Zwitsaletten Misschien HollancUBelgië in ZAANDAM Rivalen behaalde onbevredigende zege op ZTTCi 7-3 BESTRIJD DIE GRIEP! Lycurgus-Hygiëa (Krommenie) heeft thans 612 leden 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet (Kefarinei Met V E L P O N zie je er geen barst van! Dagblad voor "de Zaanstreek „De Typhoon" van Woensdag 4 Februari 1953 7 Waar is 't Neptunus- jubileumboek Tien jaar geleden vierde Neptu nus het 50-jarig bestaan en ter ge legenheid daarvan is er een jubi leumboek met vele foto's versche nen. „Ergens" in Zaandam moet dit boek zich bevinden, maar niemand weet waar. Het Neptunus-bestuur verzocht de leden gisteravond alle „speurderstalenten" te ontplooien, opdat dit boek gauw bij de vereni ging terug komt. Degene, die het boek bezit, gelieve zich direct met een der bestuurders in verbinding te stellen. LICHTDUEL Z.F.C. - D.W.S. OP DONDERDAGAVOND De lichtwedstrijd ZFCDWS, waarvan wij Maandag reeds melding maakten, wordt Donderdagavond gespeeld in Zaandam ten behoeve van de slachtoffers van de storm ramp. De roodwitten zullen waarschijnlijk gaan experimenteren met hun elftal. De uit voering van „De stopperspil" gaat heden avond niet door. In plaats hiervan kunnen de leden gaan trainen. De tribunekaartjes ZFC KFC blijven tot de volgende derby geldig. VAN HIER TVbderlandse schaatsers zullen morgen in 3 Noorwegen rijden tegen bekende No ren ten behoeve van de slachtoffers in ons land. Ook Andersen zal meewerken. In Drontheim werd Gerard Maarse gis teren tweede op de 500 m. (47 sec.) tij dens schaatswedstrijden. Stene (Noorwe gen) werd eerste in 46.6 sec. Een Ne derlands ijshoclceyteam verloor gister avond in Den Haag met 27 van Preus- sen Krefeld (Duitsland). In de Zes daagse van Gent had het Belgische kop pel Buyl-Ollivier gisteravond de leiding. Olympische Spelen Nieuwe mogelijkheden voor Melbourne De cricket ground te Melbourne is gekozen als centraal stadion voor de in 1956 te hou den Olympische Spelen. Dit besluit is genomen in een bijzondere bijeenkomst van afgevaardigden van de fe derale regering bij wie de premier Robert Menzies, van de regering van de staat Vic toria, van het gemeentebestuur van Mel bourne en van het Australische Olympische comité. Na afloop deelde de premier van Victoria, John Cain, die de vergadering ge leid had, mede dat tevens besloten was om Avery Brundage, president van het I.O.C., telegrafisch uit te nodigen naar Melbourne t;e komen om het cricket stadion te bezich tigen. Het I.O.C. had destijds zijn goedkeuring gehecht' aan de inrichting van het voetbal stadion te Carlton voor de Spelen. De werk zaamheden aan dit stadion werden echter stop gezet toen een nieuwe raming uitwees, dat de werkelijke kosten de oorspronkelijke raming van VA millioen Australische pon den (ruim 10'A millioen gulden) met onge veer 750.000 pond zouden overtreffen. Naar verluidt zouden de totale kosten van de inrichting van het cricket stadion te Mel bourne voor de Spelen ongeveer 850.000 Australische ponden (7.233.000 gulden) be dragen. G.V. Simson-Vendel Met het oog op de uitvoeringen op 7. 