Aantal slachtoffers van de ramp reeds gestegen tot 873 Er wordt rekening gehouden met meer dan 1000 doden Hulpverlening kwam goed op gang - Nog geen duidelijk beeld van de ramp in Zeeland - Spontane en gulle hulp in ons land - Indrukwekkende steun uit het buitenland De tocht van H. M. de Koningin door de getroffen gebieden De Duitse hulp aan Nederland Overwerk ten behoeve van de geteisterde gebieden 74e JAARGANG No 15 O O UITGAVE VAN UITGEVERS-MIJ „U. MISSET" N.V. Redactie ttn Administratie I.JSSKI.KAPK 32, DOKTIN- CHK.M. TeL K. 8340, 341- 342-343. Postbus 49. 1 EGHAAFSCBAPBDDE WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 Elke Maandag Woensdag en Vrijdag Abonnementsprys 2.75 p. 3 tnnd. plus 15 ct ine. Adv.prfjs 18 ct per mm Drie dagen zijn reeds verlopen sinds dè catastrofale nacht van Zaterdag op Zondag en nog verkeert men in onzeker heid over het lot van vele getroffenen in de overstroomde gebieden en een vol komen duidelqk beeld van de omvang van de ramp is er nog niet. Het aantal doden is schrikbarend gestegen en er wordt reeds rekening gehouden met een aantal slachtoffers, dat de duizend overschrijden zal. Een vloot van 2000 vaartuigen door kruist de wateren om de geïsoleerde be volkingscentra van het hoognodige te voorzien en om mensen, wier levens in gevaar zijn, op te nemen. Zo zijn Dins dag vele honderden in veiligheid gebracht. Vliegtuigen en helicopters vliegen af en aan: zij werpen voedsel, medicamenten en andere benodigdheden uit en assisteren bij het reddingswerk. Omstreeks 9 uur Dinsdagavond moest van 873 slachtoffers met zekerheid wor den aangenomen, dat zij het leven in de vloedgolven hadden gelaten. Het grote aantal doden dat, naar thans moet wor den aangenomen, in Stavenisse op Tholen is gevallen, deed het cijfer van Dinsdag snel stygen. In de middag concentreerde zich de angstig-gespannen aandacht op Bruinisse H.M. de Koningin verliet Maandagmor- - JSSor te- zoek aan de geteisterde gebieden. Na een kort oponthoud in Den Haag heeft H.M. zich in Dordrecht ingescheept op een vaartuig van de Rijkswaterstaat. Het eer ste doel was 's-Gravendeel, waar de Ko ningin de evacuatie aanschouwde en ge sprekken voerde met de burgemeester, een agntal dokters en de getroffen bevol king. Per boot ging de tocht verder naar Numansdorp, waar H.M. zich onderhield met vele evacuë's, die in een café waren ondergebracht. In Middelharnis, het volgende doel, waadde de Koningin met waterlaarzen door het water om het gemeentehuis te over de situatie. H.M. had de bedoeling verder te varen naar Stellendam, maar bereiken, waar zij zich liet voorlichten moest door tijdgebrek daarvan afzien. De kapitein van het vaartuig wilde de verantwoordelijkheid niet op zich nemen in het donker een haven binnen te varen, waar voortdurend boten in en uit gingen. De koningin keerde om 19.00 uur in Dordrecht terug en reed vandaar naar Rotterdam, waar zij achtereenvolgens de evacuatiecentrales in het Feyenoord-sta- dion en de Ahoy'-hallen bezocht. In de Ahoy'-hallen sprak zij o.a. met vluchte lingen van Schouwen en Duiveland. Om 21.00 uur kwam H.M. op Soestdijk terug. Om 9 uur Dinsdagmorgen verliet H.M. de Koningin Soestdijk om zich opnieuw naar de geteisterde gebieden te begeven. In Soesterberg nam H. M. in een militair vliegtuig plaats voor een vlucht boven de geteisterde gebieden van Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. Daarna landde het toestel op Gilze-Rijen, waar de Konin gin zich door verscheidene autoriteiten, onder wie luitenant-generaal-vlieger Aler, over de hulpverlening liet voorlichten. Zij verklaarde bijzonder getroffen te zijn door het perfecte „teamwork" van alle samenwerkende instanties. Vergezeld van de Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant, prof. De Quay, begaf H. M. zich per auto naar Breda voor een bezoek aan 't ontvangstcentrum voor evacué's in het gebouw van de K.M.A. Het dorpje Fynaart, dat nu droog is, maar nog midden in het water ligt en slechts één toegangsweg