Plaatselijk nieuws DE GRAAFSCHAPBODE WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 PAGINA 7 AALTEN Op uitnodiging van de plaatselyke af deling van het Roode Kruis die de uitvoering van de plaatselijke actie op zich neemt kwamen Maandagavond in het gebouw Patrimonium afgevaardigden van practisch alle verenigingen en instan ties, alsmede leden van de Roode Kruis colonne uit Aalten, Bredevoort en de Buurtschappen bijeen, ter bespreking van de hulpactie. Collecte „Het eerste wat wij nodig hebben", aldus de voorzitter van het Roode Kruis, de heer Cl. Driessen, „is geld, veel geld". De regeling hiervan werd uitvoerig be sproken. Gisteren is men met het opha len van de zakjes begonnen welke per circulaire waren aangekondigd en door de post gratis werden bezorgd en hoe wel nog enkele zullen nakomen, heeft men reeds een bedrag van ruim 32.000 opgehaald. In het dorp Aalten werd op gehaald 11.910.03, Bredevoort bracht op 2675.Barlo 2605.60, Haart 2560, Heume 1518.64, Dale 2695.17, IJzerlo 2479, Lintelo 4480.71, van twee be dreven kwam totaal 407.25 binnen, ter wijl de collecte op de scholen 1012.93 opbracht. Totaal 32.344.33. De collecte op de scholen komt speciaal ten goede aan het Jeugd Roode Kruis, en is vooral bestemd voor de jeugd in het getroffen gebied. De bijdragen van enkele scholen komen hier nog by. Goedereninzameling De dames van de Aaltense Vrouwen bewegingen hebben gisteren onder hoog spanning gewerkt, om de ingezamelde goederen te sorteren naar leeftijd en maat. Wij maakten gisteren even een rondgang langs de depóts, welke geves tigd waren bij café 't Noorden, Patrimo nium, Irene en café de Driesprong, en wy stonden versteld van de hoeveelheid en verscheidenheid die in de ralen lagen opgestapeld. De hiervoor benodigde zak ken werden afgestaan door de Coöp. Landbouwvereniging. De buurtschappen en Bredevoort droegen zelf zorg voor de inzameling en de daar opgehaalde goe deren werden naar het dorp gebracht. Overwerk Door de plaatselijke industrieën. N.V. van Katwijk. Stoomweverij Herman Driessen en Zoon en de N.V. Textielmy. v.h. Gebr. Driessen, werd op initiatief van de arbeiders en met goedkeuring van de directies besloten 8 uur over te werken voor de getroffen gebieden Do directies zullen dit bedrag aanvullen en voor het aldus verkregen geld zullen goederen worden gekocht in de Aaltense textielbe drijven. Schenkingen Tijdens de vergadering van Maandag avond, kwamen reeds schenkingen bin nen. Wij willen geen opsomming geven van hetgeen toen reeds werd toegezegd, aangezien wij niet volledig zouden zijn, doch een gift van de oudjes uit Avond- wede van 130.— deed ons hart toch bij zonder verwarmen. Vrijwilligers Arbeiders, die bereid zijn te vertrekken naar- bot geteisterde gebied om daar te helpen, kunnen zich laten registreren op het Gemeentehuis, afd. Sociale Zaken. Reeds werden enkele ploegen gevormd, om wanneer het noodzakelijk mocht blij ken, direct te vertrekken. Evacué's De Burgemeester veizoekt ons te wil len berichten, dat degene die ruimte over hebben voor eventuele evacué's, zich te willen laten registreren op de afd. Sociale Zaken- Het Is niet zeker, dat Aalten in aanmerking komt voor het opnemen van evacué's, doch wanneer het zover mocht komen, weet men op het evacuatie-bureau waar men de vluchtelingen kan onder brengen. Aan het postkantoor te Aalten en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Januari 1953 ingelegd 16.583,23 en terugbetaald 17.033.72. Er werden geen nieuwe boek jes uitgereikt. ANGERLO Heropening verbouwde zaak Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de brood- en banketbakkerij en kruidenierszaak van de heer F. Tie- cken vond Vrijdagmiddag de heropening van de geheel naar de eisen des tjjds ver bouwde en ingerichte winkel plaats. Deze verbouwing en inrichting is tot stand ge bracht door uitsluitend Angerlose vak lieden. Vele bloemstukken, o.a. van het Ge meentebestuur. Coöperatieve Boerenleen bank, Zuivelfabriek en Landbouw Ver eniging van Angerlo, de buurtvereniging en vele particulieren gaven aan deze her opening een feestelijk aanzien. Onder grote belangstelling trok de 3-jarige kleinzoon (vijfde generatie der