14 en 21 Februari, worden alle leden van het vendel dringend verzocht Donderdag de re petitie te bezoeken. Zaandams Vrouwenkoor Dames komt geregeld op de repetities, daar wij over een paar maanden voor dc radio moeten zingen. Elk lid neemt een nieuw lid mee. vooral sopranen zijn welkom. Jubilerend Neptunus wil intern, waterpoloduel organiseren TVfits de financiële opzet slaagt, zal aan het jubileum van de zestig jaar bestaande Zaandamse waterpolo- en zwemvereniging Neptunus een bijzondere glans worden gegeven. Het ligt nl. in de bedoeling, dat de internationale waterpolowed- strijd HollandBelgië in Juli in de Voorzaan, nabij de bootsteiger, te Zaandam zal worden gespeeld. Neptunus heeft hiertoe een aanvrage ingediend bij de KNZB, die een en ander welwillend in overweging heeft genomen. Hoewel de Zaandammers financiëel niet sterk zijn, hopen zij tóch het jubileum op een waar dige wijze te vieren. Met de Zaandamse Gemeenschap zijn besprekingen gevoerd en men heeft de toezegging gekregen, dat er een aanbevelingscommissie, waarvan de heer J. Kruyver (sectie Sport Z.G.) voorzitter zal zijn, in het leven wordt geroepen. Deze commissie zal zich garant stellen voor het ontbrekende bedrag. Nóg twee verenigingen hebben zich candidaat gesteld voor het organiseren van Holland—België, zodat de Zaanse waterpololiefhebbers nog geen illusies mogen koesteren. FINAN'CIëN VORMEN GROOT PROBLEEM Tiet bedrag dat nodig is, loopt in de hon- derden guldens. Ten eerste moet Nep tunus een zeker fondsbedrag storten (f750) en verder dient het Internationale waterpolo- gezelschap (50 man) te worden gehuisvest. De de bootsteiger moet een tribune komen enz. Tijdens de jaarvergadering van gisteravond in De Posthoorn te Zaandam legde de voor zitter, de heer H. van 't Hof. er dan ook met klem de nadruk op, dat dit alles nog plannen zijn. De receptie wordt gehouden op 11 Juli; de feestavond is waarschijnlijk op 12 Juli. Er is een verloting op touw gezet en voorts een steunbonnenactie, die enigszins in de financiële tekorten tegemoet zullen komen. Aan de vergadering werd goedkeuring gevx-aagd het jubileumprogramma zo mo gelijk uit te voeren. Deze werd het be stuur grif gegeven. In zijn jaarverslag wekte de secretaris de heer Bob Zon, de Neptunus- lëden op méér de training te gaan bezoeken, opdat de zwem- en waterpoloprestaties op een hoger peil komen. „Een lichtpunt is, dat wij tweede-klasser zijn geworden. Laten we ons echter handhaven!" De polosecretaris, de heer Gerrit Schoen, vroeg de waterpolo- teams gezamenlijk te komen trainen. Keurig verzorgd was ook het jaarverslag van de penningmeesteresse, mej. Jenny Zoet, die gewag kon maken van een klein saldo. De kascommissie verleende Jenny namens de heer Piet Thesing décharge en de voorzitter sprak zijn erkentelijkheid uit over haar stip te werkwijze. Prijs voor Paula Hey Jubileumverloting: van de 80 boekjes zijn er reeds 56 uitgegeven. De resteren de 24 moeten nog in omloop worden ge bracht. De prestatieprijs (het sportboek „Het water in") ging naar Paula Hey, die vóór 1 Januari jl. de meeste loten had ver kocht. Onder hartelijk applaus overhan digde' de voorzitter Paula de prestatie- prijs en stelde haar ten voorbeeld. De aftredende heer Gerrit Schoen werd in het bestuur herkozen. Verder gaven de le den, na stemming, hun goedkeuring aan de benoeming van de heren Ru Kliffen (zwem- secretaris) en Piet Thesing commissaris) als bestuurslid. De heren Aart Meijer en H. Vis ser bedankten tussentijds. Hierna volgde de verkiezing van diverse commissies. PPC: de heren Bos, P. Thesing, H. Marinus, B. Zon z.v.v. Het ZW-Nieuws verschijnt deze week niet. De spelers zullen worden geconvo ceerd. Willen onze bezorgers volgende week weer voor tijdige bezorging van het clubblad zorgen? Het programma voor Zondag: 2.30 u. ZW OSV; 2.30 u. KW 3—ZW 2, per fiets 1.15 u.; 10 u. ZW 3—RCZ 3; 12 u. ZW 4—GVO 4; V2. u. KFC 8—ZW 5, terrein achter het ODIZ-veld; 2.30 u. ZFC 10—ZW 7, ZFC-B- terein; 10 u. KW 5—ZVV 8. per fiets 9.15 u.; 2.30 u. ZW jun. AODIZ jun. A: 12 u. RCZ jun. B—ZW jun. B; 2.30 u. WFC jun. D—ZW