ZUTPHENS DAGBLAD SCHOUWEN - DUIVELAND HET „DUINKERKEN" VAN ONS LAND VOOR DE GRAAFSCHAP EN VELUWEZOOM AANTAL DODEN REEDS TOT 873 GESTEGEN Als er maar boten komen Voedsel stroomde naar getroffen gebieden WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 ADMINISTRATIE (voor adver tenties en abonnementen; HOUTMARKT 66 - ZUTPHEN Tel. K 6750—2112. Girorek. 565007 Abonnementsprijs f 6.10 per kwartaal. 47 ct. per week Bankrelaties: Ned. Middenst'aridsbank N.V. Rotterdamse Bank N.V. DERTIENDE JAARGANG No. 29 Directeur A. VERWEY Hoofdredacteur G. WERKMAN Chef Rerf L. KRAAIJENZANK :tie: Groenmarkt 1 Zutphen Tel. K 6750—4113 Druk: W. J. THIEME Cie, N.V. Honderden samengepakt op hooggelegen punten. Verbijsterde bevolking snakt naar redding IER&EKE. Schouwen-Duiveland is één watervlakte. Er is eigenlijk niet veel verschil meer tussen 'f land binnen de dijken en de zee er buiten. Er zijn nog enkele hooggele gen delen, waar mensen samengepakt zitten Igisteren sprak men van 15001 maar voor de rest is hef water, water, waterSlechts een hulppoging op zeer grote schaal kon hier redding brengen en hiermee is men Dinsdag in de vroegen ochtend begonnen. Honderden vaartuigen lagen Dinsdag middag voor de kust van het eiland, waar de duinenrij:op verschillende plaat sen onderbroken wordt door grote ga ten, waar het water kolkend door stroomt. Schouwen-Duiveland is het ..Duinkerken van Nederland" gewor den, met dit verschil, dat thans de .vij and niet de militaire overweldiger was, maar het meedogenloze geweld, dat de natuur heeft losgelaten. En wat er be ter is, zouden wij, na vandaag, niet dur ven zeggen. Soms kan een plotselinge dood een gunst zijn, als men hem plaatst tegen de radeloze angst van hen, die het water hoger en hoger zagen ko men en er tenslotte voor. moesten bui gen. Wij weten nog steeds weinig van de andere dorpen van het eiland, alleen werd ons nadrukkelijk verzekerd, dat de toestand op Zierikzee minder alarme rend is geweest dan men aanvankelijk heeft gedacht, maar dat het in Brui nisse uiterst kritiek is. De onzekerheid waarin men dagen heeft verkeerd ten aanzien van het lot van dit eiland, is thans echter verdwe nen, en daarvoor in de plaats is ge keerd een realiteit, die velen de schrik om het hart heeft doen slaan. Wat wij uit eigen ervaring weten, is, dat Seroos- kerke geheel ontruimd is en dat van het grasveldje voor de dorpskerk, de enige droge plek in het plaatsje, twee paarden ons bedroefd hebben nageke ken, toen wij met de enige tientallen overgebleven inwoners van het dorpje omstreeks half een Dinsdagmiddag weg voeren naar de duinen, om de mensen over te zetten op een van de vissers schepen, die daar voor anker lagen. In donkere nacht naar hef eiland Doch, laten wij het verhaal van de aanvang vertellen en beginnen om 5 uur Dinsdagmorgen in lerseke, toen wij op liet vissersscheepje, waarop zes stormboten waren geladen, in gezelschap van zes Belgische militairen, een Ne derlandse kapitein en een paar burgers de haven verlieten, om in de donkere nacht koers te zetten naar het eiland. Na bijna twee uren passeerden wij Zierikzee, waar nóg enkele lichten aan waren en waar het groene licht en rode licht van de havenüitgang nog scheen. E?n half uur later liep ons scheepje een noodhaventje bij de z.g, Flauwers binnen, vlak tegen de duinen. Daar zat een aantal mensen, dat kans gezien had naar de dijk te komen en daar de nacht zonder licht of warmte in het café had doorgebracht. Snel werden de boten uitgeladen en naar de overkant van de dijk getild. „Vier man in elke boot, eik met een peddel", luidde het commando. De boten werden 2 aan 2. aan elkaar vast gemaakt en een boer, die daar plaatselijk bekend was ging mee als gids. Drie „dubbele" boten kozen elk een 'andere richting