Raad van Schipluiden herdacht slachtoffers Amsterdamse Effectenbeurs Chefara it„4 Schaatskampioenen rijden voor getroffenen 7*ó2m*i uKHiet getrouwd fes KLEINE ADVERTENTIES Woensdag 4 Februari 1953 DELFTSCHE COURANT Pag. 3, Eerste blad Gisteravond kwam de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen, ditmaal in de tekenka mer van de gemeentearchitect, zulks in verband met de gehou den inzamelingsactie voor de ge troffen gebieden, welke goederen in de raadszaal en gangen werden gesorteerd. Te ruim zeven uur opende de burgemeester de heer D. J. M. v. Gent met gebed en wenste de leden Gods zegen toe in het nieuwe jaar. Hierna ver zocht hü enige ogenblikken stilte om de slachtoffers van de ramp te herdenken. Met zekere vreugde mogen we terugzien op het afgelopen jaar. Het inwonertal was in Januari 1952 5466 en in Januari 1953 5511. Het aantal geboorten bedroeg 188, de sterfgevallen 31 en 33 hu welijke werden gesloten. Wat de woningbouw betreft bij na alles is volgebouwd, behalve enkele hoekjes waar nog wat winkels zullen verrijzen. In 1952 zijn aanvragen gedaan voor parti culiere bouw. De reconstructie van de Dijkhoornsche weg is aan de gang en hopenlijk zal dit werk zonder onderbreking worden af gemaakt. De beschoeiing in Schipluiden langs de rijksweg zou dit jaar door de gemeente worden ge maakt, doch de polder meent dat dit het werk is van de rijkswa terstaat. Nader onderzoek in deze zaak zal door B. en W. worden gedaan. In verband met de te verwach ten evacué's verzocht de voorzit ter spoedige afwerking van de agenda. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Van Velzen (k.v.p.) hoe het met de nieuwe tarieven van gas, licht en water stond, nu een vast bedrag per maand moet worden betaald. De voorzitter antwoordde dat dit nog in behandeling zal komen. De begroting van het grondbe drijf werd goedgekeurd. De heer Van Velzen (k.v.p.) heeft contact gehad met de midden stand inzake de winkelsluiting. Hij betreurt het dat B. en W. het standpunt van de R.K. Midden stand niet delen. Bij het voorstel tot het beschik baar stellen van gelden voor aan schaffing van een afneembare bovenbouw voor de gemeentelijke vrachtauto vond de heer A. v. d. Berg (a.r.) de prijs van 2500, hoog. De heer Viveen (k.v.p.) vond het bedrag ook hoog maar als het, zoals gezegd zeer deug delijk materiaal is, is het beter dan een goedkope voorziening. Ook de heer Gerritsen (k.v.p.) was het met de heer Viveen eens. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel gelden beschikbaar te stellen voor reconstructie van de Dijkhoornseheweg tot de brug van de heer Groenewegen werd z.h.st. aangenomen. Aan de heer G. Moerman zal een premie worden verleend voor verbetering van een woning. Aan de heer A. v. Woerden zal een vergoeding worden verstrekt voor het beschikbaar stellen van woon ruimte. Het woningbouwplan werd nog besproken. Vier of vijf wo ningen zullen kunnen worden ge bouwd met gemeentefinanciëring en twintig woningen zullen in de vrije sector worden gebouwd. Bij de rondvraag vroeg de heer Kalkman (a.r.) nog hoe men denkt te handelen met het ge deelte Dijkhoornseheweg van de brug van Groenewegen tot aan Stakenbrug. De voorzitter ant woordde dat dit thans om verschil lende redenen nog niet kan, maar over twee of drie jaar zal hier ook verbetering intreden. Schipluiden bracht 14.300 bijeen De collecte in onze gemeente heeft opgebracht 14.300 en aan kleding, goederen en schoeisel zeker de waarde van bovenge noemd bedrag. Spontaan werd ge geven door iedereen. Iemand die in Schipluiden zou komen wonen had een huis gekocht en een jaar lang gewacht om het op te knap pen, maar gisteren stelde hij het beschikbaar voor de getroffenen, die hier elk ogenblik kunnen arri veren. Meerdere hartelijke daden