jun. C, per fiets 1.30 u.: 1.15 u. ZW adsp. aKFC adsp. a; 10 u. OSV adsp. c ZVV adsp. b, per fiets 8.45 u.; 12 u. ZW adsp. cOSV adsp. d; 12 u. ZFC adsp. e ZW adsp. d. A-terrein. Zaandamse aanvoerder kreeg ongeluk Bij de belangrijke tafeltenniswedstrijd, die in de sociëteit Ons Genoegen te Krommenie plaats vond tussen Rivalen en ZTTC, over kwam de Zaandamse aanvoerder Kees Schuddeboom een ernstige voetblessure. Reeds bij de eerste partij van deze wedstrijd, die waarschijnlijk zal uitmaken welke van de twee clubs op de tweede plaats van de hoogste Zaanse klasse zal gaan eindigen, raakte Schuddeboom bij een achterwaartse 'manoeuvre met zijn voet bekneld tussen de vloer en de onderkant van de zich tegen de wand bevindende smalle verwarmingsbui zen. De ZTTC-er kreeg hierdeor een gapen de wond aan zijn hiel, waardoor verder spelen uiteraard onmogelijk was. De thuis club bood aan om de wedstrijd af te gelas ten, doch de overige ZTTC-ers verkozen door te spelen. Dc eerste game tussen B. Baars en K. Schuddeboom moest bij een 1714 stand voor het jeugdige Rivalen-lid door het ongeval beëindigd worden; dit drukte tevens zijn stempel op het verdere verloop van deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd. Rivalen behaalde daardoor een onbevredigende 7—3 zege hetgeen de Krommenieërs met twee punten voorsprong op ZTTC, onder leider TTB, op de tweede plaats bracht. A.V. Zaanland geen indoortraining in en A. Meijer. Deze commissie zegde toe haar activiteit uit te breiden. Technische Com missie: de heren G. Schoen, R. Kliffen, Boter- man, A. Meijer en mej. Jenny Zoet. Finan ciële commissie: mej. Jenny Zoet en de he ren P. Thesing, B. Zon en N. Waerts. Kas commissie: de heren A. Meijer, Boterman en Dekker. Waterpolotournooi Op 28 Juni organiseert Neptunus een 2 km. zwemwedstrijd en een 1 km. prestatietocht. Op 19 Juli is er een waterpolotournooi en waarschijnlijk op 2 Augustus nog een zwem- evenement. De commissaris van materiaal, de heer N. Waerts, zei dat Neptunus twee poloballen en een -watch nodig heeft. Veel bezit de jubilaresse niet meer. Aan de Z.G. zal gevraagd worden naar de film van de bevrijdingsfeesten om deze tijdens het feest voor dc jeugd, t.g.v. het jubileum, te vertonen. In zijn sluitings woord wekte de voorzitter de leden tot eensgezindheid op en medewerking, op dat het jubileum zal slagen. Advertentie LM. i 11 o o s werkende: met de el fe 'n z W/TSAL preparaat K.V.V. - CANTINE IN NIEUW KLEED De cantine van de Krommenieër voetbal club KW heeft een geheel ander aanzien gekregen. Diverse verbeteringen zijn aan gebracht. Door het uitzagen van een tussen- schot is een prachtige ruime cantine ver kregen. Twee tafeltjes met tegen de wan den flinke zitbanken, geven aan deze uttbreiding een zeker cachet. Als de kleed kamer moet worden gebruikt, wordt het schot normaal op de oude plaats terugge schoven. Dank zij enige leden is de cantine van een nieuw verflaagje voorzien, zodat men kan spreken van een grondige restau ratie. K.V.V. - jeugd in Julr naar Apeldoorn Voor de jeugduitwisseling met Apeldoorn- se Boys bestaat van KVV-zijde grote be langstelling. De datum van dit uitstapje naar Apeldoorn is voorlopig vastgesteld op Za terdag en Zondag 4-5 Juli a.s. De autobus sen zijn reeds volgeboekt. Gisteravond begonnen OM DE ZAANSE BILJART- TITEL 3 -4.50 Gisteravond begon in het R.K. Vereni gingsgebouw te Zaandam de strijd om het Zaanse biljartkampioenschap moy. 3-4.50. Biljartclub DTS heeft de organisatie in han den. Na de eerste speelavond hebben Ver- kooyen en Jonker de leiding. De uitslagen waren: 141 36 18 