Zwitsaletten De zwarte lijst van Zeeland is nog niet vol geschreven HELDENMOED WERD DIKWIJLS MET DE DOOD BETAALD Walcheren en Zuid-Beveland voor een groot deel behouden DAAR GING DE LIEFDE SCHERPE HOEST ABDIJSIROOP BESTRIJD DIE GRIEP! Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiii WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 (Van een eigen redacteur) HALSTEREN, 3 FEBRUARI Zeeland heeft een zware tol betaald aan de alles vernielende elementen, die ons land in rouw dompelden. Het aantal slachtoffers dat het leven liet in het woeste, zeewater, stijgt voortdurend en men durft nauwelijks meer te denken aan de eindcijfers van de dodenlijst. Aan de overspoelde Bijmoerpolder vóór de vrijwel geheel weggeslagen dijk tussen Bergen op Zoom en Tholen staat een groepje mannen te staren over de wijde vlakte. Een boot stevent in de ric hting van het dorp, waar het drukker is dan ooit vanwege het militaire vervoer. De boot brengt weer eens het lijk van een der vele verdronken polderbewoners. Het is het vierde vandaag. Daarmede is het getal doden de 60 reeds gepasseerd. De lijken worden geborgen in een Rode Kruis-gebonw, waar nonnen biddend neerknielen. Koningin Juliana, die vanmiddag een bezoek aan het zwaar getroffen Halsteren brengt, richt, vergezeld van de burgemeester, haar schre den naar deze geïmproviseerde dodenhui. Haar gelaat verraadt diepe ernst. Er heerst een serene stilte. Dit schouwspel is aangrijpend. Het schrijft een der blad zijden van het boek der Zeeuwse historie. Het dorp Halsteren ligt enige kilo meters Noordwaarts van Bergen op Zoom, op de zandrug naast de Bij moerpolder. Er achter strekken zich de Auvergne- en Theodoruspolders uit, waarin de boeren woonden en hun landarbeiders. Evenals alle andere pol derbewoners van Zeeland werden zij in de nacht van Zaterdag op Zondag wreedaardig besprongen door de springvloed en de storm. Wie het dichtst bij de zandkant huisde, kon wadend door het verras send snel stromende water vluchten, wie naar de zolders moest vluchten kwam in de han der verschrikking. Over het lot dergenen, die probeer den Tholen te bereiken wordt het liefst gezwegen. Zjj staan nog op de lijst der ver misten, maar iedereen leeft in de angst, dat hun namen op die an dere lijst zullen komen. De Zwarte lijst van Zeeland, die helaas nog lang niet volgeschreven is. Iedere nieuwe dag spoelen slacht offers aan, de lichamen verkrampt in de worsteling om lijfsbehoud. Er wor den schattingen gemaakt. De zwaar beproefde Zeeuwen, die wel apathisch lijken, zeggen er niets van. Hun vrees voor morgen is zo oneindig veel groter dan de cijfers van vandaag. Er is een grote wagen met nieu we kleding, schoeisel, medicamenten en levensmiddelen gearriveerd uit Zutphen, waar de middenstanders niet minder dan ter waarde van f 26 000 uit hun zaken bijeen brachten; De begeleiders zullen zelf de uitdeling on der de honderden van alles berooide polderbewoners houden in, een door de gemeente beschikbaar gesteld lokaal. Een voor één komen ze binnen, vrou wen, mannen en kinderen. Kinderen, die hun vader en moeder niet terug zullen zien. Een knaap wordt in de kleren ge sloken en mag een paar nieuwe schoe nen passen. Bruine of zwarte? Gela len staart hij naar de ruime voor raad. Die paar mooie bruine? Nee meneer, nu maar zwarte. Wat moet er in dit wezenhoofdje omgaan Er komen moeders, die over enige dagen een baby verwachten en niets meer bezitten. Zy krijgen een com plete uitzet. Er is een joch, dat voor twee broer- KONINKLIJK BEZOEK AAN GETEISTERDE STREKEN Dinsdag heeft Koningin Juliana we derom een bezoek gebracht aan de getroffen streken. Gedurende ongeveer twaalf uur heeft zy per vliegtuig vluchten gemaakt of reed, waar zulks mogelyk was. per auto; rit deed zy om beter contact met de bevolking te kunnen onderhouden. Zy verklaarde, zeer getroffen te zyn door de perfecte