beleefden vandaag de collectanten en inzamelaars. Burgerlijke Stand Geboren: 28 Jan.: Bernardus Johannes Maria, z. van Th. J. Wenneker en M. Th. Middel burg; 29 Jan.: Willemina Antje, d. van T. Vreugdenhil en C. W. Lekkerkerk; Cornelis Adrianus Nicolaas, z. van C. P. Roeleveld en C. H. van Oostwaard. Gehuwd: P. J. Vermeulen en W. F. H. Gordijn. DE LIER Voor het nationaal Rampenfonds Reeds Maandagochtend werd onder voorzitterschap van bur gemeester F. Nieborg een comi té samengesteld ter leniging van de noden van de getroffenen. Verder hebben zitting in dit co mité de beide wethouders de he ren C. de Jong en F. A. Vos kamp, ds G. Brouwer, ds P. van der Spek, pastoor N. Th. J. van Schaik en de doktoren G. Schep- man, L. A. Verhagen en H. Oos terveen. Dadelijk werd een huis- aan-huis collecte gehouden, die Maandagavond reeds een bedrag van 13450,35 had opgebracht. Dit bedrag was Dinsdagavond aange groeid tot 14350.-. Nog steeds komen giften k^jmen. Men kan deze afdragen bij de penning meester van het comité, de heer C. de Jong. Ook de Lierse Coöp. Boerenleenbank heeft voor even tuele stortingen en overschrij vingen een rekening geopend. Dinsdag hebben de gehele dag enige vrachtauto's gereden om goederen op te halen. Deze actie heeft een groot succes gehad. Grote stapels goederen zijn thans opgeslagen in de zaal van Van der Horst, waar gistermiddag ve le handen volop werk hadden om alles te sorteren. Veiling „De Hollander" De grote noodtoestand in het land heeft ook zijn terugslag ge had op de konijnenveiling „De Hollander" te De Lier. De aan voer was gering en tevens was er weinig koopgraag publiek. De prijzen vielen echter nog mee. Deze waren: grote konijnen 200 600, halfwas 120240, kleine konijnen 65110, Hollanders (groot) 200510, idem klein 80 190, kippen 200400, hanen 120 —330. Brandweer bestaat 20 jaar Eind April bestaat de Lierse vrijwillige brandweer 20 jaar. Dit feit zal niet zonder meer voorbij gaan. De nieuwe brandweergara ge is reeds zover gevorderd, dat ter gelegenheid van genoemd feit dit gebouw in gebruik zal kunnen worden genomen. Opening veiling Westerlee Tot op heden is het bouwen van de nieuwe veiling-outillage van de V.V. Westerlee zeer naar wens gegaan en het werk vor dert gestadig, zodat reeds de of ficiële datum van de opening van de gebouwen vastgesteld is. Dit zal plaats hebben op 26 Maart en geschieden door de heer M. Prins, voorzitter van het Cen traal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland. MAASLAND Voorziening drinkwater Burgemeester en Wethouders van Maasland maken bekend, dat door het uitvallen van de drinkwatervoorziening in Maas sluis op andere wijze zal wor den voorzien in de behoefte van drinkwater. De mogelijkheid bestaat thans drinkwater af te halen vóór het gemeentehuis te Maasland, 's morgens na 10 uur en 's mid dags om vier uur. Normaal zullen twee emmers drinkwater per keer worden verstrekt en grote gezinnen met meer dan vijf kinderen zullen drie emmers ontvangen. Inbraak In de nacht van Zondag op Maandag werd bij pastoor J. Riswick ingebroken. Een bedrag van veertig gulden werd vermist. Het onderzoek met speurhonden naar de daders had geen resultaat. Opgave geëvacueerden In verband met de watersnood, zal het wellicht nodig zijn, dat evacué's uit de geteisterde ge bieden in onze gemeente wor den ondergebracht. De burgemeester roept de in gezetenen op om vrijwillig deze mensen op te nemen. Men ge lieve onmiddellijk ter gemeente secretarie, hetzij telefonisch (no. 741) hiervan mededeling te doen. Inzameling Maandag is hier reeds met man en macht gewerkt aan de inzameling voor de getroffenen van de watersnood. Niet minder dan 160 grote pakken kleding zijn reeds gereed gemaakt, ter wijl niet minder dan 400 paar schoenen werden ontvangen. Ook de collecte heeft tot op he den een mooi resultaat opgele verd. Men is op het ogenblik de 7000 al overschreden. Tevens heeft een veehouder een t.b.c.