fam. Tie- cken) voor de opening het gordijn om hoog. Met deze verbouwing is de winkel stand van Angerlo wel bijzonder vooruit gegaan. De B.O.G. en B.O.L.H. te Angerlo hebben Vrijdagavond in het feestgebouw uitsluitend voor haar leden een balavond gehouden. De voorzitter der B.O.G., de heer G. W Heyting opende deze balavond met een hartelijk woord van welkom. Hy memoreerde de goed geslaagde uitvoe ringen van dit seizoen te Hummelo en Angerlo. Onder leiding van orkest „Vis ser" hebben de leden zich goed geamu seerd. LATHUM Collecte en inzameling ten bate van het Rampenfonds Maandag j.l. werd hier ter plaatse de collecte gehouden ten bate van de ramp die het Westen van ons land heeft getroffen. Verschillende dames hadden zich beschikbaar gesteld hiervoor gelder en kleding in te zamelen. De collecte bracht in ons dorp het mooie bedrag van 1220,50 op. terwijl er een enorme hoe veelheid zeer goede kleding werd ingeza meld, die door verschillende helpers met paard en wagen bij de mensen werden op gehaald. Wy kunnen niet anders zeggen, dan dat Lathum heeft aangevoeld hoe groot de nood is. De dames kunnen dan ook dankbaar terugzien op het vele werk dat zy hebben moeten verzetten. Aan de Veeartsenijschool te Utrecht behaalde de heer J. A. Eykelkamp alhier het diploma voor Ryksonderwtjzer in practisch Hoefbeslag. BERGH Inzamelingsactie Maandagmorgen reeds werd er een spoedvergadering door het gemeentebe stuur belegd op het Gemeentehuis om de hulpverlening aan de door watersnood ge troffen gebieden, in deze gemeente te coördineren. De actie startte Maandag middag ai direct en tot nu toe zijn er al grote hoeveelheden kleding en grote be dragen aan geld binnen gekomen. De burgemeester doet een beroep op ale ingezetenen zo royaal mogelijk te ge ven. De kleding wordt aan huis opge haald. Sociëteit „De Vriendschap" Dinsdagavond belegde de vereniging Sociëteit „De Vriendschap" een ledenver gadering in hotel ..Molenpoort", onder voorzitterschap van de heer Derksen. Na dat de notulen waren voorgelezen van de vorige vergadering, werd na ballotage één nieuw lid aangenomen. Het bestuur stelde voor om het carnavalsbal op 9 Febr. a.s. niet door te laten gaan, in verband met de grote ramp. die ons land heeft getrof fen. Dit had de instemming van de ge hele vergadering. Een bedrag van 50 zal gestort worden in het plaatselijk Ram penfonds. Namens het bestuur dankte de heer G. Vriezen voor deze vriendschaps houding. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter deze korte vergadering onder dankzeg ging voor de betoonde belangstelling. Burgerlijke stand van 25 Jan. tot 1 Febr. 1953 Geboren z. van G. H. Loeven gob. Keuben: d, van A. J. Th. v, Wesael geb, M. W. B, Meijer: d. van Th. B.. Pastoor geb. H. M. Engelenz. van G. II. v. Ampting geb. G. A. ten Brink; d. van J. A. Meijer geb. M. C. Jansen: d. van W. Wijnands gebr. G. B. Hebing. Ondertrouwd: G. B. M. Eggink en B. J. Glezenaar. Getrouwd Th. Vergeer en B. P Wen- nekes. Overleden: A. Jansen, e.v. Th. J. van Dillen, oud 67 jaar; E. Varwjjk, e.v. M. Tom- berg, oud 67 jaar. BEEK De heer Th. A. ten Benzei overleden Nog vrij onverwacht is Dinsdag morgen alhier in de ouderdom van 54 jaren overleden de heer Th. A. ten Ben- zel. De heer Ten Benzei was een zeer bekende figuur, die in het maatschap pelijk leven niet gaarne op de voorgrond trad. Hij was de stille werker achter de schennen en de promotor van zeer veel. Tijdelijk is hij organist geweest der R.K. Kerk en bij de nog kort geleden gehouden besprekingen voor de oprichting van een V.V.V. te Beek heeft hy een belangrijke rol gespeeld. Men zal in Beek de sympathieke figuur van de heer Ten Benzeidie een vraag baak was voor velen, zeker missen. DiNXPERLO In memoriam A. W. B. HL de Wit Na een langdurige ziekte Is hier op 32-jarige leeftijd overleden, de directeur der N.V. Deventer Tapijtfabriek, de heer A. W, B. M. de Wit. Velen zullen dit bericht met grote ont roering vernemen. Vooral onder het per soneel van de fabriek heerst grote ver slagenheid, daar deze directeur in de wei nige jaren gedurende welke hy dit bedrijf beheerde, aller sympathie heeft verwor ven door zyn zeer humaan optreden. De overledene