heeft, was het volgende doel. Hier heeft H.M. de Konin gin zich met velen onderhouden en met bewondering gadegeslagen hoe door ge zamenlijke krachtsinspanning van mili tairen en burgers het dreigende gevaar, dat de aangrenzende polder onder zou lopen, gekeerd werd. Verder ging de tocht naar Halsteren, waar de Koningin met vele evacué's en met le^en van land- en zeemacht gesprekken voerde en ook daar was zij getroffen door het uitstekende werk van militairen en burgers. Na een kort bezoek aan het stadhuis van Bergen op Zoom en het stadhuis van Roosendaal betrad de Koningin in de laatste plaats de ontvangstcentra voor de evacué's. Lang sprak zij daar met de slachtoffers, onder wie zich vele Zeeuwen bevonden. Op weg naar Den Bosch haalde de Konin gin de auto van de Franse ambassadeur in. Zij liet haar wagen stoppen en onder hield zich enige tijd met de heer Garnier, van de gelegenheid gébruik makend, de ambassadeur haar wanne dank te betui gen voor de hulp van de Franse genie. De terugweg werd weer met het mili taire vliegtuig gemaakt, dat om half negen op Soesterberg aankwam. en. Oosterland (Duiveland), die dringende oproepen om onverwijlde hulp voor de in levensgevaar verkerende bevolking uit zonden. Met grote dankbaarheid kan gewag ge maakt worden van het onversaagd pogen van de moedige redders, die dag en nacht in de weer zyn om duizenden medemensen in veiligheid te brengen. Dank zij de hulp, welke van alle kanten wordt geboden, is men er in geslaagd vele duizenden men sen te redden. Ontroerend is de spontane hulp, welke door ons volk wordt geboden in de vorm van financiële bijdragen en goederen in natura. Ook in het buitenland is het medeleven groot en de daar geboden hulp is eveneens belangwekkend. Helaas is het gevaar op alle plaatsen nog niet geweken en speciaal is dit het geval in de provincie Zeeland, dat wel het zwaarst getroffen gebied blijkt te zijn. Met verschillende plaatsen had men in de loop van Dinsdag nog geen con tact. Ondanks, dat van alle zijden boten, waaraan men zo'n grote behoefte had, naar de onheilsplaatsen zijn' gespoed, is het niet altijd mogelijk gebleken de ge- isoleerde plekken te bereiken om de lang verbeide hulp te bieden. Tengevolge van het wegspoelen van de bakens is het varen op vele wateren bijzonder moeilijk en ook blijken verschillende havens on toegankelijk voor boten te zyn. Ook Dinsdag werd nog melding ge maakt van dijkdoorbraken met als ge volg dat nieuwe gebieden onder water kwamen te staan en grote ravages wer den aangericht. Onverminderd is nog de maalstroom van berichten, welke via de telex ons redactiebureau bereiken, maar helaas is» 'het"overgrote deel""ér van vaag in zijn mededelingen. Veel berust op geruchten en verwachtingen. Over de nog bedreigde en geïsoleerde plaatsen in Zeeland wordt weinig of niets definitiefs gezegd. Het zal nog wel enige dagen duren voor een vol ledig beeld van deze ontzettende ramp is verkregen. Uit de berichten blijkt wel zonneklaar, dat de hulpverlening goed is georgani seerd. Behalve met de boten heeft men met de overstroomde gebieden contact door middel van de vliegtuigen, die al het nodige droppen. Ook geven de vlieg tuigen aanwijzingen aan de boten, waar zich nog mensen op daken en hoger ge legen stukken land bevinden. Zo kwam Dinsdag een bericht door, dat motorsloe pen aan het zoeken waren naar ongeveer 1500 mensen, die in de buurt van Zie- rikzee op hulp wachtten. Rondcirkelende vliegtuigen werd verzocht deze boten de te wyzen met behulp van de radio. Naar het noodgebied is een luchtbrug ge slagen en ontelbare vliegtuigen vliegen af en aan. De helicoptères bewijzen uit stekende diensten en door deze toestellen zyn al vele personen in veiligheid ge bracht. Vfij latën hier thans de meest belang- ryke berichten volgen: De toestand op Schouwen, Duiveland en Tholen De toestand in. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland is sinds Maandag critiek geworden. Het water heeft daar de hui zen ondermijnd en de bewoners hebben hun toevlucht op de daken moeten zoe ken. Dinsdag hebben de burgemeesters van Bruinisse en Oosterland dringend om hulp verzocht als gevolg van het door breken van een dijk. Zy vreesden, dat als deze hulp niet spoedig kwam, het aantal slachtoffers zeer groot zou zijn. Dinsdagmiddag zou Bruinisse geëvacu eerd worden. Op Tholen schijnt Stave nisse de zwaarst getroffen plaats te zijn. Geëvacueerden spreken van een aantal doden van ongeveer 300. Volgens berich ten uit Zierikzee had men aldaar nog steeds geen contact met enkele plaatsen in de omgeving. In Brouwershaven was de toestand zeer critiek, daar een dijk dreigde door te breken. Ook naar dit eiland waren boten onderweg. De situatie op Goeree en Overflalïkee De toestand op Goeree en Overflakkee was door het grote gebrek aan commu nicatiemiddelen nog zéér onoverzichtelijk. De geëvacueerden van Ooltgensplaat zijn in Dinteloord (N.-B.) ondergebracht. Schepen met voedsel, schoeisel en me dicamenten waren naar Ooltgensplaat onderweg. Het meest critiek schijnt de situatie in Oude- en Nieiiwe-Tonge te zijn. Daar moeten veel slachtoffers te betreuren zijn eu het gerucht gaat, dat ook de burge meester van Nieuwe-Tonge verdronken is. Men heeft tot Dinsdagmiddag geen enkel contact met andere gemeenten op het eiland kunnen krijgen. In Stad aan 't Haringvliet heeft de bevolking besloten te blijven, met uitzon dering van een 150-tal, dat er vrijwillig de voorkeur aan gaf te evacueren. In Middelharnis en Sommelsdrjk zijn duizend burgers vrijwillig vertrokken. Zesduizend anderen zijn lr.ter geëvacueerd De evacuatie is geschied per boot naar Hellevoetsluis en van daar per auto naar Rotterdam. Middelharnis had dringend een viertal "kilometers /^platen nodig. Ze moeten dienen-- orrf eer verbinding tot stand te brengen tussen de stad en de haven. De dijk is onbegaanbaar. De bewoners van Herkingen zijn voor een groot deel geëvacueerd naar Dirks- land, dat droog ligt. Door het gebrek aan communicatie middelen wist men niet, hoe de toestand in Melissant en Goederede is. In Ouddorp schijnen geen slachtoffers te zijn geval len. De bevolking was op de hoogste pun ten van de duinen geklommen en zit nog hier en daar op de daken. Er zijn vijf radiosets aangevraagd om onderling contact op het eiland mogelijk te maken. Midden in het dorp Den Bommel (aan de noordkust van het eiland Flakkee) is in het verlengde van de haven de dijk doorgebroken. In de dijk is een gat ontstaan ter breedte van 35 meter by een diepte van ongeveer vyf meter. Het water stroomde met grote kracht door het gat. Een groot aantal huizen in de omgeving is reeds gedeeltelyk ingestort, terwijl een groot aantal andere door het schurende water eveneens dreigt in te storten. De burgemeester van Den Bommel ver zocht om toezending van ongeveer vijftig man genietroepen, voorzien van al het mogelijke materieel, geschikt om het gat te dichten. De provinciale griffie van Zuid-Holland heeft de burgemeester van Den Bommel per radio medegedeeld, dat het groot materiaal, waarom verzocht was, niet kon worden verzonden. Nader onderzoek ter plaatse zou spoedig volgen. Walcheren Op Walcheren heeft: men de toestand nu vrywel geheel in de hand. Ook by Een serie foto's van het geteisterde gebied Teneinde een steentje bij te dragen tot leniging van de nood In het Zuid-Westen van ons land, hebben wij een aantal op namen uit het geteisterde gebied tot een fraai geheel samengevoegd en op - pagina's van klein formaat in diepdruk laten uitvoeren. Wy hebben de prijs van deze fotoserie bepaald op 0,50 per exemplaar en stellen hierdoor een ieder in de gelegenheid om tegen geringe kos ten niet alleen een 14-tal fraaie opnamen in zyn bézit te krijgen, doch tevens daar door steun te geven aan hen, die in het geteisterde gebied met één slag van alles werden beroofd. De volledige opbrengst van deze Fotokrant zal nl. aan de plaatselijke vertegenwoor diging van het Nationaal Rampenfonds worden ter hand gesteld. Exemplaren van deze