- vrije koe geschonken ter waarde van 1000. Aan goederen is een waarde van ongeveer 15.000 ontvangen. Uitvoering ten bate van getroffenen De opbrengst van de uitvoe ring welke Zaterdagavond door de buurtvereniging BIMM gege ven zal worden komt ten bate van de getroffenen van de wa tersnood. Inenting tegen paratypbus Op verzoek van de Geneeskun dig Inspecteur van de Volksge zondheid delen wij mede, dat de gelegenheid geopend wordt om zich kosteloos te laten inenten tegen typhus en paratyphus, zulks in verband met het feit, dat er een tekort is aan goed drinkwater. De inenting kan ge- schieden ten huize van de plaat selijke artsen op nader te bepa len datum. Gaarne aanmeldingen zo spoedig mogelijk ter gemeen te-secretarie, eventueel telefo nisch (no. *741). Mooie gift Door ds Keijzer Ned. Herv. predikant alhier werd een gift van 100 ontvangen voor de kerk. Dit is reeds de tweede gift van 100. Restauratie Ned. Herv. Kerk bijna voltooid De restauratiewerkzaamheden aan de Ned. Herv. kerk vorderen gestadig. De binnenwerken be ginnen hun voltooiing te nade ren, zodat binnenkort begonnen zal worden met de aanleg van de verwarmingskanalen, waarna de vloer kan worden gelegd. De kerk is practisch klaar op de vloer en de torenmuur na. Voorts resten nog wat kleinere werk zaamheden zoals het aanbrengen van versierselen en de aanleg van de electriciteit. Ook de lei bedekking nadert haar voltooi ing. Ook de kerkmeesterskamer is in bewerking. Verwacht mag worden dat de kerk deze zomer in gebruik genomen kan worden. PIJNACKER NOOTDORP Burgerlijke Stand Geboren: 24 Jan.: Marianne, d. van J. in 't Hout en H. A. van Woerden; Catharina, d. van J. A. Kleijn en G. Mulder; 28 Jan.: Antonius Johannes, z. van J. P. Rutten en W. Th J. v. d. Stap. Ondertrouwd: 24 Jan.: A. C. Immers, 22 j., te Gilze Rijen en M. W. Frensch, 22 j. Getrouwd: 30 Jan.: P. H. A. Lansbergen, 25 j., te Schipluiden en C. J. van der Lans, 19 j. Overleden: 26 Jan.: J. A. de Vreede, 71 j., echtgenoot van M. J. van den Bosch, Delftsestraat- weg 46. Bridgenieuws De uitslagen van de competi tiewedstrijden van de bridge- afdeling van „Oliveo" luiden: Oliveo INever Down 4639. Oliveo II—Bego III 42—31. Oliveo HI—HTSV IX 56—15. GEMEENTEAVOND HERV. WIJKGEMEENTE VI UITGESTELD Men verzoekt ons mede te de len, dat de Gemeenteavond van de Herv. Wijkgemeente VI, die a.s. Donderdag gehouden zou worden in de cantine vara het B.P.M.-gebouw aan de Broek- molenweg voorlopig is uitge steld. Koers Koers ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Nederland 1947 (3>/.) 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscertificaten 3 Ned. 1962-'64 z. belasting- faciliteit 3 Ned. Indië 1937 A3 ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstell. Nat. Handelsbank, Aand Ned. Handelmij C. v. A. Industriële Ondern. Alg.KunstzU deUiueAand, Calvé-Delft C. v. A Van Gelder Zonen Aand Kon,Ned.Hoogovens CvA Ned. Kabelfabriek Aand Philips Gem.Bez v.Aand Unilever C. v. A Wilton-Feijenoord Aand. Mijnbouwondernemingen Billiton 2e rubriek Aand. Petroleumondern. Kon. Pelr. Mij Aand. Moeara Enim PM.Aand. Rubberondernemingen AmsterdamRubber Aand. Bandar Rubber Mij. Aand. Sum. Rubber Cult Scheepvaartmij. Holl.-Amerika Lijn Aand K.N.S.M. Nat.Bez.v Aand. Kon. Paketvaart Aand Ned. Scheepv. Unie Aand. Suikerondernemingen Handelsver. A'darn Aand. N.-Ind. SuikerUnie Aand. Ver.Vorst.Cult.Mij Aand. Tabaksondernemingen Deli MijC. v. A. Senembah Mij. Aand. 164'/s 120 153'/» 314»/, 317'/, Koers Koers Diversen Müller&Co. Nat.Bez.v.A. NIET-ACT.OBLIGATIES Staatsleningen Denemarken 1938 4 Prov— en Gem. Leningen A'dam 1948 (3'/,) 3 Delft 1952 4'/, Groningen 1952 I-Il 4'/, N.