3.91 36 19 4.16 150 42 18 3.57 42 19 3.16 81 17 4.83 31 17 2.83 40 26 3.75 40 37 2.70 36 15 3.05 38 17 4.16 34 12 3.08 150 34 18 4.41 150 38 25 3.94 38 10 1.84 150 42 19 3£7 42 22 2.76 HOCKEY-PROGRAMMA GEHANDHAAFD Het hockey-programma van Zondag 8 Fe bruari is vervangen door dat van Zondag 1 Februari, uiteraard met uitzondering van de wedstrijden welke op 1 Februari zijn ge speeld. Record in ruim 80-jarig bestaan Ledenstop door zalennood! de jaarvergadering in de bovenzaal van Ons Genoegen te Krommenie van de gymnastiekvereniging Lycurgus- Hygiëa memoreerde Voorzitter C. Woud met trots het ongekende aantal leden van zijn vereniging, t.w. 612. Sedert de oprichting, ruim 80 jaar geleden, is dit aantal nog niet voorgekomen. Nog even werd stilgestaan bij de viering van het 80-jarig bestaan, waarbij de opgevoerde revue Confetti grote waardering genoot. Na de gebruikelijke jaarverslagen werd hulde gebracht aan het bestuur t.a.v. het beleid. Ook voor dit jaar onderging dit bij de verkiezing geen verandering en ziet er als volgt uit: C. Woud, voorzitter; tweede voorzitster T. Noom; Secretares se Mevr. Frissel-De Jong; tweede secre taris H. Tjakkes; penningmeester K. Kingma; tweede penningmeester K. v. Vaalen en commissaris J. Pot. Als vaan deldraagster bedankte mej. A. Bak. Zij vervulde deze ere-functie tien jaar. Be noemd werd hiervoor mej. G. Kreyger. Haar verkiezing verkreeg zij door haar sympathiek gedrag en opofferingsgezind heid voor de vereniging. Voor haar hulp vaardigheid mocht zij tevens een kleine attentie in ontvangst nemen. Het bekend maken van de gemeente lijke subsidie werd met een warm ap plaus ontvangen. Het bestuur betuigde B. en W. hiervoor erkentelijkheid. Vanwege het grote aantal leden, als mede de nijpende zalennood, is het Lycurgus-Hygiëa welhaast niet meer mogelijk nieuwe leden te noteren. Voor de afd. Huisvrouwen tot 40 jaar is een definitieve ledenstop (vorig jaar twee keer) ingevoerd. Met de huidige bevolkingstoeneming, is het vormen van nieuwe afdelingen een dringende eis. De zalen-nood staat dit ten enenmale in de weg, iets waarvan, aldus de voorzitter, B. en W. volledig op de hoogte zijn. Zij zullen zeker alles in het werk stellen hierin verbetering te brengen. Tot zo lang dient afgewacht te worden. Meervogels heeft veel schade geleden Alle leden en begunstigers van voetbal club Meervogels (Zaandam) wordt drin gend verzocht Zaterdagmiddag a.s. naar het terrein aan de Ringweg te komen om met vereende krachten de stormschade te her stellen. De ballenvangers zijn omgewaaid en er is schade aan het staande materiaal. De werkers dienen zoveel mogelijk gereedschap mede te nemen, want de verenigingsgereed schapskist is niet toereikend. Zonder Uw medewerking is het niet mogelijk het ter rein speelklaar te krijgen voor de wedstrij den van Zondag a.s. Het bestuur rekent op allen. Donderdag geen clubavond. Kolven: WORDT MIK - WIS KAMPIOEN De kolvers van Mik-Wis uit Koog-Zaan dijk bleken, in hun wedstrijd tegen Ons Ge noegen uit Wormer verreweg de sterksten. Van de kolvers uit Wormer wisten alleen de heren Ditmars en Ofman een van beide series te winnen; de heer Kraayer verkreeg een punt. Totaal dus 5 punten, terwijl er 27 punten voor Mik-Wis waren. Hoge series werden er weinig geslagen. De enige, die boven de 50 punten kwam. was de heer N. Dekker van Mik-Wis, die 52 punten sloeg. De Koog-Zaandijker kolvers staan nu met 4 gewonnen wedstrijden uit 5 fraai aan de kop. Het kampioenschap zal hun waarschijn lijk niet meer ontgaan. De stand is: Koog 1 5 4 1 8 3255 Alkmaar 1 3 2 1 4 1784 Krommenie 1 4 1 