fotokrant zijn vanaf morgen, Donderdag, aan ons bureau verkrygbaar. Toezending per post of anderszins kan niet worden toegezegd. Betaling moet contant geschieden. Gemeenten, scholen of andere instellin gen, die de verkoop van de krant wensen ter hand te nemen, kunnen deze slechts afnemen bij tenminste 100 exemplaren tegelijk. Voor gemeenten en scholen is geen contante betaling verplicht, doch de burgemeester of het hoofd der school zal dan garant moeten staan, dat het geïnde bedrag aan het Nationaal Rampenfonds wordt afgedragen. Rammekens is het dijkgat afgedicht. In de zeedijk by Schone Waardin (dit is een stuk van de Westerschelde) is ook een gat geslagen. De slaperdijk achter deze zeedijk fungeert nu als zeewering. Bij Rithen staat nog een klein gedeelte onder water. In de omgeving van Arnemuiden staan enkele polders blank. Hier is een aantal landbouwersgezinnen geëvacueerd Het gat in de dyk bij Veeré, waardoor de Kattenpolder is ondergelopen, is ge dicht en men werpt thans een verster- kingsdam op van klei. Het waterleiding gebied van de gemeente Middelburg in de duinen bij Oranjezon is volkomen uitge schakeld en daar het ook niet mogelijk is drinkwater aan te voeren van de zijde van Beveland, zit Middelburg zonder drinkwater. Uit een reserve voorraad h--eft de gemeente echter met behulp van een tankwagen alle gezinnen in het be zit van een geringe hoeveelheid drink water gesteld. De duinen by Oostkapelle zyn sterk af geslagen. Ditzelfde is het geval by Dom- bürg. De Westkappelse zeedijk, waaraan in November jl. reeds grote 'schade is aangebracht, heeft als gevolg van het noodweer en de springvloed opnieuw zeer geleden. Op het ogenblik is er echter geen reden meer tot ongerustheid. Sinds Maandagmorgen werken de gemalen op Walcheren weer op volle kracht. Vlissin- gen is weer geheel droog. De schade in de stad is zeer aanzienlyk. De bouwput van de nieuwe sluis is ondergelopen. Sinds Dinsdagmiddag is er weer een uurdienst tussen Vlissingen en Breskens. Overzicht wcstelyke punt van Noord-Brabant Een globaal overzicht is verkregen van de situatie in de westelijke punt van Noord-Brabant en het daaraan vastzit tende, tot de provincie Zeeland behorende schiereiland St Philipsland. In de afge lopen dagen is Steenbergen overstroomd geweest met vluchtelingen uit St Philips land, Anna Jacoba en Nieuw Vossemeer. Lang niet de voltallige bevolking van de genoemde plaatsjes is echter gered. De eerste vluchtelingen, die Steenber gen Zondagmorgen via de Slaakdam be reikten, kwamen uit St Philipsland, dat geheel blank staat. Er is uiteraard niets gered. Zy werden allen tydelijk onderge bracht in het opvangcentrum, doch zijn intussen met bussen weggebracht naar Roozendaal en Bréda. St Philipsland telt officieel 2194 inwoners, doch hoogstens 1300 van hen zyn Steenbergen binnenge komen en naar het achterland gebracht. Wat er met de andere 800 tot 900 inwo ners is gebeurd is niet bekend. Die eerste dag bleef het bij de stroom vluchtelingen uit St Philipsland, want de bevolking van Nieuw Vossemeer was aan de kust, pal tegenover het eiland Tholen, onmiddellyk geheel geïsoleerd. Zondag werden vanuit Steenbergen meteen met gewone roeiboten en met rubberboten heroïeke pogingen in het werk gesteld om het plaatsje te bereiken, doch de toen nog steeds woedende zeer krachtige storm verydelde ze. De orkaan, samen met de sterke stroom, dreef de bootjes op het ondergelopen land eer landinwaarts dan naar de kust. Terwyi 24 uur later de vluchtelingen uit St Philipsland reeds doorgevoerd wer den arriveerden Maandag militaire een heden uit Den Bosch en commandotroe pen uit Roozendaal. Steenbergen kreeg de beschikking over een motorboot. Met vereende krachten slaagde men er zo in Maandag „het overgrote deel" van de bevolking uit Nieuw Vossemeer over het water naar Steenbergen te brengen en af te leveren In het opvangcentrum. Offi cieel telt het plaatsje 1670 inwoners. Van hen zo schat men zijn ongeveer 1300 door de militairen uit hun benarde