-Holl.leLemngl938 3 7 Z-Holl. 3e Lening '37 3 Bank- en Credietinstell. Bk,v.Ned.Gem,25-j. 4'/.% Bankv.Onr. Zaken'37 4% Hypotheekb. (pandbr.) Pries-Gron. serie DE-VE 3'/. Rotterd. Hyp.bank Gec (3'/,) 3'/.% Westl. Hyp.b. serie NO 3'/, Eerste Ned. Seh.verb. (3'/,) 3 Industriële Obligaties Alg. Kunstzijde Unie 3 Philips' dollarlening '51 4 Kon. Petr, 1950 conv. 3'/i N.-Ind. Sp. 1 e lening'37 3'/, Premieleningen A'dam Olymplalening 100,— 3 A'dam premielening 1951 U 100.-) 2'/, 's-Gravenhage premie- lening 1952 I 2'/i idem 1952 II 2'/, R'dam Premie!. 19521 2'/» idem 1952 II 2'/, Utrecht premiel. 1952 100.— 2'/, NIET-ACT. AANDELEN Bank. en Credietinstell. A'damsche Bank Aand. 95'/, 96 b 97b 102ft 111 V, 37'/, 103'/, Koers Koers Rotterd. Belegg. con sortium Aand. Emballagefabriek en en Houth. Aand. HollandscheBeton Aand. Holl. Kunstz. Ind. Aand. Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek Aand. Letterg. A'dam Aand. Lijm. en Gelatinefabriek C. v. A. Ned.-Am. Autob. Vredestein Aand. Schokbeton Aand. Unilever 6 Cum. pref. Aand, A. Ver. Blikfabrieken Aand. Vlissingen Co's Katoenfabr. Aand. Wyers' Ind.. Handels onderneming Aand. Elec.- en Gasmaatschapp. Overzeese Gas Mij. Nat. bez. v Aand. Handelsondernemingen Borneo Sumatra Handelmij. Aand. Houthandel Pont Aand. Internatio Aand. Diversen Ned. Mij. Walvischvaart Aand. Amer. Spoorwegen Baltimore Ohio C.v.A. PennsylvaniaC.v.A. Canadian Pacific C.v.A Amerikaanse fondsen AnacondaC.v.A. Bethlehem Steel C.v.A. Hudson Motor C.v.A. Nash Kelvinator C.v.A. Republic Steel C.v.A, Standard Brands C.v.A. Shell Union C.v.A. Tide WaterC.v.A. 141'/» 140'/, 160'/, 108 143'/, 55H 17'/, 23'/. 47'/, Succesvolle inzameling Gisteren werd ook in Noot dorp een grote nationale inza meling gehouden. Deze inzame ling werd verzorgd door de af deling van Heit Ned. Roode Kruis. Honderden stuks kleding, waaronder veel nieuw, werd ingezameld. Tot laat op de avond waren leden van het Rode Kruis, geassisteerd door parti culieren, bezig met het inpak ken van deze goederen. Ver scheidene personen uit deze ge meente zijn naar de bedreigde gebieden getrokken om daar te helpen. Jaarvergadering Rode Kruis Het Rode Kruis, afd. Noot dorp, zal Vrijdag 6 Februari zijn algemene ledenvergadering hou den in de zaal van café „De Zon", aanvang half acht. Naast de jaarverslagen van de secre taris en penningmeesiteresse, zal dokter Bakkeren een uiteenzet ting geven van de burgerlijke verdediging. Het bestuur doet een dringend beroep op de leden om deze vergadering bij te wo nen. Bijeenkomst chr. vrouwenvereniging Hedenavond komt de Chr. Vrouwenvereniging bijeen in een der lokalen van de chr. school. Dr Bakkeren zal op deze avond het woord voeren. Plechtig Lof voor Stille Omgang Het plaatselijk bestuur van de Stille Omgang, afd. Nootdorp, roept alle katholieke mannen op, hedenavohd half acht, tot een plechtig Lof in de r.k. kerk. Kapelaan Roodbol zal een pre dikatie houden. Vergadering C.H.U. Gisteravond hield de Christe lijke Historische Unie haar le denvergadering in een der loka len van de chr. school aan de Molenweg. De voorzitter de heer J. de Jong opende de vergade ring met het lezen van Romei nen 12 en gebed. Het verslag van de secretaris werd onder dank zegging goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek dat de vereniging een nadelig saldo heeft van 5,81. De voorzitter noemde de financiële positie niet rooskleurig. De heer L. Zon- derop werd bij acclamatie her kozen als bestuurslid. De verga dering besloot in beginsel om met de a.s. gemeenteraadsverkie zing met de niet r.k. partijen samen te werken. Hiertoe zal Vrijdag of Zaterdag met afge vaardigden van andere partijen een vergadering worden gehou den. Ais afgevaardigden werden van de C.H.U. benoemd de he ren J. de Jong en J. van Leeu wen. Na de rondvraag sloot de heer A. Zegwaard de vergadering met dankgebed. J aarvergadering De Chr. Hist. Kiesvereniging houdt Woensdagavond om 7.30 uur haar jaarvergadering in de Ned. Herv. school. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing Aftredend zijn de heren J. Noor- dam en C. C. Oosterlee. Tevens zullen mededelingen gedaan wor den i.z. de a.s. gemeenteraads verkiezing. DELFGAUW (Ingezonden Mededeling) 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Chefarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwak ke maag niet van streek raakt. ■n4>je doet wonderen! 3786 Verenigingsnieuws Damclub „D.O.S." Den leden wordt verzocht hedenavond half acht in het clublokaal aanwezig te zijn. Wij be ginnen de eerste ronde van de borden- bezettingswedstrijd. Nieuwe leden kunnen zich nog melden voor deze wedstrijden. P.V. „De Reisduif" Door de natio nale ramp is de cabaret-revue, welke gegeven zou worden op 1 Februari j.l. in Stads-Doelen verschoven naar Zondagavond 22 Februari. Tamboer- en Pijpercorps „Prins Willem 1" Met het oog op de nationale ramp hedenavond en Zaterdagmiddag geen repetities.Nadere berichten volgen. Katholieke Vrouwenbeweging Gedurende de Maria-novene in de St. Josephkerk van 211 Februari wordt onder hetLof van zeven uur gebeden voor de slachtoffers in de getroffen gebieden. We wekken onze leden uit de gehele stad op. hier zo veel mogelijk aan deel te nemen. Vereniging van vogel- en natuur vrienden Contact-avond op Vrijdag 6 Februari om acht uur in het Con gregatiegebouw aan de Brab. Turf markt. De heer J. P. Zoutewelle zal een causerie houden en een toelichting geven op de kleurenfilm: ,,In en om het water". Wijk V, Ned. Herv. Gemeente De wij ka vond van Donderdag gaat niet door. „Vita Nostra" Kaartavond van heden gaat wegens vordering van het patronaatsgebouw niet door. R.K. Sociëteit „Kunst en Vriend schap" De uitvoeringen op 14 en 15 Februari gaan in verband met de watersnoodramp niet door. Vrijz. Hervormde Vrouwengroep De bijeenkomst op morgenavond gaat niet door: B.V. „Plateelstraat" De feestavond op Zaterdag 14 Februari in de zaal van Van Mullem, Rotterdamseweg. gaat niet door. Nadere bijzonderheden volgen. VOETBAL DHC geeft duizend gulden Het DHC-bestuur heeft beslo ten, indien de wedstrijd DHC- Feyenoord doorgaat, tijdens dit treffen tegen de Rotterdammers een collecte te houden voor de slachtoffers van de watersnood, een loffelijk streven waartoe en kele verenigingen reeds j.l. Zon dag het goede voorbeeld gaven. De groen-zwarten laten het daar bij evenwel niet maar storten als eerste gift een bedrag van 1000, hetgeen wel een heel mooie geste Het bestuur heeft evenwel „DHO-dames" als collectrices nodig. Zij, die aan dit bij uitstek goede doel willen meewerken kunnen zich schriftelijk opgeven bij de secretaris of op Zaterdag om vier uur mondeling of telefo nisch in het clubgebouw. Ook de tafeltennissers Tijdens een recente vergade ring kwam het bestuur van de tafeltennisvereniging DHC tot het besluit om een bedrag van 50 te storten op gironummer 9575 van het Nationale Rampenfonds. Dit in de hoop en veronderstel ling, dat het onderhavige voor beeld door alle Delftse sportver enigingen nagevolgd zal worden. Het bestuur van district 's Gra- venhage van de N.T.T.B. heeft alle voor de periode van 2 t/m 8 Februari vastgestelde wedstrij den afgelast in verband met de noodtoestand in de getroffen ge bieden. De viering van het eenjarig bestaan van de r.k. handbalver eniging ROHDA op Zondag 8 Fe bruari gaat niet door. Zondag morgen om kwart voor negen is in de St. Josephskerk een mis. Tot leniging van de grote nood kunnen op gironummer 9575 van het