Wormerveer offerde al f20*000 Allerlei uit de Zaanstreek Ook bijna f 20*000 in WESTZAAN Kantongerecht Zaandam 4 Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" van Woensdag 4 Februari 1963 Hulpstroom houdt aan NU AL 15 AUTO'S NAAR DEN HAAG WORMERVEER. In onze gemeente is gisteren op royale wijze gegeven voor het noodgebied. Hoewel het officiële be drag pas in de loop van de dag wordt be kend gemaakt, is het bus- en lijst collecte cijfer toch al tot bijna 20.000 gestegen. De Amsterdamse Bank alhier zorgt be langeloos voor de telling van het geld. Dat er gul is bijgedragen, bewijst, om een voorbeeld te noemen, de lijst waar op voor f 1.700 totaal was ingeschreven. Ook de bejaarden, die de kaartmiddag van Ons Huis bezoeken, vergaten hun landgenoten niet. Voor de collecte begon was van hun kant bijv. al een envelop met f 32,23 present. De lijsten boden ver schillende aspecten. Nog steeds stromen kleren, schoenen en meubelen binnen. Gisteren vertrok ken nog vier vrachtauto's (en een per sonenwagen met dekens) naar Den Haag. Het aantal van hier uit gezonden vrachtauto's steeg dus tot 15. Telkens wordt nog gevraagd, of men zich kan opgeven om eventueel evacuê's in huis op te nemen. Opgave kan men hiervan doen op het gemeentehuis. Ook voor het bewijzen van diensten, die mo menteel in Noordholland nog niet ge vraagd worden, kan op dezelfde plaats aangifte geschieden. De jaarvergadering van de Gem. Vrij- wilige Brandweer, die Zaterdagavond zou plaats hebben, is uitgesteld. Ook het „Kraaien"-feest is uitgesteld. De toonzaal van gasbedrijf Zaanstreek- Waterland is heropend. De nieuwe gas- apparaten in de étalage staan er 's avonds nu in een modern neon-„zonnetje". De toonzaal ziet er gezelliger uit dan voor heen. RROEDERDIENST Wormerveer. De burgemeester maakt bekend, dat bij beslissing van de Minister van Oorlog d.d. 26 Januari 1953. nummer 802129. aan Johannes Marinus Will, inge schreven voor de dienstplicht, lichting 1953, uit deze gemeente, met ingang vèn 1 Maart 1953 voorgoed vrijstelling is verleend van dienst als gewoon dienstplichtige, wegens broederdienst. Tegen deze uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het verzoekschrift waarbij beroep wordt in gesteld moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet wor den gediend bij de burgemeester ter ge meente-secretarie. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschi-evene wien de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep be treft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen be slissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Wormerveer, 30 Januari 1953. De burgemeester, J. C. LYCKLAMA Coaster Marken helpt redden Zaandam. Met o.a. 120 bedden aan boord is uit Amsterdam de coaster Mar ken van scheepvaartbedrijf Gruno ver trokken. Drie coaster-kapiteins, de he ren Polder van de Velocitas, Muller van de Prudentia en Van der Werf van de Marvik, met een toevallig in ons land verblijvende Nederlandse arts, die in Ier land zijn praktijk heeft, hebben zich voor hulp aangeboden. Met 300 vluchtelingen uit Brouwershaven kwam het schip gis teren reeds in Rotterdam aan. Vanmor gen is het opnieuw vertrokken. De drie kapiteins lagen toevallig met hun schepen in Amsterdam en boden zich spontaan aan. De N.V. Diepvries Holland, Vredeweg, heeft vergunning verzocht voor het plaatsen van 58 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 456 pk., als mede voor het plaatsen van 33 electro motoren met een gezamenlijk vermogen van 54 pk. en voor het plaatsen van een stoomketel. Eventuele bezwaren tegen een en ander kunnen 13 Februari ten ge meentehuize zowel schriftelijk als monde ling 's morgens om 9 uur worden inge diend. Onze stadgenoot A. Overmeer, J. Bouw meesterstraat 77, zag Zaterdag in onze krant kennis aan de foto van de watersnood 1916. In de schuit op deze