3 2 2346 Wormer 1 4 1 3 2 2273 Koog 2 2 2 0 4 977 Wormer 2 2 1 1 2 1054 Krommenie 2 2 0 2 0 Na 40-jarige dienst W. W. BAAS (ZAANDAM) GEEN CONSUL MEER Na bijna 40 jaren trouwe dienst heeft de heer W. W. Baas, Westzanerdijk 123, Zaandam, de wens te kennen gegeven zijn functie van terreinconsul te willen neer leggen in verband met zijn gevorderde leeftijd en gezondheidstoestand. Tot heden fungeerde de heer Baas nog als terreinconsul van de Zaandamse voetbal clubs Meervogels, ZFC (C-terrein) en ZVV (Verkade-terrein). De heer Baas is de oudste consul van de afdeling Noord holland. Veertig jaar lang is de heer Baas Zondagsmorgens vroeg als een voet balprogramma was vastgesteld uit de veren geweest om de Zaandamse voetbal velden te keuren. Als grote bijzonderheid moge hierbij gelden, dat de heer Baat vroeger alle Zaandamse voetbalterreinen keurdeAls men hierbij bedenkt, dat het weer in de voetbalperiode meestal van minder prettige aard is het klimaat ib Nederland is nu eenmaal niet zo best behoeft het geen betoog, dat de Noord hollandse voetbalwereld voor deze figuur veel bewondering kan hebben. Ook als scheidsrechter heeft de heer Baas zijn sporen verdiend. Enige tientallen jaren heeft de heer Baas de fluit gehanteerd en wel op een wijze, die waardering ver diende. De voetballers zijn hem veel dank verschuldigd. Bij de vele goede wensen sluiten wij volgaarne de onze aan. Advertentie LM. Chefarine „4" bevat 4 wereldberoemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. 'n 4ije doet wonderen Schaakuitslagen Saende Het le tiental boekte voor de buiten- comp. een 6]/23% overwinning op het VAS V, een overwinning, die weinig vol doening schenkt, gezien het feit, dat VAS slechts met 7 spelers verscheen. De uit slagen luidden: D. Diehle (Saende)H. van Duyvebode (VAS) 10; P. de Vries J. J. Kliffen Vi]A; A. Nieuwenhuizen G. de Jong 3éf2; S. VoornC. de Joode f2Ié; C. van Krimpen—W. Door nebal 10; P. BaasJ. A. IJsenbout 01; E. TolkT. Gerding 01. De drie hang- partijen in de wedstrijd Pion I—Saende I zijn inmiddels door de Bond arbitraal be slist met als resultaat voor beide partyen 1% punt. Hierdoor wordt de totale uit slag 5li4'/2 in het voordeel van Saende. Voor de onderlinge wintercomp. werden nog gespeeld: le klasse: G. de BruinJ. J. A. Zwan afgebr.; 2e klasse: S. Jongh J. H. Dorgelo 1—0; J. P. Daam—J. H. Sombroek afgebr.; 3e klasse: G. de Boer G. Tolk 01; M. VenverlooG. A. Vrij dag 1—0; L. Lijklama—T. Wiggemans 1—0. Advertentie LM. ZO GOEO IUMT VELP0N VRAAG DE JUISTE SOORT Rolf, op weg naar Soho, stak de straat over en ging de Air Street-poort onder door. Hij had een vaag gevoel, dat Gol den Square, waar hij nog kort geleden in een ondergrondse bar had gedronken, ergens in de buurt moest zijn, maar behalve die vage indruk was het stra- tencomplex voor hem volkomen onbe kend. De straat, die hij inging, zag er niet bepaald veelbelovend uit. Niets dan zakelijk-uitziende gebouwen, donker en verlaten voor de nacht. Daar viel niets te verdienen. Hij stapte wat vlugger aan en ging de eerste de beste zijstraat in. Daar was alles nog een en al leven en bedrijvigheid. Het grootste aantal van de winkels en restaurants was nog. open en de bewoners van de huizen, merendeels wat zonderling en uitheems uitziende mannen en vrouwen, zaten nog voor hun deur te praten en te roken. Maar niet een van hen schonk Rolf enige aandacht. Te beoordelen naar de aandacht, die zijn voorbijgaan trok, had hij evengoed een rondzwervende hond kunnen zijn. Blij met die bevestiging van zijn theorie liep hij voort, tot hij aan een gedeelte van de