Nationale Rampenfonds de gelden worden gestort, welke de ROHDA-leden oorspronkelijk be stemd hadden voor de viering van hun jaarfeest, zo deelt het bestuur mede. De familie Sintmaartensdijk en mevr. Zevenbergen, allen uit Zuidland, werden ondergebracht in ,,'t Duyvelsgat''. Ook Andersen verleent medewerking De Nederlandse schaatsenrij ders in Noorwegen, die verlan gend zijn bij te dragen tot leni ging van de nood in de over stroomde gebieden in hun land, zullen Donderdag 5 Februari te Oslo uitkomen tegen bekende Noorse rijders. Ook Hjallis An dersen zal aan deze wedstrijden medewerken. Hij heeft er in toegestemd uit te komen tegen een van zijn be roemde voorgangers, de veteraan Ivar Balangrad, die in de jaren 19291936 grootse triomfen vier de. De opbrengst zal overhan digd worden aan het stormfonds van het Noorse Rode Kruis dat reeds dekens per vliegtuig naar Nederland heeft gezonden. Van de voetbalwedstrijden Ajax-Blauw Wit en ADOHBS, hedenavond onderscheidenlijk te spelen in het Olympisch stadion te Amsterdam en in het VUC- stadion in Den Haag, komen de opbrengsten ten goede aan hst nationaal rampenfonds. Tot datzelfde doel zullen Don derdagavond 5 Februari in Kras- napolsky te Amsterdam boks wedstrijden worden gehouden tussen amateurploegen van Am sterdam en Rotterdam. De Ame rikaan Charley Anglee en Harry Bos boksen een demonstratie partij. Overal bridgedrives Onder de auspiciën van de Ned. Bridgebond zullen in de maand Februari overal in het land bridge-drives worden ge houden, te organiseren door de districtsbesturen, terwijl aan de verenigingen is verzocht zulks ook in clubverband te doen. Ook deze drives worden op touw ge zet ten behoeve van het NRF. Dammen HMS De Delfgauwse damclub HMS boekte in zijn huishoudelijke competitie de volgende resul taten: W. HazeuL. Hoogen- boom 20; W. MolP. v. Rhee- nen 2—0; B. Vollering—C. Ha zeu 2—0; G. Vollering—W. de Bruin 11; L. HoogenboomC. Hazeu 2—0; J. HoflandD. v. d. Lugt 2—0. KNVB-bestuur gaat zich beraden Het bestuur van de KNVB komt Donderdag in een bijzon dere vergadering bijeen tenein de zich te beraden over het or ganiseren van een steunactie voor de getroffen gebieden als mede over het al of niet door gaan van het wedstrijdprogram ma voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Februari. - Zondagavond 8 Maart wor den te Rijssel internationale boks wedstrijden gehouden met als hoofdpartij een ontmoeting tussen Charles Humez, de bekende Fran- middengewicht die een der candidaten voor de wereldtitel is, en de Amsterdammer Harry Bos. DELFTSE GROENTENVEILING (Notering van hedenmiddag 14.00 uur) Sla C 10, per 100 stuks; stoofsla 56, andijvie t 98, spruiten 5064, alles per 100 kg. BEURSOVERZICHT De ware animo ter beurze ontbreeekt nog steeds en ook vandaag was de belangstelling van het publiek gering. De acti viteit bleef dan ook beperkt, doch de stemming was verbe terd en aan de vaste kant. Twee textielbedrijven hebben het dividend over het verstre ken boekjaar bekend gemaakt. Wyers betaalt 9 procent over 1951/1952 uit de dividendreserve de vooruitzichten worden gun stig geacht) en Kemo-corset, een nieuweling op de beurs, stelt 9,4 pot voor over 1952. Beide dividenden hebben een bevredi gende indruk gemaakt. De internationale shorten trokken vanmiddag 2 tot 4 pun ten aan, scbeepvaartwaarden eveneens beter. Cultures toon den een vaste ondergrond met hogere prijzen. In staatsfondsen ging uiterst weinig om, op vrij wel onveranderde koersen. Pro longatie 3 pet. Heden overleed zacht en kalm, in de Hope des Eeuwigen Levens onze innig geliefde Vrouw en Moeder MARIA JOZINA GROENEVELD geb. Luteijr in de leeftijd van 52 jaar. Uit aller naam: A. GROENEVELD Delft, 3 Februari 1953. Buiten watersloot 142. De begrafenis zal plaats, vinden op de Algemene Begraafplaats1 „Jaffa", Vrijdag 6 Februari om 13 uur. Vertrek van Buitenwatersloot 142 te 12.30 uur. Geen bloemen. 