positie bevryd. Nog dezelfde dag zyn ook deze mensen per bus doorgevoerd naar veiliger oorden, t.w. Rucphen (vlak ten oosten van Roosendaal) en Zundert (ten zuiden daarvan, dicht bij de Belgische grens). In de loop van Dinsdag trachtten de militairen in hun boten eveneens in de buurt van Nieuw Vossemeer nog achter gebleven inwoners te redden. Intussen zijn alle pogingen om de noord-zuid lopende wegen tussen Halste Ook Noord-Htlland kreeg schade. Hoewel de grootste ellende door de storm werd veroorzaakt in de Zuid-Westelijke provincies, toch kreeg ook Noord-Holland het nodige te verduren. Op bygaande foto het begin van de Hondsbosse Zeewering bij Camperduin, welke zwaar werd beschadigd, doch desondanks stand hield. Geheel rechts het laatste duin, waarvan 20 tot 25 meter wegspoelde. ren en Steenbergen en de daarachter byna parallel gelegen weg tussen Bergen op Zoom en Steenbergen te behouden, mis lukt. Beide verbindingen zijn door het water overstroomd. Zover liep het water vervolgens nog in oostelyke richting het land in, dat het ongeveer 10 km dieper landinwaarts gelegen plaatsje Kruisland ernstig bedreigd werd. Als voorzorgsmaatregel werd daarom de Kruislandse bevolking geëvacueerd en wel naar Ossendrecht aan de Belgische grens. Zo ligt Steenbergen zelf als een vooruitgeschoven, maar wonder boven wonder geheel gespaarde veilige en droge post aan de rand van deze geheel onder gelopen westelijke punt van Brabant. Ook Dinteloord, ten noord-oosten van Steen bergen, is droog gebleven. De toestand op Voorne en Putten schynt enigszins stabiel te zyn geworden. Het water stygt practisch niet meer en in enige polders is zelfs val te bespeuren. By Zuidland verloren Dinsdagnacht zes mensen het leventoen een rubberboot in het prikkeldraad geraakte. De Volkshogeschool Olaertsduyn te Rockanje is ingericht als noodhospitaal voor de evacué's. Oiïgeveer 10.000 perso nen zijn van Voorne en Putten geëva cueerd. Zeeuwsch-Vlaanderen Blykens berichten uit Zeeuwsch-Vlaan deren is de toestand daar hoopvol. De ga ten in de dyken zyn gedicht en Dinsdag kon weer op verschillende plaatsen be gonnen worden met het droogmalen van de polders. Uit de berichten blykt, dat men daar de toestand meester is. Volgens een voorlopige schatting is in de Belgische kuststreek schade tot een bedrag van twee milliard frank aange richt. Tiengemeten Byna alle bewoners van Tiengemeten zyn thans geëvacueerd. Twee mannen worden vermist. De materiële schade is zeer aanzienlyk. Van de Slaperdyk, die tussen de polders Eendracht (die vol wa ter staat) en Groot-Zuid-Beijerland ligt, en door de druk van het water de deuren uit de sluis geslagen. Het is ge lukt, het gat te stoppen, waardoor de In West-Duitsland neemt het aantal bewijzen van medeleven met de water snood in Nederland toe naarmate het aantal slachtoffers klimt en de werkelyke omvang duidelijk wordt. Het aantal aanbiedingen van Duitse instanties voor hulpverlening in Neder land is thans zo groot geworden, dat men in Bonn overweegt een centrale in stantie in het leven te roepen om de Duitse hulp te coördineren. Bij de Nederlandse ambassade in Bonn en by diverse Nederlandse consulaten in de Bondsrepubliek komen onophoudelyk aanbiedingen binnen. Naar aanleiding van he aanbod van de Duitse Bondsregering zyn Dinsdag de eerste motorboten van de rivierpolitie in Wezel en Mainz de Ryn afgevaren. Evenals de gemotoriseer de hulpploegen van de „technische hulp" uit Hamburg en het Ruhrgebièd, die naar Nederland vertrokken zyn, wérden zij zonder visa en formaliteiten doorgelaten om naar het noodgebied te gaan. Op een ander punt van de grens, in Roermond, passeerden tezelfder tyd lange colonnes Amerikaanse amphibie-voertuigen. De regering van het land Noordi-yn- WestfaJen heeft technische hulpverlening aangeboden en daartoe niet alleen, een beroep gedaan op de openbare diensten doch ook op ondernemingen in de bouw- nyverheid. Ook de regeringspresidenten van Osna- brück en van Aurich in Oost-Friesland hebben