foto herkende hij de beeltenissen van zijn vader, W. Overmeer, zijn moeder en twee broers. Het gezin Over meer woonde ten tijde van de watersnood in perceel Belgischestraat 92. Het water stond in de woning van dit gezin 60 cm. boven de vloer; de piano had men er hoog en droog op twee biervaten gezet. Uit een en ander blijkt intussen dat de foto geen vluchtelingen uit Oostzaan betrof, maar stadgenoten van ons. IJSBAAN-PROBLEEM OP FEESTAVOND Zaandam. De eerste feestavond van IJsclub Heemskerck was uitverkocht, zo dat voorzitter J. Does, Zaterdag in Ons Huis het woord kon richten tot een stamp volle zaal. Na het welkom sprak de voorzitter over het probleem „ijsbaan", nu de gemeente het terrein bij de Bern- hardbrug nodig heeft. Er wordt echter overleg gepleegd over een nieuwe plaats. Binnenkort zal hierover meer kunnen wo"den verteld. De avond is buitengewoon goed ge siaagd, dank zij de Zaandamse Verenigde Tonelisten, die voor Heemskerck de klucht van een brave moordenaar hebben opgevoed Een beschouwing over spel en spelers werd reeds eerder in deze ko lommen gegeven, zodat we hier tij tV.a' niet behoeven stt; te staan. Wel racet worden vastgesteld, dat het publiek ook deze avo d weer heeft genoten van deze klucht en de vertolking die Z.V.T., van gaf. Zaterdag a.s. wordt de opvoering voor Heemskerck nog eens heibaald. Bal na hield jong en iets ouder na afloop nog enige uren gezellig bijeen. Alweer 1000 in Krommenie Krommenie. Sinds gisteren is er in onze gemeente nog zo'n 1000 ingebracht voor het N.R.F. Ook goederen blijven toestromen. Wie nog wat heeft te missen, kan dit melden aan het gemeentehuis. Morgenmiddag hoopt men nog 2 auto's te laten rijden voor het halen van goe deren bij ten gemeentehuize genoteerd staande adressen. 'n Gewaarschuwd man Zaandijk. Korpschef D. Christian! ves tigt er de aandacht op, dat het fietsers verboden is op de z.g. notwegen en voet paden te rijden. Dit levert vooral gevaar op voor kinderen. De politie zal geen waarschuwingen meer geven. De ceel der nonchalance Krommenie. Gevonden zijn: zakdoek, gedeelte van jasbeschermer, camouflage jas, 2 shawls, ceintuur, boodschappentas, hamer, schroevendraaier, schoentje, kin- derportemonnaie, kindermuts, enige hand schoenen, insigne, paar glacé handschoe nen, muntbiljet van f 1, nikkelen vier kleurenpotlood, gouden hoedenspeld met kettinkje, boek over electrotechniek, he renhoed, zeildoeken regenbroek, paar blauwe kinderwanten, broodmandje, bruine glacé handschoen en bruine kin derschoen. Verloren zijn: Parkervulpen in étui, emaille broche, beige muts, paar rode wollen kinderwantjes, bruine wollen dameshandschoen, broche met stenen, portemonnaie met ongeveer f 14 en enige ziekenfondsbonnen, bankbiljet van f 10 en muntbiljet van f 1. In Krommenie gooien ze met (rubber) stenen Krommenie. Dat de leden van steen- werpersclub 't Paaltje gistermiddag bin nen hun eerste onderlinge wedstrijd konden houden, kwam omdat zij geen echte straatklinkers gebruikten. Zy had den van de Verblifa rubber 'blokken van dezelfde afmetingen als straatstenen ge kregen, waarna de heren letterlijk raak konden gooien in de achterzaal van So ciëteit O. G. De heer Bogte had deze zaal welwillend aan de steenwerpers af gestaan en zij kregen er nog een rokertje van hem bij. Volgende week Donderdag gaan de steenwerpers weer een wedstrijd houden. In verband met de overstromingsramp stelt men de uitvoeringen van Uit Eigen Kring en de feestavond van Steun Wet tig Gezag alhier uit tot nader -,e bepalen datum. Onze plaatsgenote mej. D. C. Scholtens behaalde in het Stadsziekenhuis te Hoorn het diploma A ziekenverpleging. In bioscoop Centraal draait ook de reportage over de watersnood. Om stil van te worden OVERSTELPEND VEEL UIT ASSENDELFT Assendelft. Wij waren er stil van, tóen we gisteravond in de werkplaats van aan nemersbedrijf Van