was sedert 1941 hier op de tapijtfabriek werkzaam. Toen in Oct. 1952 de heren Prins weggevoerd werden, berustte de leiding by wijlen de heer De Wit, die al zijn energie en kunde aange wend heeft deze voor Dlnxperlo zo be langrijke industrie op te voeren. Uit het concentratiekamp, waa,rheen de Duitsers hem in Oct. '44 getransporteerd hadden, keerde hij gelukkig terug, waarna hij met volle energie na de oorlog het verwoeste bedrijf opbouwde. Ook in het verenigings leven nam de overledene deel, o.a. in Dinxperlo's Belang. Deze uiterst sympa thieke persoon heeft echter, door de sle pende ziekte, waaraan hy de laatste tyd leed, de opbouw van de fabriek niet mo gen voltooien. Zijn heengaan betekent voor zijn jong gezien en voor de Dinxper- lose gemeenschap een zeer groot verlies. Dat hij rusten moge in vrede! DOESBURG Vergadering van de Raad De Raadszaal was in de vergadering van de voltallige Raad op Dinsdagavond tevens bezet door familieleden van hen, die naar het noodgebied vertrokken, om daar hulp te bieden. De voorzitter zeide alvorens over te gaan tot het behandelen der agenda, met een enkel woord gewag te moeten maken van de grote ramp die ons allen getroffen heeft. Ons aller eerste impuls was te helpen, waar hulp mogelijk zou kunnen zijn. Redding van mensenlevens, dat stond vast zou op het eerste plan moeten staan. Leden van de Doesburgse zeilvereni ging werden bereid gevonden met boten en materieel naar het getroffen gebied te gaan. Telefonische informaties gaven Bergen op Zoom als meldingspunt op. Om 7 uur des avonds was de colonne gereed om uit te rukken. 5 Doesburgse mannen, wier namen hier met ere genoemd moger worden: Wanrooy, Slotboom. Westenberg. Klein en Tol, gingen na spontaan door meerdere winkeliers van proviand te zjjn voorzien, hun onzekere maar eervolle taak beginnen. Ook de medewerking van ver voerders van mensen en materiaal moet hier genoemd worden. Als le reddingsploeg om 3 uur des nachts in Bergen op Zoom aangekomen, kreeg men om 4 uur de opdracht, door te gaan naar Rilland, waar met het krieken van de dag met de zo menslievende taak werd aangevangen. Vanuit huizen en boerderyen die vaak tot ongeveer de dak goten in het water stonden, werden man nen, vrouwen en kinderen gered. En toen de duisternis inviel, smaakten deze a Doesburgse dapperen de voldoening mede gewerkt te hebben aan de redding van ongeveer 250 mensenlevens. In het donker werden de vletten weer opgeladen en be gaf men zich weer terug naar Bergen op Zoom, waar men in een ziekenhuis een warm bad en voorzover nodig een ver schoning kreeg. Na een stevige maaltijd begaven allen zich ter ruste en zijn van morgen half zeven, na ontbeten te heb ben, met hun vletten gebracht naar Steen bergen, om aldaar aan het reddingswerk deel te nemen. Maandagmorgen om 11 uur is wederom een boot met als bemanning Driessen en Zwiers naar het bedreigde ge bied om Bergen op Zoom vertrokken. Ook deze wakkeren kregen grote pakketten met levensmiddelen mede, wederom ge schonken door - winkeliers. Tevens lever den zij ongeveer 2000 zandzakken te be stemder plaatse af. Deze ploeg is inge zet bij de redding van mensenlevens by Tholen en Zierikzee. Alet innige voldoening en grote dank baarheid zeide spr. doe ik deze medede lingen. Kunnen ooit mensen het Godde- lyk gebod, dat men zyn naaste lief heeft te hebben als zich zelve, beter in practyk brengen? Denkende aan deze dappere Doesburgers en de gevaren die hen, om ringen, kunnen wy thans de zin verstaan van het lied der redders van de zee. Met grote dankbaarheid gewaagde spr. van de verdere spontane medewerking der bur gerij, bij de inzameling van geld en goe deren voor de slachtoffers. Spr. bracht hen allen, gevers, helpers, vervoerders etc. hartelijk dank. Laat ons ook verder trach ten eensgezind deze nood te lenigen door het grote gebod der barmhartigheid na te komen. Na enkele ogenblikken van stilte in acht te hebben genomen werd overge- aan tot het afwerken der agenda. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten 5000.te voteren voor het gas bedrijf en 2500.voor het waterlei dingbedrijf zulks voor de aanschaffing van water- en gasmeters voor de woning wetwoningen die in het Molenveld ge bouwd worden. Ook werd besloten tot votering van een bedrag groot 4500 zulks voor het aan schaffen van een gasblówer met een ca paciteit van 300 kub. meter per uur en 2 grote gasmeters. Een en ander staat in verband met een aanzienlijk grotere gas- afname van de N.V. de Vereenlgde Blik- fabrieken alhier. De gasafname van de N.V. zal in 1953 maximaal mogen bedra gen 450.000 kub. meter, waarbij dan nog een reserve blijft voor meerder gasver bruik van rond 60.000 kub. meter. Vervolgens legde de nieuwe hoofdcom mies ter secretarie de heer G. J. Langeh- barg in handen van de voorzitter, de ver eiste eden af als waarnemend secretaris. De heer Steintje stelde aan het slot dei- vergadering voor het presentie geld van deze vergadering over te maken aan het Nationaal Rampenfonds, hetgeen alge meen instemming vond. Doesburg gaf gul De spontaan onder leiding van Bur gemeester Keiser gevoerde actie is, hoe wel zij nog niet geheel is afgelopen, reeds i een volledig succes geworden. Reeds vroeg in de morgen doorkruis ten vrachtauto's de stad in alle richtingen aan beide zijden geëscorteerd door leden •an de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis en verschillende dames. Zij hadden over gebrek aan medeleven bij de bevolking niet te klagen. Niet al leen werd een groot aantal kledingstukken maar tevens een belangrijk bedrag aan geld ingezameld. Treffende staaltjes, van offervaardigheid ook van klein© luyden, deden zich voor. Het kwam zelfs voor dat kinderen hun. varkentje stuksloegen om zodoende hun aandeel In de nood te leni gen. Tientallen dames en heren waren reeds in de morgen in het Parochiehuis bezig om de duizenden kledingstukken etc. soort bij soort te bundelen en van een label, ver meldende de Inhoud, te voorzien. Dank zy ee goede organisatie konden nog dezelfde middag 3 tot de nok toe vol gepakte vrachtauto's naar Den Haag ver trekken. In de avond kon men het resultaat van dc dag overzien. Hierbij bleek dat de geld inzameling tot nu toe 3194,68 had opge bracht, terwijl niet minder dan rond 10.000 kledingstukken konden verzonden worden. Verwacht kan zeker worden, dat dit geldsbedrag nog belangrijk zal stygen. Giften kunnen nog steeds gestort worden ten kantore van de Twentsche Bank te Doesburg, ook de girorekening van de Bank no. 584.119 blijft in de belangstel ling aanbevolen van hen, die door een of andere oorzaak nog niet in de gelegenheid waren te geven. Opbrengst concert Herman Krebbers komt geheel ten goede aan de getroffen gebieden Ook onze stad wil in geen enkel opzicht achterbiyven by de hulpverlening aan de getroffen gebieden. Doesburg heeft reeds een goede naam verworven door het succes van de ploeg, die Zondagavond reeds te hulp is gesneld en het genoegen mocht smaken als eerste 266 mensen te redden. Het Mihatobestuur heeft besloten de opbrengst van het concert dat Herman Krabbers Vrydagavond a.s. in de Concert zaal om 8 uur zal geven, geheel ten goede te doen komen aan het Nationaal Ram penfonds. Dit wil zeggen dat de zuivere opbrengst der entrees wordt afgedragen, zonder aftrek der onkosten. Ongetwijfeld zal deze geste door de ingezetenen ge waardeerd worden en wie ook maar even kan, zal deze vermaarde violist met aan de vleugel mr Hoogenbergh gaarne gaan beluisteren. Men is dan niet alleen ver zekerd van een zeer genotvolle avond, maar bovendien heeft men de overtuiging een zeer sympathiek doel gesteund te hebben. Het is natuurlek onnodig te zeg gen dat men thans niet gebonden is aan de entreeprys van ƒ1.25 of 75 cent eder bedrag boven de entrée is een extra steunen van de duizenden, die ZO zwaar werden getroffen. Laat Doesbui-g ook Vrijdagavond ..onen, dat het behalve mu ziek ook een sympathieke geste weet te waarderen. Ingezamelde bedrag Rampenfonds stygt Na de huis-aan-hiJts-collecte concen treert zich aller aandacht op de grote thermometer die is aangebracht voor het kantoor van de Twentsche Bank. Dins dag is daar in de loop van de dag nog binnengekomen een bedrag van 881,36 van particulieren en daarnaast nog de volgende bedragen: 100 van de Does burgse Marktvereniglng, 100 van de Doesburgse Bestuurdersbond, 100 van