samenwerking van alle instanties. In de Brabantse dorp es Fynaart en Hal steren onderhield de koningin zich ge ruime tijd met ecacué's en met leden van de militaire reddingsploegen. Ook Prinses Wilhelmina heeft weer van haar medeleven blijk gegeven. Met een bestelwagen reed zii Zierik- zee binnen. Daar speelden zich ont roerende taferelen af. De bewoners verdrongen zich schreiend om de wa gen en drukten woordeloos de handen van de prinses. Zacht zeide zij: Ik kan niet anders zeggen, mijn innige deel neming. Vlak voor Stavenisse pas seerde een Amsterdamse rondvaart boot met vluchtelingen. Wind en re gen trotserend verscheen prinses Wil helmina aan dek. Toen de vluchtelin gen haar zagen, rukten de mannen de hoofddeksels af en een vrouw riep: Prinses dank. REDERIJEN GEVENEEN MILLIOEN 's-GRAVENHAGE. De rederijen, die de grote vaart beoefenen, hebben gezamenlijk een bedrag van een mil- lioen gulden beschikbaar gesteld aan het nationaal rampenfonds. Aangenomen mag worden, dat Dins dagavond bij het Nationaal Rampen fonds in totaal reeds een bedrag van meer dan f 3.000.000 was binnenge komen. Inzameling van veevoer "s-GRAVENHAGE. Over het ge hele land, onder andere in Noord-Hol land worden inzamelingen voorbereid van hooi en ander ruwvoeder ten be hoeve van het geëvacueerde vee. Naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel-voorziening mededeelt, zul len spoedig regelingen worden getrof fen om de over het gehele land voor het geëvacueerde vee aangeboden hoe veelheden ruwvoeder, hooi, voederbie ten enz. op georganiseerde wijze ter beschikking te stellen van hen die het vee hebben opgenomen. Over enige da gen kunnen aanvragen om voeder wor den gericht tot de bureaux van de pro vinciale voedselcommissarissen, die be last zijn met de leiding van deze op de evacuatie van vee aansluitende maat- règel. Aan de heer A. H. Termeer, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Febru ari 1953. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Mierlo. tjes en twee zusjes van alles en nog wat mag meenemen. Zy hebben se dert Zondag geen moeder en rader meer. Van alle getroffenen hoort men iets over de ramp. Een stoere kerel zag z'n broer met vrouw en kinderen in de toornende golven verdwijnen, terwijl hy machteloos moest toezien. Een andere brave kerel streed een boven menselijke strijd met het water, zijn kind op de hooggeheven armen. Hy verloor het evenwicht in de verra derlijke stroom en het kind ontglipte hem. Met wroeging loopt hjj nu rond. Een kuip dreef naar de wal met een knaap van omstreeks vier jaar er in. De jongen had het leven er af gebracht. Zijn ouders zijn niet meer. Zij hadden hem in de kuip ge zet en gingen zelf de dood tegemoet. In het geweld van vloed en storm stortte een huis in elkaar. Alle be woners, ten getale van vyf, dreven even op het dak rond: daarna ver dwenen allen in het kolkende water. Zo hebben zich meer vreselijke dra ma's afgespeeld. Want zy beperken zich niet alleen uitsluitend tot deze polders. Overal waar de dijken bra ken onder het brute geweld verloor het dappere Zeeuwse volk mannen, vrouwen en kinderen. Tientallen wer den honderdtallen. Er zijn op tal van plaatsen schier bovenmenselijke moed en doorzettings vermogen gedemonstreerd, die maar al te vaak met de dood betaald moesten worden. Halsteren verloor één van die helden, de brandweercommandant, die zich zelf niet telde en anderen te hulp snelde. Wanneer we nog eenmaal naar het einde van het dorp gaan vliegt een helicopter boven de onafzienbare wa termassa, waarboven in de verte de to ren van Tholen uitrijst. Boten varen nog steeds heen en weer. Achter een der vaartuigen loopt een paard, tot aan de buik in het water. Een man staart peinzend naar de plaats, waar Zaterdag acht huizen naast elkaar stonden. Nu is er nog Als we 's avonds laat door Brabant rijden zoeken dikke lichtbundels de