en in het schemer donker trokken ze de eindeloze water vlakte tegemoet, waar daken van boer derijen boven het water uit staken. Een harde wind woei. van de land zijde. Peddelen was onder deze omstan digheden zwaar werk. „Tot aan de mo lens is iedereen van de boerderijen af", zei onze gids, „wat daarachter nog zit weet ik niét". Daarachter, dat betekende een onaf zienbare watervlakte met tientallen da ken, telefoonpalen, die de weg markeer den en in de verte enkele hoge punten met bomen en een kerktorentje. In een uur waren we naar schatting ongeveer 500 meter gevorderd, optornend tegen de harde wind en tegen de golven. En toen begon het zoeken op goed ge luk in elk huis, dat er nog maar enigs zins 'bewoonbaar uitzag. Schreeuw over hef wafer Plotseling een schreeuw over het wa ter. Uit cie bovenverdieping van een boerderij gebaarde een jonge boer. „Daar ginds", schreeuwde hij, „daar hangt een witte vlag uit, ga daar eerst maar heen". Na drie kwartier waren we er, om te ontdekken dat het een wit gordijn was, dat woest uit een kapotte ruit fladder de. Van de bewoners geen spoor, Even verder weer een boerderij, gedeeltelijk reeds ingestort. „Niet meer nodig, daar kunnen geen mensen meer zijn". Dan maar bakboord uit, voorbij het gat in de richting Serooskerke. Het. voorbijkomen van dat 75 meter brede gat heelt meer moeite gekost, dan de hele, tocht. Maandag was er een vlot. doorgeslciml naar zee, waarop zes men sen van een boerderij zich hadden trachten te redden, Twee ervan brach ten er he.t leven af, zoals later bleek. De zuiging was merkbaar tot bp 2 km land inwaarts. Middelerwijl was het in de lucht vol met vliegtuigen geworden. Drie helicop- lers cirkelden rond, hingen soms een tijd boven een boerderij en in de verte zag men dan een stipje naar boven hijsen, wut weer een gered mensenle ven betekende. „Waarheen eerst?" was de vraag. Een helicopter Icwam ons te hulp. Nadruk kelijk bleef hij stilstaan naast de toren van Serooskerke, waar nog de vlag uit hing, die Zaterdag, ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix was gehesen. Toen wij vlak bij waren, zwaai de rle helicopter af. op zoek haar andere slachtoffers. Tussen kapotte huizen voeren wij, door. wat eens de toegangs weg tot 't. dorpje was geweest. Angstig stil was het overal. Op het dak van een schuurtje blafte een hond ons toe, het enige teken van leven wat wij zagen. Geleidelijk aan werd het water lager en t.ënslofte schuurde de landingsboot over de keien, en kon men met water laarzen aan land gaan, vlak bij het kerkje. Een agent van politie kwam ons tege moet: „Hoe is het op Rénessè?" vroeg hij bezorgd, „daar zitten mijn vrouw en kinderen". Wij moesten hem het ant woord schuldig blijven, In de kerk van Serooskerke „Hoeveel mensen zitten nog hier?" vroegen wij. „ongeveer 20, kom maar mee in de kerk". Daar zaten de twin tig om een grote tafel, voorzien van brood, koek, boter en melk. Een primus zorgde voor warme koffie, en zo gezien konden de mensen het nog wel even volhouden. Wat ze zelf ook toegaven, „Ga eerst maar mee een paar huizen langs" zei de agent, „daar zitten er nog een paar". De twee boten werden ontkoppeld en elk ging naar een huis verder het wa ter in. Een oude man keek uit bet dak venster en zwaaide. „We komen er aan", riep de agent, „ga maar naar.de achterkant naar het raam". Aan de ach terkant stonden de twee oudjes: een man. met grote grijze snor, en zijn oude. zachtjes huilende vrouw, die zoals de man zei, niet zo goed meer uit de voeten kon. Een jonge kerel hees1 zich met behulp van een touw uit de boot naar boven. „Het touw onder de oksel van je vrouw", zei hij tegen de oude baas. Zielige geluidjes kwamen uit de mond van het oude mensje, toen zij buiten het raam bungelde, waar hoog