het R.K. Armbestuur, 13,71 van bio- scoogeld O.L. school, 71,50 van collecte op de Technische School. Het totaal in gezamelde bedrag steeg daardoor tot 4461,25. Film getroffen gebied Het is ongetwyfeld van de directie van de Concertzaalbioscoop een te loven initiatief om de opbrengst van de film reportage van de gebeurtenissen in het getroffen gebied geheel ten goede te laten komen van het Nationaal Rampenfonds. Vanaf 7 uur des avonds draait deze film elk half uur. Niemand verzuime haar te gaan zien. De entrée bedraagt 50 cent. Voor de slachtoffers Het Bestuur, van de Buurtvereni ging Ooipoortstraat, welke vereniging van plan was binnenkort feest vieren, is met de leden van oordeel, dat in het kader van de Nationale ramp zeker geen feest, maar integendeel rouw past. Daar om heeft de vereniging spontaan besloten het feest tot nader order uit te stellen en het batig kassaldo op heden, zynde 200.te storten in het Nationaal Ram penfonds. Cabaretavond uitgesteld In verband met de Nationale ramp heeft de Doesburgse Zaterdagmiddag voetbalclub besloten de door haar op he den Woensdag te houden cabaretavond tot nader order uit te stellen. Vaste Brug wordt nu verlicht. Het doet ons genoegen reeds zo kort na ons alarmbericht inzake het niet ver lichten van de op- en afritten van de Vaste Brug bij Doesburg, te kunnen be richten, dat deze verlichting thans op korte termijn een feit zal zyn. De Prov. Gelderse Electriciteits My heeft n.l. thans bericht ontvangen, dat zij ertoe kan over gaan, de lichtpunten van de Gemeente Doesburg bij de brug op te stellen. Indien er geen vorst komt, zal de verlichting met enkele weken een feit zyn. Contactavond D.W.V. De eerste contactavond, die de Does burgse Watersportvereniging gehouden heeft in Pniël Is een groot succes gewor- :n. Velen waren gekomen om te kyken naar enkele prachtige relsfilms vertoond door Mej. van Dalen en om te luisteren naar de duidelijke uiteenzetting, die door de heer H. J. Kets gegeven werd van de wijze waarop de Kon. Zwembond georga niseerd is. Ook behandelde de heer Kets een deel der polospelregels. By de hersengymnastiek maten de p'f e" gen eikaars krachten, waarby vragen op het gebied van de sport en speciaal over het waterpolo de hoofdschotel vormden. Vragensteller was de heer Kets. De Does burgse „Mieke" Mej. v. Daalen en wed- strydsecretarls, de heer J. Kleine Jr. Havenberlcht In de maand Januari kwamen in de Doesburgse haven 89 schepen aan, metende 12.719 ton. De schepen hielden in kunstmest, granen, yzer, blik, turf, zand, grind en stukgoederen. Jaarvergadering Kon. Doesb. Mannen koor In café Gleling hield het Kon, Does- borgh's Mannenkoor onder voorzitter schap van de heer H. Bloembergen Sr een drukbezochte jaarvergadering. In zyn openingswoord stond de voorz. stil by de grote ramp die ons land getroffen heeft. Hy deelde mede. dat het koor ook een steentje wil bydragen tot het lenigen van de nood, door de opbrengst van de loten van het 100-jarig bestaan van de Kon. Ned, Zangersverbond, die door de leden aan de man zullen worden gebracht, aan het plaatselijk comité ten goede te laten komen. Een dringende oproep deed spr. op alle leden om het koor nog wat sterker te ma ken door ledenwerving. Speciaal aan en kele goede tenoren is mede in verband met het optreden in Den Bosch deze zo mer dringend behoefte. Het jaarverslag van de secr., de heer Joh. Welling, liet zien, dat de vereniging ook dit jaar aan verschillende gebeurte nissen medewerking verleende. Het leden' tal bleef ongeveer statlonnalr. Na de uit voering konden weer verschillende nieuwe leden worden Ingeschreven, zodat de be zetting weer de 40 is gepasseerd. Het kasverslag van de penningmeester, de heer G. Stavast meldde een klein batig saldo. De kascontrólecommlssie had de bescheiden in orde bevonden. By de be stuursverkiezing zag de heer H. Wassink zich met algemene stemmen als bibllothe- Uitvoerig werd van gedachten gewis- caris herkozen, seld over het deelnemen van het koor aan de grote feesten te Den Bosch ter gele genheid van het 100-jarlg bestaan het Kon. Ned. Zangersverbond. Op Zater dag 13 Juni zal het Kon. Doesb. Mannen koor in het kader van deze herdenking