hemel af boven het Zeeuwse land. De wegen liggen onder de zweepslagen van de koplampen van honderden auto's. Lange colonne's Amerikaanse voertuigen, beladen met het modern ste reddingsmateriaal, schuiven in de richting van Zeeland. De hulp neemt elk uur toe. Gelukkig. Helaas mag zy niet meer baten voor honderden Zeeuwen, die een afschuwelijke doods strijd moesten voeren. L. Kr. i. Een half uur, nadat Rilcki aan boord was gebracht, had het motor jacht Cannes verlaten. Zo op het oog was de „Josephine" een onschuldig plezierjacht, zoals ze bij dozijnen in de havens langs de Rivièra te zien zijn. Niemand schonk er bizondere aandacht aan, dat het schip in de nacht zee koos. Overdag kan het daar in het Zuiden van Frankrijk onaangenaam heet zijn en het komt vaak voor, dat men de zee opzoekt om er een koele nacht door le brengen. Wat de kapi tein van de „Josephine" op zee dacht te vinden, had echter niets met koelte te maken. Hij was druk in de weer met een radio-zendinstallatie en krab belde daarbij allerlei notities op een bloc-note. De kapitein stond n.L in ra diografische verbinding met een sto mer, die van de Balkan op weg was naar de Balearen bij de Spaanse kust. Achter hem stond de „man met de pet" en las zwijgend de notities, die de kapitein gemaakt had. Zodra de kapitein echter klaar was, mopperde hy: „Wat is dat voor onzinalweer minder deze keerwat hebben we nou aan twintig kisten pruimen-in- bllk? Daar kunnen we onze afnemers niet mee tevreden stellen." „Ik kan het óók niet helpen." De lijzige stem van de kapitein klonk nu kortaf. „Het schijnt ons tegen te zitten. Eerst die pech met die meisjes en nu maar zo'n klein beetje handel." „Waar moeten we overnemen", vroeg de „man met de pet" weer. „Zelfde plaats als gewoon lijk!", antwoordde de kapitein. „Laat alles in gereedheid brengen." Intussen week de stomer „Macedonia" van haar koers af, om de „Josephine" te kunnen ontmoeten. Tweeduizend butienlandse militairen kunnen 16 000 Nederlandse soldaten helpen Eilanden zijn eilandjes gewórden Niet eerst dit of du proberen, mm düect het beproefde mid del. dus Aspirin, gefceuilten. Le: er echter op.dat alleen Atpirift is vooreen van de oranje band en van het Bayerknns, het sym bool van vertrouwen (Van een eigen redacteur) DEN HAAG. - Ir. H. A. Ferguson, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat bij de directie Zeeland, die Maandag aan boord van een vliegtuig van de Rijksluchtvaartdienst een groot aantal luchtwaarnemingen heeft gedaan, heeft in samenwerking met een collega in de nacht van Maandag op Dinsdag een kaart samengesteld van het over stroomde gebied. Die kaart lag gister middag uitgespreid in het gebouw van de Tweede Kamer, waar dr. W. Drees, de minister-president, zyn rede uitsprak over de noodtoestand in Zuidwestelijk Nederland. Geen enkel Kamerlid verzuimde de gelegenheid die kaart te bestuderen en geen enkele ook was er, die niet onder de indruk kwam van de omvang der verwostlng, die springtij en stormvloed hebben veroorzaakt. Kort na de Kamerzitting hebben wij gelegenheid gehad die kaart in te zien. Wij telden niet minder dan 65 dijkdoorbraken, terwijl op nog zeven plaatsen het water over de dijk was gestroomd zonder dat er van een breuk sprake was. De strepen, de stippen en de arceringen op die kaart gaven een ontstellend beeld van de gebeurtenis. Geen wonder, dat velen tot de indruk zijn gekomen, dat dit de grootste ramp zou zijn, die Nederland ooit heeft ge troffen. Toch is dat niet juist: Bij de St. Elisabethsvloed in November 1421 bedroeg het aantal slachtoffers onge veer 100.000 en ook nadien zyn er vaak watersnoden opgetreden in de lage delen van het land, die meer slacht offers hebben geëist dan deze. Dit neemt echter niet weg, dat er sprake is van een ramp die voor onmogelijk werd gehouden. Het is zeer wel moge lijk, zij het nog niet bewezen, dat de