het Veer kwamen, waar we het resultaat zagen van een dag hard werken. Grote hoeveelheden kle dingstukken, schoenen, wiegen, kinder wagens enz. waren daar bijeengebracht door de leden van de Brandweer, Rode Kruis, EHBO en vele ondernemers in onze gemeente, die over een vrachtauto beschikken. Een groot aantal vrouwen, meisjes, mannen en jongens was er be zig, in allerijl alles te sorteren en in te pakken. Verschillende afdelingen werden ge maakt en uit die afdelingen stapelde men de pakken op de buiten staande auto's. Het is werkelijk fantastisch, zoals de ingezetenen onzer gemeente hebben ge geven. Zelfs nieuwe costuums, overhem den, babygoed en dameskleren troffen wij onder de enorme hoeveelheid kleding stukken. Om ongeveer 10 uur was alles gereed voor het transport. De twee lange trai lers van Van Ham en Kwantes waren geheel volgeladen met de goederen en nog dezelfde avond zijn de wagens naar Den Haag gereden, waar alles is afge leverd. Vandaag heeft de geldinzameling plaats en wij verwachten, dat ieder in on ze gemeente op z'n royaalst voor de dag zal komen. Gisteren maakten wij melding van de spontane offervaardigheid van het per soneel van de fa. Luyt en Co, dat met de 14 man, die er werkten, een snipperdag op offerde en zo een bedrag van f 273,32 op bracht. De directie is getroffen door de spontane medewerking van haar perso neel en stelde een bedrag van f2500 be schikbaar voor het Rampenfonds. Rijkspolitie neemt foto's op plaats van ongeval Assendelft. De heer P. Heynen, die gisteravond naar het Gem. Ziekenhuis te Zaandam is gebracht, na het ernstig on geval dat hem bij de C.M.C.-fabriek over kwam, heeft een rustige nacht gehad. Hoewel de toestand nog ernstig is, is le vensgevaar geweken. De Rijkspolitie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Op de plaats van het ongeval zijn foto's genomen van de heistelling, terwijl er ook deskundigen op het terrein van het ongeval kwamen om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak. Cadeaux uit Wormer voor de schoolarts Wormer. In haar woning, Zaanweg 116 te Wormerveer, kreeg de schoolarts, mevr. Peters—Weissing, gistermiddag onze jeugdige plaatsgenoot Klaas Kooyman op bezoek. Hij bracht voor haar een grote fruitmand en een bloemenbak mee: de tastbare blijken van dank voor haar werk als schoolarts in onze gemeente en Jisp. Omdat mevr. Peters haar werk neerlegt, bereidden de leerlingen van de lagere scholen en kleuterscholen alhier en in Jisp haar deze attentie, die zij buiten gewoon op prijs stelde. De schooljeugd had zelf het geld voor deze geschenken bijeengebracht. In 'het comité, dat de inzameling voor de rampgebieden alhier organiseer'', hebben ook de hoofden van scholen zit ting. Jisp kwam ook goed voor de dag Jisp. In onze gemeente is bij de hulp actie voor de rampgebieden f 1842.60 op gehaald. De bewoners van Spijkerboor en de Kanaaldijk namen hiervan f 763.10 voor hun rekening. Het waren de dames in onze gemeente, die zorgden, dat dit geld bijeenkwam. De prestatie is des te groter, omdat onze gemeente zo'n 763 in woners telt. Met het inzamelen van kleding, schoei sel en meer dergelijke nuttige zaken be lastten de heren zich. Dat zij succes had den, bewijst de in het gymnastieklokaal opgestapelde voorraad. Gisteren al is men er met man en macht aan het sorteren ge slagen, opdat hopelijk vanmorgen al met verzending van de hulpgoederen kan wor den begonnen. Voor het N.R.F. WESTZAAN. Gisteravond was in onze gemeente middels lijsten f 17.514 opge bracht voor het N.R.F. Daarbij kwam nog f2249,94 van de bussencollecte; to taal dus f 19.763,94. Dit betekent, dat er onze gemeente per inwoner ruim f 5,50 is opgeofferd. Bijna 24 uur na hun vertrek zijn gis teravond onze twee plaatsgenoten Van Leeuwen en De Boer, na het eerste goe derentransport naar Terneuzen, hier te ruggekomen. De terugreis