een concert verzorgen, waarbij 5 nummers ten gehore zullen worden gebracht. Ook de voorgenomen feesten ter gele genheid van het 76-jarig jubileum deze zomer, in samenwerking met de midden stand werden onder de loupe genomen. Als voorlopig tydstip voor de viering van deze feesten (o.a. bestaan de Midden standsverenigingen 50 jaar) is de maand Juli genoemd. Het Mannenkoor zai onder meer een ere-avond geven, waarby behal ve het koor zelf ook een gastkoor zal op treden. Na een rondvraag zonder belang rijke punten werd de geanimeerde verga, dering door de voorzitter gesloten. Rijkspostspaarbank By de Rykspostspaarbank te Does burg en het daaronder behorende ambts gebied werd ln de maand Jan. 8297.42 meer ingelegd dan terugbetaald. Ingelegd werd nl. 32.S60.50 en terugbetaald 24.563,08. Onderhandse aanbesteding De onderhandse aanbesteding van de verbouwing van de R.K. Huishoudschool had het volgende resultaat Fa v. d. Boom le Giesbeelt 12.875; B. J. Claus Zonen te Doesburg 12.750; Fa Baakman te Terborg 12.590; J. Visscher te Does burg 10 650; Gebrs van Gessel te Die ren 10.100; J. Bolsenbroek te Doesburg 9.795. Filmavond uitgesteld In verband met de watersnood werd de filmivond van de Stichting Het Vierde Prinsenkind, die Maaiï&ag j.l. zou plaats vinden, tot nader order uitgesteld. ELTEN Geen carnavalsoptocht Dat ook het gecorrigeerde gebied Elten meeleeft met de ramp, die Neder land getroffen heeft, moge blijken uit het feit, dat het carnavalscomité besloten heeft, de carnavalsoptocht niet door te laten gaan. Collecte Rode Kruis De collecte van het Rode Kruis ten bate van de slachtoffers van de waters nood heeft 1738.opgebracht. De waarde van de ingezamelde kleding be draagt ca 5000.De opbrengst van ƒ1738 betekent, dat per inwoner ƒ0.50 bijgedragen werd. Vergadering schuttery St Martinns Zondag ond werd in café Heiting een vergadering van de Schutterij St Mar tinns gehouden. De voorzitter, de heer H. Franken, opende de byeenkomst. In zijn welkomstwoord herdacht hy de over leden schutter, de commandant Leiting. Bij de bestuursverkiezing werden alle aftredenden herkozen. De leiding van het bataljon werd opgedragen aan majoor Jo sef Lentjes. Kapitein-Commissaris is Theo Heïmen. F 2 heer W. Vogel, die van af de oprichting in 1929 lid is, werd tot ere-lïd benoemd. Een collecte voor de slachtoffers van de watersnood bracht 75.op. Het ledental der schutterij is thans 180. Vrachtschip gezonken Zondag j.l. zonk ten gevolge van de hevige storm nabij Spyk het Nederlandse vrachtschip „Drie Gezusters", dat met kolen geladen was. Vermoedelyk is het water door de hoge golfslag in het ach terste laadruim gedrongen. Collecte Zondagavond werd tydens het Cai-- navalsfeest in het Kolpinghuis een col lecte gehouden voor het Rampenfonds, welke 50 opbracht. GENDRINGEN BREDENBROFK De R.K. Toneelvcr. V.O.V.O. alhier vierde j.l. Zondag haar 20-jarig bestaan. Tydens de receptie kwamen vele vereni- jingen en organisaties him gelukwensen aanbieden. Kapelaan v. Schaik sprak de jubilerende verenigingen toe, waarby hij in de toekomst nog veel succes toewenste. Namens de Parochianen sprak de heer Fons Huls. Pastoor de Jong voerde hier na het woord en hoopte, dat het V.O.V.O. gegeven mag worden nog lang haar pret tige en aangename avonden te geven. De Fanfare bracht een paar pittige nummers ter ere van V.O.V.O.'s jubileum ten gehore. Hierna werd het toneelstuk „Onder de Sovjetvlag" opgevoerd, het geen zeer goed werd vertolkt. ULFT Oprichting biljartvereniging Maandagavond vond in café Ter Voert de definitieve oprichting plaats van de biljartvereniging „Onder Ons" By stemming kwam het volgende hestuur uit de bus: Voorzitter: de heer B. F. Bour- gondiën; secretaris: de heer J. Bokken en penningmeester: de heer A. ter Voert. Er wordt een onderlinge competitie ge speeld. Veranderingen kunnen tot Zon dagmorgen 12 uur by de heer Ter Voert worden opgegeven. Tevens werd de stand der onderlinge competitie bekend ge maakt. Ook drong de voorzitter er ern stig op aan by uitwedstrijden de naam der vereniging in alle opzichten hoog te houden. De voorzitter, de heer Bourgon- diën werd dank gebracht voor al hetgeen hy voor de