oorzaak voor een groot deel moet worden toegeschreven aan de wijze, waarop de Duitsers in de oorlogstijd met de dijken zijn omgesprongen. Wellicht zal Donderdag a.s. in de Kamer nog menig woord gesproken worden over de verantwoordelijkheid voor hetgeen er is voorgevallen. Moe ten plaatselijke polderbesturen of pro. vincale waterstaat ter verantwoording worden geroepen? Is het Rijk in ge breke gebleven? Zijn de dijken in het algemeen te laag en te zwak? Of moeten wij het fatale feit aanvaarden, dat de natuur altijd sterker zal blijken dan de mens. Gaan wij de toestand van het ogen blik na, dan blykt. dat Zeeuws-Vlaan- deren er goed is afgekomen. Daar zijn op vier plaatsen de dijken doorgebro ken, maar het water is niet ver het binnenland ingedrongen, omdat de bin nendijken het hebben gehouden, voor een groot deel dank zy krachtdadig ingrijpen van de bevolking zelf. Mede ook dank zy de hulp van 500 Belgische militairen van het garnizoen van Ant werpen, die 20 maal de grens zijn over getrokken. Zij zijn er nog, in feite ille gaal, maar wie let op formaliteiten in tijden als deze. Walcheren is er minder erg aan toe dan aanvankelijk werd verondersteld. Er zijn vier gaten in de zeedijk, alle ten Oosten van het Kanaal door Wal cheren. Ten Westen daarvan is, al het land behouden gebleven: alleen heeft Vllssingen waterschade gehad. Middel burg ligt aan de droge zijde van het kanaal. De spoorlijn ligt evenwel in het water. Ook Zuid-Beveland is nog voor een groot deel droog. Verdronken zijn een aantal polders in de Zak bij Ellewouts- djjk, Oudelande en Baarland, een deel van het eiland in het Noorden tegen over Noord-Beveland, waar Wolphaarts- dyk en Oostkerke liggen en twee stuk ken ten Oosten van de lijn Hans- weert-Yerseke. Van Noord-Beveland is de helft ondergelopen; het Westen en het Noorden is droog gebleven. Van Tholen staat drie-vierde onder water. Het stadje van die naam en ook het dorp Oud-Vossemeer, van waar het Geslacht Roosevelt stamt, zijn behou den gebleven. Daarentegen staat ge heel St. Philipsland blank, benevens een veel groter aansluitend deel van Noord-Brabant, nl. van Steenbergen te Sas tot Bergen op Zoom en naar het Oosten tot voorbij Steenbergen. Schou wen en Duiveland staan voor een groot deel onder water. Behouden zijn ge bleven de duinstrook en een stukje land rondom Zonnemaire en Noord- gouwe. Van Goeree is alleen het duin nog droog. Van Overflakkee is nog een klein eiland overgebleven ten Zuiden van Middelharnis, waarin Dirksland is .gelegen. Tiengemeten is geheel drijven de. Verder naar hel Noorden is de toe stand zo, dat Voorna droog staat, maar Putten voor 80 pet. verdronken is. Met een smal landweggetje is er nog ver binding tussen deze beide eilanden en via de brug van Spijkenisse ook met de buitenwereld. Deze verbinding is van grote betekenis, omdat Goeree en 'Overflakkee ontruimd worden via Hel- levoetsluis. waar een ontvangstcen trum is gevestigd in zeven rijtuigen van de Rotterdamsche Tramwegmaat- schappy. Rozenburg is verdronken op de duinen na. Verder naar het Oosten blijkt, dat de Hoeksewaard voor drie-vierde onder water staat. Alle enhet midden rondom Klaaswaal is droog gebleven. Van IJsel- monden is 20 pet. verdronken, even als 70 pet. van het Eiland van Dor drecht. Langs de Zuidelijke oever van het Hollands Diep, de Amer en de Bergse Maas zijn uitgestrekte gebie den overstroomd. De Biesbc^ staat hele maal blank, evenals het zuidwestelijk deel van de Krimpenarwaard. Herstel Ofschoon van herstel in üe strikte zin van het woord nog geen sprake is, kan worden medegedeeld, dat een deel van het overstroomde gebied al weer drooggevallen is nu het getij weer binnen normale perken is teruggekeerd en tal van dijkbreuken door middel van zandzakken voorlopig zyn gedicht. Dit is mede te danken aan de hulp Dit is mede të dank cnaan de hulp van het Nederlandse