reikende handen haar grepen en in de boot zetten, Snikkend leunde ze tegen een van de mannen aan, te moe, om enig initiatief te tonen. Haar man, een stoere oude Zeeuw, sloeg zelf zjjn benen over het kozijn en werd eveneens ge grepen, De man boven gooide snel wat beddegoed na en toen ging de tocht verder. Met een motorvlet als kracht ging de terugreis heel wat vlotter, en in anderhalf uur waren we allemaal op de dijk. waar middelerwijl genietroepen en marinemannen arriveerden om de vluchtelingen over te nemen en op een van de vele schuitjes te zetten, rich ting lerseke. Vloot schoof fe hulp Vijfenzeventig schepen telden wij voor Zierikzee: kustvaartuigen, marinesche pen, tankschepen, particuliere jachten en vissersschepen. De hele vissersvloot van Nederland zit nu practisch in Zee land, spontaan te hulp gesneld op de dringende noodkreet. Sommigen met de NOODKREET Het waren noodkreten, die van Schouwen-Duiveland opstegen, be den om hulp van burgemeesters, die hun stad- en dorpsgenoten zagen verkommeren in water en koude. Sneeuwvlokken vielen uit een grijze lucht, die somber bo ven de onafzienbare watervlak ten stond. De toestand in Bruinisse en .Zierikzee werd desastreus ge noemd. Kwam er niet direct hulp, zo werd geseind, dan zal het aan tal slachtoffers zeer hoog zijn. Al leen met helicopters en amphi- bievaartuigen kan hier hulp wor- ■.den verleend. In de omgeving van Bruinisse bevonden zich nog een 1500 mensen op zolders in de huizen. Sloepen zijn naar de be volking aan het zoeken. Rondcïi"- kelende vliegtuigen nemen con tact met de bodem op, opdat de zoekende manschappen de weg gewezen kan worden naar de plaatsen, waar mensen bijeen- sebuilen. Ook de burgemeester van Zierikzee zond een dergelijke noodkreet uit. vis nog aan boord, de gehele vangst verspelend om hulp te kunnen bieden. Rond Haamstede, Bruinisse, de Flau wers, Dreischor en andere plaatsen was het hetzelfde beeld. Honderden schepen voor de kust om de duizenden, op te nemen, die het eiland moesten verlaten. Vergeten gevoeld „Wij hoorden Zondagavond de radio" vertelde ons een inwoner van Seroos kerke, „maar wij hoorden niets over Schouwen en dachten dat men ons ver geten had of dat men het bij ons niet zo erg vond. Het ergste was, dat wij. niet konden laten weten .hoe het bij ons gesteld was". Gezien onze ervaringen op Schouwen- Duiveland geloven wü te mogen aanne men, dat het aantal slachtoffers nog belangrijk uit zal gaan boven het thanc genoemde officiële cijfer. lerseke.is thans een van de centrale punten voor de hulpverlening in Zee land. Het. is vrijwel het enige plaatsje, dat niet heeft geleden, al is practisch dé gehele mosselcultüur verlorenge gaan, wat op zichzlf al een schade van honderdduizenden is. PRINS BERNHARD TERUG SCHIPHOE. - VerwoLkomd door de koningin en minister Beel is Prins Bernhard vanmorgen te half acht met de „Olivier van Nooit" uit New York op Schiphol aangekomen. 175000 heef are overstroomd 's GRAVENITAG.E. - Hoewel exacte cijfers moeilijk te geven zijn, schatten deskundigen de oppervlakte van het overstroomde gebied in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant op ongeveer 175.000 h.a. In Zeeland heeft zeker tweevijfde van de totale bevolking, dat is ten naastebij honderdduizend mensen, ernstig' van de overstroming te lijden. Op de Zuid-Hollandse eilanden en in de waarden zal dit aantal 125.000 en in het West-Brabantse gebied ongeveer 60.000 bedragen, zodat het totale aantal ernstig door de watersnood getrof fenen ruw geschat op 300.000 kan worden gesteld. Het aantal minder ernstig getroffenen is minstens zo groot. De omvang van de schade aan het veebeslag en aan het akker bouwland is nog niet bij benadering vast te stellen. Duizenden koeien en varkens en tienduizenden