huur. Graaf Janlaan 36, Naarden, telef. 7780. Te huur: werk- of berg plaats Langestraat Hilver sum. Br. La 2949, Het G. en O. Laren. Kamers - Pensions Echtpaar z. kind. zoekt woonruimte. Br. 494, Het G. en O. Hilversum. Gem. of gestoff. kamer te huur voor direct. Br. 504, Het G. en O. Hilv. Te huur aangeb. zit-slaap- kamer. 1 pers. Stationsplein 28, Hilversum. Gevr. kostganger of twee rienden. Br. Bu 1884, Het G. en O. Bussum. Gevr. door echtp. gestoff. zitk., slaapk. en keuk. omg. Laren. Br. m. prijs no. La 2946, Het G. en O. Laren- Heer, b.b.h.h., zoekt zonn. zit-slaapkam. met gedeelt. pension. Br. 522 Het G. en Hilv. Jongeman zoekt zo spoe dig mogelijk net kosthuis. Br. 525 Het G. en O-, Hilv. Dame-alleen, 48 j., zoekt woonruimte tegen bill, prijs. Is gen. hulp te verlenen in huish., naaiwerk of koken, Br. 521 Het G. en O., Hilv. Te huur zit-slaapkamer zonder pens., gegoede stand, C.V. en str. water, telef. en garage aanw. Br. 509 Het Gooi en O., Hilv. Alleenst. zakenman zoekt pension met huis. verk., bg jonge wed. of daar waar jonge mensen in huis zgn. Br. 507 Het G. en O., Hilv. Aangeb, bij dame-alleen 1 of 2 ongem. kamers voor H. of D. met of zonder pens. Br. 506 Het G. en O., Hilv. Aangeb. bij wed. een gem. zit-slaapk. m. gebr. v. keu ken, v. echtp. öf met pens. voor dame of heer. Br. 526, Het G. en O. Hilv. Aangeb. bij dame: gem. zit-slaapka. in besch. omg. op goede stand, centrum, voor dame of heer, m. 1. Br. 540, Het G. en O. Hilv. Gem. huizen (ook ged.) gem. kam. en pensions. Ver- huurkant. Ministerpark 11, Hilversum, 10-2 uur. Aangeb. een gem. zit-slp. ka. met terras, stookgel., aansl. badka., vaste wast. w. en k. str. water in vrij- st. villa bij halte Soestd.- straatw., voor 1 of 2 pers., met w. maalt. Br. 539, Het G. en O. Hilversum. Direct gevr. d. dame al leen ongem. zit-slaapk. te Laren. Br. Bu 1891, Het G. en O. te Bussum. Hulzen Woningruil enz. Te huur gr. huis m. win kelruimte in centr. H'sum, dir. leeg te aanv. Gegadig den moeten woonr. achter laten. Br. 498, Het G. en O. Hilversum. Woningruil Hilv.-Hilv. Aangeb. groot oud huis in bosrijke omg. Gevr. kleiner huis centrum. Br. 500, Het G. en O. Hilversum. Gevr. mïdd. woning met 6 ka., huur 55, in ruil v. dupl. bov. won., 4 ka., dou che, Hilv.-Z., 35. Br. 490, Het G. en O. Hilv. Te koop: een compl. In- ter. voor noodwoning, best. uit: ka., slpka. en keuken. Eenv. te pl. in best. ruimte. Te bevr.Klompweg C 24, Weesperkarspel, Woningr. HaarlemGooi. Aangeb. H'lem C.: pr. st. vrg huis, 7 ka., zolder en tuin. Gevr. vrg huis, 1 of 2 k., 3 slpk. Br. no. 371, Wen- sing's Adv.Bur. Haarlem, Woningruil. Aangeb. in Den Haag ben. huis, 5 ka., keuken en tuin. Huur 8,50 p. w. Gevr. woning te Weesp of omg. Br. lett. L., Boekh. de Weille, Weesp. Te huur 1 Mrt: gemeub. ben. huis, zonodig slaapkfs, boven vrge w.c. en keuken, garage, tuin, Dichtersbuurt H'sum. Br, 497, Het G. en O. Hilversum. Te koop gevraagd j koop gevr. boerderijtje met 3-6 bunder land, gem. bedrijf is ook goed. Zo nodig met woningruil te Haarlem. Br. 523 Het G. en O., Hilv. Aangeb. vrije woning nabij Vondelpark. Gevr. idem te Laren of omg. Br. aan L. Grasmeijer, 1ste Helmers- straat 200, A'dam-West. Woning 4 kamers en keuk., telef. aanw., A'dam (Z.) woning te Hilv. Br. 528 Het Gooi en O., Hilv. Aangeb. mooi huis, bosr. Zeist, 6 ruime kamers, gr. zolder, kelder, enz., fl. tuin, garage. Vlak bij bushalte. Gevr. soortgel. huis te Hilv Br. 527 Het G. en O., Hilv. Solide huurder gevr. voor geh. vrije woning, nieuwb. Overn. stoffering verplicht. Br. 5351 Ggsbr. 