oprichting der vereniging had verricht. Er wordt nu in een onderlinge compe titie gespeeld tegen clubs uit de navol gende café's: Elmers uit Etten, Smithuus en Holtslag uit Ulft, H. v. Dielen uit Gen- dringen en de Kievit uit Megchelen. Uit de vergadering kwamen stemmen naar voren of het mogelijk was een onderlinge biljartbond te organiseren b.v. Ulft en omstreken, daar aansluiting by de Neder landse Biljart Bond voor de jonge ver eniging overwegende financiële bezwaren had. Dit zal worden overwogen na over leg met andere verenigingen. Ook werd besloten om ongeveer eind Mei een feest avond voor de leden en hun vrouwen te organiseren. Voor de onderlinge compe titie werden enkele prijzen beschikbaar gesteld. De penningmeester maakte een batig saldo bekend. Ook werd nog be paald. dat het bestuur om de twee jaar aftredend zal zyn. Met een woord van dank werd de vergadering door de voor zitter gesloten. Jaariykse uitvoering R.K. Gymnastiek vereniging Ü.G.V, De R.K. Ulftse Gymnastiekvereni ging hield Zondagavond in het St. Jo- sephgebouw een zeer druk bezochte open bare uitvoering. De voorz. de heer W. Swarte sprak een welkomstwoord, spe ciaal tot de geestelyken en tot de fa- brieksdirecties. Ook tal van deputaties van zusterverenigingen uit de omgeving werden verwelkomd. Spreker memoreerde de steun van de plaatselyke industrieën zonder welke liet immers niet mogelyk was dat de vereniging een zo'n bloeiend bestaan leidde. In het afgelopen jaar was het trouwe lid Annie Wieskamp de ver eniging door de dood ontvallen en ter hare gedachtenis werden enige ogenblik ken stilte in acht genomen. Jongens en meisjes, dames en heren deden vervolgens verschillende oefenin gen aan rekstok, brug, ringen en paard, terwyl ook grondgymnastiek werd gede monstreerd. Dg oefeningen gaven biyk van goede voorbereiding en vooral de rythmische oefeningen door de oudere dames viel ten zeerste in de smaak. Het meest aantrekkelijke punt van het pro gramma was wel het optreden van de Keurploeg Oost-Gelderland, evenals het boerendansje. Terwyl de groteren hun kunnen ten beste gaven in de zaal, wer den de kleintjes ln de achterzaal' ont haald op een filmvoorstelling. De alge mene leiding van de avond berustte by de heren Leuverink, Van der Heyde en Aalders. De verlichting werd op uitste kende wijze verzorgd door de heer B. v. Wessel. Het kan voor de gymnastiekvereniging een volkomen geslaagde avond worden genoemd. De balavond is i.v.m. de Na tionale Ramp, afgelast. ETTEN Uitslag schietcompetitie „Diana" In de zesde en zevende ronde van de Oost Gelderse schietcompetitie behaalden de scherp schutters van Diana de volgende resultaten: 6de Ronde. 1ste vijftal: A. R. Klaassen- 90 pnt; J. C. Pothof 03 pnt; Jos. Steentjes 90 pnt; W. Vredegoor 94 pnt; H. Cornelissen S7 pnt. Totaal 463 pnt. 2de vijftal: G. Brugglnk 57 pnt: Jos. Shat ter 96 pnt; A. J. Wieskamp 94 pnt: Th. Vin- kevleugel 77 pnt: Hendr. Vredengoor 95 pnt. Totaal 449 pnt 3de vijftal: A. J. Braam 85 pnt: J. Dieker 79 pnt: Jos. Vinkevleugel 93 pnt: H. Bouwman "i pnt; A. Agelink 52 pnt Totaal 397 pnt 4de vijftal: H. Steentjes 89 pnt: J. te Gro tenhuis 66 pnt: W. Evers 93 pnt; A. Nijland 78 pnt; Th. Klaassen 90 pnt Totaal 416 pnt 7de Ronde. 1ste vijftal: A R. Klaassen 93 pnt; J. C. Pothoff 9S pnt: Jos. Steentjes 95 pnt: W. Vredengoor 96 pnt; H. Cornelissen 99 pnt Totaal 481 pnt. 2de vijftal: G. Brugglnk 90 pnt; Jos. Slut- ter 92 pnt; A J. Wieskamp 99 pnt; Th. Vin- kenvleugel 96 pnt; Hendr. Vredengoor 84 pnt. Totaal 461 pnt 3de vijftal: A. J. Braam 94 pnt; J. Dieker 87 pnt; Jos. Vinkenvleugel SS pnt: H. Bouw man 92 pnt: A. Agelink 85 pnt Totaal 446 pnt. 4de vijftal: H. Steentjes 91 pnt: J. te Gro: tenhuis 87 pnt: W. Evers 71 pnt: A. Nijland 92 pnt: Th. Klaassen 91 pnt Totaal 432 pnt. HENGELO (G.) In verband met de nationale ramp, werd de uitvoering van Gymnastiekver. Achilles, welke op heden Woensdag zou worden gehouden, verschoven naar S April. De programma's en bewyzen blij ven geldig. Ooit in onze gemeente werden acties ondernomen, ter leniging van de grote ramp, welke ons land heeft getroffen. De collecte door de Gemeente bracht 18.000, de collecte door de