kippen hebben de dood ge vonden. Van het overstroomde gebied is ongeveer tweederde weiland en een derde akkerbouwland. Ongeacht de schade aan de opstallen moet er rekening mee worden gehouden, dat grote aantallen tractoren en Tandbouwwagens, landbouwmachines en werktuigen verloren, zijn. De in de overstroomde gebieden uitgezaaide granen, suikerbieten en zovoorts moeten worden, afgeschreven. Veel zal afhangen van de snelheid, waarmede het water zal verdwijnen, of in het akker bouwland nog zomergraan of aardappelen zullen kunnen worden verbouwd. Indien het water lang blijft staan, zal de verzilting van vele gronden te ernstig worden om nog dit jaar vrucht voort te kunnen brengen. De grote verliezen aan vee zullen wellicht remmend op de uit voer van zuivelproducten en vleeswaren kunnen werken. De binnenlandse voorziening van deze producten wordt door deskun digen voorshands niet in enig gevaar geacht. 5- .-■* 1- 's-GRAVENHAGE. Als men maar boten heeft, sterke gemotoriseerde bo ten die snel tegen stroom en getij kunnen optornen, dan zou er nog zo veel gered kannen worden. Van uit elke geïsoleerde plaats klinkt die hulp kreet om boten zodat de mensen, ver kleumd op dijken of op daken der huizen, weggehaald kunnen worden en een warm onderdak kunnen vinden. Hoe erg z\j er soms aan toe zijn blijkt wel uit het bericht, dat er in Bergen op Zoom 120 patiënten zijn bin nengebracht die ziekenhuisverpleging „nodig hebben. Elke dag eerder hulp redt vele mensenlevens. Er zijn boten aangekomen en er zijn er nog meer onderweg. In de loop van afgelopen nacht zijn er weer velé aangekomen uit alle richtingen, maar vooral uit het buitenland. Militaire boten zijn juist het meest geschikt voor de hulpverlening. Gelukkig hebben de twee Franse bataljons genietroepen die naar Ber gen op Zoom worden geleid, niet min der dan 150 motorboten bij zich; En geland komt met een militair onder deel dat 20 sterke boten meebrengt. Een vliegend Fort van de Deense luchtmacht heeft ruim 50 rubberboten aangevoerd. Het Britse Rijnleger is met 13 landingsvaartuigen gekomen en 3 motorbarkassentevens heeft de Britse Navy 7 helicopters ter beschik- REDDINGSWERK THANS OP GANG Terwijl het aantal slachtoffers van de springvloed van de lste Februari voort durend steeg, is Dinsdag het reddings werk in het gehele geteisterde gebied in volle gang gekomen. Een vloot van vaar tuigen doorkruist de wateren om de ge- isoleerde bevolkigscenfra van het hoog nodige te voorzien en om mensen, wier levens in gevaar zijn, op te nemen. Zo zijn Dinsdag vele honderden in veiligheid gebracht. Vliegtuigen en helicopters vliegen af en aan. Omstreeks 9 uur Dinsdagavond moest van 873 slachtoffers met zekerheid worden aangenomen, dat zij het le ven in de vloedgolven hadden gelaten. Het grote aantal doden dat, naar thans moet worden aangenomen, in Stavenlsse op Tholen is gevallen, deed het cijfer van Dinsdagochtend snel stijgen. Stave- nisse meldde n.i. 200 doden. Jri de middag concentreerde zich de angsfig-gespannen aandacht op Bruinis se en Oosterland IDuivelandl king gesteld, het. Amerikaanse leger uit Duitsland kwam met 9 hefschroef- vliegtuigen t.e hulp. De West-Duitse regering heeft 10 motorboten afge zonden. Cantinewagens Ook andere hulp komt opdagen. Het Leger des Heils stichter William Booth) in Engeland heeft drie mobiele cantines ter beschikking gesteld. Der tien mobiele cantines van het Leger der Heils in Nederland distribueren thans reeds koffie en voedsel in de rampgebieden, De autofabriek Willys Overland heeft H.M. de Koningin een volledig uitgeruste ambulancewagen aangeboden. De wagen is inmiddels uit Toledo (V.S.) verzonden en wordt met de snelste gelegenheid naar ons land gebracht. TOCH NOG DIJK DOORGEBROKEN Terwijl men al