leger. Er zyn 16.000 manschappen ter plaatse, die samen met de bevolking dag en nacht in touw zijn om de gaten te dichten. De 20.000 man die Sn reserve zijn ge houden, zullen niet meer nodig zijn. In het algemeen gesproken is er vol- I doende mankracht voorhanden. Er zijn ook genoeg artsen en vaartuigen, mede dank zij de hulp van de Kon. Marine, de Vaartuigendienst van het leger en vele particulieren. Gisteren zijn niet minder dan 70 hefschroefvllegtuigen doende geweest mensen te redden van de daken en uit bomen, waar zy hun toevlucht had den gezocht. Dit wareu voor het me rendeel Amerikaanse en Britse toestel- NOG 1000 VERMISTEN IN ENGELAND LONDEN- Het officiële aantal doden welke de overstroming in Enge land heeft gekost, is tot nog toe 260; er worden echter nog een kleine dui zend personen vermist. Het water in de overstroomde gebieden aan de Oostkust zakt. Op het verdronken eiland Canvey vallen al stukken grond droog; men heeft hier een drij vende wieg aangetroffen met een sla pende zuigeling van nauwelijks acht weken; de wieg was blijven hangen aan een huis dat nog slechts voor een deel boven water uitstak. Ratten in Oostende. De toestand in de overstroomde ge bieden in België is aanmerkelijk verbeterd; de materiële schade wordt geschat op 2 milliard en het aantal doden zou nu elf zijn. In Oostende dat het zwaarst is getroffen, hoopt men deze week nog de kelders te hebben leeggepompt, maar men is zeer op zijn hoede voor het ontelbaar grote aantal ratten dat er rondzwerft. En dan heeft men nog van een ander soort ratten overlast: de plunderaars. OPPERSTE STAATSRAAD IN EGYPTE Wordt hoogste gezag CAïRO. Een „Opperste Staats raad" zal gedurende de komende drie jaar het gezag in Egypte 'uitoefenen. Het kabinet zal voor zyn beleid ver antwoording aan deze raad verschul digd zijn. Gisteren heeft Egypte verzocht, om de terugroeping van een functionaris van de Britse ambassade te Cairo, Arthur Kellas, secretaris voor voor lichtingszaken. Kellas zou een beledigend commen taar gesteund hebben dat een woord voerder der Britse ambassade zou heb ben geleverd op een verklaring van kolonel Nasser, een vooraanstaande militair, die onlangs heeft gezegd dat de Egyptenaren hun toevlucht tot een guerilla zouden zoeken indien de Brit ten niet uit de Suez-kanaalzone zou den terugtrekken. Ontploffing op een Brits vliegtuig moederschip LONDEN. Op het Britse vlieg- dekschip Indominable heeft zich in een Maltese haven een ontploffing voorgedaan, waarbij twee doden zijn te betreuren en vele gewonden: een man is vermist, hij sloeg over boord. Sabotage is niet geheel' uitgesloten. De landelijke conferentie van de Oecumenische Jeugdraad zal worden gehouden op 7 en 3 Februari in het Hervormd Lyceum te Amsterdam. len. Zü hebben gemiddeld elk meer dan 100 personen per etmaal naar vei liger plaatsen vervoerd. ZU begaven zich tot boven de slachtoffers en lieten dan touwladders neer, waarlangs tel ken 5 A zes mensen aan boord kon den worden genomen, die even verder bij een vaartuig weer werden neerge laten. Dit alles verliep in volmaakte orde. Duizenden hebben hun redding aan deze prachtige toestellen te dan ken. In dit opzicht heeft Nederland zelf maar een pover figuur geslagen: ans land bezit maar één helicoptère. Vandaag worden 1000 Amerikaanse en 500 Franse militairen te Breda ver wacht, die een volledige technische uit- rustig meebrengen. Zij zullen terstond aén het werk kunnen gaan, want er is nog zéér veel te doen! G. W. FEUILLETON 23) „Ik neem 't natuurlijk aan. Op de voorwaarden die u heeft genoemd". „Uitstekend". Hy nam de cheque en overhandigde die aan haar. „Hier zijn de vijf duizend gulden. En spaar me een bedankje", voegde hij er ironisch aan toe. Hope stond op en bleef een ogenblik met de cheque tussen haar vingers staan. „Ik bedank u toch", zei ze heel ern stig naar het papiertje kijkend. „Het