ging weer over België. Later in Bergen op Zoom zijn enige medici, Rode Kruis-helpers en ver pleegsters afgezet, die op geen andere manier deze Brabantse stad konden be reiken. Vanmorgen is de dankbrief van burgemeester Tellegen uit Terneuzen aan burgemeester Vijlbrief alhier overhan digd. Buurtvereniging „Noord": Twee uitvoeringen kostten ƒ500 Westzaan. Er bestond voor de jaarver gadering van de Buurtvereniging Noord dezer dagen in De Viersprong geen grote belangstelling. Van de 300 leden waren ei 20 aanwezig toen voorzitter R. Keff open de. Het was typerend dat vrijwel alleen ouderen ter vergadering kwamen, die hun sporen in allerlei functies al hebben ver diend. Vanzelfsprekend werd betreurd dat zo weinig ijs was gekomen waardoor de activiteit zich tot de zomerevenementen en de uitvoeringen beperkte. Secretaris D. de Vente gaf hier een uitgebreid ver-slag van. De toneelgroep van Z.V.V. zal op 28 Fe bruari en 7 Maart „De hele stad is er vol van" ten tonele brengen. De heer Jo van der Werff, die na het vertrek van penningmeester W. Dirlcsen het financiële beheer heeft overgenomen, rapporteerde dat slechts een klein saldo aanwezig was. Er was nogal wat critiek op beide vorige uitvoeringen. Deze had den ruim 500 gekost en dit vonden de meeste leden te duur gezien het program ma. Men is nu in elk geval goedkoper uit. De bestuursverkiezing kon niet door gaan daar geen candidaten aanwezig wa ren. Het bestuur werd gemachtigd zelf Neem 50 mensen mee KOOG. Een dame alhier, die on bekend wenst te blijven, heeft, zo vernemen wij, te kennen gegeven plaats te hebben voor 20 d 25 ge- evacueerden. Voorts wil zij de kos ten (voeding etc.) dragen voor vijf tig van deze mensen. Zij deed dit aanbod, toen zij vernam, dat van de N.V. Zakkenhandel P. Jonker Maandag en gisteren vele duizen den zakken met auto's uit onze ge meente naar de gebieden rond Steenbergen zijn vervoerd. Aan de fa. Deijle. die gisteren een vracht verzond paf zij hei bericht nee: „Neem als 'f i-nn "ij'ffin mensen in Uw wage" mg ik zorg voor de rest" STEEDS MEER VOOR HET RAMPGEBIED Koog-Zaandijk. In het lokaal aan de Jan Bestevaerstraat te Koog komen nog voortdurend goederen binnen. Grote sta pels staan er zorgvuldig gesorteerd en ingepakt klaar voor verzending. Gister middag waren in de raadzaal te Zaandijk enige dames en de heer Westrik druk in de weer met het sorteren van nageko men goederen. Een grote hoeveelheid is gebracht naar het centrale punt in de Jan Bestevaerstraat. (Vervolg van pag. 2). De man met papieren Uit Oostzaan was de pluimveehouder C. H. gekomen, die zichtbaar steunde op een bundel paperassen, waarvan wij grote onthullingen verwachtten. De soep werd echter niet zo heet gegeten H. had last van varkenspest gehad zijn vee althans en zes weken lang had zulks bij zijn bedrijf vermeld ge staan. eerst op ceyi schuur, later op een boom bij de weg. Na die zes weken bad H. nog geen controleurs gezien, die dat kenteken, nu alles weer gezond was. zouden komen weghalen en dus deed hij dat zelf maar. Daarna stapte hij naar de burgemeester om te gaan zeggen wat hij gedaan had. Zo kwam hij voor de kan tonrechter. „Door m'n eerlijkheid, edel achtbare!" riep H. uit. „Als ik had ge zegd, dat dat papier was afgewaaid, dan had er geen haan naar gekraaid!" „Toch mooht u dat kenteken niet verwijde ren", vond mr. Pitlo. „Het lijkt me een uiting van verzet tegen alle mogelijke con trole." H. was zeer verontwaardigd. Daar was niets van aan! Er was toch geen var kenspest meer!De rechter besloot de zaak aan te houden om getuigen te kunnen horen. En H. pakte zijn papieren fveer bij elkaar. Ze waren niet ter sprake gekomen De chauffeur S.R. uit Zaandam had het niet zo nauw genomen met de oprij-voor schriften, die bij de brug in de Stationsstraat gelden. Jammer voor hem had er in de auto, die hij geen voorrang verleende, politie