121, Hilv. Woningruil. Aangeb. Bus sum ruim bovenhuis, bev. kam. en slaapk., keuk., W.C. gr. zold. en 2 slaapk. Gevr. heel huis te Bussum. Br. Bu 1887 Het Gooi en O., Bussum, Te koop gevr.: huis met 1 ha grond in 't Gooi of omg. Br. 533, Het G. en O. Hilversum. Woningruil. Aangeb. te H'lem mooie mod. woning, ben.: vertb. keuk., suite, ■c., v. en a. tuin m. schuur. Bov.: 2 gr. en 1 kl. slpka., badk., w.c. en zolder m. 1 slpk., 3 v. wt. Tel. aanw. Gevr.klein villaatje of landhuisje in 't Gooi. Br. 515, Het G. en O. Hilv. Woningruil. Aangeb. te Den Haag ben. huis, bev. 2 ka. en suite, 3 slpka., badk., keuken, garderobe en berg- kasten, Gevr. te Hilv. vrije woning. Br. 516, Het G. en O. Hilversum. Te koop gevr. niet te groot bestaand pension in 't Gooi. Opg. Fa. D. Bouwman Zn. Makelaars, Nassaulaan 18, Bussum. Te koop gevr.: meubelen, inboedels, voetbalsch., alle soorten opr. etc. „Mooi Hol land", Herenstr. 14 A, tel. 7375, Hilversum. Voor D.K.W. motorrijw. spoelenkastje, alle typen; onderbrekerpunten; rollen- ketting, alle typen en div. wisselbaktandwielen. H. A. M., Groest 31, Hilv., telef. 6536. Handel korting. Opel Olympia. cabriolet, uitvoering 1952, in prima en mooie staat. Prijs 1450. Br. 508 Het G. en O., Hilv. Te koop: 4 pers. Renault. Tel. 3359 Hilversum. Te koop gevr.: koperen kaarsenkroon, 6 of 12 ar men. Br. 535, Het G. en O. Hilversum. Te koop gevr. een téte a téte van gekl. porcelein. Br. 536, Het G. en O. Hilv. Te koop aangeb. Perceel grond aangeb. aan part., op voorwaarden. Br. no. 8, Bkh. Boering, Baarn. Vulpenreparatie de vol gende dag klaar. Boekh. Het Oosten, naast de N.S.F Tel. 6619, Hilv. Te koop: telmachine met strook, in pr. st., m. gar., 225; schrijfmachine, Re mington, in pr. st:., hi. gar., 125. Verkerk, Bussummer- str. 2 t.o. Casino, Hilv. Te koop: ouderw. hand- naaimach. 35 en een Sin ger handnaaimach. 47.50. van Meurs, Middenweg 93, Hilversum. Te koop: aquarium, 90x 50x50 met standaard. Joh. Geradtsweg 30, Hilv., van 19-20 uur. Te koop: pr. br. kinder wagen 17.50, 4 keur. stoe len 25, partij voetbalsch., gram.platen. Herenstr. 14 A_ Hilversum. Auto's - Motoren Rijwielen Te koop Opel Super Six, prima lopend, t.e.a.b. G. van Amstelstraat 400, Hilv. Meubelen, Huisraad Te koop aangeb. bl. eiken bankstel 175. Weberstraat 1, Hilversum, tel. 3778. Kleding, enz. Aangeb. Indisch lam bont jas (pattes), z.g.a.n. Aanb. boven 500 no. 491 Het G. en O., Hilv. Dans- en carnavals-cos- tuums aangeb. voor dames. Na 18 u.: tel. K 2952-740. Muziekinstrumenten Te koop gr. bankstel, zeer billijk. Spoed, wegens verhuizing. Br. 503, Het G. en O. Hilversum. Aangeb. als nwe Aristo haard (compleet). Kamerl. Onnesweg 451, Hilversum. Te koop springv. matras met ombouw. Oud Buss.weg 44, Bussum. Te koop mod, eetk. ameu- blem., merk Reens, 6 st., bekl. met beige leer, ovale tafel m. dressoir, tev. mod. slaapk. ameubl., licht