is ontzettend edelmoedig van u ons zo'n grote som geld te hebben willen geven. U zegt dat wanneer Richard een fat soenlijke vent is, u niet zou weten waaroum u hem niet zoudt helpen, maar ik weet wel dat er weinig mensen be staan die een ander zo zouden helpen!" „O, dat is geen edelmoedigheid", sprak hij tamelijk ruw, terwijl hij even eens opstond. „Noem het maar liever een weddenschap. Ga nu maar weg. Ik heb nog een boel te doen". „Maar er is nog één ding „Ja?" „Hoe lang heb ik de tijd om myn kijk op Richard te bewijzen?" „Ik begrijp je niet." „Nou, we zullen allebei waarschijnlijk zo opgewonden zijn, dat we het geld hebben, en alles kunnen terugbetalen en zo. De kans bestaat dat we niet di rect de gelegenheid hebben bovendien onze bruiloft vast te stellen". „Je doet er verstandig aan je voor stel om spoedig te trouwen zo snel mo gelijk op het overhandigen van het geld te laten volgen," antwoordde hij droog. door MARY BURCHELL „Maar ik kan toch niet zeggen: hier heb je de vijf duizend gulden, wanneer gaan we nu trouwen? Dat is gewoon onbehoorlijk". „Goed". Hij grinnikte. „Ik zal met die fijngevoeligheid rekening houden. Je krijgt een week om hem tot een uit spraak te brengen. Kom over een week terug om me te vertellen of je met hem zult trouwen of met my". „Goed", sprak ze ademloos. En toen snelde ze, zonder zich de tijd te gunnen afscheid te nemen, de kamer uit. Hope beefde toen ze haar hoed en mantel aantrok en het gebouw verliet, maar of dat van geluk was of van zenuwachtige reactie, kon ze niet zeg gen. Het was altijd moeilijk te realiseren dat een crisis voorbij was, natuurlijk. Als ze dat feit maar volledig kon ver werken, was ze in staat vrij adem te halen en zich te verheugen dat haar zor gen voorbij waren. De kleine kans waarop ze niet eens al te vast had dur ven rekenen, had het prachtigste resul taat gegeven. Ze had in haar tasje de cheque die Richards redding zou bete kenen. Toen ze thuis kwam, was ze uitgeput van opwinding en de spanning van de dag, maar haar eerste opwelling was Richard op te bellen. Hier kreeg ze een teleurstelling. Richard was nog niet thuis, want de bel ratelde maar door. Nou, dan zou ze het later nog eens proberen of misschien zou hij uit zich zelf wel opbellen. Hij wist per slot van rekening dat ze vandaag een-poging zou wagen, en zou natuurlijk verlangend zijn het resultaat te vernemen. Intussen maakte ze wat eten voor zichzelf gereed, ging bij het vuur zit ten en maakte aanstalten zich volledig te ontspannen in het verrukkelijke be sef zich niet langer zorgen te hoeven maken. Wat een merkwaardige man was Errol Tamberley toch, dacht ze in het vuur starend. Wie had ooit van een dergelijk merkwaardig aanzoek gehoord? Ja, het was eigenlyk niet eens een aanzoek. Maar een soort transactie, waarby een huwelijk met hem een soort straf zou zijn voor haar verkeerd oordeel. „Maar waarom stelde hij het voor?" vroeg Hope zich verbaasd af. „Moet ik denken dat hij verliefd op me is? Maar dat is al te belachelijk. Ik kan me Errol Tamberley niet verliefd voorstellen! Op niemand en zeker niet op mij!" Ze was natuurlijk niet zo naief om niet te weten dat veel mensen trouwden om andere redenen dan liefde. Maar welke reden kon dan op haar van toe passing zijn? Niemand wist beter dan h}j dat ze geen geld had en bovendien had hij een gefortuneerde vrouw niet nodig. Ze had wol wat men noemt „goede relaties", want haar vader was een bemind en bekend mens geweest. (Advertentie) Maar Errol Tamberley had nooit de indruk gemaakt een „Streber" te zijn, en als hij dat wel was, had hij toch wel een betere partij kunnen vinden om zich aan op te trekken dan juist haar! Sommige mannen trouwden natuurlijk om een goede gastvrouw en Iemand die hun huishouding behoorlijk voor hen deed, te hebben. Ja in alle beschei denheid moest ze bekennen dat die rol haar wel lag. Maar ook