ge zeten. De eis was f20, maar omdat hij niet zoveel verdient mocht R. f 12 betalen of 5 dagen gaan zitten. De Amsterdamse ver tegenwoordiger C. A. de B. trad correcter voor de balie dan hij op de weg met zijn motor was geweest. Zijn papieren klopten niet. Dat kost hem nu f3 of 1 dag. Een tweede „motor"-geval was de Zaandamse matroos G. v. B. Deze had geen rijbewijs toen hij in de Wilhelminastraat zijn knalpot aansloeg en weegreed. Zijn haast kwam hem op een proces-verbaal te staan. Eis f80 of 12 dagen. Vonnis f20. „En doe dat nu niet meer, jongen", besloot de rechter, „het gaat me werkelijk aan m'n hart je zo'n grote boete te moeten laten betalen". Operetteclub De gedaagde J. v. d. G., fabrieksarbeider uit Wormerveer, zei voorzitter van een operettevereniging te zijn. Met nog enige zangers had hij voor de Waakzaamheid op de Koog de fiets neergezet, omdat de stalling nog niet open was. De gérant. B. zou wel een oogje in het zeil houden. Maar dat deden ook een paar agenten en toen deze de kans schoon zagen ging het schuldig-geachte deel van de operettevereniging op de bon. Ge tuige B. verklaarde de fietsen geen ogenblik uit het oog te hebben verloren. ..En boven dien, ze stonden op een binnenpleintje, van de weg gescheiden door een heg. Fietsen dieven hadden dat risico nooit genomen." 8 Maart a.s. zullen de agenten hun visie op de zaak kunnen geven. Op die datum wor den ook de andere geverbaliseerden ver wacht. Misschien kunnen ze vóór de zitting een nummertje weggeven Wie een auto naar Monnikendam rijdt om deze aldaar te laten repareren, moet dit in zijn werkboekje vermelden, ook al verricht hij met deze rit geen werk. Dit vernam de expediteur L. W. uit Zaandam, die had ge dacht in dit geval vrijuit te gaan. „U raakt op zo'n tocht evengoed vermoeid", aldus de rechter, „en zo'n werkboekje dient om over vermoeidheid bij chauffeurs te voorkomen". Vonnis f3. De transportondernemer J. B. uit Zaandam had geen achterlicht op zijn vrachtauto. Nu heeft hij dat wèl. Maar die f8 is hij tóch kwijt, want de kantonrechter houdt niet van mosterd na de maaltijd. De gemeente-arbeider M. W. uit Kromme nie verleende geen voorrang aan een auto toen hij met een handwagen door zijn ge meente trok. Er kwam een botsing uit voort, resulterend in twee gekneusde ribben en een gebroken horlogeketting voor W. Nu wilden deze heren hem nog veroordelen óók! „Ik heb heus m'n portie wel gehad, edelacht bare", klaagde hij, „als die automobilist had uitgekeken was ér niets gebeurd". In hoe verre de rechter de gekneusde ribben vol doende acht zal na nader onderzoek op 3 Maart worden uitgemaakt. Harde woorden vielen er in de zaak vah de chauffeur K. P. de H. uit Hillegom, die, komende van de Büllekerk, zijn auto plotse ling het Bakkerspad had ingedraaid en op die manier een bakfiets, die niet meer rem men noch uitwijken kon, had gekraakt. De bestuurder van de bakfiets, de magazijnbe diende A. W„ had naar zijn zeggen de aan rijding niet kunnen voorkomen, daar de ge daagde onverwachts afzwenkte. De H. was van mening, dat de jongen een duivels kunstenaar moest zijn geweest om op ge noemde wijze te kunnen verongelukken, daar W-, toen de auto hem passeerde, juist tegen een lantaarnpaal was gereden en op de stoep stond. W.: „Niks van aan! Toen hij me pas seerde kwam ik nèt weer op gang. Hy reed bovendien maar een matig vaartje, zodat ik dicht achter hem bleef." „En na de botsing zei je, dat je me had willen inhalen!" blafte de chauffeur. „Ja", was het antwoord, „dat had ik eerst willen doen, maar daar heb ik al gauw van afgezien. 