hulp toegezegd. Tal van particuliere instanties hebben aar de Bondskanselarij in Bonn geldbe dragen overgemaakt. In Noordryn-West- falen hebben de grote gas- en waterlei- dingondememingen ploegen technici met materiaal gereed gemaakt om naar Nederland te worden gezonden. De Farbwerke Hoechst te Frankfort heeft aan het Nederlandsche Roode Kruis geneesmiddelen ter waarde van 28.000 gezonden. De zending kwam Dinsdag middag in Amsterdam aan. Het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid maakt in verband met de nationale ramp het volgende bekend: Ingevolge de Arbeidswet 1919 is voor arbeiders van 16 jaar en ouder vergun ning verleend om in ondernemingen, waarin werkzaamheden worden verricht ter voorziening in de behoeften der ge troffen gebieden eventuele steunacties hieronder begrepen langer te werken en wel tot het max. aantal uren, dat krachtens de Arbeidswet by vergunning kan worden toegestaan. Deze algemene vergunning geldt tot en met Zaterdag 14 Februari a.s. Onder verwyzing naar dit bericht, de len de federatie van bedryfsverenigingen, de Rijksverzekeringsbank, de vereeniging van Raden en Arbeid en de Ziekenfonds raad mede zich op het standpunt te stel len, dat over deze verdiensten uit over werk geen premie ingevolge de sociale verzekeringswetten is verschuldigd en dat zy ook niet voor de berekening van uitkeringen ingevolge deze wetten in aanmerking komen. schade in Groot-Zuid-Beijerland niet tegen zal vallen. Eerste slachtoffers begraven De stoffeiyke overschotten van vier slachtoffers van de watersnood, inwoners van het zo zwaar geteisterde 's-Graven deel, zyn Dinsdagochtend om elf uur in ruw houten kisten op het kerkhof in Dubbeldam voorlopig ter aarde besteld. Het zyn de eersten van de ramp, die West-Nederland trof, wier lijken gebor gen konden worden. De trieste plechtigheid droeg een zeer sober karakter. De burgemeester van Dubbeldam, de heer J. P. M. Beelaerts van Emmichoven, sprak bewogen woor den, waarmede hy de gevoelens van de bevolking van het eiland van Dordt tot uitdrukking bracht. Ds A. J. van Heuven, Nederlands Hervormd predikant van 's-Gravendeel, sprak woorden van troost tot de enkele nabestaanden, die aanwezig waren. Scheveningers redden 2000 mensen Niet overal een harteiyk ontvangst De Scheveningse vissers, die uitgerust met 19 sloepen hulp hebben verleend aan de inwoners van Abbenbroek, Ouden hoorn en Zuidland, hebben hun taait vol bracht. Zij zyn Dinsdagavond laat in Scheveningen teruggekeerd en wachten daar op nadere instructies. Zij hebben in de afgelopen dagen naar schatting van de burgemeesters ruim 2000 mensen uit het verdronken gebied rondom de ge noemde gemeenten op het eiland Putten gered. De Scheveningers hebben tydens hun reddingsacties hier en daar weerstand ondervonden van de bevolking in het ver dronken gebied. Enkele mensen wensten niet te evacueren. Op een boerderij, waai de bewoners hun heil op het dak hadden gezocht, werden de Scheveningers met dakpannen bekogeld en „begroet" met de uitroep „Hé, komen jullie stelen?" De Scheveningse vissers hebben zich ge troost met de gedachte, dat eiders In het verdronken gebied de dankbaarheid zeer groot is geweest. De reddingsploeg heeft Dinsdag vier sloepen verloren. Burgemeester van Rilland Bath omgekomen Het is thans zeker, dat de burgemees ter van Rilland Bath is omgekomen. Hy zou meegereden zyn met een der bussen, waarmede hulp zou worden gehaald. Toen dit voertuig voor het water moest keren, stapte de burgemeester uit om bij te lichten. Er kwam toen eensklaps een vloedgolf, waardoor hy de bus niet meer kon bereiken en in het water verdween. De chauffeur had het geluk op het dak van de bus te kunnen klimmen, vanwaar hij later gered werd. Twee personen gearresteerd De Politie te Abbenbroek heeft Dins dag twee personen gearresteerd die zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van goederen uit de verlaten huizen in het verdronken gebied,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1