lang niet meer dacht, dat een dijk zou doorbreken, kwam Dinsdagavond via Sckeveningen-radio het bericht, dat de dijk midden in het dorp Den Bommel aan de Noordkust van het eiland Flakkee in het ver lengde van dehaven, was doorge broken. Met grote kracht stroomde het wa ter door een gat van ongeveer 35 meter breedte bij een diepte van ongeveer Vijf meter, naar binnen. Een groot aantal andere woningen wordt ernstig bedreigd. De burgemeester deed een oproep' om genietroepen, die het gat zouden kunnen dichten. Waar schijnlijk zijn voor het werk zinkstuk- ken nodig. De provinciale griffie moest echter meedelen, dat onmogelijk groot, materiaal gestuurd kon worden. Na der onderzoek zou volgen. Op vele plaatsen in het verdronken land staan koeien samengedrongen op de enigste droge plek welke ze hebben kunnen vinden. In vele gevallen staat het vee zelfs gedeeltelijk in het water op de hoogste plektemidden van de onoverzienbare watervlakten. De zwaarst getroffen gebieden Van de zwaarst getroffen gemeenten geven wij hieronder het aantal inwo ners: Wissekerke Kortgene Kruiningen I-Iontenisse Stavenisse Nw. Vossemcer Zierikzee Oudedijke Serooskerke Stellendam Halsteren Heyningen 1 Fijn a art Numansdorp Oude Tonge Oosterland 3562 5561. 1923 1548 Bruinisse 2330 Goeree-Overflakkee .33922 Voorne-Putten 28050 West-Brabant 91760 IJselmonde zonder gem Rotterdam 57285 Alblasserwaard 85422 Schouwen-Duiveland 23881 Het. eiland v. Dordrecht 78308 stad Dordrecht 72786 Rozenburg 3120 Oost-Zeeuws-Vlaanderen 58749 West-Zeeuws-VIaanderen 27401 Noord-Beveland 7365 Zuid-Beveland 49852 Hoeksewaard 45137 Tholen 17332 Walcheren 70490 ER KAN GEPUT WORDEN UIT GROTE HOEVEELHEDEN 's-GRAVENHAGE. - 60.000 broden, 10.000 pakjes margarine, 2000 kg kaas, 5000 blikjes melk, 2000 kg worst, 5000 pakjes kindermeel, 2000 blikken stamp pot met vlees: zie hier een greep uit de indrukwekkende lijst van levens middelen, die door bemiddeling van het direotoraat voedselvoorziening tot dusverre op het vliegveld Valkenburg zijn afgeleverd om de eerste nood van de slachtoffers in de geïsoleerde ge bieden uit de lucht te lenigen. De directeur van het directoraat voedselvoorziening, Ir J. A. F. Franke, gebruikt de term „Wild West" als hij spreekt over organisatie van de hulp- Formosa en de opzegging van Yalta en Potsdam Republikeinen willen zich van oude erfenis ontdoen De wereld van dag tot dag IN EISENHOWERS rede voor het congres der V.S., in zijn State of the Union, heb ben twee passages, vooral in het buitenland, sterk de aan dacht getrokken. Dat in de verklaring over de déneutra- lisatie van het door de natio nalistische Chinezen bezette eiland Formosa en*zijn verwer ping van het geheime verdrag van Yalta, waarmee de Rus sen altijd zo schermen. Het zijn vooral de Britten die er sterk op reageren. Hoe kan het anders: de Britse po litiek is juist veel en veel ge matigder dan die van de ove rige Westelijke landen. Als het aan de Britten lag zou er heel wat meer geslikt zijn, zou er in Korea misschien niet eens ingegrepen zijn. Engeland tenslotte heeft Peking erkend! Wat Formosa aangaat, kan Eisenhower kort zijn als iemand zich hiermede inlaat. Truman heeft destijds geheel op eigen initatief en verant woordelijkheid dit eiland geneu traliseerd. Geheel op eigen initiatief en eigen verantwoor delijkheid zal Eisenhower thans die neutraliteit opheffen omdat, het te dwaas is Peking-China nog langer te „verdedigen": immers de Chinezen wisten thans dat Tsjang geen gele genheid zou hebben om het vasteland binnen te vallen. Dat zouden de Amerikanen nooit toestaan. Die neutrali teit nu is de geallieerden duur te staan gekomen; want thans zxjn de Chinezen naar Korea getrokken in plaats dat hun troepen nabij Formosa gebon den waren. De