'Bovendien had ik u dan links moeten passeren." De bedrijfschef G. Z. had het ongeluk van uit de winkel van Eijer zien gebeuren. Ook zijn verklaringen belastten De H., die tenslotte met f 15 en f 80 boete genoegen moest nemen. Bovendien veroordeelde de kantonrechter hem tot de betaling van de civiele vordering van f 16,75 voor de schade aan de bakfiets, ingediend door de winkelier C. K., patroon van de magazijnbediende. voor aanvulling te zorgen. De kascommis- sie wordt gevormd door de heren Jb. Kuyt en C. Groot. Met algemene stemmen werd besloten voor de K.N.S.B. te bedanken. Men vond de dertig gulden weggegooid geld, te meer daar de baan geen grote wedstrijden toe laat. Zaterdag nam mej. A. May afscheid als onderwijzeres aan de Noorderkleuter school. Mej. T. Starreveld van Uitgeest zal haar opvolgen, De Prins was stampvol publiek, toen Zaterdagavond gymnastiekvereniging Jahn haar tweede uitvoering speciaal door de Noorderadspiranten verzorgd gaf. De deelneming was groter dan de vo rige week, zodat het programma meer tijd in beslag nam. De gymnastiekoeifeningen van „Jahn", die vandaag en morgen zouden worden gehouden, gaan, behoudens die voor ju nioren-jongens, niet door. Goederen van Zaandijk in circus opgeslagen Zaandijk. Twee grote vrachtauto's van de fa. Jb. Pielkenrood en een van de aardewerkhandel fa. J. Schipper brach ten Maandag 10 a 12 ton goederen naar Den Haag. In elke auto zaten naast da chauffeur een paar geleiders. Men startte 's avonds 7 uur bij het gemeentehuis. Bij Den Haag aangekomen werd de colonno opgewacht door een motorrijder, die Z9 bracht, waar ze wilden zijn. Op de aangegeven plaats één van da 184 waar men de goederen zou afleve ren, was men al boordevol. Toen is gere den naar het circusgebouw van Strass burger in Scheveningen. Tientallen wa gens zijn daar gelost. De lossers hadden een lange „ketting" gevormd van meer dan 100 man, waarlangs de goederen van hand tot hand gingen. Om 1 uur waren de Zaandijkers klaar. Ze boden nog aajj één der wagens voor vervoer achter t$ laten. Dit bleek echter niet nodig, er waren wagens genoeg. Om ongeveer kwart over 3 was men alhier terug. Tal rijke andere colonnes werden zowel op de heen- als op de terugreis opgemerkt. Bioscoop Centrum alhier begint vandaag met de vertoning van de reportage over de overstromingsramp. Heden overleed mijn innig geliefde Vrouw en onze zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder TRIJNTJE SCHUIT Echtgen. van N. MAIJ in de ouderdom van bijna 78 jaar. „Haar leven was liefde" Uit aller naam: N. MAIJ Kinderen en Kleinkinderen Zaandam, 3 Febr. '53 Bloemgracht 101 Huisje 9. De begrafenis is be paald op Zaterdag 7 Februari a.s. des v.m. 10.30 uur van huis. WAARDEBON geldig tot 31 Maart een natuurlijke permanent-wave tijd. van f 6.— voor f 3.Maison Modern, Zeedijk 121, tel. 47671, A'dam. Reparatie Bontwerken WaisonTUMMERS Zaanweg 30 tel. 81737 WORMERVEER uime «ortering Bont- antels en Bontgarnering AANGEBODEN SUBELEN, bedden, ta- •Ikleden enz. Balatum f3.10 p. m. Betalingen in overleg. Komt eens met ons praten we vinden het wel. Meubelhuis Centrum, Ged. Gracht 39, Tel. 2038 TE KOOP 5 tons Diamond vrachtauto 1938 open laad bak, prima staat. Bevr. A. Mulder, Verhuizingen en Transp., Lindenlaan 40, Tel. 82266, Wormerveer. UW WONING VAN A—Z ingericht. Betaling in zes maanden. „De Koning van Zweden", Keizersgracht 149, Amsterdam. GEVRAAGD Boeken en muziek te koop gevr. R. Das. Jodenbreestr. 2, le et., Amsterdam. Nat. hampenfonds gironummer 9575 Den Haag PieterSchoenjiZaGnN.v. VERF- EN VERNISFABRIKANTEN ZAANDAM heeft op haar afdeling ADMINISTRATIE •plaats voor Ie. een accurate ponster Zy, die met het Hollerithsysteem be kend zijn, genieten de voorkeur 2e. Jongste bediende (mnl.) minimum opleiding ULO; leeftijd 16 a 17 jaar. 3e. aank. bediende (vrl.) uitsluitend voor administratief werk 4e. assistent met kennis van assurantiezaken; leeftijd 20—24 jaar. Sollicitaties in handschrift met vermelding van opleiding, leeftijd, huidige en vorige werkkring te richten aan Afdeling Perso neelszaken.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3