hout m. matrassen. Bez. na tel. afspr. tel. K 2953-2444. Stofzuiger, sleemodel 37.50, sleemodel Eleetrolux 47.50, 1 jaar gar., Zuiderweg 101, Hilversum. Te koop: 6 stoelen, tafel, boekenkast, secretaire, thee meubel, alles blank noten, ook afz. Tevens blank eiken slaapkamer, alles z.g.a.n. Van Hoornstraat 41, Hilv. Te koop aangeb. wieg, kastje, naaimach., kleedje, H. costuum, m. 52. Johan Geradtsweg 128, Hilv. Te koop: z.g.a.n. 1 pers. i 2 pers. kapok bedstel, 3 delig m. kussens. Kome- tenstr. 28, Hilversum. Partic. vraagt kruissn. piano. Billijk. Br. met. merk en prijs no. Bu 1885, Het G. en O. Bussum. Subliemparket, mooier en voordeliger dan elke andere vloerbedekking h f 7,per m2 gelegd. Shuw-room Hil- vertsweg 45, tel. 7492-3060. De goedkope Timmerwin- kel voor de uitvoering van al uw timmer-, metselwerk, verbouwing. Hilvertsweg 45, Tel. 7492—3060, Hilv Piano's, vleugels, vakk stemmen, repareren, in- en verkoop. H. E. Brakenhoff, Silenestr. 21, Hilv., tel. 9114 Te koop z.g.a.n. gitaar 70. Hoge Naarderweg 20, Hilversum, 3 x bellen. Huisorgel te koop gevr. Br. met opg. van merk, aan tal registers en prijs no. 512 Het G. en O., Hilv. Te koop z.g.a.n. Philips radio met gram. aansl., type BX 310 (midd.gr.) Billijke prijs. AJbrechtl. 12, Bussum. Lessen - Clubs Autorgles tot slagen voor rijbewijs. Billijke condities. Van Lenneplaan 6, Hilv. Franse conv.les gevr. door Fransman of Frangaise, Cond. onder nr. 537, Het G. O. Hilversum. Diversen Schilder-, wit- en behang- werk. Ook voor U het juiste adres Koningsstr. 136, Hilv. Tel. 7150. Vraagt prijsopg. Te koop: mass. eik. kin derstoel 25, gemakstoeltje 6, Denig-Wetterhorn da mes-skischoenen, m. 40. J. Catsstr. 65, Hilv., tel. 9983. Dames. Laat van uw oude bontmnntel een mod. kort jasje maken, conc. prijzen Koning, Bollelaan 16, Naarden, Tel. 3491. Permanent Wave. Nu ook voor 6 bg H. Brand, Sta tionskapper, Hilversum, tel. Ziet onze etalage. Prima trap- en ganglopers vanaf 2.28 p. m. Nergens zo goedkoop, T. de Vries, Ta- pijthandel, Prof. Kochstr. 5 b/d Beatrixtunnel, Hilver sum, tel. 3056. Lampekappen, leeslampen en kronen 1.per week. Veerstraat 50, Hilversum. Wilt U een hond kopen of verkopen, wendt U tot ons, oud en vertrouwd adres, 's Graveland 493, tel. H'sum 4021. Kleermakerij biedt aan: dames- en herenkleding naar maat. Betere genre van 5 p. week af. Br. 518, Het G. en O. Hilversum. Naaimachines. Voor repa- aties aan alle merken naaimach. zijn de Pfaff- Naaimachinehuizen de aan- gew. adressen v. h. Gooi. Pfaff Naaimach.huis, Em- mastr. 42 A, Tel. 4978, Hilv. Ook naaimachines te huur. Inkoop van part. biblio theken en belangr. boeken collecties (wetensch., kunst, •omans). Jan Peet, postbus 143, A'dam, Tel. Hilv. 3648. Excelsior stofzuigers, van ouds Koninginr og 135, Hilv., Telef. 6008. Rep. en onderdelen elk merk. Ter dekking aangeb. een bouvier (reu). Br. 513 Het Gooi en O., Hilv. Tiëde Permanent Wave (lauw). Een weelde van soe pele krullen, compl. ƒ12.50. Maison de By, Koninginne weg 167, Hilv., tel. 5506. Oliepermanent 6. Spe- cialit. in alle soorten haar- werk. G. J. Haas, Herenstr. 22a, tel. 6565, Hilversum.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4