straat kwam, waar de armoedige, verveloze huizen plaats maakten voor gebouwen van moderner allure. Een paar meter verderop ontdek te hij een pas geschilderde inrichting met neonverlichting. Juist toen hij zich afvroeg, tot welke soort van huizen- van-dubieus-allooi deze wel zou be horen, hield een taxi, die van een an dere kant kwam aanrijden, met een ruk voor de bewuste deur stil Gezien het feit, dat dit zijn eerste poging in een geheel nieuwe richting was, kwam Rolf bewonderenswaardig snel in actie. Als een haas schoot hij op de taxi af en voor het tot de chauffeur doordrong, wat hij in zijn schild voer de, deed hij met een ruk het portier open. „Helawat mot jij opeens?", wilde de verontwaardigde chauffeur weten. „Blijf met je knuisten van me taxi af!" Een keurig geschoeid voetje werd op de treeplank gezet en een meisje stapte uiteen slank, jong figuurtje in avondjapon, met een mantel losjes over de blote schouders. Een fijn, ijl parfum omzweefde haar, de frisse geur van lelietjes-van-dalen, die in contrast met de omgeving Rolf bepaald eigenaardig aandeed. „Hindert toch niets," zei ze. „Hij doet toch geen kwaad.de arme man." Ze drukte de verontwaardigde chauf feur de vracht en een flinke fooi in de hand en keerde zich, toen de man mop perend wegreed, naar Rolf. „Dank je wel," zei ze vriendelijk. „Hier heb je wat." Een klein handje stak hem een geld stuk toe en een paar heldere, lichtbruine ogen keken hem meelijdend glimla chend aan. „Buitengewoon aardig van u," zei Rolf met een kleine buiging. „Ik ben u heel dankbaar." De ogen werden groot en rond van verbazing. „O.... ik hoop nietze aarzelde. „Ik heb zo'n gevoel, dat ik me vergist heb." „Helemaal niet." Hij stak het geld stuk in zijn zak. „Integendeel. U heeft me bewaard voor de niet zeer aangena me ervaring om op de Embankment te moeten slapen." Het meisje nam hem vlug van het hoofd tot de voeten op. Ze had een al lerliefst gezichtje, mooi en zacht en met iets in de uitdrukking van haar ogen, dat de indruk gaf van volkomen eerlijk heid en onbevreesdheid. „Sta je er zo slecht voor?" Rolf knikte opgewekt. Ze keek hem met iets van verbaasde nieuwsgierigheid aan. „Je moet me niet kwalijk nemen.maar eerlijk gezegd, zie je er heel anders uit dan de mensen, die gewoonlijk het portier van je taxi open doen." „Best mogelijk," verzekerde Rolf haar. „Dit is ook maar een tijdelijk baantje van meIk ben nog niet zo lang vol komen berooid, weet u!" Weer was het, of ze even aarzelde. dan haalde ze met een vlugge, enigszins verlegen beweging een klein satijnen handtasje te voorschijn en knipte het open. ,,'t Spijt me zo voor je.zei ze dan. „Je wilt dit wel van me aannemen, niet?, Dan heb je in elk geval voor één nacht een goed bed." „Ja, maarzó bedoel ik 't niet Zijn protest kwam te laat. Ze had zich al omgekeerd, haastig, omdat ze niet bedankt wilde worden en voor hij goed besefte, wat er gebeurd was, stond hij met een halve crown in zyn hand haar vlug voortstappend figuurtje na te kijken. Nog even en ze was door de ver lichte deur verdwenen. „Hoeveel heb ze je gegeven, maat?" Een schorrige stem brak Rolfsge- dachtengang af. Hij keerde zich met een ruk om en zag, dat hij niet langer al leen was. Iemand was onhoorbaar naar hem toe gekomen een kleine, vuile vogelverschrikker van een man met vodden in plaats van kleren en een super ongeschoren kin. Zijn lippen, die een poging deden om te lachen, lieten een buitengewoon onsmakelijke collec tie bruine en afgebrokkelde tanden zien Rolf bekeek hem koeltjes. (Wordt vervolgd)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4