Winkeliers ver. onder haar leden 1000, die gehou den op de bidstond in de Ned. Herv. Kerk op Maandagavond, 925 op. Zo werd door de personeelsleden der Sportschoen- fabriek Quick en van de textielfabriek Ten Hoopen, toegezegd werkuren voor dit doel beschikbaar te stellen. Ontsparing Gedurende de maand Januari hebben de uitbetalingen, de inlagen op de Ryks postspaarbank verre overtroffen. De in- lasren bedroegen 5170.35 en de terug betalingen 7387.50. Het laatst uitgege ven boekje is no 1302. Lezing - Zaterdagavond werd in zaal Langeier een gemeenteavond gehouden, georgani seerd door de burgemeester en Mevrouw van Hoogstraten, oorspronkelijk bedoeld voor het gemeentepersoneel en de politie, ir nog uitgebreid met tal van uitno digingen aan personeel der verschillende scholen en andere belangstellenden. De burgemec .er leidde met een kort woord de spreker van die avond in, de heer A. B. Wigman, bioloog van het Na tionale Park „De Hoge Veluwe", die aan de hand van een honderdtal uitgelezen lichtbeelden bij elk der platen een toelich ting gaf. Natuurvrienden hebben zeker genoten van hetgeen zij gezien en gehoord hebben; we mogen trots zijn dat ons land nog zo'n prachtig terrein bezit. Wij hoorden van diverse kanten bij het uiteengaan zeggen: „dat was geen ver loren avond" en dat zal ongetwijfeld ook d- burgemeester voldoening gegeven heb ben te ondervinden, dat het een welge slaagde avond was. HUMMELO EN KEPPEL Goed geslaagde inzameling Aangezien de burgemeester reeds Zondag, direct na het bekend worden van de grote ramp, die een deel van ons land had geteisterd, maatregelen trof en be sprekingen voerde met afgevaardigden van verschillende verenigingen, kon reeds Maandag met medewerking van velen, een collecte langs de huizen en een inza meling van kledingstukken e.d. worden gehouden. Er werd spontaan geofferd, hetgeen uit de cyfers duiaelyk blykt. Aan geld is een bedrag bijééngebracht van 12.377.40. Ook de inzameling van kleding op 6 centrale punten in de ge meente werd een succes. Niet minder dan 323 pakken met een gewicht van ca 6 ton, konden reeds in de nacht van Maandag op Dinsdag, ge combineerd met andere zendingen, van uit Doetinchem per trailer van de Fa Ha- geman, naar het getroffen gebied wor den gebracht. Dat deze spoedige hulp ten zeerste werd gewaardeerd moge biyken uit het feit, dat hiervan in een radiobericht. Maandagavond, even voor middernacht, kennis werd gegeven. De uitvoering van de landelyke rui- tervereniging ..Angerlo-Keppel", welke a.s. Vrydagavond in zaal Remmelink zou worden gegeven, is. i.v.m. de plaatsge vonden ramp, uitgesteld. Vergadering CLJ.B.T.B. De plaatselyke afdeling van de CJ. B.T.B. kwam in gebouw „Zoar" te Hoog- Keppel in vergadering byeen, onder voor zitterschap van de heer L. Langeweg. Deze opende de vergadering met het lezen van Jesaja 12 en ging daarna voor in gebed Na lezing der notulen, welke werden goedgekeurd, kwam in bespreking een schrijven van de Ring „Vorden en om streken" over oriënteringsbezoeken en het uitwisselen van sprekers. Besloten werd dat enkele leden van hier de afd. Toldyk zullen bezoeken en omgekeerd van genoemde afdeling enkele naar hier zullen komen. Na behandeling van verschillende za ken op organisatorisch gebied, werd overgegaan tot bespreking van de mo gelijkheid een proefveld aan te leggen, cursussen en veldgewassenkeuringen te organiseren. In principe werd tot een en ander be sloten, maar eerst zal men nog overleg plegen met enkele personen. Tot lid van de Prov. ledenraad werd benoemd de heer G. J. Hendriksen Jr. Nadat men elkanders krachten door hersengymnastiek had beproefd, sloot de voorzitter met dankgebed de vergadering. HUMMELO De heer H. \V. Heerink alhier be haalde te Arnhem het diploma moderne bedryfsadministratie. In zaal Wassink werd vanwege de G. O. G. Dinsdagavond j.l. een film-avond gehouden, die, zoals tengevolge van de watersnood was te verwachten, slechts ge ringe belangsteh.ng trok. Teneinde de bezoekers enigszins tege moet te komen, werd een mooie film over Nieuw-Zeeland vertoond. De overige films werden tot een latere datum ln reserve gehouden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4