strateeg Eisen hower heeft de situatie dus anders .gezien dan de politicus Truman. En dat is zijn goed recht. Maar met de opzegging van Yalta staat het wel iets anders, Eisenhower doelde mét de woorden van deze opzeg ging op de zogenaamde „ge heime clausules" van de over eenkomsten van Yalta en Pots dam tussen Amerika, Enge- land en de Sovjet-Unie Enke le van deze clausules hadden nog betrekking op de toestand vlak na de oorlog en zijn reeds sinds 1947 niet meer ge heim. Zij omvatten echter ze ker enige delicate kwesties, waarvan men met Eisenhower kan zeggen dal zij het „in slavernij brengen van volken" betrqffen. De overeenkomst van Yalta van 1945, te Potsdam gemaakt tot basis van de Russische in trede in de oorlog in het Ver re Oosten, stond Sovjet-Rus sisch bestuur over de Koerillen en Zuid-Sachalin toe. Volgens de clausules van Yalta zou den voorts do Oekraïne en Wit-Rusland afzonderlijk in de Verenigde Naties vertegen woordigd zijn. Verder werd in de overeenkomst van Potsdam bepaald dat de conventie van Montreux aangaande de status van de Darda nellen de Bos porus, zou worden herzien. Po gingen tot een dergelijke her ziening zijn mislukt; zij leden schipbreuk toen de Sovjet- Unie poogde bases op Turkse bodem te verkrijgen. Daar Groot-Brittannië partij was bij de geheime clausules van Potsdam en Yalta, zou hier zo redeneert men thans in Engeland een duidelijk geval voorhanden zijn voor het tot stand brengen van een ge meenschappelijke politiek met de Britse regering. In diplo matieke kringen wordt de Ame rikaanse verklaring beschouwd als een onderdeel van een ma noeuvre van dë republikeinse regering om zich van de erfe nis van de democratische par tij te ontdoen. Te Londen ge looft mén echter niet dat Eisen hower van plan zou zxjn de Russen uit Zuid-Sachalin en van de Koerillen te verdrijven noch gezien de jongste ver klaring van Foster Dulles dat hij voor de „in slavernij gebrachte" staten een recht streekse militaire actie zou willen ondernemen. actie in de afgelopen dagen. Van de eerste dag af is echter tevens gewerkt aan de organisatie en Dinsdag zijn de voorbereidingen voltooid. Het direc toraat voedselvoorziening behoudt de zorg voor .de geïsoleerde gebieden en voor die gevallen, waar onmiddellijke hulp is geboden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken voorziet in de behoeften van de centra, waar éva- cué's zijn ondergebracht, zoals in Rot terdam, Breda en Bergen op Zoom. Schepen voerden aan Niet alleen door de lucht wordt voedsel aangevoerd. Maandagavond is een schip naar Bruinisse gevaren met brood en margarine. Er zxjn schepen gezonden naar Ouddorp en Dinsdag werdén voorraden 'verscheept naar dè Zeeuwse eilanden: voornamelijk zak ken (o.a. voor het. afvoeren van aard appelen) en brood. Naar Middelharnis is hooi gezonden. Middelharnis heeft; ook 2500 dekens gekregen door de be middeling van minister Mansholt, Mi nister Donker stelde de dekens af komstig uit. de gevangenis in Don Haag beschikbaar. Voor het goed fünctionneren van een georganiseerde hulpactie zijn voor raden nodig. Deze voorraden worden en zjjn gevormd en thans kan worden geput uit grote hoeveelheden suiker, kaas, margarine en gecondenseerde melk, in Den Haag en Rotterdam. Voor het vervoer hiervan zijn vele vissersvaartuigen, gecharterd. Ze zijn ter beschikking gesteld van de rijks waterstaat. Naar Middelharnis zijn er reeds 23 vertrokken, 50 naar Zierik zee en 80 naar Noord -Beveland BROUWERSHAVEN Het hospitaal kerk De Hoop dat Dinsdag in Zijpe is aangekomen, is naar de rede van Brou wershaven gedirigeerd. Het wordt daar vanmorgen om 10 uur verwacht. Het schip* zal ongeveer 30 patiënten uit het hospitaal te Noord Gouwe evacueren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1