3805 M. Feilzer Arts ENIGE DAGEN AFWEZIG Voor spoedgevallen nemen waar de doktoren: De Heer Kloots, van Helle- mondt, v. d. Lugt, van Rompu en Waszink. 3799 Voorlopig kosteloos. Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage van 29 Jan. 1953 is uitgesproken het faillissement van JOHANNA MARIE VAN HOOREN echtgenote van G. C. de Keyzer wonende te Delft, Fransen v. d. Puttenstraat 49 en al daar handelende onder de naam Technische Handels onderneming T.O.B.I. met benoeming van Mr G. Philipse plaatsverv. reohter in de rechtbank tot rech tercommissaris en van ondergetekende tot curator Mr A. B. v. Hellemond! Advocaat en Procureur Phoenixstraat 15. Delft, 3814 FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Ondertrouwd: 3 Febr.: K. Jochems, arts en Hanny v. d. Hoeven, Amsterdam. 28 Jan.: Ir Iwan Serrurier, echtgenoot van C. Dam me, Los Angeles (Calif.) 29 Jan.: Mr dr Lodewïjk Hendrik Nicolaas Bosch ridder van Rosenthal, 6£ jaar, Boulevard 7, Zeist. Overleden: 2 Febr.: Dias Abraham - Schakel, architect inte rieur, 69 jaar, Leimuiden- - straat 151, A'dam-W. - FANTASTISCH Nieuw soort cretonne (ondoorzichtig) in geel, groen,, beige en- oranje, zelfs de groot ste pessimist zegt iedere dag: „Ik heb de zon in huis gehaald" 120 br. 3,95 p. meter en gratis gemaakt. Dubbele velours een kunststukje van we vers met liefde voor hun vak, slechts 9,85 per meter. De K.V.T. heeft voor al haar wollen tapijt en karpetten een ver hoging aangekondigd. Al onze wollen artike len verkopen wij ech ter deze week nog tegen oude prijzen. Ook cocos lopers nog tegen oude prijzen. Balatum 200 br. 3.10 mtr. Linoleum 200 br. 8,50 p. mtr. Verto vloerbedekking 100 br. 5,25, 5,70, 6,90, 7,70 p. mtr. Gehele installatie! wor den onder vakkundige leiding uitgevoerd. Wee ZWXfHMH ffl TEL558755 Den Haag DELFIA THEATER VRIJDAG A.S. 10 GROTE STERREN, IN 5 ECHTPAREN GESPLITST, BEZORGEN U 2 VROLIJKE UREN! REGIE: EDMUND G0ULDING Hoe bestaat het? Het leven gaat gewoon z'n gang Ook bij een ramp als deze. Er wordt natuurlijk meer gepraat, Maar ondanks datin wezen Gaat elk z'n gang en zo hij niets Met rampen heeft te maken Gaat hij als altijd weer zijns weegs En doet z'n eigen zaken. Zo stond ik toch een weinig paf Toen 'k iemand hoorde klagen Dat nu zijn reis (voor zaken dan) Hem kostte vele dagen, Omdat die watersnood van thans Zijn zakenplan ontwrichtte. Ik vroeg me af, begrijpt die man Zijn nationale plichten. Je zou hem toch.... Ja bij z'n oor En zeggen: denk je hetis man Dat bij een watersnood als thans U Edele de keus dan Zou hebben van de kortste iveg? Misschien nog wel een droge? Ik bracht hem toen „het Rampenfonds" Maar even onder d'ogen. DELVER RUBBER-STICHTING - OOSTSINGEL 178 Woensdag 4 en Donderdag 5 Februari van 's avonds 811 uur: Doorlopende filmvoorstelling van interes sante films over winning en verwerking van rubber. Uitgebreide tentoonstelling van rubber toepassingen. Demonstraties van de verwerking van rubber. Toegangsprijs 50 cent. Dit bedrag komt geheel ten goede aan het NATIONAAL RAMPENFONDS HERENHUIS prima stand, met garage. Leeg te aanvaarden. Vestigingsvergunning ver- Brieven onder no. 3801 bureau van dit blad. DE DELFTSCHE COURANT is Uw gangmaker (uitslutend bij vooruitbetaling, zonder korting) Per gehele advertentie tot 20 woorden f 0,50 Elke vijf woorden meer (tot hoogstens 40 woorden) 0,15 Handelsadvertentiën in Rubriek Kleine Advertentiën ƒ1,per plaatsing tot 20 woorden. Elke vijf woorden meer (tot hoogstens 40'woorden) 40 cent. Bij „te koop" niet meer dan vijf artikelen aanbieden, met of zonder prijzen. Voor „brieven aan het bureau van dit blad" wordt 10 cent