zo iemand had hij' al in de persoon van zijn moeder. Zijn moeder. Hope peinsde over die merkwaardige persoonlijkheid. „Het zou me helemaal niet verwonde ren als ze geweldig het land aan elkaar hadden", sprak Hope hardop zich er over verbazend dat ze tot die conclusie was gekomen. Misschien wilde hy haar pijnloos uit zijn huis verwijderen en meende dat de beste manier daartoe was, zich een vrouw aan te meten. Het was een on waarschijnlijke reden voor zijn aanzoek maar de enige die op dat ogenblik bij Hope opkwam, en ze lag daar slaperig acherover in haar stoel over na te den ken, terwijl haar vermoeide gespannen zenuwen langzamerhand tot rust kwa men. Naderhand besefte ze dat ze ingedut I moest zijn en meer dan een uur moest hebben geslapen. Toen wekte 't geluid van de bel haar. In de eerste slaperige ogenblikken dacht ze dat het de telefoon was. Maar het volgend moment reali seerde ze zich dat het de voordeurbel was en rende ze vrolijk naar voren om open te doen. (wordt vervolgd) maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. Help Uw geprikkelde en ontstoken luchtpijpen en zuiver Uw adem halingsorganen met de geneeskrachtige, siïjm- oplossende AKKERS -V Werelds beste hoestsiroop - (Advertentie) met de snel en feilloos werkende SPORT Nederlandse schaatsploeg rijdt voor rampenfonds Ook Ander sen doet mee OSLO De Nederlandse schaatsenrij ders in Noorwegen zullen Donderdag te Oslo uitkomen tegen bekende Noorse rijders. Ook Hjallis Andersen zal aan deze wedstrijden deelnemen. Hij heeft er in toegestemd uit te komen tegen een van zijn beroemde voorgangers, de vete raan Ivar Ballangrad. De opbrengst zal overhandigd worden aan h^t stormfonds van het Noorse Rode Kruis, dat reeds eerder dekens per vliegtuig naar Nederland heeft gezon den en de gelden aan het rampenfonds zal overmaken. Schaaktournooi te Boekarest Te Boekarest werd de zesde ronde van het. internationaal schaaktournooi ge speeld. De uitslagen luidden; L. Szabo (Hong.)Saitar (Tsj. SL) 1-0, Boleslavsky (Rusl.)Reicher (Roe menië) 1-0, Ciocaltea (Roem.)Fetro- syan (Rusl.) te1*5, Radulescu (Roem.) Smyslov (Rusl.) tete, Stoltz (Zwe den)Golombek (G.B.) 1-0, Barcza (Hong.)O'Kelly de Galway (Belg.) tete, Troianescu (Roem.)—Spanssky (Rusl.) afgebr., Tolush (Rusl.)Milev (Buig.) afgebr., Sliwa (Polen)Filipp (Tsj. SI.) afgebr.. S. Szabo (Roem.)— Barda (Noorw.) afgebr. Carnavalsfeesten afgelast; Het bestuur van de carnavalsver eniging te Breda heeft besloten, de feesten in die stad af te gelasten. Het bestuur van de carnavalsver eniging te Breda heeft besloten, de feesten in die stad af te gelasten. Ook de carnavalsverenigingen te 's-Her- togenbosch, Maastricht, Heerlen, Aarle- Rixtel. Weert, Venlo, Roermond, Sit- tard en Kerkrade hebben besloten dit jaar geen carnaval te vieren. MARKTBERICHTEN Rotterdamse veemarkt. Aanvoer in totaal 1371, vette koeien en ossen 450, gebruiksvee 136 (49), graskalveren 35 (15), nuchtere kalveren 532, varkens 111, paarden 64, schapen of lammeren 36, bokken of geiten 7. Vette koeien le kw. 2.80-2.90, 2e kw. 2.60-2.75, 3e lew 2.00-2.30, slachtpaarden 1.90, 1.75, 1.65 p. kg; graskalvereji le Kw. 380-330, 2e kw. 250, nuchtere kal veren 48, 44, 40 schapen 120, 100, 80, lammeren 95, 85, 70. kalfkoeien 1200, 1000, 860, varekoeion 800, 700, 600, vaar zen 875, 800, 680, pinken 600, 525. 400 per stuk. Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond. (Opgemaakt te 10 u.) Enkele buien Veranderlijke bewolking met en kele regen-, hagel- of sneeuw buien. Matige tot krachtige en in de kustprovincies tijdelijk harde wind. aanvankelijk Noord-Weste- Hjk later ruimend naar Noord tot Noord-Oost. Minder koud des nachts. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. Stand van Zon en Maan 5 Februari: zon op 8.14, onder 17.35; maan op 0.00, onder 9.48

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4