meer berekend. PERSONEEL Werkster gevraagd voor de Donderdag en Vrijdag ochtend. Vlamingstraat 28. B. z. a. tuindersknecht, leef tijd 20 jaar. Rijksstraatweg 6, Den Hoorn. WU Terstond gevraagd .gerouti neerde kousenreparatrice. Moet in bezit van eigen machine zijn. Br. lett. WX, Bur. v. d. Blad. Nette werkster gevraagd, wegens teleurstelling, voor Vrijdagmiddag of Vrijdag morgen. Te koop: een divan, beschadigd. Hof van Delft laan 110. WN Gevraagd net dagmeisje. Aanmelden:Mevr. Van Deth, Regentesselaan 18, Rijswijk. WQ Gevraagd een net meisje van 9.00—14.00 uur. Aan melden; Oostsingel 115, trek bel. XQ Thuiswerk gevraagd: hout-, papier- of schrijfwerk.Werk plaats aanwezig. Br. lett. XP, Bur. v. d. Blad. TE KOOP AANGEB. Op alles wat wij verkopen, aan of voor de Watersnood slachtoffers 20 korting. Doelenstraat 78, Confectie- Atelier „Delft". Telef. 4029. XJ Meubelen, ledikanten, spiraal matrassen, bedden, fauteuils, stoelen, enz., en te koop ge vraagd. M. Koster, Vlaming, straat 80-82, Telef. 3590. WM Trouwjapon m. sluier, maat 40-42, Hugo de Grootstr. 40. tussen 7 en 8 uur. WO Prachtige ronde eiken salon tafel 55,—. Br. lett. WP, Bur. v. d. Blad. Zo goed als nieuwe old- finish chroom rooktafel met compleet rookstel, billijke prijs en bonte kanarie (zan. ger), met kooi. Lipkens- strant 22, Delft. XE Pracht moderne wieg; dres soirs vanaf 40.klooster tafels vanaf 25,2-pers. opklapbedden; 2 mooie club fauteuils 40,—, alles prima. Koster, Vlamingstraat 82. WL Ruime sortering: joppers, kinderjurken, kinderjasjes, damesjaponnen en dames rokken, contant en op termijnbetaling. Doelen straat 78. XK Een herenrijwiel 105, een radiotoestel 100.een electrisch strijkijzer 15.—, alles nieuw. Koornmarkt 82. XH Diverse keuken, of slaap- kamerstoelen 3,50 p. stuk; 1-persoons Aupingmatrassen 15,—; clubfauteuil 15,—. enz. Hopsteeg 24. XM Uitschuiftafel 22.50: 2-pers. Eng. ledikant f 17,50; liberty - fauteuil 22,50; twee stoelen met leer 10.old-finish dressoir 105,Nieuw- straat 9. XO Twee in prima staat zijnde bfoedlcooien, wegens plaats, gebrek. Simonsstraat 96. Klein kastje 7,50; blank eiken ameublement: 4 stoe len. 2 fauteuils 85, Salamanderkachel 20, kookkachel 15,Oude Delft 92. XL Hindelopen wieg, compleet met bekleding en bedje. Adres: Bureau van dit Blad TE KOOP GEVRAAGD TE HUUR GEVRAAGD S.O.S.l Wie helpt jong echt paar met kind, afkomstig uit overstromingsgebied aan zolder, kamer of ëtageruimte Br. lett. WY, Bur. v. d Blad Wie kan jongedame, b.b.h.h. per 1 Maart aan gestoff. kamer helpen. Br. lett. WW, Bur, v. d. Blad Ruime gemeub. zit-slaap- kamer, z. p., in Noorden van de stad, door rustig student, verlangd dito omgeving. Br. lett. WS, Bur. v. a. Blad Indon. student zoekt kamer met of zonder pension, even tueel huiselijk verkeer. Br. lett. WZ. Bur. v. d. Blad TE HUUR AANGEB Een zonnige gemeubileerde kamer, student of studente, met of zonder pension. Stalp. v. d. Wieleweg 90, Delft. KOST EN INWONING Aangeboden net kosthuis, goed eten en drinken, huise lijk verkeer. Adres: Bureau van dit Blad HONDJE, 6 weken, af te halen na 16.30 uur: Hop steeg 55. XD VOORKOM GRIEP DOOR Honing Honing Honing 1,15 per pot v. 450 gram. Peter Doorduyn, Oude Kerkstraat 1. Telef. 514. WK HET ADRES VOOR UW matrassen, zowel nieuw als overtrekken en opmaken is: Speciaal Beddenmagazijn Gebr. Snijder, Vrouwen recht 15. Telef. 1201. WJ BINNEN GEKREGEN: com pleet damesondergoed, zeer modern, prima pasvorm. Slips vanaf 1,65; camisoles 1,68. Ook in kinderonder goed vanaf j 0,96. Rust, Markt 8. XG MEUBELEN STUK? Opstofferen, overtrekken, repareren van stoelen, fau teuils. divans, enz.; opmaken matrassen en nieuw over trekken. Goed werk, prijzen billijk, Nieuwstraat 9. XN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4